-
74061 - 74001
74061 - 74001 74000 - 73901 73900 - 73801 73800 - 73701 73700 - 73601 73600 - 73501 73500 - 73401 73400 - 73301 73300 - 73201 73200 - 73101 73100 - 73001 73000 - 72901 72900 - 72801 72800 - 72701 72700 - 72601 72600 - 72501 72500 - 72401 72400 - 72301 72300 - 72201 72200 - 72101 72100 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-01-02 14:39 Téma összefoglaló
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
enginev3.0
félisten
Hát nem vagyok elragadtatva az időjárástól
Az jó hogy esik az eső, mert kell és örülök neki, de egész nap "nap - felhő, nap - felhő" váltogatja egymást, pár nappal ezelőtt még a kettős konverziós tápegység is bekapcsolt mert az akksi 20%-ra merültMájust lehozta 100%-ban, június meg elég gagyi
Főleg a tudattal hogy tavaly felhőt meg esőt sem láttunk hónapokig, most meg
nem úszom meg a nyugati bővítést
-
Yocee
aktív tag
Már látom az itthoni nagy/kiskerekben a Midea AIO aksis invertereket, és jön az aksi nélküli is. Majd ha valakinek lesz bövebb infója, meséljen, milyen.
-
Strezi
őstag
Simán mehet, ha a feszültség felső határát nem léped át akkor az áramot nem veszi le róla az inverter.
Jogilag amúgy szaldós rendszernél ilyen lépés lehetséges, vagy csak a kitáplálás számít ?
Persze, addig pakolod az invertert amig akarod. A szolgáltatóval az inverter maximum exportjára van szerződésed.
-
S-eye
senior tag
Simán mehet, ha a feszültség felső határát nem léped át akkor az áramot nem veszi le róla az inverter.
Jogilag amúgy szaldós rendszernél ilyen lépés lehetséges, vagy csak a kitáplálás számít ?
Tudtommal csak a kitáplálás felső értéke számít, meg hogy ne változzon az inverter, de ebben nem vagyok szakértő.
-
stefanitsr
senior tag
-
S-eye
senior tag
Értem, köszi, jó infó. Jelenlegi csúcsteljesítmény 4.1kW körül van, így a maximumot sosem éri el.
-
Strezi
őstag
Sziasztok. Azon gondolkodom, hogy megéri-e a meglévő napelem rendszeremet bővíteni, úgy, hogy csak panelszámot duplázok, de marad a Deye Sun-5K-sg04lp3-eu 5kW-os inverter, meg a 10kWh 48V-os akku. 2033-ig maradok szaldóban.
Jelenlegi helyzet:
Tájolások: Nyugati oldal (83 fok), a keleti oldal (-97 fok), 45 fokos tető dőlésszög, Debrecen. 7-7 db panel a keleti és nyugati oldaon. Ez évente kb 5800kWh energiát termel. 2.76 kWp oldalánként. 14 db 405 Wattos Longi - LR5-54HPB-405M.
Ilye a DC áram a két stringen:

Amit szeretnék, az az, hogy mindkét oldalon 14-14 panel legyen (stringenként 14 db), de a szaldó miatt nem akarok még inverter cserét. AI szerint 5-10% energiaveszteségem lenne évente összesen, ennek nagyrésze nyáron, amikor mindkét oldal egyszerre termel, és 5kW felé megy a DC teljesítmény. (Az elméleti maximum 8.7kW lenne délben, azaz 50%-kal több, mint egy oldal összteljesítménye)
Longi paraméterek:

Szóval a meglévő 5kW inverterrel elméletben használhatok-e 11.5kWp összteljesítményű paneleket K-Ny tájolással viszonylag kis 10% alatti éves veszteséggel?
Köszi
Simán mehet, inverter majd visszaszabályoz amaximumra. Ez is az MPPT feladata.
