-
96578 - 96501
96578 - 96501 96500 - 96401 96400 - 96301 96300 - 96201 96200 - 96101 96100 - 96001 96000 - 95901 95900 - 95801 95800 - 95701 95700 - 95601 95600 - 95501 95500 - 95401 95400 - 95301 95300 - 95201 95200 - 95101 95100 - 95001 95000 - 94901 94900 - 94801 94800 - 94701 94700 - 94601 94600 - 94501 94500 - 94401 94400 - 94301 94300 - 94201 94200 - 94101 94100 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 04:52 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
laed
senior tag
Amúgy csak nekem tűnik érdekesnek hogy tizedes pontossággal nem lehet állítani a hőmérsékletet?
Most 24fokon van de nem lehet állítani 24,5-re hanem 25-re. Bár lehet csak én vagyok ilyen szőrszál hasogató.
Bár lehet csak én vagyok ilyen szőrszál hasogató.
Gyakorlatba ez úgy se lesz ilyen pontos. Helyiségen belül is lesznek eltérések.
-
Psychopeti
senior tag
-
lekorszke
tag
Amúgy csak nekem tűnik érdekesnek hogy tizedes pontossággal nem lehet állítani a hőmérsékletet?
Most 24fokon van de nem lehet állítani 24,5-re hanem 25-re. Bár lehet csak én vagyok ilyen szőrszál hasogató.
Gree-nél ez ilyen, 1fokos lépésben lehet állítani.
Pl midea tudja fél fokonként is -
Psychopeti
senior tag
Teljesen jó a Gree saját alkalmazása, sőt... talán az ő alkalmazásuk a leggyorsabb és legkönnyebben áttekinthető, legalábbis a Gree-Midea-Daikin hármas közül.
Vissza tudod nézni benne a fogyasztási adatokat is, ha érdekelne.
Home Assistant csak akkor kell, ha automatizálni akarod kikapcsolás után, hogy X percig menjen még venti módban. Én ezt kézzel csinálom, nem nagy durranás
Amúgy csak nekem tűnik érdekesnek hogy tizedes pontossággal nem lehet állítani a hőmérsékletet?
Most 24fokon van de nem lehet állítani 24,5-re hanem 25-re. Bár lehet csak én vagyok ilyen szőrszál hasogató.
-
Psychopeti
senior tag
Teljesen jó a Gree saját alkalmazása, sőt... talán az ő alkalmazásuk a leggyorsabb és legkönnyebben áttekinthető, legalábbis a Gree-Midea-Daikin hármas közül.
Vissza tudod nézni benne a fogyasztási adatokat is, ha érdekelne.
Home Assistant csak akkor kell, ha automatizálni akarod kikapcsolás után, hogy X percig menjen még venti módban. Én ezt kézzel csinálom, nem nagy durranás
Szia. Igen egyenlőre még a gyári alkalmazás van telepítve a telefonomra.
A kézzel csinálom akkor gondolnom az a saját alkalmazásán belül állítod ezt be!?
-
Ziyan
aktív tag
Köszi szépen!
No ezt jó tudni! Nem szeressük a gombákat.
A Gree saját alkalmazása akkor nem igazán jó? Használjam inkább a HomeAssistant-ot?
Teljesen jó a Gree saját alkalmazása, sőt... talán az ő alkalmazásuk a leggyorsabb és legkönnyebben áttekinthető, legalábbis a Gree-Midea-Daikin hármas közül.
Vissza tudod nézni benne a fogyasztási adatokat is, ha érdekelne.
Home Assistant csak akkor kell, ha automatizálni akarod kikapcsolás után, hogy X percig menjen még venti módban. Én ezt kézzel csinálom, nem nagy durranás
-
windy
tag
Daikin Comfora beltériből mindegy, hogy balra vagy hátrafelé megy majd ki a klímás? Szebb volna, ha nem lenne kábelcsatorna, ezért én erőltetni szeretném a hátrafelé kimenetelt. Lehet annak bármilyen hátránya működés szempontjából a balra kimenéssel szemben vagy nyugodtan erőltethetem?
Erre a falra lesz.Hátrafelé is simán ki lehet állni, a lényeg, hogy érdemes a gép alatt kötni. Semmilyen hátránya nincs.
-
Psychopeti
senior tag
Nincs mit!
A hideg ki fog menni gond nélkül, a meleg lassabban lesz érzékelhető, mivel az fentről lefelé terül el és az ajtókereten átbukva tud főként a másik helyiségbe jutni. Persze lehet vele fűteni a másik helyiséget is, csak több idő kell hozzá. Azt nem tudom, nincs gree készülékem.
Igen a meleg az fentről támad lefelé és nem fordítva.

Köszi azért!
-
Lauda
titán
-
Lauda
titán
Daikin Comfora beltériből mindegy, hogy balra vagy hátrafelé megy majd ki a klímás? Szebb volna, ha nem lenne kábelcsatorna, ezért én erőltetni szeretném a hátrafelé kimenetelt. Lehet annak bármilyen hátránya működés szempontjából a balra kimenéssel szemben vagy nyugodtan erőltethetem?
