Új hozzászólás Aktív témák
-
rocket
nagyúr
Jol latszik a szamokbol, hogy az AMD-hez eddig huseges vasarlok elkezdtek elhagyni a sullyedo
hajotladikot, es akarmilyen egalban levo termekkel jonnek ki, sokan nem fognak visszaterni, ez komoly gond.Sajnos nekik reszeltek, lehet huzni meg par negyedevet, de jelen formajaban eletkeptelen a ceg, es komoly feltamadasra nincs remeny.
Kivancsi leszek PH cikk lesz-d, vagy velemeny rovatban
-
smkb
őstag
http://www.techpowerup.com/214358/amd-reports-2015-second-quarter-results.html
Nagyon durva számok... 54%-ot esett a computing és grafics részleg bevétele éves szinten, előző negyedévhez képest 29%-ot. Ez kb. azt jelenti, hogy az a AMD vásárlóinak több, mint fele eltűnt egy év alatt, de ami csúnyább, hogy látszik a gyorsuló ütem, mert ennek nagyrésze az utóbbi negyedévben.
-
proci985
MODERÁTOR
Ha lehetseges, nezd meg a 290x msi gaming 8gb teszteket.
Mondjuk nekem pont egy alapbol 1.25v feszt kapo, 1050en jaro kartya van.
De ja, 290x oc, szoval a megnovelt fogyasztas realis.
nem voltam messze tole. Ha lene harmadik vga gyarto elfogadhato megoldassal 5760ra olyanom lenne.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
daveoff #8092 üzenetére
Mostantól a hétköznapi ember az egészet rosszul fogja tudni. Na meg kiderült, hogy a Maxwell 2 nem támogatja az aszinkron shadert. Oh wait, hiszen ennek megfelel. Valójában a legmagasabb bekötési szintet nem támogatja. Nembaj legalább a hétköznapi ember érti.
Olyan API-s legendák indultak el az elmúlt két hétben a magyar IT sajtóban, hogy az félelmetes. Egyáltalán mi az, hogy egyik GPU sem támogat minden DX12_1 szolgáltatást. Van ilyen, hogy DX12_1 egyáltalán?
Az lenne az igazság, hogy egyik hardver sem támogat minden DX12-es opcionális funkciót. A kötelező funkciókat mindegyik DX12-es hardver támogatja. -
daveoff
veterán
-
válasz
proci985 #8090 üzenetére
Valóban, viszont minden teszt kb. ugyanazt mutatja, ill. a megemelt core órajel + fesz és VRAM órajel + fesz (valószínűleg) alapján ez is a logikus.
Ja, emlékszem a sztorira. Irigylem a türelmedet, én kib***tam volna az utcára, és keresztülmegyek rajta néhányszor autóval. Utána beviszem garanciáztatni
-
proci985
MODERÁTOR
a Hawaiinal elegge nagy a szoras, 290xek kozott is. tehat 1-1 kartya (illetve egy kartya alapjan keszult teszt alapjan) nem szabad kovetkeztetest levonni.
ugyanugy, nem mindegy mit vetnek ossze mivel (ld meg Maxwell), egy ref es egy VaporX a hutese miatt elegge el fog terni.
---
hajlando volt a fene, viszont miutan 1 honapig nem volt videokartyam mert 970et gariztattam (nalam volt mikroakadas a memszervezes miatt), berendeltem egy 295x2ot amibol viszont megcsuszott a szallitmany. szoval ahelyett hogy vartam volna meg egy hetet, ha nem tobbet (itt mar erezhetoen ideges voltam), vettem egy 290x Matrix Platinumot, megiscsak Asus ROG flagship kartya, csak nem lesz rossz alapon.
alaporajelen tulmelegedett a memoria Far Cry 4 es Assetto Corsa alatt is. namost itt jott az a pillanat, amikor maxra toltam a ventiket (meg a q6600al teszteltem, ugy a hazban az open test benches eredmenyeimet hoztam), aztan felraktam meg a HTPC Cosmos S oldallapjat a 200mmes NZXTvel. intake: 3xSFlex@1750 + 1xNZXT FZ200@700, out: 2xAntec140TC@1000+SFlex@1750. brutal tulnyomas, de hejj, ez mar a Stackernel is bejott. a 290x persze meg mindig tulmelegedett.
