-
130439 - 130301
130439 - 130301 130300 - 130201 130200 - 130101 130100 - 130001 130000 - 129901 129900 - 129801 129800 - 129701 129700 - 129601 129600 - 129501 129500 - 129401 129400 - 129301 129300 - 129201 129200 - 129101 129100 - 129001 129000 - 128901 128900 - 128801 128800 - 128701 128700 - 128601 128600 - 128501 128500 - 128401 128400 - 128301 128300 - 128201 128200 - 128101 128100 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-02-04 16:12 Téma összefoglaló
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
arn
félisten
De ez nem cáfolja hogy egy minőségi ViRGE/VX kártya ne lett volna legalább olyan jó képminőségre mint egy jól megépített Vision 968.
Virge/dx az jóval gyengébb ramdaccal szerelt mint a vx verzió.
A trio64 az valóban csak budget kártya, de miért is csinált volna mást az S3 amikor ebben a kategóriában ott voltak a visionok a minőségre.Ramdac orajele, frissites <> minoseg. Ez olyan mintha azt irnam, hogy minden 16b 44khz dac ugyanugy szol. Mivel nem volt vxem (foleg nem tobbfele), fogalmam nincs, de a 968ra az a ti dac kerult, ami a matroxokra. Es jo ha a gtsnek van hasonlo kepe, pedig az sokkal nagyobb frissiteseket is tud.
De inkabb cafold te
az en tapasztalatom azzal 10+ trio/virge kartyaval nem pozitiv, a visionokel a dedikalt dacokkal igen, pedig azok sokkal ritkabb kartyak.Kenyelmesebb es olcsobb lenne gyorsabb triokat hasznalni, de valamiert meg sem teszem, erre most mit irjak?
-
vrob
aktív tag
virge dxbol herculest gyujtottem be, nagyon szep kartya volt, de annak is szar kepe volt... az expercolor virgenek viszont jo. diamondbol a trio64 es a trio64v+ detto gyenge, az elotte megjelent visionoke sokkal jobb, szinten diamond. a nonameke, amik voltak, azok is rosszak voltak.
szvsz ez baromira nem azon mulott, hogy hany mhzen jar, sem a kartya szepsegen.
De ez nem cáfolja hogy egy minőségi ViRGE/VX kártya ne lett volna legalább olyan jó képminőségre mint egy jól megépített Vision 968.
Virge/dx az jóval gyengébb ramdaccal szerelt mint a vx verzió.
A trio64 az valóban csak budget kártya, de miért is csinált volna mást az S3 amikor ebben a kategóriában ott voltak a visionok a minőségre. -
arn
félisten
Attól, hogy sok nagyon rossz minőségű, kispórolt (olcsósított) kártya is volt, nem az S3 tehet. A piac ezt diktálta.
Voltak nagyon jó kártyái is.
A theretroweb-en nézegetem a Virge/VX kártyákat. Egyszerűen pazar. ELSA, Miro, Number Nine, STB, Diamond ... bármelyiket elfogadnám.
Ok, hogy a gf2-nek már jobb lett a kimenete - 4-5 évvel később
Miután az S3 kiesett, az NV pótolta az űrt az aktuális gagyik terén (Vanta, M64, noname kártyák hada)
virge dxbol herculest gyujtottem be, nagyon szep kartya volt, de annak is szar kepe volt... az expercolor virgenek viszont jo. diamondbol a trio64 es a trio64v+ detto gyenge, az elotte megjelent visionoke sokkal jobb, szinten diamond. a nonameke, amik voltak, azok is rosszak voltak.
szvsz ez baromira nem azon mulott, hogy hany mhzen jar, sem a kartya szepsegen.
-
arn
félisten
-
arn
félisten
kollegamnak volt egy S3 Savage2000 zsugaja, nem megjeleneskor vette, hanem vmikor fel evvel kesobb, mikor mar csak vmi 30-35k-ba kerult
de driver sosem volt hozza rendes
ez az S3TC is jonak igerkezett elsore, aztan kb ezen elbukott az egeszmindig bug-zott vmit a game-knal, egy eves sem volt, kb harmad aron adta el es vett egy GF2-t helyette
igaz tobbe kerult, de azzal a minden IS ment egybol csont nelkulaz a Savage4 sem remlett vmi atuto sikernek, rakerestem
"Savage4 was hardly a match for the new 3dfx Voodoo3, ATI Rage 128, Matrox G400, or NVIDIA Riva TNT2. In OpenGL games such as Quake II, Savage4 performed about as well as G400 did with its slow initial OpenGL support and was far behind TNT2 and Voodoo3. Within Direct3D titles such as Shogo: Mobile Armor Division, Savage 4 scored almost 50% slower than TNT2 and Voodoo3 even at a low resolution such as 800x600"

32biten kellett hasznalni, nem 16on, es maris nem volt lemaradas.
-
vrob
aktív tag
Attol meg a virge budget cucc volt. Rengeteg olyan implementacio volt a piacon, ami kriminalisan rossz kimenetu volt. Ez nem a kesoi chipeken mult, de kb ez volt a piac, amit celoztak, mindent lesporoltak. A kepminoseg termeszetesen folyamatosan javult, es nem ez volt a fo problema, ez inkabb a vision-trio kontexusban volt visszalepes.
Ha nagyon a dacok orajelebe kapaszkodunk, epp az nv a legjobb pelda ra, hogy lehet magas orajellel is elmegy szintu kimenetet csinalni. A gf2nek lett jobb kimenete.
A nagy oemekben volt a penz, nem azert valsztottak mert hudejo, hanem hudeolcso volt, nem kellett 3d, csak elfogadhato 2d. Akkorra ez mar egy kartyanal sem volt kihivas.
Azt gondoltak, hogy a 3ds piacot is lehet hasonlo szintu kartyakkal teriteni, csakhogy ott a legolcsobb is hasznalhato volt, 3dben meg hasznalhatatlan. Mint kesobb bebizonyosodott szinte mindig az vitte a piacot, aki a csucsot celozta, igy az s3 hozzaallasa totalisan zsakutcanak bizonyult.
Az s4 volt az egyetlen ertelmezheto 3ds kartyajuk. Kar ertuk, mert okos megoldasokat csinaltak, kevesebbol probaltak hasonlo szintet megugrani, a s2000ben is fele annyi tranyo volt, mint a gfban, es a s4 is 64bites busszal jott, megis 32 biten az egyik legjobban teljesito kartya volt a piacon.
Attól, hogy sok nagyon rossz minőségű, kispórolt (olcsósított) kártya is volt, nem az S3 tehet. A piac ezt diktálta.
Voltak nagyon jó kártyái is.
A theretroweb-en nézegetem a Virge/VX kártyákat. Egyszerűen pazar. ELSA, Miro, Number Nine, STB, Diamond ... bármelyiket elfogadnám.
Ok, hogy a gf2-nek már jobb lett a kimenete - 4-5 évvel később
Miután az S3 kiesett, az NV pótolta az űrt az aktuális gagyik terén (Vanta, M64, noname kártyák hada)
-
Varga Gabor
csendes újonc
Igen, biztos analógon megy, mivel attól függően hogy némitva van/nincs úgy változik a hang. (Ha nincs akkor rendesen megy, ha nemitva van akkor meg csak a jobb oldaliban hallatszik nagyon halkan)
-
Czo
addikt
Köszi az ötleteket! Megpróbáltam némítani (a mikrofon alapból némítva volt), úgy tűnik a legtöbb zaj a “Hanghullám” és a “CD Audio” bemenetről érkezik. Érdekes módon, ha a fülhallgató a SPK OUT-ba van dugva, és minden el van némítva, a cd lejátszás akkor is hallatszik. Vonalkimenetre dugva (erősítő nélkül) a cd audio ugyan úgy behallatszik.
98SE-tol van digitalis CD audio lejatszas. Talan kell hozza WDM audio driver is. Egeszen biztos vgy abban, hogy az analog cd audio kabelen megy a hang?
-
Varga Gabor
csendes újonc
üdv,
A nem használt bemeneteket érdemes a mixerben mute-olni / lehalkítani. pl. CD, mikrofon, speaker, hogy ne jelenjenek meg a kimeneten. Lehet, hogy így meg tudod határozni, melyikről jön be a zaj. Én a mikrofonra tippelek. Ha nem a bemenetekről jön, akkor lehet, hogy rossz az alaplap szűrése, vagy füldhurkot alakítottak ki rajta és a zaj közvetlenül bejut a hangkártya erősítőjébe. Esetleg még a táp gyenge szűrése is lehet.
Érdemes a Line out kimenetet használni, ha van külső erősítő. Akkor legalább a hangvégfok IC-be beszűrődő zaj nem okoz gondot.Köszi az ötleteket! Megpróbáltam némítani (a mikrofon alapból némítva volt), úgy tűnik a legtöbb zaj a “Hanghullám” és a “CD Audio” bemenetről érkezik. Érdekes módon, ha a fülhallgató a SPK OUT-ba van dugva, és minden el van némítva, a cd lejátszás akkor is hallatszik. Vonalkimenetre dugva (erősítő nélkül) a cd audio ugyan úgy behallatszik.
-
KROK640
félisten
Nekünk 286 és 386-osok voltak a suliban, miután a Videoton TV computereket lecserélték. Otthon meg C Plus4 és C64. Annak nem örültem, hogy a tudásomat egyik gépről a másikra nem tudtam átvinni, hiába programoztam akkor már évek óta C64-en, a Videotonra is, meg később a PC-re is úgy kellett néznem mint borjú az új kapura. De otthon is para volt, hogy a C64-er írt prograjaim nem mentek a +4-en és fordítva, de ezzel egy idő után megbékéltem, bár sosem örültem neki.
Azt viszont mai napig nem tudom, hogy Basic 7.0-án (C128) vajon mennének-e a C64-es programok (mert ugye a C128 ezt C64 üzemmóddal oldotta meg ezért gyanítom nem) vagy a Basic 3.5-ösek (C+4) ? -
Sub
kezdő
Igen, vittem videoton tv játékot, c64est, atari 800xl-t, plus4-est, 286 laptopot arkanoiddal, 486-os laptopot, azon flipper és pac-man ment, egy p2-450-est asus p2b-f-el, voodoo2 sli-vel, egy pentium 4 s423-as gépet geforce 2-vel, 3d szemüveggel, amire véggül annyira nem voltak kíváncsiak, így kikapcsoltam a 3d-t, jól szívtam vele otthon előtte, utóbb derült ki, hogy csak 120hz monitorral engedi, azon a stunt hp ment, az első asus rog laptopot, 8700gt vga-val, azon a dirt rally, meg egy kis laptopot via c3 procist c6r emulátorral
Az komoly felhozatal.
-
Pista0001
veterán
Igen, vittem videoton tv játékot, c64est, atari 800xl-t, plus4-est, 286 laptopot arkanoiddal, 486-os laptopot, azon flipper és pac-man ment, egy p2-450-est asus p2b-f-el, voodoo2 sli-vel, egy pentium 4 s423-as gépet geforce 2-vel, 3d szemüveggel, amire véggül annyira nem voltak kíváncsiak, így kikapcsoltam a 3d-t, jól szívtam vele otthon előtte, utóbb derült ki, hogy csak 120hz monitorral engedi, azon a stunt hp ment, az első asus rog laptopot, 8700gt vga-val, azon a dirt rally, meg egy kis laptopot via c3 procist c6r emulátorral
Gyerekkoromban is volt C64 meg plus4 az iskolában, 286 és 486 is volt, csak nem laptop. Csak a többi hiányzott...
-
envagyok
veterán
Igen, vittem videoton tv játékot, c64est, atari 800xl-t, plus4-est, 286 laptopot arkanoiddal, 486-os laptopot, azon flipper és pac-man ment, egy p2-450-est asus p2b-f-el, voodoo2 sli-vel, egy pentium 4 s423-as gépet geforce 2-vel, 3d szemüveggel, amire véggül annyira nem voltak kíváncsiak, így kikapcsoltam a 3d-t, jól szívtam vele otthon előtte, utóbb derült ki, hogy csak 120hz monitorral engedi, azon a stunt hp ment, az első asus rog laptopot, 8700gt vga-val, azon a dirt rally, meg egy kis laptopot via c3 procist c6r emulátorral
-
Sub
kezdő
-
envagyok
veterán
A s4 tuning nelkul is kb a tnt2 szintjet tudta 32biten, nem a tntjet, plusz 32m ram volt rajta. Nem a sebesseggel volt gond az ara mellett, hanem a drvek bugossagaval. 800x600x32ban gyorsabb volt egyertelmuen.
A v2 felet tudta, mint a 99es kartyak, es kb semmi modern nem futott rajta normalisan mert az effektek fele nem latszodott, es picike texturakat hasznalt. Retroban tobbszor nekifutottam, hogy gepet epitek kore, mert ikonikus kartya, de mar a 98as cimekkel is lassu. 99ben mar a nevebol elt, meg azokbol, akik megkajaltak a v3at. A matrox es az nv is jobb kartyakat csinalt.
-
KROK640
félisten
A s4 tuning nelkul is kb a tnt2 szintjet tudta 32biten, nem a tntjet, plusz 32m ram volt rajta. Nem a sebesseggel volt gond az ara mellett, hanem a drvek bugossagaval. 800x600x32ban gyorsabb volt egyertelmuen.
A v2 felet tudta, mint a 99es kartyak, es kb semmi modern nem futott rajta normalisan mert az effektek fele nem latszodott, es picike texturakat hasznalt. Retroban tobbszor nekifutottam, hogy gepet epitek kore, mert ikonikus kartya, de mar a 98as cimekkel is lassu. 99ben mar a nevebol elt, meg azokbol, akik megkajaltak a v3at. A matrox es az nv is jobb kartyakat csinalt.
Még jó, hogy nem 32 biten játszottam akkoriban. 16 biten nem tűnt gyorsabbnak, sőt ... Lassabb volt. Annyira, hogy még a csábító dupla VRAM ellenére sem cseréltem el egy 32MB-os Savage 4-re miután pár napig a gépemben volt.
A V2 tényleg csak retrora volt jó már 2002-ben is. Sajnos sok játék azt fogta be elsődlegesnek vagy át kellett manuálisan állítani, vagy letiltani. Ezért is volt az, hogy a GeF3 mellé már nem került be a V2 SLI, hanem inkább eladtam. De olyan régi címekre mint a Carmagedon 2, Drakan, NFS2 SE még jó volt, bár ezek mind '99 előttiek. Akkor, akkori retro (akkoriban egy 3-4 éves játék nekem már simán retro volt ... ma meg a 23 éves CnC Generalst nem feltétlenül tartom annak
Na jó, azt már igen ... de a 18 éves RA3 még nem is olyan régi) -
hobizoli
nagyúr
Ja ertem, en mint minosegi ugrasra gondoltam, nem a megjelenesre. Mikor megerkezett a S3TC pack egy pillanat alatt lett elavult az osszes akkori kartya.
kollegamnak volt egy S3 Savage2000 zsugaja, nem megjeleneskor vette, hanem vmikor fel evvel kesobb, mikor mar csak vmi 30-35k-ba kerult
de driver sosem volt hozza rendes
ez az S3TC is jonak igerkezett elsore, aztan kb ezen elbukott az egeszmindig bug-zott vmit a game-knal, egy eves sem volt, kb harmad aron adta el es vett egy GF2-t helyette
igaz tobbe kerult, de azzal a minden IS ment egybol csont nelkulaz a Savage4 sem remlett vmi atuto sikernek, rakerestem
"Savage4 was hardly a match for the new 3dfx Voodoo3, ATI Rage 128, Matrox G400, or NVIDIA Riva TNT2. In OpenGL games such as Quake II, Savage4 performed about as well as G400 did with its slow initial OpenGL support and was far behind TNT2 and Voodoo3. Within Direct3D titles such as Shogo: Mobile Armor Division, Savage 4 scored almost 50% slower than TNT2 and Voodoo3 even at a low resolution such as 800x600"