Erre a falra lesz.Teljesen mindegy.
-
Lauda
titán
Köszönöm szépen! Igyekszem majd!
Nos a hűtést még csak addig próbáltam ki illetve használtam kicsit, mikor fel szerelték utána. De kb. egy órát se mehetett.
Egyenlőre még nem kellett hűteni mert, még nincs a kánikula, de bizony hét közepétől megérkezik és akkor már biztos be fogom majd kapcsolni a hűtést is.
Mosózsákos módszer. Erre majd ránézek Youtub-on hogy még is milyen ez.
Nos nekem úgy lett telepítve, illetve úgy kértem hogy a nagyszoba ajtóval szemben legyen fel téve a falra a beltéri egység. Így a hideget vagy meleget, kifújja a nappaliba is és persze nem is rám jön hideg vagy a meleg sem. Persze a lamellákon lehet állítani annyit hogy felém is fújja egy kicsit azért.
És te mit ajánlasz? A Gree saját appját vagy azt a HomeAssistant mint fentebb is ajánlottak?Nincs mit!
A hideg ki fog menni gond nélkül, a meleg lassabban lesz érzékelhető, mivel az fentről lefelé terül el és az ajtókereten átbukva tud főként a másik helyiségbe jutni. Persze lehet vele fűteni a másik helyiséget is, csak több idő kell hozzá. Azt nem tudom, nincs gree készülékem.
-
laed
senior tag
-
spiritex
veterán
Daikin Comfora beltériből mindegy, hogy balra vagy hátrafelé megy majd ki a klímás? Szebb volna, ha nem lenne kábelcsatorna, ezért én erőltetni szeretném a hátrafelé kimenetelt. Lehet annak bármilyen hátránya működés szempontjából a balra kimenéssel szemben vagy nyugodtan erőltethetem?
Erre a falra lesz. -
Psychopeti
senior tag
Szia!
Használd egészséggel! Én is azt javasolnám, hogy hűtésben (fűtéskor nem kell) használva mielőtt kikapcsolod, minimum egy fél órát járasd venti üzemmódban, hogy ki tudjon száradni a beltéri. Ezen kívül évente érdemes mosózsákos módszerrel normálisan átmosni a beltérit a saját egészséged érdekében. Használatkor ne fújja rátok a hideget, könnyen meg lehet fázni, tüdőgyulladást kapni. Nagy melegben érdemes egész nap járatni, hogy csak temperálja a hőmérsékletet, akkor csendesen és alacsony fogyasztással fog üzemelni, illetve a lakás komfortja is jobb lesz.

Köszönöm szépen! Igyekszem majd!
Nos a hűtést még csak addig próbáltam ki illetve használtam kicsit, mikor fel szerelték utána. De kb. egy órát se mehetett.
Egyenlőre még nem kellett hűteni mert, még nincs a kánikula, de bizony hét közepétől megérkezik és akkor már biztos be fogom majd kapcsolni a hűtést is.
Mosózsákos módszer. Erre majd ránézek Youtub-on hogy még is milyen ez.
Nos nekem úgy lett telepítve, illetve úgy kértem hogy a nagyszoba ajtóval szemben legyen fel téve a falra a beltéri egység. Így a hideget vagy meleget, kifújja a nappaliba is és persze nem is rám jön hideg vagy a meleg sem. Persze a lamellákon lehet állítani annyit hogy felém is fújja egy kicsit azért.
És te mit ajánlasz? A Gree saját appját vagy azt a HomeAssistant mint fentebb is ajánlottak? -
Psychopeti
senior tag
Hali!
Csak használd.

Annyi talán, hogy ha kikapcsolod hosszabb időre, sőt igazából minden kikapcsolásnál ajánlott, járasd ventillátor módban fél-egy órát. Leszárad a hőcserélő és nem lesz büdös, nem lesz gombatenyészet. A Gree-k (legalább is az enyém) tud ilyet, 5 percben maximalizálva, ami sajnos nagyon kevés. Ha van otthonautomatizációd, pl. HomeAssistant, akkor ezt automatizálni is lehet.
Köszi szépen!
No ezt jó tudni! Nem szeressük a gombákat.
A Gree saját alkalmazása akkor nem igazán jó? Használjam inkább a HomeAssistant-ot?
-
Ziyan
aktív tag
Hali!
Csak használd.

Annyi talán, hogy ha kikapcsolod hosszabb időre, sőt igazából minden kikapcsolásnál ajánlott, járasd ventillátor módban fél-egy órát. Leszárad a hőcserélő és nem lesz büdös, nem lesz gombatenyészet. A Gree-k (legalább is az enyém) tud ilyet, 5 percben maximalizálva, ami sajnos nagyon kevés. Ha van otthonautomatizációd, pl. HomeAssistant, akkor ezt automatizálni is lehet.
