- Fórumok
- Üzlet és Szolgáltatások
- One mobilszolgáltatások
- (kiemelt téma)
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-01-24 19:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
dchard
veterán
Itt is megjött. 3 hete még biztosan csak 15MHz volt
És a képed alapján nem csak a 20MHz jött meg, de a 4x4 MIMO is, bár az lehet előtte is megvolt. Ha már router téma: itt egy újabb bizonyíték hogy aki drágább darabot vesz az többet tud kisajtolni a hálózatból: 4x4-et jellemzően a közép sávok tudnak (B3, B1 és B7 már ahol van). -
Marcsello31
őstag
Vajon lesznek majd újabb csomagok is? Vagy marad minden a régiben?

Amúgy fura hogy csak a huwaei típusú modemmel a legstabilabb az one 4g
Hálozata. Azóta pár modemet megnéztem mind eldobja a netet
Random időnként. A hüvely router meg nem. Maradtam annál.
-
Lackooo84
nagyúr
Szokott lenni nyáron 5g mindenkinek. Idén elmarad?
Isten őrizzen tőle... Ha lesz is én tuti letiltom. Bringázás közben szoktam broadcasteket hallgatni, és sok erdős/lakatlan helyen elmegy a térerő és állandóan megáll a lejátszás, ott ahol a 4G-vel semmi gond nincs. Ja, és ugyanez ha bemegyek egy boltba, ott sincs térerő. Kalap xar ez az 5G.
-
4Grider
félisten
Szokott lenni nyáron 5g mindenkinek. Idén elmarad?
Én itt még soha nem kaptam feltöltősre.
-
bp15
tag
-
Grande Ale
őstag
Szokott lenni nyáron 5g mindenkinek. Idén elmarad?
-
leo81
aktív tag
Na csak jönnek a 20MHz-es B3-as cellák:
-
Landsmann
addikt
Ezek a régi, könyv alakú személyik augusztus 31-ig lesznek érvényben, akkor kivezetik őket, hiába határidő nélküli az érvényessége. Csak erről éppen az érintettek nincsenek tájékoztatva.
-
mjuti
tag
-
snooze
veterán
-
4Grider
félisten
Egész jó lett az online azonosítás. Gyors és pontos.
Meglepett.Lehet hogy most már a nagyapám személyi igazolvány fotójával is azonosít...
-
domper2015
senior tag
Egész jó lett az online azonosítás. Gyors és pontos.
Meglepett. -
Marcsello31
őstag
-
Marcsello31
őstag
Egyre többen kapnak ilyen üzenetet.
Nekem is volt ilyen nem is olyan régen.
Lehet reszelnek valamit.
-
csipuka
senior tag
A regisztrációs problémák elég gyakoriak, ha hirtelen idegen környezetbe csöppennek a készülékek és sajnos szolgáltató és készülékfüggő is, hogy ez mennyire gyorsan kezelhető. Én sokáig felső kategóriás Samsungokkal is küzdöttem és kézzel kellett sokszor regisztráljam őket a cél ország egyik-másik hálózatán. Fontos lehet az is, hogy pl. Samsungokon van olyan beállítás, hogy lehetőleg csak 4G/5G hálózatot használjanak beszédre, ez a beállítás viszont a roaming során az első regisztrációt jelentősen lassította, volt hogy 3-4 óra után állt csak rá a készülék a roaming hálózatra.
Ezt az sms-t ma kaptam a szolgaltatotol, lehet eszleltek valamit.
Tisztelt Ügyfelünk! Ügyfélprofiljàban hàlòzati frissìtés történt. Amennyiben problémàt tapasztal a mobilinternet-szolgàltatàs müködésében kérjük, indìtsa ùjra eszközét. Köszönjük megértését és türelmét! Üdvözlettel, One -
4Grider
félisten
Online adategyeztetést appban vagy a weboldalon itt lejárat előtt 90 nappal indíthatsz. Azon kívül marad a személyes ügyintézés.
-
mjuti
tag
Sziasztok, családon belüli prepaid kártyát a nevemre tudok venni itt is mint pl. a telekomnál egy adategyeztetéssel? Ha igen, akkor azt indíthatom bármikor ( mint a T-nél ) ? Ha nem akkor hogyan a legegyszerűbb személyes megjelenések nélkül? Köszönöm
-
zzola
titán
Nem érted.
Van A fiók és B fiók.
A és B fióknak ugyanaz a szám van beállítva kapcsolattartói számnak.
Ha A fiókban lévő szám átkerül más tulajdonába (értelemszerűen más fiókba is), attól még B fióknak ott marad a korábban beállított kapcsolattartói szám. B fiókot senki nem fogja vizsgálni, mert miért is tenné? Hiszen senki nem tudhatja, hogy az A és B fiók között van-e bármilyen kapcsolat.Te nem érted, mert te a szolgáltató fejével gondolkodsz, én meg a felhasználó fejével

Ha A és B fiókhoz ugyanaz a szám van beállítva kapcsolattartói számnak (legyen ez a C szám) akkor A vagy B fiók tulajdonosának megváltozásakor természetes, hogy C szám kapcsolatait nem kell törölni, mert a másikhoz még C szám a kapcsolattartó. (Persze ha már A és B is egyaránt új tulajdonoshoz került idővel, akkor C számról törölni kell a kapcsolatokat.)
Viszont most itt valószínűleg arról van szó, hogy a C szám került új tulajdonoshoz. Ebben az esetben teljesen biztos, hogy a C szám új tulajdonosának semmi köze se a régi/új A/B fiókok tulajdonosaihoz, tehát C szám minden régi kapcsolatát, beállítását törölni kell. Nyilván a szolgáltatónak ez nem annyira egyszerű, természetes, hogy ugyanazt mondják, amit te, alapesetben nem csinálnak semmit, majd ha C szám új tulajdonosának nem tetszik valami, akkor majd szól

