Új hozzászólás Aktív témák

  • Kolbi_30
    őstag

    800Ft-ért kapok olyan csatlakozót amit fel lehetne tenni bármilyen 5090-es kártyára és 1000W-ig jó. Ha nagy tételbe veszem még olcsóbb.

    Itt az elvet akartam bemutatni...a szamok mindeggy mennyik..

  • X2N
    őstag

    Amig, a maximalis profit, es nem a minoseg az elso, addig barhol elofordulhat hasonlo. Minden iparban a fillerbaszas az elso.

    800Ft-ért kapok olyan csatlakozót amit fel lehetne tenni bármilyen 5090-es kártyára és 1000W-ig jó. Ha nagy tételbe veszem még olcsóbb.

  • Pkc83
    őstag

    Ezt kb 5 euro gyartani..lehet ha minosegi lenne akkor esetleg 7 euro lenne...de ott mar van 2 euro difi..az meg tomeggyartva sok sok milla..na ezert egnek el a vgak is es az adapterek is.

    Nem mindegy mennyi? Ha a vga-ra kiadok pl. 800€-ót akkor,hogy a csatlakozó 25€ vagy 27€ pont lesz@rom. Ha meg nekik sok akkor fizessék ki a kárt amit okoznak.

  • Kolbi_30
    őstag

    Igen de az ilyen elektronikus termékeknél ahol a rossz tervezés miatt egy 25€-os alkatrész tönkretesz egy nagyon drága vga-t. simán kötelezném a gyártót, hogy fizesse meg az okozott kárt, még akkor is ha már a termékre lejárt a garancia.
    Nem is értem, hogy ment át a minőség ellenőrzésen.

    Ezt kb 5 euro gyartani..lehet ha minosegi lenne akkor esetleg 7 euro lenne...de ott mar van 2 euro difi..az meg tomeggyartva sok sok milla..na ezert egnek el a vgak is es az adapterek is.

  • Pkc83
    őstag

    Foleg azok utan, hogy eddig is az ilyen "adapterek" okoztak a legtobb esetet.
    (Cablemod visszahivas peldaul)
    Vagy a taphoz vagy a VGA-hoz kapott kabelt kell hasznalni, akkor garinal sincs extra kor.

    Egyetértek, én tuti nem rizikóznék egy ilyen "olcsó" szarral,hogy tönkre vágja (jó esetben csak) a vga-t. :(

  • Busterftw
    nagyúr

    Igen de az ilyen elektronikus termékeknél ahol a rossz tervezés miatt egy 25€-os alkatrész tönkretesz egy nagyon drága vga-t. simán kötelezném a gyártót, hogy fizesse meg az okozott kárt, még akkor is ha már a termékre lejárt a garancia.
    Nem is értem, hogy ment át a minőség ellenőrzésen.

    Foleg azok utan, hogy eddig is az ilyen "adapterek" okoztak a legtobb esetet.
    (Cablemod visszahivas peldaul)
    Vagy a taphoz vagy a VGA-hoz kapott kabelt kell hasznalni, akkor garinal sincs extra kor.

  • Pkc83
    őstag

    Amig, a maximalis profit, es nem a minoseg az elso, addig barhol elofordulhat hasonlo. Minden iparban a fillerbaszas az elso.

    Igen de az ilyen elektronikus termékeknél ahol a rossz tervezés miatt egy 25€-os alkatrész tönkretesz egy nagyon drága vga-t. simán kötelezném a gyártót, hogy fizesse meg az okozott kárt, még akkor is ha már a termékre lejárt a garancia.
    Nem is értem, hogy ment át a minőség ellenőrzésen.

  • Pkc83
    őstag

    Az also linken nyilvan nem csak RT van, hiszen aligha teszteltek 52 jatekot RT-vel.
    Ez a "raszter" egal.

    De szerintem nincs ertelme visszakanyarodni ennyire, kibeszeltuk a vasarlasnal letezo szempontokat, ami mindenkinel mas, ahogy a 40% arelony is regionkent mas.
    A TLDR az, hogy az Nvidiak overall jobbak minden szempontbol nezve, ezert az userek nyilvan fizetnek tobbet.

    Alul a cikknel van egy jo komment ami elkapja a lenyeget:
    "9070 XT might be better value, especially when looking at rasterization only, yet many people don't care about just raster these days. They want the entire package to be good:"

    Aztan hosszasan kifejti, hogy miert. (DLSS; FG, ShadowPlay stb)

    Összeszámoltam, az 52 játékból 32-nél nem volt semmilyen RT és ebből 1 olyan játék (Indiana Jones) volt ahol 1440p-ben a TI még játszható fps-t (64/57) tudott felmutatni de az XT már nem (41/36).
    7 játéknál az XT konkrétan jobb a TI-nél RT-vel együtt, és 2 játék (Doom és Star Wars) ami mindkét kártyával játszhatatlan bekapcsolt RT-vel már 1440p.ben is (4k-án jóval több).
    A maradék 10 játékból kb. 7-nél gyakorlatilag hibahatáron belüli az eltérés (2-4 fps), és talán 3 játék van ahol látható az a 10-20% előny a TI-nél bekapcsolt RT-vel.

    Szóval az alsó linken az az összesített eredmény nem véletlenül mutat gyakorlatilag egált a két kártyára. Oké még mindig ott van a DLSS, FG... ami nyilván előny de azt továbbra is fenntartom,hogy ezek a minimum 20 de akár 46%-os felárat nem indokolják.

  • Busterftw
    nagyúr

    [Ez a Techspot] teszt volt az, és ha játékonként átnézzük akkor az látszik, hogy a legtöbb játékban gyakorlatilag egál (2-8fps) különbség van RT-vel a két kártya között, viszont jópár játéknál az XT még erősebb is mint a TI, szóval 15-20% előny biztos nincsen átlagban sem.

    [link] 2 fps a különbség.

    Az also linken nyilvan nem csak RT van, hiszen aligha teszteltek 52 jatekot RT-vel.
    Ez a "raszter" egal.

    De szerintem nincs ertelme visszakanyarodni ennyire, kibeszeltuk a vasarlasnal letezo szempontokat, ami mindenkinel mas, ahogy a 40% arelony is regionkent mas.
    A TLDR az, hogy az Nvidiak overall jobbak minden szempontbol nezve, ezert az userek nyilvan fizetnek tobbet.

    Alul a cikknel van egy jo komment ami elkapja a lenyeget:
    "9070 XT might be better value, especially when looking at rasterization only, yet many people don't care about just raster these days. They want the entire package to be good:"

    Aztan hosszasan kifejti, hogy miert. (DLSS; FG, ShadowPlay stb)

  • T.Peter
    őstag

    "így hosszabb távon is használható lesz a kártya és nem lesz mikrolagg a kevés vram miatt"
    De epp ezaz, hogy a tesztek nem ezt mutatjak. Nagy atlagban az ujabb jatekokban az AMD-k nem huznak el, hiaba van ott a tobb vram.
    Ez pl jol megfigyelheto az UE5 jatekoknal is.

    Nem csak az átlag fps-eket szoktam nezni hanem a min fps-t is, pl Techpowerup is kulon irja.

    A legtobb UE5 jatek VT-t hasznal, emiatt ennyivel alacsonyabb a memoriakihasznaltsag. Elore megadott pool size-ok vannak, amik runtime a szabad memoria meretetol fuggoen valtozhatnak. Ha nincs eleg vram, akkor egy kisebb mipmap-et fog hasznalni. Ebbol lathato, hogy a keves vram problemajat megoldja a texturafelbontas lerontasaval, igy akadas, stb nem fog elofordulni emiatt. Egyik kartya sem fog elhuzni. Texturafelbontasban lesz kulonbseg, nem tempoban.
    Ha legkozelebb feljon ez a tema, akkor emlekezhetnel erre, mert amugy nem eloszor irom le ezt valasznak UE5 memoriafelhasznalassal kapcsolatban.

  • Pkc83
    őstag

    A multkor errol Pkc83/X2N-el ment a vita, ott hasonlo tesztben nem ezt lattuk, raszterben volt egal, RT-ben 15-20%-al jobb volt a 5070ti. Talan a HUB tesztje volt.

    [Ez a Techspot] teszt volt az, és ha játékonként átnézzük akkor az látszik, hogy a legtöbb játékban gyakorlatilag egál (2-8fps) különbség van RT-vel a két kártya között, viszont jópár játéknál az XT még erősebb is mint a TI, szóval 15-20% előny biztos nincsen átlagban sem.

    [link] 2 fps a különbség.

  • X2N
    őstag

    Hamar itt lesznek az új konzolok.

    Készpénznek vehető, hogy VRAM-ugrás, és compute növekedés is lesz a mostani RX6700 szinthez képest.

    Persze a cross-gen szakasz is minden eddiginél hosszabb lesz, tehát nem válik azonnal használhatatlanná egy RDNA4-es kártya, de most venni olyan, mint valami drága RX5700-ba, vagy Radeon7-be beruházni 2019-2020-ban. :)
    Néhány kritikus feature-ről biztosan lemarad az, aki most vesz kártyát.

    Nem marad le semmiről, felesleges vészmadárkodni. :)
    A jelenlegi konzol gent is a processzor limitálja elsősorban így ott lesz jelentős előrelépés. Videokártyát nem fognak beletenni sokkal erősebbet, mert a konzol erősen fogyasztáskorlátos rendszer, nem fogyaszthat ~250W-nál többet. Ez nem PC-ahol csak a videokártya fogyaszthat 360-600W-t, és nem számít ritkának a kW-os táp a felső kategóriás gépekben. Rendszermemória is lehet kap kis upgrade-et 24-32GB-ra, ennél meglepődnék ha az utóbbi kerülne bele. Egyre nagyobb rizikó már a Sony/Microsoft-nak az AAA játékok finanszírozása, nem a konzol plusz teljesítménye fogja elhozni majd a jobb játékokat.

  • Jacek
    veterán

    Hamar itt lesznek az új konzolok.

    Készpénznek vehető, hogy VRAM-ugrás, és compute növekedés is lesz a mostani RX6700 szinthez képest.

    Persze a cross-gen szakasz is minden eddiginél hosszabb lesz, tehát nem válik azonnal használhatatlanná egy RDNA4-es kártya, de most venni olyan, mint valami drága RX5700-ba, vagy Radeon7-be beruházni 2019-2020-ban. :)
    Néhány kritikus feature-ről biztosan lemarad az, aki most vesz kártyát.

    Kb másfél év múlva lesz új kártya, na most ezért nem venni most azt jelenti soha ne vegyünk :D

  • Pkc83
    őstag

    A Sapphire 9070 GRE RT tesztben 1440p-ben 7.7%, 4K-ban 9.3% a különbség. Ne a százalékpontok különbségét nézd, hanem a százalékértékek közötti százalékos különbséget.

    És akkor erre az előnyre van 40% felár. Én megértem, ha valaki úgy dönt, az 5070 Ti neki megéri, mert a DLSS jobb és több játékban elérhető. De azt is meg kell érteni, hogy ha valaki úgy dönt, hogy neki ennyit nem ér a 5070 Ti, bőven elég a 9070 XT.

    Pontosan

  • FLATRONW
    őstag

    A Sapphire 9070 GRE RT tesztben 1440p-ben 7.7%, 4K-ban 9.3% a különbség. Ne a százalékpontok különbségét nézd, hanem a százalékértékek közötti százalékos különbséget.

    És akkor erre az előnyre van 40% felár. Én megértem, ha valaki úgy dönt, az 5070 Ti neki megéri, mert a DLSS jobb és több játékban elérhető. De azt is meg kell érteni, hogy ha valaki úgy dönt, hogy neki ennyit nem ér a 5070 Ti, bőven elég a 9070 XT.

    Ez így rendben van. Viszont a másik oldalnak is meg kéne értenie ezt, és nem hülyének nézni a másikat, mert nekik megéri ez a felár.

  • paprobert
    őstag

    Az a durva, hogy legutóbb akcióban a 3 ventis XFX 9070 XT 16 GB került szinte annyiba mint az alsó polcos 5070 12GB MSI Ventus model.

    De ha nem is 9070 XT -hez hasonlítjuk, hanem a vele egy árú Sapphire Pulse 9070 16GB-ot, nekem még mindig szimpatikusabb a Radeon a +4GB vram és a 2x8pin csatlakozó miatt.

    Egyébként meg akármennyire is tetszik a 9070 (főleg az alacsonyabb fogyasztása az XT-hez képest), még mindig ott motoszkál bennem, hogy next gen konzolok és RDNA5 1-2 éven belül itt vannak és megint közös lesz az architektúra és a feature-ök, akkor már inkább kivárok, hacsak le nem megy valami 400€ / 150e környékére a 9070 16 GB az 50-es Super széria megjelenése körül.

    Hamar itt lesznek az új konzolok.

    Készpénznek vehető, hogy VRAM-ugrás, és compute növekedés is lesz a mostani RX6700 szinthez képest.

    Persze a cross-gen szakasz is minden eddiginél hosszabb lesz, tehát nem válik azonnal használhatatlanná egy RDNA4-es kártya, de most venni olyan, mint valami drága RX5700-ba, vagy Radeon7-be beruházni 2019-2020-ban. :)
    Néhány kritikus feature-ről biztosan lemarad az, aki most vesz kártyát.

  • Yutani
    nagyúr

    Az a durva, hogy legutóbb akcióban a 3 ventis XFX 9070 XT 16 GB került szinte annyiba mint az alsó polcos 5070 12GB MSI Ventus model.

    De ha nem is 9070 XT -hez hasonlítjuk, hanem a vele egy árú Sapphire Pulse 9070 16GB-ot, nekem még mindig szimpatikusabb a Radeon a +4GB vram és a 2x8pin csatlakozó miatt.

    Egyébként meg akármennyire is tetszik a 9070 (főleg az alacsonyabb fogyasztása az XT-hez képest), még mindig ott motoszkál bennem, hogy next gen konzolok és RDNA5 1-2 éven belül itt vannak és megint közös lesz az architektúra és a feature-ök, akkor már inkább kivárok, hacsak le nem megy valami 400€ / 150e környékére a 9070 16 GB az 50-es Super széria megjelenése körül.

    Év elején vettem a 9070 Pulse kártyámat, legalább 2 évig meglesz. Előtte 4 évig használtam a 3060 Ti-t, és még most is lehetne, mert a DLSS megoldja a sebesség problémákat, ahogy megoldotta eddig. Csak hát akartam valami jobbat, és nem bántam meg. Annyi a különbség, hogy most nem kell DLSS, és 60FPS-re szabályozva 150W alatt eszik a kártya Stalker 2 és BL4 alatt. A régi Stakerek alatt meg 70-80 wattot, fel sem megy 60 fokig. :DDD

  • Yutani
    nagyúr

    Az ujabb GRE tesztet nezve 10% 1440p-ben, 14% 4k-ban.
    Nyilvan attol is fugg melyik jatek csomagot nezunk epp, mas lesz az eredmeny.
    Na meg beallitas kerdese is, hogy tesztelik az RT-t.

    A Sapphire 9070 GRE RT tesztben 1440p-ben 7.7%, 4K-ban 9.3% a különbség. Ne a százalékpontok különbségét nézd, hanem a százalékértékek közötti százalékos különbséget.

    És akkor erre az előnyre van 40% felár. Én megértem, ha valaki úgy dönt, az 5070 Ti neki megéri, mert a DLSS jobb és több játékban elérhető. De azt is meg kell érteni, hogy ha valaki úgy dönt, hogy neki ennyit nem ér a 5070 Ti, bőven elég a 9070 XT.

  • X2N
    őstag

    Az a durva, hogy legutóbb akcióban a 3 ventis XFX 9070 XT 16 GB került szinte annyiba mint az alsó polcos 5070 12GB MSI Ventus model.

    De ha nem is 9070 XT -hez hasonlítjuk, hanem a vele egy árú Sapphire Pulse 9070 16GB-ot, nekem még mindig szimpatikusabb a Radeon a +4GB vram és a 2x8pin csatlakozó miatt.

    Egyébként meg akármennyire is tetszik a 9070 (főleg az alacsonyabb fogyasztása az XT-hez képest), még mindig ott motoszkál bennem, hogy next gen konzolok és RDNA5 1-2 éven belül itt vannak és megint közös lesz az architektúra és a feature-ök, akkor már inkább kivárok, hacsak le nem megy valami 400€ / 150e környékére a 9070 16 GB az 50-es Super széria megjelenése körül.

    Inkább 2 év vagy több lesz az új konzol, azt mondják 2028-ig nem lesznek a memória árakban változások. Jobban megéri az XT, aprón is csak ilyen +20eFt-al kerül többe és marad tartalék a kártyában, még ha most nem is használod ki. Fogyasztást pedig te állítod be úgy ahogy szeretnéd, akár a kártya állításával vagy egyszerűen a képkocka korlátozással.

  • olymind1
    senior tag

    A multkor errol Pkc83/X2N-el ment a vita, ott hasonlo tesztben nem ezt lattuk, raszterben volt egal, RT-ben 15-20%-al jobb volt a 5070ti. Talan a HUB tesztje volt.

    Az a durva, hogy legutóbb akcióban a 3 ventis XFX 9070 XT 16 GB került szinte annyiba mint az alsó polcos 5070 12GB MSI Ventus model.

    De ha nem is 9070 XT -hez hasonlítjuk, hanem a vele egy árú Sapphire Pulse 9070 16GB-ot, nekem még mindig szimpatikusabb a Radeon a +4GB vram és a 2x8pin csatlakozó miatt.

    Egyébként meg akármennyire is tetszik a 9070 (főleg az alacsonyabb fogyasztása az XT-hez képest), még mindig ott motoszkál bennem, hogy next gen konzolok és RDNA5 1-2 éven belül itt vannak és megint közös lesz az architektúra és a feature-ök, akkor már inkább kivárok, hacsak le nem megy valami 400€ / 150e környékére a 9070 16 GB az 50-es Super széria megjelenése körül.

  • Busterftw
    nagyúr

    TPU szerint meg csak néhány százalékkal jobb RT-ben a Ti.

    Az ujabb GRE tesztet nezve 10% 1440p-ben, 14% 4k-ban.
    Nyilvan attol is fugg melyik jatek csomagot nezunk epp, mas lesz az eredmeny.
    Na meg beallitas kerdese is, hogy tesztelik az RT-t.

  • X2N
    őstag

    TPU szerint meg csak néhány százalékkal jobb RT-ben a Ti.

    De hát a DLSS meg a Ray Reconstruction, meg Frame Gen...talán részrehajló volt a HUB tesztje? :B
    40%-al olcsóbb a 9070XT mint az 5070Ti és ugyanazt a teljesítményt tudja ezek nélkül is? Még RT-ben is?
    Amit föntebb b. teszje is megerősít?

    Ha már itt a Steam-es statisztikával kapcsolatban képesek vagytok 0.1%-okon vitatkozni akkor ha lehet 20% teljesítmény eltérést vegyünk már észre, vagy annak a hiányát is.

  • Yutani
    nagyúr

    A multkor errol Pkc83/X2N-el ment a vita, ott hasonlo tesztben nem ezt lattuk, raszterben volt egal, RT-ben 15-20%-al jobb volt a 5070ti. Talan a HUB tesztje volt.

    TPU szerint meg csak néhány százalékkal jobb RT-ben a Ti.

  • Busterftw
    nagyúr

    Igen, én is azt veszem észre, hogy az NVIDIA tulajoknak valamivel rosszabb a véleményük az AMD-ről, mint amilyen valójában, mert régen tényleg nagy volt a különbség, de valahogy tovább él ez az “RT-ben nem jó” dolog, miközben ez már ki van pipálva. Ha megnézünk 50 játék átlagát, tényleg egál az RT teljesitmény az 5070Ti és 9070XT között!

    Illetve az sem mellékes, hogy népszerű multinshooterekben a 9070XT az RTX5080 szintjén tud mozogni: BF6, Warzone. Aki főleg ezekkel játszik, annak kegyetlen jó választás tud lenni a kari.

    A multkor errol Pkc83/X2N-el ment a vita, ott hasonlo tesztben nem ezt lattuk, raszterben volt egal, RT-ben 15-20%-al jobb volt a 5070ti. Talan a HUB tesztje volt.

  • Busterftw
    nagyúr

    Csak nem általánosan fogsz kártyát venni, így nincs értelme arról beszélni hogy melyik oldal a jobb amikor egyedi igények vannak. Tesztekben sem általánosan teszteknek hanem 1db adott kártya van összehasonlítva a már piacon lévő kártyákkal. :))

    Nem a semmiér fizetik ki a Radeon tulajok a több vramot, hanem konkrétan olcsóbb a Radeon kártya több vram-al, amik miatt a régebbi nvidia kártyák ma már csak kompromisszumosan használhatóak egyes játékok alatt, így hosszabb távon is használható lesz a kártya és nem lesz mikrolagg a kevés vram miatt. Lehet akárhány fps-ed ha mikrolagg miatt állandóan döcög a játék az élvezhetetlen. Nem csak az átlag fps-eket kellene nézni hanem az 1%-ot is és a frame time-okat is. Ezek fontosabbak mint az átlag fps. A föntebb mutatott grafikonon is látszik az sem mindegy hogy Gen4/Gen5-ös lapban van a kártya.

    "így hosszabb távon is használható lesz a kártya és nem lesz mikrolagg a kevés vram miatt"
    De epp ezaz, hogy a tesztek nem ezt mutatjak. Nagy atlagban az ujabb jatekokban az AMD-k nem huznak el, hiaba van ott a tobb vram.
    Ez pl jol megfigyelheto az UE5 jatekoknal is.

    Nem csak az átlag fps-eket szoktam nezni hanem a min fps-t is, pl Techpowerup is kulon irja.

  • S_x96x_S
    veterán

    a Steam számai alapján ( 140millio MAU -ra vetitve a 2.23%-ot )
    ~ 3 millió RDNA4 -es dGPU használhatnak gamingre.

    de ez még mindig kevés
    és talán kell még 2-3 hónap,
    hogy jobban tisztuljanak a beragadt GPU detektálások.

    AMD Radeon RX 9070 XT, 1.33%
    AMD Radeon RX 9060 XT, 0.72%
    AMD Radeon RX 9070 , 0.18%
    1.33+0.72+0.18 = 2.23%

  • b.
    félisten

    2000 usd-s 5090-ből bizony hiány is van, mennyibe is kerülnek ezek átszámolva? :DD

    Az 5090 re vonatkoztatva amit mondtál.
    [link]

    "Lehet más gyártótól kapni ilyen teljesítményű processzort? Nem.
    Ők mondják meg menyit kérnek érte."


    [link]

  • Yodamest
    veterán

    Amúgy vehetsz 12VHPWR-rel is 9070XT-t, ez nem akadály, mert van ilyen. PT-ben lassabb csak az AMD, RT-ben sok játékot tekintve egyenlő az átlag. Van ahol jobb az NVIDIA, de Pragmata-ban 9070XT gyorsabb, mint az 5070Ti RT esetén….

    Framegen-ben is pl. jobb képminőséget ad az AMD Redstone megoldása, mint az NVIDIA 2x framegen, lásd HUB videó Cyberpunk-ban az autó alatt a beton úgy hullámzik NVIDIA-val hogy “öröm” nézni, míg AMD framegen-nel nem látsz ilyen képhibákat.

    Szóval ezek már ilyen meghaladott féligazságok, hogy RT-ben nem jó az AMD meg hogy mindenhol a DLSS a király, meg kell nézni az elemző videókat :)

    Jó, hogy ezeket írod. Az lehet, hogy nem vagyok naprakész minden tekintetben. Pl. ezek a szoftveres dolgok: amikor még én vettem az 5080-at az volt, hogy a DLSS-t minden játék támogatta elég faszán, viszont az FSR olyan volt, hogy így lehet valami támogatta, de lehet, hogy nem... Meg ügyeskedni kellett, hogy akkor most FSR 3-at ilyen nem is tudom driver opciók ki-be kapcsolgatásával meg mókolással FSR 4-re lehetett kapcsolni az azt támogató játékoknál, de hogy nem volt magától értetődő. A DLSS ezzel szemben simán kapcsolható minden játékban és kész, teljesen hülyebiztos. Ez az FSR "lefedettség" nem tudom mennyit javult azóta.

  • Pkc83
    őstag

    Szebb kabel elvezetes mint a Nitro+ 9070XT na az nem letezik mert ott nem latszik semmi :D

    Régi szép idők amikor még a PCIE elég volt vagy az AGP :DDD

  • PuMbA
    titán

    Hat ha leszukitjuk 1 jatekra lehet hogy bovli az AMD, ja de en megnpint olyannal jatszom amiben bovli az NV :DDD

    Ha megnezel egy 60 gamebol allo , RT tartalmazo tesztet es joforman hoba hataron belul van a 9070XT a 5070Ti-vel szemben akkor mi van?
    Ja de en VR tolok en meg szimezek, mindenkineldonti mi kell neki es menyi felarat fizet meg erte, ra adasul kozunknsincs hozza mire bacca el a penzt.

    De verpityunak nem er meg 40%-os felarat egy ugyan olyan tempoba tartozo termek, ja NV van most a gepemben :DDD khhmm ja pont Ti :C

    Igen, én is azt veszem észre, hogy az NVIDIA tulajoknak valamivel rosszabb a véleményük az AMD-ről, mint amilyen valójában, mert régen tényleg nagy volt a különbség, de valahogy tovább él ez az “RT-ben nem jó” dolog, miközben ez már ki van pipálva. Ha megnézünk 50 játék átlagát, tényleg egál az RT teljesitmény az 5070Ti és 9070XT között!

    Illetve az sem mellékes, hogy népszerű multinshooterekben a 9070XT az RTX5080 szintjén tud mozogni: BF6, Warzone. Aki főleg ezekkel játszik, annak kegyetlen jó választás tud lenni a kari.

  • PuMbA
    titán

    Amúgy vehetsz 12VHPWR-rel is 9070XT-t, ez nem akadály, mert van ilyen. PT-ben lassabb csak az AMD, RT-ben sok játékot tekintve egyenlő az átlag. Van ahol jobb az NVIDIA, de Pragmata-ban 9070XT gyorsabb, mint az 5070Ti RT esetén….

    Framegen-ben is pl. jobb képminőséget ad az AMD Redstone megoldása, mint az NVIDIA 2x framegen, lásd HUB videó Cyberpunk-ban az autó alatt a beton úgy hullámzik NVIDIA-val hogy “öröm” nézni, míg AMD framegen-nel nem látsz ilyen képhibákat.

    Szóval ezek már ilyen meghaladott féligazságok, hogy RT-ben nem jó az AMD meg hogy mindenhol a DLSS a király, meg kell nézni az elemző videókat :)

    De ugye jelenleg van egy olyan probléma, amit Busterftw is említett, hogy a frame pacing csak Vsync-kel jó az FSR Redstone Frame Generation esetén, Ancient Gameplays YouTube csatornán van több játékkal videó erről :)

  • Jacek
    veterán

    " A baj akkor van, mint mikor ez a full tipik komment jön, amit vicces módon pont be is nyomott ide Jacek, hogy idézem: "9070XT igazából teljesítményben pariban van az 5070Ti-vel minimális az előny, mégis 40%-al drágább" - erre hol a bizonyíték? Mert persze tesztek vannak, de hoppá hát ott vagy RT-t nem néznek, vagy Framegen-t nem néznek, hoppá. Persze nyers erőben lehet a 9070XT = 5070ti, de ha én mondjuk olyan játékkal játszanék, ami megköveteli a 4X framegent, akkor hogyan alakul az erőviszony? "

    Itt jön képbe, hogy kinek mi az igénye és mivel/mikkel szeretne játszani.
    A te példád ezek szerint egyértelműen az 5070Ti-nek kedvez. De van ez fordítva is, én például szinte csak a Resi részeivel játszom, ahol pedig a 9070XT jobb sokszor még RT- vel együtt is. Na ezekben az esetekben a 20-40% felár egyszerűen nem éri meg.

    " Megosztó szempont, de kábelmenedzsment szempontjából nálam egy + pont az NVIDIA 12VHPWR csatlakozó is a kártyákon.... "

    Tény,hogy szebben el lehet vele a kábelt vezetni de pozitívumként azért ne hozzuk fel azt a mérnöki "csodát".

    Szebb kabel elvezetes mint a Nitro+ 9070XT na az nem letezik mert ott nem latszik semmi :D

  • Jacek
    veterán

    Hat ha leszukitjuk 1 jatekra lehet hogy bovli az AMD, ja de en megnpint olyannal jatszom amiben bovli az NV :DDD

    Ha megnezel egy 60 gamebol allo , RT tartalmazo tesztet es joforman hoba hataron belul van a 9070XT a 5070Ti-vel szemben akkor mi van?
    Ja de en VR tolok en meg szimezek, mindenkineldonti mi kell neki es menyi felarat fizet meg erte, ra adasul kozunknsincs hozza mire bacca el a penzt.

    De verpityunak nem er meg 40%-os felarat egy ugyan olyan tempoba tartozo termek, ja NV van most a gepemben :DDD khhmm ja pont Ti :C

    De pl nekem most ez sem kell, mindig rajovok hogy minek :)
    Sima 9070re fogok megint levaltani nekem eleg at/teljesitmenyben fasza, mint mondtam nekem.

  • Jacek
    veterán

    Én is versenypárti vagyok, mindig azt veszem és támogatom, ami jó vételnek számít. Prociban természetesen AMD, mert egész egyszerűen az X3D behozatala óta köröket vernek a degradálódós intel chipekre. Szóval ott nem volt kérdés.

    VGA-ban persze a 9070XT is egy tök jó vétel, itt nem arról van szó, hogy egyik rossz és a másik jó, csak felhasználástól függően lehet jó és jobb is. Nálam nem volt kérdés az NVIDIA, szimplán azért mert abban a teljesítmény sávban amit én kerestem, nem is játszik az AMD. Tehát az 5080 környéki szegmensben.

    A baj akkor van, mint mikor ez a full tipik komment jön, amit vicces módon pont be is nyomott ide Jacek, hogy idézem: "9070XT igazából teljesítményben pariban van az 5070Ti-vel minimális az előny, mégis 40%-al drágább" - erre hol a bizonyíték? Mert persze tesztek vannak, de hoppá hát ott vagy RT-t nem néznek, vagy Framegen-t nem néznek, hoppá. Persze nyers erőben lehet a 9070XT = 5070ti, de ha én mondjuk olyan játékkal játszanék, ami megköveteli a 4X framegent, akkor hogyan alakul az erőviszony?

    Pl. a MH Wilds pont egy ilyen játék, konkrétan csak 4X framegennel tud normálisan futni. Ezért is van hatalmas szakadék a különböző játékosok élményeit tekintve... Valakinél, akinek nem framegen kompatibilis a kártyája, jó ha megy 25-30fps-el, nálam meg az 5080-on 4X framegennel fut ilyen 200-220fps-el! Nem hiszik el amikor írom, pedig tényleg ennyi, exponenciális különbség szimplán a framegen megléte miatt. Hát ennyit számít. Ezt a 30 vs 220fps-t akkor most ár/értékben hogyan kellene számszerűsíteni?

    Szóval a képlet általában úgy fest, hogy nyers erő AMD=NVIDIA, sőt akár még jobb is az AMD, de ha bármilyen modern AI vagy technológiai megoldás kell, DLSS, framegen RT, ilyesmik, akkor pedig AMD<<<<<NVIDIA. És ez az amit sokan nem vesznek figyelembe és sajnos sok szakmaiaitlan tesztoldal sem csinál ilyen teszteket, csak szimplán nyers erő alapján tierlistezi a kártyákat, ez elég megtévesztő.

    Megosztó szempont, de kábelmenedzsment szempontjából nálam egy + pont az NVIDIA 12VHPWR csatlakozó is a kártyákon. Én példámmal élve, Seasonic tápom van és vettem hozzá egy ilyen L csatlakozós kábelt. Ez van bedugva az 5080-ba és gyönyörűen el lehet vezetni a kábelt, nem lóg szanaszét, nincs 3 vaskos virgács, amit végig kéne vezetni a gépházon. Letisztultabb ahhoz képest, mintha 9070XT-m lenne és 3X8pin bele lenne dugva, mert ez egy kábel, könnyebb kezelni sokkal. Apróság, de ha már mindent számításba veszünk, ez is egy szempont. Ilyen a gép:

    Hat ha leszukitjuk 1 jatekra lehet hogy bovli az AMD, ja de en megnpint olyannal jatszom amiben bovli az NV :DDD

    Ha megnezel egy 60 gamebol allo , RT tartalmazo tesztet es joforman hoba hataron belul van a 9070XT a 5070Ti-vel szemben akkor mi van?
    Ja de en VR tolok en meg szimezek, mindenkineldonti mi kell neki es menyi felarat fizet meg erte, ra adasul kozunknsincs hozza mire bacca el a penzt.

    De verpityunak nem er meg 40%-os felarat egy ugyan olyan tempoba tartozo termek, ja NV van most a gepemben :DDD khhmm ja pont Ti :C

  • PuMbA
    titán

    Amúgy vehetsz 12VHPWR-rel is 9070XT-t, ez nem akadály, mert van ilyen. PT-ben lassabb csak az AMD, RT-ben sok játékot tekintve egyenlő az átlag. Van ahol jobb az NVIDIA, de Pragmata-ban 9070XT gyorsabb, mint az 5070Ti RT esetén….

    Framegen-ben is pl. jobb képminőséget ad az AMD Redstone megoldása, mint az NVIDIA 2x framegen, lásd HUB videó Cyberpunk-ban az autó alatt a beton úgy hullámzik NVIDIA-val hogy “öröm” nézni, míg AMD framegen-nel nem látsz ilyen képhibákat.

    Szóval ezek már ilyen meghaladott féligazságok, hogy RT-ben nem jó az AMD meg hogy mindenhol a DLSS a király, meg kell nézni az elemző videókat :)

    Én is simán játszok RT Ultrán a Cyberpunk-ot, ez nem akadály. A Ray Reconstruction se volt valami fényes eddig, a DLSS 4.0-ás verzió mosta a képet rendesen: HUB videó szintén, ahol összehasonlitották és PT alatt csökkent textúrarészeltességet lehetett látni, elmosott esőcseppeket stb. Resi Requiem alatt, amik sima RT-vel tökéletesen élesek voltal. Most a pár napja belengetett 4.5 Ray Reconstruction néz ki nagyon jól, használható lesz sokkal jobban szerintem. Szóval ezek a dolgok nem ilyen egyszerűek, hogy NVIDIA oldalon minden fasza és jobb,
    mert látszik, hogy nem.

  • Pkc83
    őstag

    Én is versenypárti vagyok, mindig azt veszem és támogatom, ami jó vételnek számít. Prociban természetesen AMD, mert egész egyszerűen az X3D behozatala óta köröket vernek a degradálódós intel chipekre. Szóval ott nem volt kérdés.

    VGA-ban persze a 9070XT is egy tök jó vétel, itt nem arról van szó, hogy egyik rossz és a másik jó, csak felhasználástól függően lehet jó és jobb is. Nálam nem volt kérdés az NVIDIA, szimplán azért mert abban a teljesítmény sávban amit én kerestem, nem is játszik az AMD. Tehát az 5080 környéki szegmensben.

    A baj akkor van, mint mikor ez a full tipik komment jön, amit vicces módon pont be is nyomott ide Jacek, hogy idézem: "9070XT igazából teljesítményben pariban van az 5070Ti-vel minimális az előny, mégis 40%-al drágább" - erre hol a bizonyíték? Mert persze tesztek vannak, de hoppá hát ott vagy RT-t nem néznek, vagy Framegen-t nem néznek, hoppá. Persze nyers erőben lehet a 9070XT = 5070ti, de ha én mondjuk olyan játékkal játszanék, ami megköveteli a 4X framegent, akkor hogyan alakul az erőviszony?

    Pl. a MH Wilds pont egy ilyen játék, konkrétan csak 4X framegennel tud normálisan futni. Ezért is van hatalmas szakadék a különböző játékosok élményeit tekintve... Valakinél, akinek nem framegen kompatibilis a kártyája, jó ha megy 25-30fps-el, nálam meg az 5080-on 4X framegennel fut ilyen 200-220fps-el! Nem hiszik el amikor írom, pedig tényleg ennyi, exponenciális különbség szimplán a framegen megléte miatt. Hát ennyit számít. Ezt a 30 vs 220fps-t akkor most ár/értékben hogyan kellene számszerűsíteni?

    Szóval a képlet általában úgy fest, hogy nyers erő AMD=NVIDIA, sőt akár még jobb is az AMD, de ha bármilyen modern AI vagy technológiai megoldás kell, DLSS, framegen RT, ilyesmik, akkor pedig AMD<<<<<NVIDIA. És ez az amit sokan nem vesznek figyelembe és sajnos sok szakmaiaitlan tesztoldal sem csinál ilyen teszteket, csak szimplán nyers erő alapján tierlistezi a kártyákat, ez elég megtévesztő.

    Megosztó szempont, de kábelmenedzsment szempontjából nálam egy + pont az NVIDIA 12VHPWR csatlakozó is a kártyákon. Én példámmal élve, Seasonic tápom van és vettem hozzá egy ilyen L csatlakozós kábelt. Ez van bedugva az 5080-ba és gyönyörűen el lehet vezetni a kábelt, nem lóg szanaszét, nincs 3 vaskos virgács, amit végig kéne vezetni a gépházon. Letisztultabb ahhoz képest, mintha 9070XT-m lenne és 3X8pin bele lenne dugva, mert ez egy kábel, könnyebb kezelni sokkal. Apróság, de ha már mindent számításba veszünk, ez is egy szempont. Ilyen a gép:

    " A baj akkor van, mint mikor ez a full tipik komment jön, amit vicces módon pont be is nyomott ide Jacek, hogy idézem: "9070XT igazából teljesítményben pariban van az 5070Ti-vel minimális az előny, mégis 40%-al drágább" - erre hol a bizonyíték? Mert persze tesztek vannak, de hoppá hát ott vagy RT-t nem néznek, vagy Framegen-t nem néznek, hoppá. Persze nyers erőben lehet a 9070XT = 5070ti, de ha én mondjuk olyan játékkal játszanék, ami megköveteli a 4X framegent, akkor hogyan alakul az erőviszony? "

    Itt jön képbe, hogy kinek mi az igénye és mivel/mikkel szeretne játszani.
    A te példád ezek szerint egyértelműen az 5070Ti-nek kedvez. De van ez fordítva is, én például szinte csak a Resi részeivel játszom, ahol pedig a 9070XT jobb sokszor még RT- vel együtt is. Na ezekben az esetekben a 20-40% felár egyszerűen nem éri meg.

    " Megosztó szempont, de kábelmenedzsment szempontjából nálam egy + pont az NVIDIA 12VHPWR csatlakozó is a kártyákon.... "

    Tény,hogy szebben el lehet vele a kábelt vezetni de pozitívumként azért ne hozzuk fel azt a mérnöki "csodát".

  • PuMbA
    titán

    Én is versenypárti vagyok, mindig azt veszem és támogatom, ami jó vételnek számít. Prociban természetesen AMD, mert egész egyszerűen az X3D behozatala óta köröket vernek a degradálódós intel chipekre. Szóval ott nem volt kérdés.

    VGA-ban persze a 9070XT is egy tök jó vétel, itt nem arról van szó, hogy egyik rossz és a másik jó, csak felhasználástól függően lehet jó és jobb is. Nálam nem volt kérdés az NVIDIA, szimplán azért mert abban a teljesítmény sávban amit én kerestem, nem is játszik az AMD. Tehát az 5080 környéki szegmensben.

    A baj akkor van, mint mikor ez a full tipik komment jön, amit vicces módon pont be is nyomott ide Jacek, hogy idézem: "9070XT igazából teljesítményben pariban van az 5070Ti-vel minimális az előny, mégis 40%-al drágább" - erre hol a bizonyíték? Mert persze tesztek vannak, de hoppá hát ott vagy RT-t nem néznek, vagy Framegen-t nem néznek, hoppá. Persze nyers erőben lehet a 9070XT = 5070ti, de ha én mondjuk olyan játékkal játszanék, ami megköveteli a 4X framegent, akkor hogyan alakul az erőviszony?

    Pl. a MH Wilds pont egy ilyen játék, konkrétan csak 4X framegennel tud normálisan futni. Ezért is van hatalmas szakadék a különböző játékosok élményeit tekintve... Valakinél, akinek nem framegen kompatibilis a kártyája, jó ha megy 25-30fps-el, nálam meg az 5080-on 4X framegennel fut ilyen 200-220fps-el! Nem hiszik el amikor írom, pedig tényleg ennyi, exponenciális különbség szimplán a framegen megléte miatt. Hát ennyit számít. Ezt a 30 vs 220fps-t akkor most ár/értékben hogyan kellene számszerűsíteni?

    Szóval a képlet általában úgy fest, hogy nyers erő AMD=NVIDIA, sőt akár még jobb is az AMD, de ha bármilyen modern AI vagy technológiai megoldás kell, DLSS, framegen RT, ilyesmik, akkor pedig AMD<<<<<NVIDIA. És ez az amit sokan nem vesznek figyelembe és sajnos sok szakmaiaitlan tesztoldal sem csinál ilyen teszteket, csak szimplán nyers erő alapján tierlistezi a kártyákat, ez elég megtévesztő.

    Megosztó szempont, de kábelmenedzsment szempontjából nálam egy + pont az NVIDIA 12VHPWR csatlakozó is a kártyákon. Én példámmal élve, Seasonic tápom van és vettem hozzá egy ilyen L csatlakozós kábelt. Ez van bedugva az 5080-ba és gyönyörűen el lehet vezetni a kábelt, nem lóg szanaszét, nincs 3 vaskos virgács, amit végig kéne vezetni a gépházon. Letisztultabb ahhoz képest, mintha 9070XT-m lenne és 3X8pin bele lenne dugva, mert ez egy kábel, könnyebb kezelni sokkal. Apróság, de ha már mindent számításba veszünk, ez is egy szempont. Ilyen a gép:

    Amúgy vehetsz 12VHPWR-rel is 9070XT-t, ez nem akadály, mert van ilyen. PT-ben lassabb csak az AMD, RT-ben sok játékot tekintve egyenlő az átlag. Van ahol jobb az NVIDIA, de Pragmata-ban 9070XT gyorsabb, mint az 5070Ti RT esetén….

    Framegen-ben is pl. jobb képminőséget ad az AMD Redstone megoldása, mint az NVIDIA 2x framegen, lásd HUB videó Cyberpunk-ban az autó alatt a beton úgy hullámzik NVIDIA-val hogy “öröm” nézni, míg AMD framegen-nel nem látsz ilyen képhibákat.

    Szóval ezek már ilyen meghaladott féligazságok, hogy RT-ben nem jó az AMD meg hogy mindenhol a DLSS a király, meg kell nézni az elemző videókat :)

  • Yodamest
    veterán

    > Aki az AMD-t pártolja és az NVIDIA ellen van, annak egész pontosan mik az érvei?

    Szerintem minenki olyan kártyát vesz amilyet akar ( az ő pénze )
    de én amúgy versenypárti vagyok és nem nvidia ellenes ;
    takán emiatt is - én jobban várom az RTX SPARK-ot, mint sokan az nvidia topikban.
    ( mert nem árt vesenytárs a Macbook Pro és a Strix Halo mellé )

    Inkább a marketinges túlzásokon ment a vita.
    - Steam statisztika: kiderült, hogy rosszul méri az AMD GPU-kat.
    - JPR : ez is az AMD kárára tévedett.
    - RDNA4 jó-e
    - Segít -e a konzol + RDNA5 az AMD market share-en ?
    - RTX 5070 = RTX 4090
    - vagy jók-e a 8GB-os RTX 50 -es kártyák?

    ---------

    De amúgy kezdheted a meggyőzést az utolsó ponttal!
    ;] Kérek egy 30 soros érvelést, hogy miért jobb az RTX 5060 8GB mint egy 16GB -os RDNA4 -es kártya ?

    és akkor ott van még az RTX 5060 TI 8GB esete:

    De amúgy általánosságban
    az Nvidia marketingről is kifejthetnéd a véleményedet.

    Régeben egy tőzsdei spekuláns szaga is volt a vitának
    ( az nvidia túlzott dicsérete vs. amd lenyomása )
    de most az utóbbi időben az AMD tőzsdei árak nagyon kilőttek.
    ( példáulha az utolsó fél - 1 éves időszakot nézzük )

    Amúgy van valamilyen szakmai háttértudásod ?

    Én is versenypárti vagyok, mindig azt veszem és támogatom, ami jó vételnek számít. Prociban természetesen AMD, mert egész egyszerűen az X3D behozatala óta köröket vernek a degradálódós intel chipekre. Szóval ott nem volt kérdés.

    VGA-ban persze a 9070XT is egy tök jó vétel, itt nem arról van szó, hogy egyik rossz és a másik jó, csak felhasználástól függően lehet jó és jobb is. Nálam nem volt kérdés az NVIDIA, szimplán azért mert abban a teljesítmény sávban amit én kerestem, nem is játszik az AMD. Tehát az 5080 környéki szegmensben.

    A baj akkor van, mint mikor ez a full tipik komment jön, amit vicces módon pont be is nyomott ide Jacek, hogy idézem: "9070XT igazából teljesítményben pariban van az 5070Ti-vel minimális az előny, mégis 40%-al drágább" - erre hol a bizonyíték? Mert persze tesztek vannak, de hoppá hát ott vagy RT-t nem néznek, vagy Framegen-t nem néznek, hoppá. Persze nyers erőben lehet a 9070XT = 5070ti, de ha én mondjuk olyan játékkal játszanék, ami megköveteli a 4X framegent, akkor hogyan alakul az erőviszony?

    Pl. a MH Wilds pont egy ilyen játék, konkrétan csak 4X framegennel tud normálisan futni. Ezért is van hatalmas szakadék a különböző játékosok élményeit tekintve... Valakinél, akinek nem framegen kompatibilis a kártyája, jó ha megy 25-30fps-el, nálam meg az 5080-on 4X framegennel fut ilyen 200-220fps-el! Nem hiszik el amikor írom, pedig tényleg ennyi, exponenciális különbség szimplán a framegen megléte miatt. Hát ennyit számít. Ezt a 30 vs 220fps-t akkor most ár/értékben hogyan kellene számszerűsíteni?

    Szóval a képlet általában úgy fest, hogy nyers erő AMD=NVIDIA, sőt akár még jobb is az AMD, de ha bármilyen modern AI vagy technológiai megoldás kell, DLSS, framegen RT, ilyesmik, akkor pedig AMD<<<<<NVIDIA. És ez az amit sokan nem vesznek figyelembe és sajnos sok szakmaiaitlan tesztoldal sem csinál ilyen teszteket, csak szimplán nyers erő alapján tierlistezi a kártyákat, ez elég megtévesztő.

    Megosztó szempont, de kábelmenedzsment szempontjából nálam egy + pont az NVIDIA 12VHPWR csatlakozó is a kártyákon. Én példámmal élve, Seasonic tápom van és vettem hozzá egy ilyen L csatlakozós kábelt. Ez van bedugva az 5080-ba és gyönyörűen el lehet vezetni a kábelt, nem lóg szanaszét, nincs 3 vaskos virgács, amit végig kéne vezetni a gépházon. Letisztultabb ahhoz képest, mintha 9070XT-m lenne és 3X8pin bele lenne dugva, mert ez egy kábel, könnyebb kezelni sokkal. Apróság, de ha már mindent számításba veszünk, ez is egy szempont. Ilyen a gép:

  • S_x96x_S
    veterán

    Érdekes.
    Amikor én még néztem - akkor még nem volt benne. :F
    mindenesetre jobb később mint soha ..

    ---

    "AMD’s RX 9070 XT Finally Crashes Steam Survey At 1.33% Share, Closing The Gap On NVIDIA’s RTX 5080 After A Year In Hiding"
    https://wccftech.com/amds-rx-9070-xt-finally-crashes-steam-survey-at-1-33-share-closing-the-gap-on-nvidias-rtx-5080-after-a-year-in-hiding/

    Az én kedvenc összeesküvés elméletem,
    hogy a Steam problémája és a JPR problémája nem független események :Y

  • S_x96x_S
    veterán

    Érdekes.
    Amikor én még néztem - akkor még nem volt benne. :F
    mindenesetre jobb később mint soha ..

    ---

    "AMD’s RX 9070 XT Finally Crashes Steam Survey At 1.33% Share, Closing The Gap On NVIDIA’s RTX 5080 After A Year In Hiding"
    https://wccftech.com/amds-rx-9070-xt-finally-crashes-steam-survey-at-1-33-share-closing-the-gap-on-nvidias-rtx-5080-after-a-year-in-hiding/

  • Abu85
    HÁZIGAZDA

    Aki az AMD-t pártolja és az NVIDIA ellen van, annak egész pontosan mik az érvei?

    Azért kérdem, mert láttam megy itt a csörte rendesen és egy fasza vitára én is becsatlakoznék, csak nem akarok ilyen előző oldali kommentekre összevissza reagálgatni. Szeretném, ha valaki összeszedné a vádpontokat és akkor én örömmel megmondom, adott esetben miért választ valaki (mint én is) NVIDIA kártyát az AMD helyett.

    Nekem az elsődleges indokom, hogy számít, hogy milyen procival működik. Amikor tesztelünk, akkor a leggyorsabb procit használjuk, de otthon nekem speciel Ryzen 3600 XT van, és azt is úgy működtetem, hogy 65 wattra korlátozom a fogyasztási keretet. Na most ilyen körülmények között számottevő különbséged ad, hogy az AMD D3D12/Vulkan drivere sokkal hatékonyabban dolgozza fel a rajzolási parancsokat, tehát az én procim, azokon a tipikus beállításokon, amiket használok, sokkal jobban limitálja a GeForce-ot. Erről voltak tesztek régebben, ez a leghíresebb: [link]

    Na most ezt nem lehet javítani addig, amíg az NV támogatja az Ampere és minden ennél korábban megjelent GeForce szériát. És ez speciel nekem így probléma, mert hiába veszek GeForce-ot a procim mellé, a driver sokkal rosszabb hatékonysága miatt rengeteg teljesítmény marad benne. Ha mondjuk lenne egy Ryzen 5800X3D-m, akkor nem érdekelne, de 3600 XT mellett úgy kapom a legjobb teljesítményt, ha olyan driver működik a rendszeremen, aminek a többletterhelése nagyon alacsony.

    A másik tényező a Linux és a Proton (és sok játék gyorsabban fut ilyen környezetben, mind Windows 10/11-gyel), ahol fényévekkel jobb a Radeon. Ez is ki van fejtve itt, hogy miért: [link]

  • _drk
    addikt

    Nem vram-ot írt a kolléga.

    Lehet rajta vitatkozni, hogy elég-e a 16gb. De ilyen ínséges időben örüljünk hogy annyit tudunk venni.
    Márpedig most 5060-ról beszélünk ami nem azt tükrözi hogy jaj de tele vagyunk.

  • X2N
    őstag

    5060-asnak minek a 32giga vram :F .

    Yutani.
    Jah, hogy most ment lejjebb az áruk. My bad.

    Nem vram-ot írt a kolléga.

  • _drk
    addikt

    >Az 5060 azért jobb mert olcsóbb. Jól van pozíciónalva, vagy a 9060-as szarul. Válassz.

    Csak rendes Gen5 -ös lapba kerüljön az az 5060 -as,
    és 32GB RAM-al;
    mert a VRAM <--> Rendszermemória cachelés bekavarhat,
    ( a szűk keresztemetszet könnyen a PCIe Gen csatoló lehet )

    Ha érted ezt a grafikont akkor jó - mert érted a VRAM fontosságát
    és a rendszer szűk keresztmetszetét.

    5060-asnak minek a 32giga vram :F .

    Yutani.
    Jah, hogy most ment lejjebb az áruk. My bad.

  • X2N
    őstag

    Ez oke, csak ha altalanosan beszelunk rola, akkor nyilvan ez nem teljesen igy mukodik.
    A tesztelok ezert sem ugy tesztelik a kartyakat, hogy lefuttatnak 1 jatekot/1 programot es irnak egy javaslatot, konkluziot a vegen, mert az masszivan felrevezeto lenne.

    Hanem tobb reszbol allo, a legtobb user igenyeit nagyjabol lefedo tesztekkel probalnak adni egy osszkepet, ami a legtobb usernek hasznos es abbol le tudja vonni a konkluziot.

    "Tegnap mutattam egy RTX3070-est amit 16GB-ra átalakítottak ,ott is elég rendesen hozott teljesítményt"
    Szep, csak ettol meg a modtol a konkurencia kartyai nem lesznek gyorsabbak.
    A tesztek pedig azt mutatjak nagy atlagban, meg amugy tobb generacionyi konkluzio (jovotallosag ugye), hogy a Radeon userek a semmiert fizetik ki a tobb vramot, mert az a jatekokban nem csapodik le.

    Csak nem általánosan fogsz kártyát venni, így nincs értelme arról beszélni hogy melyik oldal a jobb amikor egyedi igények vannak. Tesztekben sem általánosan teszteknek hanem 1db adott kártya van összehasonlítva a már piacon lévő kártyákkal. :))

    Nem a semmiér fizetik ki a Radeon tulajok a több vramot, hanem konkrétan olcsóbb a Radeon kártya több vram-al, amik miatt a régebbi nvidia kártyák ma már csak kompromisszumosan használhatóak egyes játékok alatt, így hosszabb távon is használható lesz a kártya és nem lesz mikrolagg a kevés vram miatt. Lehet akárhány fps-ed ha mikrolagg miatt állandóan döcög a játék az élvezhetetlen. Nem csak az átlag fps-eket kellene nézni hanem az 1%-ot is és a frame time-okat is. Ezek fontosabbak mint az átlag fps. A föntebb mutatott grafikonon is látszik az sem mindegy hogy Gen4/Gen5-ös lapban van a kártya.

  • Busterftw
    nagyúr

    Nem átlagot kell nézni mindenben, hanem azt kitalálni hogy mekkora teljesítményre és vramra van szükséged és úgy összehasonlítani a kínálatot.

    Tegnap mutattam egy RTX3070-est amit 16GB-ra átalakítottak ,ott is elég rendesen hozott teljesítményt, majdnem 4070 szintet elért a kártya, úgy hogy még nem is volt tuningolva. 1% minimum fps tekintetében pedig még többet hozott a mod. Vannak már játékok ahol a 8 GB kevés 1080p-ben is, és még az RT-n is gyorsít a több VRAM.

    Te a statisztikának hiszel, én abban amit látok. Attól hogy valami nem megy tönkre, nem került be az RMA statisztikába, még nem jelenti azt hogy jó is.

    A jobb linux support pedig fontos lehet hosszútávon is. Fontosabb mint a VR nvidiánál.

    Ez oke, csak ha altalanosan beszelunk rola, akkor nyilvan ez nem teljesen igy mukodik.
    A tesztelok ezert sem ugy tesztelik a kartyakat, hogy lefuttatnak 1 jatekot/1 programot es irnak egy javaslatot, konkluziot a vegen, mert az masszivan felrevezeto lenne.

    Hanem tobb reszbol allo, a legtobb user igenyeit nagyjabol lefedo tesztekkel probalnak adni egy osszkepet, ami a legtobb usernek hasznos es abbol le tudja vonni a konkluziot.

    "Tegnap mutattam egy RTX3070-est amit 16GB-ra átalakítottak ,ott is elég rendesen hozott teljesítményt"
    Szep, csak ettol meg a modtol a konkurencia kartyai nem lesznek gyorsabbak.
    A tesztek pedig azt mutatjak nagy atlagban, meg amugy tobb generacionyi konkluzio (jovotallosag ugye), hogy a Radeon userek a semmiert fizetik ki a tobb vramot, mert az a jatekokban nem csapodik le.

  • Jacek
    veterán

    Sajnos a 9070-essel is az a baj. 5070 simán olcsóbb és azt veszik.

    Ez simán csak nem igaz, egy árban vannak. Ilyenkor persze sokkal könnyebb az NV-t választani, mert a 12GB VRAM elég oda, ahova ezek a kártyák valók 1440p-ig), de sokszor még 4K-ra is, gondolom.

    Viszont ott mindenhol gyorsabb a 9070 még RT alatt is.

  • X2N
    őstag

    "Ár/teljesítmény."
    Igen, tehat itt tudunk cherrypickelni vagy nezunk atlagot mindenben. Osszessegeben, mindent faktort nezve pedig nincs elonyben az AMD.

    "Jobb linux support."
    Nagy segitseg ez, a piac 5%-nak, aminek a jo resze valami handheld (pl SteamDeck).

    "Több vram olcsóbban"
    Aligha, mert a jatekok tobbsegenel a Radeonokat nem nagyon segiti a tobb vram, nagy atlagban az Nvidak hozzak a teljesitmenyt vagy gyorsabbak, kevesebb vrammal.
    Bar ez igy volt kb minden generacioban.
    Tehat inkabb feleslegesen fizeted ki az extra vramot.

    Persze ez nem meglepo, olvastunk mar itt olyat is valakitol, hogy valaki azert nem venne egy VGA-t mert "szaros 128bites". Nyilvan ha lenne egy 128bites kartya ami tud az osszes jatekban 8K-t 1000FPS-el PT-ben, akkor nem venne meg, mert "ennyiert adjanak tobb bitet!".

    "PCB alkatrészek minősége:"
    Hmm, a multkor b. rakott be valami VGA RMA statisztikat, es az AMD nem allt jobban, mint az Nvidia.

    "Pedig ez már a javított dizájn."
    A design lehet javitott, de attol meg egy szokasos tularazott 3rd party Asus gimmick termek. Hasznald azt amit a VGA-hoz kaptal vagy amit a taphoz.

    Nem átlagot kell nézni mindenben, hanem azt kitalálni hogy mekkora teljesítményre és vramra van szükséged és úgy összehasonlítani a kínálatot.

    Tegnap mutattam egy RTX3070-est amit 16GB-ra átalakítottak ,ott is elég rendesen hozott teljesítményt, majdnem 4070 szintet elért a kártya, úgy hogy még nem is volt tuningolva. 1% minimum fps tekintetében pedig még többet hozott a mod. Vannak már játékok ahol a 8 GB kevés 1080p-ben is, és még az RT-n is gyorsít a több VRAM.

    Te a statisztikának hiszel, én abban amit látok. Attól hogy valami nem megy tönkre, nem került be az RMA statisztikába, még nem jelenti azt hogy jó is.

    A jobb linux support pedig fontos lehet hosszútávon is. Fontosabb mint a VR nvidiánál.

  • Yutani
    nagyúr

    Az 5060 azért jobb mert olcsóbb. Jól van pozíciónalva, vagy a 9060-as szarul. Válassz.
    Ismerősöknek ajánlok sajnos az, hogy az a legolcsóbb új választás azzal simán nyer.
    Sajnos a 9070-essel is az a baj. 5070 simán olcsóbb és azt veszik.

    Sajnos a 9070-essel is az a baj. 5070 simán olcsóbb és azt veszik.

    Ez simán csak nem igaz, egy árban vannak. Ilyenkor persze sokkal könnyebb az NV-t választani, mert a 12GB VRAM elég oda, ahova ezek a kártyák valók 1440p-ig), de sokszor még 4K-ra is, gondolom.

  • S_x96x_S
    veterán

    Az 5060 azért jobb mert olcsóbb. Jól van pozíciónalva, vagy a 9060-as szarul. Válassz.
    Ismerősöknek ajánlok sajnos az, hogy az a legolcsóbb új választás azzal simán nyer.
    Sajnos a 9070-essel is az a baj. 5070 simán olcsóbb és azt veszik.

    >Az 5060 azért jobb mert olcsóbb. Jól van pozíciónalva, vagy a 9060-as szarul. Válassz.

    Csak rendes Gen5 -ös lapba kerüljön az az 5060 -as,
    és 32GB RAM-al;
    mert a VRAM <--> Rendszermemória cachelés bekavarhat,
    ( a szűk keresztemetszet könnyen a PCIe Gen csatoló lehet )

    Ha érted ezt a grafikont akkor jó - mert érted a VRAM fontosságát
    és a rendszer szűk keresztmetszetét.

  • Busterftw
    nagyúr

    Én nem vagyok hajlandó kifizetni ki az NVIDIA felárat, mert nincs szükségem arra, amiben az NVIDIA jobb.

    Nem érdekel az AI, nem érdekel a CUDA, támogatással elégedett vagyok, mert azzal, amikkel játszok hibamentesen futnak, RT sebességgel elégedett vagyok, FSR4.1 minőségével nagyon elégedett vagyok. Nincs hiányérzetem, minden úgy megy, ahogy szeretném :)

    "Én nem vagyok hajlandó kifizetni ki az NVIDIA felárat, mert nincs szükségem arra, amiben az NVIDIA jobb."
    Ez igy kicsit ellentmondas, nincs felar, hiszen tobbet kapsz, tobbert es forditva.
    Ettol fuggetlenul nyilvan ha valami tobbre/jobbra nincs szukseged, akkor nem kell tobbet fizetni, ott az AMD.

    Jacek
    Rasztert nezve igen. Ez egy faktor a sok kozul, ami miatt XYZ user VGA-t vesz.

  • S_x96x_S
    veterán

    Ár/teljesítmény: ez egy eredendő tényező amiben az AMD valószínűleg jobb lesz, mivel eleve olcsóbb szegmensben versenyez. Viszont ha ők is csinálnának 5070ti, 5080 verő kártyákat, azok is ugyan olyan ár/érték mutatóval rendelkeznének, mint az ellenfélnél. Az természetes, hogy minél olcsóbb valami, annál jobb az ár/érték aránya.

    Jobb linux support: linuxban nem vagyok jártas, ezt így nem tudom sem megerősíteni, se cáfolni.

    Több vram: az igaz, hogy adott árszintet nézve, az AMD hajlamos több vramot adni, de ez önmagában csak egy adat. A több vram akkor ér valamit, ha az teljesítmény szempontból is kimutatható sebességnövekedést eredményez. Erről pedig nincsen szó, hiszen nem konkrét ellenfelei egyik NVIDIA kártyának sem, hanem szimplán más ársávban és más teljesítményt kínálnak. Valószínű kell is nekik a több vram, hogy hozzák azt az előre kikalkulált teljesítményt/ársáv szintet, amire szánva vannak, szóval ez csak egy módszer része és nem ajándék teljesítmény.

    PCB alkatrészek minősége: passz, ezt így nem tudom, hogy kategorikusan ki lehet-e jelenteni minden gyártóra vonatkozóan, erről van valami objektív tanulmány? Szerintem ez inkább egyéni gyártótól függő dolog, mintsem AMD vs NVIDIA kérdés lenne.

    > A több vram akkor ér valamit, ha az teljesítmény szempontból is kimutatható sebességnövekedést eredményez.

    Mint majd az RTX 50 SUPER -nél? ;]

  • Busterftw
    nagyúr

    Ár/teljesítmény. Jobb linux support. Több vram olcsóbban...a pcb alkatrészek is jobb minőségűek radeonnál. Vitázni lehet, erre van a topik.

    Busterftw-Pedig ez már a javított dizájn. "12V-2×6" vagy nevezzük aminek akarjuk.

    "Ár/teljesítmény."
    Igen, tehat itt tudunk cherrypickelni vagy nezunk atlagot mindenben. Osszessegeben, mindent faktort nezve pedig nincs elonyben az AMD.

    "Jobb linux support."
    Nagy segitseg ez, a piac 5%-nak, aminek a jo resze valami handheld (pl SteamDeck).

    "Több vram olcsóbban"
    Aligha, mert a jatekok tobbsegenel a Radeonokat nem nagyon segiti a tobb vram, nagy atlagban az Nvidak hozzak a teljesitmenyt vagy gyorsabbak, kevesebb vrammal.
    Bar ez igy volt kb minden generacioban.
    Tehat inkabb feleslegesen fizeted ki az extra vramot.

    Persze ez nem meglepo, olvastunk mar itt olyat is valakitol, hogy valaki azert nem venne egy VGA-t mert "szaros 128bites". Nyilvan ha lenne egy 128bites kartya ami tud az osszes jatekban 8K-t 1000FPS-el PT-ben, akkor nem venne meg, mert "ennyiert adjanak tobb bitet!".

    "PCB alkatrészek minősége:"
    Hmm, a multkor b. rakott be valami VGA RMA statisztikat, es az AMD nem allt jobban, mint az Nvidia.

    "Pedig ez már a javított dizájn."
    A design lehet javitott, de attol meg egy szokasos tularazott 3rd party Asus gimmick termek. Hasznald azt amit a VGA-hoz kaptal vagy amit a taphoz.

  • _drk
    addikt

    > Aki az AMD-t pártolja és az NVIDIA ellen van, annak egész pontosan mik az érvei?

    Szerintem minenki olyan kártyát vesz amilyet akar ( az ő pénze )
    de én amúgy versenypárti vagyok és nem nvidia ellenes ;
    takán emiatt is - én jobban várom az RTX SPARK-ot, mint sokan az nvidia topikban.
    ( mert nem árt vesenytárs a Macbook Pro és a Strix Halo mellé )

    Inkább a marketinges túlzásokon ment a vita.
    - Steam statisztika: kiderült, hogy rosszul méri az AMD GPU-kat.
    - JPR : ez is az AMD kárára tévedett.
    - RDNA4 jó-e
    - Segít -e a konzol + RDNA5 az AMD market share-en ?
    - RTX 5070 = RTX 4090
    - vagy jók-e a 8GB-os RTX 50 -es kártyák?

    ---------

    De amúgy kezdheted a meggyőzést az utolsó ponttal!
    ;] Kérek egy 30 soros érvelést, hogy miért jobb az RTX 5060 8GB mint egy 16GB -os RDNA4 -es kártya ?

    és akkor ott van még az RTX 5060 TI 8GB esete:

    De amúgy általánosságban
    az Nvidia marketingről is kifejthetnéd a véleményedet.

    Régeben egy tőzsdei spekuláns szaga is volt a vitának
    ( az nvidia túlzott dicsérete vs. amd lenyomása )
    de most az utóbbi időben az AMD tőzsdei árak nagyon kilőttek.
    ( példáulha az utolsó fél - 1 éves időszakot nézzük )

    Amúgy van valamilyen szakmai háttértudásod ?

    Az 5060 azért jobb mert olcsóbb. Jól van pozíciónalva, vagy a 9060-as szarul. Válassz.
    Ismerősöknek ajánlok sajnos az, hogy az a legolcsóbb új választás azzal simán nyer.
    Sajnos a 9070-essel is az a baj. 5070 simán olcsóbb és azt veszik.

  • Jacek
    veterán

    Ár/teljesítmény: ez egy eredendő tényező amiben az AMD valószínűleg jobb lesz, mivel eleve olcsóbb szegmensben versenyez. Viszont ha ők is csinálnának 5070ti, 5080 verő kártyákat, azok is ugyan olyan ár/érték mutatóval rendelkeznének, mint az ellenfélnél. Az természetes, hogy minél olcsóbb valami, annál jobb az ár/érték aránya.

    Jobb linux support: linuxban nem vagyok jártas, ezt így nem tudom sem megerősíteni, se cáfolni.

    Több vram: az igaz, hogy adott árszintet nézve, az AMD hajlamos több vramot adni, de ez önmagában csak egy adat. A több vram akkor ér valamit, ha az teljesítmény szempontból is kimutatható sebességnövekedést eredményez. Erről pedig nincsen szó, hiszen nem konkrét ellenfelei egyik NVIDIA kártyának sem, hanem szimplán más ársávban és más teljesítményt kínálnak. Valószínű kell is nekik a több vram, hogy hozzák azt az előre kikalkulált teljesítményt/ársáv szintet, amire szánva vannak, szóval ez csak egy módszer része és nem ajándék teljesítmény.

    PCB alkatrészek minősége: passz, ezt így nem tudom, hogy kategorikusan ki lehet-e jelenteni minden gyártóra vonatkozóan, erről van valami objektív tanulmány? Szerintem ez inkább egyéni gyártótól függő dolog, mintsem AMD vs NVIDIA kérdés lenne.

    9070XT igazából teljesítményben pariban van az 5070Ti-vel minimális az előny, mégis 40%-al drágább :D

  • PuMbA
    titán

    Aki az AMD-t pártolja és az NVIDIA ellen van, annak egész pontosan mik az érvei?

    Azért kérdem, mert láttam megy itt a csörte rendesen és egy fasza vitára én is becsatlakoznék, csak nem akarok ilyen előző oldali kommentekre összevissza reagálgatni. Szeretném, ha valaki összeszedné a vádpontokat és akkor én örömmel megmondom, adott esetben miért választ valaki (mint én is) NVIDIA kártyát az AMD helyett.

    Én nem vagyok hajlandó kifizetni ki az NVIDIA felárat, mert nincs szükségem arra, amiben az NVIDIA jobb.

    Nem érdekel az AI, nem érdekel a CUDA, támogatással elégedett vagyok, mert azzal, amikkel játszok hibamentesen futnak, RT sebességgel elégedett vagyok, FSR4.1 minőségével nagyon elégedett vagyok. Nincs hiányérzetem, minden úgy megy, ahogy szeretném :)

  • S_x96x_S
    veterán

    Aki az AMD-t pártolja és az NVIDIA ellen van, annak egész pontosan mik az érvei?

    Azért kérdem, mert láttam megy itt a csörte rendesen és egy fasza vitára én is becsatlakoznék, csak nem akarok ilyen előző oldali kommentekre összevissza reagálgatni. Szeretném, ha valaki összeszedné a vádpontokat és akkor én örömmel megmondom, adott esetben miért választ valaki (mint én is) NVIDIA kártyát az AMD helyett.

    > Aki az AMD-t pártolja és az NVIDIA ellen van, annak egész pontosan mik az érvei?

    Szerintem minenki olyan kártyát vesz amilyet akar ( az ő pénze )
    de én amúgy versenypárti vagyok és nem nvidia ellenes ;
    takán emiatt is - én jobban várom az RTX SPARK-ot, mint sokan az nvidia topikban.
    ( mert nem árt vesenytárs a Macbook Pro és a Strix Halo mellé )

    Inkább a marketinges túlzásokon ment a vita.
    - Steam statisztika: kiderült, hogy rosszul méri az AMD GPU-kat.
    - JPR : ez is az AMD kárára tévedett.
    - RDNA4 jó-e
    - Segít -e a konzol + RDNA5 az AMD market share-en ?
    - RTX 5070 = RTX 4090
    - vagy jók-e a 8GB-os RTX 50 -es kártyák?

    ---------

    De amúgy kezdheted a meggyőzést az utolsó ponttal!
    ;] Kérek egy 30 soros érvelést, hogy miért jobb az RTX 5060 8GB mint egy 16GB -os RDNA4 -es kártya ?

    és akkor ott van még az RTX 5060 TI 8GB esete:

    De amúgy általánosságban
    az Nvidia marketingről is kifejthetnéd a véleményedet.

    Régeben egy tőzsdei spekuláns szaga is volt a vitának
    ( az nvidia túlzott dicsérete vs. amd lenyomása )
    de most az utóbbi időben az AMD tőzsdei árak nagyon kilőttek.
    ( példáulha az utolsó fél - 1 éves időszakot nézzük )

    Amúgy van valamilyen szakmai háttértudásod ?

  • Yodamest
    veterán

    Ár/teljesítmény. Jobb linux support. Több vram olcsóbban...a pcb alkatrészek is jobb minőségűek radeonnál. Vitázni lehet, erre van a topik.

    Busterftw-Pedig ez már a javított dizájn. "12V-2×6" vagy nevezzük aminek akarjuk.

    Ár/teljesítmény: ez egy eredendő tényező amiben az AMD valószínűleg jobb lesz, mivel eleve olcsóbb szegmensben versenyez. Viszont ha ők is csinálnának 5070ti, 5080 verő kártyákat, azok is ugyan olyan ár/érték mutatóval rendelkeznének, mint az ellenfélnél. Az természetes, hogy minél olcsóbb valami, annál jobb az ár/érték aránya.

    Jobb linux support: linuxban nem vagyok jártas, ezt így nem tudom sem megerősíteni, se cáfolni.

    Több vram: az igaz, hogy adott árszintet nézve, az AMD hajlamos több vramot adni, de ez önmagában csak egy adat. A több vram akkor ér valamit, ha az teljesítmény szempontból is kimutatható sebességnövekedést eredményez. Erről pedig nincsen szó, hiszen nem konkrét ellenfelei egyik NVIDIA kártyának sem, hanem szimplán más ársávban és más teljesítményt kínálnak. Valószínű kell is nekik a több vram, hogy hozzák azt az előre kikalkulált teljesítményt/ársáv szintet, amire szánva vannak, szóval ez csak egy módszer része és nem ajándék teljesítmény.

    PCB alkatrészek minősége: passz, ezt így nem tudom, hogy kategorikusan ki lehet-e jelenteni minden gyártóra vonatkozóan, erről van valami objektív tanulmány? Szerintem ez inkább egyéni gyártótól függő dolog, mintsem AMD vs NVIDIA kérdés lenne.

  • X2N
    őstag

    Aki az AMD-t pártolja és az NVIDIA ellen van, annak egész pontosan mik az érvei?

    Azért kérdem, mert láttam megy itt a csörte rendesen és egy fasza vitára én is becsatlakoznék, csak nem akarok ilyen előző oldali kommentekre összevissza reagálgatni. Szeretném, ha valaki összeszedné a vádpontokat és akkor én örömmel megmondom, adott esetben miért választ valaki (mint én is) NVIDIA kártyát az AMD helyett.

    Ár/teljesítmény. Jobb linux support. Több vram olcsóbban...a pcb alkatrészek is jobb minőségűek radeonnál. Vitázni lehet, erre van a topik.

    Busterftw-Pedig ez már a javított dizájn. "12V-2×6" vagy nevezzük aminek akarjuk.

  • Yodamest
    veterán

    Az, hogy nem cherrypickelve a vasarlasi faktorokat, osszessegben a "gyengebb" Radeon az olcsobb. Csak ezt valamiert magyarazni kell.

    Röviden én is ezt gondolom, így általánosságban, ahogyan kb minden termékkel is van ez a piacon, a gyengébb olcsóbb, hiszen gyengébb, kevesebbet tud. Logikus.

  • Busterftw
    nagyúr

    Aki az AMD-t pártolja és az NVIDIA ellen van, annak egész pontosan mik az érvei?

    Azért kérdem, mert láttam megy itt a csörte rendesen és egy fasza vitára én is becsatlakoznék, csak nem akarok ilyen előző oldali kommentekre összevissza reagálgatni. Szeretném, ha valaki összeszedné a vádpontokat és akkor én örömmel megmondom, adott esetben miért választ valaki (mint én is) NVIDIA kártyát az AMD helyett.

    Az, hogy nem cherrypickelve a vasarlasi faktorokat, osszessegben a "gyengebb" Radeon az olcsobb. Csak ezt valamiert magyarazni kell.

  • Busterftw
    nagyúr

    nem válaszolta meg,
    csak jelezte, hogy a kérdés megválaszolása bonyolult.

    mert az nvidia gaming bevétel tartalmazza
    - RTX desktop GPU-kat
    - a mobil GPU -kat
    - GPU + VRAM(GDDR7) csomag esetén a memória árát is.
    - konzolokat ( nintendo ) és ezzel kapcsolatos fejlesztési szolgáltaásokat.
    - cloud gaminget ( Geforce NOW )

    Viszont a profi AI AIB GPU kártyákat nem.
    ( amit a JPR AIB GPU statisztika viszont tartalmaz )

    Annyira nem bonyoltult, tekintve hogy az AMD tobb konzolt ad el.
    Azt tudjuk, hogy kulonb a Gaming lett szamolva? Es nem a Client and Gaming, amibe a Ryzenek is beletartoznak?

    X2N
    Ez van ha ilyen 3rd party marketing kabelekkel szorakozol.

  • Yodamest
    veterán

    Aki az AMD-t pártolja és az NVIDIA ellen van, annak egész pontosan mik az érvei?

    Azért kérdem, mert láttam megy itt a csörte rendesen és egy fasza vitára én is becsatlakoznék, csak nem akarok ilyen előző oldali kommentekre összevissza reagálgatni. Szeretném, ha valaki összeszedné a vádpontokat és akkor én örömmel megmondom, adott esetben miért választ valaki (mint én is) NVIDIA kártyát az AMD helyett.

  • Ribi
    nagyúr

    /meglepödött kikacsu fész
    Ez a kébel sosem volt jó semmire, egy idióta marketinges találhatta ki. Ha nem, azt a mérnököt aki megcsinálta ki kellene rúgni.

  • X2N
    őstag

    Az AMD erősít szoftver terén:

    "AMD's Lemonade SDK For Local AI Adds NVIDIA CUDA Support"
    https://www.phoronix.com/news/AMD-Lemonade-10.7-Released

    "Beyond supporting their own wares of AMD Ryzen AI NPUs, Radeon/Instinct GPU accelerators, and x86_64 CPUs, they have also supported Apple Metal GPUs and AArch64 CPU support too. Interestingly, with Lemonade 10.7 they have also now added NVIDIA CUDA support for allowing the same local AI server experience on their competitor's GPUs."

  • S_x96x_S
    veterán

    Az AMD erősít szoftver terén:

    "AMD's Lemonade SDK For Local AI Adds NVIDIA CUDA Support"
    https://www.phoronix.com/news/AMD-Lemonade-10.7-Released

    "Beyond supporting their own wares of AMD Ryzen AI NPUs, Radeon/Instinct GPU accelerators, and x86_64 CPUs, they have also supported Apple Metal GPUs and AArch64 CPU support too. Interestingly, with Lemonade 10.7 they have also now added NVIDIA CUDA support for allowing the same local AI server experience on their competitor's GPUs."

  • S_x96x_S
    veterán

    "With all that in mind, the conclusion is that it is very hard to imagine AMD achieving 22% revenue share with just 5% unit sales of the PC graphics market. The confusing factor here is that AMD and Nvidia's "gaming" revenues also including console chip sales."

    Erdekes, hogy megvalaszolta sajat maganak a dilemmat anelkul, hogy vegiggondolta volna.

    nem válaszolta meg,
    csak jelezte, hogy a kérdés megválaszolása bonyolult.

    mert az nvidia gaming bevétel tartalmazza
    - RTX desktop GPU-kat
    - a mobil GPU -kat
    - GPU + VRAM(GDDR7) csomag esetén a memória árát is.
    - konzolokat ( nintendo ) és ezzel kapcsolatos fejlesztési szolgáltaásokat.
    - cloud gaminget ( Geforce NOW )

    Viszont a profi AI AIB GPU kártyákat nem.
    ( amit a JPR AIB GPU statisztika viszont tartalmaz )

  • Busterftw
    nagyúr

    https://www.pcgamer.com/hardware/graphics-cards/the-latest-market-data-shows-gpu-shipments-are-holding-up-for-now-but-amd-isnt-making-any-inroads-on-nvidia/

    """
    That's a pretty huge revision for AMD's numbers and does somewhat undermine the overall credibility of JPR's data. The company has form when it comes to data errors. Like the time when it wrongly included a load of Intel data centre chips as gaming GPUs and thus implausibly decided that Intel was matching AMD for GPU market share.

    When JPR originally released its Q4 2025 data, there was some scepticism. Some observers pointed out that AMD earned $843 million in gaming revenue or 22% of Nvidia's reported $3.7 billion in gaming revenue in that quarter. Moreover, AMD graphics card don't extend across the whole market and it's extremely likely that the average selling price of an AMD GPU is much lower than that of an Nvidia GPU.

    With all that in mind, the conclusion is that it is very hard to imagine AMD achieving 22% revenue share with just 5% unit sales of the PC graphics market. The confusing factor here is that AMD and Nvidia's "gaming" revenues also including console chip sales. And there, AMD has both Sony PlayStation and Microsoft Xbox, while Nvidia is essentially limited to Nintendo Switch sales."

    "With all that in mind, the conclusion is that it is very hard to imagine AMD achieving 22% revenue share with just 5% unit sales of the PC graphics market. The confusing factor here is that AMD and Nvidia's "gaming" revenues also including console chip sales."

    Erdekes, hogy megvalaszolta sajat maganak a dilemmat anelkul, hogy vegiggondolta volna.

  • Busterftw
    nagyúr

    Nekem mindegy, csak ne fingreszeljünk a pontos adatokon, mikor olyanok nincsenek :) Negyedév múlva, lehet hogy ezt az adatot is korrekciózzák, senki nem tudja...közben meg az egész interneten már elterjedt a téves 5%-os AMD market share...

    Emlékszel, amikor a Steam-en a 0.01%-os különbségen vitáztunk, amire azt mondtam, hogy teljesen lényegtelen? Az, hiszen ilyen pontosságú adat nem létezik.

    Szamit a kontextus.
    Ha azt allitod nincs valtozas, de van egy 0.01% novekedes, akkor ez nyilvan nem all meg.

  • S_x96x_S
    veterán

    https://www.pcgamer.com/hardware/graphics-cards/the-latest-market-data-shows-gpu-shipments-are-holding-up-for-now-but-amd-isnt-making-any-inroads-on-nvidia/

    """
    That's a pretty huge revision for AMD's numbers and does somewhat undermine the overall credibility of JPR's data. The company has form when it comes to data errors. Like the time when it wrongly included a load of Intel data centre chips as gaming GPUs and thus implausibly decided that Intel was matching AMD for GPU market share.

    When JPR originally released its Q4 2025 data, there was some scepticism. Some observers pointed out that AMD earned $843 million in gaming revenue or 22% of Nvidia's reported $3.7 billion in gaming revenue in that quarter. Moreover, AMD graphics card don't extend across the whole market and it's extremely likely that the average selling price of an AMD GPU is much lower than that of an Nvidia GPU.

    With all that in mind, the conclusion is that it is very hard to imagine AMD achieving 22% revenue share with just 5% unit sales of the PC graphics market. The confusing factor here is that AMD and Nvidia's "gaming" revenues also including console chip sales. And there, AMD has both Sony PlayStation and Microsoft Xbox, while Nvidia is essentially limited to Nintendo Switch sales."

  • S_x96x_S
    veterán

    Igazából ez nem a módszertan problémája, mert az továbbra is rögzítve van, és a maga módján helyes.

    Itt az történt, ahogy a JPR különböző eladási csatornákat figyel a gyártók és a nagyobb kereskedőpartnerek között. Na most nem mindegyik kereskedőcsatorna látható számukra, mert nem mindegyik közvetlen felvásárlóval vannak kapcsolatban. Ezt a módszertannál rögzítik is, hogy lehetnek olyan csatornák, amelyek nem feltérképezettek. Jelen esetben az történt, hogy volt egy nagyobb csatorna, amire eredetileg nem láttak rá, miközben az a csatorna nagyon jelentős mennyiségű hardvert mozgatott. Ugyanakkor feltérképezték, csak pontosan nem tudták még belerakni a kimutatásba, így a módszertan alapján utólag korrigálták a kimutatást. Tehát ez nem azt jelenti, hogy látták az ezen a csatornán mozgó hardvereket, hanem a leírt módszertan szerint korrigálták a végleges eredményt egy becsléssel.

    Ez amúgy jó, mert az AMD-nél sem látnak rá egy csomó olyan csatornára, ami keletkezett azóta, hogy az USA korlátozza az egyes piacokra szállítható árút. Értelemszerűen az ilyen szürke csatornákat a gyártók nem szeretik bevallani, tehát más módon kell feltérképezni ezeket. Az NV-nél is nagyon sok idő volt, és az AMD-nél is az lesz, viszont meg kell tenni, mert úgy néz ki, hogy brutális mennyiségű VGA halad át szürkeimportos útvonalakon.

    Egyébként nagyon nehéz így a JPR-nek, mert ugye nagyrészt arra rendezkedtek be, hogy a VGA-kat a játékosok veszik, tehát a játékosok felé kiépített tipikus kereskedelmi útvonalakat látják. És persze korábban is vakok voltak bizonyos irányokba, de nem igazán számított, mert maximum az eladások 2-3%-a mozgott ott. Most viszont más, hogy a VGA-k 40-70%-a nem is a játékosokat célozza meg, hanem megy szürkeimportra, szétszerelésre Kínába, vagy más keleti országokba. Ezek az útvonalak nagyon nehezen láthatók, és elképesztő mennyiségű hardver megy át rajtuk.

    > Igazából ez nem a módszertan problémája, mert az továbbra is rögzítve van, és a maga módján helyes.

    én olyan értelemben értem,
    hogy a módszertant biztos lehetne még javítani, tökéletesíteni,

    > Jelen esetben az történt, hogy volt egy nagyobb csatorna, amire eredetileg nem láttak rá, miközben az a csatorna nagyon jelentős mennyiségű hardvert mozgatott.

    köszi,
    de ez az infó a JPR -től származik?
    vagy ez már a te értelmezésed.

    Mert akkor is furcsa egy kicsit hogy utólag feltünik egy "bálna" nagyságú csatorna, amire akkora forgalmat "becsültek", ( 400e )
    mint az eddigi "becsült" databszám (ami 600e) - 2/3 -a.
    Vagyis a többi csatorna ennél csak kisebb lehetett.

    >Tehát ez nem azt jelenti, hogy látták az ezen a csatornán mozgó hardvereket, hanem a leírt módszertan szerint korrigálták a végleges eredményt egy becsléssel.

    nekem még mindig nem egyértelmű,
    hogy a darabszám becslése mi alapján történt.

    részben a "csatorna" - pénzügyi beszámolója alapján?
    + leültek kávézni a "csatorna" és a "konkurencia" néhány dolgozójával?
    Vagyis ad-hoc - amilyen infójuk volt az adott csatornára - abból becsültek?

    Amúgy köszi a részletes reagálást,
    de ettől még nekem elég sok nyitott kérdésem maradt.

  • Abu85
    HÁZIGAZDA

    Tehát akkor most láthatóvá vált, hogy az AMD kártyák harmada AI felhasználásra megy? Azaz volt eddig kb ~800e darab, ami a hagyományos csatornákon keresztül került ki piacra, és ehhez jött 400e darab az AI felhasználáshoz kapcsolódó csatornán? Vagy ennél nagyobb lehet az AI felhasználás, mert az eddig is látható mennyiségből is ment AI-ra?

    Nem tudni pontosan. Ezt akkor látjuk majd tisztán, ha a JPR feltérképezi közel az összes ilyen csatornát, ami jópár negyedév lehet még.

  • PuMbA
    titán

    "Megnyugtató tudni, hogy a JPR nem pontosabb, mint a mi találgatásaink"
    A piacot nezve sokkal-sokkal pontosabb es megbizhatobb, mint az Amazon TOP10.
    (legyen ez mondjuk az egyik "te talalgatasod" es ebbol a rossz kovetkeztets levonasa).
    Eddig sem allitottam mast.
    Ahogy a fenti link is irja, nem a JPR hibaja. A JPR-nek itt pont jar a pacsi, hogy utanamegy es korrigal, ez mar elofordult, volt hogy ugyanazt a negyedevet korrigaltak.
    A Steam szinten korrigal. Attol, hogy korrekcio van, a trend jol lathato es cafol barmilyen szubjektiv hopium szintu narrativat.

    "those 400,000 graphics chips that were originally uncounted are likely to be almost entirely attributable to AMD."

    "mit számít az a 400.000 kártya plusz, mínusz"
    Epp ezaz, semmit, mert az AMD a nagy eladasok kozepette meg a TOP Amazon listak utan, ugyanannyit csinalt Q1-ben, mint Q4-ben.
    ~1.0M vs ~1.0M

    Nekem mindegy, csak ne fingreszeljünk a pontos adatokon, mikor olyanok nincsenek :) Negyedév múlva, lehet hogy ezt az adatot is korrekciózzák, senki nem tudja...közben meg az egész interneten már elterjedt a téves 5%-os AMD market share...

    Emlékszel, amikor a Steam-en a 0.01%-os különbségen vitáztunk, amire azt mondtam, hogy teljesen lényegtelen? Az, hiszen ilyen pontosságú adat nem létezik.

  • Busterftw
    nagyúr

    Milyen megbízható és pontos a JPR is…ezek szerint ők is hasraütéssel dolgoznak Busterftw szavaival élve: mit számít az a 400.000 kártya plusz, mínusz :)

    "Megnyugtató tudni, hogy a JPR nem pontosabb, mint a mi találgatásaink"
    A piacot nezve sokkal-sokkal pontosabb es megbizhatobb, mint az Amazon TOP10.
    (legyen ez mondjuk az egyik "te talalgatasod" es ebbol a rossz kovetkeztets levonasa).
    Eddig sem allitottam mast.
    Ahogy a fenti link is irja, nem a JPR hibaja. A JPR-nek itt pont jar a pacsi, hogy utanamegy es korrigal, ez mar elofordult, volt hogy ugyanazt a negyedevet korrigaltak.
    A Steam szinten korrigal. Attol, hogy korrekcio van, a trend jol lathato es cafol barmilyen szubjektiv hopium szintu narrativat.

    "those 400,000 graphics chips that were originally uncounted are likely to be almost entirely attributable to AMD."

    "mit számít az a 400.000 kártya plusz, mínusz"
    Epp ezaz, semmit, mert az AMD a nagy eladasok kozepette meg a TOP Amazon listak utan, ugyanannyit csinalt Q1-ben, mint Q4-ben.
    ~1.0M vs ~1.0M

  • Busterftw
    nagyúr

    A megítélés objektív, és miért ne lehetne az? Azért ezzel a véleménnyel nem vagyok épp egyedül.
    Pont a ti megítélésetek szubjektív akik szerint a termék és az ár is megfelelő. De ebbe már ne menjünk bele újra.

    Helyesbítek, lehet mindkét nézőpont igaz, attól függ,hogy kinek mire kell a vga.

    A "mi" megitelesunket alatamasztja a piac es olyan objektiv definiciok, mint a kereslet/kinalat. De egyetertek amugy, lehet mindket nezopont igaz.
    A legtobbszor a gond az szokott lenni, hogy az egyeni, szubjektiv velemeny van aztan "tulaltalanositva".

  • Yutani
    nagyúr

    Igazából ez nem a módszertan problémája, mert az továbbra is rögzítve van, és a maga módján helyes.

    Itt az történt, ahogy a JPR különböző eladási csatornákat figyel a gyártók és a nagyobb kereskedőpartnerek között. Na most nem mindegyik kereskedőcsatorna látható számukra, mert nem mindegyik közvetlen felvásárlóval vannak kapcsolatban. Ezt a módszertannál rögzítik is, hogy lehetnek olyan csatornák, amelyek nem feltérképezettek. Jelen esetben az történt, hogy volt egy nagyobb csatorna, amire eredetileg nem láttak rá, miközben az a csatorna nagyon jelentős mennyiségű hardvert mozgatott. Ugyanakkor feltérképezték, csak pontosan nem tudták még belerakni a kimutatásba, így a módszertan alapján utólag korrigálták a kimutatást. Tehát ez nem azt jelenti, hogy látták az ezen a csatornán mozgó hardvereket, hanem a leírt módszertan szerint korrigálták a végleges eredményt egy becsléssel.

    Ez amúgy jó, mert az AMD-nél sem látnak rá egy csomó olyan csatornára, ami keletkezett azóta, hogy az USA korlátozza az egyes piacokra szállítható árút. Értelemszerűen az ilyen szürke csatornákat a gyártók nem szeretik bevallani, tehát más módon kell feltérképezni ezeket. Az NV-nél is nagyon sok idő volt, és az AMD-nél is az lesz, viszont meg kell tenni, mert úgy néz ki, hogy brutális mennyiségű VGA halad át szürkeimportos útvonalakon.

    Egyébként nagyon nehéz így a JPR-nek, mert ugye nagyrészt arra rendezkedtek be, hogy a VGA-kat a játékosok veszik, tehát a játékosok felé kiépített tipikus kereskedelmi útvonalakat látják. És persze korábban is vakok voltak bizonyos irányokba, de nem igazán számított, mert maximum az eladások 2-3%-a mozgott ott. Most viszont más, hogy a VGA-k 40-70%-a nem is a játékosokat célozza meg, hanem megy szürkeimportra, szétszerelésre Kínába, vagy más keleti országokba. Ezek az útvonalak nagyon nehezen láthatók, és elképesztő mennyiségű hardver megy át rajtuk.

    Tehát akkor most láthatóvá vált, hogy az AMD kártyák harmada AI felhasználásra megy? Azaz volt eddig kb ~800e darab, ami a hagyományos csatornákon keresztül került ki piacra, és ehhez jött 400e darab az AI felhasználáshoz kapcsolódó csatornán? Vagy ennél nagyobb lehet az AI felhasználás, mert az eddig is látható mennyiségből is ment AI-ra?

  • PuMbA
    titán

    A JPR nincs minden adat birtokában. Ezt a jelentésükben jelzik is, hogy miképpen dolgoznak. Régen is volt ilyen, hogy nem tudták a teljes piacot feltérképezni, csak akkor ez nem jelentett gondot, mert a VGA-kat a gyártók a játékosoknak adták el. Most a VGA-k többsége nem a játékosoknál landol, hanem valami szerverparkban, és nem a JPR által figyelt csatornákon jut el oda. A módszertan ettől még helyes, csak annyira hirtelen lett más a piac, hogy a játékosoknak szánt hardverek kisebbségi felvevőbázisa lett a gaming felhasználás. És egyébként jelzik is, hogy az NV VGA-k nagyjából 50-60%-a jelenleg nem is hagyományos kereskedelmi csatornákon van értékesítve. Csak azt nem látták, hogy az AMD VGA-k esetében is van egy igen magas arány erre, mert azokat a csatornákat nem térképezték még fel. Nyilván itt JPR mentségére szóljon, hogy az AI-hoz régen CUDA kellett, tehát igazából okosan csak az NV csatornáit térképezték fel, mert gondolták, hogy úgyis azt veszik AI-ra. Ugyanakkor most, hogy a ROCm is felkínálja ezeket a lehetőségeket, gyakorlatilag Radeonon is megcsinálhatod ugyanazt, így már az számít, hogy melyik hardver érhető el, tehát simán vesznek AI-ra Radeont, mert ugyanúgy futtatja az egyes modelleket, ha van elég VRAM rajta. Innen nem meglepő, hogy azt látják, hogy az AMD is nagyon sok VGA-t ad el AI-ra, csak nem az ismert csatornákon.

    A másik gond, hogy az AMD és az NVIDIA sem transzparens ebből a szempontból. A két cég értelmezésében AI eladás az, ha valaki AI-ra szánt hardvert vesz. Az NV-nél, amikor Steve még nem volt kitiltva minden briefingről, akkor olyan kérdések sziporkáztak tőle, hogy Kínában százezres nagységrendben álakítják át a GeForce-okat, és hogy erről tudnak-e. A válasz meg az volt, hogy nem akadályozzák meg a játékosoknak!!!!! a VGA-ik kreatív felhasználását. :DDD Utólag nem tudott erre reagálni Steve, mert az NV-nél most már az a módszer, hogy le kell írni a kérdést, és ők választják ki, hogy mit tesznek fel a briefinget tartó szakembernek. Azóta sem fordult elő, hogy bárki rákérdezett volna erre, pedig több külföldi kollégám azt játssza, hogy mindig beírják a chatmezőbe, hátha felolvassák, de ha csak ilyen kérdést írnak, akkor meg ez van: "Úgy látom nincs témához kapcsolódó kérdés. Köszönöm, hogy jelen voltak." A gond az, hogy ezt az írd be és majd felolvassuk, ha tetszik módszert az AMD is átvette. Tehát nincs az, mint régen, hogy szépen beszélgetésben felkérdezed őket, örülhetsz, ha helyet kap a kérdésed. Annyi pozitívum van, hogy utólag minden kérdést megválaszolnak privátban, e-mail formájában, tehát a kínos kérdéseket csak a nagyközönségtől rejtik el.

    A konzolok esetében pedig más a helyzet. Ott vagy maga a gyártó árulja el a adatot, vagy a fix kereskedelmi csatornák alapján kérdezik le. És ez nagyon jól lekövethető, mert egyedül a konzolgyártó ad el konzolt, és azt is lehet tudni, hogy kik az adott országban a kereskedőpartnerek. Tehát a kereskedelmi csatornák nem változnak, és mindegyik gép átmegy ezek egyikén.

    Tehát ami biztos, hogy nem tudunk biztosan semmit, csak körülbelüli számokkal :) Durva, hogy még a teljes eladásokat is nehéz követni, nemhogy csak a gaming-re eladott VGA-kat.

  • Abu85
    HÁZIGAZDA

    A JPR-nél is emberek dolgoznak, mint bármely statisztikai hivatalnál, és máshol is fordul elő tévedés majd korrekció. Ebben csak annyi a jó, hogy láthatóan az adatok jók, amennyiben nem, pótolják, javítják.

    És az is jó mennyire szeretné itt pár ember nem releváns adatként kezelni a JPR-t, mivel az amd csak pár százaláékon van. :)

    Egy 6000 dolláros kimutatás nem hiszem hogy hasra ütéssel működik. Nyilván senki nem venné meg. :D

    S_x96x_S
    Az nem érthető, hogy kerülhetnek ki hónapról hónapra még csak nem is millió darabra kerekített hanem igen pontos konzol eladási mennyiségek, de persze az aib-k által gyártott dvga az szupertitkos. Nevetséges hogy annak a látszatát akarod fenntartani hogy a JPR nincs az adatok birtokában, és csak becsül. Kilóg a lóláb nagyon, de tudod.

    A JPR nincs minden adat birtokában. Ezt a jelentésükben jelzik is, hogy miképpen dolgoznak. Régen is volt ilyen, hogy nem tudták a teljes piacot feltérképezni, csak akkor ez nem jelentett gondot, mert a VGA-kat a gyártók a játékosoknak adták el. Most a VGA-k többsége nem a játékosoknál landol, hanem valami szerverparkban, és nem a JPR által figyelt csatornákon jut el oda. A módszertan ettől még helyes, csak annyira hirtelen lett más a piac, hogy a játékosoknak szánt hardverek kisebbségi felvevőbázisa lett a gaming felhasználás. És egyébként jelzik is, hogy az NV VGA-k nagyjából 50-60%-a jelenleg nem is hagyományos kereskedelmi csatornákon van értékesítve. Csak azt nem látták, hogy az AMD VGA-k esetében is van egy igen magas arány erre, mert azokat a csatornákat nem térképezték még fel. Nyilván itt JPR mentségére szóljon, hogy az AI-hoz régen CUDA kellett, tehát igazából okosan csak az NV csatornáit térképezték fel, mert gondolták, hogy úgyis azt veszik AI-ra. Ugyanakkor most, hogy a ROCm is felkínálja ezeket a lehetőségeket, gyakorlatilag Radeonon is megcsinálhatod ugyanazt, így már az számít, hogy melyik hardver érhető el, tehát simán vesznek AI-ra Radeont, mert ugyanúgy futtatja az egyes modelleket, ha van elég VRAM rajta. Innen nem meglepő, hogy azt látják, hogy az AMD is nagyon sok VGA-t ad el AI-ra, csak nem az ismert csatornákon.

    A másik gond, hogy az AMD és az NVIDIA sem transzparens ebből a szempontból. A két cég értelmezésében AI eladás az, ha valaki AI-ra szánt hardvert vesz. Az NV-nél, amikor Steve még nem volt kitiltva minden briefingről, akkor olyan kérdések sziporkáztak tőle, hogy Kínában százezres nagységrendben álakítják át a GeForce-okat, és hogy erről tudnak-e. A válasz meg az volt, hogy nem akadályozzák meg a játékosoknak!!!!! a VGA-ik kreatív felhasználását. :DDD Utólag nem tudott erre reagálni Steve, mert az NV-nél most már az a módszer, hogy le kell írni a kérdést, és ők választják ki, hogy mit tesznek fel a briefinget tartó szakembernek. Azóta sem fordult elő, hogy bárki rákérdezett volna erre, pedig több külföldi kollégám azt játssza, hogy mindig beírják a chatmezőbe, hátha felolvassák, de ha csak ilyen kérdést írnak, akkor meg ez van: "Úgy látom nincs témához kapcsolódó kérdés. Köszönöm, hogy jelen voltak." A gond az, hogy ezt az írd be és majd felolvassuk, ha tetszik módszert az AMD is átvette. Tehát nincs az, mint régen, hogy szépen beszélgetésben felkérdezed őket, örülhetsz, ha helyet kap a kérdésed. Annyi pozitívum van, hogy utólag minden kérdést megválaszolnak privátban, e-mail formájában, tehát a kínos kérdéseket csak a nagyközönségtől rejtik el.

    A konzolok esetében pedig más a helyzet. Ott vagy maga a gyártó árulja el a adatot, vagy a fix kereskedelmi csatornák alapján kérdezik le. És ez nagyon jól lekövethető, mert egyedül a konzolgyártó ad el konzolt, és azt is lehet tudni, hogy kik az adott országban a kereskedőpartnerek. Tehát a kereskedelmi csatornák nem változnak, és mindegyik gép átmegy ezek egyikén.

  • Abu85
    HÁZIGAZDA

    nem teljesen értelek ...

    mert ha ez nem a JPR módszertan problémája, akkor kié?

    Az AMD nem adhat darabszámos adatokat senkinek se,
    mert ha a tőzsdefelügyelet emiatt rájuk száll,
    az sokkal nagyobb probléma lesz.
    Az AIB partnerek egy része se kockáztatja, hogy adatokat szivárogtat a titoktartási miatt.
    Vagyis becsülni kell az információ nagy részét.
    És miből lehet becsülni? ( pénzügyi adatok, steam statisztika, stb. )

    A darabszám becslés amúgy érdekes probléma.
    https://en.wikipedia.org/wiki/German_tank_problem

    Igazából ez nem a módszertan problémája, mert az továbbra is rögzítve van, és a maga módján helyes.

    Itt az történt, ahogy a JPR különböző eladási csatornákat figyel a gyártók és a nagyobb kereskedőpartnerek között. Na most nem mindegyik kereskedőcsatorna látható számukra, mert nem mindegyik közvetlen felvásárlóval vannak kapcsolatban. Ezt a módszertannál rögzítik is, hogy lehetnek olyan csatornák, amelyek nem feltérképezettek. Jelen esetben az történt, hogy volt egy nagyobb csatorna, amire eredetileg nem láttak rá, miközben az a csatorna nagyon jelentős mennyiségű hardvert mozgatott. Ugyanakkor feltérképezték, csak pontosan nem tudták még belerakni a kimutatásba, így a módszertan alapján utólag korrigálták a kimutatást. Tehát ez nem azt jelenti, hogy látták az ezen a csatornán mozgó hardvereket, hanem a leírt módszertan szerint korrigálták a végleges eredményt egy becsléssel.

    Ez amúgy jó, mert az AMD-nél sem látnak rá egy csomó olyan csatornára, ami keletkezett azóta, hogy az USA korlátozza az egyes piacokra szállítható árút. Értelemszerűen az ilyen szürke csatornákat a gyártók nem szeretik bevallani, tehát más módon kell feltérképezni ezeket. Az NV-nél is nagyon sok idő volt, és az AMD-nél is az lesz, viszont meg kell tenni, mert úgy néz ki, hogy brutális mennyiségű VGA halad át szürkeimportos útvonalakon.

    Egyébként nagyon nehéz így a JPR-nek, mert ugye nagyrészt arra rendezkedtek be, hogy a VGA-kat a játékosok veszik, tehát a játékosok felé kiépített tipikus kereskedelmi útvonalakat látják. És persze korábban is vakok voltak bizonyos irányokba, de nem igazán számított, mert maximum az eladások 2-3%-a mozgott ott. Most viszont más, hogy a VGA-k 40-70%-a nem is a játékosokat célozza meg, hanem megy szürkeimportra, szétszerelésre Kínába, vagy más keleti országokba. Ezek az útvonalak nagyon nehezen láthatók, és elképesztő mennyiségű hardver megy át rajtuk.

  • Hopan
    kezdő

    A JPR-nél is emberek dolgoznak, mint bármely statisztikai hivatalnál, és máshol is fordul elő tévedés majd korrekció. Ebben csak annyi a jó, hogy láthatóan az adatok jók, amennyiben nem, pótolják, javítják.

    És az is jó mennyire szeretné itt pár ember nem releváns adatként kezelni a JPR-t, mivel az amd csak pár százaláékon van. :)

    Egy 6000 dolláros kimutatás nem hiszem hogy hasra ütéssel működik. Nyilván senki nem venné meg. :D

    S_x96x_S
    Az nem érthető, hogy kerülhetnek ki hónapról hónapra még csak nem is millió darabra kerekített hanem igen pontos konzol eladási mennyiségek, de persze az aib-k által gyártott dvga az szupertitkos. Nevetséges hogy annak a látszatát akarod fenntartani hogy a JPR nincs az adatok birtokában, és csak becsül. Kilóg a lóláb nagyon, de tudod.

  • PuMbA
    titán

    Igazad van jobban utánanézve tényleg a JPR számolta el, és csendben javították, de a pontos okát nem hozták nyilvánosságra.

    Megnyugtató tudni, hogy a JPR nem pontosabb, mint a mi találgatásaink :) Busterftw-nek sürgősen hivatalos bírósági dokumentumokat kell bekérnie tőlük, hogy ez hogy fordulhatott elő, hogy 100%-ig igaznak vélt adatokról kiderült, hogy valójában nem igazak :P (csak viccelek, ne vedd magadra)

    Na ezért nem szabad a tökéletességet kergetni, mert amire azt hisszük, hogy pontos adat, legtöbbször az sem az.

  • X2N
    őstag

    nem teljesen értelek ...

    mert ha ez nem a JPR módszertan problémája, akkor kié?

    Az AMD nem adhat darabszámos adatokat senkinek se,
    mert ha a tőzsdefelügyelet emiatt rájuk száll,
    az sokkal nagyobb probléma lesz.
    Az AIB partnerek egy része se kockáztatja, hogy adatokat szivárogtat a titoktartási miatt.
    Vagyis becsülni kell az információ nagy részét.
    És miből lehet becsülni? ( pénzügyi adatok, steam statisztika, stb. )

    A darabszám becslés amúgy érdekes probléma.
    https://en.wikipedia.org/wiki/German_tank_problem

    Érdekes hogy azt lehet tudni hogy 100millió konzolt adtak el, de ezt már nem.

  • Pkc83
    őstag

    nem teljesen értelek ...

    mert ha ez nem a JPR módszertan problémája, akkor kié?

    Az AMD nem adhat darabszámos adatokat senkinek se,
    mert ha a tőzsdefelügyelet emiatt rájuk száll,
    az sokkal nagyobb probléma lesz.
    Az AIB partnerek egy része se kockáztatja, hogy adatokat szivárogtat a titoktartási miatt.
    Vagyis becsülni kell az információ nagy részét.
    És miből lehet becsülni? ( pénzügyi adatok, steam statisztika, stb. )

    A darabszám becslés amúgy érdekes probléma.
    https://en.wikipedia.org/wiki/German_tank_problem

    Igazad van jobban utánanézve tényleg a JPR számolta el, és csendben javították, de a pontos okát nem hozták nyilvánosságra.

  • S_x96x_S
    veterán

    Elvileg nem feltétlen a JPR hibája.

    Fontos észben tartani, hogy a JPR nem azt méri, hány kártyát vettek meg a végfelhasználók a boltokban, hanem azt, hogy a chipgyártók (Nvidia, AMD) hány darab GPU-t szállítottak le a kártyagyártó partnereiknek. Ha egy partnernél (pl. az ünnepi szezon vagy az új vámok miatti pánik miatt) beragad egy nagyobb raktárkészlet, vagy az adatszolgáltatás késik, az hatalmas kilengéseket tud okozni a statisztikában, amit csak utólag, a pontos könyvelés után tudnak korrigálni.

    nem teljesen értelek ...

    mert ha ez nem a JPR módszertan problémája, akkor kié?

    Az AMD nem adhat darabszámos adatokat senkinek se,
    mert ha a tőzsdefelügyelet emiatt rájuk száll,
    az sokkal nagyobb probléma lesz.
    Az AIB partnerek egy része se kockáztatja, hogy adatokat szivárogtat a titoktartási miatt.
    Vagyis becsülni kell az információ nagy részét.
    És miből lehet becsülni? ( pénzügyi adatok, steam statisztika, stb. )

    A darabszám becslés amúgy érdekes probléma.
    https://en.wikipedia.org/wiki/German_tank_problem

  • Pkc83
    őstag

    Ebbe benne van az a 4 millió steam deck is?

    Biztos,hogy nincs mert az egész éves jön ki 3,2 millióra

  • X2N
    őstag

    > 12 millió helyett 10.6 millió ment Q4-ben.
    > Nvidia 94%
    > AMD 5%
    > Intel 1%

    Meglepő módon a 2025Q4 -es adatok
    "visszamenőleg" megváltoztak a friss JPR -ben.

    A friss JPR szerint
    az Nvidia mégse 94% hanem 91%
    és az AMD meg nem 5%, hanem 8%



    és ez a korábbi

    Ebbe benne van az a 4 millió steam deck is?

  • Pkc83
    őstag

    Milyen megbízható és pontos a JPR is…ezek szerint ők is hasraütéssel dolgoznak Busterftw szavaival élve: mit számít az a 400.000 kártya plusz, mínusz :)

    Elvileg nem feltétlen a JPR hibája.

    Fontos észben tartani, hogy a JPR nem azt méri, hány kártyát vettek meg a végfelhasználók a boltokban, hanem azt, hogy a chipgyártók (Nvidia, AMD) hány darab GPU-t szállítottak le a kártyagyártó partnereiknek. Ha egy partnernél (pl. az ünnepi szezon vagy az új vámok miatti pánik miatt) beragad egy nagyobb raktárkészlet, vagy az adatszolgáltatás késik, az hatalmas kilengéseket tud okozni a statisztikában, amit csak utólag, a pontos könyvelés után tudnak korrigálni.

  • PuMbA
    titán

    400000 Amd vga-t nem számoltak bele és ezt utólag javították.
    [link]

    Milyen megbízható és pontos a JPR is…ezek szerint ők is hasraütéssel dolgoznak Busterftw szavaival élve: mit számít az a 400.000 kártya plusz, mínusz :)

  • Pkc83
    őstag

    köszi.

    egyre inkább kezdem azt hinni, hogy a hiányzó 400e AMD GPU
    is a Steam GPU detektálási problémájával kapcsolatos.

    Nincs mit. :R

    Forrás: Gemini

    A piaci elemzőknek és szaklapoknak (pl. PC Gamer) már a korrekció előtt feltűnt, hogy a 94%-os Nvidia és 5%-os AMD arány sántít. Az AMD hivatalos negyedéves pénzügyi jelentéseiből ugyanis látszott, hogy a gamer részlegük bevétele az Nvidia gaming bevételeinek nagyjából a 22%-át tette ki.Bár az AMD bevételeiben a konzolchipek (PS5, Xbox) is benne vannak, fizikailag szinte lehetetlen lett volna 22%-os árbevételi arányt elérni mindössze 5%-os piaci részesedéssel a videokártyák terén. Ez a nyomás is arra késztette a JPR-t, hogy vizsgálja felül a gyártóktól (ASUS, MSI, Gigabyte stb.) kapott szállítási adatokat.

  • S_x96x_S
    veterán

    400000 Amd vga-t nem számoltak bele és ezt utólag javították.
    [link]

    köszi.

    egyre inkább kezdem azt hinni, hogy a hiányzó 400e AMD GPU
    is a Steam GPU detektálási problémájával kapcsolatos.

  • Pkc83
    őstag

    > 12 millió helyett 10.6 millió ment Q4-ben.
    > Nvidia 94%
    > AMD 5%
    > Intel 1%

    Meglepő módon a 2025Q4 -es adatok
    "visszamenőleg" megváltoztak a friss JPR -ben.

    A friss JPR szerint
    az Nvidia mégse 94% hanem 91%
    és az AMD meg nem 5%, hanem 8%



    és ez a korábbi

    400000 Amd vga-t nem számoltak bele és ezt utólag javították.
    [link]

  • S_x96x_S
    veterán

    Q4 2025 JPR Discrete Graphics Report
    12 millió helyett 10.6 millió ment Q4-ben.
    Nvidia 94%
    AMD 5%
    Intel 1%

    > 12 millió helyett 10.6 millió ment Q4-ben.
    > Nvidia 94%
    > AMD 5%
    > Intel 1%

    Meglepő módon a 2025Q4 -es adatok
    "visszamenőleg" megváltoztak a friss JPR -ben.

    A friss JPR szerint
    az Nvidia mégse 94% hanem 91%
    és az AMD meg nem 5%, hanem 8%



    és ez a korábbi

  • Pkc83
    őstag

    "A boltok árai azért szorosan összefüggenek azzal, hogy ők mennyiért kapják a gyártótól és ezáltal a nagykertől."
    Ez ugye a FE designra igaz, ami meg MSRP. Mert a tobbi gyartonak az Nvidia a GPU-t, vramot stb szallitja, aztan araz utana a gyarto (Palit, MSI, Asus stb).

    "A termék jó az ár nem, ez például objektív szerintem."
    Ha szerinted, akkor nem lehet objektiv.

    X2N
    Abu szerint az also kategoriat mindket ceg, de foleg az AMD az IGPU-kal kepzeli el.
    Az mar mas kerdes, hogy az AMD itt is leult az utobbi idokben.

    A megítélés objektív, és miért ne lehetne az? Azért ezzel a véleménnyel nem vagyok épp egyedül.
    Pont a ti megítélésetek szubjektív akik szerint a termék és az ár is megfelelő. De ebbe már ne menjünk bele újra.

    Helyesbítek, lehet mindkét nézőpont igaz, attól függ,hogy kinek mire kell a vga.

  • Busterftw
    nagyúr

    Igen, az még jobb lenne ha már nem kellene ilyen 6-9GB-os kártyákat sem kiadni, hanem minden processzort ezt csípőből igp-vel is tudná. ~15éve ez a jóslat :))

    Abszolút belépő memória mennyiség lehetne 12GB a kártyákra, átlag a 16GB(konzol szint), fölötte meg ami a csövön kifér, most nézegetem a GDRR7-es modulokat, ha igaz amit mondanak és tényleg lesz a legnagyobb kapacitású modul is gyártva akkor lehetséges lesz 128GB-os 5090-es készítése is.

    The 16Gb density is the lowest density as defined by JEDEC GDDR7 specs. It’s the same capacity as currently used by RTX 40 series. However, what’s important to note is that JEDEC specs also enable 24Gb (3GB), 32Gb (4GB), 48Gb (6GB) and even 64Gb (8GB) densities. Such non-standard densities are not a new thing, even GDDR6 had 12 Gb (1.5GB) capacity listed, but it was never mass-produced

    Az szerintem sokkal kesobb jon, arra a 5090 mar kozepkategoria lesz.
    A 3GB modulok felfutasa is csak tavaly ev vegen, iden lett, amikor mar 3 gyarto csinalja.

  • X2N
    őstag

    "A boltok árai azért szorosan összefüggenek azzal, hogy ők mennyiért kapják a gyártótól és ezáltal a nagykertől."
    Ez ugye a FE designra igaz, ami meg MSRP. Mert a tobbi gyartonak az Nvidia a GPU-t, vramot stb szallitja, aztan araz utana a gyarto (Palit, MSI, Asus stb).

    "A termék jó az ár nem, ez például objektív szerintem."
    Ha szerinted, akkor nem lehet objektiv.

    X2N
    Abu szerint az also kategoriat mindket ceg, de foleg az AMD az IGPU-kal kepzeli el.
    Az mar mas kerdes, hogy az AMD itt is leult az utobbi idokben.

    Igen, az még jobb lenne ha már nem kellene ilyen 6-9GB-os kártyákat sem kiadni, hanem minden processzort ezt csípőből igp-vel is tudná. ~15éve ez a jóslat :))

    Abszolút belépő memória mennyiség lehetne 12GB a kártyákra, átlag a 16GB(konzol szint), fölötte meg ami a csövön kifér, most nézegetem a GDRR7-es modulokat, ha igaz amit mondanak és tényleg lesz a legnagyobb kapacitású modul is gyártva akkor lehetséges lesz 128GB-os 5090-es készítése is.

    The 16Gb density is the lowest density as defined by JEDEC GDDR7 specs. It’s the same capacity as currently used by RTX 40 series. However, what’s important to note is that JEDEC specs also enable 24Gb (3GB), 32Gb (4GB), 48Gb (6GB) and even 64Gb (8GB) densities. Such non-standard densities are not a new thing, even GDDR6 had 12 Gb (1.5GB) capacity listed, but it was never mass-produced

  • Busterftw
    nagyúr

    "A boltok arait es a termek iranti keresletet nem az Nvidia hatarozza meg."

    Ez részben igaz, mert a gyártón múlik,hogy milyen terméket gyárt, és az keresett lesz e vagy nem. Nyilván a termék jó ezt nem is vitatom, de nem ér ennyit még akkor sem ha ennyiért is megveszik. A boltok árai azért szorosan összefüggenek azzal, hogy ők mennyiért kapják a gyártótól és ezáltal a nagykertől.

    "Milyen zold szemuvegrol van szo pontosan?"

    Arról amit a fórumtárs felvett és foggal körömmel védi az NV-t és a milliós árakat.
    Egy kis objektivitás nem ártana. A termék jó az ár nem, ez például objektív szerintem.

    ""Én nem beszéltem semmilyen processzorról, az 5090-ről volt szó. "
    Ugy erti, hogy ha csucskategorias CPU-rol van szo akkor meg lett magyarazva hogy az oke, de ha csucskategorias 5090-rol van szo, akkor meg zoldszemuveg es hulye az aki ennyit kolt."

    Ez korrekt, viszont velem semmi ilyenről nem beszélt, és egyértelműen az 5090-re reagált ahogy én is.

    "A boltok árai azért szorosan összefüggenek azzal, hogy ők mennyiért kapják a gyártótól és ezáltal a nagykertől."
    Ez ugye a FE designra igaz, ami meg MSRP. Mert a tobbi gyartonak az Nvidia a GPU-t, vramot stb szallitja, aztan araz utana a gyarto (Palit, MSI, Asus stb).

    "A termék jó az ár nem, ez például objektív szerintem."
    Ha szerinted, akkor nem lehet objektiv.

    X2N
    Abu szerint az also kategoriat mindket ceg, de foleg az AMD az IGPU-kal kepzeli el.
    Az mar mas kerdes, hogy az AMD itt is leult az utobbi idokben.

  • X2N
    őstag

    Az NVIDIA is jön vissza a legalsó szegmensbe, amit a Blackwel-lel nem bírnak lefedni, mert ahhoz túl drága: Manli launches new GeForce RTX 3060 and RTX 3050 cards, Ampere returns after five years

    Az embereknek fogy a pénze, kell ilyen is. Akik RTX5090-et tudnak venni, azok nem "szimpla" hétköznapi emberek, hanem cégek vagy a felső réteg. A "szimpla" emberek inkább nem vesznek semmit, maradnak az eddigi VGA-juknál az ilyen árakat meglátva. Ez is magyarázza, hogy miért van ekkora arányban az RTX5090 az eladásokban: mert más nem vesz VGA-t.

    Akár a 3070-t is újra kiadhatnák, 16GB vrammal, most néztem egy videót amiben át lett alakítva 16GB-ra, 1080p avg +19%-al gyorsabb, 1% +36% perf., 1440p +7%, 1% +26%

  • Yutani
    nagyúr

    Az NVIDIA is jön vissza a legalsó szegmensbe, amit a Blackwel-lel nem bírnak lefedni, mert ahhoz túl drága: Manli launches new GeForce RTX 3060 and RTX 3050 cards, Ampere returns after five years

    Az embereknek fogy a pénze, kell ilyen is. Akik RTX5090-et tudnak venni, azok nem "szimpla" hétköznapi emberek, hanem cégek vagy a felső réteg. A "szimpla" emberek inkább nem vesznek semmit, maradnak az eddigi VGA-juknál az ilyen árakat meglátva. Ez is magyarázza, hogy miért van ekkora arányban az RTX5090 az eladásokban: mert más nem vesz VGA-t.

    Valaki pont tegnap büszkélkedett, hogy vett egy 3050 6GB kártyát az 1050 Ti helyére. Szegényt mindenki fikázta, de mondjuk sz@r is az a kártya, inkább vett volna valami jobbat használtan.

  • PuMbA
    titán

    Nem engedte el az alsóbb szegmenst az AMD, ott van a 9060 és az XT. Ez utóbbi meg ráadásul perf/$-ban is sokkal kedvezőbb, bár nyilván inkább 5060/Ti-t vesznek a zemberek, a preferencia ugyanaz, mint egy kategóriával feljebb.

    Az NVIDIA is jön vissza a legalsó szegmensbe, amit a Blackwel-lel nem bírnak lefedni, mert ahhoz túl drága: Manli launches new GeForce RTX 3060 and RTX 3050 cards, Ampere returns after five years

    Az embereknek fogy a pénze, kell ilyen is. Akik RTX5090-et tudnak venni, azok nem "szimpla" hétköznapi emberek, hanem cégek vagy a felső réteg. A "szimpla" emberek inkább nem vesznek semmit, maradnak az eddigi VGA-juknál az ilyen árakat meglátva. Ez is magyarázza, hogy miért van ekkora arányban az RTX5090 az eladásokban: mert más nem vesz VGA-t.

  • X2N
    őstag

    Nem engedte el az alsóbb szegmenst az AMD, ott van a 9060 és az XT. Ez utóbbi meg ráadásul perf/$-ban is sokkal kedvezőbb, bár nyilván inkább 5060/Ti-t vesznek a zemberek, a preferencia ugyanaz, mint egy kategóriával feljebb.

    Nv-re értettem azt a mondatot. AMD-nél van opció már 150eFt körül 16GB kártyát venni, nv-nél ez 200e fölött elérhető csak.

  • Yutani
    nagyúr

    Én nem várok el semmit, egy cégnek nem az az érdeke hogy az én érdekeimet tartsa szem előtt, a részvényeseknek felelnek. Csalódott vagyok hogy rengetegen még így ilyen áron is megveszik a kártyákat. Ennek lesz következménye. Itt most nem elsősorban az 5090-re gondolok, mert az munkára megéri, Titan széria meg már nincs, hanem alatta, az 5080/5070Ti-re, itt versenyképes az AMD. Az alsóbb szegmens-t nekem úgy tűnik teljesen elengedték.

    Amit lehetett volna tenni hogy az olcsóbb kártyáknál nem a tsmc-nél gyártatnak, nem a legújabb ram chipeket felhasználva, amikre nincs jelenleg akkora kereslet, terveznek esetleg 1 olcsóbb, elérhető vga-t is hogy akinek nem opció 1000USD fölött kártyát venni, annak is legyen valami értelmes opció 10 év után, több mint 12GB vrammal, nem az ilyen 5050 9GB GDDR7-kártyákra pazarolni a GDDR7-et. A jővőre megjelenő Super széria nem úgy néz ki hogy fog érdemben ezen változtatni, kapunk majd egy 24GB-os 5080-Supert, meg egy 18GB-os 5070 Supert.

    Nem engedte el az alsóbb szegmenst az AMD, ott van a 9060 és az XT. Ez utóbbi meg ráadásul perf/$-ban is sokkal kedvezőbb, bár nyilván inkább 5060/Ti-t vesznek a zemberek, a preferencia ugyanaz, mint egy kategóriával feljebb.

  • X2N
    őstag

    Jo de most mit varsz az Nvidiatol pontosan? Miert nem a boltoknal vered az asztalt?
    Naluk legalabb opcio volt a FE MSRP-n (most mar csak dropok vannak), az AMD meg szepen beszantotta a ref designt.

    Én nem várok el semmit, egy cégnek nem az az érdeke hogy az én érdekeimet tartsa szem előtt, a részvényeseknek felelnek. Csalódott vagyok hogy rengetegen még így ilyen áron is megveszik a kártyákat. Ennek lesz következménye. Itt most nem elsősorban az 5090-re gondolok, mert az munkára megéri, Titan széria meg már nincs, hanem alatta, az 5080/5070Ti-re, itt versenyképes az AMD. Az alsóbb szegmens-t nekem úgy tűnik teljesen elengedték.

    Amit lehetett volna tenni hogy az olcsóbb kártyáknál nem a tsmc-nél gyártatnak, nem a legújabb ram chipeket felhasználva, amikre nincs jelenleg akkora kereslet, terveznek esetleg 1 olcsóbb, elérhető vga-t is hogy akinek nem opció 1000USD fölött kártyát venni, annak is legyen valami értelmes opció 10 év után, több mint 12GB vrammal, nem az ilyen 5050 9GB GDDR7-kártyákra pazarolni a GDDR7-et. A jővőre megjelenő Super széria nem úgy néz ki hogy fog érdemben ezen változtatni, kapunk majd egy 24GB-os 5080-Supert, meg egy 18GB-os 5070 Supert.

  • Pkc83
    őstag

    "És akkor ha az Amd-nek nincs ebben a szegmensben kártyája akkor már indokolt a több milliós ár? Mondom zöld szemüveg.."
    A boltok arait es a termek iranti keresletet nem az Nvidia hatarozza meg.
    Utobbinal nyilvan kozrejatszik, hogy a termeket ok fejlesztik, ha jo a termek akkor nyilvan keresett lesz.

    Milyen zold szemuvegrol van szo pontosan?

    "Én nem beszéltem semmilyen processzorról, az 5090-ről volt szó. "
    Ugy erti, hogy ha csucskategorias CPU-rol van szo akkor meg lett magyarazva hogy az oke, de ha csucskategorias 5090-rol van szo, akkor meg zoldszemuveg es hulye az aki ennyit kolt.

    "A boltok arait es a termek iranti keresletet nem az Nvidia hatarozza meg."

    Ez részben igaz, mert a gyártón múlik,hogy milyen terméket gyárt, és az keresett lesz e vagy nem. Nyilván a termék jó ezt nem is vitatom, de nem ér ennyit még akkor sem ha ennyiért is megveszik. A boltok árai azért szorosan összefüggenek azzal, hogy ők mennyiért kapják a gyártótól és ezáltal a nagykertől.

    "Milyen zold szemuvegrol van szo pontosan?"

    Arról amit a fórumtárs felvett és foggal körömmel védi az NV-t és a milliós árakat.
    Egy kis objektivitás nem ártana. A termék jó az ár nem, ez például objektív szerintem.

    ""Én nem beszéltem semmilyen processzorról, az 5090-ről volt szó. "
    Ugy erti, hogy ha csucskategorias CPU-rol van szo akkor meg lett magyarazva hogy az oke, de ha csucskategorias 5090-rol van szo, akkor meg zoldszemuveg es hulye az aki ennyit kolt."

    Ez korrekt, viszont velem semmi ilyenről nem beszélt, és egyértelműen az 5090-re reagált ahogy én is.

  • Pkc83
    őstag

    "Szerintem elég korrekt módon kimásoltam neked, hogy hogyan is zajlott ez a beszélgetés.
    Bárki visszaolvashatja. Én nem beszéltem semmilyen processzorról, az 5090-ről volt szó."

    Szerintem pedig mindenki érti mit jelent egy beszélgetésben párhuzamot vonni, lásd csúcs proci és csúcs vga. Ahogy Te is, de folytasd csak.

    "Ha tudnál számolni akkor nem állítanál ekkora marhaságokat, és nem próbálnád megmagyarázni azt amit a bőrkabátos már meg sem próbál, csak elintézi annyival, hogy nem lesz több "olcsó" vga."

    Komád előbb vezette le, milyen okok vezettek az amd-nél a cpu ár emelésre, nagyon megértő volt. Olvasd végig, elemezd, ugyan azok igazak az nvidia-ra is.

    Nekem nem írtál semmilyen processzorról sem, én meg főleg nem.
    Keverd csak ameddig akarod ettől még igazad nem lesz.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Nem jó, mert az amd az 5090 teljesítményt csak feléért adja, ja várj csak... "

    És akkor ha az Amd-nek nincs ebben a szegmensben kártyája akkor már indokolt a több milliós ár? Mondom zöld szemüveg..

    "25-el. Vagyis 855db XT - vel szemben 830db 5070 Ti és 5070. És szerinted ez egy érv amellett, hogy az emberek nem fizetik ki a pluszt? Na látod, hogy egyéni elvárásaid alapján általánosítasz...

    A lényeg, hogy 2 vga 1 ellen. És én nem mondtam olyat,hogy nem fizetik ki sőt, szóval ne forgasd ki a szavaim csak mert más érved nincsen.
    Neked milyen elvárásaid vannak? 10 millió alatt legyen akkor már megéri? :DDD

    "És akkor ha az Amd-nek nincs ebben a szegmensben kártyája akkor már indokolt a több milliós ár? Mondom zöld szemüveg.."
    A boltok arait es a termek iranti keresletet nem az Nvidia hatarozza meg.
    Utobbinal nyilvan kozrejatszik, hogy a termeket ok fejlesztik, ha jo a termek akkor nyilvan keresett lesz.

    Milyen zold szemuvegrol van szo pontosan?

    "Én nem beszéltem semmilyen processzorról, az 5090-ről volt szó. "
    Ugy erti, hogy ha csucskategorias CPU-rol van szo akkor meg lett magyarazva hogy az oke, de ha csucskategorias 5090-rol van szo, akkor meg zoldszemuveg es hulye az aki ennyit kolt.

  • Hopan
    kezdő

    Szerintem elég korrekt módon kimásoltam neked, hogy hogyan is zajlott ez a beszélgetés.
    Bárki visszaolvashatja. Én nem beszéltem semmilyen processzorról, az 5090-ről volt szó. +1 öngól

    "Egy német boltban láthatóan havonta megteszik, legalábbis folyó év május havában biztosan."

    Igen megveszik és én azt is elismertem (vissza lehet olvasni), hogy bizonyos szempontok mentén indokolt a jóval drágább megoldást választani de az nem a játék (nálam legalábbis).

    "Mind marha, te vagy a helikopter. Majd ha ezen tényt nem ignorálod, lehet megérted. Persze érted te, csak Kossuth díjra érdemesen játszod a hülyét."

    A személyeskedést be lehet fejezni, nem kocsmában vagy. Köszi.

    "És még öngólokról beszélsz. Már értelme sincs számolni, mennyit rúgtál."

    Ha tudnál számolni akkor nem állítanál ekkora marhaságokat, és nem próbálnád megmagyarázni azt amit a bőrkabátos már meg sem próbál, csak elintézi annyival, hogy nem lesz több "olcsó" vga.

    "Szerintem elég korrekt módon kimásoltam neked, hogy hogyan is zajlott ez a beszélgetés.
    Bárki visszaolvashatja. Én nem beszéltem semmilyen processzorról, az 5090-ről volt szó."

    Szerintem pedig mindenki érti mit jelent egy beszélgetésben párhuzamot vonni, lásd csúcs proci és csúcs vga. Ahogy Te is, de folytasd csak.

    "Ha tudnál számolni akkor nem állítanál ekkora marhaságokat, és nem próbálnád megmagyarázni azt amit a bőrkabátos már meg sem próbál, csak elintézi annyival, hogy nem lesz több "olcsó" vga."

    Komád előbb vezette le, milyen okok vezettek az amd-nél a cpu ár emelésre, nagyon megértő volt. Olvasd végig, elemezd, ugyan azok igazak az nvidia-ra is.

  • PuMbA
    titán

    Nagyon szar párhuzam egy függőséget okozó termék és egy vga összehasonlítása.

    És nem valaki, hanem adott hónapban a vevők 5%-a. Talán átmegy.

    Nem szar párhuzam. A PC függőség vagy a folyamatos vásárlási függőség (ami lehet az is, hogy valaki folyamatosan ruhákat vesz, amikor semmi szüksége sincs rá vagy AliExpress-ről / Temu-ról stb. minden napban bizb*szokat rendel) egy létező dolog, de olvass utána :)

    "És nem valaki, hanem adott hónapban a vevők 5%-a. Talán átmegy."

    Magyarországon meg az emberek kb. 20%-a dohányzik minden adott hónapban.

  • Hopan
    kezdő

    "Egy német boltban láthatóan havonta megteszik, legalábbis folyó év május havában biztosan. Mind marha, te vagy a helikopter."

    Mondjuk az, hogy sokan csinálnak valamit, az nem jelenti azt, hogy nem totálisan hülyeség :) Gondolj bele, valaki csomó pénzt fizet azért, hogy hamarabb meghaljon és / vagy több betegsége legyen élete során és ezt úgy hívják, hogy dohányzás. Logikailag megmagyarázhatatlan, de mivel az emberek nem logikus lények, hanem érzelem vezéreltek, ezért ez van.

    Nagyon szar párhuzam egy függőséget okozó termék és egy vga összehasonlítása.

    És nem valaki, hanem adott hónapban a vevők 5%-a. Talán átmegy.

  • Pkc83
    őstag

    Mint láthattad, de itt van megint, én X2N mondandójából vontam párhuzamot a csúcs proci és csúcs vga között. Arra válaszul, számodra, hogy az 5090 szintjén nincs válasza az amd-nek.

    52807-es hsz-ben: "Lehet más gyártótól kapni ilyen teljesítményű processzort? Nem. Ők mondják meg menyit kérnek érte." ---> akkor vga-ért is így van, nem????

    Aki kever, az csak te vagy. Ráadásul nagyon átlátszó módon.

    "De nagy marha vagy, hogy kiadtál ~2 millát egy vga-ért."

    Egy német boltban láthatóan havonta megteszik, legalábbis folyó év május havában biztosan. Mind marha, te vagy a helikopter. Majd ha ezen tényt nem ignorálod, lehet megérted. Persze érted te, csak Kossuth díjra érdemesen játszod a hülyét.

    És még öngólokról beszélsz. Már értelme sincs számolni, mennyit rúgtál.

    Szerintem elég korrekt módon kimásoltam neked, hogy hogyan is zajlott ez a beszélgetés.
    Bárki visszaolvashatja. Én nem beszéltem semmilyen processzorról, az 5090-ről volt szó. +1 öngól

    "Egy német boltban láthatóan havonta megteszik, legalábbis folyó év május havában biztosan."

    Igen megveszik és én azt is elismertem (vissza lehet olvasni), hogy bizonyos szempontok mentén indokolt a jóval drágább megoldást választani de az nem a játék (nálam legalábbis).

    "Mind marha, te vagy a helikopter. Majd ha ezen tényt nem ignorálod, lehet megérted. Persze érted te, csak Kossuth díjra érdemesen játszod a hülyét."

    A személyeskedést be lehet fejezni, nem kocsmában vagy. Köszi.

    "És még öngólokról beszélsz. Már értelme sincs számolni, mennyit rúgtál."

    Ha tudnál számolni akkor nem állítanál ekkora marhaságokat, és nem próbálnád megmagyarázni azt amit a bőrkabátos már meg sem próbál, csak elintézi annyival, hogy nem lesz több "olcsó" vga.

  • Busterftw
    nagyúr

    Talán azért mert MSRP ár fölött mennek? Persze ez ellen nem kell tenni.
    Jensen is megmondta a hiány jó.

    Jo de most mit varsz az Nvidiatol pontosan? Miert nem a boltoknal vered az asztalt?
    Naluk legalabb opcio volt a FE MSRP-n (most mar csak dropok vannak), az AMD meg szepen beszantotta a ref designt.

  • X2N
    őstag

    Mint láthattad, de itt van megint, én X2N mondandójából vontam párhuzamot a csúcs proci és csúcs vga között. Arra válaszul, számodra, hogy az 5090 szintjén nincs válasza az amd-nek.

    52807-es hsz-ben: "Lehet más gyártótól kapni ilyen teljesítményű processzort? Nem. Ők mondják meg menyit kérnek érte." ---> akkor vga-ért is így van, nem????

    Aki kever, az csak te vagy. Ráadásul nagyon átlátszó módon.

    "De nagy marha vagy, hogy kiadtál ~2 millát egy vga-ért."

    Egy német boltban láthatóan havonta megteszik, legalábbis folyó év május havában biztosan. Mind marha, te vagy a helikopter. Majd ha ezen tényt nem ignorálod, lehet megérted. Persze érted te, csak Kossuth díjra érdemesen játszod a hülyét.

    És még öngólokról beszélsz. Már értelme sincs számolni, mennyit rúgtál.

    Érdemes különválasztani azokat, akik munkára vesznek RTX 5090-et, azoktól, akik főleg játékra. Az előbbi esetben a kártya termelhet bevételt vagy időt spórolhat, így a magas ár üzleti döntés is lehet. A játékos vásárlás pedig inkább hobbi- és preferenciakérdés. A két csoportot egy kalap alá venni félrevezető.

    #52123-A Hormuzi-szoros körüli geopolitikai kockázatokról az AMD vagy az Nvidia nyilván nem tehet. Viszont a memóriaárak emelkedésében az AI-piacnak és az Nvidia domináns szerepének már van hatása. A memóriagyártók egyre nagyobb kapacitást kötnek le AI-gyorsítókhoz és AI-adatközpontokhoz, ami szűkíti a kínálatot más piacokon is. :DDD

  • Hopan
    kezdő

    Mennyi is volt az 5090 msrp? $2000? 4090 msrp? $1599? 3090? $1499

    RTX3090 és az 5090 között megjelenésben van 5 év különbség. +$500 msrp áremelkedés az nem zavar?

    Nem releváns egyébként se ezeknél az ár, mert nem lehetett ezeket kapni msrp áron, ezt már leírtam ebben a hsz-ben. Nem érdekel az se hogy kinek sikerült 1-1 darabot "jó áron" vennie amikor az átlagár ez volt, és nem lehetett kapni a kártyákat mert ment a bányába mind.

    Az utolsó kettő széria amit meg lehetett még venni msrp áron az a 10xx,20xx ahol a 1080Ti $699, a 2080Ti $999 volt. A $300-os emelés akkoriban még igencsak zavarta az embereket.

    9950X2D2 $899
    9950X3D $699
    9950X $649
    7950X3D $699
    7950x $699

    Igen, volt $200 ár emelés, biztos megvolt ennek az oka, 2x192MB L3 Cache az nem olcsó dolog, a TSMC-nél se lesz olcsóbb a gyártás, ennek gazdasági okai is lehetnek, pl. mostani Hormuzi-szoros-balhé, az is kihat erre. Ha megnézzük az Intel árazását, és azt hogy ők saját node-on gyártatnak, olcsóbban, ők is elmennek $700-os árig ha tudnak. Ha nem versenyképesek, nem veszik, akkor nincs mit tenni, lehet árat csökkenteni.

    Intel Core Ultra 9 285K $589
    Intel Core i9-14900KS $699–$749 (Intel induló ára $699, bolti MSRP gyakran $749)
    Intel Core i9-14900K $589
    Intel Core i9-13900KS $699
    Intel Core i9-13900K $589
    Intel Core i9-12900KS $739

    "Mennyi is volt az 5090 msrp? $2000? 4090 msrp? $1599? 3090? $1499"

    és

    "9950X2D2 $899 9950X3D $699 9950X $649 7950X3D $699 7950x $699

    Igen, volt $200 ár emelés, biztos megvolt ennek az oka, 2x192MB L3 Cache az nem olcsó dolog, a TSMC-nél se lesz olcsóbb a gyártás, ennek gazdasági okai is lehetnek, pl. mostani Hormuzi-szoros-balhé, az is kihat erre. Ha megnézzük az Intel árazását, és azt hogy ők saját node-on gyártatnak, olcsóbban, ők is elmennek $700-os árig ha tudnak. Ha nem versenyképesek, nem veszik, akkor nincs mit tenni, lehet árat csökkenteni."

    Nahát, az nvidia véletlen nem a TSMC-nél gyártat? A GDDR7 ram ára nincs az egekben? Nvidiánál nem volt meg az oka, mint az amd esetében, ahol egyből megértő vagy: "biztos megvolt ennek az oka"

    Köszönöm az infókat. Látod, ha amd, akkor milyen szépen fel tudtad sorolni miért fogadható el az áremelés. Ha nv, akkor meg hülyének nézik a vevőket. Szerintem minden érthető. Na sziasztok!!!

  • PuMbA
    titán

    Mint láthattad, de itt van megint, én X2N mondandójából vontam párhuzamot a csúcs proci és csúcs vga között. Arra válaszul, számodra, hogy az 5090 szintjén nincs válasza az amd-nek.

    52807-es hsz-ben: "Lehet más gyártótól kapni ilyen teljesítményű processzort? Nem. Ők mondják meg menyit kérnek érte." ---> akkor vga-ért is így van, nem????

    Aki kever, az csak te vagy. Ráadásul nagyon átlátszó módon.

    "De nagy marha vagy, hogy kiadtál ~2 millát egy vga-ért."

    Egy német boltban láthatóan havonta megteszik, legalábbis folyó év május havában biztosan. Mind marha, te vagy a helikopter. Majd ha ezen tényt nem ignorálod, lehet megérted. Persze érted te, csak Kossuth díjra érdemesen játszod a hülyét.

    És még öngólokról beszélsz. Már értelme sincs számolni, mennyit rúgtál.

    "Egy német boltban láthatóan havonta megteszik, legalábbis folyó év május havában biztosan. Mind marha, te vagy a helikopter."

    Mondjuk az, hogy sokan csinálnak valamit, az nem jelenti azt, hogy nem totálisan hülyeség :) Gondolj bele, valaki csomó pénzt fizet azért, hogy hamarabb meghaljon és / vagy több betegsége legyen élete során és ezt úgy hívják, hogy dohányzás. Logikailag megmagyarázhatatlan, de mivel az emberek nem logikus lények, hanem érzelem vezéreltek, ezért ez van.

  • Hopan
    kezdő

    "Te: és Pkc83: az aprón új 5090 is van fent 1.2-1.4 körül"
    Én: És az jó?
    Te: Nem jó, mert az amd az 5090 teljesítményt csak feléért adja, ja várj csak...
    Én: És akkor ha az Amd-nek nincs ebben a szegmensben kártyája akkor már indokolt a több milliós ár? Mondom zöld szemüveg..
    Te: Ezt nem én mondtam, hanem X2N az 52807-es hsz-ben: "Lehet más gyártótól kapni ilyen teljesítményű processzort?"

    Milyen processzorról beszélsz? Ezt te az 5090-re mondtad, szóval ne keverj..

    "Egyébként az olasz szarok is a lóval az elején drágák, tudom abból is vehetnél, de minek annyi pénzértEgyébként az olasz szarok is a lóval az elején drágák, tudom abból is vehetnél, de minek annyi pénzért"

    Nem Ferrarira nem telne, de 5090-re igen de ahhoz kölcsön kellene kérnem a zöld szemüvegedet és az elvakult hitedet is. :DDD

    "Ezt sem én ajánlottam, hanem Te, az 52110-hszben. ""Hasonlítsd az 5070 és TI-hez és máris látni fogod,hogy XT több fogyott mint a kettő együtt."
    Ja, ha már kényelmetlen, akkor már 2 vga 1 ellen."

    Igen én mondtam mert almát az almával tudod. A 9070XT ezzel a két kártyával van pariban, az egyiknél jobb a másiknál picit gyengébb. Szóval aki ezt a teljesítmény szintet keresi az jó eséllyel ezen 3 vga közül választ.

    "Tükörbe szoktál nézni? Napraforgó virágot ismered?"

    Igen szoktam, és nem mondom magamnak azt, hogy:
    -De nagy marha vagy, hogy kiadtál ~2 millát egy vga-ért.

    Sorba lövöd az öngólokat szóval leállhatnál, köszi.

    Mint láthattad, de itt van megint, én X2N mondandójából vontam párhuzamot a csúcs proci és csúcs vga között. Arra válaszul, számodra, hogy az 5090 szintjén nincs válasza az amd-nek.

    52807-es hsz-ben: "Lehet más gyártótól kapni ilyen teljesítményű processzort? Nem. Ők mondják meg menyit kérnek érte." ---> akkor vga-ért is így van, nem????

    Aki kever, az csak te vagy. Ráadásul nagyon átlátszó módon.

    "De nagy marha vagy, hogy kiadtál ~2 millát egy vga-ért."

    Egy német boltban láthatóan havonta megteszik, legalábbis folyó év május havában biztosan. Mind marha, te vagy a helikopter. Majd ha ezen tényt nem ignorálod, lehet megérted. Persze érted te, csak Kossuth díjra érdemesen játszod a hülyét.

    És még öngólokról beszélsz. Már értelme sincs számolni, mennyit rúgtál.

  • X2N
    őstag

    "És akkor ha az Amd-nek nincs ebben a szegmensben kártyája akkor már indokolt a több milliós ár? "

    Ezt nem én mondtam, hanem X2N az 52807-es hsz-ben: "Lehet más gyártótól kapni ilyen teljesítményű processzort? Nem. Ők mondják meg menyit kérnek érte."
    Csak remélem, hogy vga-ra is igaz. :DDD Persze igy hogy nv, kicsi az esély, de ha amd csúcs vga lenne, akkor igaz lenne a dolog, ugye?

    Egyébként az olasz szarok is a lóval az elején drágák, tudom abból is vehetnél, de minek annyi pénzért.

    "A lényeg, hogy 2 vga 1 ellen"

    Ezt sem én ajánlottam, hanem Te, az 52110-hszben. ""Hasonlítsd az 5070 és TI-hez és máris látni fogod,hogy XT több fogyott mint a kettő együtt."
    Ja, ha már kényelmetlen, akkor már 2 vga 1 ellen. Tükörbe szoktál nézni? Napraforgó virágot ismered?

    Mennyi is volt az 5090 msrp? $2000? 4090 msrp? $1599? 3090? $1499

    RTX3090 és az 5090 között megjelenésben van 5 év különbség. +$500 msrp áremelkedés az nem zavar?

    Nem releváns egyébként se ezeknél az ár, mert nem lehetett ezeket kapni msrp áron, ezt már leírtam ebben a hsz-ben. Nem érdekel az se hogy kinek sikerült 1-1 darabot "jó áron" vennie amikor az átlagár ez volt, és nem lehetett kapni a kártyákat mert ment a bányába mind.

    Az utolsó kettő széria amit meg lehetett még venni msrp áron az a 10xx,20xx ahol a 1080Ti $699, a 2080Ti $999 volt. A $300-os emelés akkoriban még igencsak zavarta az embereket.

    9950X2D2 $899
    9950X3D $699
    9950X $649
    7950X3D $699
    7950x $699

    Igen, volt $200 ár emelés, biztos megvolt ennek az oka, 2x192MB L3 Cache az nem olcsó dolog, a TSMC-nél se lesz olcsóbb a gyártás, ennek gazdasági okai is lehetnek, pl. mostani Hormuzi-szoros-balhé, az is kihat erre. Ha megnézzük az Intel árazását, és azt hogy ők saját node-on gyártatnak, olcsóbban, ők is elmennek $700-os árig ha tudnak. Ha nem versenyképesek, nem veszik, akkor nincs mit tenni, lehet árat csökkenteni.

    Intel Core Ultra 9 285K $589
    Intel Core i9-14900KS $699–$749 (Intel induló ára $699, bolti MSRP gyakran $749)
    Intel Core i9-14900K $589
    Intel Core i9-13900KS $699
    Intel Core i9-13900K $589
    Intel Core i9-12900KS $739

  • Pkc83
    őstag

    "És akkor ha az Amd-nek nincs ebben a szegmensben kártyája akkor már indokolt a több milliós ár? "

    Ezt nem én mondtam, hanem X2N az 52807-es hsz-ben: "Lehet más gyártótól kapni ilyen teljesítményű processzort? Nem. Ők mondják meg menyit kérnek érte."
    Csak remélem, hogy vga-ra is igaz. :DDD Persze igy hogy nv, kicsi az esély, de ha amd csúcs vga lenne, akkor igaz lenne a dolog, ugye?

    Egyébként az olasz szarok is a lóval az elején drágák, tudom abból is vehetnél, de minek annyi pénzért.

    "A lényeg, hogy 2 vga 1 ellen"

    Ezt sem én ajánlottam, hanem Te, az 52110-hszben. ""Hasonlítsd az 5070 és TI-hez és máris látni fogod,hogy XT több fogyott mint a kettő együtt."
    Ja, ha már kényelmetlen, akkor már 2 vga 1 ellen. Tükörbe szoktál nézni? Napraforgó virágot ismered?

    "Te: és Pkc83: az aprón új 5090 is van fent 1.2-1.4 körül"
    Én: És az jó?
    Te: Nem jó, mert az amd az 5090 teljesítményt csak feléért adja, ja várj csak...
    Én: És akkor ha az Amd-nek nincs ebben a szegmensben kártyája akkor már indokolt a több milliós ár? Mondom zöld szemüveg..
    Te: Ezt nem én mondtam, hanem X2N az 52807-es hsz-ben: "Lehet más gyártótól kapni ilyen teljesítményű processzort?"

    Milyen processzorról beszélsz? Ezt te az 5090-re mondtad, szóval ne keverj..

    "Egyébként az olasz szarok is a lóval az elején drágák, tudom abból is vehetnél, de minek annyi pénzértEgyébként az olasz szarok is a lóval az elején drágák, tudom abból is vehetnél, de minek annyi pénzért"

    Nem Ferrarira nem telne, de 5090-re igen de ahhoz kölcsön kellene kérnem a zöld szemüvegedet és az elvakult hitedet is. :DDD

    "Ezt sem én ajánlottam, hanem Te, az 52110-hszben. ""Hasonlítsd az 5070 és TI-hez és máris látni fogod,hogy XT több fogyott mint a kettő együtt."
    Ja, ha már kényelmetlen, akkor már 2 vga 1 ellen."

    Igen én mondtam mert almát az almával tudod. A 9070XT ezzel a két kártyával van pariban, az egyiknél jobb a másiknál picit gyengébb. Szóval aki ezt a teljesítmény szintet keresi az jó eséllyel ezen 3 vga közül választ.

    "Tükörbe szoktál nézni? Napraforgó virágot ismered?"

    Igen szoktam, és nem mondom magamnak azt, hogy:
    -De nagy marha vagy, hogy kiadtál ~2 millát egy vga-ért.

    Sorba lövöd az öngólokat szóval leállhatnál, köszi.

  • Hopan
    kezdő

    "Nem jó, mert az amd az 5090 teljesítményt csak feléért adja, ja várj csak... "

    És akkor ha az Amd-nek nincs ebben a szegmensben kártyája akkor már indokolt a több milliós ár? Mondom zöld szemüveg..

    "25-el. Vagyis 855db XT - vel szemben 830db 5070 Ti és 5070. És szerinted ez egy érv amellett, hogy az emberek nem fizetik ki a pluszt? Na látod, hogy egyéni elvárásaid alapján általánosítasz...

    A lényeg, hogy 2 vga 1 ellen. És én nem mondtam olyat,hogy nem fizetik ki sőt, szóval ne forgasd ki a szavaim csak mert más érved nincsen.
    Neked milyen elvárásaid vannak? 10 millió alatt legyen akkor már megéri? :DDD

    "És akkor ha az Amd-nek nincs ebben a szegmensben kártyája akkor már indokolt a több milliós ár? "

    Ezt nem én mondtam, hanem X2N az 52807-es hsz-ben: "Lehet más gyártótól kapni ilyen teljesítményű processzort? Nem. Ők mondják meg menyit kérnek érte."
    Csak remélem, hogy vga-ra is igaz. :DDD Persze igy hogy nv, kicsi az esély, de ha amd csúcs vga lenne, akkor igaz lenne a dolog, ugye?

    Egyébként az olasz szarok is a lóval az elején drágák, tudom abból is vehetnél, de minek annyi pénzért.

    "A lényeg, hogy 2 vga 1 ellen"

    Ezt sem én ajánlottam, hanem Te, az 52110-hszben. ""Hasonlítsd az 5070 és TI-hez és máris látni fogod,hogy XT több fogyott mint a kettő együtt."
    Ja, ha már kényelmetlen, akkor már 2 vga 1 ellen. Tükörbe szoktál nézni? Napraforgó virágot ismered?

  • Pkc83
    őstag

    "És az jó? :DDD"

    Nem jó, mert az amd az 5090 teljesítményt csak feléért adja, ja várj csak... :DDD

    "Hasonlítsd az 5070 és TI-hez és máris látni fogod,hogy XT több fogyott mint a kettő együtt."

    25-el. Vagyis 855db XT - vel szemben 830db 5070 Ti és 5070. És szerinted ez egy érv amellett, hogy az emberek nem fizetik ki a pluszt? Na látod, hogy egyéni elvárásaid alapján általánosítasz...

    "Nem jó, mert az amd az 5090 teljesítményt csak feléért adja, ja várj csak... "

    És akkor ha az Amd-nek nincs ebben a szegmensben kártyája akkor már indokolt a több milliós ár? Mondom zöld szemüveg..

    "25-el. Vagyis 855db XT - vel szemben 830db 5070 Ti és 5070. És szerinted ez egy érv amellett, hogy az emberek nem fizetik ki a pluszt? Na látod, hogy egyéni elvárásaid alapján általánosítasz...

    A lényeg, hogy 2 vga 1 ellen. És én nem mondtam olyat,hogy nem fizetik ki sőt, szóval ne forgasd ki a szavaim csak mert más érved nincsen.
    Neked milyen elvárásaid vannak? 10 millió alatt legyen akkor már megéri? :DDD

  • Kolbi_30
    őstag

    Nehogy azt hidd. Sokan csak játékra veszik itthon is. Még a 4090-nél is voltak akik képesek voltak hitelbe verni magukat a kártya miatt.

    Ezert irtam, hogy jatekra ezek netto orultseg kategoria. Persze ez egyeni preferencia kerdese..en sajnalnam ra a penzt. Sajnalom is, ezert nincs :DD

  • Hopan
    kezdő

    "és Pkc83: az aprón új 5090 is van fent 1.2-1.4 körül"

    És az jó? :DDD

    "a hozzászólásom ezen részét meg sikeresen ignoráltad (szokásos), mert nincs mit rá mondani."

    Nem volt mit ignorálni mert csak azt írtad,hogy van fent 11 darab... se ár se link.

    "2026 májusban egy német bolt eladott belőle 210 darabot egy hónapban. A teljes eladás 5,6%-a rtx 5090 volt."

    "Látod eladtak 210db-ot a 4400 eurós kariból. ;) A (mostmár) msrp-s 9070xt ehhez képest 4x eladási száma lóizé."

    És miért az 5090-hez hasonlítod a 9070XT-t? Akinek az 5090 teljesítménye kell annak nem opció az XT. Hasonlítsd az 5070 és TI-hez és máris látni fogod,hogy XT több fogyott mint a kettő együtt.

    Talán vedd le a zöld szemüveget és nyiss egy vga előtakarékossági számlát, hogy 10 év múlva vehess egy RTX 1390-et (fantázianév) 7,8 millióért. :DDD

    "És az jó? :DDD"

    Nem jó, mert az amd az 5090 teljesítményt csak feléért adja, ja várj csak... :DDD

    "Hasonlítsd az 5070 és TI-hez és máris látni fogod,hogy XT több fogyott mint a kettő együtt."

    25-el. Vagyis 855db XT - vel szemben 830db 5070 Ti és 5070. És szerinted ez egy érv amellett, hogy az emberek nem fizetik ki a pluszt? Na látod, hogy egyéni elvárásaid alapján általánosítasz...

  • DudeHUN
    őstag

    En vennek 4090 vagy 5090 kartyat, ha dolgoznek vele, mert akkor penzt hoz...de jatszani szerintem netto orultseg...aki megvette az tuti nem csak jatszik, ott melo is van a kepbe.

    Nehogy azt hidd. Sokan csak játékra veszik itthon is. Még a 4090-nél is voltak akik képesek voltak hitelbe verni magukat a kártya miatt.

  • Kolbi_30
    őstag

    A noname emberkék pl 21 éves reggel meg több száz pozitiv értékeléssel. Látom nálad már mindegy, csak valami válasz félét össze izzadj, más célod nincs.

    Látod eladtak 210db-ot a 4400 eurós kariból. ;) A (mostmár) msrp-s 9070xt ehhez képest 4x eladási száma lóizé. :))

    https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-9070-xt-finally-reaches-599-msrp-in-the-us-eight-months-after-launch

    2026 ápr. 2: https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-9070-xt-rx-9070-finally-falls-below-msrp-in-germany

    En vennek 4090 vagy 5090 kartyat, ha dolgoznek vele, mert akkor penzt hoz...de jatszani szerintem netto orultseg...aki megvette az tuti nem csak jatszik, ott melo is van a kepbe.

  • Dreamcest
    kezdő

    Legyél szíves akkor teszteld le blenderrel is. "For our testing, we're using the Blender "BMW 27" benchmark scene with Blender 4.3."
    Az megbízhatóbb mint az új CB2024

    Voltak régebben is hibás mérések a techpowerupon, vettem már ilyet észre. Persze ebből itt akkor vita lett a fórumon, mert emlékeztem hónapokkal ezelőtt a régi helyes eredményekre. Megnéztünk egy régebbi mérést, abban jó volt az eredmény. :DDD

    Biztos nem fogom,mert nem érdekel ennyire.
    Ha egyben elverte a másikban is el fogja.Szerintem.
    De nem én leszek itt aki kitesztel olyasmit hogy a nem tudom mennyire felhúzott amd processzort(pbo,meg nem tom mennyi vacak szarság és nem is jut eszembe mindnek a neve,de tudom hogy maxra tolva túrták)9sszehasonlitották egy olyan setuppal ami alapon ment.
    Ezért tettem mindenkinek is ide hogy simán hozza az intel 24 magja az amd 32 szálas kacatját.300 euró vs 900 viszonylatban.
    És nem hányom a kis butusok szemére hogy hát három ilyen proci éppen még mai időkben isreggeli,ebéd,és vacsorára is kitermeli az amd-t.
    És egyébként hogy a témához szóljak vga fronton is ugyanez van vica verse az nvidiával.

  • Pkc83
    őstag

    Akkor az a zseniális válaszod minderre hogy vegyek az apróról MSRP-nél drágábban kártyát noname emberkéktől? :DDD

    A 4400 eurós 5090-es is mekkora biznisz Mindfactory-nál ;]

    Át tudod számolni hogy egy 2000dolláros kártya mibe kerül itt EU-ba normális áron?
    Segítek, nem 4400 euróba, még akkor se, ha valamelyik jobb AIB modell.

    Ezzel szemben mennyibe is kerül ugyanitt a 9070XT?

    Mennyi ennek a kártyának az MSRP ára? 599USD?

    "Igen, én is azt gondolom amit Busterftw írt, ez nálatok csak szimpla fúj nvidia."
    :D Tőlem gondolhatsz amit akarsz, van tapasztalat mindkét oldallal. Régebbi kártyáim:
    RTX2060, RX5600, RTX2060 Super, GTX980Ti, GTX670, Radeon 5850, 9600GT, 5800fx, 9600 Radeon, Radeon 7000, Geforce 2,

    Én megvárom amíg 6000€ lesz legalább, mert olcsóbban nem kell. :DD

  • Pkc83
    őstag

    és Pkc83: az aprón új 5090 is van fent 1.2-1.4 körül, a hozzászólásom ezen részét meg sikeresen ignoráltad (szokásos), mert nincs mit rá mondani.

    "GPU Retail Sales May 2026 (mf) 🇩🇪"
    https://x.com/TechEpiphanyYT/status/2063018023561367825
    """
    RDNA 4 continues to dominate AMD volume, while Nvidia captures nearly 70% of revenue through Blackwell’s premium positioning. RTX 5070 Ti, RTX 5080 and RTX 5090 remain exceptionally strong, pushing Nvidia ASPs above €1,000.
    ℹ️ Units
    AMD: 1,645 units sold, 43.52%, ASP: 587
    Nvidia: 2,055, 54.37%, ASP: 1,095
    Intel: 80, 2.12%, ASP: 452
    Total: 3,780 units
    ℹ️ Revenue
    AMD: 964,929, 29.68%
    Nvidia: 2,250,365, 69.21%
    Intel: 36,140, 1.11%
    ℹ️ by GPU
    RX 9070 XT: 855 (22.6%)
    RX 9060 XT: 740 (19.6%)
    RTX 5070 Ti: 500 (13.2%)
    RTX 5060 Ti: 490 (13.0%)
    RTX 5080: 450 (11.9%)
    RTX 5070: 330 (8.7%)
    RTX 5090: 210 (5.6%)
    RTX 5060: 90 (2.4%)
    RX 9070: 80 (2.1%)
    RTX 3050: 45 (1.2%)
    ARC A310: 20 (0.5%)
    RTX 5050: 20 (0.5%)
    ARC Pro B70: 15 (0.4%)
    RX 7600: 15 (0.4%)
    ARC B570: 15 (0.4%)
    ARC A770: 10 (0.3%)
    ARC B580: 10 (0.3%)
    ARC Pro B60: 10 (0.3%)
    GT 1030: 10 (0.3%)
    RTX 3060: 10 (0.3%)

    2026 májusban egy német bolt eladott belőle 210 darabot egy hónapban. A teljes eladás 5,6%-a rtx 5090 volt.

    Azt hiszem, ez jó zárás. A személyes véleményetek nem tény, sőt láthatóan messze van tőle.

    Igen, én is azt gondolom amit Busterftw írt, ez nálatok csak szimpla fúj nvidia. Ahogy X2N-nek sem volt hirtelen gondja a túlárazott 9950X3D2-vel. Ja, mert amd.

    "és Pkc83: az aprón új 5090 is van fent 1.2-1.4 körül"

    És az jó? :DDD

    "a hozzászólásom ezen részét meg sikeresen ignoráltad (szokásos), mert nincs mit rá mondani."

    Nem volt mit ignorálni mert csak azt írtad,hogy van fent 11 darab... se ár se link.

    "2026 májusban egy német bolt eladott belőle 210 darabot egy hónapban. A teljes eladás 5,6%-a rtx 5090 volt."

    "Látod eladtak 210db-ot a 4400 eurós kariból. ;) A (mostmár) msrp-s 9070xt ehhez képest 4x eladási száma lóizé."

    És miért az 5090-hez hasonlítod a 9070XT-t? Akinek az 5090 teljesítménye kell annak nem opció az XT. Hasonlítsd az 5070 és TI-hez és máris látni fogod,hogy XT több fogyott mint a kettő együtt.

    Talán vedd le a zöld szemüveget és nyiss egy vga előtakarékossági számlát, hogy 10 év múlva vehess egy RTX 1390-et (fantázianév) 7,8 millióért. :DDD

  • Hopan
    kezdő

    Akkor az a zseniális válaszod minderre hogy vegyek az apróról MSRP-nél drágábban kártyát noname emberkéktől? :DDD

    A 4400 eurós 5090-es is mekkora biznisz Mindfactory-nál ;]

    Át tudod számolni hogy egy 2000dolláros kártya mibe kerül itt EU-ba normális áron?
    Segítek, nem 4400 euróba, még akkor se, ha valamelyik jobb AIB modell.

    Ezzel szemben mennyibe is kerül ugyanitt a 9070XT?

    Mennyi ennek a kártyának az MSRP ára? 599USD?

    "Igen, én is azt gondolom amit Busterftw írt, ez nálatok csak szimpla fúj nvidia."
    :D Tőlem gondolhatsz amit akarsz, van tapasztalat mindkét oldallal. Régebbi kártyáim:
    RTX2060, RX5600, RTX2060 Super, GTX980Ti, GTX670, Radeon 5850, 9600GT, 5800fx, 9600 Radeon, Radeon 7000, Geforce 2,

    A noname emberkék pl 21 éves reggel meg több száz pozitiv értékeléssel. Látom nálad már mindegy, csak valami válasz félét össze izzadj, más célod nincs.

    Látod eladtak 210db-ot a 4400 eurós kariból. ;) A (mostmár) msrp-s 9070xt ehhez képest 4x eladási száma lóizé. :))

    https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-9070-xt-finally-reaches-599-msrp-in-the-us-eight-months-after-launch

    2026 ápr. 2: https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-9070-xt-rx-9070-finally-falls-below-msrp-in-germany

  • X2N
    őstag

    és Pkc83: az aprón új 5090 is van fent 1.2-1.4 körül, a hozzászólásom ezen részét meg sikeresen ignoráltad (szokásos), mert nincs mit rá mondani.

    "GPU Retail Sales May 2026 (mf) 🇩🇪"
    https://x.com/TechEpiphanyYT/status/2063018023561367825
    """
    RDNA 4 continues to dominate AMD volume, while Nvidia captures nearly 70% of revenue through Blackwell’s premium positioning. RTX 5070 Ti, RTX 5080 and RTX 5090 remain exceptionally strong, pushing Nvidia ASPs above €1,000.
    ℹ️ Units
    AMD: 1,645 units sold, 43.52%, ASP: 587
    Nvidia: 2,055, 54.37%, ASP: 1,095
    Intel: 80, 2.12%, ASP: 452
    Total: 3,780 units
    ℹ️ Revenue
    AMD: 964,929, 29.68%
    Nvidia: 2,250,365, 69.21%
    Intel: 36,140, 1.11%
    ℹ️ by GPU
    RX 9070 XT: 855 (22.6%)
    RX 9060 XT: 740 (19.6%)
    RTX 5070 Ti: 500 (13.2%)
    RTX 5060 Ti: 490 (13.0%)
    RTX 5080: 450 (11.9%)
    RTX 5070: 330 (8.7%)
    RTX 5090: 210 (5.6%)
    RTX 5060: 90 (2.4%)
    RX 9070: 80 (2.1%)
    RTX 3050: 45 (1.2%)
    ARC A310: 20 (0.5%)
    RTX 5050: 20 (0.5%)
    ARC Pro B70: 15 (0.4%)
    RX 7600: 15 (0.4%)
    ARC B570: 15 (0.4%)
    ARC A770: 10 (0.3%)
    ARC B580: 10 (0.3%)
    ARC Pro B60: 10 (0.3%)
    GT 1030: 10 (0.3%)
    RTX 3060: 10 (0.3%)

    2026 májusban egy német bolt eladott belőle 210 darabot egy hónapban. A teljes eladás 5,6%-a rtx 5090 volt.

    Azt hiszem, ez jó zárás. A személyes véleményetek nem tény, sőt láthatóan messze van tőle.

    Igen, én is azt gondolom amit Busterftw írt, ez nálatok csak szimpla fúj nvidia. Ahogy X2N-nek sem volt hirtelen gondja a túlárazott 9950X3D2-vel. Ja, mert amd.

    Akkor az a zseniális válaszod minderre hogy vegyek az apróról MSRP-nél drágábban kártyát noname emberkéktől? :DDD

    A 4400 eurós 5090-es is mekkora biznisz Mindfactory-nál ;]

    Át tudod számolni hogy egy 2000dolláros kártya mibe kerül itt EU-ba normális áron?
    Segítek, nem 4400 euróba, még akkor se, ha valamelyik jobb AIB modell.

    Ezzel szemben mennyibe is kerül ugyanitt a 9070XT?

    Mennyi ennek a kártyának az MSRP ára? 599USD?

    "Igen, én is azt gondolom amit Busterftw írt, ez nálatok csak szimpla fúj nvidia."
    :D Tőlem gondolhatsz amit akarsz, van tapasztalat mindkét oldallal. Régebbi kártyáim:
    RTX2060, RX5600, RTX2060 Super, GTX980Ti, GTX670, Radeon 5850, 9600GT, 5800fx, 9600 Radeon, Radeon 7000, Geforce 2,

  • Hopan
    kezdő

    2000 usd-s 5090-ből bizony hiány is van, mennyibe is kerülnek ezek átszámolva? :DD

    és Pkc83: az aprón új 5090 is van fent 1.2-1.4 körül, a hozzászólásom ezen részét meg sikeresen ignoráltad (szokásos), mert nincs mit rá mondani.

    "GPU Retail Sales May 2026 (mf) 🇩🇪"
    https://x.com/TechEpiphanyYT/status/2063018023561367825
    """
    RDNA 4 continues to dominate AMD volume, while Nvidia captures nearly 70% of revenue through Blackwell’s premium positioning. RTX 5070 Ti, RTX 5080 and RTX 5090 remain exceptionally strong, pushing Nvidia ASPs above €1,000.
    ℹ️ Units
    AMD: 1,645 units sold, 43.52%, ASP: 587
    Nvidia: 2,055, 54.37%, ASP: 1,095
    Intel: 80, 2.12%, ASP: 452
    Total: 3,780 units
    ℹ️ Revenue
    AMD: 964,929, 29.68%
    Nvidia: 2,250,365, 69.21%
    Intel: 36,140, 1.11%
    ℹ️ by GPU
    RX 9070 XT: 855 (22.6%)
    RX 9060 XT: 740 (19.6%)
    RTX 5070 Ti: 500 (13.2%)
    RTX 5060 Ti: 490 (13.0%)
    RTX 5080: 450 (11.9%)
    RTX 5070: 330 (8.7%)
    RTX 5090: 210 (5.6%)
    RTX 5060: 90 (2.4%)
    RX 9070: 80 (2.1%)
    RTX 3050: 45 (1.2%)
    ARC A310: 20 (0.5%)
    RTX 5050: 20 (0.5%)
    ARC Pro B70: 15 (0.4%)
    RX 7600: 15 (0.4%)
    ARC B570: 15 (0.4%)
    ARC A770: 10 (0.3%)
    ARC B580: 10 (0.3%)
    ARC Pro B60: 10 (0.3%)
    GT 1030: 10 (0.3%)
    RTX 3060: 10 (0.3%)

    2026 májusban egy német bolt eladott belőle 210 darabot egy hónapban. A teljes eladás 5,6%-a rtx 5090 volt.

    Azt hiszem, ez jó zárás. A személyes véleményetek nem tény, sőt láthatóan messze van tőle.

    Igen, én is azt gondolom amit Busterftw írt, ez nálatok csak szimpla fúj nvidia. Ahogy X2N-nek sem volt hirtelen gondja a túlárazott 9950X3D2-vel. Ja, mert amd.

  • Pkc83
    őstag

    Hiány?

    Hegyekben áll az 5090

    https://ipon.hu/shop/csoport/szamitogep-alkatresz/videokartya/271/geforce-rtx-5090/2089?sortOrder=olcso

    aprón 11 van fent prompt

    1,7 és 2,5 milla :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
    No comment

  • X2N
    őstag

    Hiány?

    Hegyekben áll az 5090

    https://ipon.hu/shop/csoport/szamitogep-alkatresz/videokartya/271/geforce-rtx-5090/2089?sortOrder=olcso

    aprón 11 van fent prompt

    2000 usd-s 5090-ből bizony hiány is van, mennyibe is kerülnek ezek átszámolva? :DD

  • Hopan
    kezdő

    Talán azért mert MSRP ár fölött mennek? Persze ez ellen nem kell tenni.
    Jensen is megmondta a hiány jó.

    Hiány?

    Hegyekben áll az 5090

    https://ipon.hu/shop/csoport/szamitogep-alkatresz/videokartya/271/geforce-rtx-5090/2089?sortOrder=olcso

    aprón 11 van fent prompt

  • X2N
    őstag

    Az AMD is megteheti, persze.
    Csak amikor peldaul az 5090-rol van szo, akkor ugyanezert ekezed az Nvidiat, szerintem ez a gond.

    Talán azért mert MSRP ár fölött mennek? Persze ez ellen nem kell tenni.
    Jensen is megmondta a hiány jó.

  • Busterftw
    nagyúr

    Mert őket érdekli a te vagy az én véleményem? Ha az nvidia megteheti, akkor az AMD nem teheti meg azt hogy úgy árazza be ahogy ők szeretnék? :DD Senki nem tapsol hogy mennyire jó áron van, fog ennek is az ára lejjebb menni pár hónap múlva, nem kell aggódni. Eleve ezt kellett volna kiadni a 9950X3D helyett, akinek eddig kellett a teljesítmény már régen vett 16 magos processzort, és nem ezt várja, hanem majd a Zen6-ot ami hozhatna CCX-enként 12magot, jobb memóriavezérlőt, meg értelmesebben megtervezett IHS-t. Most a ram árak miatt nincs hova sietni a kiadásával.

    Az AMD is megteheti, persze.
    Csak amikor peldaul az 5090-rol van szo, akkor ugyanezert ekezed az Nvidiat, szerintem ez a gond.

  • X2N
    őstag

    "Lehet más gyártótól kapni ilyen teljesítményű processzort? Nem.
    Ők mondják meg menyit kérnek érte."

    Mond el miért lesz hirtelen más a véleményed, ha mondjuk az rtx 5090-ről van szó. Hadd mosolyogjunk egyet.

    Mert őket érdekli a te vagy az én véleményem? Ha az nvidia megteheti, akkor az AMD nem teheti meg azt hogy úgy árazza be ahogy ők szeretnék? :DD Senki nem tapsol hogy mennyire jó áron van, fog ennek is az ára lejjebb menni pár hónap múlva, nem kell aggódni. Eleve ezt kellett volna kiadni a 9950X3D helyett, akinek eddig kellett a teljesítmény már régen vett 16 magos processzort, és nem ezt várja, hanem majd a Zen6-ot ami hozhatna CCX-enként 12magot, jobb memóriavezérlőt, meg értelmesebben megtervezett IHS-t. Most a ram árak miatt nincs hova sietni a kiadásával.

Új hozzászólás Aktív témák