Még annyi, hogy ezt az automata szárítást a FAN gomb hosszú megnyomásával lehet bekapcsolni. Már csak azért is hasznos bekapcsolni, mert ha van pl. asszony a háznál, annak aztán mondhatod, hogy kikapcsolás előtt kapcsolja át venti módba
így legalább valamennyit mégis csak szárad...+1 tipp: az éjszakai mód gyakorlatilag elnémítja, és ezt nem csak éjszaka szabad használni
ilyenkor persze sokkal kevesebb levegőt is fúj be, de időnként hasznos lehet.+2 tipp
a hőmérsékletet érzet vagy hőmérő szerint állítsd be, a klímák általában nem mérnek pontosan, nálam még a Perferát is fel kell venni 26 fokra, hogy 24 legyen bent, egy idő után kitapasztalod, mennyit kell állítani a klímán a kívánt valós hőmérséklethez. Azon se lepődj meg, hogy ha mondjuk kinti 28 és 40 fokos időjárásban ugyanaz a beállított hőmérséklet más belső hőfokot eredményez. -
Lauda
titán
Sziasztok! Most először szereztem be egy klímát... Eddig még sosem volt, mivel társasházban éltem és még alig 1 éve költöztem családi házba. De mivel a nyarak egyre forróbbak lesznek meg hát egy kis fűtés kiegészítésnek sem lehet utolsó, ezért csak vettem végül egyet.
Gree Comfort Pro GWH12ACCXD-K6DNA1D Inverteres Split KlímaHa esetleg van valakinek tapasztalata vele, meg hogy mit érdemes állítani rajta, be vagy ki kapcsolni azt szívesen meghallgatom!
Szia!
Használd egészséggel! Én is azt javasolnám, hogy hűtésben (fűtéskor nem kell) használva mielőtt kikapcsolod, minimum egy fél órát járasd venti üzemmódban, hogy ki tudjon száradni a beltéri. Ezen kívül évente érdemes mosózsákos módszerrel normálisan átmosni a beltérit a saját egészséged érdekében. Használatkor ne fújja rátok a hideget, könnyen meg lehet fázni, tüdőgyulladást kapni. Nagy melegben érdemes egész nap járatni, hogy csak temperálja a hőmérsékletet, akkor csendesen és alacsony fogyasztással fog üzemelni, illetve a lakás komfortja is jobb lesz.

-
Lauda
titán
Hali!
Csak használd.

Annyi talán, hogy ha kikapcsolod hosszabb időre, sőt igazából minden kikapcsolásnál ajánlott, járasd ventillátor módban fél-egy órát. Leszárad a hőcserélő és nem lesz büdös, nem lesz gombatenyészet. A Gree-k (legalább is az enyém) tud ilyet, 5 percben maximalizálva, ami sajnos nagyon kevés. Ha van otthonautomatizációd, pl. HomeAssistant, akkor ezt automatizálni is lehet.
A héten megint egy csomó ember fog rácsodálkozni sokadjára is, hogy nyáron bizony meleg van és kellene klíma.

-
adika4444
veterán
Sziasztok! Most először szereztem be egy klímát... Eddig még sosem volt, mivel társasházban éltem és még alig 1 éve költöztem családi házba. De mivel a nyarak egyre forróbbak lesznek meg hát egy kis fűtés kiegészítésnek sem lehet utolsó, ezért csak vettem végül egyet.
Gree Comfort Pro GWH12ACCXD-K6DNA1D Inverteres Split KlímaHa esetleg van valakinek tapasztalata vele, meg hogy mit érdemes állítani rajta, be vagy ki kapcsolni azt szívesen meghallgatom!
Hali!
Csak használd.

Annyi talán, hogy ha kikapcsolod hosszabb időre, sőt igazából minden kikapcsolásnál ajánlott, járasd ventillátor módban fél-egy órát. Leszárad a hőcserélő és nem lesz büdös, nem lesz gombatenyészet. A Gree-k (legalább is az enyém) tud ilyet, 5 percben maximalizálva, ami sajnos nagyon kevés. Ha van otthonautomatizációd, pl. HomeAssistant, akkor ezt automatizálni is lehet.
-
windy
tag
-
Máté94
addikt
A helyiségben lévő páratartalmat a klímaberendezés nem növeli. A relatív páratartalom nőhet a hőmérséklet csökkenésével, de az abszolut páratartalom, ami a levegőben lévő víz tényleges tartalma, az nem fog nőni. Csökkenni csökkenhet a kicsapódás által, és ahogy írod, ha már kicsapódott, akkor jó eséllyel lefolyik a a csepptálcába....nem fog visszapárologni a helyiségbe.
A hőmérők mást mutatnak. De a legegyszerűbb, ha egy klímás nap végén Ventilátor módba kapcsolod, és nagy ventilátor sebességgel elkezded leszárítani. Egyből 60% és a fölé emeli a páratartalmat a szobában..