Szerintem az, hogy egy új tulajdonoshoz kerülő telefonszám régi kapcsolatait nem törlik totálisan, az GDPR szempontból is aggályos, persze a ONE számára csak most kezd szembejönni a valóság, idővel kénytelenek lesznek jobban odafigyelni a részletekre is

Nem érted még mindig. Teljesen mindegy, hogy melyik szám kié, a kapcsolattartói szám szabadon megadható (validálás nélkül), az csak egy mező a fiókban. Arról nem is beszélve, hogy bármikor bekerülhet a számod egy X fiókba kapcsolattartói számként, mert valaki megadja csak úgy, vagy rosszat diktál be a sajátja helyett, vagy ügyintéző elért akár egy karaktert és a te számod kerül be.
Én nem a szolgáltató fejével gondolkozok, csak leírtam neked, a jelenlegi működést.
Én nem engednék validálás nélkül telefonszámot megadni, mert rohadt nagy káoszt tudnak vele csinálni, amikor többszörös regisztráció van egy adott számra.
-
Donki Hóte
veterán
Nem érted.
Van A fiók és B fiók.
A és B fióknak ugyanaz a szám van beállítva kapcsolattartói számnak.
Ha A fiókban lévő szám átkerül más tulajdonába (értelemszerűen más fiókba is), attól még B fióknak ott marad a korábban beállított kapcsolattartói szám. B fiókot senki nem fogja vizsgálni, mert miért is tenné? Hiszen senki nem tudhatja, hogy az A és B fiók között van-e bármilyen kapcsolat.
Ezért mondtam, hogy hívd a 1270-et, mert csak te tudod elintézni, hogy egyedül a te fiókodban legyen beállítva az adott szám. És ez sem úgy működik, hogy instant törlik B fiókban lévő megadott számot, mert azt nem tehetik. Elvileg megkeresik a B fiók tulajdonosát.Nem érted.
Van A fiók és B fiók.
A és B fióknak ugyanaz a szám van beállítva kapcsolattartói számnak.
Ha A fiókban lévő szám átkerül más tulajdonába (értelemszerűen más fiókba is), attól még B fióknak ott marad a korábban beállított kapcsolattartói szám. B fiókot senki nem fogja vizsgálni, mert miért is tenné? Hiszen senki nem tudhatja, hogy az A és B fiók között van-e bármilyen kapcsolat.Te nem érted, mert te a szolgáltató fejével gondolkodsz, én meg a felhasználó fejével

Ha A és B fiókhoz ugyanaz a szám van beállítva kapcsolattartói számnak (legyen ez a C szám) akkor A vagy B fiók tulajdonosának megváltozásakor természetes, hogy C szám kapcsolatait nem kell törölni, mert a másikhoz még C szám a kapcsolattartó. (Persze ha már A és B is egyaránt új tulajdonoshoz került idővel, akkor C számról törölni kell a kapcsolatokat.)
Viszont most itt valószínűleg arról van szó, hogy a C szám került új tulajdonoshoz. Ebben az esetben teljesen biztos, hogy a C szám új tulajdonosának semmi köze se a régi/új A/B fiókok tulajdonosaihoz, tehát C szám minden régi kapcsolatát, beállítását törölni kell. Nyilván a szolgáltatónak ez nem annyira egyszerű, természetes, hogy ugyanazt mondják, amit te, alapesetben nem csinálnak semmit, majd ha C szám új tulajdonosának nem tetszik valami, akkor majd szól

Szerintem az, hogy egy új tulajdonoshoz kerülő telefonszám régi kapcsolatait nem törlik totálisan, az GDPR szempontból is aggályos, persze a ONE számára csak most kezd szembejönni a valóság, idővel kénytelenek lesznek jobban odafigyelni a részletekre is

-
zzola
titán
Azért azt megcsinálhatná a rendszer, hogy ha egy adott szám teljesen új előfizetőhöz kerül, akkor minden korábbi beállítást töröljenek róla, mert az új előfizetőnek biztosan semmi köze a régi kapcsolatokhoz...
Mindegy, felhívtam a 1270-et, kérelmem ügyintézésbe tétetik

Nem érted.
Van A fiók és B fiók.
A és B fióknak ugyanaz a szám van beállítva kapcsolattartói számnak.
Ha A fiókban lévő szám átkerül más tulajdonába (értelemszerűen más fiókba is), attól még B fióknak ott marad a korábban beállított kapcsolattartói szám. B fiókot senki nem fogja vizsgálni, mert miért is tenné? Hiszen senki nem tudhatja, hogy az A és B fiók között van-e bármilyen kapcsolat.
Ezért mondtam, hogy hívd a 1270-et, mert csak te tudod elintézni, hogy egyedül a te fiókodban legyen beállítva az adott szám. És ez sem úgy működik, hogy instant törlik B fiókban lévő megadott számot, mert azt nem tehetik. Elvileg megkeresik a B fiók tulajdonosát. -
Donki Hóte
veterán
Azért azt megcsinálhatná a rendszer, hogy ha egy adott szám teljesen új előfizetőhöz kerül, akkor minden korábbi beállítást töröljenek róla, mert az új előfizetőnek biztosan semmi köze a régi kapcsolatokhoz...
Mindegy, felhívtam a 1270-et, kérelmem ügyintézésbe tétetik

-
zzola
titán
A ONE-nál mennyi idő után osztják ki újra a nem pénzfeltöltött/adategyeztetett prepaid számokat?
Ezidő alatt a rendszer nem veszi észre, hogy a szám már nem az adott előfizetőhöz tartozik?
De leginkább a TUTI kártya online megrendelése során végrehajtott meglehetősen rigorózus személyes beazonosítás alapján miért nem veszi észre a ONE rendszere, hogy új előfizetőhöz került a kártya