namost, itt kb olyan 6 hete szivtam a geppel, mellette melo, mellette tovabbkepzes (60-70 oras hetek a ketto kombinacioja miatt), nekem meg egy 3870 volt a gepben az ido joreszeben. ami mondjuk borderlands1ezni elfogadhato volt, viszont a harmadik kijelzot nem tudtam hasznalni. szoval itt jott volna az, hogy akkor legariztatom a 290xet is es akkor 10 hetig vagyok videokartya nelkul (!!!!), vagy kap egy EK blokkot, ugrik a gari es remenykedek, hogy tenyleg tulmelegedes volt csak a hiba. mindezt ~350euroert.
viszont kellett a csend, ezert ha mar ugyis bele kellett mar nyulni a vizbe (ismetelten, pedig elotte ket honappal csoveztem at + noveltem holeadot), akkor jottek a szenzorok, meg holeado, meg a szabalyozo.
most remek, viszont OChez hozza kene nyulni a ventiprofilhoz... 1.25os alapfeszen tud kb 1085ot 1050 helyett, 1.35el mar 1135 is stabil firestrike alatt. 1135on 63 helyett 70fokig ment a firestrike kb 25-26 fokos szobaban, szoval nem lesz tuning. amin figyelembe veve a ROG-MP kartyat es az EK blokkot nem tudom, hogy sirjak-e vagy nevessek. persze, azert csendes, meg egesz jol birja 5760x1080at, de ezutan a maratoni szivas es a belefecolt penz, ido es energia utan kb ez a minimum.
-
Ren Hoek
veterán
válasz
Venyera7 #8087 üzenetére
Olvass utána légyszi a GCN-nek, DX12-nek, TIER szinteknek, mert így a levegőbe beszélünk csak.
Konzolokban is GCN van, és mivel jó a sávszél ezért a jövőben ez az irány a helyes. A következő NV széria már erre az irányra épül . (Nagy sávszél mindenképp). Addig viszont nem feltételezhetőek olyan durván GCN-re épülő játékok, hogy nagy hátránya lehetne az Maxwelleknek (970/980 /Ti) ... Olyan szempontból jó a 3XX-290/X tulajoknak, hogy megkapják az újításokat azok is.... de az egész még egy nagy szürke felhő, mert nem tudni milyen játékmotorok jönnek 1 éven belül, és milyen szinten építenek pl a GCN-nek kedvező feature-okra... Amíg nem sikerül növelni az AMD részesedést GCN-nel (NV 80% jelenleg), vagy amíg nem jönnek az új NV-k addig nem lesznek egyszerű helyzetben a fejlesztők sem. -
Ren Hoek
veterán
válasz
Laja333 #8083 üzenetére
Ami lényeges első körben azt Maxwell2 és GCN is tudja (Abu is ezt írta) NV DX12 plusz effektjei pedig nem jelentősek ahhoz, amit GCN nem tud...
(#8084) gollo91: foglya
Minden attól függ majd, milyen DX12 motor lesz, mennyi feature-t használ. 10 pipeline-os motor bizonyos esetekben negyedére vetheti vissza a kis sávszéllel rendelkező Maxwellek teljesítményét is. TIER2 CPU-ban vesz le picit, talán az emulációk is... de ha kikapcsolható effektekről van szó, mint a Hairworks, akkor tökmindegy lesz, mert ha nagyon belassítaná akkor kikapcsolod. Főleg ha egy N+1-edik értelmetlen csilivili effektről van szó, / ami alig befolyásolja a látványt.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Venyera7 #8080 üzenetére
A TIER_3-as szintet nyilván azért specifikálták, hogy később mindenki ezt használja. Azt nem tudni, hogy mikor, de egyértelműen ez a jövő, és az új generációs hardvereket is érdemes erre tervezni. Lehetőség szerint minél hamarabb, mert a low-level API-knál problémát jelent a teljes architektúra leváltása. Nagyjából két éven belül ez megtörténik.
(#8081) daveoff: Nem érhető el a BR-TIER_3 bekötés. A Maxwellnek nincs skalár egysége, amely a processzor beavatkozása nélkül el tudná intézni a bekötést. Lassabb igazából nagyon elhanyagolható mértékben lesz, mert ettől még bindless és a bekötés a mintavételezőbe történik. Ami hátrány lehet ebből, hogy nem minden effektet lehet megjeleníteni, ha elfogynak az erőforrások.
