Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chab7

    addikt

    Sziasztok!
    Lenne egy problémám. nem tudom feltenni a gwhere nevű programot.
    Előzmények és részletek ITT
    (hozzászólások 188-tól 192-ig)

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #88 üzenetére

    Bő egy óra google után - amivel nem találtam konkrétumot, csak olyan részleteket amiről következtettem valamire - sikerült forrásból lefuttatnom.
    Most hagyok is egy nyomot magam után, hátha másnak jól jön majd az info.

    A ./configure után az intl mappában levő makefile fájl végén van ez:

    @GT_YES@intlh.inst: intlh.inst.in ../config.status
    @GT_YES@ cd .. \
    @GT_YES@ && CONFIG_FILES=$(subdir)/$@ CONFIG_HEADERS= \
    @GT_YES@ $(SHELL) ./config.status
    @GT_NO@.PHONY: intlh.inst
    @GT_NO@intlh.inst:

    Ebből a vastag a 206-os amit kifogásolt. Addig törtem a fejem, hogy mi lehet a baj vele, míg rájöttem hogy a yes/no a gtk jelenkétre utal (amit valamiért ebben a fromában az arch alatt nem tud értelmezni. Lett hát belőle ez:

    intlh.inst: intlh.inst.in ../config.status
    cd .. \
    && CONFIG_FILES=$(subdir)/$@ CONFIG_HEADERS= \
    $(SHELL) ./config.status
    @GT_NO@.PHONY: intlh.inst
    @GT_NO@intlh.inst:

    És így lefutott a make és a make install is :C :C :C

    Egy bajom van már csak. Bűn ronda a kinézete.
    Más disztrók alatt szépen néz ki az ablak, de itt valami eszméletlen csúnya.
    Hogy lehetne a KDE-hez igazítani a kinézetét?

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #90 üzenetére

    Már mindent próbálok (onnan is amit linkeltél) de csak nem akar megváltozni a kinézete :(
    Pedig a gtk-chtheme -el már elméletileg lehetne váltani a gtk+ témát.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #91 üzenetére

    Konzolból indítva ezt írja:

    /home/chab7/.themes/qt4/gtk-2.0/gtkrc:11: error: unexpected identifier `gtk-icon-sizes', expected keyword - e.g. `style'
    /home/chab7/.kde4/share/config/gtkrc:24: error: unexpected identifier `GtkTreeView', expected character `}'

    Emiatt nem veszi fel a témát. Hogy lehet ezt javítani?

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #92 üzenetére

    Az elejéről lemaradt :B :

    Gtk-WARNING **: Failed to load module "libcanberra-gtk-module.so": libcanberra-gtk-module.so: nem nyitható meg a megosztott objektumfájl: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #94 üzenetére

    Az a probléma, hogy fent van. Sőt, már próbáltam úgy is, hogy leszedtem majd vissza fel. De a hibaüzi maradt. :( (Pedig izzik a google, sok helyen látom ezt a hibát, de archra nem látok megoldást).

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #96 üzenetére

    Már a tegnapi keresgetéseim között ezeket is megtaláltam, sajnos egyik sem segített. Azaz annyit mégis, hogy kiderítettem ez a canberra valami hangért felelős, az meg nekem nem is kell a gwhere-hez.
    A hibaüzenet másik fele lesz itt a fontosabb, az tartozik a kinézethez.

    /home/chab7/.themes/qt4/gtk-2.0/gtkrc:11: error: unexpected identifier `gtk-icon-sizes', expected keyword - e.g. `style'
    /home/chab7/.kde4/share/config/gtkrc:24: error: unexpected identifier `GtkTreeView', expected character `}'

    De egyelőre ezekre is hiába kerestem, még nincs eredményem.
    Már azon gondolkozom lehet fel kellene tennem másik ablakozót is a KDE mellé, ami gtk-t használ, hátha azzal megoldódna a dolog. Csak félek, hogy szétbarmolom a jól működő rendszeremet (és alig 2 napja van fent Arch, totál kezdő vagyok benne).

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #98 üzenetére

    Ezt viszont nem találom a wikiben sem, hogy hol lehet.

    Amúgy meg kell jegyeznem, hogy több évi linux használat után (főként ubuntu) először van olyan rendszerem amiben minden rendesen működik ahogyan szeretném, gyors, (remélem) stabil is és még szép is (kde; ez viszont minden, más rendszeren lassított emiatt más felületet kellett használjak).
    Leszámítva a gwhere csúnyaságát (érdekes módon amúgy szerintem más gtk programok felvették a kde stílusát, bár nem tudom pontosan melyik programok amik gtk-t használnak, majd utána nézek) és azt hogy a networkmanager panel ikonja nem mutatja a jelerősséget (ez meg egy bug mert más disztró alatt is volt már ilyen az új csomaggal), szóval ezen a két dolgon kívül minden szuperül működik :C
    Igaz már majdnem 2 nap hegesztés van mögötte mire ilyen lett :B remélem most már az elégedett használat jön ;)

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    A networkmanager ikon bugot meg is találtam a bug reportok között: [link]

    Van kép is mellékelve az illetőtől:

    Nekem dettó ugyanígy csak a pici karikát mutatja (azaz 0% jelszint) és lenyitva meg látni az erősséget csak épp azt nem melyikhez vagyok kapcsolódva.
    A képen az illetőnek fent van a másik manager is, a lépcsős és az is üres neki (mint nekem más rendszereken volt lxde alatt).
    A hiba oka pedig tuti a ipw2200 -vel kapcsolható össze, hiszen nekem is az kell ahhoz, hogy menjen a wifi.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Kimaradt az előzőből még hogy rollingban is ez az első disztróm :B
    Azt tudom, hogy pacman -Syy és pacman -Syu egy frissítés menete. Azt viszont nem tudom, hogy mindeközben érdemes lelőni a KDE-t vagy maradhat és azon belül konzolból futtassam. Erre vonatkozó infót nem találok a wikiben, szóval gondolom nem baj ha a KDE megy és azon konzolból futtatom le a frissítést.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Mindhármótoknak:
    Szuper :C Reméltem, hogy van olyan stabil a rendszer, hogy ne kelljen a gui-t lelőni a frissítéshez (plusz pont az Arch-nak ;) )
    Yaourt-ot használok, de szerintem én is külön fogom frissíteni (eddig is külön tettem fel a pacmanos és a yaourtos csomagokat. Azt eddig is sudo nélkül futtattam (annyit wikiztem az elmúlt 2 napban hogy már nem emlékszem ott volt-e leírva vagy máshonnan, hogy sudo nélkül kell).
    Majd 10 évig én is Ubuntut használtam majd miután elkezdték ezt a Unity felületet erőltetni - és hát az én 6 éves gépem már kevés neki - elkezdtem keresgetni a megoldásokat, más disztrókat amik kevesebb erőforrást esznek. De valahogy mindben volt valami nyűgöm amire nem találtam a neten sem megoldást.
    Majd megismertem az LXDE felületet és a Lubuntu révén adtam egy újabb esélyt az ubi vonalnak.
    Legnagyobb sajnálatomra viszont akárhogy állítgattam, kb fél-egy napos használat után úgy be tud lassulni még lxde-vel is hogy ablakot váltani is alig tudok rajta. (Akár már telepítés után egy-két héttel is). Valahogy nem az erőforrások gazdaságos használatára van tervezve szerintem. Inkább az erősebb mai gépekhez.
    Na itt a nagy keresgélésben kaptam egy infót, hogy Chakra. Először vonakodtam mert hát KDE és az én gépem az LXDE-vel is egy idő után lassult, de csak adtam egy esélyt neki, hogy valóban az Ubuntu rovására írható a lassulás/akadozás nem pedig a gépére.
    Nagy meglepetés volt, hogy KDE felülettel az Amarok, Krusader, Firefox sok ablakkal...stb megnyitva sem lassult be a rendszer, amiket más rendszer alatt egyszerre futtatva már csontrafagyott a gép.
    Persze kicsit érződik, hogy nem olyan "light", de még így is bőven használhatóságon belül van.
    Aztán mivel a Gwhere-t a Chakrára sehogy nem tudtam felvarázsolni - és adták a tippet, hogy Arch alá van az AUR csomagok közt, bár végülis onnan nem ment fel csak forrásból - és gondoltam Archon LXDE-vel még gyorsítok a rendszeren így előkapartam a még tavaly kiírt telepítőt és nekivágtam felrakni.
    Végülis egyelőre nem lett LXDE mert KDE-vel is nagyon jó a rendszer és ha már lehet akkor legyen ne csak gyors is hanem szép is :U még ezen a gépen olyan úgysem volt sosem :B
    Még épp csak ismerkedem a rendszerrel, de már most nagyon megbabonázott :)
    Minden megy, nem kell sokat ásni ha valamit nem tudok mert a wikiben szinte minden benne van. Remélem maradok ezen a vonalon.
    Max már csak az tántoríthat el ha a gördülő rendszer miatt esetleg nem sikerül valami frissítés és összeomlik vagy bughalmaz lesz, de úgy érzem ilyen nem szokott lenni - erősítsetek meg azért ebben is. :U

    Na nem nyújtom hosszúra a hsz-t. Még annyi, hogy a wicd-t próbáltam már másik disztrónál is, abban mondjuk tetszett, hogy dBm-ben is lehet a jelerősséget jeleztetni, viszont azzal nem mindig tudtam kapcsolódni - lehet csak az adott disztrók csomagjai voltak bugosak.
    Ha feltenném akkor megfér a NM mellett vagy azt le kell szedni?
    Végülis annyira nem zavar hogy most nem mutatja, mivel bug, de nem olyan nagy és nem is én csesztem el valamit majdcsak javítva lesz.

    Nektek pedig kösz az eddigi segítséget :R :R :R

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #106 üzenetére

    Ebbe a backupba bele kell majd szokni, mert még az eddigi linuxos pályafutásom alatt nem kellett, de nem is volt dolgom rolling disztróval. Eddig a home könyvtárról egy másolatot tartanom elég volt, hogy esetleges adatvesztés esetén meglegyenek a beállításaim. (Na akkor én az utóbbiba tartozom mert rendszerösszeomlásom még nem volt :B )

