-
50096 - 50001
50096 - 50001 50000 - 49901 49900 - 49801 49800 - 49701 49700 - 49601 49600 - 49501 49500 - 49401 49400 - 49301 49300 - 49201 49200 - 49101 49100 - 49001 49000 - 48901 48900 - 48801 48800 - 48701 48700 - 48601 48600 - 48501 48500 - 48401 48400 - 48301 48300 - 48201 48200 - 48101 48100 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
E.Kaufmann
veterán
-
hcl
titán
-
E.Kaufmann
veterán
-
Top cat
addikt
-
bambano
titán
-
Top cat
addikt
-
bambano
titán
Ezeknél a sztároknál nem szokott komoly lenni a házasság, van még sanszod
Mondjuk én sem oltárban gondolkodtam

Veszek Chemotoxot... -
bambano
titán
-
E.Kaufmann
veterán
-
koby11h
őstag
-
Top cat
addikt
-
hcl
titán
WTF, van akinek a számát se tudom
Amúgy tudok SMS-t, csak a chatet nem ugyanarra használod
És mivel a Meta megállása volt a téma, itt "üzenet" alatt elsősorban a megfelelő chat értendő, nem pedig általában.
Egyáltalán, arra a jelenségre utaltam, hogy bizonyos embereknek egy üzenet átment, 1-2 esetében pedig "Couldn't send", de már akkor is, amikor mindenki más felé működött
-
bambano
titán
-
hcl
titán
-
bambano
titán
Cecil Néni? A nyunyó?
Chuck Norris
mostanra vették észre. mint a ph-nál az adatbázis backupot...
-
bambano
titán
-
hcl
titán
-
E.Kaufmann
veterán
Cecil Néni? A nyunyó?
-
bambano
titán
Na, titeket nem hívott az asszony (nem az enyém, a sajátotok), hogy áll a Facbúk?
Kiderült, hogy C.N. kitépett belőle pár oldalt?

-
KROK640
félisten
Na, titeket nem hívott az asszony (nem az enyém, a sajátotok), hogy áll a Facbúk?
De 15:43-kor, én észre sem vettem

Most gépről megy, de telefonról azóta sem
-
hcl
titán
-
E.Kaufmann
veterán
-
hcl
titán
Na, titeket nem hívott az asszony (nem az enyém, a sajátotok), hogy áll a Facbúk?
Nem, itt nem áll.
-
E.Kaufmann
veterán
Na, titeket nem hívott az asszony (nem az enyém, a sajátotok), hogy áll a Facbúk?
-
hcl
titán
-
tlac
nagyúr
-
hcl
titán
A régi játékokat meg glide wrapperrel nyomtam, amíg egy csodás Win frissítés el nem tüntette a kamu Voodoo-t a gépemből
Azóta most más módi van, játékonként külön szenvedek vele.én erre a dgVoodoo-t használtam régebben
nem csak a glide-ot, hanem a régi directx-eket is fel lehetett vele okosítani újabb verzióra
(a modernebb directx-et meg szintén tovább lehet még okosítani pl. driverből framegen-t bekapcsolni, stb.)Wow köszi, ezt megnézem majd, mire jó.
-
inf3rno
nagyúr
Az vigasztal, hogy tök pöpec időpont foglaló rendszert csináltam backend szempontból. A frontend az chatgpt, ahhoz nem értek. Igazából ezt a REST API-t kellene tovább fejleszteni, mögé tenni egy AWS-t, aztán eladni, mint webszolgáltatást, csak a meló meg a tőzsde elemzős hobbi projekt mellett erre most nincs kapacitásom.
-
tlac
nagyúr
"Swiftshader, ha ez mond valamit" --- Nem, nem mond semmit. De tényleg. Utoljára 1999 novemberében használtam software render-t. Azóta mindig van normális VGA-m, meg hát ugye még a 2000-es évek elején aztán ez jól ki is halt.
A régi játékokat meg glide wrapperrel nyomtam, amíg egy csodás Win frissítés el nem tüntette a kamu Voodoo-t a gépemből
Azóta most más módi van, játékonként külön szenvedek vele. De mint tudjuk a ferissítés nemmindig jó dolog."3D Analyzerrel" --- ezt Windows alatt próbáltad? Ez érdekes lehet, főleg ha tudna általánosan pl Voodoo 2 (SLI)-t hazudni.
"Miről használod...?" --- Nyilván nálam van a gond, én is ebből indultam ki, de amikor négy különböző gép, három különböző oprendszer alatt is ugyanez, akkor kezdtem kétkedni. Win 7 + chrome, Win 10 + chrome és Win 11 + chrome alatt szar. Win 10 + Edge alatt nekem is egyből smile-t csinál belőle és van shift+enter is, EGÉSZEN ADDIG amíg az első és az utolsó betű leütés is ott történik. Mindjárt mutatok egy tesztet. (másik post kell hozzá)
"A régi szerkesztő sötét módosítására nem lenne jó egy egyedi böngésző CSS?" --- olvastad is amit linekltem vagy csak úgy írtál? TLDR akkor : Sajnos mióta bejött az a fejlesztés, hogy a linkelt YouTube videót beágyazza a rendszer azóta azokon az oldalakon ahol van videó beágyazva, a Dark Reader egyszerűen nem működik, és az oldal normál világos módban megy.
A régi játékokat meg glide wrapperrel nyomtam, amíg egy csodás Win frissítés el nem tüntette a kamu Voodoo-t a gépemből
Azóta most más módi van, játékonként külön szenvedek vele.én erre a dgVoodoo-t használtam régebben
nem csak a glide-ot, hanem a régi directx-eket is fel lehetett vele okosítani újabb verzióra
(a modernebb directx-et meg szintén tovább lehet még okosítani pl. driverből framegen-t bekapcsolni, stb.) -
hcl
titán
"Swiftshader, ha ez mond valamit" --- Nem, nem mond semmit. De tényleg. Utoljára 1999 novemberében használtam software render-t. Azóta mindig van normális VGA-m, meg hát ugye még a 2000-es évek elején aztán ez jól ki is halt.
A régi játékokat meg glide wrapperrel nyomtam, amíg egy csodás Win frissítés el nem tüntette a kamu Voodoo-t a gépemből
Azóta most más módi van, játékonként külön szenvedek vele. De mint tudjuk a ferissítés nemmindig jó dolog."3D Analyzerrel" --- ezt Windows alatt próbáltad? Ez érdekes lehet, főleg ha tudna általánosan pl Voodoo 2 (SLI)-t hazudni.
"Miről használod...?" --- Nyilván nálam van a gond, én is ebből indultam ki, de amikor négy különböző gép, három különböző oprendszer alatt is ugyanez, akkor kezdtem kétkedni. Win 7 + chrome, Win 10 + chrome és Win 11 + chrome alatt szar. Win 10 + Edge alatt nekem is egyből smile-t csinál belőle és van shift+enter is, EGÉSZEN ADDIG amíg az első és az utolsó betű leütés is ott történik. Mindjárt mutatok egy tesztet. (másik post kell hozzá)
"A régi szerkesztő sötét módosítására nem lenne jó egy egyedi böngésző CSS?" --- olvastad is amit linekltem vagy csak úgy írtál? TLDR akkor : Sajnos mióta bejött az a fejlesztés, hogy a linkelt YouTube videót beágyazza a rendszer azóta azokon az oldalakon ahol van videó beágyazva, a Dark Reader egyszerűen nem működik, és az oldal normál világos módban megy.
Azért írtam, Google, és elolvasod, mi az
Oda kell csak másolni.A 3D Analyzer Windowsos progi, ja.
@KROK640 : Csak belenéztem a linkedbe.
" Win 10 + Edge alatt nekem is egyből smile-t csinál belőle és van shift+enter is,"
Kiegészítők ugyanazok?
Fura, szerintem nekem mindenhol fekete. -
qnadam
veterán
-
KROK640
félisten
Teszt :
egy sor felette :
Teszt 2 :
egy sor felette [s]vagy nem[/s] :Y -
KROK640
félisten
Ja, nekem eddig fel se tűnt