Majd a beállításokban fel kell venni a max Solar Power amig engedi, ezt most is érdemes lehet, ha 5000-en lenne. Ez nem egyezik meg a max Export Powerrel, ami a kitáplt, szerződött 5000W. -
S-eye
senior tag
Értem már. Persze, első körben velük is terveztem bővíteni.
-
emvy
félisten
Max. PV Access Power: 10 000 W
Max. PV Input Power: 7 500 W
névleges AC teljesítmény: 5 000 W... ehhez kepest a 11.5 kWp tul magas, tehat siman lehet, hogy az installer azt mondja, hogy ez a specifikacion tul van, ergo ha valami gaz van, akkor rad mutogatnak. Csekkold le az installerrel.
-
S-eye
senior tag
-
emvy
félisten
Sziasztok. Azon gondolkodom, hogy megéri-e a meglévő napelem rendszeremet bővíteni, úgy, hogy csak panelszámot duplázok, de marad a Deye Sun-5K-sg04lp3-eu 5kW-os inverter, meg a 10kWh 48V-os akku. 2033-ig maradok szaldóban.
Jelenlegi helyzet:
Tájolások: Nyugati oldal (83 fok), a keleti oldal (-97 fok), 45 fokos tető dőlésszög, Debrecen. 7-7 db panel a keleti és nyugati oldaon. Ez évente kb 5800kWh energiát termel. 2.76 kWp oldalánként. 14 db 405 Wattos Longi - LR5-54HPB-405M.
Ilye a DC áram a két stringen:

Amit szeretnék, az az, hogy mindkét oldalon 14-14 panel legyen (stringenként 14 db), de a szaldó miatt nem akarok még inverter cserét. AI szerint 5-10% energiaveszteségem lenne évente összesen, ennek nagyrésze nyáron, amikor mindkét oldal egyszerre termel, és 5kW felé megy a DC teljesítmény. (Az elméleti maximum 8.7kW lenne délben, azaz 50%-kal több, mint egy oldal összteljesítménye)
Longi paraméterek:

Szóval a meglévő 5kW inverterrel elméletben használhatok-e 11.5kWp összteljesítményű paneleket K-Ny tájolással viszonylag kis 10% alatti éves veszteséggel?
Köszi
Ennyi panellel mar nem lesz garancialis az inverter. Egyebkent vszeg mukodni fog, pont aram- es feszultseghataron belul van.
-
S-eye
senior tag
Sziasztok. Azon gondolkodom, hogy megéri-e a meglévő napelem rendszeremet bővíteni, úgy, hogy csak panelszámot duplázok, de marad a Deye Sun-5K-sg04lp3-eu 5kW-os inverter, meg a 10kWh 48V-os akku. 2033-ig maradok szaldóban.
Jelenlegi helyzet:
Tájolások: Nyugati oldal (83 fok), a keleti oldal (-97 fok), 45 fokos tető dőlésszög, Debrecen. 7-7 db panel a keleti és nyugati oldaon. Ez évente kb 5800kWh energiát termel. 2.76 kWp oldalánként. 14 db 405 Wattos Longi - LR5-54HPB-405M.
Ilye a DC áram a két stringen:

Amit szeretnék, az az, hogy mindkét oldalon 14-14 panel legyen (stringenként 14 db), de a szaldó miatt nem akarok még inverter cserét. AI szerint 5-10% energiaveszteségem lenne évente összesen, ennek nagyrésze nyáron, amikor mindkét oldal egyszerre termel, és 5kW felé megy a DC teljesítmény. (Az elméleti maximum 8.7kW lenne délben, azaz 50%-kal több, mint egy oldal összteljesítménye)
Longi paraméterek:

Szóval a meglévő 5kW inverterrel elméletben használhatok-e 11.5kWp összteljesítményű paneleket K-Ny tájolással viszonylag kis 10% alatti éves veszteséggel?
Köszi
-
enginev3.0
félisten
-
modflow
veterán
-
stefanitsr
senior tag
-
8zabi
őstag
2,4 kWh-ért azért annyira nem olcsó az...
Azt tudom, hogy fajlagosan mindegyik kis kapacitású drága, de kategóriájában nem találtam olcsóbbat. Tudsz jobb minőséget ennyiért esetleg?
-
stefanitsr
senior tag
2,4 kWh-ért azért annyira nem olcsó az...
-
8zabi
őstag
Hali,
Basengreenről szoktam rendelni Eve 314Ah cellákat. (regisztráció után más árakat fog adni a cellára, mint reg és belépés nélkül !)
A 15S igény esetén vennék egy 16S boxot (jelenleg máshonnét, JK bms alapokon) és kihagynék belőle egy cellát, amit áthidalnék egy kábellel. BMS-t 15S-re konfigurálnám.Üdv
Ez a Basengreen 24v-os akku jó lehet? Csak mert túl olcsónak találom (285€)
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Attiskaaa
tag
Közvilágítás teszt, csak az oszlopon levő kollega nem tudja.
Attól még jól néz ki
-
jbnd-007
tag
Ugyan nem egyértelműen és specifikusan van kimondva, hanem alapvetően az előző pályázattal kapcsolatos anomáliákkal, a pályázat időzítésével, és a jelenlegi, az OETP-t övező csendből erősen következtethető, hogy ez már bukta.
Én azt tippelem ezek után, hogy esetleg lesz egy hasonló, de jóval átgondoltabb, EU finanszírozott, önrészes pályázat helyette, kevésbé közpénszpazarló, pénzszóró módon.
Nyilván, amit én látok és ahogy látom az vitatható, de szinte fogadni mernék rá, hogy ez lesz a menetrend, számos okból.
Lehetne olyan megoldás, hogy az állam szerzi be az anyagot nagy tételben kedvezőbb áron és a telepítők csak a munkájukat adják. De aztán lehet, hogy az ilyesmi sért valami EU-s szabályt, nem tudom.
-
jbnd-007
tag
-
stefanitsr
senior tag
Aránylag vékony lapból kell elképzelni sokat, afféla hézagoló elmélet szintjén, szóval teljesen megfelel a célnak.
-
enginev3.0
félisten
-
stefanitsr
senior tag
Mire gondolsz? Meghallgattam a vonatkozó részt és nem mondott semmit, csak hogy megvizsgálják.
Ugyan nem egyértelműen és specifikusan van kimondva, hanem alapvetően az előző pályázattal kapcsolatos anomáliákkal, a pályázat időzítésével, és a jelenlegi, az OETP-t övező csendből erősen következtethető, hogy ez már bukta.
Én azt tippelem ezek után, hogy esetleg lesz egy hasonló, de jóval átgondoltabb, EU finanszírozott, önrészes pályázat helyette, kevésbé közpénszpazarló, pénzszóró módon.
Nyilván, amit én látok és ahogy látom az vitatható, de szinte fogadni mernék rá, hogy ez lesz a menetrend, számos okból.
-
Nikaré
őstag
Na megjött a villanyszámla
204ft lettpdf-et még nem tudom letölteni, hogy mi lehet a 204ft, rendszerhasználati díj miatt többre számítottam
Esetleg elosztói alapdíj lehet amit még kirónak a számlákon.

-
Reggie0
titán
Különféle habszivacsokkal lehet a nyomóerőt beállítani, amiket az ember betesz a cellák közé, hogy mennyire azt az adott doboz méretezése válogatja.
Az egyik legjobbnak mondják most az EEL battery V6-osát.
Én egy olcsót vettem utoljára, és az sem tragikus. Érdemes lehet megnézni amúgy a seplos 2.0 BMS-eseit is, most azokat is jónak mondják, én már maradok a JK-nál mivel van belőle 3.Mondjuk en habszivacsot nem szeretnek betenni, az lenyegeben tuzeloanyag ketes oregedessel (Es nulla hovezetessel). Lehet akkor maradoks a vas lemeznel valamilyen rugos megfeszitessel.
-
asdf_
veterán
-
asdf_
veterán
Az új pályázat (az OETP a 100%-os támogatással) a legfrisebb kormányinfó szerint kb olyan lesz, mintha sosem történt volna, alapvetően az előző kormány "szavazatvásárlós" húzása volt, amit aztán a bukta után egy az egyben el is engedtek.
Ez csak azoknak, akik esetleg etéren még reménykednének.
Alapvetően nem csodálnám. Legyen az, hogy fogyaszt évi 6 000 kWh-t a pályázó, a harmadát eleve elhasználja helyben, legyen az, hogy akkuval a második harmadát csúcsban, a harmadik harmadát valamikor elhasználja.
A kamu 5 Ft helyett mondjuk 300 EUR/MWh-st vált ki, az 105 Ft/kWh. Azaz állambácsi megspórol rajta csúcsban évi 200 ezret, egyéb időben meg valami sallangot, legyen az 100 ezer. Azaz egy 2,5 millás támogatással (ami nem EU-s lóvé, tehát nem lehet vele EU-s pénzt állami forintra konvertálni) megspórol magának évi 300 ezret (és az elosztók -melynek fele állami MVM- elbuknak vagy 3-4000 kWh-nyi RHD-t (meg az állam az áfát, tehát évi 100 ropi bukta), mert tavasztól őszig végig akkuról megy az ember). Megtérül kb. 10 év alatt. Mi értelme is van ennek? Ahelyett, hogy a trafó melllé ledobunk egy konténert? Megfejelve azzal, hogy 5 év alatt felére esett az akku ára, tehát ha ez folytatódik, kiseggelni is jobban megéri az újabb, olcsóbb, jobb (akár már lítium nélküli) akkutechnológiát, mint egy árva forintot is rakni bele jelenleg. -
jbnd-007
tag
Az új pályázat (az OETP a 100%-os támogatással) a legfrisebb kormányinfó szerint kb olyan lesz, mintha sosem történt volna, alapvetően az előző kormány "szavazatvásárlós" húzása volt, amit aztán a bukta után egy az egyben el is engedtek.
Ez csak azoknak, akik esetleg etéren még reménykednének.
Mire gondolsz? Meghallgattam a vonatkozó részt és nem mondott semmit, csak hogy megvizsgálják.
-
stefanitsr
senior tag
Az új pályázat (az OETP a 100%-os támogatással) a legfrisebb kormányinfó szerint kb olyan lesz, mintha sosem történt volna, alapvetően az előző kormány "szavazatvásárlós" húzása volt, amit aztán a bukta után egy az egyben el is engedtek.
Ez csak azoknak, akik esetleg etéren még reménykednének.
-
asdf_
veterán
-
szuszinho
őstag
Sziasztok,
A tegnapi döntéssel kitolták szeptember 30-ig a teljesítés határidejét. Jól gondolom, hogy pályázni már nem lehet rá, csak a kivitelezés határidejét hosszabbították meg? -
enginev3.0
félisten
Na megjött a villanyszámla
204ft lettpdf-et még nem tudom letölteni, hogy mi lehet a 204ft, rendszerhasználati díj miatt többre számítottam
-
stefanitsr
senior tag
Különféle habszivacsokkal lehet a nyomóerőt beállítani, amiket az ember betesz a cellák közé, hogy mennyire azt az adott doboz méretezése válogatja.
Az egyik legjobbnak mondják most az EEL battery V6-osát.
Én egy olcsót vettem utoljára, és az sem tragikus. Érdemes lehet megnézni amúgy a seplos 2.0 BMS-eseit is, most azokat is jónak mondják, én már maradok a JK-nál mivel van belőle 3. -
Reggie0
titán
Én vettem DIY boxot, azokban szépen mindennek ki volt alakítva a helye.
