-
Fototrend
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
chab7
addikt
Na csak akadt egy problémám amire ma sem találok megoldást. (azaz 2 is)
Szépen be van állítva a vga kimenetre a tv - kiterjesztett asztalként. Működik is minden ahogy kell, gépen dolgozás, kiterjesztett asztalon film.
Aztán leülnék a filmet nézni és lecsukom a laptop fedelét.
Be van állítva, hogy ne történjen semmi így hát nem is történik, amint lecsukom eléri a pöcköt és a laptop képernyőt lelövi (hogy ne süsse meg a billentyűt) a kiterjesztett asztalon (a tv-n) pedig szépen megy tovább a film.
Eddig minden oké is, a gond ott következik mikor felnyitom a fedelet, mert akkor ugyan felvilágosodik a laptop képernyője, de egyben a vga kimenetet megszünteti és csak a laptop kijelző aktív.
Ilyenkor újra be kell mennem a képernyő beállításaihoz és a vga kimenetet tiltottról áttenni megint aktívra.
Biztos, hogy meg lehet csinálni, hogy felnyitáskor ne tiltódjon a vga kimenet - a Lubuntun alapból így is működik - csak mivel nem tudom hogyan kell és nem találok rá sem beállítási lehetőséget sem leírást a neten így megbuktam egyelőre ezzel.A másik meg szintén idegesítő dolog, hogy nincs sem képernyővédő beállítva, és az energiakezelésnél a hálózati áramon fülnél kivettem a pipát az elsötétítés/kikapcsolás/felfüggesztés elől, mégis 10 perc után elsötétül a film.
A fura az, hogy legelőször mikor filmet néztem az Arch alatt akkor nem volt még így, mert 55 percig jutottam a filmben mikor is felnyitottam a fedelet mert jött üzenetem és akkor fedeztem fel az elsőnek említett felnyitás utáni vga kimenet tiltást is. Miután az üzenetet elolvastam és visszacsuktam a fedelet és néztem tovább a filmet azóta csinálja ezt a 10 percenkénti elsötétülést.
Vajon mi lelete, hogy egy felnyitástól valahol valami átállítódott, és hogyan tudnám kiküszöbölni ezt?
Félmegoldásként most bepipáltam az elsötétítést és 120 percre állítottam.
Na de most már piszkálja a csőröm, hogy hogy lehetne mégis úgy, hogy hálózatra dugva egyáltalán ne sötétüljön el.
Na meg felnyitásra ne vegye el a vga kimenetet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Beköszönt a hajlítható telefonok aranykora
- Kerékpárosok, bringások ide!
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Életlen svájcibicska: Teszten az LG 45GX90SA okos gamer monitor
- Yettel topik
- Raspberry Pi
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Végre hivatalos, mikor lesz az S26 hivatalos
- OLED monitor topic
- Gitáros topic
- További aktív témák...
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- LG 65QNED86A / MiniLED / 65" - 164 cm / 4K UHD / 144Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
- Dell Latitude 5430 14" Touchscreen i5-1235U 16GB 1000GB 1 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3985, 100% Akkumulátor
- Huawei P30 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Használt iPhone 14 felvásárlás gyors, korrekt, biztonságos
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
BoB