@KROK640 : "Felbontás sokszor limitálva van, 320×200, jobb esetben 640×480, 800×600, ami hát ma már semmilyen megjelenítőn nem néz ki jól. A másik, hogy a látvány is jóval pixelesebb meg butább mint ugyanazon a felbontáson 3D gyorsítva, egy akár korabeli kártyán."
LOL
Swiftshader, ha ez mond valamit. Bedobod a DirectX bináris helyére, és azt hiszi, hogy 3D kártyán fut. Ugyanúgy DirectX kompatibilis, mint egy fizikai kártya, csak a CPU számolja a képet. Semmi limitáció nincs a játék oldaláról.
De egy 3D Analyzerrel (ha működik, nekem nem tette) még azt is megadhatod, hogy milyen 3D képességeket hazudjon a játéknak, meg milyen hardvert
A szerkesztővel nálad lesz valami gond, mert itt simán megjelennek szerkesztés közben is, meg shift-enter is van. Miről használod...?
A régi szerkesztő sötét módosítására nem lenne jó egy egyedi böngésző CSS?@qnadam : Itt is van uBlock meg Ghostery. (Ublock kiütve a PH-ra
)@frescho : Ja, 320x200-ban megfelelő trükkökkel már egész szép képek voltak játékokban.
"Swiftshader, ha ez mond valamit" --- Nem, nem mond semmit. De tényleg. Utoljára 1999 novemberében használtam software render-t. Azóta mindig van normális VGA-m, meg hát ugye még a 2000-es évek elején aztán ez jól ki is halt.
A régi játékokat meg glide wrapperrel nyomtam, amíg egy csodás Win frissítés el nem tüntette a kamu Voodoo-t a gépemből
Azóta most más módi van, játékonként külön szenvedek vele. De mint tudjuk a ferissítés nemmindig jó dolog."3D Analyzerrel" --- ezt Windows alatt próbáltad? Ez érdekes lehet, főleg ha tudna általánosan pl Voodoo 2 (SLI)-t hazudni.
"Miről használod...?" --- Nyilván nálam van a gond, én is ebből indultam ki, de amikor négy különböző gép, három különböző oprendszer alatt is ugyanez, akkor kezdtem kétkedni. Win 7 + chrome, Win 10 + chrome és Win 11 + chrome alatt szar. Win 10 + Edge alatt nekem is egyből smile-t csinál belőle és van shift+enter is, EGÉSZEN ADDIG amíg az első és az utolsó betű leütés is ott történik. Mindjárt mutatok egy tesztet. (másik post kell hozzá)
"A régi szerkesztő sötét módosítására nem lenne jó egy egyedi böngésző CSS?" --- olvastad is amit linekltem vagy csak úgy írtál? TLDR akkor : Sajnos mióta bejött az a fejlesztés, hogy a linkelt YouTube videót beágyazza a rendszer azóta azokon az oldalakon ahol van videó beágyazva, a Dark Reader egyszerűen nem működik, és az oldal normál világos módban megy.
-
totron
addikt
Eredeti témához hozzászólva. Nekem családban kérnek folyton weblapot, alkalmazást, stb. nyilván ingyen, és minél előbb. Ha megcsinálom, akkor általában az a reakció, hogy meglepődnek rajta, aztán közlik, hogy mégsem kellett. Most már csak röhögök rajta, és inkább nem vállalok rokonoknak semmit.
Nehéz megérteni felnőtt emberek miért nem tudják mi kell és mi nem. Szűkösebb keretek nevelnének.
-
hcl
titán
Ja, nekem eddig fel se tűnt

@KROK640 : "Felbontás sokszor limitálva van, 320×200, jobb esetben 640×480, 800×600, ami hát ma már semmilyen megjelenítőn nem néz ki jól. A másik, hogy a látvány is jóval pixelesebb meg butább mint ugyanazon a felbontáson 3D gyorsítva, egy akár korabeli kártyán."
LOL
Swiftshader, ha ez mond valamit. Bedobod a DirectX bináris helyére, és azt hiszi, hogy 3D kártyán fut. Ugyanúgy DirectX kompatibilis, mint egy fizikai kártya, csak a CPU számolja a képet. Semmi limitáció nincs a játék oldaláról.
De egy 3D Analyzerrel (ha működik, nekem nem tette) még azt is megadhatod, hogy milyen 3D képességeket hazudjon a játéknak, meg milyen hardvert
A szerkesztővel nálad lesz valami gond, mert itt simán megjelennek szerkesztés közben is, meg shift-enter is van. Miről használod...?
A régi szerkesztő sötét módosítására nem lenne jó egy egyedi böngésző CSS?@qnadam : Itt is van uBlock meg Ghostery. (Ublock kiütve a PH-ra
)@frescho : Ja, 320x200-ban megfelelő trükkökkel már egész szép képek voltak játékokban.
-
KROK640
félisten
-
qnadam
veterán
Nem annyira ...
Mindössze az, hogy bizonyos formázásokat (enter, shift+enter) is figyelmen kívül hagyja, meg a smilekat is hiába tudom fejből, nem jeleníti meg. Így ha smilet akarok a postba, akkor írás közben nyúlkáljak át az egérre, és kattintsam be külön, ami jóval lassabb mint két billentyűt lenyomva tovább haladni.
Szemléltetés :
Ezt írom be
és ez jelenik meg
Se smile, se sorkihagyás az utolsó szakasz előtt.Így aztán postolás után még lehet utánszerkesztgetni az összes kommentemet is.

Akkor mégis miért használom akkor a modern szerkesztőt? AZ OKA ITT VANaz furcsa, nekem szépen cserélgeti képre a kódokat, a sortörés is megy.
nem használsz valami javascripteket tiltó dolgot? -
KROK640
félisten
Nem annyira ...
Mindössze az, hogy bizonyos formázásokat (enter, shift+enter) is figyelmen kívül hagyja, meg a smilekat is hiába tudom fejből, nem jeleníti meg. Így ha smilet akarok a postba, akkor írás közben nyúlkáljak át az egérre, és kattintsam be külön, ami jóval lassabb mint két billentyűt lenyomva tovább haladni.
Szemléltetés :
Ezt írom be
és ez jelenik meg
Se smile, se sorkihagyás az utolsó szakasz előtt.Így aztán postolás után még lehet utánszerkesztgetni az összes kommentemet is.

Akkor mégis miért használom akkor a modern szerkesztőt? AZ OKA ITT VAN -
frescho
addikt
Nekem az SW renderrel nem az a bajom, hogy sok procit zabál, hiszen azok a játékok amik még ilyet támogatnak, nagyjából a PII-es időszakkal bezárólag jelentek meg, így szvsz egy 1st gen I3 (vagy társai) is lazán elviszi, sőt meg merem kockáztatni, hogy egy ma kompletten 5000ft-os PC is, hanem az egyéb hátrányok : Felbontás sokszor limitálva van, 320×200, jobb esetben 640×480, 800×600, ami hát ma már semmilyen megjelenítőn nem néz ki jól. A másik, hogy a látvány is jóval pixelesebb meg butább mint ugyanazon a felbontáson 3D gyorsítva, egy akár korabeli kártyán.
Mikor megvettem az ASUS V3400 TNT 16MB-ot, az egyik legnagyobb dolog az volt, hogy dobhattam a SW rendert, és még ugyanolyan felbontáson is nagyon látványosan szebbek lettek a játékok, jóval több FPS mellett.
És ez az amit egy pl 12700K-val sem érnél el egy akkori játék alatt SW renderrnél, hogy bizonyos grafikai elemek, effeketek megjelenjek. SW rendernél még az sem segít ha a CPUba integrált VGA bőven elvinné, és elvinné, mert egy ilyen CPUban a legalapabb integrált VGA is toronymagasan vene bármelyik csúcs AGP-s kártyát is. És ezek meg ugye az AGP első felében voltak népszerűek.Csak tároló?
Fura.Felbontás sokszor limitálva van, 320×200, jobb esetben 640×480, 800×600
Ebben hol a limit? 32x16 karakter, na az a limit