    Hát az LXDE esetén nem igazán tudok okot user errorra, mert pl Ubuntu után próbálkoztam az LMDE rendszerrel LXDE kezelővel és minden ment is benne klasszul, na az nem lassult, de volt pár olyan bug ami kényelmetlen volt, ezért néztem más után. Majd feltettem a Lubuntut - felbuzdulva az LXDE gyorsaságán - rá a programjaim, és elkezdtem használni. Semmi különösbe nem nyúltam bele csak elkezdtem használni. És miután már fél nap alatt meg volt nyitva jó pár program - ami addig szépen gyorsan futott együtt - egyszer csak elkezdett belassulni és a végére már ablakot váltani sem lehetett.
    Szóval nem az LXDE-t találom lassúnak, hanem magát az Ubuntu rendszert.
    Persze az is benne lehet, hogy LXDE-n is használtam/használok KDE programokat, mert nem találtam rájuk jó alternatívát, mint pl Amarok és Krusader, de ha fél napig nem lassítja a rendszert akkor utána egyszercsak mégis miért? És az LMDE (vagy akár Debian - csak abban is volt pár dolog ami nem úgy működött ahogy kell és nem találtam rá megoldást a neten sem) vagy az Arch miért nem lassul be sok program hosszabb használata esetén sem? Szerintem annyi az egész, hogy ezek a rendszerek jobban kezelik a hardvert. Optimalizáltabban.
    Szerintem az Ubuntunak meg csak annyi volt a baja, hogy nem. Mivel feltételezi az erős gépet maga alá.
    Lehet, hogy abban is, a lelkébe mászva meg lehetne piszkálni, hogy jobb legyen, de akkor meg már inkább az Arch, ha könyékig kell benne lenni. (Szerintem ebben a mondatban te is egyet értesz ;) )
    Az Ubuntutól elvárnám, hogy anélkül legyen rajta minden flott, hogy hozzányúlok. Ha egyszer a felhasználóbarátság a célja.
    Ja, meg hozzá tartozik még, hogy olyankor mikor az Ubuntu úgy belassult, akkor hiába zártam be mindent - már amikor sikerült egyáltalán és nem fagyott meg annyira hogy 5-10 perc várakozás után rebootoltam inkább, mert egy reboot is gyorsabb volt mint kivárni hogy észhez térjen -, feltételezve, hogy akkor mindent kiürít mindenhonnan és visszakapom az erőforrásokat, olyankor sem gyorsult vissza. Akkor is 4-5x lassabban töltött már be mindent, és lehetetlen volt dolgozni rajta. És megelégeltem, hogy már szinte olyan legyen mint egy Windows ami hosszabb üzemidő után már úgy meglassul, hogy rebootolni kelljen.
    Azért használtam/használok Linuxot, mert ezzel napokig mehet úgy a gép, hogy ha meg van nyitva minden programom és mikor ráérek dolgozni velük akkor a géphez ülök és folytatom, akkor is tökéletesen működik.
    Az Ubuntu is tudta ezt régebben, de az utóbbi kiadások óta nem. (És próbáltam friss telepítéssel is, nem csak az évekig upgrade-elt partícón levővel).
    Na de ez már lényegtelen, csak elmeséltem a történetemet. Nem akarom már az Ubuntut begyorsítani (majd esetleg ha egyszer lesz egy újabb gépem akkor másodlagosnak visszateszem). Most már remélhetőleg az Arch-ot fogom használni - elégedetten és sokáig ;)

    Ahogy pedig egyre régebb óta használom a rendszert, már látom kezdek én is rászokni a rootra. Azaz leszokni a sudoról. Rákényszerít, mert így nem kell folyton a jelszót is bepötyögni.

    A wicd-t meg majd esetleg később próbálom, ha a másikat le kell állítani (az ugyanis most auto indul a rendszerrel). Az elmúlt napokban kicsit belefáradtam a sok wikizésbe és konzolozásba. Most kicsit használni, élvezni akarom a rendszert ha már egyszer végre kész van, szép lett és gyors :)

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #108 üzenetére

    Sajnos anyagilag nem tudom megtenni, főleg 2-3 helyre az adataim teljes mentését. Van 3 külső vinyóm, de azokon főként zene és film van. Ami szabad hely van rajtuk oda szoktam backup másolatokat tenni a legfontosabb dolgokról.
    De teljes op.rendszer mentésem még nem volt - bár 10-20 giga hely még akad majd valamelyiken neki.
    Én úgy vagyok a KDE-vel, hogy most kellemes csalódás, de ha mégsem válik be akkor felhúzok majd egy LXDE-t is mellé és azzal akkor az Arch még pattogósabb lehet. De lehet majd csak akkor ha találok az Amarok és a Krusader helyére ugyanakkora tudású alternatívát. Most örülök, hogy azok is pattogósan dolgoznak, a nekik megfelelő felületen ;)
    Az Ubuntut pedig nem akarom szidni az egyre felhasználóbarátabbá válása miatt, mert ha anno nincs, akkor még nem használnék ma sem lehet Linuxot. Csak évekig az volt hű op.rendszerem ;) de kinőttem ;)

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Egy kérdésem még lenne amin ma ügyködtem de nem jött össze. A Libreoffice alá akartam feltenni a Lightproof kiegészítőt, ami fel is ment (ha jól emlékszem aur-ból) minden függőségével. Mégsem jelenik meg a LO-n belül a kiegészítéseknél.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #110 üzenetére

    Ahh, közben tárgytalan, mert leszedtem és megpróbáltam feltenni a Libreoffice kiterjesztéskezelőjével a webről, és így már jó lett.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Megtettem az első frissítésemet ami már grafikus felület alól volt. Rendben le is futott, nem sok minden volt, viszont van közte egy sor:

    (13/20) frissítés: mkinitcpio [##################################################] 100%
    figyelmeztetés: /etc/mkinitcpio.conf /etc/mkinitcpio.conf.pacnew néven lett telepítve

    Ezzel kell valamit csinálni? Átnevezni vagy egyéb dolgot?

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #114 üzenetére

    Belenéztem a két fájlba, és szerencsére egyeznek, szóval most nem volt teendőm. Majd legközelebb biztos lesz.

    Tart még keményen a rendszerem finomhangolása, most pl valami olyat keresnék amivel látnám milyen frekin megy a proci. Mivel telepítéskor sem acpi, sem cpu dolgokat nem kellett telepíteni - nem volt ilyesmi az install guideban - ezért nem tudom vajon jól kezeli e a rendszer a laptop cpu-ját, azaz nyugalomban 800MHz ha meg kakaó kell 1,7GHz. De az is lehet, hogy azért nem volt ilyen a leírásban mert alapból ezeket jól kezeli a frissen feltett rendszer.
    Szóval ha lenne egy olyan valami a panelen ami mutatja az aktuális cpu frekit akkor ellenőrizni tudnám. (LXDE alatt tudnék erre panel elemet de KDE-n nem találok).
    Ezen már végigmentem, de pl a cpufreq-info parancsra ez a válasza:

    no or unknown cpufreq driver is active on this CPU

    Így hát gyanítom nem kezelheti rendesen a procit (vagy mégis? :F mert alapállapotban nem érezni hogy jobban melegedne mint kell, de ha látnám is a szememmel mikor mekkora frekin üzemel akkor nyugodtabb lennék :U )

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #116 üzenetére

    Egyelőre nem akarok szabályozni csak megnézni akarom, hogy most így mennyin megy a proci. Akkor ha jól értem erre a Conky kell.