-
windy
tag
Nekem a szúnyoghálót minden klímán kicsipkedték a cinkék. Ekkor tettem rá csapba való fém szűrőt, pont belefért a csőbe. Azt meg néha tisztítani kell, mert eltönődik, bogarak használják lakásnak. Emiatt a kifolyó végét nem ragasztottam be, csak lehúzom, és kijön a fém szűrő. Az összes klímán a gégecsővet lecseréltem ragasztott PVC-re.
Miért cserélted ki?
-
windy
tag
A helyiségben lévő páratartalmat a klímaberendezés nem növeli. A relatív páratartalom nőhet a hőmérséklet csökkenésével, de az abszolut páratartalom, ami a levegőben lévő víz tényleges tartalma, az nem fog nőni. Csökkenni csökkenhet a kicsapódás által, és ahogy írod, ha már kicsapódott, akkor jó eséllyel lefolyik a a csepptálcába....nem fog visszapárologni a helyiségbe.
-
Psychopeti
senior tag
Sziasztok! Most először szereztem be egy klímát... Eddig még sosem volt, mivel társasházban éltem és még alig 1 éve költöztem családi házba. De mivel a nyarak egyre forróbbak lesznek meg hát egy kis fűtés kiegészítésnek sem lehet utolsó, ezért csak vettem végül egyet.
Gree Comfort Pro GWH12ACCXD-K6DNA1D Inverteres Split KlímaHa esetleg van valakinek tapasztalata vele, meg hogy mit érdemes állítani rajta, be vagy ki kapcsolni azt szívesen meghallgatom!
-
ssarosi
tag
Nekem a szúnyoghálót minden klímán kicsipkedték a cinkék. Ekkor tettem rá csapba való fém szűrőt, pont belefért a csőbe. Azt meg néha tisztítani kell, mert eltönődik, bogarak használják lakásnak. Emiatt a kifolyó végét nem ragasztottam be, csak lehúzom, és kijön a fém szűrő. Az összes klímán a gégecsővet lecseréltem ragasztott PVC-re.
-
Lauda
titán
Igaziból csak akkor fog kicsapódni a nedvesség, ha elég hideg a párologtató ehhez. Kis hőmérséklet különbségnél nem lesz elég hideg hozzá, ezért nem is fog kivonni nedvességet a levegőből. Néhány napja éppen ezt próbálgattam.
-
Máté94
addikt
-
Lauda
titán
-
Máté94
addikt
-
Lorden
őstag
Ez már talán nem az első ilyen grafikon MEL klímával kapcsolatban hűtésben. Nem is tudom, hogy érdemes-e ajánlgatni őket, ha így kapcsolgatnak.
Talán nem akarhatják a páratartalmat emelni, és így nem mennek egy bizonyos áramfelvétel alá, de szerintem ezt más gyártók tudják jobban csinálni, anélkül hogy nőne a páratartalom a szobában.
Ez hajnali grafikon...
Ha egy gép kapcsolgat a külső 14-18 foknál, nem belefér? -
windy
tag
Ez már talán nem az első ilyen grafikon MEL klímával kapcsolatban hűtésben. Nem is tudom, hogy érdemes-e ajánlgatni őket, ha így kapcsolgatnak.
Talán nem akarhatják a páratartalmat emelni, és így nem mennek egy bizonyos áramfelvétel alá, de szerintem ezt más gyártók tudják jobban csinálni, anélkül hogy nőne a páratartalom a szobában.
Hogy érted, hogy nőne a páratartalom a szobában? Mitől?
-
Máté94
addikt
Ez már talán nem az első ilyen grafikon MEL klímával kapcsolatban hűtésben. Nem is tudom, hogy érdemes-e ajánlgatni őket, ha így kapcsolgatnak.
Talán nem akarhatják a páratartalmat emelni, és így nem mennek egy bizonyos áramfelvétel alá, de szerintem ezt más gyártók tudják jobban csinálni, anélkül hogy nőne a páratartalom a szobában.
-
zolikaDB
veterán
Köszi srácok!

-
windy
tag
Sziasztok!
Adott egy cirka 90m2-es ház, 2 szintes.
Fent van egy Gree GWH12ACC-K6DNA1D/I légkondi.
Ez jó is, de a lépcső felé állítva napközben, hogy lefelé fújjon, hmmm, nem a leghatékonyabb.
Lentre is kellene valami... Itt tkp. 2 nagyobb helyiség van, ebédlő, nappali, ajtóval elválasztva (konyha, fürdő nagyjából bezárva, mert ha főzünk, akkor a légkondi minek harcoljon a forrósággal - remélem, jól gondolom, meg az ablakon jobban tud távozni a meleg, és utána lehet azt is nyitni). Ajtót kinyitnám amikor napközben lent megy a klíma, és úgy gondolnám a légkondit feltenni, hogy átfújja az ebédlőt a nappali irányába.
Mit ajánlanátok egy cirka 30-35m2 lehűtésére? Mely modellek beváltak manapság?