-
tlac
nagyúr
-
hcl
titán
-
qnadam
veterán
az elrendezéssel semmi baj nem volt, pont ugyanannyira logikus fentről kezdeni, mint lentről.
-
KROK640
félisten
Na igen, ott akkor a gomb szervezés sem volt az igazi. Nálunk három oszlop volt, és fentről lefelé nőttek a számok, tehát a bal első volt a földszint egy, alatta a fszt 2, és így tovább.
-
qnadam
veterán
"mi a harmadik emelet 9-ben laktunk." --- LOL. Ugyan 10 emeletesben (a nevek lista szerűen fel voltak sorolva, mindegyik név mellett egy saját külön dedikált gomb, és persze a név alatt, hogy hanyadik emelet hanyas, így akinek megnyomtad a gombját nem csak a nevét tudtad, de azt is, hogy hanyadikról csörgetnéd le, és volt kapunyitó gomb is) de mi is a harmadik emelet 9-ben laktunk :)
ezek az ökrök csak azt látták, hogy lent van a gomb, akkor biztos a lakás is lent van.
-
KROK640
félisten
kilencvenes évek, négyemeletes panel, nyomógombos kaputelefon, pont ilyen. a mienken asszem 10 gomb volt, tehát a 13 lakás két panelre volt szétosztva, balra fent indul a számozás tízig, aztán a másikon 11-12-13. fentről kapunyitás nem volt.
mi a harmadik emelet 9-ben laktunk.
a barom szórólaposok meg egyéb nyomorultak rendszeresen hozzánk csengettek, és meg voltak sértve, hogy nem akartunk lemenni a harmadikról beengedni őket.
"mi a harmadik emelet 9-ben laktunk." --- LOL. Ugyan 10 emeletesben (a nevek lista szerűen fel voltak sorolva, mindegyik név mellett egy saját külön dedikált gomb, és persze a név alatt, hogy hanyadik emelet hanyas, így akinek megnyomtad a gombját nem csak a nevét tudtad, de azt is, hogy hanyadikról csörgetnéd le, és volt kapunyitó gomb is) de mi is a harmadik emelet 9-ben laktunk :)
-
KROK640
félisten
Ahol anyám lakik, pont ilyen volt a _tégla_ emeletes izén. Nem emlékszem gyerekkorom olyan részére a 80-as évekből, amikor ez működött volna

"nem akartunk lemenni a harmadikról beengedni őket."

Én le szoktam slattyogni, megnézni kit engedek be."és ha azzal jön, hogy neked ez semmi, akkor lehet mondani, hogy pont mint neked."
Sokan azt hiszik, hogy ilyenkor nem akarok segíteni nekik, de azt nem gondolja végig, hogy mire elhozza a szarját, utána chatel velem a javításról, mert úgyis lesznek kérdések, stb., az kb. több idő, mint amíg összedobja.@KROK640 : "Én mostanában mindig szoktam valami hasonló nagyságrendű dolgot cserébe kérni. Azóta nagyon elfogytak az ilyen ötletek."
Véééégre
Sőt, most legutóbb egy fordítva elsült story is volt.
Koma jön, hogy megkéne nézni a gépét, főleg hogy mit vegyen bele (emlékeim szerint 3rd gen talán I7, 8GB RAMMmal meg valami VGA) hogy jobb legyen. Eléggé messze lakik, mondtam neki, hogy OK, te meg nyírd már le a füvet.
Rendben, jött és gyönyörűen lenyírta a füvet. Mikor kész volt, mondtam, hogy akkor menjünk, mire ő, hogy most nem ér rá már, de majd hív, hogy mikor menjek megnézni a gépet. Ez május 5-én kedden volt. Azóta még nem hívott :DMostmár pontosan emlékszem, hogy miért nem használtam itt a fórumon a modern szerkesztőt...

-
hcl
titán
-
qnadam
veterán
Ahol anyám lakik, pont ilyen volt a _tégla_ emeletes izén. Nem emlékszem gyerekkorom olyan részére a 80-as évekből, amikor ez működött volna

"nem akartunk lemenni a harmadikról beengedni őket."

Én le szoktam slattyogni, megnézni kit engedek be."és ha azzal jön, hogy neked ez semmi, akkor lehet mondani, hogy pont mint neked."
Sokan azt hiszik, hogy ilyenkor nem akarok segíteni nekik, de azt nem gondolja végig, hogy mire elhozza a szarját, utána chatel velem a javításról, mert úgyis lesznek kérdések, stb., az kb. több idő, mint amíg összedobja.@KROK640 : "Én mostanában mindig szoktam valami hasonló nagyságrendű dolgot cserébe kérni. Azóta nagyon elfogytak az ilyen ötletek."
Véééégre
nem kell lemenni, ha nem engeded be
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
úgy rémlik, hogy nálunk azért többször működött, mint nem.
-
hcl
titán
kilencvenes évek, négyemeletes panel, nyomógombos kaputelefon, pont ilyen. a mienken asszem 10 gomb volt, tehát a 13 lakás két panelre volt szétosztva, balra fent indul a számozás tízig, aztán a másikon 11-12-13. fentről kapunyitás nem volt.
mi a harmadik emelet 9-ben laktunk.
a barom szórólaposok meg egyéb nyomorultak rendszeresen hozzánk csengettek, és meg voltak sértve, hogy nem akartunk lemenni a harmadikról beengedni őket.
Ahol anyám lakik, pont ilyen volt a _tégla_ emeletes izén. Nem emlékszem gyerekkorom olyan részére a 80-as évekből, amikor ez működött volna

"nem akartunk lemenni a harmadikról beengedni őket."