-
Carlos Padre
veterán
Csak azert kerdeztem, mert az unreal 98as, a s4 meg 99es, addigra volt d3d patch is, a tournamenthez meg jott s3tc texturapakk. Az barmelyik korabeali kartyahoz kepest jobban nezett ki, a 3dfxek meg csak ilyen belyegmeretu mosott texturakat tudtak (a v3 is).
A v2 lenyegeben a 98as tnt megjelenesig volt kiraly, 99es kartyak mar siman atleptek barmilyen szempontbol.
Ja ertem, en mint minosegi ugrasra gondoltam, nem a megjelenesre. Mikor megerkezett a S3TC pack egy pillanat alatt lett elavult az osszes akkori kartya.
-
arn
félisten
Szerintem ebben tévedsz.
Az S3 Virge kártyákból is volt 3 féle. A legkisebben 135 MHz ramdac, a GX-ekben 170 MHz, a legnagyobb VX-ekben 220 MHz ramdac volt.
A legjobb gyártók is építettek S3 alapokra, különleges megoldások voltak rá, halom memóriával.
Később az S3 Savage-ből már nem volt ennyi féle különc megoldás. De ott már alapból 250Mhz-es volt, mint az akkori NVidia TNT-knek.
Egy jó gyártótól, pont olyan csúcstermékek voltak, mint a többi grafkártya fejlesztőtől származók.A Savage4 már visszaesés volt, addigra elhúztak mellette. Illetve a driverek sose forrtak ki teljesen. A Savage2000-nek valóban már esélye sem volt.
Attol meg a virge budget cucc volt. Rengeteg olyan implementacio volt a piacon, ami kriminalisan rossz kimenetu volt. Ez nem a kesoi chipeken mult, de kb ez volt a piac, amit celoztak, mindent lesporoltak. A kepminoseg termeszetesen folyamatosan javult, es nem ez volt a fo problema, ez inkabb a vision-trio kontexusban volt visszalepes.
Ha nagyon a dacok orajelebe kapaszkodunk, epp az nv a legjobb pelda ra, hogy lehet magas orajellel is elmegy szintu kimenetet csinalni. A gf2nek lett jobb kimenete.
A nagy oemekben volt a penz, nem azert valsztottak mert hudejo, hanem hudeolcso volt, nem kellett 3d, csak elfogadhato 2d. Akkorra ez mar egy kartyanal sem volt kihivas.
Azt gondoltak, hogy a 3ds piacot is lehet hasonlo szintu kartyakkal teriteni, csakhogy ott a legolcsobb is hasznalhato volt, 3dben meg hasznalhatatlan. Mint kesobb bebizonyosodott szinte mindig az vitte a piacot, aki a csucsot celozta, igy az s3 hozzaallasa totalisan zsakutcanak bizonyult.
Az s4 volt az egyetlen ertelmezheto 3ds kartyajuk. Kar ertuk, mert okos megoldasokat csinaltak, kevesebbol probaltak hasonlo szintet megugrani, a s2000ben is fele annyi tranyo volt, mint a gfban, es a s4 is 64bites busszal jott, megis 32 biten az egyik legjobban teljesito kartya volt a piacon.
-
Bile Demon
őstag
Sziasztok!
Bocsánat ha hülye kérdés lenne, még eléggé új vagyok a retro cuccokban.
A kérdésem az lenne, hogy van egy AMD K5-ös gépem egy SB16 (CT2230) hangkártyával, de működés közben a kártya a kimeneten felvesz egy csomó más dolgot is (pl fülhallgatóba hallom ahogy a cd felpörög, ahogy olvassa róla az adatot, vagy hallom miközben mozgatom az egeret, stb) ennek mi lehet az oka? Lehet ezt valahogy javítani? Előre is köszönöm a válaszokat, és mégegyszer elnézést ha hülye kérdés lenne.
üdv,
A nem használt bemeneteket érdemes a mixerben mute-olni / lehalkítani. pl. CD, mikrofon, speaker, hogy ne jelenjenek meg a kimeneten. Lehet, hogy így meg tudod határozni, melyikről jön be a zaj. Én a mikrofonra tippelek. Ha nem a bemenetekről jön, akkor lehet, hogy rossz az alaplap szűrése, vagy füldhurkot alakítottak ki rajta és a zaj közvetlenül bejut a hangkártya erősítőjébe. Esetleg még a táp gyenge szűrése is lehet.
Érdemes a Line out kimenetet használni, ha van külső erősítő. Akkor legalább a hangvégfok IC-be beszűrődő zaj nem okoz gondot. -
arn
félisten
Azért emlékeim szerint a Voodoo 2 még '99 nyarán nem volt sem túl olcsó sem nagyon elvetendő. De jobban jártam sokkal, hogy ősszel a csúcs TNT-re neveztem be, még ha drágábban is.
Az S4-re emlékszem volt külön UT patch, amúgy az a kártya nem is volt valami nagy cucc, csak az UT alatt megvolt tolva mesterségesen. Emlékszem az első Savage 4-esem - még kölcsönben - a Celeron 466 mellett volt, az UT-n kívül minden sokkal rosszabb volt vele mint a TNT1-el. Egyébként ha már UT, V2 SLI alatt sem volt jó, azt mindig inkább a GeF2-vel toltam. (Ahogy sok más játékot is érdemes volt azzal 2000 utáni címeknél mindenképp).A s4 tuning nelkul is kb a tnt2 szintjet tudta 32biten, nem a tntjet, plusz 32m ram volt rajta. Nem a sebesseggel volt gond az ara mellett, hanem a drvek bugossagaval. 800x600x32ban gyorsabb volt egyertelmuen.
A v2 felet tudta, mint a 99es kartyak, es kb semmi modern nem futott rajta normalisan mert az effektek fele nem latszodott, es picike texturakat hasznalt. Retroban tobbszor nekifutottam, hogy gepet epitek kore, mert ikonikus kartya, de mar a 98as cimekkel is lassu. 99ben mar a nevebol elt, meg azokbol, akik megkajaltak a v3at. A matrox es az nv is jobb kartyakat csinalt.
-
KROK640
félisten
6x86MX-nek vmivel okosabb volt mar az FPU-ja (is) mint a sima 6x86/6x86L-nek, MMX resze is tehermentesitette vmennyire
meg orajellel es FSB-vel kompenzalt loeroben
meg azzal is, hogy sokkal jobb VGA-t lehetett rakni melle adott bugdet-bol, mint egy MMX-hez
293MHz-n FPU-ban gyorsabb volt 6x86MX, mint egy 200MMX, de a 233MMX-t akkor sem ert el
a gyari 233MHz-n is tudta egy 166MMX-t legalabb FPU-ban is
azert azzal el lehetett karistolgatni
LANparty-n is tobb gepben 3-4 eves VGA-k voltak tobbnyire a gepekben, hiaba volt benne 166MMX , a tobbiben meg még annal is gyikabb CPU volt
mienk volt ugymond csak up-to-date 1-1,5eves cucc
volt ott egy P2 is, de vmi nagyon putri VGA volt csak melle, mert a Quake2 nekunk nagyobb fps-t dobottEgyik havernak olyan 166-os MMX-e volt, ami 166@233MHZ-en ment. Nagyon bika gép lett volna, - főleg, hogy egy idő után 96MB SD RAMja volt mellé, EDO/SD RAMos volt a lapja - ha nem '99 őszén veszi, mikor már nekem a 366-os Celeronom is több hónapos. De még 2000-ben is elkaristolgatott vele, bár bővítette rendesen, mert a 16MB EDO-ból 96MB SD lett, meg repült bele egy Voodoo 2 is neki. Win 98-ra akkor még egész jó volt, pláne régebbi címekkel.
-
KROK640
félisten
Csak azert kerdeztem, mert az unreal 98as, a s4 meg 99es, addigra volt d3d patch is, a tournamenthez meg jott s3tc texturapakk. Az barmelyik korabeali kartyahoz kepest jobban nezett ki, a 3dfxek meg csak ilyen belyegmeretu mosott texturakat tudtak (a v3 is).
A v2 lenyegeben a 98as tnt megjelenesig volt kiraly, 99es kartyak mar siman atleptek barmilyen szempontbol.
Azért emlékeim szerint a Voodoo 2 még '99 nyarán nem volt sem túl olcsó sem nagyon elvetendő. De jobban jártam sokkal, hogy ősszel a csúcs TNT-re neveztem be, még ha drágábban is.
Az S4-re emlékszem volt külön UT patch, amúgy az a kártya nem is volt valami nagy cucc, csak az UT alatt megvolt tolva mesterségesen. Emlékszem az első Savage 4-esem - még kölcsönben - a Celeron 466 mellett volt, az UT-n kívül minden sokkal rosszabb volt vele mint a TNT1-el. Egyébként ha már UT, V2 SLI alatt sem volt jó, azt mindig inkább a GeF2-vel toltam. (Ahogy sok más játékot is érdemes volt azzal 2000 utáni címeknél mindenképp). -
vrob
aktív tag
Csak a piacot kovettek, sose diktaltak… a savage teteje kozepkategorias termek volt, a 2000nel probaltak visszakerulni, de az mar halottkent szuletett, es vege is volt a dalnak. Sok penz volt az oemekbol, de a rovidtavu nyeresegert bealdoztak az egesz brandet. A trio utan csak az olcsosagrol szolt mindent.
Szerintem ebben tévedsz.
Az S3 Virge kártyákból is volt 3 féle. A legkisebben 135 MHz ramdac, a GX-ekben 170 MHz, a legnagyobb VX-ekben 220 MHz ramdac volt.
A legjobb gyártók is építettek S3 alapokra, különleges megoldások voltak rá, halom memóriával.
Később az S3 Savage-ből már nem volt ennyi féle különc megoldás. De ott már alapból 250Mhz-es volt, mint az akkori NVidia TNT-knek.
Egy jó gyártótól, pont olyan csúcstermékek voltak, mint a többi grafkártya fejlesztőtől származók.A Savage4 már visszaesés volt, addigra elhúztak mellette. Illetve a driverek sose forrtak ki teljesen. A Savage2000-nek valóban már esélye sem volt.
-
Varga Gabor
csendes újonc
Sziasztok!
Bocsánat ha hülye kérdés lenne, még eléggé új vagyok a retro cuccokban.
A kérdésem az lenne, hogy van egy AMD K5-ös gépem egy SB16 (CT2230) hangkártyával, de működés közben a kártya a kimeneten felvesz egy csomó más dolgot is (pl fülhallgatóba hallom ahogy a cd felpörög, ahogy olvassa róla az adatot, vagy hallom miközben mozgatom az egeret, stb) ennek mi lehet az oka? Lehet ezt valahogy javítani? Előre is köszönöm a válaszokat, és mégegyszer elnézést ha hülye kérdés lenne.
-
arn
félisten
Sztem voltak ezekre alapuló presztízstermékek is. Technológiailag, az S3 Virge 3D amikor megjelent, az ATi, Matrox, stb.. megoldások sem voltak jobbak semmivel. A Savage 3D pl. nagyon jó volt, előremutató technológiával
A Hercules és a Diamond elég fullos kártyákat szállított S3 csippel még éveken keresztül.Ezek után jöttek a bajok. Valamiért, a direcx7-es transformation and lightinget és egyéb újdonságokat nem tudták megugrani. De ez a többieknek is alig-alig ment, az S3 mellett szinte mindenki más is kiesett a dx7 átmenetnél.
Az Nvidia egyszerűen túl jó volt. Az ATi volt az egyetlen aki életben maradt mellette a Radeonnal.Csak a piacot kovettek, sose diktaltak… a savage teteje kozepkategorias termek volt, a 2000nel probaltak visszakerulni, de az mar halottkent szuletett, es vege is volt a dalnak. Sok penz volt az oemekbol, de a rovidtavu nyeresegert bealdoztak az egesz brandet. A trio utan csak az olcsosagrol szolt mindent.
-
vrob
aktív tag
Sztem voltak ezekre alapuló presztízstermékek is. Technológiailag, az S3 Virge 3D amikor megjelent, az ATi, Matrox, stb.. megoldások sem voltak jobbak semmivel. A Savage 3D pl. nagyon jó volt, előremutató technológiával
A Hercules és a Diamond elég fullos kártyákat szállított S3 csippel még éveken keresztül.Ezek után jöttek a bajok. Valamiért, a direcx7-es transformation and lightinget és egyéb újdonságokat nem tudták megugrani. De ez a többieknek is alig-alig ment, az S3 mellett szinte mindenki más is kiesett a dx7 átmenetnél.
Az Nvidia egyszerűen túl jó volt. Az ATi volt az egyetlen aki életben maradt mellette a Radeonnal. -
arn
félisten
6x86MX-nek vmivel okosabb volt mar az FPU-ja (is) mint a sima 6x86/6x86L-nek, MMX resze is tehermentesitette vmennyire
meg orajellel es FSB-vel kompenzalt loeroben
meg azzal is, hogy sokkal jobb VGA-t lehetett rakni melle adott bugdet-bol, mint egy MMX-hez
293MHz-n FPU-ban gyorsabb volt 6x86MX, mint egy 200MMX, de a 233MMX-t akkor sem ert el
a gyari 233MHz-n is tudta egy 166MMX-t legalabb FPU-ban is
azert azzal el lehetett karistolgatni
LANparty-n is tobb gepben 3-4 eves VGA-k voltak tobbnyire a gepekben, hiaba volt benne 166MMX , a tobbiben meg még annal is gyikabb CPU volt
mienk volt ugymond csak up-to-date 1-1,5eves cucc
volt ott egy P2 is, de vmi nagyon putri VGA volt csak melle, mert a Quake2 nekunk nagyobb fps-t dobottCsak egy olcso 166mmxet altalaban feltuningoltal altalaban 250mhz kornyekere, ez mar a 6x nem tudta megugrani, es nem is volt feltetlen olcsobb. Sot dos alatt meg a 300mhz alatti p2ok sem voltak versenykepesek az mmxel.
A 6x 96ban nagy dolog volt, a kesobbi evekben mar nem.
-
arn
félisten
Ettol lettek, csak lenyegeben ettol is omlott ossze az egesz vegul, mert a presztizsbrandbol csinaltak tesco gazdasagost. Rovidtavu haszonert kiirtak magukat a versenybol, pedig siman lehetett volna akar ati is a tortenet vege.
-
hobizoli
nagyúr
98ban mar nagyon fpura epult minden, egy tuningolt mmx siman jobb valasztas volt akarmelyik 6xnel, vagy k6nal.
Voltak akkor mar netes tesztek, pl s4prot 32mval tok olcson lehetett venni. 32 biten teljesen versenykepes volt, es jol lehetett tuningolni. A gagyi kiadasokat kellett kerulni. En akkoriban 800x600x32ben jatszottam, riva128 > tnt > s4pro > tnt2u vonalon mentem.
6x86MX-nek vmivel okosabb volt mar az FPU-ja (is) mint a sima 6x86/6x86L-nek, MMX resze is tehermentesitette vmennyire
meg orajellel es FSB-vel kompenzalt loeroben
meg azzal is, hogy sokkal jobb VGA-t lehetett rakni melle adott bugdet-bol, mint egy MMX-hez
293MHz-n FPU-ban gyorsabb volt 6x86MX, mint egy 200MMX, de a 233MMX-t akkor sem ert el
a gyari 233MHz-n is tudta egy 166MMX-t legalabb FPU-ban is
azert azzal el lehetett karistolgatni
LANparty-n is tobb gepben 3-4 eves VGA-k voltak tobbnyire a gepekben, hiaba volt benne 166MMX , a tobbiben meg még annal is gyikabb CPU volt
mienk volt ugymond csak up-to-date 1-1,5eves cucc
volt ott egy P2 is, de vmi nagyon putri VGA volt csak melle, mert a Quake2 nekunk nagyobb fps-t dobott -
Czo
addikt
Ez egy erdekes tema egyebkent. Uzleti szempontbol, ez volt a legjobb dontes amit hozhattak, ettol lettek market leaderek, az viszont teny, hogy korabban, a board OEM dontotte el, kitol veszi a DAC-ot illetve azt is, hogy mennyire jo PCB-t tervez hozza.
-
arn
félisten
Csak epp ez volt a gond, a trio64 kimenete visszalepes volt a normalisabb vision864hez kepest is, a 96x szeriarol meg nem is beszelve, a jo kis highend dacokkal.
-
arn
félisten
igen ~98-sban volt ez
az a LANparty vmikor osszel volt abban az evben, a tobbi intel-s gepben meg egy Riva128 sem volt, csak vmi kepgenerator S3-s VGA-k
de siman voltak ott P100-120-133-166-k meg par 166MMX volt csak
S3 Savage-knel az is baj volt hogy kulonbozo chip verziokrol semmi info nem volt elerheto akkoriban hogy melyik nagyjabol mit tud hardveresen, mi a diffi egy DX meg a VX chip kozott tudasban, meg a driver vhogy sosem sikerult hozzajuk joraebben az Nvidia fenyevekkel verte a tobbieket mindig
Savage4 meg johogy verte a PCI-s Voodoo2-t 1,5x orajellel es 4xAGP-vel...
98ban mar nagyon fpura epult minden, egy tuningolt mmx siman jobb valasztas volt akarmelyik 6xnel, vagy k6nal.
Voltak akkor mar netes tesztek, pl s4prot 32mval tok olcson lehetett venni. 32 biten teljesen versenykepes volt, es jol lehetett tuningolni. A gagyi kiadasokat kellett kerulni. En akkoriban 800x600x32ben jatszottam, riva128 > tnt > s4pro > tnt2u vonalon mentem.
-
Czo
addikt
Annak nem Vision864 kepessegei voltak, hanem konkretan egy Vision864 volt, amibe belekerult a RAMDAC es az osszes alkatresz, ami kellett az orajelek generalasahoz. Assembly oranybol nezve, a Trio64 Vision 864-kent viselkedett.
-
vrob
aktív tag
Jaja, a Trio64 döbbenet volt amikor megjelent 95-ben, Vison864 képességekkel.
Főleg miután megérkeztek a noname kínai változatok, az előzőekhez képest töredék áron, majd a Trio64V+/Trio64UV+ verziók.
97-re megjött a Trio64V2 is. Kb. végtelent adhattak el belőle
-
arn
félisten
Igy igy, ha egyszer ossze akarnek rakni egy gepet DOS-ra csak ezt a kartyat valasztanam. Vagy egy Matroxot, mert most mar megengedhetem magamnak
Dosra nem a legjobb a matrox. S3, nvidia, ark - azt aminek jo az analog kimenete.
-
arn
félisten
En az Unreal-al talalkoztam eloszor. Akkoriban a Quake es a Glide volt az etalon. Mindegy mennyire szarul nez ki csak fusson gyorsan.
Az Unreal Tournament DEMO-val meg par eve is valalhatatlanul sok idot qrtam el
Csak azert kerdeztem, mert az unreal 98as, a s4 meg 99es, addigra volt d3d patch is, a tournamenthez meg jott s3tc texturapakk. Az barmelyik korabeali kartyahoz kepest jobban nezett ki, a 3dfxek meg csak ilyen belyegmeretu mosott texturakat tudtak (a v3 is).
A v2 lenyegeben a 98as tnt megjelenesig volt kiraly, 99es kartyak mar siman atleptek barmilyen szempontbol.
-
ρσгτσ
addikt
Igy igy, ha egyszer ossze akarnek rakni egy gepet DOS-ra csak ezt a kartyat valasztanam. Vagy egy Matroxot, mert most mar megengedhetem magamnak
Ez pörög nálam is DOS -ban.
-
Carlos Padre
veterán
Igy igy, ha egyszer ossze akarnek rakni egy gepet DOS-ra csak ezt a kartyat valasztanam. Vagy egy Matroxot, mert most mar megengedhetem magamnak
-
DarthSun
félisten
En az S3 Trio 64-rol beszeltem, nem az 3D-rol, az azert nem volt rossz a maga (DOS-os) idejeben. Teljesen mas era.
A Trio64v2 nagyon feelinges volt a korában, illetve retróban ma is.
Mikor megjelent, mindenkinek az volt a műhelyben (számtech másodállás). -
KROK640
félisten
En az S3 Trio 64-rol beszeltem, nem az 3D-rol, az azert nem volt rossz a maga (DOS-os) idejeben. Teljesen mas era.
DOS alá a Trio 64 biztos jó volt, nem tudom. S3 Virget láttam havernál (kemény 2MB-os volt), meg ugye nekem volt a Trio 3D Win98 alatt, na oda egy katasztrófa volt. '99 tavaszán az akkori játékokra már gyakorlatilag elégtelen volt. A 3D Mark '99 ereményére mai napig emlékszem, kemény 131 pontot kapott Celeron 366 mellett!
-
ρσгτσ
addikt
Én alapvetően DOS -ra készülök vele, a 98 csak mankó, azért lövöm ki a Windows bootot.
Legalábbis addig, amíg a DOS konfighoz meg nem jön a kicsi HDD. De simán lehet, hogy ez is marad.Az a baj már sok minden felgyűlt és el kellene adnom pár dolgot, mert nem tudom hova tenni. Csak néha beakad egy-egy nagyon jó ajánlat és nehéz ellenállni.... Főleg ha van benne olyan komponens, ami érdekel is.
Szerk.:
Közben vadászom a Win98 géphez is a VGA kártyákat. Brutális árak vannak AGP -ben.... -
Carlos Padre
veterán
S3 Trio 3D/2X 4MB ... ne is említsd nekem azt az ál 3D kártyát, mai napig rossz emlékeim vannak róla. A játékok D3D-ben csak iszonyúan szaggatva, glitchekkel teli futottak rajta, már ami egyáltalán elindult D3D-be. OpenGL, és 3DFX persze nem volt. Mondjuk ha van mellette egy Voodoo 2 akkor nem lett volna rossz ...
En az S3 Trio 64-rol beszeltem, nem az 3D-rol, az azert nem volt rossz a maga (DOS-os) idejeben. Teljesen mas era.
-
DarthSun
félisten
Jött velem szembe egy nagyon jó ajánlat, így a tervezett projekt marad, csak más elemekkel. ASRock P4i65G, P4 2.8GHz félkonfig pár aprósággal. Prescott van benne, de azt tudom majd cserélni Northwood -ra. Plusz szereztem egy SB0100 -at is. Az amúgy is filléres tétel.
Mondjuk én nem szimplán a DOS -t tettem fel múltkor sem, és egyelőre most is ez a terv. Kilőttem hogy bootoljon a Windows, így a DOS tölt be, de bármikor megmarad a grafikus felület, ha arra van szükségem. Tehát a Win98.
Az úgy jó is. Hasonló konfigot én is úgy szoktam. Win98 alatt eleve aktiválható a bootmenü, így lazán választható a DOS vagy a grafikus felület. SB0100- hoz pedig van gyári DOS driver, és W98 is. Persze DOS alatt működik a modernizált változatokkal is.
-
hobizoli
nagyúr
igen ~98-sban volt ez
az a LANparty vmikor osszel volt abban az evben, a tobbi intel-s gepben meg egy Riva128 sem volt, csak vmi kepgenerator S3-s VGA-k
de siman voltak ott P100-120-133-166-k meg par 166MMX volt csak
S3 Savage-knel az is baj volt hogy kulonbozo chip verziokrol semmi info nem volt elerheto akkoriban hogy melyik nagyjabol mit tud hardveresen, mi a diffi egy DX meg a VX chip kozott tudasban, meg a driver vhogy sosem sikerult hozzajuk joraebben az Nvidia fenyevekkel verte a tobbieket mindig
Savage4 meg johogy verte a PCI-s Voodoo2-t 1,5x orajellel es 4xAGP-vel...
-
KROK640
félisten
Jo, akkoriban voltak ilyenek. Maig emlekszem, hogy a Voodoo2-es haverok cinkeltek a Savage 4 miatt, aztan jott az Unreal
Másra se volt jó szegény ...
Emlékszem, hogy mikor megvettem az ASUS V3400TNT-t péntekenn, a kövi hétfőn a friss árlistán ott virított a Savage 4 32MB-al... Azt hittem tökönszúrom magam.
Aztán egyik osztálytársam vett, neki is pont 366-osa votl 32MB-al, és mikor beszereltem neki teszteltünk, és már nyugodtabban jöttem haza, hogy mégsem olyan nagy durr az a kártya. Aztán később háromszor(!) is lett átmenetileg, egy igazi bumeráng kártya volt, utolsó alaklommal még az 1700-as Celeronban is volt, egy 2MB Ati kártyát meg egy Voodoo2-t váltva. Aztán jött a GeForce 2 MX400 64MB, hát az megváltás volt utána, ráadásul került még egy V2 SLI is a gépbe, a maximalizmus kedvéért![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
KROK640
félisten
nekem az volt a 6x86MX-PR300 mellett
Hercules Dynamite-128 ET6000 4MB MDRAM![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
CPU kapott 3,5x66MHz helyett 3,5x83.3MHz-t (=293MHz) 41,6MHz PCI orajellel...es birta
melle ment egy 3DFx Voodoo1 4MB is
1x64MB SDR-SDRAM PC100eleg jol ment rajta minden, foleg amikhez jottek ki a Glide patch-k is
LANparty-n is ezt a 3 gepet neztek vagy 15-20-n mogottunk allva, pedig ebben a 3-ban volt csak a mindenki altal lefikkantott Cyrix CPU, tobbi mind vmi intel volt
de azokban 2D VGA sem volt egy nagy eresztes, 1MB-s Trio32/64-k, 1-2 kezdeti Virge, rendes 3D abszolut nem volt senkinek, csk nekunk, meg RAM is frutti 8-12-16MB-ka Seagate HDD-knek volt tipusbetegsege hogy 33MHz-nel nagyobb FSB orajelnel eldobtak FAT tablat, de mi WD-ket hasznaltunk, es az birta a 41-t is csont nelkul
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Jó kis Voodoo 1-es, egyszerr majnem vettem egyet, Elephant volt ha jól emlékszem, de lebeszéltek róla. Ez még a 3400TNT előtt volt.
1x64MB SDR-SDRAM PC100 --- anno nekem is így kellettt volna, és akkor nem "kallódik el" a szervízben az egyik 32-es modulom. Csak hát vételkor egy utolsó pillanatos döntés volt a +32MB RAM és csak beraktak egy második modult, nem kicserélték. Viszont mikor a 32-es mellé egy 64-es került be, 96MB RAMmmal, nagyon jó volt az élet 2000 tavaszán Win 98 alatt