-
Venyera7
senior tag
A DX12 esetében a parancsfeldolgozás mindenkinek ugyanaz lesz. Az AMD-nek az előnye, hogy a GCN-es Radeonok a TIER_3 szinten futtatják a bekötést, ami többletterhelés nélküli, míg a kisebb szintek bizonyos funkciókat emulálnak, ami többletterheléssel jár. Minél kisebb a szint, annál több az emuláció.
Tehát ebből a szempontból az NVIDIA mindig hátrányban lesz az AMD-hez képest,vagy elérhető lesz valamikor ott is TIER_3-as szint?
-
daveoff
veterán
válasz
Malibutomi #8076 üzenetére
A fogyasztás, és a hőmérséklet miatt gondoltam, ha valakit zavarna, és a 390-ekre láthatóan jobb hűtés került, ez hiányzott a 290-ekről, én ezt látom egyetlen pozitívumnak ezeknél a kártyáknál. Szóval a 390 olyan lett, mint ahogy 2 éve ki kellett volna adni a 290 szériát, persze emelt fesz/órajel nélkül, meg az a +4gb vram sem ér sokat....
-
schwartz
addikt
Az az egy is sok. Nem lenne ertekpapir csalas miatti perrel fenyegetes meg hasonla izgagasag. Nem kell fujni a tozsde-lufit. Egyszeru kisbefekteto nullahoz konvergalo reszvennyel ki nem tolja le hova rongyol, en azt nem vettem be a kepletbe. (igazgatotanacsba azok nem kerulnek)
-
Anubris
őstag
A részvényeseknek beleszólási joguk nincs, úgy szokták mondani, hogy a "lábukkal szavazhatnak", tehát ha valami nem tetszik eladják a részvényüket. Mivel az AMD nem fizet osztalékot év végén a részvényeseknek, így elsősorban spekulációs célból éri meg részvényt vásárolni.
Például a napokban a részvény árfolyama majdnem elérte a történelmi mélypontját (0,02 dollár híja volt).
Ilyen szinten aki sok részvényt bevásárolt belőle, az most jól járhat, mert azóta már kb 4%-ot emelkedett az árfolyam. -
schwartz
addikt
-
smkb
őstag
válasz
schwartz #8065 üzenetére
Már rég nincs monopolhelyzet veszély, mivel amúgy is a jelentéktelenség szintre süllyed hamarosan az AMD a cpu piacon is, illetve ott az ARM és a gyártói, ami bitangerős. Az x86 már messze nem olyan releváns, mint 5 éve. A mai piac jórészén jelen sincs. Másrészt adhat az Intel x86 licencet, másnak is, ha nagyon akar, meg ott a Via is. De lényeg a lényeg, az AMD kihullásával már nem kell neki a monopolhelyzet problematikájával foglalkozni. Az meg szép dolog, ha van 800m cash, csak épp többszázmilliós határidős kifizetendő kötelezettségei is vannak a cégnek, nagy egyszeri leírásai, masszív veszteséges negyedévei. Pár negyedév és nulla. Egy cég felvásárlásához, bóvli kategóriába kerüléséhez, nem kell hogy üres legyen a kassza, mert a részvényárfolyamokban a cég jövője van beárazva. Ha az ilyen szinten zuhan, és tartósan értéktelen akkor az azt jelenti a cégnek nincs jövője, halott csak még nincs realizálva.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Petykemano #8064 üzenetére
Az AMD a Zen CPU-it nem a játékosoknak csinálja. Megveheted játékra is, de ugyanabba a tokozásba lesznek APU-k, amelyek jobban kiszolgálják majd a játékosok igényeit.
A CPU erő az aktuális játékdizájnoknak nem kell. A limitek teljes egészében szoftveresek. Valójában egy totál belépő processzor minden játékra teljesen elég lenne, mert a szimuláció évek óta nem fejlődik. Az ipar nem az előrelépést tartotta szem előtt, hanem azt, hogy ugyanazt a szimulációs minőséget hozzák ki kevesebb processzoridőből. Szükség lesz majd úgy hozzávetőleg 2 évre, hogy az ipar a DX11 miatt leállított fejlesztéseket ténylegesen újrakezdje és befejezze. Ez tényleg magával hozza majd a modernebb AI-t, és egyéb szimulációkat, amit most a játékosok hiányolnak.
-
schwartz
addikt
Olvasom ezt a sok felvasarlasos hiszteriat es kb ugy fest az osszes mint ahogy azt Moricka elkepzelne...