    (Nekem meg asztalim nincs már jó pár éve, és a Linuxot már eleve laptopon kezdtem. De ennyire elemeire szedett op.rendszer nálam ugye még ez az első :B )

    Aztán még egy újdonság amibe ma futottam bele. A két tök egyforma - csak az egyik már dizájnosabb, mert újabb - WD usb-s vinyómból az egyiket vfat-nak mutatja a másikat meg ntfs-nek :Y Létezhet, hogy alapból így voltak formázva? Csak mert én nem formáztam őket mikor megvettem, és eddig az Ubuntu alatt ugye nem volt velük gondom. Most viszont az újabb vinyón - amit ntfs-nek mutat - levő fájlokhoz nincs írásjogom. Ma akartam rajta levő txt fájlt szerkeszteni és nem engedte, akkor vettem észre ezt.
    Összefügghet azzal is, hogy mikor Debiant próbáltam azon meg csatolni nem csatolta fel.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #117 üzenetére

    Nagy keresgélésemben erre akadtam:

    cat /proc/cpuinfo | grep MHz

    Kimenete pedig:

    cpu MHz : 1728.948

    Szóval jelenleg csonton fut :( akkor mégis csak kell a témával foglalkoznom és valahogy behegeszteni a megfelelő cpu kezelést.
    Hopsz, ez csak a cpu adatait mutatja, szóval ettől még lehet most épp nem ennyin fut. Akkor most jön a conky.

    A másik téma pedig az acpi lesz, de azt úgy látom már kapásból tartalmaz, mert erre a parancsra:

    lsmod | grep acpi

    ezt adja:

    thinkpad_acpi 54705 0
    nvram 4794 1 thinkpad_acpi
    snd 45013 10 snd_timer,thinkpad_acpi,snd_pcm,snd_ac97_codec,snd_intel8x0,snd_intel8x0m
    rfkill 12600 2 cfg80211,thinkpad_acpi
    pata_acpi 2388 0
    libata 145743 5 libahci,ahci,ata_piix,ata_generic,pata_acpi

    szóval legalább magától valamit berakott ami thinkpad :)
    No de lehet nem elég.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #119 üzenetére

    Ehh, dupla az 503-as nyavaja miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #119 üzenetére

    Kösz a wikis linkeket - bár ezeken indulok én is alapból :U
    Ez a conky egész jó lenne de "ráfagynak" a karakterek egymásra, szóval nem látni mikor vált akkor épp mekkora a freki. Na meg akkora betűkkel írja eleve, hogy az én 1024x768 -as kijelzőm felét le is foglalja. Bár már átlátszóvá tettem, de a nagysága és a beragadó karakterek miatt nem tetszik. Ha majd lesz kész configod akkor megnézem újra.
    Egyelőre azonban találtam ezt a parancsot: watch grep \"cpu MHz\" /proc/cpuinfo
    Ez klasszul csak azt mutatja épp mekkora a freki. És szerencsére már a 4 lépcsős conservative governort is sikerült belőnöm.
    Viszont a conky-t nem tudom lelőni. killall conky -ra azt írja nem fut. De hát ott van az asztalon :Y Hogy lehet akkor eltávolítani? Újraindítás után is ott van, pedig nem is állítottam be auto indulásra.
    Majd lehet kipróbálom a trayfreq programot, arra is ráakadtam a wikiben.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #123 üzenetére

    Hmmm, nekem csúnya nagy kan betűkkel tette ki, ennyi info el sem férne a kijelzőmön így :DDD Hogy lehet kisebb betűkkel kijeleztetni? (És úgy hogy ha valamelyik érték változik akkor ne ragadjon be az előző érték, mert együtt látszanak és olvashatatlan így.)

    Na meg egy olyan ikon kellene a panelre amive egy kattintásra elérhető az asztal. Ilyet sem találtam még :B
    (Viszont a proci kezelést sikerült beállítanom már).

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #125 üzenetére

    Kösz, kipróbálom.
    A külső vinyó írásvédettsége megoldódott. Annyi volt, hogy feltettem az ntfs-3g csomagot, kihúztam az usb-t, visszadugtam és most már fuseblk-ként tünteti fel és visszakaptam a régi jogosultságokat, amik voltak.
    De nekem ez akkor is fura ha esetleg ez a vinyó alapból ntfs volt. Ha tudom formáztam volna, mert csak Linuxot használok és kellett volna a francnak az ntfs. Jó lett volna a fat32, mert csak adat van rajta és azt ha a tesóméknál vagyok akkor Wines gépen is lehet kezelni, meg az én Linuxomon is.
    Na sebaj, most már ilyen, mert a 3/4 -e adatot tartalmaz és nem tudom hová pakolni hogy formázzam. Lényeg, hogy most már működik rendesen.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Ezmiez? :F

    Lefuttattam azokat a parancsokat, de nekem nem keletkezett pacman.conf.pacnew fájl amit összefésüljek az eddigivel. Most akkor sikerült ez a verify téma vagy sem?

    Ehhez még zöldfülű vagyok az Arch-ban :B

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #128 üzenetére

    Azokon természetesen végigmentem, kulcsimportálás meg ilyenek az lefut csak a végén ahogy írja (a cikkben) nekem nem keletkezik pacnew fájl amit összefésüljek :F

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #130 üzenetére

    Ezt:

    /etc/locale.gen.pacnew
    /etc/rc.conf.pacnew
    /etc/pacman.d/mirrorlist.pacnew

    De ehhez nem kell parancs, mert Krusaderben látom ha valamelyik fájl mellett keletkezik egy pacnew, és itt most nem lett pacman.conf.pacnew

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #132 üzenetére

    A verzió természetesen a legújabb 4.0.3-2 hiszen lefutott a frissítés, és a kiírt parancsokat is lefuttattam. Azok is lementek rendben.
    A SigLevel = PackageRequired is ott van mindnél.
    Én csak arra reagáltam, hogy a cikkben említett pacnew fájl nem jött létre, így nincs mit összefésülnöm. :R

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #134 üzenetére

    Nem netinstall volt pedig, hanem még a 2011.08 lemezről indultam és utána frissítettem. Megy amúgy minden rendben, csak megjegyeztem, hogy fura mód nekem nem jött létre az a fájl most.
    A többit amit az imént ollóztam be azokat időközben összefésültem, nem volt azokban sem változás, azaz az rc.confban igen, már a hwclock démon nincs az újban és a network-ot is kivettem mert azt írták a networkmanager elég helyette ha az fent van, de nekem mégsem indult úgy. Aztán betettem a networkmanagert a sor végére, és úgy már elindult network nélkül is.