(helyileg amúgy Hajdú-Biharban vagyok, ha ez számít.)
Egy skicc nagyjából: [kép]
Köszi
Minden klíma jó manapság. Már nincs az, mint húsz éve, hogy vannak tényleg gyatra minőségű gyártmányok, amikkel jelentősen több baj van,mint az átlaggal. Ilyen volt 2008 környékén a Samsung, 2014-16 környékén a Midea, de volt a Daikinnak is hulladék szériája (Sensira). Ha csendes, hosszú életű klímát akarsz, akkor valamelyik japán gyártóét válaszd, ha megelégszel az átlagominőséggel, akkor Gree. De a legjobb, ha keresel egy megbízható közeli céget, és elfogadod azt, amit ők ajánlanak. Úgyis ők fogják karbantartani, szervízelni. Senki nem ellensége a saját pénzének, nem fognak olyat ajánlani, amivel utána bajuk van.
-
TeeJay
félisten
Sziasztok!
Adott egy cirka 90m2-es ház, 2 szintes.
Fent van egy Gree GWH12ACC-K6DNA1D/I légkondi.
Ez jó is, de a lépcső felé állítva napközben, hogy lefelé fújjon, hmmm, nem a leghatékonyabb.
Lentre is kellene valami... Itt tkp. 2 nagyobb helyiség van, ebédlő, nappali, ajtóval elválasztva (konyha, fürdő nagyjából bezárva, mert ha főzünk, akkor a légkondi minek harcoljon a forrósággal - remélem, jól gondolom, meg az ablakon jobban tud távozni a meleg, és utána lehet azt is nyitni). Ajtót kinyitnám amikor napközben lent megy a klíma, és úgy gondolnám a légkondit feltenni, hogy átfújja az ebédlőt a nappali irányába.
Mit ajánlanátok egy cirka 30-35m2 lehűtésére? Mely modellek beváltak manapság?
(helyileg amúgy Hajdú-Biharban vagyok, ha ez számít.)
Egy skicc nagyjából: [kép]
Köszi
Gree/Syen, TCL gépek hűteni teljesen jók
vagy ha jobban rászánod akkor Daikin Sensira FTXF35 vagy Mitsubishi HR de igazából bármelyik 3,5kW-os japán gép jó lehet
-
windy
tag
Én is egyetértek veled. Itt - ahogy te is írod - ebben az esetben a kivitelezés a hibás nem a felhasznált anyag. Annyiban más az én véleményem, hogy ha van olyan anyag, ami nem rejt magában olyan kockázatot, mint esetünkben a flexibilis gégecső, akkor - még ha kicsit drágább is, akkor azt kell használni - esetünkben az egyenes, merev PVC nyomócsövet. Persze nem mindenki gondolkodik így, lelke rajta.
-
zolikaDB
veterán
Sziasztok!
Adott egy cirka 90m2-es ház, 2 szintes.
Fent van egy Gree GWH12ACC-K6DNA1D/I légkondi.
Ez jó is, de a lépcső felé állítva napközben, hogy lefelé fújjon, hmmm, nem a leghatékonyabb.
Lentre is kellene valami... Itt tkp. 2 nagyobb helyiség van, ebédlő, nappali, ajtóval elválasztva (konyha, fürdő nagyjából bezárva, mert ha főzünk, akkor a légkondi minek harcoljon a forrósággal - remélem, jól gondolom, meg az ablakon jobban tud távozni a meleg, és utána lehet azt is nyitni). Ajtót kinyitnám amikor napközben lent megy a klíma, és úgy gondolnám a légkondit feltenni, hogy átfújja az ebédlőt a nappali irányába.
Mit ajánlanátok egy cirka 30-35m2 lehűtésére? Mely modellek beváltak manapság?
(helyileg amúgy Hajdú-Biharban vagyok, ha ez számít.)
Egy skicc nagyjából: [kép]
Köszi
-
TeeJay
félisten
Nem volt elég meleg így ha 24-25fokra tetted a klímát 20perc alatt elérte a hőfokot és amúgy is full leszabályozva ment tehát nem történt akkora cseppvíz lecsapódás. 1-2-3deci amúgy is kell mire a víz felületi feszültsége miatt összegyűlik annyi hogy az meginduljon kifelé szóval a héten ha jön a 36fok és benyomod már tuti lesz csepegés
-
TeeJay
félisten
A gégét azért hiba forrásnak nem nevezném
10/9x gégét használok, és soha az életben semmi víz problémánk nem volt.
Mondjuk nem árt ha az ember rendesen meg tudja csinálni.
Mert ha valaki figyelmetlen és a cső hasasodik akkor lehetnek vele problémák.
Falhoronyban persze egyértelmű a pvc.
A csatornában mindennek szigorúan futnia kell... Legalábbis nálam.
Én is 99%-ban gégecsővel csinálom és zero panaszom volt 5év alatt. Falban lejtésben fúrok kifelé, függőleges résznél esélytelen a probléma, ha kint lenne vízszintes azt is 1fokos lejtésbe rakom és végig egyenesre ékelem. Zero panasz, én csak akkor használok merev csövet ha esely van arra hogy hasa lenne a gégecsőnek. Ez évente pár alkalom.
Van itthon pár száz méter de még jó ideig elég lesz
Amilyen gatya telepítésekhez megyek ki néha kezdem azt érezni hogy elvétve találok precíz klímást majd.
1hete este 9-re mentem egy családnál klímát tisztítani. Előre jelezték hogy kluttyog a klíma szóval számoljak vele. Szót se többet lekaptam minden dekor csatorna fedőt és majdnem becartam a röhögéstől... Emberünk a 6-10-es rézcsövet meg a gégecsövet vagy 3-4x átpörgette egymáson, volt olyan szakasz ahol konkrétan a csatornában a legfelső volt a gégecső és a legalsó a rézcső. 15perc alatt nagyrészt sikerült mindenhol alulra tekernem a gégecsövet és megoldódott a gond. Szóval szerintem nincs okunk aggódni plusz vagon helyre mehetünk majd javítani a kóklerek után
-
Akelaus
senior tag
Most még áram alatt sincs ebben az időben, de ha újra meleg lesz, akkor megnézem
Amúgy nem gondolom, hogy a tisztítás után becuccolt volna valaki a csőbe, a vége kint le van szúnyoghálódarabbal fedve. Max belefújok egyet, hátha
-
Lauda
titán
Igen a te két klímád nem teszi ki az egy év alatt felszerelt berendezések 1/100.000 részét. Tehát csak a te szempontodből mérvadó, de összességében nem az. Mindegy, hogy hány helyen jó egy megoldás, ha kockázata van, hogy néhány helyen meg nem jó. Senkit nem érdekel, hogy statisztikailag kicsi a valószínűsége , hogy pont nála fog folyni vagy büdösödni a kondenzvíz....ha bekövetkezik, akkor ő fog szívni.
Egyetértek abszolút.
Szerintem itt a kivitelezés a döntő, nem a felhasznált anyag. Mindegyiket meg lehet jól csinálni, ahogy el is lehet rontani. -
windy
tag
Igen a te két klímád nem teszi ki az egy év alatt felszerelt berendezések 1/100.000 részét. Tehát csak a te szempontodből mérvadó, de összességében nem az. Mindegy, hogy hány helyen jó egy megoldás, ha kockázata van, hogy néhány helyen meg nem jó. Senkit nem érdekel, hogy statisztikailag kicsi a valószínűsége , hogy pont nála fog folyni vagy büdösödni a kondenzvíz....ha bekövetkezik, akkor ő fog szívni.
-
windy
tag
A gégét azért hiba forrásnak nem nevezném
10/9x gégét használok, és soha az életben semmi víz problémánk nem volt.
Mondjuk nem árt ha az ember rendesen meg tudja csinálni.
Mert ha valaki figyelmetlen és a cső hasasodik akkor lehetnek vele problémák.
Falhoronyban persze egyértelmű a pvc.
A csatornában mindennek szigorúan futnia kell... Legalábbis nálam.
Nem is kell egyet értenünk minden klímaszereléssel kapcsolatos dologban. Jó a fotó, amit betettél, mert pontosan az látszik rajta, ami miatt mi kerüljük a gégecső használatát. A vízszintes szakaszon kontrás a vízelvezetés, ott a 90 fok után és a jobb olddali sárga doboz vonala között meg fog állni a víz. Lehet, hogy pont itt semmilyen problémát nem fog okozni, de lehet, hogy igen. Ha egyenes ragasztott kondenzvízcsővel lenne szerlve, akkor ennek kisebb a valószínűsége. Csak persze az drágább és több vele a munka. De legalább jobb.
-
Lauda
titán
A gégét azért hiba forrásnak nem nevezném
10/9x gégét használok, és soha az életben semmi víz problémánk nem volt.
Mondjuk nem árt ha az ember rendesen meg tudja csinálni.
Mert ha valaki figyelmetlen és a cső hasasodik akkor lehetnek vele problémák.
Falhoronyban persze egyértelmű a pvc.
A csatornában mindennek szigorúan futnia kell... Legalábbis nálam.
Nálam mindkét klíma gégecsővel van szerelve és nincs velük semmi probléma.
-
lekorszke
tag
A gégét azért hiba forrásnak nem nevezném
10/9x gégét használok, és soha az életben semmi víz problémánk nem volt.
Mondjuk nem árt ha az ember rendesen meg tudja csinálni.
Mert ha valaki figyelmetlen és a cső hasasodik akkor lehetnek vele problémák.
Falhoronyban persze egyértelmű a pvc.
A csatornában mindennek szigorúan futnia kell... Legalábbis nálam.
-
windy
tag
Sziasztok,
Próbáltam keresni hasonló tapasztalatot, de nem találtam..
Az mitől lehet, hogy 2 napja be sem kapcsolatuk a klímát mégis egyik pillanatról a másikra csordogál belőle egy kis víz, aztán abbahagyja. Ez a már a 3. alkalom, hogy használat után X idővel így random bevizel
3.5-ös Daikin Perfera, 5.5 m-es csövezés van rajta. Szoba hőmérséklet 25°C, páratartalom 45-55% körül alakul, rendszeresen szellőztetünk, naponta 2x nagyobbat is.Fehér gégecsővel van szerelve a víz, vagy rendesen ragasztott PVC-vel?
-
TeeJay
félisten
Tud esetleg valaki klímatisztításra ajánlani szakit aki még nincs betáblázva egész nyárra, 3 cég 2 hónapos időt mondott, kicsit megcsúsztam vele BP. XI.ker-ben lenne.
2hét leghamarabb is mert én is fullon vagyok. Ugye ugye nem június közepén kell keresni mert 1hónapra minden nap klímát telepítünk és csak utána tudunk menni tisztítani
-
Máté94
addikt
Akit érdekel a Midea klímák szervizmenüjének többi elemének leírása. A többi magától értetődő.
Channel 16 – teljes visszaállítást hajt végre, és minden beállítást visszaállít a gyári alapértékekre. Egyes modelleknél előfordulhat, hogy nem működik.Channel 13 - Max frequency selection in T4 limitation of zone6 – szélsőséges hőmérsékleti viszonyok között korlátozza a kompresszor teljesítményét a túlmelegedés és egyéb problémák elkerülése érdekében. A T4 a kültéri hőmérséklet-érzékelő. A zone6 a kompresszor működésének felső hőmérsékleti határa. Minden GMCC kompresszor modell és típus esetében a zone6 hőmérséklete eltérő. Ezeket az értékeket egy táblázat segítségével lehet meghatározni, és a szoftverben ennek alapján állítják be a működési küszöbértéket. Ezt a beállítást nem szabad megváltoztatni, kivéve, ha a rendszerbe egy olyan kompresszort szerelnek be, amelynek zone6-ja jelentősen eltér az előzőtől, és emiatt az áramköri lap módosítására van szükség.
Channel 15 - Frequency selection of outdoor forced-operation – rögzített kompresszorfrekvenciát állít be üzem/kényszerüzem módban. Bizonyos esetekben rendszer tesztelésére vagy hűtőközeg-visszanyerésre használják...
Channel 6 - Mode priority selection for multi units – ez egy nagyon érdekes beállítás, amelyet többosztású rendszerekhez terveztek, amikor prioritást szeretne beállítani egy beltéri egység számára fűtési vagy hűtési üzemmódban. Példa: Ha a 1. egységre hűtési prioritás van beállítva, és az ki van kapcsolva, míg a többi fűtési üzemmódban működik. Abban a pillanatban, amikor az 1. egység hűtésre vált, a többi leáll és készenléti üzemmódba kerül.
-
Fox Mulder
senior tag
Tud esetleg valaki klímatisztításra ajánlani szakit aki még nincs betáblázva egész nyárra, 3 cég 2 hónapos időt mondott, kicsit megcsúsztam vele BP. XI.ker-ben lenne.
-
rmihaly
tag
Sziasztok,
Próbáltam keresni hasonló tapasztalatot, de nem találtam..
Az mitől lehet, hogy 2 napja be sem kapcsolatuk a klímát mégis egyik pillanatról a másikra csordogál belőle egy kis víz, aztán abbahagyja. Ez a már a 3. alkalom, hogy használat után X idővel így random bevizel
3.5-ös Daikin Perfera, 5.5 m-es csövezés van rajta. Szoba hőmérséklet 25°C, páratartalom 45-55% körül alakul, rendszeresen szellőztetünk, naponta 2x nagyobbat is.A cseppvíz kivezetés nem folyamatosan lejt, emiatt víz tud felhalmozódni benne.
Légnyomástól függően megindul a víz és akkor már le tud folyni. -
SPEA
aktív tag
Sziasztok,
Próbáltam keresni hasonló tapasztalatot, de nem találtam..
Az mitől lehet, hogy 2 napja be sem kapcsolatuk a klímát mégis egyik pillanatról a másikra csordogál belőle egy kis víz, aztán abbahagyja. Ez a már a 3. alkalom, hogy használat után X idővel így random bevizel
3.5-ös Daikin Perfera, 5.5 m-es csövezés van rajta. Szoba hőmérséklet 25°C, páratartalom 45-55% körül alakul, rendszeresen szellőztetünk, naponta 2x nagyobbat is. -
Vérboci
addikt
-
feco70
senior tag
Eddig FRIONETT ACTIV használtam,én ezzel is meg voltam elégedve, de gondoltam ki próbálok egy másikat
-
TeeJay
félisten
Aki rám írt annak megadtam a Zsolti számát ő gyártja a Deep Clean-t és olyan áron megkapod tőle ami jóval olcsóbb mint az utánzat
-
Vérboci
addikt
de, földi halandónak olcsóbb. sokkal. az hogy te mennyiért veszed, az rajtunk nem segít.