-
ρσгτσ
addikt
Jött velem szembe egy nagyon jó ajánlat, így a tervezett projekt marad, csak más elemekkel. ASRock P4i65G, P4 2.8GHz félkonfig pár aprósággal. Prescott van benne, de azt tudom majd cserélni Northwood -ra. Plusz szereztem egy SB0100 -at is. Az amúgy is filléres tétel.
Mondjuk én nem szimplán a DOS -t tettem fel múltkor sem, és egyelőre most is ez a terv. Kilőttem hogy bootoljon a Windows, így a DOS tölt be, de bármikor megmarad a grafikus felület, ha arra van szükségem. Tehát a Win98.
-
KROK640
félisten
Igen, az volt az ultimate kartyaja, csak itt az ET 4000 lett felemlitve.
Emlekszen en meg mennyire orultem, hogy ossze tudtam sprorlni egy S3 Trio-ra.S3 Trio 3D/2X 4MB ... ne is említsd nekem azt az ál 3D kártyát, mai napig rossz emlékeim vannak róla. A játékok D3D-ben csak iszonyúan szaggatva, glitchekkel teli futottak rajta, már ami egyáltalán elindult D3D-be. OpenGL, és 3DFX persze nem volt. Mondjuk ha van mellette egy Voodoo 2 akkor nem lett volna rossz ...
-
DarthSun
félisten
nekem az volt a 6x86MX-PR300 mellett
Hercules Dynamite-128 ET6000 4MB MDRAM![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
CPU kapott 3,5x66MHz helyett 3,5x83.3MHz-t (=293MHz) 41,6MHz PCI orajellel...es birta
melle ment egy 3DFx Voodoo1 4MB is
1x64MB SDR-SDRAM PC100eleg jol ment rajta minden, foleg amikhez jottek ki a Glide patch-k is
LANparty-n is ezt a 3 gepet neztek vagy 15-20-n mogottunk allva, pedig ebben a 3-ban volt csak a mindenki altal lefikkantott Cyrix CPU, tobbi mind vmi intel volt
de azokban 2D VGA sem volt egy nagy eresztes, 1MB-s Trio32/64-k, 1-2 kezdeti Virge, rendes 3D abszolut nem volt senkinek, csk nekunk, meg RAM is frutti 8-12-16MB-ka Seagate HDD-knek volt tipusbetegsege hogy 33MHz-nel nagyobb FSB orajelnel eldobtak FAT tablat, de mi WD-ket hasznaltunk, es az birta a 41-t is csont nelkul
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
KROK640
félisten
Nekem az rémlik, hogy Oldman a Tseng ET6000-et tolta nagyon. A kártya egy 6x86-os proci mellett, 1996-ban igazi gamer álompárost alkottak, 60.000 landmark char/seccel.
1997-ben sikerült is ezt elérnem. Emlékszem micsoda érzés volt installálni a saját gépbe az első 128 bites kártyát, majd újra futtatni a kor szoftvereit.
"Emlékszem micsoda érzés volt installálni a saját gépbe az első 128 bites kártyát, majd újra futtatni a kor szoftvereit.
"
Nekem az ASUS V3400TNT 16MB installja volt ilyen. Emlékszem, hogy a Windows desktopon lilás hátterem volt, és középen a kártyáról egy kép (a driver installból screenshootoltam). Kaptam mellé egy Incoming nevű játékot, napokig játszottam azzal, meg a Midtown Madnessel, Carmagedon 2-vel, meg még 1-2 másik játékkal
Hatalmas élmény volt, mai napig az egyik legnagyobb előrelépésnek tartom amit PC-n megéltem.
A másik ilyen nagy lépés az volt mikor 32MB-ról 96-ra váltottam.Manapság ami hasonló élmény volt, az az I3 4330-ról (+ SATA SSD) I5 10400F-re váltás volt, M2 SSDvel. Ott volt még ilyen mindenben észrevettem, hogy tényleg új gépem van élmény