Fél év elteltével adhatják ki újra a számot.
A kérdéseidre a válasz: a rendszer nem figyeli, kinek milyen szám van megadva.
Példa: ha lenne TUTI kártyám és tudnám a te számodat, megadhatnám azt is kapcsolattartói számnak a saját fiókomban.
Csakhogy értsd a működést. -
Lauda
titán
A meglepetések kimeríthetetlen tárháza a ONE szolgáltatása. A jún. 9-én online vásárolt TUTI kártyámra most kaptam egy ilyen SMS-t

(Azt gondolom, hogy kitaláljátok, hogy a nevem NEM Pásztor Attila
)
Annó előfordult, hogy mások számláit kapták meg emberek.
-
mukibuci
nagyúr
A ONE-nál mennyi idő után osztják ki újra a nem pénzfeltöltött/adategyeztetett prepaid számokat?
Ezidő alatt a rendszer nem veszi észre, hogy a szám már nem az adott előfizetőhöz tartozik?
De leginkább a TUTI kártya online megrendelése során végrehajtott meglehetősen rigorózus személyes beazonosítás alapján miért nem veszi észre a ONE rendszere, hogy új előfizetőhöz került a kártya

kapcsolattartóként te is megadhatod a saját számod a szomszéd Marika néni feltöltőkártyájához és te fogod kapni az SMS-eket
-
Donki Hóte
veterán
A ONE-nál mennyi idő után osztják ki újra a nem pénzfeltöltött/adategyeztetett prepaid számokat?
Ezidő alatt a rendszer nem veszi észre, hogy a szám már nem az adott előfizetőhöz tartozik?
De leginkább a TUTI kártya online megrendelése során végrehajtott meglehetősen rigorózus személyes beazonosítás alapján miért nem veszi észre a ONE rendszere, hogy új előfizetőhöz került a kártya

-
zzola
titán
A meglepetések kimeríthetetlen tárháza a ONE szolgáltatása. A jún. 9-én online vásárolt TUTI kártyámra most kaptam egy ilyen SMS-t

(Azt gondolom, hogy kitaláljátok, hogy a nevem NEM Pásztor Attila
)
Valószínűleg kapcsolattartói számnak be van állítva a szám valakinek.
De ez csak feltételezés. Hívd fel a 1270-et és kérdezz rá. -
Donki Hóte
veterán
Elméleti a kérdésem, hiszen fél napig szívtam, hogy megszerezzek és egy telefonomba beaktiváljak egy nagynehezen regelt ONE TUTI eSIM-emet, eszemben sincs újra kanosszát járni, de azért megkérdezem.
Ha egy telefonban aktiváltam egy ONE TUTI eSIM-et, akkor van lehetőség arra, hogy ebben a telefonomban deaktiváljam és egy másik telefonban aktiváljam ismért
A meglepetések kimeríthetetlen tárháza a ONE szolgáltatása. A jún. 9-én online vásárolt TUTI kártyámra most kaptam egy ilyen SMS-t