Kb. 800millio az operating cash flow, igy a csod messze van. Baromsag lenne eladni a jelenlegi reszvenyarfolyamon. Hamarabb segit az Intel (megorizven azzal a kvazi monopolhelyzetet) mint barki rategye a kezet a cegre. -
proci985
MODERÁTOR
ugyanannyit fogyasztanak a gyakorlatban.
illetve nekem 1050en jar alapbol a GPU (mem 5400), legen belenyalt a furprime a 610Wba konnektorbol. az kb 310-330W, csak a GPUn. nem is birta a gyari hutese, se sima Cosmos oldallappal, se Cosmos S (+NZXT 200mm@700rpm) komboval. jo, a DCU2/Matrix hutese nem sikerult jol 290xre.
kapott egy vizesblokkot, azota 510Won peakel (es meg tudom fogni 70 fok alatt), de ez kb a minimum miutan raraktam egy 150 euros, backplatevel kb 4 kilos blokkot. ugy kb 250W korul van, de a Hawaii eleg durvan szivarog, legen meg 63 fok firestrikekorok alatt eselytelen kategoria.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Petykemano #8059 üzenetére
Nem, a DX12 lényege pont az, hogy a parancspufferek kreálása független, és akárhány szálra leosztható. Ez persze a motortól is függ, de a Nitrous ezzel a modellel 36 szálig lineárisan skálázódik, ami biztató ezekre az új API-kra nézve.
Ami itt a kérdés, hogy mivel lehet jobb eredményt elérni, mert lehet építeni négymagos CPU-t IGP-vel és nyolcmagos CPU-t IGP nélkül. A jelenlegi gyakorlati tesztekben azt látni, hogy az IGP elérhetősége többet ér, mint a kétszer több processzormag. Nem véletlen, hogy az IGP teljesítménye nő az új lapkáknál, míg a processzormagok teljesítménye inkább stagnál. Ez látható a Broadwell-K-n, a Godavarin és a Skylake-en is látható lesz. Lehet, hogy ezt még nem érti egy játékos, de a gyártók már látják, hogy a végső teljesítményt inkább az IGP határozza majd meg. -
smkb
őstag
Sőt, az AMD a jelenlegi formájában halott. Ezt már minden befektető, részvényes és spekuláns tudja. Az AMD részvényárfolyama a béka segge alatt, aminek köszönhetően a piaci értéke 1.5mrd usd. Bóvli. A részvényárfolyamok egy ok miatt nem fognak már nagyon esni, függetlenül attól, hogy milyen gyalázatos számokat jelent az AMD, ami az, hogy már egy ideje nem az AMD tényleges tudásába, termékei piaci sikerébe vetett bizalmat jelzi, nem az AMD jövőképét árazza be, hanem a lehetséges felvásárlást. Már minden részvényvásárló, a felvásárlásra spekulál, azaz, hogy mennyi profitot tud egy részvényen realizálni, ha valaki bejelenti az akvizícíó igényét. Vagyis már senkit nem érdekel mit tud az AMD, mik a a technológiai tervei, mit akar piacra dobni, nem ezért vesz AMD részvényt, hanem már mindenki a felvásárlásra spekulál. A részvényárfolyamok elértek egy olyan minimális szintet, ahol már megéri kockáztatni a bukót azzal szemben, hogy valaki mondjuk akár 100% felárral vásárolja fel részvényenként.
-
Petykemano
veterán
akkor tehát azt mondod, hogy sose fognak a fejlesztők se a játék, se a DX12 CPU használatával túlterpeszkedni a 4-8 magon, mert sokkal hatékonyabb, ha inkább az amúgy is jelenlevő IGP-re terhelnek. És ez be fog következni, mert az intel procikban ott az IGP - ez egyáltalán nem AMD álom.
Ezt azt jelenti, hogy hosszútávon (~2016) egy DX12-es játékban, amelyikben ilyen lehetőségekkel élnek egy 2014-es kaveri végül lenyomhat majd egy korabeli i7-et?
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A Windows 10 alatt az overhead nem javul. Azt az új API-k csökkentik. A régi API-k ugyanúgy működnek tovább. Persze az MS a WDDM 2.0 miatt lehetővé tesz wrappereket a DX12-höz, így bizonyos WDDM 1.3-ban nagyon korlátozó dolgok megkerülhetők. De ezt mindenki meg fogja kerülni.