    Én igyekszem majd 1-2 naponta lefuttani a Syu -t, mert abba belevesznék ha rengeteg csomag lenne egyszerre. Pár darab közül meg csak van esténként 20-30 percem hogy kibogarásszam ha van valami teendő.

    Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a gyorsaságán kívül még a szuper dokumentáció az ami megfogott az Archban. Szinte mindenre találok választ benne. Csak olyannal jövök amire nem - vagy mikor már órákat olvasgattam és kicsit elfogy a türelem :U

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #136 üzenetére

    A magyar fordítás nekem is eszembe jutott, csak tudom, hogy nem lesz rá időm ezért inkább nem vágok bele.

    Szerintem nem baj az ha itt van egy két kérdés, és annak a megoldása, mert lehet másnak segít majd. Minél több az infó valamiről annál inkább kedvet kapnak kipróbálni ;)
    Én is így kerültem ide. :DD

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Na csak akadt egy problémám amire ma sem találok megoldást. (azaz 2 is)

    Szépen be van állítva a vga kimenetre a tv - kiterjesztett asztalként. Működik is minden ahogy kell, gépen dolgozás, kiterjesztett asztalon film.
    Aztán leülnék a filmet nézni és lecsukom a laptop fedelét.
    Be van állítva, hogy ne történjen semmi így hát nem is történik, amint lecsukom eléri a pöcköt és a laptop képernyőt lelövi (hogy ne süsse meg a billentyűt) a kiterjesztett asztalon (a tv-n) pedig szépen megy tovább a film.
    Eddig minden oké is, a gond ott következik mikor felnyitom a fedelet, mert akkor ugyan felvilágosodik a laptop képernyője, de egyben a vga kimenetet megszünteti és csak a laptop kijelző aktív.
    Ilyenkor újra be kell mennem a képernyő beállításaihoz és a vga kimenetet tiltottról áttenni megint aktívra.
    Biztos, hogy meg lehet csinálni, hogy felnyitáskor ne tiltódjon a vga kimenet - a Lubuntun alapból így is működik - csak mivel nem tudom hogyan kell és nem találok rá sem beállítási lehetőséget sem leírást a neten így megbuktam egyelőre ezzel.

    A másik meg szintén idegesítő dolog, hogy nincs sem képernyővédő beállítva, és az energiakezelésnél a hálózati áramon fülnél kivettem a pipát az elsötétítés/kikapcsolás/felfüggesztés elől, mégis 10 perc után elsötétül a film.
    A fura az, hogy legelőször mikor filmet néztem az Arch alatt akkor nem volt még így, mert 55 percig jutottam a filmben mikor is felnyitottam a fedelet mert jött üzenetem és akkor fedeztem fel az elsőnek említett felnyitás utáni vga kimenet tiltást is. Miután az üzenetet elolvastam és visszacsuktam a fedelet és néztem tovább a filmet azóta csinálja ezt a 10 percenkénti elsötétülést.
    Vajon mi lelete, hogy egy felnyitástól valahol valami átállítódott, és hogyan tudnám kiküszöbölni ezt?
    Félmegoldásként most bepipáltam az elsötétítést és 120 percre állítottam.
    Na de most már piszkálja a csőröm, hogy hogy lehetne mégis úgy, hogy hálózatra dugva egyáltalán ne sötétüljön el.
    Na meg felnyitásra ne vegye el a vga kimenetet.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    És nálunk már 13-as Firefox figyel a rendszeren ;) :C :C
    Gyors a csomagfrissítés itt kéremszépen :K

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #140 üzenetére

    Pedig reméltem, hogy lesz valami tipped/linked amiből rájövök :U
    Sebaj, egyelőre marad akkor a nem teljesen csukom le változat, de mivel régi gép, kikopott fedéltartóval így ki kell pöckölni, mert magától nem bírja már a súlyát csak függőlegesben :B

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #142 üzenetére

    Oh, kösz, ezt megnézem, ez a cikk nem volt még a repertoárban.

    Arra tudsz esetleg valamit, hogy hogyan tudnék egy tar.gz fájlon belül fájlt szerkeszteni?

    Csak mert feltettem a gwhere-t forrásból, de a kinézete sem akar igazodni (mint ahogy a multkor linkeltem képpel olyan), és ikonja sem lett a menüben.
    Gondoltam a yaourttal feltetetem úgy, hogy a gépen egy mappában csináltatom vele a buildet (erre találtam ezt a parancsot: yaourt -Sb --export <dir> <package>) és a kész fájlban megszerkesztem azt a sort ami miatt alapból nem teszi fel - ezt már valaki jelezte is a gwhere aur oldalán, de aki csinálta nem javította ki.

    Hátha ha én megszerkesztem a fájlt amivel forrásból sikerült feltetetni akkor a yaourttal is felmenne, csak be is állítaná a rendszerhez. Kinézettel, ikonnal.
    Lehet, hogy vakvágányon vagyok, de csak megpróbálnám.
    Nem hagy nyugodni , hogy más rendszereken forrásból is fel tudtam tenni és szépen igazodott is a témához és ikonja is volt, itt meg kínlódok vele.

    Az a módszer hogy kicsomagolom szerkesztek és visszacsomagolom nem jó, mert akkor eredetiségvizsgálattal errorozik.