(Azt gondolom, hogy kitaláljátok, hogy a nevem NEM Pásztor Attila
)
-
Empire201
csendes tag
Sziasztok. Mikor írják jóvá az előleget (Többcélú utalvány) a számlámba ha 2 számla lement? Az első és a második. Válaszaitokat előre is köszönöm!
-
4Grider
félisten
Szerintem az igazi ár emelés később jön, szeptember környékén
Ha jól tudom. Infláció korrekció vagy mi.
Akkor ezért nem ment nekem az one app tegnap.
Nálam is ennyi a tuti kártyán a korlátlan beszéd és adat.
Az inflációkövető áremelés itt szeptember elsején lesz, mértéke 4,4 % lesz és csak a 2025 november 14 előtt bevezetett lakossági mobil-, flotta-, valamint a kisvállalati mobil- és vezetékes havidíjas szolgáltatásokra fogják rátenni.
-
bp15
tag
Szerintem az igazi ár emelés később jön, szeptember környékén
Ha jól tudom. Infláció korrekció vagy mi.
Akkor ezért nem ment nekem az one app tegnap.
Nálam is ennyi a tuti kártyán a korlátlan beszéd és adat.
Nem, nincs kristálygömböm...
Ennek ellenére valószínű, hogy a 19 Ft-os percdíjhoz is hozzányúlnak.... -
Marcsello31
őstag
Szerintem az igazi ár emelés később jön, szeptember környékén
Ha jól tudom. Infláció korrekció vagy mi.
Akkor ezért nem ment nekem az one app tegnap.
Nálam is ennyi a tuti kártyán a korlátlan beszéd és adat.
-
4Grider
félisten
-
Lauda
titán
-
bp15
tag
Én már többször is raktam át feltöltős eSIM-et egyik telefonból a másikba! Miért ne működne?
Az online azonosítás beltérben nekem nem szokott sikerülni. Olyankor kimegyek a kertbe, és a napsütésben csinálom meg!
Végső esetben üzletben is (ingyen) generálnak QR-kódot.Apropó;
Áremelés történt!
12.990Ft-ról 14.990Ft-ra emelkedett a korlátlan adat+beszéd Tuti kártyákhoz.
Érdemesebb ezentúl az 500GB adat + korlátlan beszédet választani! Egyelőre ezeket még nem emelgették.Eddig sem értettem kinek jó 13.000-ért....amikor 5000-ért korlátlan beszéd tutival, 6000-ért korlátlan net (108GB/nap) yeppel...
-
TomPack
őstag
Elméleti a kérdésem, hiszen fél napig szívtam, hogy megszerezzek és egy telefonomba beaktiváljak egy nagynehezen regelt ONE TUTI eSIM-emet, eszemben sincs újra kanosszát járni, de azért megkérdezem.
Ha egy telefonban aktiváltam egy ONE TUTI eSIM-et, akkor van lehetőség arra, hogy ebben a telefonomban deaktiváljam és egy másik telefonban aktiváljam ismért
Én már többször is raktam át feltöltős eSIM-et egyik telefonból a másikba! Miért ne működne?
Az online azonosítás beltérben nekem nem szokott sikerülni. Olyankor kimegyek a kertbe, és a napsütésben csinálom meg!
Végső esetben üzletben is (ingyen) generálnak QR-kódot.Apropó;
Áremelés történt!
12.990Ft-ról 14.990Ft-ra emelkedett a korlátlan adat+beszéd Tuti kártyákhoz.
Érdemesebb ezentúl az 500GB adat + korlátlan beszédet választani! Egyelőre ezeket még nem emelgették. -
4Grider
félisten
Ugyan az a telonk van, en frissitem az ovet is rendszeresen, minden ugyanaz volt. Elvileg mindketten a sunriseon voltunk neki volt 5g-je, nekem meg az sms se jott meg hogy flemenjek a repter wifijere, teljesen suket volt a telom. Azert gyanakodtam az APNre mert kulfoldon jatszottam vowifivel es ott spec beallitas kell.
A regisztrációs problémák elég gyakoriak, ha hirtelen idegen környezetbe csöppennek a készülékek és sajnos szolgáltató és készülékfüggő is, hogy ez mennyire gyorsan kezelhető. Én sokáig felső kategóriás Samsungokkal is küzdöttem és kézzel kellett sokszor regisztráljam őket a cél ország egyik-másik hálózatán. Fontos lehet az is, hogy pl. Samsungokon van olyan beállítás, hogy lehetőleg csak 4G/5G hálózatot használjanak beszédre, ez a beállítás viszont a roaming során az első regisztrációt jelentősen lassította, volt hogy 3-4 óra után állt csak rá a készülék a roaming hálózatra.
-
csipuka
senior tag
Ugyan az a telonk van, en frissitem az ovet is rendszeresen, minden ugyanaz volt. Elvileg mindketten a sunriseon voltunk neki volt 5g-je, nekem meg az sms se jott meg hogy flemenjek a repter wifijere, teljesen suket volt a telom. Azert gyanakodtam az APNre mert kulfoldon jatszottam vowifivel es ott spec beallitas kell.
-
4Grider
félisten
-
csipuka
senior tag
-
4Grider
félisten
Pixel 9Pro telot hasznalok Tutti+ prepaid csomaggal. Haza uton svajcban nem csatlakozott a telom, de a nejem-e siman. Kesobb gondoltam csak ra, hogy APN beallitasokkal lehet gond. Itthon is parszor elofordult, hogy az autopalyan kozlekedve eloszor ment a hivas, utana nem.
Probaltam a one.hu-n utana nezni, hogy mi a megfelelo APN, de ott semmi.
Az osszefoglalo is elegge szukszavu.
Iranyba tudnatok tenni, egy link is eleg, hogy prepaidra milyen APN beallitas kellene?A beszédnek nincs köze az apn beállításokhoz.
A one apn beállítás: internet -
csipuka
senior tag
Pixel 9Pro telot hasznalok Tutti+ prepaid csomaggal. Haza uton svajcban nem csatlakozott a telom, de a nejem-e siman. Kesobb gondoltam csak ra, hogy APN beallitasokkal lehet gond. Itthon is parszor elofordult, hogy az autopalyan kozlekedve eloszor ment a hivas, utana nem.
Probaltam a one.hu-n utana nezni, hogy mi a megfelelo APN, de ott semmi.
Az osszefoglalo is elegge szukszavu.
Iranyba tudnatok tenni, egy link is eleg, hogy prepaidra milyen APN beallitas kellene? -
4Grider
félisten
Sziasztok!
Hozzaertoktol kerdeznem hogy Szentesen a One mobilnete az hogy muzsikalhat?