A DX12 esetében a parancsfeldolgozás mindenkinek ugyanaz lesz. Az AMD-nek az előnye, hogy a GCN-es Radeonok a TIER_3 szinten futtatják a bekötést, ami többletterhelés nélküli, míg a kisebb szintek bizonyos funkciókat emulálnak, ami többletterheléssel jár. Minél kisebb a szint, annál több az emuláció.
Az aszinkron compute és DMA lényeges, mert nagyon egyszerűen kihasználható funkciók, és 15-45%-os gyorsulást kínálnak az azt támogató NV és AMD hardvereken.
-
rocket
nagyúr
Azert sok marhasagot hord ossze az AMD is, amivel vegul sajat maga alatt vagja a fat. (eleg csak az E3-ig visszamenni ahol a Fiji GPU-t tervezo vezeto mernok a GPU-ra epulo VGA-kra azt mondta, hogy "overclockers dream".
Richard Huddy aszinkron shaderekrol meg, hogy teret nyer a compute teljesitmeny almodik minden ejszaka, es ezek a vesszoparipaiAz AMD elonye win10 alatt a kisebb cpu overheadtol szarmazhat, de ha az erme masik oldalarol nezzuk a dolgot, akkor egyszeruen pocsekak az eddigi win drivereik ezen a teren a konkurenciahoz kepest, es semmi nem garantalja, hogy a konkurencia nem javulhat win10 alatt.
A DX12 mania az AMD kapcsan azert alakult ki, mert nehanyan tul nagy jelentoseget tulajdonitanak az X1 konzol PC jatekokra gyakorolt hatasairol, es figyelmen kivul haggyak az NV szerepet (szponzoracio, munkaero stb.) a PC jatekok piacan, de ha az NV ezen torekveseit kivesszuk az egyenletbol, akkor marad a ~4/5-nyi piaci reszesedes, ami nehezen elhanyagolhato tenyezo barmelyik fejleszto szamara, az olyan PR jatek, mint az Ashes of the Singularity meg nem fognak tudni jelentos fordulatot hozni.
Az AMD olyan melysegbe sullyedt a DVGA piacon, hogy jelentos fordulat kellene szamukra, hogy legalabb ujra a piac egyharmadat maguknak tudjak, es annyira megkopott a brand erteke a cegnek, hogy ehez szerintem, ha kesne a Pascal highend a Greenland-hoz kepest fel evet, es megcsinalna az AMD a sajat 8800gts/gtx es gtx970/980 kartyait ezen idoszak alatt, azzal se tudna olyan sikereket elerni mint tette a konkurencia. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Ja igen, az erősorrend az igazából különböző limitációkból adódik össze. Tipikus célja a tesztnek sorra terhelni mindent a maximumra, és előhozni a rendszerek limitjeit. Akárhol előjön egy limit az már rossz lesz a végső eredményre. A játékokban ezek biztosan nem így lesznek terhelve. A hasznossága azonban vitathatatlan, nagyon jól lehet látni belőle a rendszerek kiegyensúlyozottságát.
(#8055) Petykemano: Ha jönnek ilyen processzorok, akkor nem a játékok és a DirectX 12 miatt. Ez gyakorlatilag biztos. Erről pont az inteles cimbivel beszéltem a hétvégén, és az egyik legnagyobb húzófícsőrnek az IGP-k kihasználását tekintik a DX12-re dolgozó fejlesztők. Ennek többféle módja lehet, de a cél a kihasználatlan, sokszor 300-800 GFLOPS-os erőforrás befogása. Ezt nehéz lenne verni csak CPU-ból.
-
válasz
proci985 #8044 üzenetére
Most hiretelen nincs meg, hogy hol laksz, de nemrég írta valaki, hogy a UK-ben lehet kapni, és nem dőlnek be a webshopok a vásárlók inváziójától.
Úgy tűnik, máshol vannak a tűréshatárok
Én a 290X-et nem érzem gázosnak fogyasztás terén, de a 390X már erősen meghaladja a küszöbömet, hűtéstől függetlenül.
(#8041) rocket: Pozícionálásban sosem voltak erősek. A 290X-et is az első napon sikerült elb***ni a refhűtővel, most ugyanezt megcsinálták a Fury-val a teljesítmény-elvárások túlsrófolásával. A vevők 60-80%-ánál az első impulzust az életben nem változtatod meg.