-
Carlos Padre
veterán
En az Unreal-al talalkoztam eloszor. Akkoriban a Quake es a Glide volt az etalon. Mindegy mennyire szarul nez ki csak fusson gyorsan.
Az Unreal Tournament DEMO-val meg par eve is valalhatatlanul sok idot qrtam el
-
arn
félisten
Jo, akkoriban voltak ilyenek. Maig emlekszem, hogy a Voodoo2-es haverok cinkeltek a Savage 4 miatt, aztan jott az Unreal
Miert, egy 32m s4 pro korberohogte a v2ot. Foleg tuningolva.
Nem az unreal tournament? -
Carlos Padre
veterán
Jo, akkoriban voltak ilyenek. Maig emlekszem, hogy a Voodoo2-es haverok cinkeltek a Savage 4 miatt, aztan jott az Unreal
-
arn
félisten
nekem az volt a 6x86MX-PR300 mellett
Hercules Dynamite-128 ET6000 4MB MDRAM![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
CPU kapott 3,5x66MHz helyett 3,5x83.3MHz-t (=293MHz) 41,6MHz PCI orajellel...es birta
melle ment egy 3DFx Voodoo1 4MB is
1x64MB SDR-SDRAM PC100eleg jol ment rajta minden, foleg amikhez jottek ki a Glide patch-k is
LANparty-n is ezt a 3 gepet neztek vagy 15-20-n mogottunk allva, pedig ebben a 3-ban volt csak a mindenki altal lefikkantott Cyrix CPU, tobbi mind vmi intel volt
de azokban 2D VGA sem volt egy nagy eresztes, 1MB-s Trio32/64-k, 1-2 kezdeti Virge, rendes 3D abszolut nem volt senkinek, csk nekunk, meg RAM is frutti 8-12-16MB-ka Seagate HDD-knek volt tipusbetegsege hogy 33MHz-nel nagyobb FSB orajelnel eldobtak FAT tablat, de mi WD-ket hasznaltunk, es az birta a 41-t is csont nelkul
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
ez mar inkabb 98 korul lehetett, akkor mar ment a riva128 is.
96ban nagyobb szam volt a 6x, es dragabb is volt, mint az azonos orajelu pentium. Csak aztan jott a quake. De pl a gp2 hasitott a 6xen. -
hobizoli
nagyúr
Nekem az rémlik, hogy Oldman a Tseng ET6000-et tolta nagyon. A kártya egy 6x86-os proci mellett, 1996-ban igazi gamer álompárost alkottak, 60.000 landmark char/seccel.
1997-ben sikerült is ezt elérnem. Emlékszem micsoda érzés volt installálni a saját gépbe az első 128 bites kártyát, majd újra futtatni a kor szoftvereit.
nekem az volt a 6x86MX-PR300 mellett
Hercules Dynamite-128 ET6000 4MB MDRAM![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
CPU kapott 3,5x66MHz helyett 3,5x83.3MHz-t (=293MHz) 41,6MHz PCI orajellel...es birta
melle ment egy 3DFx Voodoo1 4MB is
1x64MB SDR-SDRAM PC100eleg jol ment rajta minden, foleg amikhez jottek ki a Glide patch-k is
LANparty-n is ezt a 3 gepet neztek vagy 15-20-n mogottunk allva, pedig ebben a 3-ban volt csak a mindenki altal lefikkantott Cyrix CPU, tobbi mind vmi intel volt
de azokban 2D VGA sem volt egy nagy eresztes, 1MB-s Trio32/64-k, 1-2 kezdeti Virge, rendes 3D abszolut nem volt senkinek, csk nekunk, meg RAM is frutti 8-12-16MB-ka Seagate HDD-knek volt tipusbetegsege hogy 33MHz-nel nagyobb FSB orajelnel eldobtak FAT tablat, de mi WD-ket hasznaltunk, es az birta a 41-t is csont nelkul
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Carlos Padre
veterán
Nekem az rémlik, hogy Oldman a Tseng ET6000-et tolta nagyon. A kártya egy 6x86-os proci mellett, 1996-ban igazi gamer álompárost alkottak, 60.000 landmark char/seccel.
1997-ben sikerült is ezt elérnem. Emlékszem micsoda érzés volt installálni a saját gépbe az első 128 bites kártyát, majd újra futtatni a kor szoftvereit.
Igen, az volt az ultimate kartyaja, csak itt az ET 4000 lett felemlitve.
Emlekszen en meg mennyire orultem, hogy ossze tudtam sprorlni egy S3 Trio-ra. -
vrob
aktív tag
Ja, en is rengeteget tanultam tole a kezdeti idokben, amikor meg csak nem is hallottunk az internetrol (lehet nem is volt meg
), nagyon inspirativ volt amig at nem billent egy inteles master race idiotava, hogy (fel)futassa a sajat bizniszet, utana mar az ujsagban is elegge lekezelo lett.Mindegy, szep emlekeim vannak abbol az idobol, csak az ET4000 okozott egy kis flashback-et
Nekem az rémlik, hogy Oldman a Tseng ET6000-et tolta nagyon. A kártya egy 6x86-os proci mellett, 1996-ban igazi gamer álompárost alkottak, 60.000 landmark char/seccel.
1997-ben sikerült is ezt elérnem. Emlékszem micsoda érzés volt installálni a saját gépbe az első 128 bites kártyát, majd újra futtatni a kor szoftvereit.
-
KROK640
félisten
Ma csak ez lett a piacon.

Nem sok számtech cucc volt, főleg konzol játékok szoktak lenni, most is azok voltak túlsúlyban. Egy dobozos MSI GTX750ti Twin Frozr volt izgalmasabb tétel, de a 20€-s árat sokalltam, és különösebben szükségem sincs rá. Ja, meg volt egy legelső lapos monitoros iMac, a félgömb házas. Tartozékok is voltak hozzá, de nem volt szép állapotban általánosságban, meg nincs is annyira az érdeklődési körömben.A jobboldalira ránézve elkapott a nosztalgia

-
Pista0001
veterán
Ma csak ez lett a piacon.

Nem sok számtech cucc volt, főleg konzol játékok szoktak lenni, most is azok voltak túlsúlyban. Egy dobozos MSI GTX750ti Twin Frozr volt izgalmasabb tétel, de a 20€-s árat sokalltam, és különösebben szükségem sincs rá. Ja, meg volt egy legelső lapos monitoros iMac, a félgömb házas. Tartozékok is voltak hozzá, de nem volt szép állapotban általánosságban, meg nincs is annyira az érdeklődési körömben. -
KROK640
félisten
Ja, en is rengeteget tanultam tole a kezdeti idokben, amikor meg csak nem is hallottunk az internetrol (lehet nem is volt meg
), nagyon inspirativ volt amig at nem billent egy inteles master race idiotava, hogy (fel)futassa a sajat bizniszet, utana mar az ujsagban is elegge lekezelo lett.Mindegy, szep emlekeim vannak abbol az idobol, csak az ET4000 okozott egy kis flashback-et
Nekem sem volt sokáig netem (jó '99 őszétől betárcsázós, de a használható ADSLig 2004-ig kellett várnom) és akkor az újságok maradtak amiből tudtam tájékozódni. Egy idő után eléggé Inteles lett, de nekem akkoriban azért nem tűnt fel, mert valahogy mindenki az volt körülöttem, és így azt gondoltam, hogy ez a normális. 4+ éve volt gépem mire az első AMD-m jött. Na az maradt is rögtön 6,5 évig, majd utána még 4 évre AMD, és csak aztán jött megint Intel (most a fő asztali gépekről beszélek) immár 12 éve. De itt van pár méterre a laptopom az meg Ryzenes ...
-
Carlos Padre
veterán
Ja, en is rengeteget tanultam tole a kezdeti idokben, amikor meg csak nem is hallottunk az internetrol (lehet nem is volt meg
), nagyon inspirativ volt amig at nem billent egy inteles master race idiotava, hogy (fel)futassa a sajat bizniszet, utana mar az ujsagban is elegge lekezelo lett.Mindegy, szep emlekeim vannak abbol az idobol, csak az ET4000 okozott egy kis flashback-et
-
KROK640
félisten
azzal volt a baj, hogy vkik megvettek nala 90-100k-ert akkor egy tuning CPU-t, ez akkoriban ez netto 2-3 havi atlagkereset volt am, es nem mindig ment annyin, mint nala
aztan ha beirtak ezt a forumara akkor kitorlodott a poszt meg aki irta az is
ehhez kepest a 6x86MX-eink meg csont nelkul vittek a 293MHz-t default Vcore-n esőtáncolás nelkul is es toredek ara volt
raficcent egy nagyobb meretu huto, mellette elol-alul egy 80mm-s venti fujt befele es kesz
csak azert nem tudtuk tobbre huzni, mert a TX-s deszkank nem tudott 83MHz-s FSB-nel tobbet, de ennyin akarmeddig nezve elment, siman irtam a CD-ket is vele igy
a szorzoaramkor meg a CPU-ban volt, de ugy emlexem 4x-t nem tudott, csak 3,5x-t maxNa az mondjuk tényleg baj volt, ha nem ment anynit és aki megemlítette kitörlődött. Sose jártam a fórumján, az újságban olvasgattam az írásait, akkoriban még nem vagy korlátozottan volt netem, percdíjjas 56K-s, fórumokra nem nagyon jártam.
odlamnnek le kellett volna írnia azt is, hogy milyen lapban garantálja ezt az eredményt akéár milyen RAMmmal stb. Később a PII-PIII-as időkbeli írásaiból sokat tanultam, és szerettem a rovatát. De soha semmit nem vettem tőle, már csak azért sem, mert még ha akartam volna se lett volna rá pénzem.Sajátként 366-os Celeronnal kezdtem, ami egy év alatt három alaplapot fogyasztott el, de az utolsó jó stabil volt már. Akkor ugye kpépbe jött a tuning, ezek mentek 550-en, de én beértem 458-on is, eddigre már ment a tuning. A tengernyiszer megénekelt Celeron 466-osom meg méár ugye eleve tuninggal kezdte, ott is részben a deszka volt a korlátozó tényező, mert 585-ön már nem volt hang, de azért mert a PCI portok magas frekit kaptak, amúgy próbaképp 1-2 percig még 766-on is bírta. Mai tudásommal azért úgy 600 körül csak stabilizálnám, persze ha kell azon az áron, hogy használtan pattintok hozzá egy jobb lapot.
Akkoriban az Intel tűnt számomra jobb választásnak, a K6-osokat gyengének találtam, aztán meg jött a THG cooler leszedős CPU elégetős videó ... meg a lesarkazásos rém storyk. De aztán 2003-ra csak beneveztem egy Athlon XP-re
-
hobizoli
nagyúr
Igen, mert akkoriban azokkal az volt a szar, hogy csak úgy tudtad megmondani, hogy jó-e az adott példány, ha beraktad egy jobb lapba és kitesztelted. Tehát melós volt azért. Az más dolog, hogy nem érte meg...
jah, akkoriban sokan azt gondolták, hogy a minél magasabbb CPU órajel, és más meg kb nem számít. Az első gépemnél még én is beleestem ebbe a hibába, ráadásul akkor a tuningot sem ismertem, ma a 366-os Celeron + 64MB + S3 Trio helyett inkább vennék egy 300A normálisabb lappal 450-re tolva, de cserébe 64-128MB RAMmal és jobb VGAval. Legalább egy Vodoo 2-vel, ami akkoriban már nem is volt olyan drága.
Aztán ugye mikor a szervízben elvarázsolták a 32MB RAMomat ('99 szeptember eleje), akkor megtanultam 32MB RAMmal "élvezni" az életet. Win 98 alatt is szar volt 32MB RAMmal lenni, jó sokáig töltött minden, a HITMAN c. játék emlékszem szó szerint 7-8 percig töltött be, meg voltak játékok amik folyton kidobáltak az asztalra, néha több perc töltés után is. Megváltás volt mikor 2000 áprilisában tudtam venni végre +64MB RAMot. 96MB RAMmal rá se ismertem a gépemre, ami korábban percekig töltött az pár mp alatt bejött, és megszűnt az, hogy kidobáltak a játékok az asztalra. Elég hamar rájöttem, hogy mennyire számít a sok RAM (már akkor is mikor 32MB-ra downgradeltem 64-ből, egyből feltűnt mikor visszakaptam a gépet, hogy miért ilyen lassú ez?)
azzal volt a baj, hogy vkik megvettek nala 90-100k-ert akkor egy tuning CPU-t, ez akkoriban ez netto 2-3 havi atlagkereset volt am, es nem mindig ment annyin, mint nala
aztan ha beirtak ezt a forumara akkor kitorlodott a poszt meg aki irta az is
ehhez kepest a 6x86MX-eink meg csont nelkul vittek a 293MHz-t default Vcore-n esőtáncolás nelkul is es toredek ara volt
raficcent egy nagyobb meretu huto, mellette elol-alul egy 80mm-s venti fujt befele es kesz
csak azert nem tudtuk tobbre huzni, mert a TX-s deszkank nem tudott 83MHz-s FSB-nel tobbet, de ennyin akarmeddig nezve elment, siman irtam a CD-ket is vele igy
a szorzoaramkor meg a CPU-ban volt, de ugy emlexem 4x-t nem tudott, csak 3,5x-t max -
KROK640
félisten
PC Guru-ban irt
csőbuzi intel-s volt
volt foruma is
a nagykerben "levalogatos" eleve qrva draga intel CPU-kat arulta meg extra felarral
aztan igazabol random boltban vett CPU-k is mentek azon a frekin egyebkent
egy lehuzas volt az egesz
eleve az sem volt mind1 milyen alaplapba rakod bele az adott deszka sajat VRM-e miatt
ecce beirtam, neki hogy 6x86MX-mel kiallok a P55C 233MMX-e ellen, de csak forumban volt nagy az arca
integerben alapbol is lecsicskazatta volna, 293MHz-n meg FPU 200 es 233MMX kozott volt
OK, nyilvan lehett huzni a 233MMX-t is, csak konkreten 3-3,5x annyiba kerult a boltban, nala meg 4x annyiba
abbol az ardiffibol az MX melle vettem zsirabb VGA-t, 3DFx-t, tobb RAM-t, meg egy kulon HDD-t is... nem volt ez mind1 egy adott budget-bol epitkezve
16MB RAM-l atom jonak gondoltak magukat barmire
ja inkabb mert a horror draga CPU mellett mar nem maradt ra ammo
nekem meg 64MB volt
abbol CD irasnal siman beraktam 8MB extra buffert az ironak aztan nem kellett keccsolni semmit iras kozben lehetett hasznalni a gepet, mp3-t hallgatni stb
meg a kulon HDD is jobb felallas volt, mint felparticionalt egyetlen 4.3GB-s vagy hasonloIgen, mert akkoriban azokkal az volt a szar, hogy csak úgy tudtad megmondani, hogy jó-e az adott példány, ha beraktad egy jobb lapba és kitesztelted. Tehát melós volt azért. Az más dolog, hogy nem érte meg...
jah, akkoriban sokan azt gondolták, hogy a minél magasabbb CPU órajel, és más meg kb nem számít. Az első gépemnél még én is beleestem ebbe a hibába, ráadásul akkor a tuningot sem ismertem, ma a 366-os Celeron + 64MB + S3 Trio helyett inkább vennék egy 300A normálisabb lappal 450-re tolva, de cserébe 64-128MB RAMmal és jobb VGAval. Legalább egy Vodoo 2-vel, ami akkoriban már nem is volt olyan drága.
Aztán ugye mikor a szervízben elvarázsolták a 32MB RAMomat ('99 szeptember eleje), akkor megtanultam 32MB RAMmal "élvezni" az életet. Win 98 alatt is szar volt 32MB RAMmal lenni, jó sokáig töltött minden, a HITMAN c. játék emlékszem szó szerint 7-8 percig töltött be, meg voltak játékok amik folyton kidobáltak az asztalra, néha több perc töltés után is. Megváltás volt mikor 2000 áprilisában tudtam venni végre +64MB RAMot. 96MB RAMmal rá se ismertem a gépemre, ami korábban percekig töltött az pár mp alatt bejött, és megszűnt az, hogy kidobáltak a játékok az asztalra. Elég hamar rájöttem, hogy mennyire számít a sok RAM (már akkor is mikor 32MB-ra downgradeltem 64-ből, egyből feltűnt mikor visszakaptam a gépet, hogy miért ilyen lassú ez?)
-
KROK640
félisten
Ez a Tseng ET4000 most durvan berugta a nosztalgia erzest nalam. Anno a 80-90-es evekben, a nyomtatott szamtek lapok aranykoraban volt egy Oldman nevu fazon, aki ezekben irkalta a kis hulyesegeit tuning temaban. Akkor nagy hatassal volt ram, a kovetkezo 15 evben nem volt gepem, ami ne lett maxra tuningolva. Na o volt teljesen ragyogyulva erre a VGA-ra.
Emlékszem rá, jó kis írásai voltak, mindig tanultam valami érdekesésget belőle.
-
arn
félisten
-
DarthSun
félisten
-
DarthSun
félisten
Sajnos amit bele tudnék tenni, arra nincs mod. Ami meg jó lenne, arra slot nincs.