4G halozaton a One nal ott elerheto lehet a 100 mbit/s letoltesi savszel vagy ez csak abrand?
Kizarolag internetre hasznalnam csak adatkartya erre a celra egy 4G+ Cat 12/13 routerbe helyezve a varos delnyugati reszehez tartozo kiskertek egyikeben. Kulso antenna csatlakozasi opcio is adott a torony kb 1400 meterre van legvonalban.
Prioritas lenne a B20 kerulese elvileg tudom kenyszeriteni a routert az 1, 3 ra.
Koszonom
Flottától tudsz csak korlátozás mentes adatsimet szerezni, a publikus az 10 Mbps-ra korlátozott. Ha pedig flottázol, akkor az esetek 80%~ban jobban jársz a yettellel.
-
Lauda
titán
Sziasztok!
Hozzaertoktol kerdeznem hogy Szentesen a One mobilnete az hogy muzsikalhat?
4G halozaton a One nal ott elerheto lehet a 100 mbit/s letoltesi savszel vagy ez csak abrand?
Kizarolag internetre hasznalnam csak adatkartya erre a celra egy 4G+ Cat 12/13 routerbe helyezve a varos delnyugati reszehez tartozo kiskertek egyikeben. Kulso antenna csatlakozasi opcio is adott a torony kb 1400 meterre van legvonalban.
Prioritas lenne a B20 kerulese elvileg tudom kenyszeriteni a routert az 1, 3 ra.
Koszonom
Szia!
Szerintem próbáld ki feltöltőkártyával ott, ahol használod általában.. Hiába jó valakinek adott helyen, ha két utcával arrébb hulla.
-
nimmrody
tag
Sziasztok!
Hozzaertoktol kerdeznem hogy Szentesen a One mobilnete az hogy muzsikalhat?
4G halozaton a One nal ott elerheto lehet a 100 mbit/s letoltesi savszel vagy ez csak abrand?
Kizarolag internetre hasznalnam csak adatkartya erre a celra egy 4G+ Cat 12/13 routerbe helyezve a varos delnyugati reszehez tartozo kiskertek egyikeben. Kulso antenna csatlakozasi opcio is adott a torony kb 1400 meterre van legvonalban.
Prioritas lenne a B20 kerulese elvileg tudom kenyszeriteni a routert az 1, 3 ra.
Koszonom
-
4Grider
félisten
Elméleti a kérdésem, hiszen fél napig szívtam, hogy megszerezzek és egy telefonomba beaktiváljak egy nagynehezen regelt ONE TUTI eSIM-emet, eszemben sincs újra kanosszát járni, de azért megkérdezem.
Ha egy telefonban aktiváltam egy ONE TUTI eSIM-et, akkor van lehetőség arra, hogy ebben a telefonomban deaktiváljam és egy másik telefonban aktiváljam ismért
Persze hogy van rá lehetőség. Eltávolítás WiFi használatával után újból megcsinálod az online azonosítást és ennek sikere után ott lesz a fiókban a qr kód.
-
yanna
addikt
-
Empire201
csendes tag
Elméleti a kérdésem, hiszen fél napig szívtam, hogy megszerezzek és egy telefonomba beaktiváljak egy nagynehezen regelt ONE TUTI eSIM-emet, eszemben sincs újra kanosszát járni, de azért megkérdezem.
Ha egy telefonban aktiváltam egy ONE TUTI eSIM-et, akkor van lehetőség arra, hogy ebben a telefonomban deaktiváljam és egy másik telefonban aktiváljam ismért
Én szerintem nincs
-
Donki Hóte
veterán
Elméleti a kérdésem, hiszen fél napig szívtam, hogy megszerezzek és egy telefonomba beaktiváljak egy nagynehezen regelt ONE TUTI eSIM-emet, eszemben sincs újra kanosszát járni, de azért megkérdezem.
Ha egy telefonban aktiváltam egy ONE TUTI eSIM-et, akkor van lehetőség arra, hogy ebben a telefonomban deaktiváljam és egy másik telefonban aktiváljam ismért
-
4Grider
félisten
-
kisputyin
tag
Holnap bemegyek személyesen intézkedni. Az ügyfélszolgálat sem tudja mi a hiba.
-
Voice24
őstag
Az oldalon le van írva, hogy az új mobil előfizetések és otthoni díjcsomagok havidíja nem számít bele a korábbi csomagokhoz kapcsolódó sávos kedvezményrendszerbe. Ha az új szolgáltatások egyikére váltasz, akkor előfordulhat, hogy a régi csomagod kieső havidíja miatt a megmaradó régi díjcsomagok együttes havi díja önmagában már nem biztos, hogy eléri a kedvezményhez szükséges összeget – így a korábban kapott kedvezmény megszűnhet.
Köszönöm!
Akkor nem éri meg váltani, inkább maradok annál a verziónál, hogy plusz adatot vásárolok a meglévőhöz. -
4Grider
félisten
Az oldalon le van írva, hogy az új mobil előfizetések és otthoni díjcsomagok havidíja nem számít bele a korábbi csomagokhoz kapcsolódó sávos kedvezményrendszerbe. Ha az új szolgáltatások egyikére váltasz, akkor előfordulhat, hogy a régi csomagod kieső havidíja miatt a megmaradó régi díjcsomagok együttes havi díja önmagában már nem biztos, hogy eléri a kedvezményhez szükséges összeget – így a korábban kapott kedvezmény megszűnhet.
-
Voice24
őstag
Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy ha módosítok egy mobil előfizetésemen (másik csomagot választok), akkor ugrik a még meglévő sávos kedvezményem? -
Marcsello31
őstag
Köszönöm a válaszod. Van olyan routerem amiben én állíthatom be az
Apnt. Persze ahogy írod nem megbízható így, a szolgáltató
Gondol egyet, és ennyi volt. .én még el zümmögök a mobilnet XXLel.
-
szaszyka
senior tag
Ha nem akarsz bajlódni vele, hívd fel az ügyfélszolgálatot, és telefonon elintézi neked a rendelést az ott dolgozó. 3 hete így vettem én is tv-t, az istenért nem működött a netes felület, telefonon megoldották pár perc alatt.
-
Donki Hóte
veterán
Reggel még erősen borostásan azonosítottam magamat először, másodszor napközben már szép simára borotváltan csináltam az azonosítást, meg voltam győződve, hogy kidob a rendszer, de befogadták a fejemet
-
4Grider
félisten
Megcsináltam másodszorra is azt a fényképes azonosítást, amit már elsőre sem értettem, hogy miért kell (minden létező adatom bent volt már a ONE rendszerében), ezután tényleg dobott egy QR kódot.
