-
56375 - 56301
56375 - 56301 56300 - 56201 56200 - 56101 56100 - 56001 56000 - 55901 55900 - 55801 55800 - 55701 55700 - 55601 55600 - 55501 55500 - 55401 55400 - 55301 55300 - 55201 55200 - 55101 55100 - 55001 55000 - 54901 54900 - 54801 54800 - 54701 54700 - 54601 54600 - 54501 54500 - 54401 54400 - 54301 54300 - 54201 54200 - 54101 54100 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:06 Téma összefoglaló
FIGYELEM


A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót, használd a keresőt

A Revolutról általánosságban
A Revolut fiókról, számlákról
Revolut kártyával kapcsolatos információk
A zárolásokról
A Revolut és a kiegészítő szolgáltatások
2020.08.24-től életbe lépő változások
A szolgáltatás állapota
Új hozzászólás Aktív témák
-
mentor_4
tag
nagyon kényelmes az automatikus feltöltés, de én biztos nem használnám
-
viktorhu
veterán
A Revolut számlámat egyetlen egy célból használom: a forint számlámról rendszeresen feltöltöm az eurós számlámat, ahonnét havonta egyszer eurót utalok egy hazai euró számlára. Nincs kártyás vásárlás, se más tranzakció. Ha így nem működik a feltöltés, akkor tényleg marad az, hogy megvárom, míg végre magyar számlaszámot kapok, akkor a saját bankomnak tudok rendszeres átutalási megbízást adni.
Nem állítom, hogy nem fog működni, mert pár éve már nem használom az automatikus feltöltést, de így emlékszem, meg hát változhatott is. Nekem is van egyébként egy rendszeres eurós utalásom a Revolutról, de azt eleve euróban a devizás kártyával töltöm fel, mert a banknál középárfolyamon tudok váltani, így a revolut csak az ingyen devizautalás miatt marad a loopban. Azt hiszem már csak megszokásból van a Revolutom, szinte csak a korábbról meglévő előfizetések + az eurós utalások miatt használom még.
-
g@bo
nagyúr
a besétálsz egy jobb pénzváltóba bulihoz annyit fűznék hozzá, hogy Budapesten a volt kedvenc váltóim (blaha és környéke, astoria) egy ideig nagyon jól váltottak, de manapság rafináltabbak lettek.
vettem kb. 2-3 hete 371 huf- ért eurót az egyiknél, az Istenért se adta olcsóbban (csoportos kedvezménnyel se, a többinél is ugyanennyi volt az ojró a környéken), másnap újpesten a sima váltóban 0,9% os tr. költséggel együtt volt 369,16....
kartelleznek a kis közel-keleti nepperek.amúgy 200 eurónál (is?) jobb váltani, semm manit nem adni a lehúzós bankoknak.
-
Oliverda
félisten
Sziasztok,
Devizás kp felvételben kérnék tanácsot.
Augusztusba lenne szükségem kb 300 Román Lej-re ( kb 20e HUF), valamint 200€-ra (kb 70e HUF).
Az EUR-t itthon venném fel, akár holnap, egy arra alkalmas ATM-böl. Jól
gondolom, hogy akkor járok a legjobban, ha a számlámon rendelkezésre áll EUR-ban a szükséges összeg?
Ez is belefér a havi 75e Ft-os díjmentes felvételbe? (Standard csomagom van)Külföldi kp felvétel során, Romániában pl ugyanúgy fel tudom venni a RON-t, dijmentesen?
A havi 75e HUF-os limit, naptári hónap (1.-31.-ig) tart? Tehát 31.én is felvehetem, de rögtön másnap még egyszer?
Akkor jársz a legjobban, ha besétálsz elegendő forinttal egy jobb pénzváltóba és ott átváltod euróra.
Lejt tudsz felvenni Romániában a megfelelő ATM-ből ingyen. Erre több lista is van, ha rákeresel google-ban.
-
Moleman
addikt
Egy kis update az utalási időkről: még litván számlám van, de HUF utalásoknál amint megjön az email, hogy sikeresen elküldték, másodperceken belül ténylegesen megérkezik a magyar számlára (tegnap is, ma is, Unicredit).
-
Tamy
őstag
Kell egy trigger (kártyás vásárlás) hozzá, anélkül nem fog elindulni a folyamat. Szóval igen, a legjobb indítás 0 egyenleg esetén egy egyszeri manuális feltöltés, utána már ha kártyás vásárlással az összeg alá mész, akkor magától pótolni fogja. Úgy emlékszem, hogy sima revolutos pénzküldés és utalás esetén viszont nem működött, csak ha kártyával mentem a keret alá.
A Revolut számlámat egyetlen egy célból használom: a forint számlámról rendszeresen feltöltöm az eurós számlámat, ahonnét havonta egyszer eurót utalok egy hazai euró számlára. Nincs kártyás vásárlás, se más tranzakció. Ha így nem működik a feltöltés, akkor tényleg marad az, hogy megvárom, míg végre magyar számlaszámot kapok, akkor a saját bankomnak tudok rendszeres átutalási megbízást adni.
-
citkar
addikt
Sziasztok,
Devizás kp felvételben kérnék tanácsot.
Augusztusba lenne szükségem kb 300 Román Lej-re ( kb 20e HUF), valamint 200€-ra (kb 70e HUF).
Az EUR-t itthon venném fel, akár holnap, egy arra alkalmas ATM-böl. Jól
gondolom, hogy akkor járok a legjobban, ha a számlámon rendelkezésre áll EUR-ban a szükséges összeg?
Ez is belefér a havi 75e Ft-os díjmentes felvételbe? (Standard csomagom van)Külföldi kp felvétel során, Romániában pl ugyanúgy fel tudom venni a RON-t, dijmentesen?
A havi 75e HUF-os limit, naptári hónap (1.-31.-ig) tart? Tehát 31.én is felvehetem, de rögtön másnap még egyszer?
Ha ismersz valakit Romániában aki tud segíteni és van türelmed, érdeklődd meg, hogy ott melyik bank számol, vagy nem számol fel Revolutos kártya esetén költséget Euro/Lej levételénél. Próbálj friss infót szerezni, mert idővel változnak ezek.
Pár éve még így csináltam, de nekem ehhez már nincs türelmem, én mezei OTP kártyáról (amin HUF volt), vettem le egy összegben OTP automatából Eurót. Először nem láttam ezzel járó költséget, de idővel megjelent. Eleinte azt láttam, hogy levéve 500 Euro és kész, de idővel az Euros tétel Forintra került átírásra (kb 180 ezer Ft) és megjelent kb 2000 Ft költség, felteszem ehhez kapcsolódva, legalábbis máshoz nem tudtam kötni. Áprilisban volt, nem emlékszem akkor mennyi volt a középárfolyam. Nekem belefért, lusta is vagyok, de ha utána jársz, találsz olcsóbbat valószínűleg. -
Donki Hóte
veterán
-
viktorhu
veterán
Amikor már teljesen lemondtam róla, váratlanul megjelent az ütemezett feltöltés. Úgy állítottam be, hogy 14.e Ft egyenleg alatt töltsön rá 14.e Ft-ot. Ez még vasárnap volt. Az egyenlegem azóta is konkrétan 0 Ft, de semmi nem történik. Mennyi idő kell ennek, hogy működjön? Esetleg előtte még egyszer kézzel fel kell tölteni, és csak onnantól érzékeli, hogy lecsökkent?
Kell egy trigger (kártyás vásárlás) hozzá, anélkül nem fog elindulni a folyamat. Szóval igen, a legjobb indítás 0 egyenleg esetén egy egyszeri manuális feltöltés, utána már ha kártyás vásárlással az összeg alá mész, akkor magától pótolni fogja. Úgy emlékszem, hogy sima revolutos pénzküldés és utalás esetén viszont nem működött, csak ha kártyával mentem a keret alá.
-
trouble
senior tag
-
zsola400
senior tag
-
nyirzoz
aktív tag
Magyar számlaszámra váltás után, a devizás számlaszámok maradnak vagy azok is migrálódnak?
Leginkább az érdekelne marad-e az ingyenes € utalás külföldi irányba? -
sambenez
addikt
-
nyirzoz
aktív tag
-
trouble
senior tag
EUR kp-t itthon csak OTP automatából tudsz felvenni, az OTP pedig díjat számol fel a az ATM használta után a Revolutosoknak.
A 75 eft-ot nem naptári havonként, hanem a saját fordulónapjaid letelte után tudod felvenni, ezt az appban tudod megnézni.
Mennyi a díj, ha felveszed, a 75 ezret eur-ban?
-
Donki Hóte
veterán
Sziasztok,
Devizás kp felvételben kérnék tanácsot.
Augusztusba lenne szükségem kb 300 Román Lej-re ( kb 20e HUF), valamint 200€-ra (kb 70e HUF).
Az EUR-t itthon venném fel, akár holnap, egy arra alkalmas ATM-böl. Jól
gondolom, hogy akkor járok a legjobban, ha a számlámon rendelkezésre áll EUR-ban a szükséges összeg?
Ez is belefér a havi 75e Ft-os díjmentes felvételbe? (Standard csomagom van)Külföldi kp felvétel során, Romániában pl ugyanúgy fel tudom venni a RON-t, dijmentesen?
A havi 75e HUF-os limit, naptári hónap (1.-31.-ig) tart? Tehát 31.én is felvehetem, de rögtön másnap még egyszer?
EUR kp-t itthon csak OTP automatából tudsz felvenni, az OTP pedig díjat számol fel a az ATM használta után a Revolutosoknak.
A 75 eft-ot nem naptári havonként, hanem a saját fordulónapjaid letelte után tudod felvenni, ezt az appban tudod megnézni.
-
Tamy
őstag
Amikor már teljesen lemondtam róla, váratlanul megjelent az ütemezett feltöltés. Úgy állítottam be, hogy 14.e Ft egyenleg alatt töltsön rá 14.e Ft-ot. Ez még vasárnap volt. Az egyenlegem azóta is konkrétan 0 Ft, de semmi nem történik. Mennyi idő kell ennek, hogy működjön? Esetleg előtte még egyszer kézzel fel kell tölteni, és csak onnantól érzékeli, hogy lecsökkent?
-
Drughi
addikt
Sziasztok,
Devizás kp felvételben kérnék tanácsot.
Augusztusba lenne szükségem kb 300 Román Lej-re ( kb 20e HUF), valamint 200€-ra (kb 70e HUF).
Az EUR-t itthon venném fel, akár holnap, egy arra alkalmas ATM-böl. Jól
gondolom, hogy akkor járok a legjobban, ha a számlámon rendelkezésre áll EUR-ban a szükséges összeg?
Ez is belefér a havi 75e Ft-os díjmentes felvételbe? (Standard csomagom van)Külföldi kp felvétel során, Romániában pl ugyanúgy fel tudom venni a RON-t, dijmentesen?
A havi 75e HUF-os limit, naptári hónap (1.-31.-ig) tart? Tehát 31.én is felvehetem, de rögtön másnap még egyszer?
-
ollie
MODERÁTOR
Engem is elért ez a gördülőnapos cucc (google play-es feltöltés), azt írta, hogy 40 ezer forintot lehet havonta feltölteni. Kicsit összehúztam a szemem, mert metal planem van, az meg nem olcsó. De aztán direktbe hozzáadtam a kártyát a Revoluthoz, és úgy engedett jóval többet is.
-
sambenez
addikt
Azt írják, hogy:
az ATM üzemeltetője úgynevezett használati díjat számol fel. Magyarországon alkalmaz ilyet az OTP és az Erste a külföldi bankok kártyáira, amibe beleesik a Revolut is.
Ez akkor is igaz, ha addigra már lesz magyar számlaszám
Igen mert az OTP minden idegen kártyára felszámolja, a magyar bankok kártyáira is.
De a 2 ingyenes felvételre elvileg nem számolhatja fel. -
Donki Hóte
veterán
Azt írják, hogy:
az ATM üzemeltetője úgynevezett használati díjat számol fel. Magyarországon alkalmaz ilyet az OTP és az Erste a külföldi bankok kártyáira, amibe beleesik a Revolut is.
Ez akkor is igaz, ha addigra már lesz magyar számlaszám
-
Nasuto
tag
-
Nasuto
tag
-
lehella
senior tag
Azt írták, hogy átutalással fel lehet tölteni a pénzt. Elképzelésem sincs, pláne hogy nem töltöttem fel 5000€-t egy hónapon belül
-
Oliverda
félisten
Melyik magyar banknál van lehetőség kártyás számlafeltöltésre? Pláne ingyen...
-
xy.zsolt
addikt
Mi ez az új 31napos gördülő f@szság? Ez a cég komolyan a saját ellensége lett. Mondjuk az OTP-nél talán még jobb választás
de ha tovább szivatják a felhasználókat akkor csúfos jövőjük lesz itthon.....szerintem -
lehella
senior tag
Én is belefutottam ebbe a 31 gördülőnapos sztoriba, Google Payel akartam feltölteni a pénzt. Ugyan 40.000 Forintot megengedte, de most megadtam az új Raffi bankkártyám adatait és feltöltöttem közvetlenül róla 100.000 Forintot gond nélkül vele. Fénykép se kellett.
-
Grande Ale
őstag
Nálam még mindig nyoma sincs a magyar számlának...
-
FLATRONW
őstag
-
mentor_4
tag
Nekem meg pont azzal ötletelt az AI, hogy adjam hozzá Google Pay-jel.

#56334 pictigjis
Arra tudok gondolni, hogy többen használtak más nevén lévő kártyát, ezért kérik a fotót.
Nekem is az volt az első gondolatom, hogy feltöltöm vele a feleségem Revolutját, de ott már egyből hitelesíteni akart.
Nagy kockázatot én nem látok benne, a nevet leszámítva már úgyis minden infót megadtunk a feltöltésnél.Amúgy nekem az app maga nem túl bizalomgerjesztő, mi eleve hátrányból indulunk, mert minden telefon rootolt itthon, egyszerre szoktam telepíteni mindegyikre, de aztán mindegyiken máshogy működik, máskor kiabál, hogy most már tényleg frissíteni kell, lásd most is az egyiken volt kártya hitelesítése gomb, másikon csak egy újabb verzióra frissítés után.
Pl a George-ot egy ideje egyáltalán nem tudom működésre bírni, de az Erstének legalább van teljes értékű böngészős internetbankja.
feltöltöm vele a feleségem Revolutját
minden telefon rootolt itthonsok ászf-szegő csontváz van ott a szekrényben
-
8
őstag
Nem segített semmit az AI support.
Azt írta, hogy lehet a kártya nincs hitelesítve.
Eddig google pay-el adtam hozzá mindig a pénzt a Revoluthoz.
Most direkbe hozzáadtam az Erste-s kártyámat. Arra meg azt írja, hogy a bank elutasította a tranzakciót. 👏🤣Mindezt úgy, hogy a Google Pay-hez hozzá van rendelve ez az Erste-s kártyám.
Agyrém komolyan.Azért köszi! 👍
akkor lehet, hogy google pay limitet értél el
ersténél kell engedélyeztetni kézzel vagy próbálkozniszerk: ja látom sikerült
-
Phobion
addikt
Nekem meg pont azzal ötletelt az AI, hogy adjam hozzá Google Pay-jel.

#56334 pictigjis
Arra tudok gondolni, hogy többen használtak más nevén lévő kártyát, ezért kérik a fotót.
Nekem is az volt az első gondolatom, hogy feltöltöm vele a feleségem Revolutját, de ott már egyből hitelesíteni akart.
Nagy kockázatot én nem látok benne, a nevet leszámítva már úgyis minden infót megadtunk a feltöltésnél.Amúgy nekem az app maga nem túl bizalomgerjesztő, mi eleve hátrányból indulunk, mert minden telefon rootolt itthon, egyszerre szoktam telepíteni mindegyikre, de aztán mindegyiken máshogy működik, máskor kiabál, hogy most már tényleg frissíteni kell, lásd most is az egyiken volt kártya hitelesítése gomb, másikon csak egy újabb verzióra frissítés után.
Pl a George-ot egy ideje egyáltalán nem tudom működésre bírni, de az Erstének legalább van teljes értékű böngészős internetbankja.
Másodszorra sikerült hozzáadni az Erste-s kártyát, itt most egyelőre nem panaszkodik limitre 🥴
-
Moleman
addikt
Nem segített semmit az AI support.
Azt írta, hogy lehet a kártya nincs hitelesítve.
Eddig google pay-el adtam hozzá mindig a pénzt a Revoluthoz.
Most direkbe hozzáadtam az Erste-s kártyámat. Arra meg azt írja, hogy a bank elutasította a tranzakciót. 👏🤣Mindezt úgy, hogy a Google Pay-hez hozzá van rendelve ez az Erste-s kártyám.
Agyrém komolyan.Azért köszi! 👍
Nekem meg pont azzal ötletelt az AI, hogy adjam hozzá Google Pay-jel.

#56334 pictigjis
Arra tudok gondolni, hogy többen használtak más nevén lévő kártyát, ezért kérik a fotót.
Nekem is az volt az első gondolatom, hogy feltöltöm vele a feleségem Revolutját, de ott már egyből hitelesíteni akart.
Nagy kockázatot én nem látok benne, a nevet leszámítva már úgyis minden infót megadtunk a feltöltésnél.Amúgy nekem az app maga nem túl bizalomgerjesztő, mi eleve hátrányból indulunk, mert minden telefon rootolt itthon, egyszerre szoktam telepíteni mindegyikre, de aztán mindegyiken máshogy működik, máskor kiabál, hogy most már tényleg frissíteni kell, lásd most is az egyiken volt kártya hitelesítése gomb, másikon csak egy újabb verzióra frissítés után.
Pl a George-ot egy ideje egyáltalán nem tudom működésre bírni, de az Erstének legalább van teljes értékű böngészős internetbankja.
-
Phobion
addikt
Vannak lehetőségeid, attól függ, hogy melyik limitet érted el.
Support nem tudott segíteni?Mint majdnem mindenre, erre is vannak válaszok a hivatalos revolut faq-ban:
https://help.revolut.com/hu-HU/help/adding-money/card-deposit-limits-and-fees/
Kártyás befizetési limitek és díjak
Limitek
Automatizált biztonsági rendszerünk minden ügyfél esetében feltöltési limiteket állapít meg. Ezek a limitek gördülő alapon, 24 órás, 7 napos vagy 31 napos ciklusokban nullázódnak. A limit összegét az határozza meg, hogy az elmúlt 24 órában, 7 napban vagy 31 napban összesen mennyit töltöttél fel kártyával. A limitek az ügyféllel kialakított pénzügyi kapcsolatunk során módosulnak.
Az összes feltöltési módszerre együttesen éves feltöltési limit érvényes, amely a Revolut-számlád regisztrációjának napján nullázódik. Ha elérnéd ezt a limitet, előfordulhat, hogy további dokumentumokat kell benyújtanod. A feltöltéseknek van egy minimális összege, amelyet az appban láthatsz, amikor pénzt szeretnél feltölteni. A többi limitet az alábbiakban találod:
. Nem ellenőrzött kártyákkal 31 napon belül legfeljebb 4,000,000 Ft (vagy annak megfelelő összeg)
. Akár 10 kártyás feltöltés is lehetséges 24 óránként
. A digitális pénztárcás feltöltések (Apple Pay vagy Google Pay) összege 7 nap alatt legfeljebb £12,000 (vagy annak megfelelő összeg) lehet
. Az új ügyfelek (a csatlakozástól számított 30 napon belül) esetében a limit 24 órán belül £3,000 (vagy annak megfelelő összeg)Nem segített semmit az AI support.
Azt írta, hogy lehet a kártya nincs hitelesítve.
Eddig google pay-el adtam hozzá mindig a pénzt a Revoluthoz.
Most direkbe hozzáadtam az Erste-s kártyámat. Arra meg azt írja, hogy a bank elutasította a tranzakciót. 👏🤣Mindezt úgy, hogy a Google Pay-hez hozzá van rendelve ez az Erste-s kártyám.
Agyrém komolyan.Azért köszi! 👍
-
atala
addikt
-
Szibilla
aktív tag
Azért várható volt, hogy nem lesz sima egy ilyen átállás.
Lekopogom, nálam eddig minden ok, legalábbis nem vettem észre hibát eddig
Tegnap 200k-t gond nélkül tudtam a szokott kártyámmal feltölteni. -
8
őstag
Vannak lehetőségeid, attól függ, hogy melyik limitet érted el.
Support nem tudott segíteni?Mint majdnem mindenre, erre is vannak válaszok a hivatalos revolut faq-ban:
https://help.revolut.com/hu-HU/help/adding-money/card-deposit-limits-and-fees/
Kártyás befizetési limitek és díjak
Limitek
Automatizált biztonsági rendszerünk minden ügyfél esetében feltöltési limiteket állapít meg. Ezek a limitek gördülő alapon, 24 órás, 7 napos vagy 31 napos ciklusokban nullázódnak. A limit összegét az határozza meg, hogy az elmúlt 24 órában, 7 napban vagy 31 napban összesen mennyit töltöttél fel kártyával. A limitek az ügyféllel kialakított pénzügyi kapcsolatunk során módosulnak.
Az összes feltöltési módszerre együttesen éves feltöltési limit érvényes, amely a Revolut-számlád regisztrációjának napján nullázódik. Ha elérnéd ezt a limitet, előfordulhat, hogy további dokumentumokat kell benyújtanod. A feltöltéseknek van egy minimális összege, amelyet az appban láthatsz, amikor pénzt szeretnél feltölteni. A többi limitet az alábbiakban találod:
. Nem ellenőrzött kártyákkal 31 napon belül legfeljebb 4,000,000 Ft (vagy annak megfelelő összeg)
. Akár 10 kártyás feltöltés is lehetséges 24 óránként
. A digitális pénztárcás feltöltések (Apple Pay vagy Google Pay) összege 7 nap alatt legfeljebb £12,000 (vagy annak megfelelő összeg) lehet
. Az új ügyfelek (a csatlakozástól számított 30 napon belül) esetében a limit 24 órán belül £3,000 (vagy annak megfelelő összeg) -
Phobion
addikt
Ez a gördülő limit egy irgalmatlan nagy szarság. Kerestem a topikban, keresőben, AI-t kérdeztem, nem lehet állítani.
Jelenleg már egy forintot se tudok feltölteni.
Ha valamilyen fizetős csomagba átmennék, akkor ez változna?
-
mentor_4
tag
-
FLATRONW
őstag
-
pictigjis
őstag
Kiderült, hogy nem volt hitelesítve a kártya, pedig évek óta használom, viszont a gomb se jött fel a hitelesítéshez.
Szerencsére a play áruházban most pont látszik az app (általában nem), úgyhogy le tudtam frissíteni, így megjelent a hitelesítés, azután sikerült a feltöltés.
Azért kicsit leizzadtam, a hitelkártyáim hitelkerete az egyetlen cashflow-forrásom így hó közepén, már előre el volt költve az egész.
Amúgy az AI asszisztens szerint tévesen spanyol 5000 eurós limitem van a magyar 4 milliós helyett, de nem lehet megváltoztatni.
le kell fotozni a kartyat? az kemeny...
-
pècsimunkás
addikt
Én a magyar helyzetről irtam elsősorban.
Igen közismert hogy vannak országok (Svájc, Japán etc) ahol főként kulturális okokból sokkal több készpénzhasználat van mint amit az ország gazdasági, technológiai fejlettsége indokolna.
Nekem se pro se kontra nincs problémám a készpénz létezésével, csak a politikai - ideológiai keret meséket meg az ilyen leegyszerűsítő magyarázatokat nem szeretem mint pl ami itt volt hogy 1szer 1 embernél egy atutalashoz plusz adatot kértek be az egyenlő azzal hogy a banki tranzakciók nem megbízhatóak.Nèmetek is szeretik hadznàlni a kp- t.
-
Moleman
addikt
Kiderült, hogy nem volt hitelesítve a kártya, pedig évek óta használom, viszont a gomb se jött fel a hitelesítéshez.
Szerencsére a play áruházban most pont látszik az app (általában nem), úgyhogy le tudtam frissíteni, így megjelent a hitelesítés, azután sikerült a feltöltés.
Azért kicsit leizzadtam, a hitelkártyáim hitelkerete az egyetlen cashflow-forrásom így hó közepén, már előre el volt költve az egész.
Amúgy az AI asszisztens szerint tévesen spanyol 5000 eurós limitem van a magyar 4 milliós helyett, de nem lehet megváltoztatni.
-
kapasz
tag
Csak 40.000 Ft-ot engedett ma feltölteni 2 különböző Revolut accountra is.
Az egyiken semmilyen feltöltés sem volt az utolsó 31 napban, a másikon se sok, az ráadásul Premium csomagban van.
-
pictigjis
őstag
És még hazudnak is, az elmúlt 31 napban pont egy fillért se töltöttem rá, mert 32 napja raktam rá a hitelkártyákat...
Nem ellenőrzött kártyákkal 31 napon belül legfeljebb 4 000 000 Ft, vagy annak megfelelő összeg (igazolás után ez a limit megszűnik)
Amúgy szerintem ellenőrzött kártya, de a 4 milliótól is nagyon messze van 5000 euró, amit 72-es betűmérettel tolnak az arcomba.valami nagyon elszaródott, az biztos
-
trouble
senior tag
És még hazudnak is, az elmúlt 31 napban pont egy fillért se töltöttem rá, mert 32 napja raktam rá a hitelkártyákat...
Nem ellenőrzött kártyákkal 31 napon belül legfeljebb 4 000 000 Ft, vagy annak megfelelő összeg (igazolás után ez a limit megszűnik)
Amúgy szerintem ellenőrzött kártya, de a 4 milliótól is nagyon messze van 5000 euró, amit 72-es betűmérettel tolnak az arcomba.Pont az ilyenekért(amit írsz, meg amit írtam a qvik eltünés kapcsán, összevissza csapkodás, kapkodás miatt), néztem is magamnak egy másik bankot(is).
Ami kb. lefedi a revo-t (valamikori)előnyeit.
Értem én , vége a robinhood világnak, be kell álni a sorba, mert csak így tartható(fokozható) a növekedés! De nyílván innentől pont olyan a revo is mint bárki más(vagy még olyan sem), persz ez szubjektív, de én kb így látom! -
Moleman
addikt
És még hazudnak is, az elmúlt 31 napban pont egy fillért se töltöttem rá, mert 32 napja raktam rá a hitelkártyákat...
Nem ellenőrzött kártyákkal 31 napon belül legfeljebb 4 000 000 Ft, vagy annak megfelelő összeg (igazolás után ez a limit megszűnik)
Amúgy szerintem ellenőrzött kártya, de a 4 milliótól is nagyon messze van 5000 euró, amit 72-es betűmérettel tolnak az arcomba. -
pictigjis
őstag
úgy látszik, nem csak magyar számlákra vezették be...
-
Moleman
addikt
Mi ez az új 31 napos gördülő 5000 eurós kártyás feltöltési limit??
Még litván számlám van, délután még engedte volna a feltöltést, de nem jött meg az OTP-s megerősítő sms, most meg már nem enged semmit, töltsem fel utalással...
-
trouble
senior tag
Ezért kérdeztem nekem ott volt már vagy másfél hete a múlt héten használtam mára meg eltűnt!!?? Tudom mit beszélek!

Gondolom a telefonomon frissült automatikusan a revo azt a frissítéssel eltűnt érdekes dolgok ezek!!??
-
pdr755
aktív tag
"A kp igazi hajtóereje a szürkegazdaság." ...általában, vagy az az egyik mögöttes mozgató, de nem csak az
szerintem közismert, hogy CH-ban gyakori a cash, pl. "Dethroned by the bank card, cash was used for only 30% of in-shop payments by 2024. This share sinks to 27% if all transactions are taken into account (also online purchases and person-to-person payments)."
Én a magyar helyzetről irtam elsősorban.
Igen közismert hogy vannak országok (Svájc, Japán etc) ahol főként kulturális okokból sokkal több készpénzhasználat van mint amit az ország gazdasági, technológiai fejlettsége indokolna.
Nekem se pro se kontra nincs problémám a készpénz létezésével, csak a politikai - ideológiai keret meséket meg az ilyen leegyszerűsítő magyarázatokat nem szeretem mint pl ami itt volt hogy 1szer 1 embernél egy atutalashoz plusz adatot kértek be az egyenlő azzal hogy a banki tranzakciók nem megbízhatóak. -
nggabi
félisten
-
bigdady
nagyúr
-
atala
addikt
Ez hol található? Mert én nem találom.
-
trouble
senior tag
-
Simia
junior tag
Nekem egyik verziója sem fog problemát okozni, ha fenyeget egy bank a felfüggesztéssel, hogy töröljem a "szolgáltatásukat"
vagy kp -t használjak.
Mondom ezt úgy, hogy szinte nullához közelít a kp forgalom nálam. És qvára nem érdekel, hogy ki minek néz e miatt, mert semmi közöm ahhoz, hogy ki mit-hogy kavar a pénzével, ugyan így másoknak sincs az enyémhez, és nem is írom le mit gondolok az MNB/előző kormány áldásos tevékenységeinek következményeivel kapcsolatban.
.vagy kp -t használjak.
Ezt addig tudod megtenni, amíg elfogadnak kp.-t a boltok/emberek.
Ha a kp. elfogadottsága csökken, egyre inkabb rá lennél utalva a bankokra meg a kártyatársaságokra.Nem kényelmes a kp. használata, de szerintem stratégiai és szuverenitási érdek hogy legyen egy széles körben használható, disztributált, offline, általánosan elfogadott fizetési rendszer, amit semmilyen szereplő (akár még maga az állam) sem tud kikapcsolni. Ilyen rendszert én nem ismerek a kp.-n kívül.
(Azt már csak félve és offban is bezárójelezve mondom, hogy a szürke/fekete gazdaságnak fontos szerepe van olyan szolgáltatások/áruk terén, amit a mindekori állam tilt, de adott esetben a társadalom nagy része számára morálisan elfogadhatóak. Hogy mik ezek a szolgáltatások és áruk, az idő folyamán mindig változott, de talán nem véletlen hogy minden korban és országban van igény rá)
-
citkar
addikt
De kóros, és fóbiának hívják.
Akkor lesz kóros, ha az ember életében érdemi problémát jelent, akár a magán, a szociális, akár a munka területén, de ha csak kellemetlenség, akkor nem kóros. A mindennapos laktózintolerancia megléte sem kóros, szimplán egy állapot, tévesen nevezik betegségnek.
-
MasterMark
titán
De kóros, és fóbiának hívják.
-
citkar
addikt
Nem hülyeségnek mondanám, inkább megszokás, egy szubjektív érzés. A tériszony is megmagyarázhatatlan rossz érzés (hiába tudja, hogy biztonságban van adott esetben), mégse mondanám kórosnak, hülyeségnek.
-
Oliverda
félisten
Ezeken túl vannak emberek akik szimplán szeretik a készpénzt, biztonságérzetet ad nekik a valóban szükségesnél több kp. Ez szubjektív, minthogy ki szereti az almát, vagy a körtét, nincs mögötte észszerű ok, de így érzik jól magukat. Ismerek olyat, aki azért tartja kp-ben a pénze egy részét, mert ő így nehezebben költi el, tudja, hogy nem kamatozik, de ismeri magát, onnan is elköltené, ha lekötné webkincstárban

Pedig a készpénz sokkal kevésbé biztonságos, de ugye az a bizonyos emberi hülyeség itt is jelen van.
-
avl
senior tag
"A kp igazi hajtóereje a szürkegazdaság." ...általában, vagy az az egyik mögöttes mozgató, de nem csak az
szerintem közismert, hogy CH-ban gyakori a cash, pl. "Dethroned by the bank card, cash was used for only 30% of in-shop payments by 2024. This share sinks to 27% if all transactions are taken into account (also online purchases and person-to-person payments)."
-
citkar
addikt
-
z0d1AK
nagyúr
-
Kasya
nagyúr
-
Nikaré
őstag
Gondolom ezért nyomtatták és törekedtek a kis településekre telepítendő bankautomatákat, hogy ... miért is? A Szabadságharcosoknak?

Én kimondottan örültem amikor lehetőségem nyílt használni a Revolut előnyeit, annak ellenére, hogy közel sem tudom minden elemét felhasználni, de nekem jó és kényelmes. Remélem nem fogják hasonló szintre kényszeríteni mint pl. az OTP produktumát a lehúzós, mindenre sarcot kivető drága "szolgáltatásokkal".
Ne menjünk bele, hogy fiókok, automaták, alkalmazottak stb. mennyibe kerül, érdekes, hogy a Revolut meg tudta oldani (röviden) másként. -
citkar
addikt
Ezeken túl vannak emberek akik szimplán szeretik a készpénzt, biztonságérzetet ad nekik a valóban szükségesnél több kp. Ez szubjektív, minthogy ki szereti az almát, vagy a körtét, nincs mögötte észszerű ok, de így érzik jól magukat. Ismerek olyat, aki azért tartja kp-ben a pénze egy részét, mert ő így nehezebben költi el, tudja, hogy nem kamatozik, de ismeri magát, onnan is elköltené, ha lekötné webkincstárban

-
pdr755
aktív tag
-
Nikaré
őstag
Nekem egyik verziója sem fog problemát okozni, ha fenyeget egy bank a felfüggesztéssel, hogy töröljem a "szolgáltatásukat"
vagy kp -t használjak.
Mondom ezt úgy, hogy szinte nullához közelít a kp forgalom nálam. És qvára nem érdekel, hogy ki minek néz e miatt, mert semmi közöm ahhoz, hogy ki mit-hogy kavar a pénzével, ugyan így másoknak sincs az enyémhez, és nem is írom le mit gondolok az MNB/előző kormány áldásos tevékenységeinek következményeivel kapcsolatban.
. -
Viktor77
titán
-
bigdady
nagyúr
-
weiss
addikt
És akkor hülyének nézik azokat, akik kitartanak a KP mellett...
-
bigdady
nagyúr
A másik felet pedig a másik bank azonosította, mivel anélkül nem tudna bankolni.
Nincs anonim tranzakció, ez nem kripto. És rajtam keresztül akarják csekkolni.... A küldő félről kérnek infót tőlem. Hol lakik stb. Azért ez nonszensz. Így akarják hogy az emberek fizetést kérjenek rá meg hogy elsődleges szamlaként használják? Költői kérdés persze.Ha akarod a pénzt igazolod kell mi alapján kaptad ez így működik.
Jól ertem már magyar számlád van? Ha igen magasra van állítva úgy tűnik a potméter lehet ez volt a felfelé az MNB-nek hogy szigorú legyen -
Oliverda
félisten
A másik felet pedig a másik bank azonosította, mivel anélkül nem tudna bankolni.
Nincs anonim tranzakció, ez nem kripto. És rajtam keresztül akarják csekkolni.... A küldő félről kérnek infót tőlem. Hol lakik stb. Azért ez nonszensz. Így akarják hogy az emberek fizetést kérjenek rá meg hogy elsődleges szamlaként használják? Költői kérdés persze.
Új hozzászólás Aktív témák
-
56375 - 56301
56375 - 56301 56300 - 56201 56200 - 56101 56100 - 56001 56000 - 55901 55900 - 55801 55800 - 55701 55700 - 55601 55600 - 55501 55500 - 55401 55400 - 55301 55300 - 55201 55200 - 55101 55100 - 55001 55000 - 54901 54900 - 54801 54800 - 54701 54700 - 54601 54600 - 54501 54500 - 54401 54400 - 54301 54300 - 54201 54200 - 54101 54100 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
FIGYELEM! A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
- Hír Drágul a Revolut
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB White-2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4294
- Új Lenovo 14 Slim5 WUXGA OLED 620nit Ryzen7 7730U 4.5Ghz 16GB 1TB SSD Radeon RX Vega8 Win11 Garancia
- GoPro akku , Hero 9/10/11/22, bontatlan
- DDR5 8/ 16/ 32GB 4800-5600MHz UDIMM PC RAM, több db- számla, garancia
- Apple iPhone 15 128 GB Black 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


kartelleznek a kis közel-keleti nepperek.