Így egyelőre az alaplapi integrált hangkártyával próbáltam működésre bírni inkább kevesebb, mint több sikerrel... Egyelőre VSBHDA -val próbáltam pár opciót, de vagy nem volt hang, vagy kifagyott a játék indításánal. Szóval nem biztos, hogy ez lesz a jó út, vagy ebben a formában meg tudom oldani.
Némán, visszafogottan, de azért zajlik a gamer weekend.
Öt kedvenc is van közte. Az SBEMU/VSBHDA/VSBHDASF relatíve nagy gyakorlatot kérnek.
-
arn
félisten
-
ρσгτσ
addikt
Sajnos amit bele tudnék tenni, arra nincs mod. Ami meg jó lenne, arra slot nincs.

Így egyelőre az alaplapi integrált hangkártyával próbáltam működésre bírni inkább kevesebb, mint több sikerrel... Egyelőre VSBHDA -val próbáltam pár opciót, de vagy nem volt hang, vagy kifagyott a játék indításánal. Szóval nem biztos, hogy ez lesz a jó út, vagy ebben a formában meg tudom oldani.
Némán, visszafogottan, de azért zajlik a gamer weekend.
-
DarthSun
félisten
Van még egy modernizált DOS felhasználó rajtam kívül - vagy legalábbis nem emlékszem másra.
Hang - mivel oldottad meg, natív DOS képességű PCI kártya, vagy valamelyik modern driver ? -
ρσгτσ
addikt
Arra a konfigra a Throttle - [link]
Kinézete :
itt a többször említett Throttle menüje :
Speed options:0. top speed (No throttle)
1. barely a dent (6.25% throttled)
2. not really slow at all (12.5% throttled)
3. ha! I laugh at this speed. (18.75% throttled)
4. you call this slow? (25% throttled)
5. slowly getting slower (31.25% throttled)
6. sorta kinda slow (37.5% throttled)
7. now we're getting somewhere. (43.75% throttled)
8. Half speed Cap'n! (50% throttled)
9. Gimme a 486. (56.25% throttled)
A. I can wait all day. (62.5% throttled)
B. ok, make that a 386. (68.75% throttled)
C. quarter impulse power. (75% throttled)
D. whoa! is it 1983? (81.25% throttled)
E. where'd my pentium go? (87.5% throttled)
F. hello? is this thing on? (93.75% throttled)ESC. get me outta here. No Changes.
A 9- es a legtöbb programnak ok, de pld a CD-MAN- hoz az F kell. Néhány game pedig szépen megy lassítás nélkül is, akár a hardvereset feloldva @2GHz- en, vagy még tuning alatt is.
A jelenlegi config.sys és autoexec.bat (a REM variálásával szoktam - mód/különleges mód között szörfözni)Várok a DOS gépnél új HDD -re, így gondoltam megnyúlkálom kicsit az AMD gépet. Throttle helyett ide CpuSpd kellett.
Asus M2N4 - SLI
AMD Athlon 64 X2Lassítás, így megy a Jazz Jackrabbit is:
cpuspd.exe -cd -t1
Visszaállítás:
cpuspd.exe -ce -t0
-
hobizoli
nagyúr
Ez a Tseng ET4000 most durvan berugta a nosztalgia erzest nalam. Anno a 80-90-es evekben, a nyomtatott szamtek lapok aranykoraban volt egy Oldman nevu fazon, aki ezekben irkalta a kis hulyesegeit tuning temaban. Akkor nagy hatassal volt ram, a kovetkezo 15 evben nem volt gepem, ami ne lett maxra tuningolva. Na o volt teljesen ragyogyulva erre a VGA-ra.
PC Guru-ban irt
csőbuzi intel-s volt
volt foruma is
a nagykerben "levalogatos" eleve qrva draga intel CPU-kat arulta meg extra felarral
aztan igazabol random boltban vett CPU-k is mentek azon a frekin egyebkent
egy lehuzas volt az egesz
eleve az sem volt mind1 milyen alaplapba rakod bele az adott deszka sajat VRM-e miatt
ecce beirtam, neki hogy 6x86MX-mel kiallok a P55C 233MMX-e ellen, de csak forumban volt nagy az arca
integerben alapbol is lecsicskazatta volna, 293MHz-n meg FPU 200 es 233MMX kozott volt
OK, nyilvan lehett huzni a 233MMX-t is, csak konkreten 3-3,5x annyiba kerult a boltban, nala meg 4x annyiba
abbol az ardiffibol az MX melle vettem zsirabb VGA-t, 3DFx-t, tobb RAM-t, meg egy kulon HDD-t is... nem volt ez mind1 egy adott budget-bol epitkezve
16MB RAM-l atom jonak gondoltak magukat barmire
ja inkabb mert a horror draga CPU mellett mar nem maradt ra ammo
nekem meg 64MB volt
abbol CD irasnal siman beraktam 8MB extra buffert az ironak aztan nem kellett keccsolni semmit iras kozben lehetett hasznalni a gepet, mp3-t hallgatni stb
meg a kulon HDD is jobb felallas volt, mint felparticionalt egyetlen 4.3GB-s vagy hasonlo -
arn
félisten
Ez a Tseng ET4000 most durvan berugta a nosztalgia erzest nalam. Anno a 80-90-es evekben, a nyomtatott szamtek lapok aranykoraban volt egy Oldman nevu fazon, aki ezekben irkalta a kis hulyesegeit tuning temaban. Akkor nagy hatassal volt ram, a kovetkezo 15 evben nem volt gepem, ami ne lett maxra tuningolva. Na o volt teljesen ragyogyulva erre a VGA-ra.
sebessegben mindig jok voltak, de sok kompatiblitasi problemajuk volt. retrozni inkabb nosztalgikus, mint jo valasztas. s3, nvidia - dos ala ok a legjobbak, remek vga es vesa engine.
-
Carlos Padre
veterán
Az a durva, hogy az első Tseng ET 4000ax kártyák 1990-ben jöttek ki.
Egyébként az újabb reviziók is egyre gyorsabbak lettek. Nekem van egy első generációs "tc6058af" 80-as rammal, az utána jövő "tc6100af" számozásúakról olvastam hogy tovább gyorsultak, gondolom utánahúzták az egyre gyorsuló memóriákhoz, a 70 majd a 60 nanoseces dramokhoz.
Szívesen megnéznék egy ET 4000-es sorozatról készült benchmark összeállítást, kb. 5 évet fednek le, nagyon durva.
Nem kicsit megelőzte a korát.Ez a Tseng ET4000 most durvan berugta a nosztalgia erzest nalam. Anno a 80-90-es evekben, a nyomtatott szamtek lapok aranykoraban volt egy Oldman nevu fazon, aki ezekben irkalta a kis hulyesegeit tuning temaban. Akkor nagy hatassal volt ram, a kovetkezo 15 evben nem volt gepem, ami ne lett maxra tuningolva. Na o volt teljesen ragyogyulva erre a VGA-ra.
-
vrob
aktív tag
Dos alatt az interleaved gyorsabb. A brand itt szvsz sokat nem szamit, volt referencia es hercules w32p kartyam is, ugyanazt tudtak. Et4000bol nem is lattam vramosat. Et4000axbol van orchidom, de nem benchmarkoktam sose, mert nem erdekel az a korszak annyira (91-92).
Vga modban s3nal a vram lassabb, mint a dramos, 964nel es 968nal is ezt tapasztaltam, vesaban fordul a kocka. Az arkokon a letezo legszimplabb 70ns ramok voltak, ami leteztek, megis lenyomta az osszes korabeli vlbs, interleaves, vramos kompaniat dos alatt. Pciosban is a 97es riva128 lepte at a pcios 95os arkot.
Az a durva, hogy az első Tseng ET 4000ax kártyák 1990-ben jöttek ki.
Egyébként az újabb reviziók is egyre gyorsabbak lettek. Nekem van egy első generációs "tc6058af" 80-as rammal, az utána jövő "tc6100af" számozásúakról olvastam hogy tovább gyorsultak, gondolom utánahúzták az egyre gyorsuló memóriákhoz, a 70 majd a 60 nanoseces dramokhoz.
Szívesen megnéznék egy ET 4000-es sorozatról készült benchmark összeállítást, kb. 5 évet fednek le, nagyon durva.
Nem kicsit megelőzte a korát. -
arn
félisten
A Tseng datasheet szerint, az 'i' jelezsu w32 az ugyonolyan gyors mint a sima 'w32' akkor is, ha draga VRAM helyett olcso DRAM-ot hasznalsz, mert az interleave miatt nem okoz lassulast (kvazi, megallast) az, amikor a RAMDAC olvasna a memoriat, de ezt csak akkor lehet kihasznalni, ha a spec sheet szerint, 4 MB RAM van belerakva.
Szoval a datasheet szeirnt, egy ET4000/w32i + 4 MByte DRAM az ugyonolyan gyors kellene legyen, mint egy ET4000/w32 VRAM, ha Windows gyorsitasos featurekrol van szo, ha pedig DOS, akkor a leirast olvasva, kb tok egyforma sebesseget kellene produkaljon egy 4000/ax+VRAM, 4000/w32+VRAM es egy 4000/w32i+4MB DRAM ha feltetelezzuk, hogy az osszes egyeb parameter, pl busztipus, waitstatek, orajelek is egyeznek.
Ahogy az S3-nal jellemzo volt, hogy a markas karyak jobbak, ugy itt is el tudom kepzelni, hogy ha nem Hercules vagy Orchid volt a Tseng, akkor nem volt az igazi a sebessege.
Dos alatt az interleaved gyorsabb. A brand itt szvsz sokat nem szamit, volt referencia es hercules w32p kartyam is, ugyanazt tudtak. Et4000bol nem is lattam vramosat. Et4000axbol van orchidom, de nem benchmarkoktam sose, mert nem erdekel az a korszak annyira (91-92).
Vga modban s3nal a vram lassabb, mint a dramos, 964nel es 968nal is ezt tapasztaltam, vesaban fordul a kocka. Az arkokon a letezo legszimplabb 70ns ramok voltak, ami leteztek, megis lenyomta az osszes korabeli vlbs, interleaves, vramos kompaniat dos alatt. Pciosban is a 97es riva128 lepte at a pcios 95os arkot.
-
Czo
addikt
A Tseng datasheet szerint, az 'i' jelezsu w32 az ugyonolyan gyors mint a sima 'w32' akkor is, ha draga VRAM helyett olcso DRAM-ot hasznalsz, mert az interleave miatt nem okoz lassulast (kvazi, megallast) az, amikor a RAMDAC olvasna a memoriat, de ezt csak akkor lehet kihasznalni, ha a spec sheet szerint, 4 MB RAM van belerakva.
Szoval a datasheet szeirnt, egy ET4000/w32i + 4 MByte DRAM az ugyonolyan gyors kellene legyen, mint egy ET4000/w32 VRAM, ha Windows gyorsitasos featurekrol van szo, ha pedig DOS, akkor a leirast olvasva, kb tok egyforma sebesseget kellene produkaljon egy 4000/ax+VRAM, 4000/w32+VRAM es egy 4000/w32i+4MB DRAM ha feltetelezzuk, hogy az osszes egyeb parameter, pl busztipus, waitstatek, orajelek is egyeznek.
Ahogy az S3-nal jellemzo volt, hogy a markas karyak jobbak, ugy itt is el tudom kepzelni, hogy ha nem Hercules vagy Orchid volt a Tseng, akkor nem volt az igazi a sebessege.
-
DarthSun
félisten
Ez is egy Windows accelerator, raadasul igen kesei. Az SXGA nem koridegen, mar egy lowend 8900-es Trident is tudja 16 szinnel, egy high-endnek mondhato, de az ara miatt az acceleratoros kartyak kozott olcso S3 924 is tudja mar szerintem raadasul true color szinben is. Kb 6 evvel szerintem mindegyik oregebb, mint ez a Matrox kartya. Az elso S3-at egyebkent ugy emlekszem, hogy qrvasokan 1280-nak is brandeltek, mert a 16 szinu, 1280x1024-es GUI gyorsitassal kb az elsok kozott jottek ki.
A kijelzőm nem tudta az 1280- at sokáig, max 1024, de attól is már kifolyt a szemem. Az HP LCD 1280x1024 is megváltás volt, a mostani modern panelek meg hát...
-
arn
félisten
Hirtelen nem is tudom, hogy tudok-e mas "univerzalis" chipet, mint a Tseng 4000. Mert abbol van ISA, PCI, VLB es a /w32 modell erre a variaciora raakasztotta meg a Windows gyorsitast is. Azt is kinezem egyebkent a kartyabol, hogy pl 486 DX 25-33 eseten, kb a /w32 modell vegtelenul elhuz Windows alatt, majd ha kicsereled a CPU-t az emlegetett Pentium Overdrivera, akkor lehet utoleri vagy megelozi a PCI-os 4000 a PCI-os 4000/w32-t, mert addigra CPU-bol gyorsabb lehet a Win GUI mint a kezdetleges gyorsitasi funkcio.
A gyartok altalaban kulon chipeket jelentettek meg, az et4000bol is volt ax, w32, w32i, w32p. Az utolso ketto mar interleaves, es a ps volt pcios, masok teljesitmenyre. Asszem talan a wd90c33bol es s3 928bol volt isas vlbs es pcios, ezek a legkorabbi pcios kartyak.
-
Czo
addikt
Ez is egy Windows accelerator, raadasul igen kesei. Az SXGA nem koridegen, mar egy lowend 8900-es Trident is tudja 16 szinnel, egy high-endnek mondhato, de az ara miatt az acceleratoros kartyak kozott olcso S3 924 is tudja mar szerintem raadasul true color szinben is. Kb 6 evvel szerintem mindegyik oregebb, mint ez a Matrox kartya. Az elso S3-at egyebkent ugy emlekszem, hogy qrvasokan 1280-nak is brandeltek, mert a 16 szinu, 1280x1024-es GUI gyorsitassal kb az elsok kozott jottek ki.
-
DarthSun
félisten
Hirtelen nem is tudom, hogy tudok-e mas "univerzalis" chipet, mint a Tseng 4000. Mert abbol van ISA, PCI, VLB es a /w32 modell erre a variaciora raakasztotta meg a Windows gyorsitast is. Azt is kinezem egyebkent a kartyabol, hogy pl 486 DX 25-33 eseten, kb a /w32 modell vegtelenul elhuz Windows alatt, majd ha kicsereled a CPU-t az emlegetett Pentium Overdrivera, akkor lehet utoleri vagy megelozi a PCI-os 4000 a PCI-os 4000/w32-t, mert addigra CPU-bol gyorsabb lehet a Win GUI mint a kezdetleges gyorsitasi funkcio.
Matroxot teszteltem koridegen felbontással, színmélységgel, látszik hogy a helyiérték néhol már kevés a régi tesztben.
-
Czo
addikt
Hirtelen nem is tudom, hogy tudok-e mas "univerzalis" chipet, mint a Tseng 4000. Mert abbol van ISA, PCI, VLB es a /w32 modell erre a variaciora raakasztotta meg a Windows gyorsitast is. Azt is kinezem egyebkent a kartyabol, hogy pl 486 DX 25-33 eseten, kb a /w32 modell vegtelenul elhuz Windows alatt, majd ha kicsereled a CPU-t az emlegetett Pentium Overdrivera, akkor lehet utoleri vagy megelozi a PCI-os 4000 a PCI-os 4000/w32-t, mert addigra CPU-bol gyorsabb lehet a Win GUI mint a kezdetleges gyorsitasi funkcio.
-
DarthSun
félisten
A PCI kartyak kb mindegyike tartalmaz egyebkent Windows gyorsitasi funkciot (mert addigra kb, ez normalis es alap dolog lett), mig az ISA kartyak alig-alig-alig, a VLB kartyaknal meg kb fele fele aranyban mondanam ezt. Szoval, a Windows alatti benchmarkoknal a szokasos VRAM bytepakolaszasi sebessegen felul is el tudhatnak huzni azok a hardwarek, amikben van valami gyorstiasi funkcio.