Sajna az aktiválási folyamat leírása teljesen érthetetlen a ONE rendszerében, végig arról papoltak, hogy olvassam be a QR kódot a készülékkel. Aki nem tudja, hogy először el kell indítani a készülékben az eSIM aktiválási folyamatot és ott beolvastatni a QR kódot, az simán beleszalad abba a hibába, hogy egy általános QR kód olvasó appal olvastatja be, az pedig nem csinál semmit
Na mindegy, él az eSIM a telefonomban, de a folyamat kb. tízszer olyan bonyolult, mint más eSIM aktiválása esetében.
Volt már többféle külföldi eSIM is a telefonomban, vettem neten pl. Sparks eSIM-et, a rendeléssel, fizetéssel, aktiválással együtt 3 perc volt a folyamat, a ONE rendszében ez nettó fél óra. Ha meg nem tudod, hogy mikor mit kell csinálni, akkor bruttó két órát szenvedsz a dologgal
Volt ez sokkal rosszabb is. Két éve én kb. 100x próbálkoztam 2 napon keresztül, mindannyiszor megbuktam az online azonosítás során, mert nem tetszett az algoritmusnak a fejem. Idén meg 1-2 próbálkozás után sikerült. Szóval fejlődnek...
-
Donki Hóte
veterán
Megcsináltam másodszorra is azt a fényképes azonosítást, amit már elsőre sem értettem, hogy miért kell (minden létező adatom bent volt már a ONE rendszerében), ezután tényleg dobott egy QR kódot.
Sajna az aktiválási folyamat leírása teljesen érthetetlen a ONE rendszerében, végig arról papoltak, hogy olvassam be a QR kódot a készülékkel. Aki nem tudja, hogy először el kell indítani a készülékben az eSIM aktiválási folyamatot és ott beolvastatni a QR kódot, az simán beleszalad abba a hibába, hogy egy általános QR kód olvasó appal olvastatja be, az pedig nem csinál semmit
Na mindegy, él az eSIM a telefonomban, de a folyamat kb. tízszer olyan bonyolult, mint más eSIM aktiválása esetében.
Volt már többféle külföldi eSIM is a telefonomban, vettem neten pl. Sparks eSIM-et, a rendeléssel, fizetéssel, aktiválással együtt 3 perc volt a folyamat, a ONE rendszében ez nettó fél óra. Ha meg nem tudod, hogy mikor mit kell csinálni, akkor bruttó két órát szenvedsz a dologgal
-
4Grider
félisten
Igen, ott van, de az ugyanarra a fényképes azonosításra visz, amit 1 órája már megcsináltam.
Azt kell újra megcsinálni? Miért kell, hiszen egy órája estem túl rajta
Én egy hónapja csináltam utoljára, ott a sikeres azonosítást követően ott volt a qr kód egészen addig, amíg be nem olvastam.
-
Donki Hóte
veterán
Igen, ott van, de az ugyanarra a fényképes azonosításra visz, amit 1 órája már megcsináltam.
Azt kell újra megcsinálni? Miért kell, hiszen egy órája estem túl rajta
-
4Grider
félisten
Ez az egész valami agyrém
Csak azért akartam ONE prepaid kártyát, mert megyünk nyaralni Törökországba és ott van a Vodának roamingja. Nem Pesten élek, így az nem opció, hogy beugrok egy ügyfélszolgálatra és ott elintézem a dolgot, ezért akartam online intézni és eSIM-et kérni.
De most, így sokadik próbálkozás után arra jutottam, hogy jobb lesz kint Törökországban venni egy kártyát.
Eddig a következő dolgok történtek. Reggel vagy hússzor megpróbáltam eSIM-et rendelni, mindig oda jutottam, hogy a futárral akarták kiszállítani a címemre.
Töröltem minden rendelést, kiléptem. Ezután nem is tudtam belépni pár órán keresztül, végül sikerült. A reggeli próbálkozásokhoz képest egy teljesen más procedúrán vitt keresztül, le kellett fényképezni a személyimet, a lakcímkártyámat, kellett magamról fényképet csinálni elölről meg oldalról
Azután ujjal mutogatni a fejem mellett, a végén már majdnem megszakadt a folyamat, mert nem bírtam röhögés nélkül megcsinálni, amit a ONE kért.Ezután azt mondta, hogy sikerült az azonosítás, rendben van a rendelés, itt már nem volt szó futárról.
Kaptam emailon egy visszaigazolást, hogy a rendelés teljesítve, a fiókombe belépve ott a SIM kártya, fel lehetett tölteni.
Ez jó, de hol a lúfaxban van az eSIM
QR kódot se emailban, se a fiókomba nem küldtek
Hogyan tudom a telefonomba beolvasni az azonosítókat, amik az eSIM aktiválásához kellenek
Számítógépen belépve a webes fiókban a főoldalon látod a mobil szolgáltatásaid részben a Tuti feltöltőkártya csomagot és a hozzá tartozó egyenleget? Ha igen, akkor a főoldal legalján ott a sim kártyáim részben az eSIM kezelése gomb is.
-
Donki Hóte
veterán
Ez az egész valami agyrém
Csak azért akartam ONE prepaid kártyát, mert megyünk nyaralni Törökországba és ott van a Vodának roamingja. Nem Pesten élek, így az nem opció, hogy beugrok egy ügyfélszolgálatra és ott elintézem a dolgot, ezért akartam online intézni és eSIM-et kérni.
De most, így sokadik próbálkozás után arra jutottam, hogy jobb lesz kint Törökországban venni egy kártyát.
Eddig a következő dolgok történtek. Reggel vagy hússzor megpróbáltam eSIM-et rendelni, mindig oda jutottam, hogy a futárral akarták kiszállítani a címemre.
Töröltem minden rendelést, kiléptem. Ezután nem is tudtam belépni pár órán keresztül, végül sikerült. A reggeli próbálkozásokhoz képest egy teljesen más procedúrán vitt keresztül, le kellett fényképezni a személyimet, a lakcímkártyámat, kellett magamról fényképet csinálni elölről meg oldalról
Azután ujjal mutogatni a fejem mellett, a végén már majdnem megszakadt a folyamat, mert nem bírtam röhögés nélkül megcsinálni, amit a ONE kért.Ezután azt mondta, hogy sikerült az azonosítás, rendben van a rendelés, itt már nem volt szó futárról.