(#8053) Abu85: persze, azért írtam, hogy kihegyezve, nyilván használja a GPU többi részét is (különben nem lenne kép), de a többi terhelés marhára nem releváns mix játék szemszögből - messze nem realworld erősorrend szerint sorakoznak fel benne a kártyák egy uarchon belül sem.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A 3DMark Overhead teszt komplexebb annál. Egyrészt nyilván nézi a parancsprocesszort, mert az egy fontos szempont, de maga a teszt procedurális, tehát minden ami megjelenik matematikai képletekkel lesz kiszámolva, tehát a GPU-t is terheli, mert compute shaderek futnak rajta, akár párhuzamosan. Ezzel számít a számítási teljesítmény és a sávszélesség is, illetve a compute parancsprocesszorok teljesítménye. Ez nem csak egy szimpla front-end teszt. Ráadásul az új verzió már nincs hat magra limitálva DX12-ben, mert kijavított az MS ezt a bugot.
-
Nem, az AMD csak utalgat, aztán hagyják, hogy abból a felhasználó felépítse a saját elvárásait. Vannak piacok, ahol ez jó taktika, a VGA-piac nem ilyen.
(#8042) gollo91: és akkor mi a hiteles? A 3DM overhead tesztje, ami a GPU munkájának a legelső lépcsőjére van kihegyezve?
Amúgy sztem egyik DX12 teszt sem ér semmit. Majd ha lesz fél tucat piacra került, megvásárolható játék, akkor lehet egy első ítéletet mondani.
-
imi123
őstag
Sajnos az elvakult rajongók több kárt okoznak a cégnek mint hasznot.
Ha mindenki a realitás talaján maradna akkor nem lenne folyamatos pofára esés.Biztos nagyon jó lesz AMD DX12-ben de aki azt hiszi hogy látványos Nvidia verés lesz az lehet hogy csalódni fog.
Én kicsit félek ettől a "programozók majd mindent optimalizálnak" töténettől.Eddig legalább driveresen lehettett korrigálni a hibákat. -
mlinus
őstag
Én pontosan ugyanezt mondtam pár napja, hogy "fentről" nézve egész jó a fury (fury x-hez képest) viszont sokan elfelejtették hogy van 390x is, ami majdnem ugyanott helyezkedik el.
úgy gondolom hogy ha tudna normális mennyiségben fury-t gyártani az amd, nem is létezne a 390x, mert nem lenne értelme.
-
proci985
MODERÁTOR
nem, a problema, hogy nem lehet kapni a Fury Prot. be sincs indexelve az itteni webshopokban. sehol.
mondjuk Fury Xbol is egy boltot talaltam, ahol irnak idopontot mikorra lesz szallitmany. juli 31et irnak.
390x meg lehet erdekes, de csak es kizarolag ha epeszu hutessel szerelik a gyartok.
290x egyebkent lassan kifogy, 390xet elkezdtek akciozni (ma megvolt az elso 400 euro alatti fecske), normalis hutovel szerelve ez meg erdekes lehet. vagy megint orulhetnek az EKnal es az Aquacomputernel, mint anno a 290x rajtnal.
-
rocket
nagyúr
Az biztos, nagyon suru teljesitmenyben AMD haza tajan a mezony a 290x felett, es meg jon a Nano is
A 290/290x mar reg kiufott termek kene legyen, tavaly december ota nem gyartjak a GPU-kat, elkepeszto, hogy ennyi ido alatt,nyomott aron se tudtak meg mindig kiszorni a keszleteket.
Ebbol azert kilehet venni mekkora az AMD brand erteke, es milyen megitelesnek orvend a 290/290X. -
Ebben van valamennyi igazság, másrészt viszont a nincs rajta sapka tipikus esete. A 390X szerintem teljesen vállalhatatlan azzal a fogyasztással, és ha már 390X, akkor inkább 290X, és ha már 290X, akkor inkább már 290.
A gond sokkal inkább az, hogy a custom Fury Pro-k 550 helyett 570-580-ba kerülnek, miközben a 980 lejjebb kúszott 480 környékére. Kéne legalább 50 dollárt vágni az áron, de az is hogy néz ki, hogy ma jelent meg x áron, holnap meg árcsökkentenek rajta(#8034) gollo91:
Pl. ezt? -
Venyera7
senior tag
Varom a dx12-ot mint a messiást!
-
rocket
nagyúr
válasz
Venyera7 #8034 üzenetére
Meg az OS se kerult kereskedelmi forgalomba, nemhogy DX12 jatekok.