Egyebkent egy ilyen tesztre tenyleg kivancsi lennek. Ugyonaz a proci, max lapcsere (a PCI es VLB miatt), es ugyonaz a VGA chispet. Amibol van ISA, PCI, VLB esetleg Windows alatt gyorsitasi es nem gyorsitasi funkcios verzio is.
ISA, PCI, VLB : asszem nem tudnám kivitelezni, ezen háromból nemtudok azonos chipset verziót összeállítani. Kártyatípus még 2-2 előfordulna, de nem azonos chipset. Tridentből 3 is, de a 9440- es VLB meghótt sztem, legalábbis nem indult utoljára.
-
Czo
addikt
ET4000/w32 is van egyik gépben, de a piramisból nem szedtem elő, nem szerepelt a tesztben. Procisebesség szempontjából relatíve erősebbre voltam kíváncsi, így a PODP futott a kettő lapban. Emellett is, Win3.11 alatt jól kijött a kontraszt, a PCI kártyák elhúztak. Sima ET4000 nincs, azt a hasonlítást nem tudnám megtenni, valamint más projekt megy, és későbbre is más van betervezve.
A PCI kartyak kb mindegyike tartalmaz egyebkent Windows gyorsitasi funkciot (mert addigra kb, ez normalis es alap dolog lett), mig az ISA kartyak alig-alig-alig, a VLB kartyaknal meg kb fele fele aranyban mondanam ezt. Szoval, a Windows alatti benchmarkoknal a szokasos VRAM bytepakolaszasi sebessegen felul is el tudhatnak huzni azok a hardwarek, amikben van valami gyorstiasi funkcio.
Egyebkent egy ilyen tesztre tenyleg kivancsi lennek. Ugyonaz a proci, max lapcsere (a PCI es VLB miatt), es ugyonaz a VGA chispet. Amibol van ISA, PCI, VLB esetleg Windows alatt gyorsitasi es nem gyorsitasi funkcios verzio is.
-
DarthSun
félisten
Technikailag, a VLB busz ateresztokepessege, nem lesz lassabb, mint a PCI busze, ha pedig 40 vagy 50 MHz orajelu a CPU, akkor gyorsabb a VLB, mint a PCI, mert a PCI az fix 33 lesz, a VLB meg a CPU busszal ketyeg egyutt. Ez volt a legfobb indok, amiert a VLB szamuzve lett (a masik a hw fuggoseg).
2.5x40- re pakoltam a procit, így minden teszt stabil volt. Nem kísérleteztem az 50MHz- el.
-
DarthSun
félisten
Lemerheted, de senki sem allitott semmit arrol, hogy a kartya milyen gyors lesz relativan mas kartyahoz.
Mondjuk ET4000 eseten ezt egyebkent eleg jol ossze lehetne hasonlitani (elterjedt kartya volt), mert a legelso verzio es a /w32 verzio kozott van egy hatalmas elteres. Ez utobbi tudja gyorsitani a Windows GUI-t!. Nekem semmi ilyen kartyam nincs, illetve nem is tudom, hogy milyen Windows 3.0/3.1 GUI benchmarkok vannak. De elmeletben ugy gondolom, hogy a sima ET4000 es az ET4000/w32 DOS alatti benchmarkokban, ugyonolyan busz eseten kb ugyonazt fogja hozni, mig az ET4000/w32 pedig el fog huzni a Windowsos benchmarkban. Tesztelni ezt is ugy erdemes, hogy nem elszallt CPU-t alkalmaz hozza az ember (tehat nem 5x86-ot vagy 486 DX4/DX2-t), mert elkepzelheto, hogy egy 5x86/133 mellett pl a CPU gyorsabb lesz/lehet kitoltott teruletu teglalapok rajzolasara, mint az accelerator magaban a /w32-es kartyaban, viszont egy korabeli CPU, mondjuk 486DX33 mellett igazan meg lehetne nezni, hogy ez a feature mit szamit.
ET4000/w32 is van egyik gépben, de a piramisból nem szedtem elő, nem szerepelt a tesztben. Procisebesség szempontjából relatíve erősebbre voltam kíváncsi, így a PODP futott a kettő lapban. Emellett is, Win3.11 alatt jól kijött a kontraszt, a PCI kártyák elhúztak. Sima ET4000 nincs, azt a hasonlítást nem tudnám megtenni, valamint más projekt megy, és későbbre is más van betervezve.
-
Czo
addikt
Én állítólag összeszedtem a leggyengébb VLB kártyákat, de még ezek is megközelítik a PCI típusokat - régi táblázat - , ismerem pár ISA kártya telejesítményét, kb ennek a felére képesek.
Technikailag, a VLB busz ateresztokepessege, nem lesz lassabb, mint a PCI busze, ha pedig 40 vagy 50 MHz orajelu a CPU, akkor gyorsabb a VLB, mint a PCI, mert a PCI az fix 33 lesz, a VLB meg a CPU busszal ketyeg egyutt. Ez volt a legfobb indok, amiert a VLB szamuzve lett (a masik a hw fuggoseg).
-
Czo
addikt
Lemerheted, de senki sem allitott semmit arrol, hogy a kartya milyen gyors lesz relativan mas kartyahoz.
Mondjuk ET4000 eseten ezt egyebkent eleg jol ossze lehetne hasonlitani (elterjedt kartya volt), mert a legelso verzio es a /w32 verzio kozott van egy hatalmas elteres. Ez utobbi tudja gyorsitani a Windows GUI-t!. Nekem semmi ilyen kartyam nincs, illetve nem is tudom, hogy milyen Windows 3.0/3.1 GUI benchmarkok vannak. De elmeletben ugy gondolom, hogy a sima ET4000 es az ET4000/w32 DOS alatti benchmarkokban, ugyonolyan busz eseten kb ugyonazt fogja hozni, mig az ET4000/w32 pedig el fog huzni a Windowsos benchmarkban. Tesztelni ezt is ugy erdemes, hogy nem elszallt CPU-t alkalmaz hozza az ember (tehat nem 5x86-ot vagy 486 DX4/DX2-t), mert elkepzelheto, hogy egy 5x86/133 mellett pl a CPU gyorsabb lesz/lehet kitoltott teruletu teglalapok rajzolasara, mint az accelerator magaban a /w32-es kartyaban, viszont egy korabeli CPU, mondjuk 486DX33 mellett igazan meg lehetne nezni, hogy ez a feature mit szamit.
-
DarthSun
félisten
Én állítólag összeszedtem a leggyengébb VLB kártyákat, de még ezek is megközelítik a PCI típusokat - régi táblázat - , ismerem pár ISA kártya telejesítményét, kb ennek a felére képesek.
-
DarthSun
félisten
Egy arva szot nem ejtettem semmilyen buszrol. DOS alol, a jatekok byteokat irogatnak a framebufferbe, csak ennek a sebessege szamit. Ha gyorsabb a busz, gyorsabb lesz a pixelek irogatasa is. Ez a kartya nem erre szuletett, soha nem volt a tervezesnel cel, hogy a videoram, a PC iranyabol gyors legyen. Az volt a cel (sarkitott szamok), hogy mondjuk 8 CPU orajel ciklus alatt meg lehessen jeleniteni egy, a monitor tartalmanak 90%-at lefedo kitoltott negyzetet. Ezt a kepesseget semmilyen jatek nem hasznalja.
Szerk: nem egy olyan kartyat lattam, ahol a 16 vagy 32 bites busz felol a koproci volt elerheto, a kartyan levo RAM meg csak 8 bites busszal volt kozvetlen piszkalhato a PC felol. Ezek adott feladatra specializalt kartyak.
Ezeket így nem ismerem pontosan, amiket írsz, én csak amiatt mondom, mert a szóban forgó kártya fizikailag VLB. Hogy a Weitek milyen jelentőséggel bír, gőzöm nincs, de a VLB felépítés tuti előny.
Végülis le kell mérni egy korabeli ISA kártya ellenében. -
Czo
addikt
Pedig DOS alatt is sokkal gyorsabbak a VLB kártyák, sokféle teszttel, játékkal is, mint a sima ISA buszosak. Készítettem régebben VLB vs PCI tesztet, a VLB összpontszámban kikapott ugyan, de volt amiben DOS alatt jobban teljesített mint a PCI. ISA kártyának esélye nem lett volna megközelíteni a PCI- t.
Egy arva szot nem ejtettem semmilyen buszrol. DOS alol, a jatekok byteokat irogatnak a framebufferbe, csak ennek a sebessege szamit. Ha gyorsabb a busz, gyorsabb lesz a pixelek irogatasa is. Ez a kartya nem erre szuletett, soha nem volt a tervezesnel cel, hogy a videoram, a PC iranyabol gyors legyen. Az volt a cel (sarkitott szamok), hogy mondjuk 8 CPU orajel ciklus alatt meg lehessen jeleniteni egy, a monitor tartalmanak 90%-at lefedo kitoltott negyzetet. Ezt a kepesseget semmilyen jatek nem hasznalja.
Szerk: nem egy olyan kartyat lattam, ahol a 16 vagy 32 bites busz felol a koproci volt elerheto, a kartyan levo RAM meg csak 8 bites busszal volt kozvetlen piszkalhato a PC felol. Ezek adott feladatra specializalt kartyak.
-
DarthSun
félisten
A VESA vs VLB lehet a félreértés oka
A VLB fizikai kiegészítés, alapból is sebességet növel. A VESA BIOS meg kártyánként változhat, ill pld S3- hoz van szoftveresen is indítható kiegészítés. -
DarthSun
félisten
"A DOS-os jatekok nem ilyenek" - erre írtam, hogy a VLB kártyák szimpla izomból is gyorsabbak DOS alatt, mint a sima ISA buszosak. Játék alatt is, nemcsak tesztben.
-
arn
félisten
Pedig DOS alatt is sokkal gyorsabbak a VLB kártyák, sokféle teszttel, játékkal is, mint a sima ISA buszosak. Készítettem régebben VLB vs PCI tesztet, a VLB összpontszámban kikapott ugyan, de volt amiben DOS alatt jobban teljesített mint a PCI. ISA kártyának esélye nem lett volna megközelíteni a PCI- t.
Ennek sok koze nincs a rajta levo weitek koprocihoz. Egy dos alatt gyors szinten vlbs kartyahoz kepest lassu lesz, mert nem volt szempont es a 93as kartyak is lassabbak.
-
DarthSun
félisten
Ezek a kartyak akkor csillogtatjak meg a tudasukat, ha valami a rajta levo extra processzort hasznalja. A DOS-os jatekok nem ilyenek, a VESA sem ulyen, mert a VESA-t arra hasznaljak, hogy felbontast allitsanak be, es ha nem tudja meg a linearis framebuffert a kartya, akkor a VGA 64k lapteruleten kell lapozgatni a VGA ramot igy erre is VESA utasitast hasznalsz. Ennyi, minden mas ami a jateknak kell, az a video memoriaban 1-1 byte megvaltoztatasa. Ezek a kartyak, ebben nem lesznek gyorsak.
A rajta levo gyorsitas pl kimondott vonal rajzolasra szokott lenni, vagy zart sikidomok kifestesere illetve, sokszor van bennuk valami alapjan maszkolt memoriaterulet masolasa, esetlegesen zoom. Ha belegondolsz, pl egy AutoCAD -nal vagy 3D Studional DOS alatt, az UI nagyreszt vonalakbol all, vagy ha moge nezel a Windows UI-nak (pl 3.1), ott vonalak, negyzetek, kitoltott negyzetek kellenek, egy ikon felhelyezese a screenre pedig maszkolt masolas lesz. A windowsos jatekok eljoveteleig nem nagyon volt gyorsitott jatek grafika, de a WinG is "becsapos", mert ugyan elerhetove teszi ezeket a gyorsitott funkciokat, de elerhetove teszi, videokartya pixeleinek a mahinaciojat is, igy sok WinG-re atirt jatek, az "csak" megkeri a Windowst, hogy adjon neki egy kozvetlen "memoriaablakot" a videokartya RAM teruletehez es mint a DOS-os megszokott idokben, egyszeruen oda irogatjak a pixeleket. Ilyen esetbe nem lesz ott gyorsulas.
Pedig DOS alatt is sokkal gyorsabbak a VLB kártyák, sokféle teszttel, játékkal is, mint a sima ISA buszosak. Készítettem régebben VLB vs PCI tesztet, a VLB összpontszámban kikapott ugyan, de volt amiben DOS alatt jobban teljesített mint a PCI. ISA kártyának esélye nem lett volna megközelíteni a PCI- t.
-
Czo
addikt
Ezek a kartyak akkor csillogtatjak meg a tudasukat, ha valami a rajta levo extra processzort hasznalja. A DOS-os jatekok nem ilyenek, a VESA sem ulyen, mert a VESA-t arra hasznaljak, hogy felbontast allitsanak be, es ha nem tudja meg a linearis framebuffert a kartya, akkor a VGA 64k lapteruleten kell lapozgatni a VGA ramot igy erre is VESA utasitast hasznalsz. Ennyi, minden mas ami a jateknak kell, az a video memoriaban 1-1 byte megvaltoztatasa. Ezek a kartyak, ebben nem lesznek gyorsak.
A rajta levo gyorsitas pl kimondott vonal rajzolasra szokott lenni, vagy zart sikidomok kifestesere illetve, sokszor van bennuk valami alapjan maszkolt memoriaterulet masolasa, esetlegesen zoom. Ha belegondolsz, pl egy AutoCAD -nal vagy 3D Studional DOS alatt, az UI nagyreszt vonalakbol all, vagy ha moge nezel a Windows UI-nak (pl 3.1), ott vonalak, negyzetek, kitoltott negyzetek kellenek, egy ikon felhelyezese a screenre pedig maszkolt masolas lesz. A windowsos jatekok eljoveteleig nem nagyon volt gyorsitott jatek grafika, de a WinG is "becsapos", mert ugyan elerhetove teszi ezeket a gyorsitott funkciokat, de elerhetove teszi, videokartya pixeleinek a mahinaciojat is, igy sok WinG-re atirt jatek, az "csak" megkeri a Windowst, hogy adjon neki egy kozvetlen "memoriaablakot" a videokartya RAM teruletehez es mint a DOS-os megszokott idokben, egyszeruen oda irogatjak a pixeleket. Ilyen esetbe nem lesz ott gyorsulas.
-
arn
félisten
Igen, ezek specialis feladatokra voltak jok. Inkabb kulonleges, szep kartya, mint retro dosos kornyezetben jol hasznalhato.
A vesa az csak egy kiterjesztes a vga modok feletti felbontasok szabvanyositasara, egy korabeli 93as gep nagyon lassu ahhoz, hogy a vganal nagyobb felbontast elbirjon egy jatekban. Ezek a kartyak meg nem tudnak lbat sem (a 94es s3 visionokon mar megy), de ott sem igazan szamit, hogy 4 helyett 5fps lesz vmi. 96-97es gepek azok, ahol mar volt ertelme ennek, mert rendesen tamogattak voltak a vgak, es elbirtak a nagyobb felbontasokat. Termeszetesen az akkori mercevel nezve (10-20fps). Tipikusan inkabb hicolor, truecolor modokhoz hasznaltak 320x240on meg hasonlokon. A nagyobb felbontasok tipikusan a 3ds kartyak kivaltsagai voltak.
-
envagyok
veterán
Azt olvastam van kimondottan rá írt vesa.
P9000vbe.exe
De azzal sem elég gyors.
Windows 3.1 alatt gyors, meg a wing pár játéknál segíthet, pl. Simcity 3000, és windoom -
envagyok
veterán
-
arn
félisten
Miert pont vesaban? A weitek koproci, nem tipikus vga. En azt hittem a rap10 az egyik leggyakoribb roland, szivesen elcserelem egy sccre