Én le szoktam slattyogni, megnézni kit engedek be."és ha azzal jön, hogy neked ez semmi, akkor lehet mondani, hogy pont mint neked."
Sokan azt hiszik, hogy ilyenkor nem akarok segíteni nekik, de azt nem gondolja végig, hogy mire elhozza a szarját, utána chatel velem a javításról, mert úgyis lesznek kérdések, stb., az kb. több idő, mint amíg összedobja.@KROK640 : "Én mostanában mindig szoktam valami hasonló nagyságrendű dolgot cserébe kérni. Azóta nagyon elfogytak az ilyen ötletek."
Véééégre
-
KROK640
félisten
Nem az a kérdés, hanem hogy min.
Live for speed első kiadásai, NFS3, ezek egy 8. gen procin azért elmennek. (Ezeket teszteltem.) Tehát nem 5 éves a régi, hanem a 20-30.
Több bajom volt a Spice időzítéseivel, meg a WinXP inkompatibilitásával az emulált 4-5 magra, mint a játékkal
Most egy 10-12. gen procin már simán fullfullfull lenne sw renderrel is.@KROK640 : Nem
Panel, a földszinten csak tároló van.@inf3rno : " aztán közlik, hogy mégsem kellett."
Jó hogy utólag jön rá...@opr :
Nekem az SW renderrel nem az a bajom, hogy sok procit zabál, hiszen azok a játékok amik még ilyet támogatnak, nagyjából a PII-es időszakkal bezárólag jelentek meg, így szvsz egy 1st gen I3 (vagy társai) is lazán elviszi, sőt meg merem kockáztatni, hogy egy ma kompletten 5000ft-os PC is, hanem az egyéb hátrányok : Felbontás sokszor limitálva van, 320×200, jobb esetben 640×480, 800×600, ami hát ma már semmilyen megjelenítőn nem néz ki jól. A másik, hogy a látvány is jóval pixelesebb meg butább mint ugyanazon a felbontáson 3D gyorsítva, egy akár korabeli kártyán.
Mikor megvettem az ASUS V3400 TNT 16MB-ot, az egyik legnagyobb dolog az volt, hogy dobhattam a SW rendert, és még ugyanolyan felbontáson is nagyon látványosan szebbek lettek a játékok, jóval több FPS mellett.
És ez az amit egy pl 12700K-val sem érnél el egy akkori játék alatt SW renderrnél, hogy bizonyos grafikai elemek, effeketek megjelenjek. SW rendernél még az sem segít ha a CPUba integrált VGA bőven elvinné, és elvinné, mert egy ilyen CPUban a legalapabb integrált VGA is toronymagasan vene bármelyik csúcs AGP-s kártyát is. És ezek meg ugye az AGP első felében voltak népszerűek.Csak tároló?
Fura. -
qnadam
veterán
Oh, de remek, hogy visszatértünk az eredeti témához :)
Én mostanában mindig szoktam valami hasonló nagyságrendű dolgot cserébe kérni. Azóta nagyon elfogytak az ilyen ötletek.
Plusz felvilágosítok embereket, hogy mekkora meló ez :Sok-sok éve kaptam egy kb 800 filmből álló listát, hogy ezt kéne letölteni, meg kiírni DVD-re. Én meg szépen levezettem, hogy ez letöltésben mennyi GB adat és idő lenne az akkori netemmel, aztán kiírni ezeket lemezekre is mennyi idő lenne. Jött a költség oldal, hogy mennyit fogyasztana ennyi idő alatt a gépem, hogy lehetne fizetni pár havi netszámlámat is, ennyi lemez mennyibe kerül, az amortizáció miatt nyugodtan hozzácsaphatunk egy új DVD írót is, és hát kéne egy minimum 500GB-os HDD is puffernek a cuccainak amíg letölt, vissza SEED és kiíródik. A saját időmet és energiámat bele se számoltam, ahogy a keresési időkkel sem számoltam, vagy olyan aprósággal, hogy 1-1 lemez elrontódik írás közben, de ígyis durva lett az összkép, és rögtön már csak 2-3 film volt fontos a listáról :D
ilyenkor segíthet az is, hogy elmondod, hogyan kell (igazán nem bonyolult!), és ha azzal jön, hogy neked ez semmi, akkor lehet mondani, hogy pont mint neked.
de normálisabb ismerőssel megesett, hogy megköszönte, és azóta használja a tanultakat. de ez ritka.
-
KROK640
félisten
Eredeti témához hozzászólva. Nekem családban kérnek folyton weblapot, alkalmazást, stb. nyilván ingyen, és minél előbb. Ha megcsinálom, akkor általában az a reakció, hogy meglepődnek rajta, aztán közlik, hogy mégsem kellett. Most már csak röhögök rajta, és inkább nem vállalok rokonoknak semmit.
Oh, de remek, hogy visszatértünk az eredeti témához :)
Én mostanában mindig szoktam valami hasonló nagyságrendű dolgot cserébe kérni. Azóta nagyon elfogytak az ilyen ötletek.
Plusz felvilágosítok embereket, hogy mekkora meló ez :Sok-sok éve kaptam egy kb 800 filmből álló listát, hogy ezt kéne letölteni, meg kiírni DVD-re. Én meg szépen levezettem, hogy ez letöltésben mennyi GB adat és idő lenne az akkori netemmel, aztán kiírni ezeket lemezekre is mennyi idő lenne. Jött a költség oldal, hogy mennyit fogyasztana ennyi idő alatt a gépem, hogy lehetne fizetni pár havi netszámlámat is, ennyi lemez mennyibe kerül, az amortizáció miatt nyugodtan hozzácsaphatunk egy új DVD írót is, és hát kéne egy minimum 500GB-os HDD is puffernek a cuccainak amíg letölt, vissza SEED és kiíródik. A saját időmet és energiámat bele se számoltam, ahogy a keresési időkkel sem számoltam, vagy olyan aprósággal, hogy 1-1 lemez elrontódik írás közben, de ígyis durva lett az összkép, és rögtön már csak 2-3 film volt fontos a listáról :D
-
qnadam
veterán
Nagynénémnél. Unokatestvéremnek vittem winyót előtelepített Winnel. Ott volt egy rokonuk. Jaj én informatikus vagyok? Nem vinném el a 10 éves gépét?
Amúgy a veje is IT-s... de ménem az intézi.
Költői volt...Otthon csengetnek.
Mivel nemtom miért, lemászok a földszintre, megnézem ki az. Bácsi, a tizedikre jött a 28-as lakásba.
...megint nem jó a 8-as gomb...
Nem értette. Ő benyomta a 28-at...
(Rendszeresen behal valamelyik gomb a kaputelefonon...
)kilencvenes évek, négyemeletes panel, nyomógombos kaputelefon, pont ilyen. a mienken asszem 10 gomb volt, tehát a 13 lakás két panelre volt szétosztva, balra fent indul a számozás tízig, aztán a másikon 11-12-13. fentről kapunyitás nem volt.
mi a harmadik emelet 9-ben laktunk.
a barom szórólaposok meg egyéb nyomorultak rendszeresen hozzánk csengettek, és meg voltak sértve, hogy nem akartunk lemenni a harmadikról beengedni őket.
-
hcl
titán
Milyen régi játékokkal játszol, ami még megy normális sebességgel szoftver renderel?
Nem az a kérdés, hanem hogy min.
Live for speed első kiadásai, NFS3, ezek egy 8. gen procin azért elmennek. (Ezeket teszteltem.) Tehát nem 5 éves a régi, hanem a 20-30.
Több bajom volt a Spice időzítéseivel, meg a WinXP inkompatibilitásával az emulált 4-5 magra, mint a játékkal
Most egy 10-12. gen procin már simán fullfullfull lenne sw renderrel is.@KROK640 : Nem
Panel, a földszinten csak tároló van.@inf3rno : " aztán közlik, hogy mégsem kellett."
Jó hogy utólag jön rá...@opr :
-
qnadam
veterán
Felesleges eloleget kerni, meg a penzt ugy egyaltalan felhozni, ha rokonokrol van szo.
Eleg annyi, hogy:Persze, orommel segitek, annyi, hogy kene hozza a [ide be kell illeszteni valamit, amit a kedves kervenyezo maximum 10p alatt meg tud csinalni, de kulon le kell ulni hozza es nekiallni]. Azt atdobod gyorsan, amikor van idod, aztan megoldjuk, sima ugy!
99.99%, hogy soha tobbe nem hallasz arrol az otletrol.
+1, nekem is tapasztalatom, ha a másik félnek bele kell tennie valamit, általában már nem is olyan fontos és sürgős.
-
opr
nagyúr
Először mindig kérjél előleget, azzal ki tudod szűrni a komolytalan embereket
Felesleges eloleget kerni, meg a penzt ugy egyaltalan felhozni, ha rokonokrol van szo.
Eleg annyi, hogy:Persze, orommel segitek, annyi, hogy kene hozza a [ide be kell illeszteni valamit, amit a kedves kervenyezo maximum 10p alatt meg tud csinalni, de kulon le kell ulni hozza es nekiallni]. Azt atdobod gyorsan, amikor van idod, aztan megoldjuk, sima ugy!
99.99%, hogy soha tobbe nem hallasz arrol az otletrol.
-
inf3rno
nagyúr
Először mindig kérjél előleget, azzal ki tudod szűrni a komolytalan embereket
Jó, de sógornőmtől vagy bátyámtól nem szívesen fogadnék el semmit.
-
Armagedown
őstag
Eredeti témához hozzászólva. Nekem családban kérnek folyton weblapot, alkalmazást, stb. nyilván ingyen, és minél előbb. Ha megcsinálom, akkor általában az a reakció, hogy meglepődnek rajta, aztán közlik, hogy mégsem kellett. Most már csak röhögök rajta, és inkább nem vállalok rokonoknak semmit.
Először mindig kérjél előleget, azzal ki tudod szűrni a komolytalan embereket
-
inf3rno
nagyúr
Eredeti témához hozzászólva. Nekem családban kérnek folyton weblapot, alkalmazást, stb. nyilván ingyen, és minél előbb. Ha megcsinálom, akkor általában az a reakció, hogy meglepődnek rajta, aztán közlik, hogy mégsem kellett. Most már csak röhögök rajta, és inkább nem vállalok rokonoknak semmit.
-
KROK640
félisten
Nagynénémnél. Unokatestvéremnek vittem winyót előtelepített Winnel. Ott volt egy rokonuk. Jaj én informatikus vagyok? Nem vinném el a 10 éves gépét?
Amúgy a veje is IT-s... de ménem az intézi.
Költői volt...Otthon csengetnek.
Mivel nemtom miért, lemászok a földszintre, megnézem ki az. Bácsi, a tizedikre jött a 28-as lakásba.
...megint nem jó a 8-as gomb...
Nem értette. Ő benyomta a 28-at...
(Rendszeresen behal valamelyik gomb a kaputelefonon...
)De ezekszerint te a 2-es vagy ... az nem a földszinten van?