Kaptam emailon egy visszaigazolást, hogy a rendelés teljesítve, a fiókombe belépve ott a SIM kártya, fel lehetett tölteni.
Ez jó, de hol a lúfaxban van az eSIM
QR kódot se emailban, se a fiókomba nem küldtek
Hogyan tudom a telefonomba beolvasni az azonosítókat, amik az eSIM aktiválásához kellenek
-
4Grider
félisten
Üdv! A Yeppel az a gond még mindig hogy routerben tíltott, de aki ezt veszi az tudatában van a dolgoggal,"gondolom én"
vajon mitörténne ha fizikai simkártyára kérném a yeppet és betolnám a routerbe?
Felrobbanna?
.
'vicc volt".peugeotmate
. Vagy másik bolygőról esetleg
.
Chrome edge firefox? Esetleg vpn alatt?!
Első körben nem fog működni, mert a router rossz apn-t (net) állítana be neki. De ha be tudsz állítani egy routert a jó (online) apn-re, onnantól menne benne. Egészen addig, amíg a routerek imei-jeivel nem foglalkozik a yettel, addig menni fognak bennük a yepp sim-ek.
-
Marcsello31
őstag
Üdv! A Yeppel az a gond még mindig hogy routerben tíltott, de aki ezt veszi az tudatában van a dolgoggal,"gondolom én"
vajon mitörténne ha fizikai simkártyára kérném a yeppet és betolnám a routerbe?
Felrobbanna?
.
'vicc volt".peugeotmate
. Vagy másik bolygőról esetleg
.
Chrome edge firefox? Esetleg vpn alatt?!
-
kisputyin
tag
Készüléket szeretnék kihozni, de tegnap estétől csak annyit ír, hogy hamarosan átirányítjuk másik oldalra. Kérjük ne zárja be az ablakot. Már több böngészővel is próbáltam,de ugyanez mindig. Másnak esetleg sikerül?
-
4Grider
félisten
üdv! Másik böngészővel is próbáltad?
"majd a póstás ki viszi az e simet"
Vicceltem.
Vagy másik netről gépről?Yettelnél postás hozza az esim-et. Egy kivétel van, a yepp, ott megoldották online.
-
peugeotmate
addikt
üdv! Másik böngészővel is próbáltad?
"majd a póstás ki viszi az e simet"
Vicceltem.
Vagy másik netről gépről?vagy másik címről?
bocsánat -
Marcsello31
őstag
Aha, persze, ahogy azt Móricka elképzelte
Reggel fél óra alatt sikerült vagy hússzor végigmenni a folyamaton, most 10 perce csak a homokórát nézem
üdv! Másik böngészővel is próbáltad?
"majd a póstás ki viszi az e simet"
Vicceltem.
Vagy másik netről gépről? -
Lauda
titán
Segítség kellene nekem új TUTI feltöltőkártya vásárlásában. Már vagy hússzor végigcsináltam, de nem értem a működését, már szétvet az ideg
Online veszem, kiválasztom az eSIM opciót.
Végigkattogom a rendelés, adatmegadás összes fázisát, a végén mégis mindig oda dob, hogy adjam meg, hogy a futár milyen címre vigye ki a rendelést
De könyörgöm, eSIM-et rendeltem
Később veszi észre, hogy emailon kellene küldeni?
Üdv a one-nál!
-
Donki Hóte
veterán
Próbáltam chat-en kérdezni, semmit se tudtak segíteni
Kijelentkeztem, várok pár percet és újra kezdem (huszonötödször
)Aha, persze, ahogy azt Móricka elképzelte
Reggel fél óra alatt sikerült vagy hússzor végigmenni a folyamaton, most 10 perce csak a homokórát nézem
-
Donki Hóte
veterán
Segítség kellene nekem új TUTI feltöltőkártya vásárlásában. Már vagy hússzor végigcsináltam, de nem értem a működését, már szétvet az ideg
Online veszem, kiválasztom az eSIM opciót.
Végigkattogom a rendelés, adatmegadás összes fázisát, a végén mégis mindig oda dob, hogy adjam meg, hogy a futár milyen címre vigye ki a rendelést
De könyörgöm, eSIM-et rendeltem
Később veszi észre, hogy emailon kellene küldeni?
Próbáltam chat-en kérdezni, semmit se tudtak segíteni
Kijelentkeztem, várok pár percet és újra kezdem (huszonötödször
) -
Donki Hóte
veterán
Segítség kellene nekem új TUTI feltöltőkártya vásárlásában. Már vagy hússzor végigcsináltam, de nem értem a működését, már szétvet az ideg
Online veszem, kiválasztom az eSIM opciót.
Végigkattogom a rendelés, adatmegadás összes fázisát, a végén mégis mindig oda dob, hogy adjam meg, hogy a futár milyen címre vigye ki a rendelést
De könyörgöm, eSIM-et rendeltem
Később veszi észre, hogy emailon kellene küldeni?
-
Caldera
senior tag
-
gabor9991
addikt
-
dzf007
senior tag
-
norrberth
addikt
-
Top cat
addikt
Nekem el vannak mentve az One-nál a böngészőbe, a bejelentkezési adatok. De csak akkor lesz aktív a belépés gomb, ha előtte belekattintok a jelszó ablakba.
-
Lauda
titán
Be tudok jelentkezni, viszont ez a one-nál semmit sem jelent. Régóta ilyen ez, hogy hol működik hol nem, másnál jó, nálad nem és fordítva.
-
Dr Bubo
MODERÁTOR
Én a d-ugyfelkapun simán bejelentkeztem. És látok mindent a fiókban.
-
Lackooo84
nagyúr
one.hu oldalon be tudtok jelentkezni?? Nekem meg se nyikkan hiába nyomkodom a bejelentkezés gombot... d-ugyfelkapura sem tudok bejelentkezni ott azt írja, h csináljam meg a kapchát de hát nincs is kapcha...
-
cellpeti
nagyúr
-
vlevi
nagyúr
Én se találtam mást, ezt használom.
Épp most jár le, de még nem vettem újat, mert néha van, hogy veszek mellé 60napos 1gigát ha kell.
És az most még tartt.
Magyarul, alapvetően ez a 12x1 gigás csomagom van, és, ha érzem, hogy el fog fogyni, mert pl. olyan helyen leszek, ahol kell a mobilnet, akkor vezsek mellé kiegészítést. Legutóbb ezt a 60 napos 1 gigás csomagot vettem, és már ugyan eltelt a 12x1 gigából az aaz 1év, de az 60 naposból még maradt pár megabáj, azt elhasználom, és csak azután veszek újabb 12x1-t. -
zzola
titán

Ez ugyan nem korlátlan lejáratú, de ha nem kell sok adat és elég 30 naponta 1GB, akkor ez a legjobb deal most.
A fel nem használt adat tovább nem görgethető, tehát 30 naponta 1GB-ot ad a szolgáltató az árért. -
zzola
titán
-
Lauda
titán
-
andrás47
senior tag
Üdv ! Pprepaid előfizetéssel One szolgáltásban van-e lehetőség feltöltésra lejárat nélküli mobilinternet, ami nem veszik el amig el nem fogy ?
-
Speedy7
tag
-
cellpeti
nagyúr
A OneNumber szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a fő előfizetéshez egy további, kizárólag eSIM formátumú mellék-SIM kártya kerüljön hozzárendelésre.
A OneNumber szolgáltatás segítségével az Előfizető a fő előfizetéshez tartozó hívószámot és díjcsomagot egy második, kompatibilis eszközön is használhatja hívások indítására és fogadására, valamint mobilinternet elérésére.
A szolgáltatásra vonatkozó fizetési kötelezettség a megrendeléssel kezdődik, függetlenül a Másodlagos Eszköz aktiválásának időpontjától.
A szolgáltatás igénybevételéhez VoLTE képes Elsődleges Eszköz és azon aktív VoLTE szolgáltatás szükséges, Másodlagos Eszköznek jelenleg kizárólag a cellular Apple Watch alkalmas.
A szolgáltatás kizárólag 4G vagy 5G hálózat által lefedett területeken működőképes.
A fő SIM és a mellék SIM között híváskezdeményezés nem lehetséges. A mellék SIM adatkerete megegyezik a fő SIM kártyáéval, azonban a mellék SIM-en biztosított maximális adatsebesség 2 Mbit/s. Roaming során kizárólag a fő előfizetés használható.
Havi előfizetési díj (Ft) 990 Ft/hó
A OneNumber szolgáltatás az alább felsorolt hang alapú tarifák mellett rendelhető meg: Tarifa S, Tarifa M, Tarifa Z, Tarifa L, Tarifa XL, Tarifa XXL.
A OneNumber szolgáltatás megújuló szolgáltatás, számlaciklusonként újra aktiválódik, nem szükséges minden számlaciklusban újra igényelni. Lemondás esetén tört arányos havidíj kerül kiterhelésre.
A OneNumber szolgáltatást visszavonásig, csak a OneNumber szolgáltatás igénybevételére alkalmas cellular (eSIM-képes) Apple Watch elsődleges eszközhöz történő csatlakozása után, az elsődleges eszközön található Watch alkalmazáson belül vásárolható meg a Mobilhálózat menüpont alatt. Egyéb értékesítési csatornán, egyelőre a szolgáltatás nem vásárolható meg.voltam bent. Csak a legújabb szériákhoz elérhető.
Apple Watch 10-11-SE3
Nekem SE2 van, ahhoz nem sajnos
-
ledgeri
nagyúr
Az a rányomás jelent bármit? (Azon túl, hogy nagy eséllyel elrakják profilba, minr user-interakció...
)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Üzlet és Szolgáltatások
- One mobilszolgáltatások
- (kiemelt téma)
Kötbér kijátszására, annak elkerülésére segítséget kérni szigorúan TILOS!
Olvasd el az összefoglalót!
● Szolgáltatók összehasonlítása ITT!
● Otthoni szolgáltatások ITT!
● Díjnet téma ITT!
- Bomba ár! HP Elite Dragonfly G1 I i7-8GEN I 16GB I 512SSD I FHD Touch I W11 I Gari
- HP EliteBook 640 G9 - i5-1235U 16GB 512GB 1 év garancia
- AKCIÓ! Acer Predator Helios 300 GAMER notebook - i7 10750H 16GB DDR4 1TB SSD RTX 3070 8GB WIN11
- Új Lenovo T14 Thinkpad G5 WUXGA Ultra7 155U 12mag 32GB 512GB SSD Intel iGPU Win11 Pro 2év Garancia
- 3440 x 1440 100Hz!!! 65W PD 34" CURVED 1800R Samsung C34H890WGR - 1 év garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
És a képed alapján nem csak a 20MHz jött meg, de a 4x4 MIMO is, bár az lehet előtte is megvolt. Ha már router téma: itt egy újabb bizonyíték hogy aki drágább darabot vesz az többet tud kisajtolni a hálózatból: 4x4-et jellemzően a közép sávok tudnak (B3, B1 és B7 már ahol van).

.




)
12.990Ft-ról 14.990Ft-ra emelkedett a korlátlan adat+beszéd Tuti kártyákhoz.
Azután ujjal mutogatni a fejem mellett, a végén már majdnem megszakadt a folyamat, mert nem bírtam röhögés nélkül megcsinálni, amit a ONE kért.


Dr Bubo