-
envagyok
veterán
Mondjuk van scc-1 is, szért az többet tud, de a rap-10 ritkább.
Pár játék támogatja a digi részét is.A weitek vesa módban gondolom jó gyors.
-
Turulbir
tag
Elvileg lehet szilárd is meg nem is. A sima polimer szilárd, de van hibrid ami meg nem

Érdekes, hogy tantálban is van szilárd és nem szilárd is. Wikiről:
Már csak a kerámia kondikban bízhatunk, hogy tutira szilárdtestek.
Sajnos kicsi a kapacitásuk, és igaz, hogy örök életre szólnak, de 50-100 évente érdemes ezeket is kicsit hőkezelni hogy visszaálljon az eredeti kapacitásuk.Azt te csak hiszed, hogy örök életre szólnak... tudnak ám dögleni a kerámia kondik is rendesen.

-
vrob
aktív tag
Elvileg lehet szilárd is meg nem is. A sima polimer szilárd, de van hibrid ami meg nem

Érdekes, hogy tantálban is van szilárd és nem szilárd is. Wikiről:
Már csak a kerámia kondikban bízhatunk, hogy tutira szilárdtestek.
Sajnos kicsi a kapacitásuk, és igaz, hogy örök életre szólnak, de 50-100 évente érdemes ezeket is kicsit hőkezelni hogy visszaálljon az eredeti kapacitásuk. -
DarthSun
félisten
Csak pont szembesültem én is mostanában vele, amikor az ATi HD4670-esemmel szenvedtem ... illetve, még mindig szenvedek. Ezen pl. polymer van a típusszám alapján.
Jelenleg is hőre reagál a kártya-alaplap kombó. A napokban kánikula volt, azonnal indult szépen. Most kicsit lehűlt a levegő, kell neki pár perc melegítés, hogy jól működjön

Nyilván nem ezekkel a kondikkal lesz a probléma ... de még nem jöttem rá mi lehet a gond - az alaplapon ki lett cserélve még a probléma beállta előtt mind ... habár valaki nemrég írta, hogy neki hiába volt csere, ki lehet fogni gyári hibásat, ami pár hónap alatt újra meghal.Én meg azt hittem hogy ezek az alu-ezüst színűek mind szilárdtest-kondik
-
vrob
aktív tag
Amire gondolsz szerintem, az az alumínium-polimer kondi, aminek azonos körülmények között 10x-es az élettartama és az ára is, a hagyományos elkohoz képest.
Ránézésre nem tudom, hogy meg lehet-e állapítani bizonyosan melyik melyik. Van polimerből is többféle megjelenésű, szokásos érintkezőkkel és a képen látható SMD szerelt is.
A ráírt típus megjelölés alapján lehetne eldönteni mivel állunk szemben.
Nekem sincs rutinom benne, elhiszem Tubi2-nek hogy ez sima elkó
Csak pont szembesültem én is mostanában vele, amikor az ATi HD4670-esemmel szenvedtem ... illetve, még mindig szenvedek. Ezen pl. polymer van a típusszám alapján.
Jelenleg is hőre reagál a kártya-alaplap kombó. A napokban kánikula volt, azonnal indult szépen. Most kicsit lehűlt a levegő, kell neki pár perc melegítés, hogy jól működjön