    Már lecserélném a gwhere-t is, ha lenne más program ami meg tudná nyitni a .ctg lemezkatalógus fájljaimat és még keresni is tudna benne joker karakteresen mint a gwhere ami kicsi de ügyes program.
    Sajna az ismert programok nem tudják (cdcat és társai).

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #144 üzenetére

    Na ezaz hogy így próbáltam már hogy kicsomagol szerkeszt becsomagol. De ha így etettem meg a telepítővel akkor ezt dobta:

    ==> Forrásfájlok eredetiségének ellenőrzése md5sums ellenőrzőösszeggel...
    gwhere-0.2.3.tar.gz ... HIBA
    ==> HIBA: Egy vagy több fájl nem ment át az eredetiségellenőrzésen!
    ==> ERROR: Makepkg was unable to build gwhere.

    Megpróbálom akkor a leírás alapján nem yaourttal.

    Amúgy a már előzőleg forrásból feltett verziót hogy távolíthatom el, hogy be ne kavarjon?

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #146 üzenetére

    Aha

    Most megcsináltam úgy, hogy a tarballt kicsomagoltam és a mappájában nyomtam egy makepkg -s
    Na ez lefutott, a végén azzal a hibával ahogy az aur oldalán írja is már valaki más.
    Akkor most a src mappában levő fájlt módosítsam? (Azt amelyikről kiderítettem mit kell megváltoztatni benne, hogy ne dobja ezt a hibát).
    És miután megváltoztattam azt a fájlt akkor megint futtassam a makepkg -s ?

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #148 üzenetére

    Ahha

    "Töröld a létrejött telepítő fájlt, majd szerkeszd a forrást.
    makepkg -s --skipinteg és kész vagy"

    Jólvanna, már rájöttem :B :B :B

    Mentségemre szóljon ezt a programot már annyira fel akarom hegeszteni a rendszerre hogy összefolynak a dolgok mikor mit csinálok.
    Még annyi hogy amit felszenvedtem forrásból (de csúnya) azt hogy szedjem le, hogy ne kavarjon be?

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #150 üzenetére

    Na de úgy nem akart felmenni :( :O
    Fogalmam nincs mit törölgessek most így. Örültem hogy forrásból sikerült felvarázsolni, de aztán meg a feketeleves hogy nem illeszkedik a témába :(

    Akkor próbáljam meg esetleg így ahogy van, most valahogy a pacmannel rátelepíteni hátha felülírja?

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #152 üzenetére

    Sajnos hiába töröltem a létrehozott tar.gz-t és szerkesztettem a src-ben levő fájlt.
    Az újabb makepkg -s --skipinteg parancs kiadása után is leszedi a netről a tar.gz-t és abból újraírja a src mappa tartalmát és úgy próbálja a csomagot létrehozni, ami természetesen nem megy neki mert a változtatásom már így nincs benne. :(
    Megintcsak ott tartok hogy a tar.gz -ben kellene szerkeszteni amit majd a telepítőfájl létrehozásához használ és akkor jó lehente. Csak ha kicsomi-szerkeszt-becsomi akkor elbukik az eredetiségvizsgálaton

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #154 üzenetére

    Na így már tovább megy a folyamat, de pár perc után csak most is dob egy errort.
    Megpróbálom kihámozni hogy mi lehet.

    Ez amúgy a folyamat vége:

    /usr/lib/libgmodule-2.0.so.0: could not read symbols: Invalid operation
    collect2: error: ld returned 1 exit status
    make[3]: *** [gwhere] Error 1
    make[3]: Leaving directory `/home/chab7/AUR/gwhere/src/gwhere-0.2.3/src'
    make[2]: *** [all-recursive] Error 1
    make[2]: Leaving directory `/home/chab7/AUR/gwhere/src/gwhere-0.2.3/src'
    make[1]: *** [all-recursive] Error 1
    make[1]: Leaving directory `/home/chab7/AUR/gwhere/src/gwhere-0.2.3'
    make: *** [all-recursive-am] Error 2
    ==> HIBA: Hiba történt a build()-ben.
    Megszakítás...

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Próbálom az LXDE felületet is beüzemelni Arch-ra - ami végülis sikerült - de a külső vinyókat nem a /media alá csatolja, hanem a /run/media/chab7 alá :Y :Y :Y
    De miért? Én ugyan nem mondtam neki, hogy ide csatoljon. Más rendszerek alatt LXDE-n is a /media alá csatolt. Hiába bújom a netet nem találom ezt hol kell átállítani. Help :R

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #157 üzenetére

    Na szuper, ha az udisks2-t akarom leszedni akkor nyafog hogy az kell a gvfs-nek, ha z udisks-et akkor az meg a kdelibs és a libfm miatt nem akar lejönni.
    De így meg KDE alatt a /media LXDE alatt meg /run/media/chab7 a csatolási pont :W :W :W
    Miért nem lehet egyszerre egységesen cserélni le az ilyeneket? Meg eleve miért nem volt jó a /media alatt?

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #160 üzenetére

    Hát csak azon problémázok, hogy a két felület alatt máshová csatolodik, én meg krusaderben akarom megnyitni a vinyókat, kb 10 fülön a különböző mappákkal amikben dolgozni szoktam, és ugye megjegyzi úgy nyílik meg.
    De ha máshova csatol akkor ugrottak a mappák :(

    A felhasználónak egyébként engedtessék már meg - annak ellenére, hogy amit lehet megcsinál parancssorban - hogy ha valami megszokott jó dolgot megváltoztatnak és az nem tetszik akkor megjegyezze :R
    Nem szeretnék soha annyira kocka/geek/akármi lenni, hogy én éljek a gépeim/oprendszereim/stb érdekeben, hanem azok azért vannak, hogy azok legyenek értem. És ha már így van akkor ne bonyolítsa, hanem segítse az életemet :R