Az mar jol hangzik. Ezekben a nyomoerot valahogy be lehet allitani ,vagy csak nyomatekra lehuzott csavarban kell bizni?
-
stefanitsr
senior tag
-
kleinguru
addikt
Jelentősen másabb munkaponti áramerősségekkel, bénább kijelzővel, szerintem ócskább szerelő ablakkal (talán időtállóbb fizikai gombokkal).
-
Doki16
addikt
-
Reggie0
titán
konyhabútor munkalap + menetesszár
Eww
-
enginev3.0
félisten
-
Reggie0
titán
Es mivel szoritjatok ossze a cellakat?
-
hzsolee
őstag
-
Strezi
őstag
Nekem es sok-sok ugyfelemnek megjott minden rendben (10+)
A kiirtat fizeted, nem lesz mas koltseg, EU (lengyel) raktarbol jon. Nagyobbak noname, emelohatfalassal, bekaval lerakjak. -
modflow
veterán
Az miért lehet hogy a Fusion solar appban már egy jó ideje mindig este van és sötét és esik az eső pedig a hely adatok helyesen vannak megadva?
-
Frankie50
tag
400fős településen élek 2033-as szaldóval, semmi válasz. (nyilván ott a kitétel, hogy 2030-ig lejáró szaldó..)
Szóval nem teljesen így van azért ez, nem tudjuk mi alapján ment a buli. Nagyon sokan vannak akik az első órákban adták le, aztán van egy másik csoport is akik két nappal később és úgy is nyertek, aztán van itt a fórumon is egy rakás aki nagyvárosban él, ők is nyertek. Kitudja mi alapján bírálták el az eddigieket, de talán nem is lényeges. Az esélytelenek nyugalmával adtam én be ugye a 2030-as szaldó határ igazából kizáró tényező lehetne, de erre is van példa már nem egy, nem kettő hogy nyertek. Nekem 2031 febr. a szaldó vége, ha nem jön közbe semmi. Közepes város (kb 70e.) fő. Azt hiszem a több mint 2x túljelentkezés, és a választás nem kicsit zavarta meg a rendszert. Ha nem lesz később ilyen, akkor megoldjuk zsebből.
-
stefanitsr
senior tag
Utánaolvasva ez is teljesen jónak tűnik, és ki is próbálnám, ha nem lenne már 32 darab EVE MB31-em, amivel teljesen elégedett vagyok (ok #1). Egy füst alatt ezért is szoktam javasolni másoknak. Illetve az árkülönbség csak 5 eur/cella, ami azért nem annyira vészes. A paraméterei jobbak mint az EVE celláké. Amúgy egy teljesen jó nevű szállító, autóiparban is használják bizonyos (nem feltétlen pont ezt a terméket) celláit.
Azt szem előtt tartva, hogy esetleg később gondom lesz valamelyikkel, az egységesítés ötlete teljesen jónak tűnik (mert mondjuk egy-két cella bexarik 8 év múlva, akkor két pakkból még mindig tud egy egységes lenni / ok #2). -
hzsolee
őstag
Ezt megveszed, klikk, klikk, klikk és az akkor fizetett összegért egyszercsak (lehet, hogy a szállítás nem lesz a leggyorsabb) a futár kopogtat a négy dobozkával (25kg/dobozka
, a futár általában megagiga boldog, hogy ezt meg kell fognia vagy 3x) .Eddig kétszer vásároltam tőlük, máshonnét nem is szívesen vásárolok már, illetve az egyszerre vásárolt akkucellák is nagyon szépen együtt vannak ha egyszer sikerült őket már balanszolni (ezért nem is nagyon vennék más cellákat mint az EVE MB31 vagy MB56).
Akkor ennyi. A két vásárlás már elég alap... Főleg, hogy pozitív a tapasztalat. Hát igen, az elég fontos, hogy a pakk egyben legyen balansz alapján...
Köszönöm
-
hzsolee
őstag
Hát a nevekkel is dilemmában vagyok. Az EVE-t néztem, de a hakadi-nál a Lishen volt kedvezőbb árban például... Viszont itt meg az eve olcsóbb még a kódos árnál is, amit linkeltél arról meg még nem is hallottam.
Rendelés előtt persze végig nyálazom a feedback véleményeket... lehetőség szerint jó ha van fotó mért eredményekkel...
Nem egyszerű ☺️ -
stefanitsr
senior tag
Ezt megveszed, klikk, klikk, klikk és az akkor fizetett összegért egyszercsak (lehet, hogy a szállítás nem lesz a leggyorsabb) a futár kopogtat a négy dobozkával (25kg/dobozka
, a futár általában megagiga boldog, hogy ezt meg kell fognia vagy 3x) .Eddig kétszer vásároltam tőlük, máshonnét nem is szívesen vásárolok már, illetve az egyszerre vásárolt akkucellák is nagyon szépen együtt vannak ha egyszer sikerült őket már balanszolni (ezért nem is nagyon vennék más cellákat mint az EVE MB31 vagy MB56).
-
enginev3.0
félisten
-
hzsolee
őstag
Hali,
Basengreenről szoktam rendelni Eve 314Ah cellákat. (regisztráció után más árakat fog adni a cellára, mint reg és belépés nélkül !)
A 15S igény esetén vennék egy 16S boxot (jelenleg máshonnét, JK bms alapokon) és kihagynék belőle egy cellát, amit áthidalnék egy kábellel. BMS-t 15S-re konfigurálnám.Én regisztrációt nem látok, de a címet megadva lejjebb ment az ár, valamint nem ír egyéb költséget. Valamint ott van, hogy DDP.... tehát semmi áfa/vám teher nem merül fel a szállítás során.... legalábbis ha jól értelmezem.
Ezt amúgy Magyarországon ki veszi át szállításra? -
hzsolee
őstag
-
stefanitsr
senior tag
Van itt olyan ember a csoportban aki szokott akkut magának építeni? Igazából egy jó és megbízható hely kellene ahol lehet venni LFP cellákat. Muszáj vagyok sajátot építeni, mert 15S pakk kell. Ismertek webshopokat ahol jó áron vannak normális cellák. Jó az forint/euró árfolyam, gondoltam most rendelnék már.
Köszi előre is
Hali,
Basengreenről szoktam rendelni Eve 314Ah cellákat. (regisztráció után más árakat fog adni a cellára, mint reg és belépés nélkül !)
A 15S igény esetén vennék egy 16S boxot (jelenleg máshonnét, JK bms alapokon) és kihagynék belőle egy cellát, amit áthidalnék egy kábellel. BMS-t 15S-re konfigurálnám. -
eegerferenc
csendes tag
Ma van az utolsó nap az EJEB beadvány beadására szaldóügyben: [link]
-
Reggie0
titán
400fős településen élek 2033-as szaldóval, semmi válasz. (nyilván ott a kitétel, hogy 2030-ig lejáró szaldó..)
Szóval nem teljesen így van azért ez, nem tudjuk mi alapján ment a buli. Nagyon sokan vannak akik az első órákban adták le, aztán van egy másik csoport is akik két nappal később és úgy is nyertek, aztán van itt a fórumon is egy rakás aki nagyvárosban él, ők is nyertek. Kitudja mi alapján bírálták el az eddigieket, de talán nem is lényeges. Az esélytelenek nyugalmával adtam én be ugye a 2030-as szaldó határ igazából kizáró tényező lehetne, de erre is van példa már nem egy, nem kettő hogy nyertek. Amugy 96V-os DC oldalra nincsenek normalis eszkozok? Inverter, mppt stb.. A legtobb cucc megall 48V-nal.
-
ftamas0201
senior tag
Az ok. de ha még nem kaptál semmit, akkor még nem kell aggódnod a határidő miatt. De kiválasztani már tudsz a listából szimpatikus kivitelezőt, akár többel is tudsz egyeztetni ajánlatot, persze csak elköteleződés nélkül. Én ahogy kivettem az eddigi nyertes pályázók esetében az 5000 fő alatti település volt a döntő tényező. Elég átgondolatlannak éreztem az új telepítések bevonását a tároló kapacitás kiépítéshez. Nem véletlenül lett ennyi pályázó. Majd meglátjuk hogy alakul a folytatás. Én a magam részéről elengedtem ezt a dolgot.
400fős településen élek 2033-as szaldóval, semmi válasz. (nyilván ott a kitétel, hogy 2030-ig lejáró szaldó..)
Szóval nem teljesen így van azért ez, nem tudjuk mi alapján ment a buli. Nagyon sokan vannak akik az első órákban adták le, aztán van egy másik csoport is akik két nappal később és úgy is nyertek, aztán van itt a fórumon is egy rakás aki nagyvárosban él, ők is nyertek. Kitudja mi alapján bírálták el az eddigieket, de talán nem is lényeges. Az esélytelenek nyugalmával adtam én be ugye a 2030-as szaldó határ igazából kizáró tényező lehetne, de erre is van példa már nem egy, nem kettő hogy nyertek. -
Frankie50
tag
Az ok. de ha még nem kaptál semmit, akkor még nem kell aggódnod a határidő miatt. De kiválasztani már tudsz a listából szimpatikus kivitelezőt, akár többel is tudsz egyeztetni ajánlatot, persze csak elköteleződés nélkül. Én ahogy kivettem az eddigi nyertes pályázók esetében az 5000 fő alatti település volt a döntő tényező. Elég átgondolatlannak éreztem az új telepítések bevonását a tároló kapacitás kiépítéshez. Nem véletlenül lett ennyi pályázó. Majd meglátjuk hogy alakul a folytatás. Én a magam részéről elengedtem ezt a dolgot.
-
enginev3.0
félisten
Van itt olyan ember a csoportban aki szokott akkut magának építeni? Igazából egy jó és megbízható hely kellene ahol lehet venni LFP cellákat. Muszáj vagyok sajátot építeni, mert 15S pakk kell. Ismertek webshopokat ahol jó áron vannak normális cellák. Jó az forint/euró árfolyam, gondoltam most rendelnék már.
Köszi előre is
Én innen rendeltem, youtubeos srácnak van kuponja
[link] -
Strezi
őstag
Van itt olyan ember a csoportban aki szokott akkut magának építeni? Igazából egy jó és megbízható hely kellene ahol lehet venni LFP cellákat. Muszáj vagyok sajátot építeni, mert 15S pakk kell. Ismertek webshopokat ahol jó áron vannak normális cellák. Jó az forint/euró árfolyam, gondoltam most rendelnék már.
Köszi előre is
Új hozzászólás Aktív témák
-
74061 - 74001
74061 - 74001 74000 - 73901 73900 - 73801 73800 - 73701 73700 - 73601 73600 - 73501 73500 - 73401 73400 - 73301 73300 - 73201 73200 - 73101 73100 - 73001 73000 - 72901 72900 - 72801 72800 - 72701 72700 - 72601 72600 - 72501 72500 - 72401 72400 - 72301 72300 - 72201 72200 - 72101 72100 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T510 - i3-370M I 6GB I 320GB I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia!
- Eladó Honor View 20 6/128GB fekete / 12 hó jótállás
- Garmin USB ANT Stick jeladó eladó
- 11 akkuciklus! - MacBook Air M4 13" 16GB RAM/ 256GB SSD - 27% Áfa - 0501BE
- MacBook felváráslás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



Geresics