Nyilván nem ezekkel a kondikkal lesz a probléma ... de még nem jöttem rá mi lehet a gond - az alaplapon ki lett cserélve még a probléma beállta előtt mind ... habár valaki nemrég írta, hogy neki hiába volt csere, ki lehet fogni gyári hibásat, ami pár hónap alatt újra meghal. -
vrob
aktív tag
Amire gondolsz szerintem, az az alumínium-polimer kondi, aminek azonos körülmények között 10x-es az élettartama és az ára is, a hagyományos elkohoz képest.
Ránézésre nem tudom, hogy meg lehet-e állapítani bizonyosan melyik melyik. Van polimerből is többféle megjelenésű, szokásos érintkezőkkel és a képen látható SMD szerelt is.
A ráírt típus megjelölés alapján lehetne eldönteni mivel állunk szemben.
Nekem sincs rutinom benne, elhiszem Tubi2-nek hogy ez sima elkó
-
DarthSun
félisten
-
Tubi2
senior tag
-
DarthSun
félisten
Egyszer egyszer befut az ember életében egy olyan beszerzés, amire régóta vágyik.
Sajnos nem volt olcsó ez a régi pc, de hirtelen ránézve láttam, hogy nem egy risszrossz hangkártya van benne, tippre egy Media Vision Pro AudioSpectrum 16-ra gondoltam, mert szorosan voltak a kártyák, nem láttam rendesen.
Láttam a vga is jobb fajta lehet, de azzal nem voltak nagy elvárásaim.
Gyorsan kellett döntenem, mert ott volt egy másik érdeklődő is, ezért megvettem.
Már egy ideje kallódott a garázsban, ma gondoltam átnézem.
Kivettem a videó és hangkártyát, aztán ledöbbentem.
[kép] [kép] [kép]
Már kb 10 éve kerestem ezeket a gyűjteményembe.
A Roland ISA buszos, de már szilárdtest-kondik vannak rajta
-
arn
félisten
Egyszer egyszer befut az ember életében egy olyan beszerzés, amire régóta vágyik.
Sajnos nem volt olcsó ez a régi pc, de hirtelen ránézve láttam, hogy nem egy risszrossz hangkártya van benne, tippre egy Media Vision Pro AudioSpectrum 16-ra gondoltam, mert szorosan voltak a kártyák, nem láttam rendesen.
Láttam a vga is jobb fajta lehet, de azzal nem voltak nagy elvárásaim.
Gyorsan kellett döntenem, mert ott volt egy másik érdeklődő is, ezért megvettem.
Már egy ideje kallódott a garázsban, ma gondoltam átnézem.
Kivettem a videó és hangkártyát, aztán ledöbbentem.
[kép] [kép] [kép]
Már kb 10 éve kerestem ezeket a gyűjteményembe.
A rap10 jo kis kartya, a digi resze haszontalan, de a gmidi resze nagyon jol szol. Sc55 elott a gepben volt, azota nem hasznaltam, egyszerubb tobb gephez a modul.
A weitek is szep db, mire hasznalod?
-
Yutani
nagyúr
Egyszer egyszer befut az ember életében egy olyan beszerzés, amire régóta vágyik.
Sajnos nem volt olcsó ez a régi pc, de hirtelen ránézve láttam, hogy nem egy risszrossz hangkártya van benne, tippre egy Media Vision Pro AudioSpectrum 16-ra gondoltam, mert szorosan voltak a kártyák, nem láttam rendesen.
Láttam a vga is jobb fajta lehet, de azzal nem voltak nagy elvárásaim.
Gyorsan kellett döntenem, mert ott volt egy másik érdeklődő is, ezért megvettem.
Már egy ideje kallódott a garázsban, ma gondoltam átnézem.
Kivettem a videó és hangkártyát, aztán ledöbbentem.
[kép] [kép] [kép]
Már kb 10 éve kerestem ezeket a gyűjteményembe.
Roland? Azt a k*rva!
-
envagyok
veterán
Egyszer egyszer befut az ember életében egy olyan beszerzés, amire régóta vágyik.
Sajnos nem volt olcsó ez a régi pc, de hirtelen ránézve láttam, hogy nem egy risszrossz hangkártya van benne, tippre egy Media Vision Pro AudioSpectrum 16-ra gondoltam, mert szorosan voltak a kártyák, nem láttam rendesen.
Láttam a vga is jobb fajta lehet, de azzal nem voltak nagy elvárásaim.
Gyorsan kellett döntenem, mert ott volt egy másik érdeklődő is, ezért megvettem.
Már egy ideje kallódott a garázsban, ma gondoltam átnézem.
Kivettem a videó és hangkártyát, aztán ledöbbentem.
[kép] [kép] [kép]
Már kb 10 éve kerestem ezeket a gyűjteményembe.
-
KROK640
félisten
Nekem van egy Inno 3D GeF3Ti200 128MB-osom, az mai napig működik, illetve pontosítok : Legutóbb, vagy 2 hete még működött.
-
ρσгτσ
addikt
Ti4200 ha nem döglött le a hűtője akkor örök darab, ugyanis hajlamos elmenni hűtés nélkül hogy nem veszed észre de megfő hosszú távon.
A nagyobb BGA ramos modelleket én kerülném ha a tartósság a lényeg.
Tipikus olcsó szokott lenni a medion féle ti4200-es. Geforce3 már ritka, azt nem raknám be napi használósnak.
Ha biztosra akarsz menni akkor akár melyik gef4 mx4xx 128bites rammal amiből tengernyi van és nem gáz ha döglik.Ti 4200 -at néztem én is. Egy figura árulja is Vinted -en, de szerintem túl drága 20 ezer körül. Főleg, hogy a Medion verzió, ami elég low budget darab.
Ebay -en ennyiért van már Triplex Millenium Silver. Szerk.: jah..az utóbbi licites.. de ettől függetlenül is szerintem drága a fenti.
-
MasterDeeJay
veterán
Ti4200 ha nem döglött le a hűtője akkor örök darab, ugyanis hajlamos elmenni hűtés nélkül hogy nem veszed észre de megfő hosszú távon.
A nagyobb BGA ramos modelleket én kerülném ha a tartósság a lényeg.
Tipikus olcsó szokott lenni a medion féle ti4200-es. Geforce3 már ritka, azt nem raknám be napi használósnak.
Ha biztosra akarsz menni akkor akár melyik gef4 mx4xx 128bites rammal amiből tengernyi van és nem gáz ha döglik. -
Sub
kezdő
Ezt is észben tarom. Egyáltalán nem a csúcsokat kergetem. A cél egy pattogós w98 gép, amit jó használni, nem melegszik és moderált haszálat mellett még sokáig elfut.
-
arn
félisten
Ha biztosra akarsz menni, keruld a csucskartyakat. Olcsobb is, es nincs is csucsrajaratva. Ezekkel nincs nagyobb gond.
-
Sub
kezdő
A gf3, gf4 mennyire döglődős állatfajok?
Valahol olvastam, hogy mára nem sok működő példány van, de javítsatok ki ha tévedek.
A gf2 sorozatot talán tartósabbnak írták. -
Sub
kezdő
Korban mar siman belemegy a gf3, gf4. Sot a proci pozicionalasat illetoen egy joaras ti4200 pl. Az volt a gpu slager akkoriban, proci oldalrol az alacsony orajelu 1700+ es tsi athlonok mentek.
A voodoo kb v2ig volt jo, a 99es kartyak gyakran mar a 99es cimekhez is kevesek (g400, tnt2 es tsi).
Köszönöm a tippeket. Elgondolkodom rajtuk. Nem is olyan egyszerű egy, a személyes igényeket maximálisan kielégíteni kívánó 1 azaz 1 db gépet összerakni.
-
arn
félisten
Nálam mindig dilemma, hogy milyen vga-val nyomuljak Win98SE alatt.
Egy Tua Cerka 1300 + 256 MB SD rammal egyfajta late 98, pre Xp gépet álmodtam meg.Na most adná magát a Voodoo 3 pl. amit iszonyat feeling, viszont a használhatósága szempontjából gyorsan kiesik, főként egy Tua proci mellett, mert előfordulnak későbbi címeknél olyan forgatókönyvek, hogy a V3 vért izzad a Tua Cerka meg szotyizik unottan a sarokban. Ja és forró mint állat, meg drága.
Van még egy Matrox G400 ami szintén különleges, 2D-s képe szuper. Ez is szempont nekem, mert pl stratégia és izometrikus nézetű játékok is mennek. De akárcsak a vudu ez is lassúcska, főként 99 után.
A 3. verzió, ami mellet valószínűleg le fogok horgonyozni az a GF2 GTS vagy Titan. Ez kevésbé izgi, viszont visz mindent is. Ezzel még egy 2002-es Medal of Honor: Allied Assault-ot is meg lehet lépni szerintem.
Több gépet semmiképp se fogok építeni, főként a helyhiány miatt.
Korban mar siman belemegy a gf3, gf4. Sot a proci pozicionalasat illetoen egy joaras ti4200 pl. Az volt a gpu slager akkoriban, proci oldalrol az alacsony orajelu 1700+ es tsi athlonok mentek.
A voodoo kb v2ig volt jo, a 99es kartyak gyakran mar a 99es cimekhez is kevesek (g400, tnt2 es tsi).
-
ρσгτσ
addikt
Inkább OFF -ba teszem, mert laptop, és nem tudom mennyire fér el, de hátha valakit érdekel...mert hát retro.
Különös perverzióim egyike a kis méretű laptop kategória. Kedvelem többek között a hírhedt(?) Asus Eee PC termékcsaládot is, amiből eddig egy szép állapotú 1001HA -t használtam.
Maradva a 10 colos kis méretnél, sikerült szereznem egyet a kategória egyik kis királyából, a 1015PN -ből. Erre van még hivatalos XP támogatás, de már DDR3 -as. Ritkább, erősebb N570 -es verzió. Dedikált VGA pedig az 512B RAM -os ION2.
Oke, nem egy XP erőmű, de szerintem már jól használható gép. Ami hátrány sajnos, hogy maximum 2GB RAM, de azt gondolom elfogadható kompromisszum. Főleg úgy, hogy pár ezer forint volt, és szép az állapota is magyar billentyűzettel.
-
DarthSun
félisten
A 2024- ben szerkesztett a joker. Ez felmegy, és felment a többi gépemre is.
Windows XP Professional SP3 x86 - Integral Edition 2024.11.29 (Customized Option; 2,3,4,5,7,8,A,B,C,D,E,H).iso -
DarthSun
félisten
Az persze, egyértelmű, hogy az alaplap nagyon nem mindegy. De a korai játékoknál látom, hogy a kártya már nem tudja rendesen kezelni. Ezért, meg amúgy a glide miatt szerelnek mellé voodoo2 sli -t. Meg van jópár játék, aminél elég tákolt a D3D...
De itteni tapasztalat jobban érdekel, mert nekem nincs, csak olvasgatok.
Nálam egy voodoo2 páros amúgy is be van tervezve, de az még a nagyon ráér kategória.
Játéktól is függhet persze. Nálam minden kedvenc cím fut. Volt valami 8bit 3D izével futó játék (már nem emlékszem pontosan, itt írták), kipróbáltam, az nálam is csak 3D gyorsítás nélkül ment, de maga a game amúgysem jön be nekem.
Egy cím nem futott XP alatt, a SuperBike99, de már megoldottam, bár azért marad a Win98 a feeling miatt is, valamint az alatta levő DOS7.1 kell a még régebbiekhez. -
ρσгτσ
addikt
Az persze, egyértelmű, hogy az alaplap nagyon nem mindegy. De a korai játékoknál látom, hogy a kártya már nem tudja rendesen kezelni. Ezért, meg amúgy a glide miatt szerelnek mellé voodoo2 sli -t. Meg van jópár játék, aminél elég tákolt a D3D...
De itteni tapasztalat jobban érdekel, mert nekem nincs, csak olvasgatok.
Nálam egy voodoo2 páros amúgy is be van tervezve, de az még a nagyon ráér kategória.
-
Sub
kezdő
Szerintem a GF2 GTS korhű, ugyannakkor 2D a G400 is elég (pl: Heroes3-ra kimondottan)
Voodoo-t csak glide miatt. (Diablo2, GTA1 stb rakás cím van, amik szebbek glideal de itt sem mindegy melyik voodoo-val)
Az akkori valóság persze nekem Mx400 volt fos képpel a voodoo2-es után.
Ha van DVI kimenetes kártya akkor inkább azt is figyelembe venném döntéskor.
Szóval játékfüggő, ha glide kell akkor voodoo, ha nem kell akkor GF2, ha meg csak sw akkor matrox elég lehetőleg DVI-vel de függ a kijelzőtől mit akarsz hajtani, nálam 1280x1024-es van ilyenre illetve a nagy brutál 30" ami még támogat 1280x800-at natívan dvi-vel.Amúgy lehet mégiscsak a Matrox lesz a befutó. Baldur's Gate, Red Alert, Heroes 3 és társaihoz kiváló lesz. Ráadásul passzív hűtésű, így csendben lesz. + UT99et, Q3at is tűrhetően viszi.
Valahogy a GF nekem túl általános. Lehet majd elpasszolom ezeket a károlyokat, még átgondolom. -
DarthSun
félisten
-
DarthSun
félisten
Tippem szerint gépfüggő lehet ez is (meg hát a tapasztalatom szerint is). A Zen2 gépem nagyon komálja a Win98- at, nem is merem frissíteni az UEFI- jét, lehet hogy akkor már ez borulna.
-
ρσгτσ
addikt
7800GTX PCIe rendben van Zen2- ben Win98/XP alatt. Az 512MB- os verzió is, a Loew patch- el. X299- ben nem jó, Win98 nem detektálja rendesen, vagyis általános VGA- ként megy, de a driver felpakolása hatástalan. XP alatt már jó.
AM3+ - ban felmegy a 82.69 driver 98 alatt, de összevissza instabil. RyZenben stabil, teljes 3DMarkokat futtattam és Aida stresst.A 82.69 driver leírása szerint a 8xxx kártyák is futnak vele, de az még senkinek nem sikerült.
AGP- st nem tudom, abból nincs 7xxx sorozatú kártyám.
Elvileg a 7950 GT még jó, de már ott is felemás tapasztalatokat olvasok. Szóval annyira nem tűnik jónak.
-
DarthSun
félisten
7800GTX PCIe rendben van Zen2- ben Win98/XP alatt. Az 512MB- os verzió is, a Loew patch- el. X299- ben nem jó, Win98 nem detektálja rendesen, vagyis általános VGA- ként megy, de a driver felpakolása hatástalan. XP alatt már jó.
AM3+ - ban felmegy a 82.69 driver 98 alatt, de összevissza instabil. RyZenben stabil, teljes 3DMarkokat futtattam és Aida stresst.A 82.69 driver leírása szerint a 8xxx kártyák is futnak vele, de az még senkinek nem sikerült.
AGP- st nem tudom, abból nincs 7xxx sorozatú kártyám.
-
KROK640
félisten
Nekem az utolsó és legerősebb AGP-s kártyám a 7300GT volt.
Amit ma AGP-ben építenék ahhoz nem is kéne erősebb, sőt overkil lis lenne (366-466 Celeron vagy 1200-1400 Tua Cerka), de még a Athlon XP-mben is nagyon jó volt.
Így ezekkel nincs tapasztalatom. Ráadásul itt már régen nem a Win 98 hanem az XP a cél. -
ρσгτσ
addikt
Úgy értettem, hogy felette. Mert ugye 6800 GT/Ultra még rendben van, és létezik hivatalos hardver. Felette azért olvastam már elég bosszantó problémákat. Hiába a mod.
-
DarthSun
félisten
6800GT- vel van tapasztalat nálam, jól műkszik AGP- s 775 lapban (775i65G) C2D mellett (E6600), Win98 és XP alatt.
-
ρσгτσ
addikt
-
DarthSun
félisten
Jó sokan szedik az SDI- t, a világ minden tájáról, ez megdolgoztatja jól, a még garanciális SkyHawk vinyómat.
-
KROK640
félisten
Akkor 6800GT/Ultra egyértelműen.
-
DarthSun
félisten
Megpróbálom AM3+ - on az Integralt frissíteni, hátha ezen lefut.
Fentebb ugye X299- en csak a tiszta telepítés ment le, a frissítő elakadt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
130439 - 130301
130439 - 130301 130300 - 130201 130200 - 130101 130100 - 130001 130000 - 129901 129900 - 129801 129800 - 129701 129700 - 129601 129600 - 129501 129500 - 129401 129400 - 129301 129300 - 129201 129200 - 129101 129100 - 129001 129000 - 128901 128900 - 128801 128800 - 128701 128700 - 128601 128600 - 128501 128500 - 128401 128400 - 128301 128300 - 128201 128200 - 128101 128100 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fotók, videók mobillal
- Tőzsde és gazdaság
- Új Sharp modellt kapott Japán
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Le Mans Ultimate
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Kilőtt a SpaceX, billiomos lett Elon Musk
- Google Pixel topik
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- Hálózati / IP kamera
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i5 8400 6 mag 6 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core ULTRA 9 285K +32GB 7600MHz DDR5 +GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE! Bolti ára közel 700e Ft
- Intel Core i9-10850K 10-Core 3.6GHz LGA1200 (20M Cache, up to 5.20 GHz)
- Intel Core ULTRA 9 285K +32GB 7600MHz DDR5 +ASROCK Z890 PRO RS WIFI WHITE! Bolti ára kb 650e Ft!
- CPU bazár Core i5 10500T + 10500 + 12500T + 12500 Core i7 10700 + i7 12700K + Core i9 9900 12900K
- BESZÁMÍTÁS! Asus B650M R5 7600X 32GB DDR5 2TB SSD RTX 5070 12GB Phanteks XT Ultra Pro fehér 650W
- Lenovo T495s Ryzen 7 pro 3700U, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, garancia
- PS5 használt játékok
- Gaming PC! Ryzen 5700X / RTX 3070 / B550 / 32GB 2666Mhz / 512GB NVMe / 850w Gold! BeszámítOK
- AKCIÓ! GIGABYTE B760M i5 13600K 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 Ti 8GB Lian Li Vector V100R 650W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
az en tapasztalatom azzal 10+ trio/virge kartyaval nem pozitiv, a visionokel a dedikalt dacokkal igen, pedig azok sokkal ritkabb kartyak.



Na jó, azt már igen ... de a 18 éves RA3 még nem is olyan régi)