Majd ha megveheto jatek lesz ezekbol akkor lesz erdemes foglalkozni vele, addig be nem valtott igeret marad, mint az elmult 10 evben olyan sok minden az AMD-tol."Abu is megmondta,hogy az AMD 2 éve teszteli ezt az irany mig "masok" csak 1 eve!"
Ja ha Abu megmondta az mas, akkor ez biztos igy is van
Sot osztol csak low-level API jatekok jonnek, es jovo junius 1-ig 20-25AAA cim lesz ezek kozott!!!! igy az AMD addigra 92.15%-os piaci reszesedest fog szerezni!!!!, a csalodott NV tulajok meg magjara vetik a Maxwell2 GPU-kkal szerelt VGA-ikat!!!! -
rocket
nagyúr
A legnagyobb gond hazon belul jon
MSI R9 390X GAMING vs ASUS STRIX R9 Fury"With the current pricing levels, the AMD Radeon Fury series might very well be seen as another miscarriage in the GPU industry. We want AMD's Fury to succeed, we need the competition. Currently however AMD is letting the competition walk all over the R9 Fury series, as well as its own R9 390X in terms of value."
-
rocket
nagyúr
válasz
#Morcosmedve #8026 üzenetére
Valamit elneztel, egyatalan nincs jo arban 450fontert, tobb GTX980 380-400 font korul van, van koztuk gyari OC verzio.
Oc.uk-en haromnegyed ora alatt 11 darab kartyat sikerult ertekesiteni (tobb szaz darabot kaptak), ami nagyabol vicc kategoria, foleg annak tudataban miota elrajtolt a Fury X nagyobb a VGA-t iranti kereslet naluk, mint karacsonykor volt, es jelentosen tobb NV fogy, foleg 980TI.
-
daveoff
veterán
válasz
#Morcosmedve #8026 üzenetére
A G1 akkor is annyi volt, amikor én vettem, de nekem az nem tetszett. Igazatok van, meglátjuk mit hoz a win10, de azért papíron max a ref 980-nál jobb a Fury, persze én csak FHD-t nézem....
-
Venyera7
senior tag
válasz
#Morcosmedve #8026 üzenetére
+1
Nem csak en latom igy a topicban!
-
Laja333
őstag
válasz
#Morcosmedve #8019 üzenetére
Ráadásul a 980-ak is, pl. Iponon 180k magasságában vannak. Asszem 2 kivétel van ami 160k. Kezdő árnak egész jó ez a 191k.
-
daveoff
veterán
válasz
#Morcosmedve #8017 üzenetére
Majdem 200k, szerintem is sok....
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Ren Hoek #8013 üzenetére
Az informatikában minden nagyon gyorsan fejlődik, tehát ha egy évet csúszik egy projekt, akkor már van rá az eredetinél jobb képességű alkatrész is. Ezért nem akarja a Hynix a kockázatot felvállalni, mert nekik csak úgy éri meg, ha kifizetik, de ha nem sikerül a termék, akkor csak a gyártósor lesz meg, és a memóriákat vissza fogják mondani. De nyilván aki rendel azt kiszolgálják, szó sincs arról, hogy bárkit is korlátoznának, csak fizessék ki a rendelést. Ennyi kell a Hynixnek.
Az interposert nem az NV fejleszti, hanem a GloFo, Samsung, TSMC, UMC, stb. Attól függ, hogy kiét választják. Az AMD az UMC-t választotta például. -
Ren Hoek
veterán
Még azt nem értem, hogyha az NV berendel 1000000 HBM2 chipet, akkor mi kára származik belőle, ha nem tudja azonnal felhasználni? Qrvasok pénzük van, rengeteg mérnökkel, a piac kb nekik ugrál. Előbb utóbb csak ráhegesztik azt az interposert... Hynix csak a chipeket hozza nem? Megromlani nem fog...
El nem tudok olyat képzelni, hogy mondjuk a teljes Pascalt kukázni kelljen, mert lehetetlen interposert csinálni egy NV méretű cégnek. Na meg amúgy nem lehet szimulálni az órajelekkel, késleltetésekkel együtt? Legalábbis amilyen mérnöki területeketet ismerek elektronikától biológián át kémiáig, igen komoly szoftveres háttér van... -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Malibutomi #8011 üzenetére
A HBM1 most érhető el. Fogd fel úgy, hogy az AMD már működő megoldást szállít a piacra, míg a többieknek most van lehetőségük elkezdeni a tesztelést. Itt mindenki hátrányban van. Viszont a HMC jó példa arra, hogy a Hynix jól döntött, amikor mindenkit kizárt a fejlesztésből, mert az régebb óta készül és még mindig nincs. Tehát ennek a döntésnek voltak előnyei és hátrányai is.