-
Armagedown
őstag
"viszont ha helyben futtatod és utána streameled a kijelzőt, az úgy jobb élményt adhat még"
Igen. De erre nem kell annyira Susnhine, elég ha a host konzolját veszed át, mert jelen esetben csomó kényelmi funkció miatt van DE is a hoston
"de konkrétan át tudod passzolni a vm-nek az igp-t pci-e eszközként? vagy támogatja az SR-IOV-t?"
Támogatja, 8. genes gép. Úgy lett az alaplap is összeválogatva,hogy tudja. Viszont nem feltétlen kell odaadni a GPU-t mint eszközt, elég ha a Spice tulajdonságai között bekattintod, hogy OpenGL. Nyilván ez nem ugyanaz, mintha GPU lenne átadva, de asztal gyorsításához elég (meg pl. a Revolt Linuxon megy vele mint állat
). És ehhez is kell a VirtIO driver a guestre. A játékra való virtuális gépeken inkább szoftver render irányba mentem, mert az független mindentől. Megy Intel 630 iGPU-hoz ugyanúgy nincs '98 vagy XP driver, mint Virtio-hoz
Prociból viszont megoldja.@Ja, @E.Kaufmann, amúgy tényleg csak Vmware-nek hívták azt akkor, annyi igaz. Viszont az a Workstation vonal lett, a Player később ugyanezt a szögegyszerű funkcionalitást hozta vissza otthoni usereknek.
Milyen régi játékokkal játszol, ami még megy normális sebességgel szoftver renderel?
-
bambano
titán
Nagynénémnél. Unokatestvéremnek vittem winyót előtelepített Winnel. Ott volt egy rokonuk. Jaj én informatikus vagyok? Nem vinném el a 10 éves gépét?
Amúgy a veje is IT-s... de ménem az intézi.
Költői volt...Otthon csengetnek.
Mivel nemtom miért, lemászok a földszintre, megnézem ki az. Bácsi, a tizedikre jött a 28-as lakásba.
...megint nem jó a 8-as gomb...
Nem értette. Ő benyomta a 28-at...
(Rendszeresen behal valamelyik gomb a kaputelefonon...
)Nem informatikus vagy, hanem postás

-
hcl
titán
Nagynénémnél. Unokatestvéremnek vittem winyót előtelepített Winnel. Ott volt egy rokonuk. Jaj én informatikus vagyok? Nem vinném el a 10 éves gépét?
Amúgy a veje is IT-s... de ménem az intézi.
Költői volt...Otthon csengetnek.
Mivel nemtom miért, lemászok a földszintre, megnézem ki az. Bácsi, a tizedikre jött a 28-as lakásba.
...megint nem jó a 8-as gomb...
Nem értette. Ő benyomta a 28-at...
(Rendszeresen behal valamelyik gomb a kaputelefonon...
) -
hcl
titán
-
hcl
titán
Igen, a Qemu főleg azért, mert akárki írhat rá procit
Csak azt nem tudtam, hogy olyan dolgokat, amik egy telefon, stb. procija, valaki meg is csinált 
-
frescho
addikt
Helyi gépen nem gáz, de még egy normális LAN-on sem (itt a hostot egy gigás LAN-on érem el, bőven elég a VNC-hez, de ált. én is csak a Spice konzolt használom,mert az egyszerűbb
).VNC azért jó, mert ha hozzáadod, akkor a host IP-jén eléred a gépet közvetlenül, és pl. az itthoni szerveren a Guacamole-n át tudom venni a VM-eket akárhonnan. (Amit @net84-nek is leírtunk.)Csak azért mondtam a VNC-t, mert azzal meg tudnád kerülni a két átadást.
@bambano : Az volt új, hogy mennyi mindenhez van prociemuláció fejlesztve

Ami nekem van OpenVMS, az x86-on megy, de arra az utóbi pár évben lett portolva.Miért lepett meg? Nagyon régen vannak mindenféle emuk és a QEMU az nagyon sokoldalú. Már a 90-es években is ott volt a bochs...
-
hcl
titán
De erre nem kell annyira Susnhine, elég ha a host konzolját veszed át, mert jelen esetben csomó kényelmi funkció miatt van DE is a hoston
hogy érted azt, hogy a konzolt átveszed?
A játékra való virtuális gépeken inkább szoftver render irányba mentem, mert az független mindentől. Megy Intel 630 iGPU-hoz ugyanúgy nincs '98 vagy XP driver, mint Virtio-hoz
Prociból viszont megoldja.86box, pcem?
RDP-vel a gép képernyőjét
(Gnome, azon Wayland esetén RDP a default)"86box, pcem?"
Van Linuxra Vmware Workstation és Virtualbox is (ezek is jók játékra), csak ha már ott a KVM, azzal csináltam. Igazából retro gamek mennek normálisan Qemu/KVM-en is, legalábbis annyira hogy lehessen vele játszani. És így maximálisan hordozható. -
tlac
nagyúr
"viszont ha helyben futtatod és utána streameled a kijelzőt, az úgy jobb élményt adhat még"
Igen. De erre nem kell annyira Susnhine, elég ha a host konzolját veszed át, mert jelen esetben csomó kényelmi funkció miatt van DE is a hoston
"de konkrétan át tudod passzolni a vm-nek az igp-t pci-e eszközként? vagy támogatja az SR-IOV-t?"
Támogatja, 8. genes gép. Úgy lett az alaplap is összeválogatva,hogy tudja. Viszont nem feltétlen kell odaadni a GPU-t mint eszközt, elég ha a Spice tulajdonságai között bekattintod, hogy OpenGL. Nyilván ez nem ugyanaz, mintha GPU lenne átadva, de asztal gyorsításához elég (meg pl. a Revolt Linuxon megy vele mint állat
). És ehhez is kell a VirtIO driver a guestre. A játékra való virtuális gépeken inkább szoftver render irányba mentem, mert az független mindentől. Megy Intel 630 iGPU-hoz ugyanúgy nincs '98 vagy XP driver, mint Virtio-hoz
Prociból viszont megoldja.@Ja, @E.Kaufmann, amúgy tényleg csak Vmware-nek hívták azt akkor, annyi igaz. Viszont az a Workstation vonal lett, a Player később ugyanezt a szögegyszerű funkcionalitást hozta vissza otthoni usereknek.
De erre nem kell annyira Susnhine, elég ha a host konzolját veszed át, mert jelen esetben csomó kényelmi funkció miatt van DE is a hoston
hogy érted azt, hogy a konzolt átveszed?
A játékra való virtuális gépeken inkább szoftver render irányba mentem, mert az független mindentől. Megy Intel 630 iGPU-hoz ugyanúgy nincs '98 vagy XP driver, mint Virtio-hoz
Prociból viszont megoldja.86box, pcem?
-
hcl
titán
Ja, próbáltam, de az helyi gépen jó csak, mint fentebb írtam
viszont ha helyben futtatod és utána streameled a kijelzőt, az úgy jobb élményt adhat még
erre említettem korábban a sunshine-moonlight párostebben IGP van, amúgy azzal is működik az átadás
de konkrétan át tudod passzolni a vm-nek az igp-t pci-e eszközként? vagy támogatja az SR-IOV-t?
mert ezek lennének a legjobb opciókde a Workstation asszem ingyenes lett otthoni használatra...?
igen, már egy ideje
a broadcom-tól lehet letölteni, kell hozzá egy fiók a letöltéshez azért.."viszont ha helyben futtatod és utána streameled a kijelzőt, az úgy jobb élményt adhat még"
Igen. De erre nem kell annyira Susnhine, elég ha a host konzolját veszed át, mert jelen esetben csomó kényelmi funkció miatt van DE is a hoston
"de konkrétan át tudod passzolni a vm-nek az igp-t pci-e eszközként? vagy támogatja az SR-IOV-t?"
Támogatja, 8. genes gép. Úgy lett az alaplap is összeválogatva,hogy tudja. Viszont nem feltétlen kell odaadni a GPU-t mint eszközt, elég ha a Spice tulajdonságai között bekattintod, hogy OpenGL. Nyilván ez nem ugyanaz, mintha GPU lenne átadva, de asztal gyorsításához elég (meg pl. a Revolt Linuxon megy vele mint állat
). És ehhez is kell a VirtIO driver a guestre. A játékra való virtuális gépeken inkább szoftver render irányba mentem, mert az független mindentől. Megy Intel 630 iGPU-hoz ugyanúgy nincs '98 vagy XP driver, mint Virtio-hoz
Prociból viszont megoldja.@Ja, @E.Kaufmann, amúgy tényleg csak Vmware-nek hívták azt akkor, annyi igaz. Viszont az a Workstation vonal lett, a Player később ugyanezt a szögegyszerű funkcionalitást hozta vissza otthoni usereknek.
-
tlac
nagyúr
Azon a gépen a Virtio gyorsítása be van kapcsolva, de a Spice OpenGL nincs