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #162 üzenetére

    Nem is szidom az Arch-ot, sőt, nagyon is kellemes és kényelmes. Eddig ezen kívül csak a gwhere hiányzik ugye és a fedél felnyitásra eltűnő vga kimenet amit hibának/hiányosságnak rovok fel. Mert hát ugye tökéletes nem kelet semmi.
    Amúgy a KDE is eléggé bejön rajta, csak gondoltam az LXDE-vel még gyorsítanék. De akkor majd lehet csak akkor mikor már ez is egységes lesz. Kivárom :U
    Most megnéztem milyen a KDE/Openbox indítás.
    Ez sem rossz, az ablakkeretek a már régen az LXDE alatt megszokott stílusban néznek ki, de a tartalom meg KDE.
    Ma este majd így tesztelem. Lehet így is jó, csicsázást amúgy is csak mérsékelten akarok - de azért nem nullát. :B

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #164 üzenetére

    Hát a KDE és a compiz (azt sem tudom pontosan ez mi is) nekem is új, ezelőtt nekem is Ubuntu volt (gnome2) és utóbbi időben LXDE felület.
    Csak most Arch/Chakra alatt találkoztam (újra) a KDE-vel. Bár szerintem ez sem olyan rossz, csak a sok csicsát nem kell engedélyezni.
    Próbáltam úgy is indítani már hogy csak Openbox, de ott meg egy szürke asztal fogadott mindenféle panel meg menü nélkül és nem tudtam vele mit kezdeni :U

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #166 üzenetére

    Na lássuk, dobok fel egy ilyen tint2-t hogy ne csak egy üres asztalom legyen. Az volt a baj az üres asztallal, hogy még egy konzolt sem tudtam nyitni :B jobb gomb volt csak, de abban meg semmi értelmes ami kellett volna az elinduláshoz.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #166 üzenetére

    Ez nagyon kemeny. Meg a bill kiosztas is angol egyelore. De kihivas ugyhogy nekiesek megbuheralni :K
    Net megy, konzolt tudok inditani, csak eljutok valameddig :)

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #169 üzenetére

    Ebben a fájlban nekem ilyesmik nincsenek :U
    Viszont én ugye a wiki oldalain mászkálva próbálom beállítani a rendszert, látom te is ajánlod, de ennek ellenére ott pl nem vezetett ehhez az evdev fájlhoz, mint szerkeszteni valóhoz - vagy csak annyi a linkelés, hogy egy két rész kimaradhat. Így is már kissmillió oldalon vagyok túl :B

    (#170) Siriusb: Wow :R Megpróbáltad te is feltenni? Na megnézem én is ezt a \ -t. Most kicsit én is leültem vele, mert már begolyóztam tőle, de majd ezzel az új infóval adok egy újabb esélyt a dolognak.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Ejha, legutóbbi frissítésbe volt egy kosárnyi kde-s frissítés. Most nem tudom emiatt, vagy csak mert használgattam az lxde-t meg a sima openbox-ot egyedül, de az alap kde plasma-t használva most irdatlan lassú akadozós lett minden. Alig jön elő valami amire kattintok. Szerencsére a kde/openbox teljesen jó maradt.
    Remélem nem én toltam el valamit, és csak a frissítésekben van valami ami lassít.
    Vagy még egy van amire gondolok de logikailag az sem lehet, a networkmanager helyett belőttem a wicd-t hogy legyen ikon jelerősség. De az csak nem akaszthatja meg a rendszert. (Amúgy a fórumon írta valaki, hogy a 3.4-es kernellel már lesz a nm-nek is jelzése. Lehet vissza is pakolom, majd csak eljön ez a frissítés is és jelezni fog az is.)

    Másik érdekes dolog amit észrevettem, hogy lxde alatt a proci maxon megy (de csak a monitorozó szerint, mert közben sem hőfok sem freki nem nő) plusz a vinyó ledje is folyton virít miközben nem is csinál a vinyó semmit.
    Na az ilyen dolgokat nem szeretem. Ezekhez tuti nem piszkáltam, főleg hogy kde-n jók, és mindent wiki szerint (vagy itteni tanács) csinálok. Eddig szerencsére ezt betartva nem is barkácsoltam el a rendszert. És nincs is a testing repo sem használva.
    Tudom, hogy egy gördülő friss csomagos rendszernek lehetnek ilyen nyavajái, de csak bosszantó, ha nem megy valami ahogy kellene. (Bár ez globális linux nyavaja, mert egyiken ez, másikon az nem jó alapból).
    Aztán nem szidni hogy elégedetlenkedek, de egy kicsikét ez akkor is irgumburgum. :U (de mindezen nyűgök ellenére sem fogok sem windows sem ios felé indulni :N )

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #173 üzenetére

    Elöljáróban is kösz a sok segítséget :R :R :R
    Abszolút nem értek a programozáshoz, nem tanultam ilyesmit sosem, műszaki kereskedésben dolgoztam mindig is meg a postánál :B
    Viszont érdekel a számítástechnika - ez a jövő, mondtuk mindig és az is lett - de időm sem sok van rá, van hogy krumplipucolás közben google-zok vagy wikizek a dolgok után és van hogy kocsitakarítás közben, mikor van épp pár percnyi időm rá.
    De legfőképp késő este mikor már csend van és nem zavarnak meg :U

    Persze, hogy a 206-osban kerestem, hisz ott jelzi. Nem is értettem mi hiányozhat abból hisz alig van benne valami. Na de most általad a \ jelet kiszúrva újra fogok próbálkozni vele. Visszakommentelem a @GTK_ON@ részeket (mert nekem azt kivéve a 3-4 sor elől futott le a telepítés forrásból) és megnézem a \ jelet hozzáadva mit csinál. Ha ez a gwhere fent lenne szép témába illeszkedő kinézettel akkor már nem is nyúlnék a rendszerhez (csak a frissítések).
    Már így is dolgozgatom rajta, és nem is a betűtípus eltérései zavarnak hanem a túl nagy ablakelemek. Olyan ormótlan így hogy egy OK gomb is ötször akkora mint kellene, nem beszélve az oszlopok fejléceiről és a lista közötti hatalmas térközökről.

    A KDE-vel kapcsolatban tuti nem vagy objektív, mert bár néhol csicsás az tény, de azért ha épp nem hegesztem a rendszert és csak használom a mindennapos dolgaimra akkor az a kicsi dizájn amit használok vele, pont hogy kell.
    KDE/Openbox párosításban pedig nekem még jobban bejön mert pl lecserélte az alt+tabot a kicsi ikonosra, ami jobb mint az előnézetes (na pont az ilyen csicsák nem kellenek nekem, de a panel szabhatósága (nem szöveges formátumban) nekem mint úgymond "átlagfelhasználónak" kell.
    Olyan dolgokat amiket egyszer beállítok és úgy jó, mint pl egy háttér beállítása, nem nagyon akarok szövegesen szerkeszteni, mert esetleg majd nagy sokára megúnom és másikat akarok akkor jobb ha ott a katt-katt és már másik háttér van, mint hogy kikeresni a parancsot vagy a fájlt, hogy hogy is kellett ezt.
    A minden napos dolgok mint csomag telepítés, rendszer-diagnosztika stb az pedig nagyon is jó parancsból mert azt egyszer megtanuljuk és mennek a parancsok fejből mivel szinte minden nap használva vannak.
    Remélem érthetően fogalmazom meg a különbséget egyszerű felhasználó - én; és a haladó felhasználó -ti; között - ami nem jelenti a parancssor vagy fájlszerkesztés kizárását, csak az arányokkal van néha bajom.
    Az olyan rendszer sem tetszene ugyanígy amiben esély sincs a rendszerfájlok szerkesztésére, de az olyan sem ahol csak úgy lehet bármit elérni.
    (Lehet az Openbox használata magában ezért nem lesz nekem megfelelő, de a KDE-vel együtt jó párosnak látom).

    A cpu monitorozásra nekem is van eltéve egy parancsom, de itt az lenne a lényeg, hogy a panelen lássam munka közben, milyen tevékenységnél merre mozdul a freki és a hőfok. (Conky is ezért lett leszedve, mert az asztalon nem látom, ha meg épp nem csinálok semmit akkor fölösleges mutatnia bármit is. Amúgy is csak egy-egy számra vagyok kiváncsi (pl [800] [52]), hogy épp mi a helyzet.
    Ja, most az LXDE-vel kapcsolatban nem is ez volt a probléma, jut eszembe, hanem hogy a load (tehát a kis ablakocska amiben grafikonosan mutatja a használatot az 100%-on van, miközben valójában nem. Ezt érezni a hűtőből kiáramló levegőn is, mert ha valóban 100%-on dolgozna akkor hőt is termelne, de a hőfok mutató pedig helyesen, csak 52-t mutat.
    Na mindegy, ez nem annyira számottevő, ez ügyben még nem kezdtem el az info vadászatot. Lehet hogy ez is csak a monitorozó applet bugja mint a jelet nem mutató networkmanager. Ha így van akkor úgyis idővel megoldódik.

    A HDD-nél meg az a poén hogy nem pörög, csak a ledje világít. Valamiért folyton világít, holott semmi nem használja.

    Ez a két dolog a cpu load 100% és az égő hdd led alapállapotban még indítás után áll fent. Semmi nem fut és valójában a gépen fizikailag látni érezni hogy nem úgy van ahogy ezek a visszajelzők mutatják. Az én régi laptopomon ezt amúgy is könnyű kiszúrni mert hallani a hangját rendesen a hdd-nek is meg a proci hűtőjének is ha dolgoznak. (Ettől független az iotop jól jöhet majd még).

    Amit a végén írsz az pedig természetesen érthető.
    Az autós témához hasonlítva mindazt amit az előbb leírtam, én azt szeretem ha az autón minden apróbb dolgot meg tudok csinálni magam (pl nem kell szervizbe menni egy izzócserével is mert egy komolyabb alkatrészt ki kell szerelni hogy az izzóhoz hozzá lehessen férni - ilyenek a francia autók) de a komolyabb dolgokban pedig ugye jó ha van szerviz és gyorsan meg is tudják szerelni (p annak az alkatrésznek a leszereléséhez nem kell a gyártóországból külön specialistát hívni hanem a szerviznek van dokumentációja és szerelője aki el tudja végezni).
    Valóban sokat tanultam már most a Linuxról az Arch óta. De ha nem lenne hozzá ez a jó dokumentáció akkor nem érne semmit, bármennyire szeretem az új dolgokat megtanulni. Ha csak a készítője tudná hogyan kell és azt nem mondja meg, akkor lehet akármilyen jó, mégsem jó.
    Én úgy vagyok a dolgokkal, hogy ha minden le van írva amit elolvasva meg tudom a bajomat oldani akkor az nagyszerű. Ha nem, de van akit meg lehet kérdezni és a segítségével megoldódik akkor az jó. De ha sem leírás sem segítség nincs akkor az rossz.
    (Na még akartam folytatni csak közben volt egy telefonom és kiment a fejemből :D na sebaj, ez egy jel hogy már így is hosszú voltam :U )

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #176 üzenetére

    Ja, ezt már akartam kérdezni, hogy nekem pl. nincs is xorg.conf fájlom amit mindenfelé olvasgatok, abba kell ezt-azt írni (és anno jól meg is szívatott mikor még a Linuxszal ismerkedtem). Viszont az xorg.conf.d mappában levő fájlokban levő dolgok szerint működnek a dolgok.
    Jól értelmezem, hogy vagy az egyik vagy a másik kell?

    Gondolom a wikiből ez tartozik a kérdésemhez:
    Xorg can be configured via /etc/X11/xorg.conf or /etc/xorg.conf and configuration files located in /etc/X11/xorg.conf.d/. Arch supplies default configuration files in /etc/X11/xorg.conf.d, and no extra configuration is necessary for most setups.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Új hozzászólás Aktív témák