Ha valaki HBM2 lapkát hoz ki, akkor Q4-ben kezdheti meg a tesztelést. A HBM1 és a HBM2 nem kompatibilis. Más interposer kell hozzájuk. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
CsonkaImo #8005 üzenetére
A Fiji tape-outja a Tongával párhuzamosan volt, méghozzá 2013 végén. Az első implementáció nagyjából 1,5-2 év a tape-outtól számolva. A második kör nyilván a tapasztalatok miatt egyszerűbb.
Szerintem egy év múlva senki sem fog. A HBM2 kísérleti gyártása 2016Q2-ben esedékes és interposerek is Q2-Q3-ban jönnek. A tömeggyártás Q3-Q4. Ha mákjuk van akkor a 2016-os ünnepi szezon támadható. Az a baj, hogy nem rajtuk múlik. Hiába van kész a lapka a megjelenéshez kell az interposer és a memória is. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Locutus #8003 üzenetére
Az AMD az NV-vel semmit sem oszt meg a HBM-ről. Azt amit az AMD elvégzett magának mindenkinek végig kell járnia, mert senki sem tudja előre, hogy az adott rendszerüknek melyik implementáció a jó, nagy valószínűséggel az AMD-é biztos nem jó senki másnak. A HBM2-re pedig pont azért nem ajánlja a Hynix az ugrást a nulláról, mert simán elképzelhető, hogy egyik lehetséges implementáció sem lesz jó.
Itt a kockázatok megosztása a gond. A HBM1-nél ezek megoszthatók, így a Hynix elfogadja, ha valakinek nem sikerült. Egy csomó más HBM1-et célzó cégnek még el tudják adni a memóriát. A HBM2-nél már nem fogadják el, így ha lesz termék ha nem, a megrendelt memóriákat el kell vinni.
-
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A Hynixnak igazából az a jó, ha minél többet rendelnek. Ők szívesen kiépítik a gyártósorokat, mert nekik ez nem probléma. Az a probléma, ha kiépítik és utána nem üzemelhetnek. Ők már korábban is beszéltek arról, hogy a HBM annyira bonyolult, hogy a HBM2-vel nem éri meg kezdeni. És ezt egy csomó cég meg is értette és HBM1-gyel indítanak. Ezért is érhetők el a HBM1-es minták. Ettől még lehet a HBM2-vel kezdeni, de a Hynix nem hajlandó felvállalni a termékskála törlésének kockázatát, mert az azt jelentené, hogy kiépítették a gyártósort a megrendelőnek, de az nem fog működni. Úgy biztosítják magukat, hogy igenis a megrendelést el kell vinni, akkor is, ha azt a megrendelő kidobja a kukába.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Locutus #7991 üzenetére
Írtam a másik topikban erről. A Hynix a HBM2-re előre kötött szerződésekkel dolgozik. A vállalat nem akarja felvállalni a kockázatot a gyártósorok kiépítésére, tehát akkor lesznek azok kiépítve, ha a HBM2-t rendelő réteg előre kifizeti, illetve kötelességet vállal arra, hogy megrendeli az előre megbeszélt mennyiséget. Aztán a Hynixot nem érdekli, hogy mit kezdenek a memóriákkal, még akkor sem, ha végül nem sikerül terméket piacra dobni velük.
Ez csupán a kockázat minimalizálása a Hynixnak, mert túl magas a kockázata annak, hogy a HBM1-gyel zéró tapasztalatot gyűjtő cégek nem tudnak majd HBM2-re ugrani. A Hynix csak biztosítékot akar arra, hogy ha esetleg egy teljes termékskálát törölni kell, attól még az adott gyártó a megrendelt HBM2-ket mindenképp kifizeti és elviszi.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- OLED TV topic
- Milyen videókártyát?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Túra és kirándulás topic
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Autós topik
- iPad topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B650M R7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RTX 5070 12GB BE QUIET! Pure Base 500DX 650W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Veszünk: PS5 Fat/Slim/Digital/Pro konzolt, játékokat, Portalt stb. Kérj ajánlatot!
- HYNIX 2GB DDR3 RAM eladó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged