-
241936 - 241801
241936 - 241801 241800 - 241701 241700 - 241601 241600 - 241501 241500 - 241401 241400 - 241301 241300 - 241201 241200 - 241101 241100 - 241001 241000 - 240901 240900 - 240801 240800 - 240701 240700 - 240601 240600 - 240501 240500 - 240401 240400 - 240301 240300 - 240201 240200 - 240101 240100 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-06-10 12:21 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Corsa02
őstag
Nekem ez így teljesen megfelel, kormányon is, meg a tapizós is hibátlanul működik.
-
bnorci71
addikt
addig örüljetek amíg van a Citanba nincs és se a nagy kijelzőn se a kormányon a tapicskolón nem lehet normálisan hangerőt állítani
és a 20-30M mergákba is "ez" a kormány van
pedig a mérnök tempomat tapicskára meg tudta oldani 1 "húzás" 1Km/h -
boti19871125
csendes tag
-
Qru
MODERÁTOR
Sziasztok,
Sajnos hétfőn belém jöttek hátulról és az autó sérülései mellett sérültek a rendszámtáblák is (az egyik nagyon, a másik kevésbé). Nem egyedi a rendszám, de nem szeretném lecserélni és kiráz a hideg az egyengetett rendszámtól is.
A Korm. rendelet alapján én úgy gondolom, hogy mivel beazonosítható a rendszám és megvan mindkettő ezért akár két rendszám is utángyártható az eredeti karakter kombinációval és a két sérült darab leadásával. A rendeletben csak azt látom, hogy eltulajdonítás, eltűnés esetében nem gyártható le két új rendszámtábla. Kormányablak Gizikéje természetesen egyből rávágta, hogy csak 1 darab gyártható le, NKH műszaki osztály kis túlzással azt sem tudta miről beszélek, ők még azt mondták 1 darabot sem gyártanak...
Van esetleg ilyesmi tapasztalata vmelyikőtöknek?
Pedig úgy van ahogy leírod/értelmezed. Ha az ügyintéző nem akarja beszélj a főnökével.
-
focvis
veterán
A rendelet számomra egyértelműen fogalmaz, nem tudom aki az alapján dolgozik minden nap annak nem egyértelmű/nem tudja értelmezni...
IX. ker. Bakáts téren cseréltem, full normálisak és egész gyorsan sorra kerülsz, itt szoktam mindent intézni. (Parkolás fizetős és nem egyszerű.)
Eleve kérd akkor a 2-t, a régit csak akkor kell leadni, mikor elkészült az új.
-
kcsa
veterán
Ez tiszta sor, de itt nem ez az eset áll fenn, leadnám megsemmisítésre a két régit.
Plaket Kft gyártja a rendszámokat, van is leírásuk rá, szóval ütni kell az ügyfélszolgát a kormányablakban hogy végezze el a dolgát.
-
boti19871125
csendes tag
-
boti19871125
csendes tag
Ez tiszta sor, de itt nem ez az eset áll fenn, leadnám megsemmisítésre a két régit.
-
vlevi
nagyúr
Sziasztok,
Sajnos hétfőn belém jöttek hátulról és az autó sérülései mellett sérültek a rendszámtáblák is (az egyik nagyon, a másik kevésbé). Nem egyedi a rendszám, de nem szeretném lecserélni és kiráz a hideg az egyengetett rendszámtól is.
A Korm. rendelet alapján én úgy gondolom, hogy mivel beazonosítható a rendszám és megvan mindkettő ezért akár két rendszám is utángyártható az eredeti karakter kombinációval és a két sérült darab leadásával. A rendeletben csak azt látom, hogy eltulajdonítás, eltűnés esetében nem gyártható le két új rendszámtábla. Kormányablak Gizikéje természetesen egyből rávágta, hogy csak 1 darab gyártható le, NKH műszaki osztály kis túlzással azt sem tudta miről beszélek, ők még azt mondták 1 darabot sem gyártanak...
Van esetleg ilyesmi tapasztalata vmelyikőtöknek?
elveszítés esetén azért csak egyet adnak pótlásként (nem egyszerre, hanem összesen), mert biztosan elfőrdoult már több alkalommal, hogy 2x "elveszíted", és ráteszi egy ugyanolyan autóra, ketten furikáznak vele, egy biztosítással, satöbbi.
-
ParmaBoy
aktív tag
NKH műszaki osztály kis túlzással azt sem tudta miről beszélek, ők még azt mondták 1 darabot sem gyártanak...

már vagy 30éve ki van szervezve vmi kft-nek.. nem az nkh gyártja
Hivatalosan nkh sincs mar...
De amugy nekem is ilyen infoim vannak javitoktol/biztositoktol/karszakertoktol, hogy ha csak lehet, akkor a rendszam kalapalodjon, mert csak egyet lehet potoltatni, utana mar komplett garnitura (es forgalmi, egyebek) csere.
De jobban nem jartam utana soha.
-
dellfanboy
őstag
Sziasztok,
Sajnos hétfőn belém jöttek hátulról és az autó sérülései mellett sérültek a rendszámtáblák is (az egyik nagyon, a másik kevésbé). Nem egyedi a rendszám, de nem szeretném lecserélni és kiráz a hideg az egyengetett rendszámtól is.
A Korm. rendelet alapján én úgy gondolom, hogy mivel beazonosítható a rendszám és megvan mindkettő ezért akár két rendszám is utángyártható az eredeti karakter kombinációval és a két sérült darab leadásával. A rendeletben csak azt látom, hogy eltulajdonítás, eltűnés esetében nem gyártható le két új rendszámtábla. Kormányablak Gizikéje természetesen egyből rávágta, hogy csak 1 darab gyártható le, NKH műszaki osztály kis túlzással azt sem tudta miről beszélek, ők még azt mondták 1 darabot sem gyártanak...
Van esetleg ilyesmi tapasztalata vmelyikőtöknek?
NKH műszaki osztály kis túlzással azt sem tudta miről beszélek, ők még azt mondták 1 darabot sem gyártanak...

már vagy 30éve ki van szervezve vmi kft-nek.. nem az nkh gyártja
-
Nite
őstag
Szerintem menjél egy minimum 5-10 kilométeres próbakört mindkettővel és utána várunk vissza!
termeszetesen, funyirot sem veszek anelkul
-
f4lcon
addikt
Sziasztok,
Sajnos hétfőn belém jöttek hátulról és az autó sérülései mellett sérültek a rendszámtáblák is (az egyik nagyon, a másik kevésbé). Nem egyedi a rendszám, de nem szeretném lecserélni és kiráz a hideg az egyengetett rendszámtól is.
A Korm. rendelet alapján én úgy gondolom, hogy mivel beazonosítható a rendszám és megvan mindkettő ezért akár két rendszám is utángyártható az eredeti karakter kombinációval és a két sérült darab leadásával. A rendeletben csak azt látom, hogy eltulajdonítás, eltűnés esetében nem gyártható le két új rendszámtábla. Kormányablak Gizikéje természetesen egyből rávágta, hogy csak 1 darab gyártható le, NKH műszaki osztály kis túlzással azt sem tudta miről beszélek, ők még azt mondták 1 darabot sem gyártanak...
Van esetleg ilyesmi tapasztalata vmelyikőtöknek?
nincs baj azzal, hogy egyszerre csak egyet, mert akkor 3 hónap múlva lecseréled a másikat
-
boti19871125
csendes tag
Sziasztok,
Sajnos hétfőn belém jöttek hátulról és az autó sérülései mellett sérültek a rendszámtáblák is (az egyik nagyon, a másik kevésbé). Nem egyedi a rendszám, de nem szeretném lecserélni és kiráz a hideg az egyengetett rendszámtól is.
A Korm. rendelet alapján én úgy gondolom, hogy mivel beazonosítható a rendszám és megvan mindkettő ezért akár két rendszám is utángyártható az eredeti karakter kombinációval és a két sérült darab leadásával. A rendeletben csak azt látom, hogy eltulajdonítás, eltűnés esetében nem gyártható le két új rendszámtábla. Kormányablak Gizikéje természetesen egyből rávágta, hogy csak 1 darab gyártható le, NKH műszaki osztály kis túlzással azt sem tudta miről beszélek, ők még azt mondták 1 darabot sem gyártanak...
Van esetleg ilyesmi tapasztalata vmelyikőtöknek?
-
BigBlackDog
veterán
persze tudom, meg ez amugy is szemelyes preferencia, en mondjuk egy 19 eveg swift-bol ulnek at szoval nekem valoszinuleg a taigo is premium lenne
+ a golf mar 12M (igaz az mhev), de meg a 10M-et is sokallom amugy a taigoert is, csak emiatt a mostani r-line max akcio miatt kaptam fel a fejemamugy a golfnak a digital cockpitje sem tetszik, nagyon idegesit hogy ilyen vastag "keretben" van es azon vannak piktogram visszajelzok

a taigoban szerintem sokkal szebb, cserebe a klima panel csunya es kormanyfutes sincs

Szerintem menjél egy minimum 5-10 kilométeres próbakört mindkettővel és utána várunk vissza!
-
Nite
őstag
Nem tűnik fel, hogy a gyakorlatban zavarná a kilátást. (Amikor először megláttam, felhúztam a szemöldököm, wtf?!)
Kikapcsolni sem szoktam, sötét "téma" van beállítva, nem bántja a szemed éjszaka.Amúgy nem akarlak rábeszélni a Golfra a Taigo ellenében, utóbbit csak az utcán láttam még, nem ismerem egyáltalán. A saját Golfom pedig időnként anyázom (vissza tudod keresni).
persze tudom, meg ez amugy is szemelyes preferencia, en mondjuk egy 19 eveg swift-bol ulnek at szoval nekem valoszinuleg a taigo is premium lenne
+ a golf mar 12M (igaz az mhev), de meg a 10M-et is sokallom amugy a taigoert is, csak emiatt a mostani r-line max akcio miatt kaptam fel a fejemamugy a golfnak a digital cockpitje sem tetszik, nagyon idegesit hogy ilyen vastag "keretben" van es azon vannak piktogram visszajelzok

a taigoban szerintem sokkal szebb, cserebe a klima panel csunya es kormanyfutes sincs

-
focvis
veterán
hu ez egy nagyon hasznos info, koszonom! en mindig azt hittem, hogy eppen a metal a serulekenyebb
#241902: jogos, elcserelem majd itt valakivel szivesen azt a malomkereket
#241903: koszonom, a minosegben biztos voltam, hogy gyengebb, viszont a DSG-vel nem voltak problemaid? totalcar tesztbol: "akkor sem tudok elmenni a hétfokozatú DSG mellett, ami majdnem olyan csúnyán váltott a tesztautóban, mint azok az egykuplungos robotizált váltók, amiket azonnal elfelejtett mindenki, mikor a DSG először megjelent. Szinte bólogattam gyorsítások közben, úgy elvette a gázt két fokozat között"
#241905: a kilatasban nem zavar? oke, hogy ki lehet kapcsolni, de akkor meg egy nagy tukrozodo felulet van ott a jobb kezemnel
Nem tűnik fel, hogy a gyakorlatban zavarná a kilátást. (Amikor először megláttam, felhúztam a szemöldököm, wtf?!)
Kikapcsolni sem szoktam, sötét "téma" van beállítva, nem bántja a szemed éjszaka.Amúgy nem akarlak rábeszélni a Golfra a Taigo ellenében, utóbbit csak az utcán láttam még, nem ismerem egyáltalán. A saját Golfom pedig időnként anyázom (vissza tudod keresni).
-
szőröscica
addikt
hu ez egy nagyon hasznos info, koszonom! en mindig azt hittem, hogy eppen a metal a serulekenyebb
#241902: jogos, elcserelem majd itt valakivel szivesen azt a malomkereket
#241903: koszonom, a minosegben biztos voltam, hogy gyengebb, viszont a DSG-vel nem voltak problemaid? totalcar tesztbol: "akkor sem tudok elmenni a hétfokozatú DSG mellett, ami majdnem olyan csúnyán váltott a tesztautóban, mint azok az egykuplungos robotizált váltók, amiket azonnal elfelejtett mindenki, mikor a DSG először megjelent. Szinte bólogattam gyorsítások közben, úgy elvette a gázt két fokozat között"
#241905: a kilatasban nem zavar? oke, hogy ki lehet kapcsolni, de akkor meg egy nagy tukrozodo felulet van ott a jobb kezemnel
En vegigjartam ezeket a kategoriakat ceges verdaban. Octavia 3 1.6tdi, Kamiq 1.5TSI, Leon 1.5TSI.
Teljesen mas eletminoseg a kompakt kocsi (Leon, Octavia) mint a felfujt kisauto (Kamiq). Utobbi sokkal zajosabb, olcsobb hatasu minden elemeben, viselkedeseben.
Csatlakozom azokhoz, akik azt javasoljak, hogy Golfra vadassz, ne Taigora. A Golf alacsonyabban felszerelve is sokkal jobb auto lesz mint a Taigo. De akar egy Leon is. -
Grillo
őstag
DSG-vel nincs gondom nekem (se a normál, se a lágyhibrid kivitel esetén). Viszont a sima, 1.0 TSi esetén a startstopot kilőttem indulásnál, azzal együtt azért nem volt egy élmény a váltó, főleg városban. Lágyhibrid finomabban működik (más is megerősítette).
Épp ma vezettem egy 18-as Octaviát 1.0+DSG párossal, szőrnyű benne a start-stop, de kikapcsolva szépen működik a váltó, szinte észrevehetetlen, meg is veszem az autót.
Nekem Suzuki téren van tapasztalatom kb. minden benzines motorral 17 óta Vitarában és SCrossban, az első szériákban ott is kellemetlen volt a S&S, de a mild hibridek mellett szinte észrevétlenül teszi a dolgát. -
Qru
MODERÁTOR
hu ez egy nagyon hasznos info, koszonom! en mindig azt hittem, hogy eppen a metal a serulekenyebb
#241902: jogos, elcserelem majd itt valakivel szivesen azt a malomkereket
#241903: koszonom, a minosegben biztos voltam, hogy gyengebb, viszont a DSG-vel nem voltak problemaid? totalcar tesztbol: "akkor sem tudok elmenni a hétfokozatú DSG mellett, ami majdnem olyan csúnyán váltott a tesztautóban, mint azok az egykuplungos robotizált váltók, amiket azonnal elfelejtett mindenki, mikor a DSG először megjelent. Szinte bólogattam gyorsítások közben, úgy elvette a gázt két fokozat között"
#241905: a kilatasban nem zavar? oke, hogy ki lehet kapcsolni, de akkor meg egy nagy tukrozodo felulet van ott a jobb kezemnel
Fut a flottában nálunk Scala 7-es száraz dsg-vel, ott az teljesen rendben van.
-
BigBlackDog
veterán
hu ez egy nagyon hasznos info, koszonom! en mindig azt hittem, hogy eppen a metal a serulekenyebb
#241902: jogos, elcserelem majd itt valakivel szivesen azt a malomkereket
#241903: koszonom, a minosegben biztos voltam, hogy gyengebb, viszont a DSG-vel nem voltak problemaid? totalcar tesztbol: "akkor sem tudok elmenni a hétfokozatú DSG mellett, ami majdnem olyan csúnyán váltott a tesztautóban, mint azok az egykuplungos robotizált váltók, amiket azonnal elfelejtett mindenki, mikor a DSG először megjelent. Szinte bólogattam gyorsítások közben, úgy elvette a gázt két fokozat között"
#241905: a kilatasban nem zavar? oke, hogy ki lehet kapcsolni, de akkor meg egy nagy tukrozodo felulet van ott a jobb kezemnel
DSG-vel nincs gondom nekem (se a normál, se a lágyhibrid kivitel esetén). Viszont a sima, 1.0 TSi esetén a startstopot kilőttem indulásnál, azzal együtt azért nem volt egy élmény a váltó, főleg városban. Lágyhibrid finomabban működik (más is megerősítette).
-
-harry-
csendes tag
-
Nite
őstag
hu ez egy nagyon hasznos info, koszonom! en mindig azt hittem, hogy eppen a metal a serulekenyebb
#241902: jogos, elcserelem majd itt valakivel szivesen azt a malomkereket
#241903: koszonom, a minosegben biztos voltam, hogy gyengebb, viszont a DSG-vel nem voltak problemaid? totalcar tesztbol: "akkor sem tudok elmenni a hétfokozatú DSG mellett, ami majdnem olyan csúnyán váltott a tesztautóban, mint azok az egykuplungos robotizált váltók, amiket azonnal elfelejtett mindenki, mikor a DSG először megjelent. Szinte bólogattam gyorsítások közben, úgy elvette a gázt két fokozat között"
#241905: a kilatasban nem zavar? oke, hogy ki lehet kapcsolni, de akkor meg egy nagy tukrozodo felulet van ott a jobb kezemnel
-
focvis
veterán
De akkor gyorsan kifényesedik a kormánygomb.
Ezért tekerem, ha van tekerője. (A Mazdán szuper helyen, a könyöklő és a váltógomb között található, csuklóból kezeli az ember.) -
Qru
MODERÁTOR
Azt hittem ez csak az én agymenésem de örömmel látom, hogy nem...

-
focvis
veterán
"Számomra a legnagyobb hibája a tekerős hangerőszabályozás hiánya."
Engem mondjuk jobban idegesít a potméteres megoldás, aminél az ikont sohasem lehet függőben állítani.
Kapirgáld le körömmel.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Corsa02
őstag
"Számomra a legnagyobb hibája a tekerős hangerőszabályozás hiánya."
Engem mondjuk jobban idegesít a potméteres megoldás, aminél az ikont sohasem lehet függőben állítani.
A Skoda karbantartását, papírjait és állapotát akkor hitte el a vevő, amikor eltekerte a hangerőgombot majd én 3 másodperc múlva visszaállítottam függőlegesbe
(kormányon állítok mindig hangerőt egyébként, sosem tekergettem)
-
BigBlackDog
veterán
+1, és pl. a Toyotával ellentétben itt nem takar ki az útból sem többet a tablet, mint alapvetően a műszerfal.
-
Corsa02
őstag
Igen, a Golfnál valóban feláras a "hófehér".
A "nagy tablet" -hez csatlakozom, első fura, de nagyon hamar megszokja az ember és sokkal jobban leolvasható minden, jó a felbontás is.
-
BigBlackDog
veterán
A "nagy tablet" elsőre valóban irritáló, de gyorsan megszokja az ember, másrészt pl. jól kiolvashatók a részletek Waze-n*. Néha kicsit aggaszt, hogy nyáron melegszik a hátlapja a napsütésben, eddig hibát nem produkált.
(Számomra a legnagyobb hibája a tekerős hangerőszabályozás hiánya.)*Másik autómban klasszikus egytenyérnyi kijelző van, a Golf után szokatlan, hogy vizslatni kell pl. a sebességhatár értékét.
17 e. km után egyelőre nincs kavicsnyom az orrán (kopp-kopp-kopp), normális követési távolságot tartok városon kívül.
Mikor még igazi állat voltam, szörnyen néztek ki a motorháztetőim."Számomra a legnagyobb hibája a tekerős hangerőszabályozás hiánya."
Engem mondjuk jobban idegesít a potméteres megoldás, aminél az ikont sohasem lehet függőben állítani.
-
focvis
veterán
igazabol nyiregyhazan hirdetnek egy feketet, a feher szin nem vonz (nem ertem amugy miert kell felaras feher szint berendelni keszletre amikor az alap ascot szurke kn. gyonyoru)
amugy van babjaknal eppen 12 alatt golf, de nekem az a boszme nagy tablet nem tetszik, nagyon elvonja a figyelmet, meg az az "alig takart" huto elol is felelmetes, illetve szerintem az a forma jobban "vonzza" a kavicsokat az orrara
mondjuk a taigo 18-as kerekei is biztos leverik a vesemet, de hat valamit valamiert
A "nagy tablet" elsőre valóban irritáló, de gyorsan megszokja az ember, másrészt pl. jól kiolvashatók a részletek Waze-n*. Néha kicsit aggaszt, hogy nyáron melegszik a hátlapja a napsütésben, eddig hibát nem produkált.
(Számomra a legnagyobb hibája a tekerős hangerőszabályozás hiánya.)*Másik autómban klasszikus egytenyérnyi kijelző van, a Golf után szokatlan, hogy vizslatni kell pl. a sebességhatár értékét.
17 e. km után egyelőre nincs kavicsnyom az orrán (kopp-kopp-kopp), normális követési távolságot tartok városon kívül.
Mikor még igazi állat voltam, szörnyen néztek ki a motorháztetőim. -
focvis
veterán
-
BigBlackDog
veterán
igazabol nyiregyhazan hirdetnek egy feketet, a feher szin nem vonz (nem ertem amugy miert kell felaras feher szint berendelni keszletre amikor az alap ascot szurke kn. gyonyoru)
amugy van babjaknal eppen 12 alatt golf, de nekem az a boszme nagy tablet nem tetszik, nagyon elvonja a figyelmet, meg az az "alig takart" huto elol is felelmetes, illetve szerintem az a forma jobban "vonzza" a kavicsokat az orrara
mondjuk a taigo 18-as kerekei is biztos leverik a vesemet, de hat valamit valamiert
Polo volt 1.0 TSi + DSG kombóval, abból 1.5 eTSi Golfba ültem át. Az 1.0 TSi is elég volt abban a bódéban, 1.5 TSi-vel szerintem kifejezetten kellemes lehet a Taigo. Viszont a Golf másabb világ minden tekintetben (pl. kényelem, hely, nem dübörög a futómű), én mindenképpen abba az irányba mennék el.
-
Qru
MODERÁTOR
igazabol nyiregyhazan hirdetnek egy feketet, a feher szin nem vonz (nem ertem amugy miert kell felaras feher szint berendelni keszletre amikor az alap ascot szurke kn. gyonyoru)
amugy van babjaknal eppen 12 alatt golf, de nekem az a boszme nagy tablet nem tetszik, nagyon elvonja a figyelmet, meg az az "alig takart" huto elol is felelmetes, illetve szerintem az a forma jobban "vonzza" a kavicsokat az orrara
mondjuk a taigo 18-as kerekei is biztos leverik a vesemet, de hat valamit valamiert
Kisebb felnire könnyen lehet váltani... Átfújni az egész bódét kicsit macerásabb.
-
Corsa02
őstag
igazabol nyiregyhazan hirdetnek egy feketet, a feher szin nem vonz (nem ertem amugy miert kell felaras feher szint berendelni keszletre amikor az alap ascot szurke kn. gyonyoru)
amugy van babjaknal eppen 12 alatt golf, de nekem az a boszme nagy tablet nem tetszik, nagyon elvonja a figyelmet, meg az az "alig takart" huto elol is felelmetes, illetve szerintem az a forma jobban "vonzza" a kavicsokat az orrara
mondjuk a taigo 18-as kerekei is biztos leverik a vesemet, de hat valamit valamiert
Mert az alap UNI ascot szürke az nem metál és vékonyabb, sérülékenyebb. A "feláras" fehér metál, vastagabb és strapabíróbb.
-
Nite
őstag
Ha a feher gyorit vagy a Babjakosat nezegeted, az tenyleg bomba vetel Taigon belul. T-Cross-t nezegettem korabban, teljesen korrekt autok, a Taigo meg annak a kupesitott fazonu rokona.
Mondjuk ha mar hitel, lehet elnezegetnek egy r-line max Golfig 12 kornyeken szinten keszletesen, azert mas kavehaz a ket auto.
igazabol nyiregyhazan hirdetnek egy feketet, a feher szin nem vonz (nem ertem amugy miert kell felaras feher szint berendelni keszletre amikor az alap ascot szurke kn. gyonyoru)
amugy van babjaknal eppen 12 alatt golf, de nekem az a boszme nagy tablet nem tetszik, nagyon elvonja a figyelmet, meg az az "alig takart" huto elol is felelmetes, illetve szerintem az a forma jobban "vonzza" a kavicsokat az orrara
mondjuk a taigo 18-as kerekei is biztos leverik a vesemet, de hat valamit valamiert
-
Paxker315
veterán
-
S e t h
nagyúr
-
rbalint88
veterán
sziasztok, van esetleg valakinek vw taigoja?
valami eszmeletlen akcios (9.9M) most a fullos r-line, olyan extrakkal (erosebb 1.5 tsi, iq light, dsg) amiket sosem mertem meg belekonfiguralni sem egy golfba mert mar 14M-nel jartam es meg nem volt benne futheto ules
minosegre nyilvan nem egy golf, viszont a tesztek alapjan kicsit szidjak a dsg valtot, viszont csak az 1.0-s 3 hengeressel talaltam tesztet, jo lenne egy valo eletbeli tapasztalat, hatha megorulok es eladositom magam
koszonomHa a feher gyorit vagy a Babjakosat nezegeted, az tenyleg bomba vetel Taigon belul. T-Cross-t nezegettem korabban, teljesen korrekt autok, a Taigo meg annak a kupesitott fazonu rokona.
Mondjuk ha mar hitel, lehet elnezegetnek egy r-line max Golfig 12 kornyeken szinten keszletesen, azert mas kavehaz a ket auto.
-
Emunem
őstag
-
Nite
őstag
sziasztok, van esetleg valakinek vw taigoja?
valami eszmeletlen akcios (9.9M) most a fullos r-line, olyan extrakkal (erosebb 1.5 tsi, iq light, dsg) amiket sosem mertem meg belekonfiguralni sem egy golfba mert mar 14M-nel jartam es meg nem volt benne futheto ules
minosegre nyilvan nem egy golf, viszont a tesztek alapjan kicsit szidjak a dsg valtot, viszont csak az 1.0-s 3 hengeressel talaltam tesztet, jo lenne egy valo eletbeli tapasztalat, hatha megorulok es eladositom magam
koszonom -
BlacKSouL
addikt
Köszi mindenkinek
-
Thomas1
addikt
-
Atomgeszi
nagyúr
Van itt valaki, aki kintről hoz be autókat?
-
focvis
veterán
-
Motion_Blur
félisten
-
fattyu
veterán
az egyetlen értelmes szín amit most kínálnak. szép. irigykedem. az enyémnek most módosult szeptember végére az átadás
-
zoo8800
veterán
-
Fandango
veterán
Gratulálok!
Nagyon szép jágány. -
BlacKSouL
addikt
Ideiglenesen mehet összefoglalóba, aztán majd júliusban rendesebb háttérrel kérni fogok egy cserét

-
Reggie0
titán
-
Tomszlaj
tag
-
Atomgeszi
nagyúr
mib-helper keress rá.
Verzió szám alapján
Ezen kívül a gemini gyönyörűen leírja, hogy mit kell csinálni.
-
Jimmy66
őstag
Audi Q8 fehér. Ez vót a legoccsóbb...
-
Tomszlaj
tag
Sziasztok!
Skoda Octavia III Style 2018, Bolero fejegyseggel (MIB2). Nincs aktivalva a Smartlink. Ehhez van valami jol bevalt leiras, hogy hogyan tudom aktivalni hazilag?
Koszi,
Tomszlaj -
Paxker315
veterán
Nekunk ceges esetben volt limit is, hogy bizonyos nagyon extrem szin sem lehetett, meg cabrio sem, eselyesen a kesobbi eladhatosag miatt.
Egyszer kötöttem kompromisszumot, engedtem a "csak fehéret szeretnék" elvarasbol, és corrida Red lett a vége. Megbantam, a fehér az egy szép szín, talán csak az ezüst és bézs, homok szebb nála
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Szerk: tényleg szeretem a fehéret, általában minden autóból az jön be leginkább
-
focvis
veterán
-
gyulaszu
senior tag
-
Grillo
őstag
-
fattyu
veterán
én meg voltam győződve hogy egy platform és így alváz a két autó. biztos vagy te ebben?
-
bnorci71
addikt
én az alőző generációt hasonlítottam a jelenlegire a Carsize oldal azt mondja
+1,5cm a hossz különbség a Passat javára minden más azonos -
vlevi
nagyúr
Esetleg gyártói specet nem szoktatok nézni? Lehet, hogy ott biztos a valóság van...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Szvsz egyébként Superb érezhetően nagyobb kívül-belül a Passathoz képest.
Ikább. Mert ahányszor ráfanyalodok erre a szarrra, rögtön kiderül, hogy f***ságokat ír.
-
vargalex
félisten
-
6030D
addikt
-
BigBlackDog
veterán
Esetleg gyártói specet nem szoktatok nézni? Lehet, hogy ott biztos a valóság van...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Szvsz egyébként Superb érezhetően nagyobb kívül-belül a Passathoz képest.
-
vlevi
nagyúr
-
bandi0000
nagyúr
Ha gyorsan engedem fel a kuplungot akkor fémes hangot hallok elölről... Lehet ez már kezdődő kettőstömegű 201k km-nél?
Ilyenkor szokták a kupungot is felújítani egyebe? -
bnorci71
addikt
-
bnorci71
addikt
Sziasztok!
Gondolkodunk újabb jármű vásárlásán (egy 2020-as Dacia Lodgy-t váltana) és több hajtáslánc is van ami tetszik. Tudnátok segíteni, tapasztalatok alapján a választásban/rangosrolásban? (napi ingázásban részt venne, ezért városi km is menne bele bőven. Az alábbiak szerint rangsoroltam a hajtásláncokat a felhasználást is figyelembe véve)1. Arteon/Superb kombi 1.4 TSI plug-in: jó nagy hely van benne, mögöttem is elférnek a gyerekek, végre egy "autószerű autó". Otthon tudjuk tölteni, így a napi 4x8km ingázást akkuból lenyomja, akár 2 nap is egy töltésből. 2 hetente 1-1 hosszabb utat meg túlélnék magasabb fogyasztással, racionálisan jó döntésnek tűnik. 1-2 rémtörténetet leszámítva nem olvastam rázós dolgokat, mire kell odafigyelni vásárláskor?
2. Touran 1.5tsi DSG (jellemzően 2020 utáni modellek 100e km körüli futással): jelenlegi 1.3TCE Dacia alternatívája -> szebb, kényelmesebb, pont annyival nagyobb amennyire szükségünk van. Viszont kokszosodik, illetve DSG problémákról is olvastam. Mennyire gyakoriak ezek a hibák?
3. Sharan/Alhambra 2.0tdi DSG (150LE, modellperiódus végéről - feleségem kedvence): eltávolodtunk az "autószerű autó" kategóriától ismét, és ráadásul még dízel is. Nekem nincs gondom a dízellel, de nem tudom mennyire bírja a városi gyötrést, főleg egy már legalább 200e-t futott hajtáslánc. Nyilván a helykínálat fejedelmi, ami feleségem legerősebb érve mellette.
Fentieken kívül próbáltunk még a Tiguan, Kodiaq, Passat, Caddy, de az első 3 kisebbnek érződött, míg a Caddy ritka és dárga.
Ha segít: Copilot szerint megbízhatónak számít mind a három hajtáslánc
Viccet félretéve, bármilyen tanácsot tapasztalatot szívesen fogadok
hülyeséget írtam
-
f4lcon
addikt
-
rbalint88
veterán
Érdekes, mert Superből átülve Passatba (egymás mellett állt a kereskedésben a két autó) gyerekek szerint "ez sokkal kisebb". Arteont mundjuk azt máshol tudtuk csak megnézni, és ott lehet a dizájn oltárán elnézték neki a szűkösséget

PHEV annyira keveset megy el? Egy közeli barátom kollégája azzal menőzött, hogy a napi ingázást (Csorna-Győr-Csorna: ~70km) majdnem teljesíti töltött aksival...ez ezek szerint kamu. Végül is nem kardinális pont, mert akár minden este konnektorra tudom tenni.
+Qru: 2.5FHEV-re tettem fel kérdés a topikjában.

+ParmaBoy: neked is köszi!Realisan 35-45km ezeknek az elso generacios hibrideknel a villanyos hatotavja.
Meretben Arteon < Passat < Superb a sorrend -
Atomgeszi
nagyúr
Érdekes, mert Superből átülve Passatba (egymás mellett állt a kereskedésben a két autó) gyerekek szerint "ez sokkal kisebb". Arteont mundjuk azt máshol tudtuk csak megnézni, és ott lehet a dizájn oltárán elnézték neki a szűkösséget

PHEV annyira keveset megy el? Egy közeli barátom kollégája azzal menőzött, hogy a napi ingázást (Csorna-Győr-Csorna: ~70km) majdnem teljesíti töltött aksival...ez ezek szerint kamu. Végül is nem kardinális pont, mert akár minden este konnektorra tudom tenni.
+Qru: 2.5FHEV-re tettem fel kérdés a topikjában.

+ParmaBoy: neked is köszi!Mert a superb nek hosszabb a tengelytávja a passathoz képest. Mondjuk szerintem a passat is hatalmas lábtérrel rendelkezik.
Ismerős Arteon 5 fővel vannak és befértek eddig mindig
-
BigBlackDog
veterán
-
kcsa
veterán
Érdekes, mert Superből átülve Passatba (egymás mellett állt a kereskedésben a két autó) gyerekek szerint "ez sokkal kisebb". Arteont mundjuk azt máshol tudtuk csak megnézni, és ott lehet a dizájn oltárán elnézték neki a szűkösséget

PHEV annyira keveset megy el? Egy közeli barátom kollégája azzal menőzött, hogy a napi ingázást (Csorna-Győr-Csorna: ~70km) majdnem teljesíti töltött aksival...ez ezek szerint kamu. Végül is nem kardinális pont, mert akár minden este konnektorra tudom tenni.
+Qru: 2.5FHEV-re tettem fel kérdés a topikjában.

+ParmaBoy: neked is köszi!70 kilométert az első generációs PHEV biztosan nem megy el, az én rekordom 52 kilométer idáig, valószínűleg volt még benne pár kilométernyi szufla, de 1-2-nél nem lehetett sokkal több.
-
-v-
addikt
-
ParmaBoy
aktív tag
-
Qru
MODERÁTOR
A 2.0 fhev-ek esetén van több (pl. a váltó, vagy a benzinpumpa), S-Max-nál viszont a 2.5+HF45-ös váltó esetén ilyesmikről személy szerint nem tudok.
Viszont az S-maxokra is voltak sw frissítések (a hajtásláncot is érinti), érdemes csekkolni, h legfrissebb legyen fent. Illetve voltak visszahívások is, ezek is legyenek meg.
Illetve a 2.5 esetén a motortartók (nem egy nagy kaland) fáradnak viszonylag gyorsan.Igen a nem leálló motorról tudok meg a bódé rázkódásról én is.

-
Emu
őstag
1: Arteon van egy par a cegben, 2 gyerekig OK es ne akarj vele nagy cuccot vinni. Superb joval tagasabb (nyilvan kevesbe dizajnos is). PHEV max egy napot megy el villannyal 4x8km eseten.
2: siman bevallalnam a DSG-vel is, a kenyelem oltaran aldozni kell neha, plusz nem torvenyszeruen esik szet azonnal.
3: ne! A tobbiek leirtak az okokat.Galaxy/SMax hibridre +1, de akar egy RAV4-et is megnezhettek.
A legautobb auto ketsegtelenul az 1.pontban szereplo valasztek (Passatot se zarnam ki, praktikusabb Arteon gyakorlatilag)Érdekes, mert Superből átülve Passatba (egymás mellett állt a kereskedésben a két autó) gyerekek szerint "ez sokkal kisebb". Arteont mundjuk azt máshol tudtuk csak megnézni, és ott lehet a dizájn oltárán elnézték neki a szűkösséget

PHEV annyira keveset megy el? Egy közeli barátom kollégája azzal menőzött, hogy a napi ingázást (Csorna-Győr-Csorna: ~70km) majdnem teljesíti töltött aksival...ez ezek szerint kamu. Végül is nem kardinális pont, mert akár minden este konnektorra tudom tenni.
+Qru: 2.5FHEV-re tettem fel kérdés a topikjában.

+ParmaBoy: neked is köszi! -
ParmaBoy
aktív tag
A 2.0 fhev-ek esetén van több (pl. a váltó, vagy a benzinpumpa), S-Max-nál viszont a 2.5+HF45-ös váltó esetén ilyesmikről személy szerint nem tudok.
Viszont az S-maxokra is voltak sw frissítések (a hajtásláncot is érinti), érdemes csekkolni, h legfrissebb legyen fent. Illetve voltak visszahívások is, ezek is legyenek meg.
Illetve a 2.5 esetén a motortartók (nem egy nagy kaland) fáradnak viszonylag gyorsan. -
rbalint88
veterán
Sziasztok!
Gondolkodunk újabb jármű vásárlásán (egy 2020-as Dacia Lodgy-t váltana) és több hajtáslánc is van ami tetszik. Tudnátok segíteni, tapasztalatok alapján a választásban/rangosrolásban? (napi ingázásban részt venne, ezért városi km is menne bele bőven. Az alábbiak szerint rangsoroltam a hajtásláncokat a felhasználást is figyelembe véve)1. Arteon/Superb kombi 1.4 TSI plug-in: jó nagy hely van benne, mögöttem is elférnek a gyerekek, végre egy "autószerű autó". Otthon tudjuk tölteni, így a napi 4x8km ingázást akkuból lenyomja, akár 2 nap is egy töltésből. 2 hetente 1-1 hosszabb utat meg túlélnék magasabb fogyasztással, racionálisan jó döntésnek tűnik. 1-2 rémtörténetet leszámítva nem olvastam rázós dolgokat, mire kell odafigyelni vásárláskor?
2. Touran 1.5tsi DSG (jellemzően 2020 utáni modellek 100e km körüli futással): jelenlegi 1.3TCE Dacia alternatívája -> szebb, kényelmesebb, pont annyival nagyobb amennyire szükségünk van. Viszont kokszosodik, illetve DSG problémákról is olvastam. Mennyire gyakoriak ezek a hibák?
3. Sharan/Alhambra 2.0tdi DSG (150LE, modellperiódus végéről - feleségem kedvence): eltávolodtunk az "autószerű autó" kategóriától ismét, és ráadásul még dízel is. Nekem nincs gondom a dízellel, de nem tudom mennyire bírja a városi gyötrést, főleg egy már legalább 200e-t futott hajtáslánc. Nyilván a helykínálat fejedelmi, ami feleségem legerősebb érve mellette.
Fentieken kívül próbáltunk még a Tiguan, Kodiaq, Passat, Caddy, de az első 3 kisebbnek érződött, míg a Caddy ritka és dárga.
Ha segít: Copilot szerint megbízhatónak számít mind a három hajtáslánc
Viccet félretéve, bármilyen tanácsot tapasztalatot szívesen fogadok
1: Arteon van egy par a cegben, 2 gyerekig OK es ne akarj vele nagy cuccot vinni. Superb joval tagasabb (nyilvan kevesbe dizajnos is). PHEV max egy napot megy el villannyal 4x8km eseten.
2: siman bevallalnam a DSG-vel is, a kenyelem oltaran aldozni kell neha, plusz nem torvenyszeruen esik szet azonnal.
3: ne! A tobbiek leirtak az okokat.Galaxy/SMax hibridre +1, de akar egy RAV4-et is megnezhettek.
A legautobb auto ketsegtelenul az 1.pontban szereplo valasztek (Passatot se zarnam ki, praktikusabb Arteon gyakorlatilag) -
Qru
MODERÁTOR
Köszi mindenki!
Igen jól látjátok asszony pajtásnak az Arteon/Superb van a lista végén, mert alacsony, viszont én is úgy érzem, hogy hajtáslánc miatt azok lennének optimálisak (egyébként a két nagy gyerkőc is azt mondta, hogy Arteon legyen nem baj ha kicsit szűk
). Mondtam is neki, hogy max. cserélünk autót, azonban a Bora-ba meg nem férnek be a hoki cuccok napi edzésekre...@outsiders: igen az a másik irány ami még próbáltunk az S-Max/Galaxy páros volt

Ott korábban kérdeztem a saját topikban, de már itt több választ kaptam.Tehát megbízhatóság alapján:
1. 1.4 plug-in=2.5FHEV (Ford)
2. 1.5 tsi manual vagy 2023utáni DSG
A többit pedig hagyjuk?Ford esetén van némi kórság ha jól tudom, annak nézzél utána.
-
Emu
őstag
Köszi mindenki!
Igen jól látjátok asszony pajtásnak az Arteon/Superb van a lista végén, mert alacsony, viszont én is úgy érzem, hogy hajtáslánc miatt azok lennének optimálisak (egyébként a két nagy gyerkőc is azt mondta, hogy Arteon legyen nem baj ha kicsit szűk
). Mondtam is neki, hogy max. cserélünk autót, azonban a Bora-ba meg nem férnek be a hoki cuccok napi edzésekre...@outsiders: igen az a másik irány ami még próbáltunk az S-Max/Galaxy páros volt

Ott korábban kérdeztem a saját topikban, de már itt több választ kaptam.Tehát megbízhatóság alapján:
1. 1.4 plug-in=2.5FHEV (Ford)
2. 1.5 tsi manual vagy 2023utáni DSG
A többit pedig hagyjuk? -
Corsa02
őstag
Sziasztok!
Gondolkodunk újabb jármű vásárlásán (egy 2020-as Dacia Lodgy-t váltana) és több hajtáslánc is van ami tetszik. Tudnátok segíteni, tapasztalatok alapján a választásban/rangosrolásban? (napi ingázásban részt venne, ezért városi km is menne bele bőven. Az alábbiak szerint rangsoroltam a hajtásláncokat a felhasználást is figyelembe véve)1. Arteon/Superb kombi 1.4 TSI plug-in: jó nagy hely van benne, mögöttem is elférnek a gyerekek, végre egy "autószerű autó". Otthon tudjuk tölteni, így a napi 4x8km ingázást akkuból lenyomja, akár 2 nap is egy töltésből. 2 hetente 1-1 hosszabb utat meg túlélnék magasabb fogyasztással, racionálisan jó döntésnek tűnik. 1-2 rémtörténetet leszámítva nem olvastam rázós dolgokat, mire kell odafigyelni vásárláskor?
2. Touran 1.5tsi DSG (jellemzően 2020 utáni modellek 100e km körüli futással): jelenlegi 1.3TCE Dacia alternatívája -> szebb, kényelmesebb, pont annyival nagyobb amennyire szükségünk van. Viszont kokszosodik, illetve DSG problémákról is olvastam. Mennyire gyakoriak ezek a hibák?
3. Sharan/Alhambra 2.0tdi DSG (150LE, modellperiódus végéről - feleségem kedvence): eltávolodtunk az "autószerű autó" kategóriától ismét, és ráadásul még dízel is. Nekem nincs gondom a dízellel, de nem tudom mennyire bírja a városi gyötrést, főleg egy már legalább 200e-t futott hajtáslánc. Nyilván a helykínálat fejedelmi, ami feleségem legerősebb érve mellette.
Fentieken kívül próbáltunk még a Tiguan, Kodiaq, Passat, Caddy, de az első 3 kisebbnek érződött, míg a Caddy ritka és dárga.
Ha segít: Copilot szerint megbízhatónak számít mind a három hajtáslánc
Viccet félretéve, bármilyen tanácsot tapasztalatot szívesen fogadok
1-es vagy 2-es. Dizelt semmiképpen erre a felhasználásra, pláne nem 200e km-el.
Kokszosodás az összes közvetlenbefecskendezéses motor sajátossága. Mostanra már kevésbé mint 10 éve, de jelen van. -
Corsa02
őstag
-
ParmaBoy
aktív tag
-
-v-
addikt
Az első választás felé mennék, azzal nem lehet hibázni. Ideális is a felhasználás, nem is emeletes (autópályán sem száll el a fogyi, nem kell félni tőle, egy 2.0tdi sharan értékét tudja kb hozni), alapjaiban is jó kocsik ezek.
A touran 1.5tsi mellé a szárazkuplungos dq200 van, az a 2023-as mechatronika csere előtt egy nagy kockázat.
A sharan/alhambra pedig egy drága, régi technika, (még nem MQB platform, a legtovább gyártásban tartott PQ46), és a sok várost az euro 6d-s dízel sem fogja szeretni, főleg 200k felett, ebben látom a legnagyobb kockázatot.
szerk: viszont, ha sokszor lenne 5 személlyel használva, akkor már más a képlet, egy superb/arteon, bármennyire is nagy belül, 4 személyig OK.
2023-as mechatronika csere
Volt ilyen? Azt hittem csak szoftot hangolták, meg 1-1 finomítás. -
outsiders
aktív tag
Sziasztok!
Gondolkodunk újabb jármű vásárlásán (egy 2020-as Dacia Lodgy-t váltana) és több hajtáslánc is van ami tetszik. Tudnátok segíteni, tapasztalatok alapján a választásban/rangosrolásban? (napi ingázásban részt venne, ezért városi km is menne bele bőven. Az alábbiak szerint rangsoroltam a hajtásláncokat a felhasználást is figyelembe véve)1. Arteon/Superb kombi 1.4 TSI plug-in: jó nagy hely van benne, mögöttem is elférnek a gyerekek, végre egy "autószerű autó". Otthon tudjuk tölteni, így a napi 4x8km ingázást akkuból lenyomja, akár 2 nap is egy töltésből. 2 hetente 1-1 hosszabb utat meg túlélnék magasabb fogyasztással, racionálisan jó döntésnek tűnik. 1-2 rémtörténetet leszámítva nem olvastam rázós dolgokat, mire kell odafigyelni vásárláskor?
2. Touran 1.5tsi DSG (jellemzően 2020 utáni modellek 100e km körüli futással): jelenlegi 1.3TCE Dacia alternatívája -> szebb, kényelmesebb, pont annyival nagyobb amennyire szükségünk van. Viszont kokszosodik, illetve DSG problémákról is olvastam. Mennyire gyakoriak ezek a hibák?
3. Sharan/Alhambra 2.0tdi DSG (150LE, modellperiódus végéről - feleségem kedvence): eltávolodtunk az "autószerű autó" kategóriától ismét, és ráadásul még dízel is. Nekem nincs gondom a dízellel, de nem tudom mennyire bírja a városi gyötrést, főleg egy már legalább 200e-t futott hajtáslánc. Nyilván a helykínálat fejedelmi, ami feleségem legerősebb érve mellette.
Fentieken kívül próbáltunk még a Tiguan, Kodiaq, Passat, Caddy, de az első 3 kisebbnek érződött, míg a Caddy ritka és dárga.
Ha segít: Copilot szerint megbízhatónak számít mind a három hajtáslánc
Viccet félretéve, bármilyen tanácsot tapasztalatot szívesen fogadok
Ha öt személyeztek gyakran akkor esetleg Ford S-Max hibriddel, az komálja a várost.
-
ParmaBoy
aktív tag
Sziasztok!
Gondolkodunk újabb jármű vásárlásán (egy 2020-as Dacia Lodgy-t váltana) és több hajtáslánc is van ami tetszik. Tudnátok segíteni, tapasztalatok alapján a választásban/rangosrolásban? (napi ingázásban részt venne, ezért városi km is menne bele bőven. Az alábbiak szerint rangsoroltam a hajtásláncokat a felhasználást is figyelembe véve)1. Arteon/Superb kombi 1.4 TSI plug-in: jó nagy hely van benne, mögöttem is elférnek a gyerekek, végre egy "autószerű autó". Otthon tudjuk tölteni, így a napi 4x8km ingázást akkuból lenyomja, akár 2 nap is egy töltésből. 2 hetente 1-1 hosszabb utat meg túlélnék magasabb fogyasztással, racionálisan jó döntésnek tűnik. 1-2 rémtörténetet leszámítva nem olvastam rázós dolgokat, mire kell odafigyelni vásárláskor?
2. Touran 1.5tsi DSG (jellemzően 2020 utáni modellek 100e km körüli futással): jelenlegi 1.3TCE Dacia alternatívája -> szebb, kényelmesebb, pont annyival nagyobb amennyire szükségünk van. Viszont kokszosodik, illetve DSG problémákról is olvastam. Mennyire gyakoriak ezek a hibák?
3. Sharan/Alhambra 2.0tdi DSG (150LE, modellperiódus végéről - feleségem kedvence): eltávolodtunk az "autószerű autó" kategóriától ismét, és ráadásul még dízel is. Nekem nincs gondom a dízellel, de nem tudom mennyire bírja a városi gyötrést, főleg egy már legalább 200e-t futott hajtáslánc. Nyilván a helykínálat fejedelmi, ami feleségem legerősebb érve mellette.
Fentieken kívül próbáltunk még a Tiguan, Kodiaq, Passat, Caddy, de az első 3 kisebbnek érződött, míg a Caddy ritka és dárga.
Ha segít: Copilot szerint megbízhatónak számít mind a három hajtáslánc
Viccet félretéve, bármilyen tanácsot tapasztalatot szívesen fogadok
Az első választás felé mennék, azzal nem lehet hibázni. Ideális is a felhasználás, nem is emeletes (autópályán sem száll el a fogyi, nem kell félni tőle, egy 2.0tdi sharan értékét tudja kb hozni), alapjaiban is jó kocsik ezek.
A touran 1.5tsi mellé a szárazkuplungos dq200 van, az a 2023-as mechatronika csere előtt egy nagy kockázat.
A sharan/alhambra pedig egy drága, régi technika, (még nem MQB platform, a legtovább gyártásban tartott PQ46), és a sok várost az euro 6d-s dízel sem fogja szeretni, főleg 200k felett, ebben látom a legnagyobb kockázatot.
szerk: viszont, ha sokszor lenne 5 személlyel használva, akkor már más a képlet, egy superb/arteon, bármennyire is nagy belül, 4 személyig OK.
-
pit stop
addikt
Sziasztok!
Gondolkodunk újabb jármű vásárlásán (egy 2020-as Dacia Lodgy-t váltana) és több hajtáslánc is van ami tetszik. Tudnátok segíteni, tapasztalatok alapján a választásban/rangosrolásban? (napi ingázásban részt venne, ezért városi km is menne bele bőven. Az alábbiak szerint rangsoroltam a hajtásláncokat a felhasználást is figyelembe véve)1. Arteon/Superb kombi 1.4 TSI plug-in: jó nagy hely van benne, mögöttem is elférnek a gyerekek, végre egy "autószerű autó". Otthon tudjuk tölteni, így a napi 4x8km ingázást akkuból lenyomja, akár 2 nap is egy töltésből. 2 hetente 1-1 hosszabb utat meg túlélnék magasabb fogyasztással, racionálisan jó döntésnek tűnik. 1-2 rémtörténetet leszámítva nem olvastam rázós dolgokat, mire kell odafigyelni vásárláskor?
2. Touran 1.5tsi DSG (jellemzően 2020 utáni modellek 100e km körüli futással): jelenlegi 1.3TCE Dacia alternatívája -> szebb, kényelmesebb, pont annyival nagyobb amennyire szükségünk van. Viszont kokszosodik, illetve DSG problémákról is olvastam. Mennyire gyakoriak ezek a hibák?
3. Sharan/Alhambra 2.0tdi DSG (150LE, modellperiódus végéről - feleségem kedvence): eltávolodtunk az "autószerű autó" kategóriától ismét, és ráadásul még dízel is. Nekem nincs gondom a dízellel, de nem tudom mennyire bírja a városi gyötrést, főleg egy már legalább 200e-t futott hajtáslánc. Nyilván a helykínálat fejedelmi, ami feleségem legerősebb érve mellette.
Fentieken kívül próbáltunk még a Tiguan, Kodiaq, Passat, Caddy, de az első 3 kisebbnek érződött, míg a Caddy ritka és dárga.
Ha segít: Copilot szerint megbízhatónak számít mind a három hajtáslánc
Viccet félretéve, bármilyen tanácsot tapasztalatot szívesen fogadok
2, ha megtartanád a jelenlegit az is kokszosodik, így az nem szempont szerintem.
3, ilyen felhasználásra ezt ne - nem fogja szeretni sem a pénztárcád sem az autó.1es opció szerintem jó, de úgy éreztem asszonynak az van a hármas lista végén így nehéz dió
-
Emu
őstag
Sziasztok!
Gondolkodunk újabb jármű vásárlásán (egy 2020-as Dacia Lodgy-t váltana) és több hajtáslánc is van ami tetszik. Tudnátok segíteni, tapasztalatok alapján a választásban/rangosrolásban? (napi ingázásban részt venne, ezért városi km is menne bele bőven. Az alábbiak szerint rangsoroltam a hajtásláncokat a felhasználást is figyelembe véve)1. Arteon/Superb kombi 1.4 TSI plug-in: jó nagy hely van benne, mögöttem is elférnek a gyerekek, végre egy "autószerű autó". Otthon tudjuk tölteni, így a napi 4x8km ingázást akkuból lenyomja, akár 2 nap is egy töltésből. 2 hetente 1-1 hosszabb utat meg túlélnék magasabb fogyasztással, racionálisan jó döntésnek tűnik. 1-2 rémtörténetet leszámítva nem olvastam rázós dolgokat, mire kell odafigyelni vásárláskor?
2. Touran 1.5tsi DSG (jellemzően 2020 utáni modellek 100e km körüli futással): jelenlegi 1.3TCE Dacia alternatívája -> szebb, kényelmesebb, pont annyival nagyobb amennyire szükségünk van. Viszont kokszosodik, illetve DSG problémákról is olvastam. Mennyire gyakoriak ezek a hibák?
3. Sharan/Alhambra 2.0tdi DSG (150LE, modellperiódus végéről - feleségem kedvence): eltávolodtunk az "autószerű autó" kategóriától ismét, és ráadásul még dízel is. Nekem nincs gondom a dízellel, de nem tudom mennyire bírja a városi gyötrést, főleg egy már legalább 200e-t futott hajtáslánc. Nyilván a helykínálat fejedelmi, ami feleségem legerősebb érve mellette.
Fentieken kívül próbáltunk még a Tiguan, Kodiaq, Passat, Caddy, de az első 3 kisebbnek érződött, míg a Caddy ritka és dárga.
Ha segít: Copilot szerint megbízhatónak számít mind a három hajtáslánc
Viccet félretéve, bármilyen tanácsot tapasztalatot szívesen fogadok
-
Szada85
aktív tag
Az csak az örlemény anyagköltség, írtam is, maga a diózás munkadíja 130€, plusz a szívósor le/felszerelés munkadíjjal, új tömítéssel 200€, összesen legyen ~360€, így könnyebb "összehasonlítani" a magyar ajánlatokkal.
-
focvis
veterán
Saját tapasztalat alapján sokkal többet számít a belső kárpitok, burkolatok színe, mint a külső szín.
Egy jó kis fekete bőrkárpit
, beszálláskor megfőzi a golyóid
. -
Fandango
veterán
Novoth Tibi nekem 160 ezret adott ajánlatba nemrég, 1.5 TSI-re.
-
gippazoid
őstag
-
Szada85
aktív tag
Max egy kis dióhéj-örlemény lett elpocsékolva (kemény 35€ az anyagköltség), de ér ennyit (nekem), hogy még korai stádiumban meg lett fogva a dolog, és most újabb 120 ezerig nyugi van.

-
szabonagyur
félisten
Saját tapasztalat alapján sokkal többet számít a belső kárpitok, burkolatok színe, mint a külső szín.
+1, sötét szürke Formentor melegebb volt, mint a fekete Scross.
-
BigBlackDog
veterán
A külső színnek vajmi kevés köze van a belső hőmérséklethez.
Ugyanolyan dög meleg van a fekete Octaviámban, mint a világosszürke Focusomban; a színtől független jelenség az, hogy kazán lesz a kocsi beltere a napon...
Saját tapasztalat alapján sokkal többet számít a belső kárpitok, burkolatok színe, mint a külső szín.
-
bul07
nagyúr
A külső színnek vajmi kevés köze van a belső hőmérséklethez.
Ugyanolyan dög meleg van a fekete Octaviámban, mint a világosszürke Focusomban; a színtől független jelenség az, hogy kazán lesz a kocsi beltere a napon...
Egy fekete kocsi sokkal hamarabb melegszik fel mint egy fehér
Megáll valahol az ember 20-30percre a fekete kocsi sokkal melegeb lesz, rosszabb érzés lesz beleülni. -
426os
őstag
Nagyrészt egyetértek veled. Egyik korábbi fekete autóm után megfogadtam, hogy nem lesz több, de használtautónál a szín sajnos nem a prio lista elején van nálam, úgyhogy most is egy feketét dobott a gép... Mondjuk jól néz ki (mosás után pár óráig), meg igazán a nyári bemelegedésre sincs nagy hatással a sötét szín (tapasztalataim szerint az üvegezés többet számít), de következőnek örülnék egy színes autónak (ami nem fekete, fehér vagy szürke), de kvázi lehetetlen küldetés használtan ilyet kifogni (és mellette klappoljon minden más is), főleg a mainstream VAG modellekből...
-
zoo8800
veterán
A külső színnek vajmi kevés köze van a belső hőmérséklethez.
Ugyanolyan dög meleg van a fekete Octaviámban, mint a világosszürke Focusomban; a színtől független jelenség az, hogy kazán lesz a kocsi beltere a napon...
Erről elég sok teszt van (hőmérővel mérve), mennyivel lassabban melegszik fel a fehér színű autó, mint egy fekete. Mind felmelegszik, de a fehér lassabban és kevésbé.
-
A Zéé
addikt
-
tibbike01
addikt
-
A Zéé
addikt
-
NeoPampalini
senior tag
A külső színnek vajmi kevés köze van a belső hőmérséklethez.
Ugyanolyan dög meleg van a fekete Octaviámban, mint a világosszürke Focusomban; a színtől független jelenség az, hogy kazán lesz a kocsi beltere a napon...
-
molnarpeter
nagyúr
nálunk eléggé irigylésre méltó. Akinek jár autó az magának konfigol össze ami jól esik. Pár megkötés van (pickup nem, max 180g CO2 ezek amik nekem fájnak illetve limitáltak) van egy lízing összeg ami nyilván szamárlétrán felfelé nő, ebbe kell beleférni illetve egy bizonyos nem túl nagy összegig beszállhatsz a havidíjba és akkor lehet szebb. de tényleg azt konfigolsz amit akarsz. Ha zöld scalat akarsz hajrá. ja piros Jukeot hajrá. De zömében valahogy azért konszern a flotta. Volvo van még néhány bmw pár tesla, de a zöme VAG.
Pedig mennyivel jobb lenne teherautó (pickup) adózás szempontból

-
bul07
nagyúr
Szerintem fekete csak ellenségemnek, mosás után parkolva és már fél órával később látszik rajta a por. Nyáron a napon parkolva meg kész pokol utána. Kombiba sötétített üveggel meg halottas kocsi filing.
Egyszer volt a családban fekete kocsi, de biztos hogy többet nem lesz. -
fattyu
veterán
nálunk eléggé irigylésre méltó. Akinek jár autó az magának konfigol össze ami jól esik. Pár megkötés van (pickup nem, max 180g CO2 ezek amik nekem fájnak illetve limitáltak) van egy lízing összeg ami nyilván szamárlétrán felfelé nő, ebbe kell beleférni illetve egy bizonyos nem túl nagy összegig beszállhatsz a havidíjba és akkor lehet szebb. de tényleg azt konfigolsz amit akarsz. Ha zöld scalat akarsz hajrá. ja piros Jukeot hajrá. De zömében valahogy azért konszern a flotta. Volvo van még néhány bmw pár tesla, de a zöme VAG.
-
focvis
veterán
Tessék, pocsékolsz!

Köszönöm, hogy megosztottad, még nyugodtabb vagyok a TSI-t illetően.Most láthatja mindenki, nem kell azonnal a novothtibihez futni egy zsíros diózásra.
-
Corsa02
őstag
Tünetmentes volt abszolút, élö adatban nagyon elvétve mutatott 1-1 "gyújtáskimaradást", de simán lehet, hogy mást érzett annak, az alapjárat is sima volt, menet közben sem érzödött semmi, és a fogyiba is simán produkált 7 liter alját.
Egyedül az a két hibakód volt korábban, amit írtam, plusz elötte való nap az a sivító hang, de az meg ahogy beszéltük is, nagy eséllyel PCV lesz, az holnap kerül sorra.Teljesen jó, a többi a PCV lesz, az meg időnként előjön.
(az ilyen szerelőt meg kell becsülni)
-
Szada85
aktív tag
Tünetmentes volt abszolút, élö adatban nagyon elvétve mutatott 1-1 "gyújtáskimaradást", de simán lehet, hogy mást érzett annak, az alapjárat is sima volt, menet közben sem érzödött semmi, és a fogyiba is simán produkált 7 liter alját.
Egyedül az a két hibakód volt korábban, amit írtam, plusz elötte való nap az a sivító hang, de az meg ahogy beszéltük is, nagy eséllyel PCV lesz, az holnap kerül sorra. -
tibbike01
addikt
Volt főnököm ezért vett anno fehér X6-ost, mert hogy azt a használt piacon jobban el tudja majd adni, ha megunta... Cserébe 3 hónapig szinte hetente elmesélte, hogy neki a bordó tetszett volna igazán, mert olyan volt az első, amit meglátott és elfogta a birtoklási vágy.
Akkor sem értettem, azóta sem értem ezt a fajta mentalitást. Hozzáteszem, hogy nem is voltam még olyan helyzetben, hogy az autó színén nagyon sokat variálhassak. Feketét nem akartam sosem, azokat tudatosan kerültem mindig is, de ennyi. Vagy olyan színű autóm volt, amilyet találtam, vagy amilyet kaptam...
Így volt/van 4 fehér, egy ezüst és egy olivaolaj színű autóm az évek alatt. Pedig a Mazda féle metálbordó, a brit versenyzöld, meg jópár kék szín igencsak tetszene. Majd egyszer... Talán...
Fekete forever


-
Retroelektro
friss újonc
Sziasztok Skoda Bolero Delphi SKZ rádióhoz kódot hol lehet megszerezni ebay kilőve most veszekszem velül átverősek ,magyar Márkaszervíz 25900ft akkor is ha annyi ha nem sikeül .... köszi előre is
-
Corsa02
őstag
-
A Zéé
addikt
Volt főnököm ezért vett anno fehér X6-ost, mert hogy azt a használt piacon jobban el tudja majd adni, ha megunta... Cserébe 3 hónapig szinte hetente elmesélte, hogy neki a bordó tetszett volna igazán, mert olyan volt az első, amit meglátott és elfogta a birtoklási vágy.
Akkor sem értettem, azóta sem értem ezt a fajta mentalitást. Hozzáteszem, hogy nem is voltam még olyan helyzetben, hogy az autó színén nagyon sokat variálhassak. Feketét nem akartam sosem, azokat tudatosan kerültem mindig is, de ennyi. Vagy olyan színű autóm volt, amilyet találtam, vagy amilyet kaptam...
Így volt/van 4 fehér, egy ezüst és egy olivaolaj színű autóm az évek alatt. Pedig a Mazda féle metálbordó, a brit versenyzöld, meg jópár kék szín igencsak tetszene. Majd egyszer... Talán...
-
Szada85
aktív tag
Köszi az infót, csupán a koksz miatt kérdeztem, hogy legyen majd viszonyítási alap.
Olajból nem javaslom az áttérést a 4210-es 0W30-ra a noack értéke rosszabb mint az 5W30-asé. ( 9,5% vs 10,5%) Tehát kokszosodás szempontjából nem előrelépés.Nincs gond az E10-el egyébként, már a sima 95 E5-el is van egy kis teljesítményvesztés, bár nem jelentős.
Jött egy szép részletes videó beszámoló, abból a képek, így bár nem tűélesek, de a lényeg látszik.
Szóval EA888 gen3 OPF, DNUE motorkód, 120 ezer km-nél:
-
rbalint88
veterán
Nekem muszaj szeretni oket (
), de amugy pl az uj Octavia a holdfeher metalban a Mensa vagy Slagard felnivel ki is adja, elegans nagyon. Egyebkent vennek szines autot, de amikor a hasznaltpiacrol valogatunk, akkor nem a szin az elsodleges, igy lett asszonynak ezust utan ezust autoja, nekem a cegesek mind feherek, a sajatoknal is a metalzold volt a legextrabb, ameddig sikerult eljutni
de nem a szandekon mult, hanem a kinalaton, amikor egy par pillanatra elgondolkodtunk ujauto vetelen, akkor arany/fekete es turkiz/fekete kozul valasztottunk volna. -
bnorci71
addikt
aki vissza akar nézni a parkolóban az autóra az nem egy fehérre akar, akinek meg egy közlekedő edény annak mindegy milyen színe van
Parmaboy
nézz szét az utcán mibe ül Jánosbácsi meg a területi képviselő nem kékbefocvis
ízlésről felesleges vitatkozni
nekem pirosba kellene Gti
Mazda bordóba vagy MX5 lehet kék is -
focvis
veterán
Legyen igazad! De akkor ne akarják majd a 2 éves szerviznél se kötelezően cserélni 40 rugóért - egyelőre úgy tűnik, akarják.
-
focvis
veterán
ez sajna nem csak írónia és sajnos -legalább is szerintem- az emberek nem mernek színes autót venni, a céges az fehér a magán meg szintén veszi a szürke/ezüst/fekete egyen autót
egy GTI fehérbe is más igaz én ha új biztos színes autót vennék, hisz a szín választás az első tulaj kiváltsága
Vennék kéket, ha lenne nekem tetsző kék szín (az R kékje csak az R-hez rendelhető). A mostani GTI 50 Editionből biztosan a mohazöldet választanám. Piros, fekete, osztriga, ezüst nem kell. Maradt a fehér.
-
ParmaBoy
aktív tag
Amugy a skodanal pont nem a feher az alap mar egy ideje, hanem a bkv kek (atlantic blue).
-
kcsa
veterán
Úgy látom majdnem egyedül vagyok azzal, hogy én szeretem a fehér autókat. Persze a metál- és gyöngyházfehérek még szebbek mint a simák, de na

-
rbalint88
veterán
Mondjuk a legkoldusabb szin helyett max 300ezerert egy metal sztem nem tekozlas az ellenallobb fenyezesert es a szebb kinezetert cserebe. Foleg, hogy mondjuk a Hyundainal nincs ingyenes szin, meg a teruletikepviselofeher is fizetos!!! Ha meg mar fizetek, akkor legalabb essen jol
-
pit stop
addikt
ez sajna nem csak írónia és sajnos -legalább is szerintem- az emberek nem mernek színes autót venni, a céges az fehér a magán meg szintén veszi a szürke/ezüst/fekete egyen autót
egy GTI fehérbe is más igaz én ha új biztos színes autót vennék, hisz a szín választás az első tulaj kiváltsága
Mondjuk azt is mellé kell tenni, amit egy erősen racionális ismerős mond, amikor autót vesz: színtől kap több funkciót vagy erőt? Biztos alap színnel veszi és azt a többszázezret meg beleteszi hasznos pluszba: legyen az kamera, panorámatető, motorerő vagy bármi.
-
tibbike01
addikt
Cseréld ki a pollenszűrőt.*
Ami nekem bevált: régi pollen ki, biocid bomba, új pollenszűrő be, mindezt évente. Aránylag én keveset klímázok és igyekszem kiszárítani a rendszert az autó leállítása előtt.
*Kb. egy hónapja cseréltem a szűrőt (Mann FP) + bombáztam, a pár héttel ezelőtti márkaszervizes olajcserére visszatettem a gyári szűrőt, ne tudjanak belekötni. Mikor jöttem el a szervizből, éreztem némi savanykás szagát a régi szűrőnek. Természetesen visszatettem az újszerű Mann-t.
Olyan cuki vagy, hogy visszatetted a gyári pollenszűrőt.

A pollenszűrő szabadon cserélhető, benne van a kézikönyvben, hogy hogyan kell. Pl ha alergiás vagy, akkor havonta is cserélheted magadnak. A kiégett szerelőket meg végképp nem érdekli mi van benne, landol a kukába.
-
bnorci71
addikt
Nekunk ceges esetben volt limit is, hogy bizonyos nagyon extrem szin sem lehetett, meg cabrio sem, eselyesen a kesobbi eladhatosag miatt.
+fattyu
na ugye a lízingnél a lízingcég, még ha a közép/felső vezető választhat is magának, de a területi képviselő és társai biztos ami fehér lesz
a kereskedésbe meg a legenda szerint az értékesítő beszéli rá a vevőt a tucat színre, mert hogy az majd jobban eladható
-
fattyu
veterán
ez sajna nem csak írónia és sajnos -legalább is szerintem- az emberek nem mernek színes autót venni, a céges az fehér a magán meg szintén veszi a szürke/ezüst/fekete egyen autót
egy GTI fehérbe is más igaz én ha új biztos színes autót vennék, hisz a szín választás az első tulaj kiváltsága
Cége válogatja.
Nálunk kb lehet bármi. Annyi hogy nyilván a lízing cég a havidíjba beárazza a vad színeket és valaminek a rovására megy. Felszereltség vagy zsebből hozzájárulás.
Az octáviám a szebbik metál kék. Az új az fehér lesz mert ott nagyon elmentem a falig a lízingdíjban és nem mertem már semmit rápipálni. maradt az alap szín. -
szabonagyur
félisten
ez sajna nem csak írónia és sajnos -legalább is szerintem- az emberek nem mernek színes autót venni, a céges az fehér a magán meg szintén veszi a szürke/ezüst/fekete egyen autót
egy GTI fehérbe is más igaz én ha új biztos színes autót vennék, hisz a szín választás az első tulaj kiváltsága
Nekunk ceges esetben volt limit is, hogy bizonyos nagyon extrem szin sem lehetett, meg cabrio sem, eselyesen a kesobbi eladhatosag miatt.
-
bnorci71
addikt
Sziasztok!
2024-es gyártású, 2025.04-es üzembe helyezésű Ateca klímája: a biocid hatású Prevent spray-t eldurrantottam benne, ahogy korábbi autómnál is. Sajnos itt nem segített. Amint kikapcsolom a klímát - vagy lekapcsolja a kinti hőmérséklet lecsökkenése miatt az automatika - jön be a szokásos klímaszag.
A pollenszűrőt majd ezután cserélem ki de annak erre nem hiszem, hogy sok hatása lehet. Vagy igen?
A másik, hogy míg az Octavia2-ből csepegett rendesen a klíma, az i30-ból meg egyenesen ömlött a kondenzvíz, itt semmi nincs az aszfalton. Tavaly nyáron megfigyeltem, hogy tempósabb forduláskor jelennek csak meg cseppek az aszfalton, pl. parkolóba bekanyarodáskor. Van valami gyűjtőtálca a kondenzvíznek? Tavaly nyáron így ment végig, ősszel sem volt büdös mikor már sokszor nem kellett a klíma. De kapott októberben egy biztonsági ózonos tisztítást. A büdös meg most tavasszal jelentkezett.meg kell keresni a kifolyót és kitakarítani a víznek nem csöpögni hanem szinte folyamatosan kellene folyni ilyen időben
-
Qru
MODERÁTOR
-
bnorci71
addikt
ez sajna nem csak írónia és sajnos -legalább is szerintem- az emberek nem mernek színes autót venni, a céges az fehér a magán meg szintén veszi a szürke/ezüst/fekete egyen autót
egy GTI fehérbe is más igaz én ha új biztos színes autót vennék, hisz a szín választás az első tulaj kiváltsága
-
focvis
veterán
Sziasztok!
2024-es gyártású, 2025.04-es üzembe helyezésű Ateca klímája: a biocid hatású Prevent spray-t eldurrantottam benne, ahogy korábbi autómnál is. Sajnos itt nem segített. Amint kikapcsolom a klímát - vagy lekapcsolja a kinti hőmérséklet lecsökkenése miatt az automatika - jön be a szokásos klímaszag.
A pollenszűrőt majd ezután cserélem ki de annak erre nem hiszem, hogy sok hatása lehet. Vagy igen?
A másik, hogy míg az Octavia2-ből csepegett rendesen a klíma, az i30-ból meg egyenesen ömlött a kondenzvíz, itt semmi nincs az aszfalton. Tavaly nyáron megfigyeltem, hogy tempósabb forduláskor jelennek csak meg cseppek az aszfalton, pl. parkolóba bekanyarodáskor. Van valami gyűjtőtálca a kondenzvíznek? Tavaly nyáron így ment végig, ősszel sem volt büdös mikor már sokszor nem kellett a klíma. De kapott októberben egy biztonsági ózonos tisztítást. A büdös meg most tavasszal jelentkezett.Cseréld ki a pollenszűrőt.*
Ami nekem bevált: régi pollen ki, biocid bomba, új pollenszűrő be, mindezt évente. Aránylag én keveset klímázok és igyekszem kiszárítani a rendszert az autó leállítása előtt.
*Kb. egy hónapja cseréltem a szűrőt (Mann FP) + bombáztam, a pár héttel ezelőtti márkaszervizes olajcserére visszatettem a gyári szűrőt, ne tudjanak belekötni. Mikor jöttem el a szervizből, éreztem némi savanykás szagát a régi szűrőnek. Természetesen visszatettem az újszerű Mann-t.
-
Corsa02
őstag
-
focvis
veterán
van akinek megéri, van akinek nem, vagy mondhatom azt is van aki megteheti, van aki nem
de ha nem lenne olyan akinek megéri/megteheti akkor nem lenne használtautó piac, illetve lenne amit focvis írt a területi képviselős utó, én is abba ülök mert az volt a piacon akkor a pénztárcámhoz mérten.DE
szoktam azt is mondani, az új autó vásárló leteszi az első 100-150eKm gondtalan autózás árát egyben a szalonba a pultra, te ezt majd utána 150-250eKm közötti futásnál a szerelődnek és az alkatrész kereskedőnek fogod kifizetni.
XC60 95eKm 4,5éves még kiterjesztett garis
4,5év 115eKm 4M lett ráköltve üzemanyag nélkül. OK amiért vettem az az újkori árának harmada volt és majd annyiért adtam al mint amiért vettem, viszont előttem állt egy motorgenerál az 1000Km/0,5L olajfogyasztás miatt.A területi-képviselő-fehéret én öniróniával írtam, a 4. Golf GTI-met használom, 2-t újonnan vettem, mind a 4 fehér. 🤗
Amúgy meg yesss, például céges Audi TT-t ritkán látni; RS6-ot is a saját cégeddel vetetsz, vagy irtózatosan nagy górénak kell lenned, esetleg az Audinál dolgozol.
Új hozzászólás Aktív témák
-
241936 - 241801
241936 - 241801 241800 - 241701 241700 - 241601 241600 - 241501 241500 - 241401 241400 - 241301 241300 - 241201 241200 - 241101 241100 - 241001 241000 - 240901 240900 - 240801 240800 - 240701 240700 - 240601 240600 - 240501 240500 - 240401 240400 - 240301 240300 - 240201 240200 - 240101 240100 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Computex 2026: szemtől-szembe a DRAM-krízissel
- Anime filmek és sorozatok
- Xbox Series X|S
- Jövedelem
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Tápos kibeszélő offtopik
- Autós topik
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 14 Plus 128GB,Átlagos,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 6 Ryzen AI 7 PRO 350W Radeon 860M 32 GB RAM 7500 MT/s 512 GB 3év gar
- MacBook felvásárlás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- Eladó Intel és AMD processzorok 28 db
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
és a 20-30M mergákba is "ez" a kormány van

+ a golf mar 12M (igaz az mhev), de meg a 10M-et is sokallom amugy a taigoert is, csak emiatt a mostani r-line max akcio miatt kaptam fel a fejem


valami eszmeletlen akcios (9.9M) most a fullos r-line, olyan extrakkal (erosebb 1.5 tsi, iq light, dsg) amiket sosem mertem meg belekonfiguralni sem egy golfba mert mar 14M-nel jartam es meg nem volt benne futheto ules