"de ha megcsinálod, akkor jobb linux-hoz, mint a vmware és virtualbox"
Ja, próbáltam, de az helyi gépen jó csak, mint fentebb írtam
Illetve, Virtio cuccokhoz pl. régebbi Windowsokra nincs olyan driver, ami 3D-t tudna. 8-tól kezdve van.Amúgy neked tényleg teljesen jó, de nyilván helyi gépen mindig jobb lesz

"de nem értem, fenttartasz egy külön gépet vm-ekhez?"
Így van. Csomószor írtam már róla itt
Van egy asztali gép, ami "NAS" (mert van benne 2x4TB winyó tükörben) és virtuális gépek is ezen futnak. (Egyszerűen azért, mert akkor nem azt a gépet terheli szénné, ami előtt az ember ül.) Ebben IGP van, amúgy azzal is működik az átadás, csak mint fentebb írtam, ha hálózaton át nézed Spice-al, akkor nagyon lassú lesz. Meg a legtöbb esetben felesleges.A Vmware Player meg ja, de a Workstation asszem ingyenes lett otthoni használatra...?
Ja, próbáltam, de az helyi gépen jó csak, mint fentebb írtam
viszont ha helyben futtatod és utána streameled a kijelzőt, az úgy jobb élményt adhat még
erre említettem korábban a sunshine-moonlight párostebben IGP van, amúgy azzal is működik az átadás
de konkrétan át tudod passzolni a vm-nek az igp-t pci-e eszközként? vagy támogatja az SR-IOV-t?
mert ezek lennének a legjobb opciókde a Workstation asszem ingyenes lett otthoni használatra...?
igen, már egy ideje
a broadcom-tól lehet letölteni, kell hozzá egy fiók a letöltéshez azért.. -
hcl
titán
Akkor meg talánWorkstation volt a neve, az biztos, hogy a Player később jött. Közben ezt találtam:
Chip Magazin (1989-2017) : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive
(Amúgy a Chip-ben is csak VMWare-nek hívták)Az a Wörksztésön volt
Az újságíró is érdekes, hogy VMWARE.EXE-ként hivatkozza, mintha nem lenne annak a szoftvernek rendes neve
De ez marha jó, olvasni a 2000-es év híreit, tök sok érdekes dolog történt

-
E.Kaufmann
veterán
Akkor meg talánWorkstation volt a neve, az biztos, hogy a Player később jött. Közben ezt találtam:
Chip Magazin (1989-2017) : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive
(Amúgy a Chip-ben is csak VMWare-nek hívták) -
hcl
titán
-
bambano
titán
Én is. Az volt a jó benne, hogy az ólajtón is elfutott, az arra alkalmatlan hardveren is lehetett vele virtuálgépeket futtatn.
A Workstation meg teljesen jó konzolnak ESXi hosthoz
(Bár amit az én hostom csinál, azt egy Vmware WS is megoldaná, csak ugye a KVM mint tudjuk, mindent is tud emulálni, a Vmware meg csak x86-ot.)A kvm csak x86-ot tud, ha mást kell, akkor azt a libkvm-be belevarrt qemu csinálja.
-
E.Kaufmann
veterán
Én is. Az volt a jó benne, hogy az ólajtón is elfutott, az arra alkalmatlan hardveren is lehetett vele virtuálgépeket futtatn.
A Workstation meg teljesen jó konzolnak ESXi hosthoz
(Bár amit az én hostom csinál, azt egy Vmware WS is megoldaná, csak ugye a KVM mint tudjuk, mindent is tud emulálni, a Vmware meg csak x86-ot.)Amúgy emlékszem, még régen a kétszeresen is megboldogult (egyszer mikor felállt a csapat és külön magazint indítottak) Chip magazinban olvastam róla, még a CD mellékleten is fenn volt és kipróbáltam. Akkor még nem Player, hanem talán sima VMWare volt, tetszett a dolog.
-
hcl
titán
Én szerettem a VMWare Player-t, kis patkolással Windows NT4-nek szépen át tudta adni a soros és párhuzamos portot, hogy kommunikáljon egy PLC-vel és egy HW kulccsal.
Én is. Az volt a jó benne, hogy az ólajtón is elfutott, az arra alkalmatlan hardveren is lehetett vele virtuálgépeket futtatn.
A Workstation meg teljesen jó konzolnak ESXi hosthoz
(Bár amit az én hostom csinál, azt egy Vmware WS is megoldaná, csak ugye a KVM mint tudjuk, mindent is tud emulálni, a Vmware meg csak x86-ot.) -
E.Kaufmann
veterán
Azon a gépen a Virtio gyorsítása be van kapcsolva, de a Spice OpenGL nincs

"de ha megcsinálod, akkor jobb linux-hoz, mint a vmware és virtualbox"
Ja, próbáltam, de az helyi gépen jó csak, mint fentebb írtam
Illetve, Virtio cuccokhoz pl. régebbi Windowsokra nincs olyan driver, ami 3D-t tudna. 8-tól kezdve van.Amúgy neked tényleg teljesen jó, de nyilván helyi gépen mindig jobb lesz

"de nem értem, fenttartasz egy külön gépet vm-ekhez?"
Így van. Csomószor írtam már róla itt
Van egy asztali gép, ami "NAS" (mert van benne 2x4TB winyó tükörben) és virtuális gépek is ezen futnak. (Egyszerűen azért, mert akkor nem azt a gépet terheli szénné, ami előtt az ember ül.) Ebben IGP van, amúgy azzal is működik az átadás, csak mint fentebb írtam, ha hálózaton át nézed Spice-al, akkor nagyon lassú lesz. Meg a legtöbb esetben felesleges.A Vmware Player meg ja, de a Workstation asszem ingyenes lett otthoni használatra...?
Én szerettem a VMWare Player-t, kis patkolással Windows NT4-nek szépen át tudta adni a soros és párhuzamos portot, hogy kommunikáljon egy PLC-vel és egy HW kulccsal.
-
hcl
titán
igen, ha nem kapcsoltál be valamilyen 3d támogatást a qemu-nak, akkor annak a hiánya miatt is lassabb lesz a kde-d
de ha megcsinálod, akkor jobb linux-hoz, mint a vmware és virtualbox
(vmware player egyébként már megszűnt, a workstation van helyette ingyenesen)nekem ennél sokkal jobb, csináltam egy kis tesztet én is
[link]de nem értem, fenttartasz egy külön gépet vm-ekhez?
abban nincs gpu, amit át tudnál passzolni a guestnek?Azon a gépen a Virtio gyorsítása be van kapcsolva, de a Spice OpenGL nincs

"de ha megcsinálod, akkor jobb linux-hoz, mint a vmware és virtualbox"
Ja, próbáltam, de az helyi gépen jó csak, mint fentebb írtam
Illetve, Virtio cuccokhoz pl. régebbi Windowsokra nincs olyan driver, ami 3D-t tudna. 8-tól kezdve van.Amúgy neked tényleg teljesen jó, de nyilván helyi gépen mindig jobb lesz

"de nem értem, fenttartasz egy külön gépet vm-ekhez?"
Így van. Csomószor írtam már róla itt
Van egy asztali gép, ami "NAS" (mert van benne 2x4TB winyó tükörben) és virtuális gépek is ezen futnak. (Egyszerűen azért, mert akkor nem azt a gépet terheli szénné, ami előtt az ember ül.) Ebben IGP van, amúgy azzal is működik az átadás, csak mint fentebb írtam, ha hálózaton át nézed Spice-al, akkor nagyon lassú lesz. Meg a legtöbb esetben felesleges.A Vmware Player meg ja, de a Workstation asszem ingyenes lett otthoni használatra...?
-
tlac
nagyúr
igen, ha nem kapcsoltál be valamilyen 3d támogatást a qemu-nak, akkor annak a hiánya miatt is lassabb lesz a kde-d
de ha megcsinálod, akkor jobb linux-hoz, mint a vmware és virtualbox
(vmware player egyébként már megszűnt, a workstation van helyette ingyenesen)nekem ennél sokkal jobb, csináltam egy kis tesztet én is
[link]de nem értem, fenttartasz egy külön gépet vm-ekhez?
abban nincs gpu, amit át tudnál passzolni a guestnek? -
hcl
titán
-
hcl
titán
Ja, ilyen felbontásnál már nem folyamatos. Viszont a Spice se. Itt csak annyit csináltam, hogy a VNC és a SPice is nyitva volt ugyanarra a gépre, a VNC-t is a host szolgáltatja.
Mondjuk ez ugye nem helyben futó VM, de a gigás hálónak is inkább a késleltetése érdekes, valószínű az okozza a szétesést. Asszem amikor a Win11-en ment a VNC szerver, az folyamatosabb volt.
Játékhoz ez már zavaró (de retro 3D gamek úgysem futottak akadásmentesen a 25 éve sem az akkori gépeimen
), de normál gépnyomogatáshoz már teljesen jó (azon a VM-en pl. videót szoktam vágni KDEenlive-el, de volt már Autocad-es rajzolás is virtuálgépen, stb.) -
tlac
nagyúr
igen, nem állítottam be vnc szervert a guest-en
na de ha például gyorsan mozgatsz egy ablakot, az neked teljesen folyamatos vnc-n?
-
hcl
titán
spice opengl az csak helyben megy, ott nincs remote
kipróbáltam a vnc-t lokálban virt manager-ből egy devuan mate guest-tel
használható, de érezhetően lassabb, mint a spice (virtio-val még elmegy, qxl-lel még lassabb)
az egér egyébként itt is kimegy az ablakból (tablet hozzáadva)meg a hanggal ebben az esetben külön kellene még valamit mókolni
Fura. A hang amúgy ja, kevéssé kezeli a VNC protokoll, de a Remmina lekezeli azt is, ha ilyesmi kell.
" virt manager-ből egy devuan mate guest-tel"
Itt arra kell gondolni, hogy egy Qemu-n futó Devuanra jelentkeztél be, amire a Qemu adta a VNC-t? Mert annak jónak kéne lennie... -
tlac
nagyúr
"de a tabletes egér az addig jó, amíg támogatja a guest is"
Igen
Mondjuk Win98 guesttel már nem 
Ha helyi gépen nem megy a VNC fullhádészben, akkor ott valami para van.
A SPICE Opengl olyan, hogy ha nem helyben nézed, akkor atom belassul, de azt lehet tudni, hogy azért, mert oda-vissza kell küldözgetni a képet a GPU felé."macos guest-tel próbálkoztam legutoljára és az egy módosított vnc protokollt használ,"
Az lehetet baj.
Itt a VNC alatt ugye azt értem, hogy a virtuális géphez adsz hozzá egy "Grafika" "VNC" eszközt, minden csatolón figyeljen. Tehát nem a guest OS-re kell telepíteni egy VNC-t, bár nekem ez is ment Win11 guesttel, mert a szerencsétlen Home volt, és nem volt benne RDP
.spice opengl az csak helyben megy, ott nincs remote
kipróbáltam a vnc-t lokálban virt manager-ből egy devuan mate guest-tel
használható, de érezhetően lassabb, mint a spice (virtio-val még elmegy, qxl-lel még lassabb)
az egér egyébként itt is kimegy az ablakból (tablet hozzáadva)meg a hanggal ebben az esetben külön kellene még valamit mókolni
-
hcl
titán
tablettel próbálkoztam először, utána töröltem, de még ezzel is kijött a helyéről
de a tabletes egér az addig jó, amíg támogatja a guest is
na most a belső vm-eken nem lesz tablet támogatás azokon a régi os-ekenWTF, helyi gépen, vagy helyi hálón? Akkor ott valami nem jó.
helyi gépen, bár ebben igazad van, hogy valami nem jó
macos guest-tel próbálkoztam legutoljára és az egy módosított vnc protokollt használ, és nem teljesen kompatibilis a szokásos vnc kliensekkel
win-nel meg linux-szal már nagyon régen nem használtam, azokkal nincs friss élményem
"de a tabletes egér az addig jó, amíg támogatja a guest is"
Igen
Mondjuk Win98 guesttel már nem 
Ha helyi gépen nem megy a VNC fullhádészben, akkor ott valami para van.
A SPICE Opengl olyan, hogy ha nem helyben nézed, akkor atom belassul, de azt lehet tudni, hogy azért, mert oda-vissza kell küldözgetni a képet a GPU felé."macos guest-tel próbálkoztam legutoljára és az egy módosított vnc protokollt használ,"
Az lehetet baj.
Itt a VNC alatt ugye azt értem, hogy a virtuális géphez adsz hozzá egy "Grafika" "VNC" eszközt, minden csatolón figyeljen. Tehát nem a guest OS-re kell telepíteni egy VNC-t, bár nekem ez is ment Win11 guesttel, mert a szerencsétlen Home volt, és nem volt benne RDP
. -
tlac
nagyúr
"többféleképpen is megkerülhető, hogy ne tudjon kimászkálni az egér és aztán ne csússzon el a belső vm-ben"
Az meredek, ilyen nekem nem szokott előfordulni
Mondjuk nem sokszor fut VM Vm-ben. Most a gamer VM-ek macerálásánál volt többször, hogy a hostot vettem át RDP-n (a Gnome Waylanden RDP-n érhető el) és onnan Spice a virtuális gépre, de ott se csinál ilyet.BTW adj hozzá egy tablet eszközt a virtuális géphez, és akkor nem lesz bajod azzal, hogy kimegy az egér, mert lesz normális desktop integráció, nem lesz külön egér a virtuális gépben.
"hát nem tudom a vnc-t, bár én általában full hd vagy 4k-s képet akartam lokálban átvinni legtöbbször és ahhoz lassú"
WTF, helyi gépen, vagy helyi hálón? Akkor ott valami nem jó.Stream. A Guacamole stream lenne? Böngészőben tudod átvenni vele gépek képernyőjét, vagy SSH-zni belőle.
tablettel próbálkoztam először, utána töröltem, de még ezzel is kijött a helyéről
de a tabletes egér az addig jó, amíg támogatja a guest is
na most a belső vm-eken nem lesz tablet támogatás azokon a régi os-ekenWTF, helyi gépen, vagy helyi hálón? Akkor ott valami nem jó.
helyi gépen, bár ebben igazad van, hogy valami nem jó
macos guest-tel próbálkoztam legutoljára és az egy módosított vnc protokollt használ, és nem teljesen kompatibilis a szokásos vnc kliensekkel
win-nel meg linux-szal már nagyon régen nem használtam, azokkal nincs friss élményem
-
hcl
titán
többféleképpen is megkerülhető, hogy ne tudjon kimászkálni az egér és aztán ne csússzon el a belső vm-ben
pl. ahogy csináltam, hogy a spice-nál is ki lehet kapcsolni (<mouse mode="server"/>)
de úgy rémlik qxl-nél is megoldhatóa spice ilyen intelligens alapból, hogy szépen integrálja az egeret
hát nem tudom a vnc-t, bár én általában full hd vagy 4k-s képet akartam lokálban átvinni legtöbbször és ahhoz lassú
ha már ilyen stream-elés kell, inkább a sunshine-moonlight páros"többféleképpen is megkerülhető, hogy ne tudjon kimászkálni az egér és aztán ne csússzon el a belső vm-ben"
Az meredek, ilyen nekem nem szokott előfordulni
Mondjuk nem sokszor fut VM Vm-ben. Most a gamer VM-ek macerálásánál volt többször, hogy a hostot vettem át RDP-n (a Gnome Waylanden RDP-n érhető el) és onnan Spice a virtuális gépre, de ott se csinál ilyet.BTW adj hozzá egy tablet eszközt a virtuális géphez, és akkor nem lesz bajod azzal, hogy kimegy az egér, mert lesz normális desktop integráció, nem lesz külön egér a virtuális gépben.
"hát nem tudom a vnc-t, bár én általában full hd vagy 4k-s képet akartam lokálban átvinni legtöbbször és ahhoz lassú"
WTF, helyi gépen, vagy helyi hálón? Akkor ott valami nem jó.Stream. A Guacamole stream lenne? Böngészőben tudod átvenni vele gépek képernyőjét, vagy SSH-zni belőle.
-
tlac
nagyúr
Helyi gépen nem gáz, de még egy normális LAN-on sem (itt a hostot egy gigás LAN-on érem el, bőven elég a VNC-hez, de ált. én is csak a Spice konzolt használom,mert az egyszerűbb
).VNC azért jó, mert ha hozzáadod, akkor a host IP-jén eléred a gépet közvetlenül, és pl. az itthoni szerveren a Guacamole-n át tudom venni a VM-eket akárhonnan. (Amit @net84-nek is leírtunk.)Csak azért mondtam a VNC-t, mert azzal meg tudnád kerülni a két átadást.
@bambano : Az volt új, hogy mennyi mindenhez van prociemuláció fejlesztve

Ami nekem van OpenVMS, az x86-on megy, de arra az utóbi pár évben lett portolva.többféleképpen is megkerülhető, hogy ne tudjon kimászkálni az egér és aztán ne csússzon el a belső vm-ben
pl. ahogy csináltam, hogy a spice-nál is ki lehet kapcsolni (<mouse mode="server"/>)
de úgy rémlik qxl-nél is megoldhatóa spice ilyen intelligens alapból, hogy szépen integrálja az egeret
hát nem tudom a vnc-t, bár én általában full hd vagy 4k-s képet akartam lokálban átvinni legtöbbször és ahhoz lassú
ha már ilyen stream-elés kell, inkább a sunshine-moonlight páros -
hcl
titán
Helyi gépen nem gáz, de még egy normális LAN-on sem (itt a hostot egy gigás LAN-on érem el, bőven elég a VNC-hez, de ált. én is csak a Spice konzolt használom,mert az egyszerűbb
).VNC azért jó, mert ha hozzáadod, akkor a host IP-jén eléred a gépet közvetlenül, és pl. az itthoni szerveren a Guacamole-n át tudom venni a VM-eket akárhonnan. (Amit @net84-nek is leírtunk.)Csak azért mondtam a VNC-t, mert azzal meg tudnád kerülni a két átadást.
@bambano : Az volt új, hogy mennyi mindenhez van prociemuláció fejlesztve

Ami nekem van OpenVMS, az x86-on megy, de arra az utóbi pár évben lett portolva. -
bambano
titán
A vms-hez vax procit emulál, a sun-hoz sparcot, van ott minden, mint a vásárban.
-
tlac
nagyúr
lényegében a varázslóval egy debian 12-es gépet lehet elkezdeni csinálni, utána még jó eséllyel kézzel kell szerkeszteni az xml-t, de pár dolgot már előre be lehet dobálni
-bios-os boot
-két vinyó ahci módban (ha nem a standard útvonalat használod, akkor lehet bele kell nyúlni a virt manger globális configjába, hogy ne legyen annyira szigorú)
-hálózathoz e1000e user mode-ban (xml config-os módosítás)
-display-hez spice, opcionálisan opengl bekapcsolható (hogy az egér ne jöjjön ki az ablakból, még kézzel hozzá kell nyúlni <mouse mode="server"/>)
-videokártya: virtio, 3d opcionálisan bekapcsolható ha opengl az előbb engedélyezve lett
-proci, ram, ahogy szeretnéd, én az amd procimhoz hozzáadtam még a <feature policy="require" name="topoext"/>-etaztán érdemes átállítani az alapértelmezett bal oldali ctrl+alt gombokat valami másra, hogy ne akadjon össze a belső qemu-val, én áttettem jobb ctrl+alt-gr-re
itt az xml configom: [link]
(még amúgy biztos lehetne rajta optimizálgatni)
-
tlac
nagyúr
a vnc lassú, meg problémás szokott lenni még lokálban is, inkább spice-ot szoktam használni
-
hcl
titán
-
Lenry
félisten
Új hozzászólás Aktív témák
-
50096 - 50001
50096 - 50001 50000 - 49901 49900 - 49801 49800 - 49701 49700 - 49601 49600 - 49501 49500 - 49401 49400 - 49301 49300 - 49201 49200 - 49101 49100 - 49001 49000 - 48901 48900 - 48801 48800 - 48701 48700 - 48601 48600 - 48501 48500 - 48401 48400 - 48301 48300 - 48201 48200 - 48101 48100 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Medence topik
- Autós topik
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- 3D nyomtatás
- Telekom mobilszolgáltatások
- A Xiaomi robot az otthoni villanyautó töltést is megkönnyíti
- BestBuy ruhás topik
- Lightyear - befektetési app
- Filmvilág
- További aktív témák...
- LENOVO ThinkPad 10 (2 az 1-ben) 10.1",FHD+,IPS,N4100 CPU,8GB RAM,128GB SSD,WIN11,LTE,TOUCH
- Intel Core i9-14900KS 24-Core 3.2GHz LGA1700 Box (36M Cache, up to 6.20 GHz) Processzor!
- ASUS ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE Alaplap
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ASUS ROG CSÚCS GAMER PC RTX 4070 Ti OC + i7-12700KF
- Dell Pro Plus 14 Core Ultra 5 238V 32GB 1000GB FHD+ TouchScreen ProSupport Plus gar: 2028.10.07
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Deep Blue Szép állapot 100% akkumulátor (58 ciklus)
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Legion Duel 2 512GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- 007 First Light NVIDIA Bundle (5060Ti-tól felfele)
- Lenovo Thinkpad L13,13.3",HD,i3-10110U.8GB DDR4,256GB NVMe SSD,WIN11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Félsz a pókoktól? ![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)