és ez is lehoz mindent, amit le kell. nem kétlem, hogy van jobb szer, de ez is éppen elég jó.
teljesen jó alternatíva bárkinek, aki maga tisztítja a klímáit -
TeeJay
félisten
-
dik
őstag
-
Vérboci
addikt
-
Pfiucska
senior tag
Na ezuton is koszonom TeeJay munkajat, 2 hete takaritotta a 3.5-os daikin klimankat Bp-n, aztan a tegnapi napon pedig felszerelt az agglomeracioban nekunk egy 5 es 3.5-es daikint. Minden flottul ment termeszetesen, jegvermet lehet most csinalni a kecokban
-
TeeJay
félisten
-
bolic
őstag
Van olyan boltban kapható Ariel Deep Clean mosópor, ez mire jó? Csak patyolat tiszta fehér ruhákra?
-
feco70
senior tag
-
TeeJay
félisten
-
feco70
senior tag
-
Vérboci
addikt
-
feco70
senior tag
Deep clean klíma tisztítója nincs valakinek? Fél liter kéne, gondoltam ki próbálom csak magamnak nagyon sok ha 1l veszek, vagy valakivel elfelezném amit vennék.
-
206 cc
senior tag
Ha R22-es klíma akkor nem is igazán szabad hozzányúlnod és azt pláne máshol feltelepíteni tilos hatóságilag.
Szóval lehet leszeded de klímás nem lesz aki beüzemelje.
Pár perc helyett amúgy 50-60másodperc is elég, hallani fogod a kompresszoron ha már erőlködik és akkor zárható a sarokszelep. A vékony csőnél lévő sarokszelepet zárod először és amikor erőlködik hűtésben akkor a vastagabbik csönél lévőt is majd gyorsan kikapcsolod és kész. Manométer segít ebben, ha már 0 bar-t mutat akkor alig van benne már hűtőközeg de persze -1bar lenne ha mindent visszaszív de addig kár nyektetni.R407 van ráírva én “C”-t nem látok vagy az R407 az valójában R407C ?
-
TeeJay
félisten
Sziasztok!
Szépen kérném ,ha valaki elmagyarázná egy régi 20 éves klímát ez még on/ off rendszerű a gázt már le sem írom….hogyan kell leszerelni, hogy a gáz megmaradjon -visszakerüljön a kültéri egységbe!
A múltkor ezt ajánlottam fel ingyen aki leszereli elviheti. Van egy család akinek odaadom ,de a klímás aki feltenné nekik többért jönne el ide 20km-re leszerelni mint a klíma értéke…..
Szóval egy szaktanáccsal megoldanám szerényen magam…..és elvinném nekik, autószerelő technikus voltam 20 évig , lassan 20 éve pedig smt beültető gépeket szerelek ,programozok amik “ vákummal “ működnek szóval láttam már villáskulcsot közelről…
Az ember azonban nem tudhat könyvből minden …szóval a szakikhoz fordulnék segítségül…..remélem nem követek el bűnt ezzel!?
Köszönettel előre is!Ha R22-es klíma akkor nem is igazán szabad hozzányúlnod és azt pláne máshol feltelepíteni tilos hatóságilag.
Szóval lehet leszeded de klímás nem lesz aki beüzemelje.
Pár perc helyett amúgy 50-60másodperc is elég, hallani fogod a kompresszoron ha már erőlködik és akkor zárható a sarokszelep. A vékony csőnél lévő sarokszelepet zárod először és amikor erőlködik hűtésben akkor a vastagabbik csönél lévőt is majd gyorsan kikapcsolod és kész. Manométer segít ebben, ha már 0 bar-t mutat akkor alig van benne már hűtőközeg de persze -1bar lenne ha mindent visszaszív de addig kár nyektetni. -
Lauda
titán
Sziasztok!
Szépen kérném ,ha valaki elmagyarázná egy régi 20 éves klímát ez még on/ off rendszerű a gázt már le sem írom….hogyan kell leszerelni, hogy a gáz megmaradjon -visszakerüljön a kültéri egységbe!
A múltkor ezt ajánlottam fel ingyen aki leszereli elviheti. Van egy család akinek odaadom ,de a klímás aki feltenné nekik többért jönne el ide 20km-re leszerelni mint a klíma értéke…..
Szóval egy szaktanáccsal megoldanám szerényen magam…..és elvinném nekik, autószerelő technikus voltam 20 évig , lassan 20 éve pedig smt beültető gépeket szerelek ,programozok amik “ vákummal “ működnek szóval láttam már villáskulcsot közelről…
Az ember azonban nem tudhat könyvből minden …szóval a szakikhoz fordulnék segítségül…..remélem nem követek el bűnt ezzel!?
Köszönettel előre is!Hűtés üzemmódban, mikor dolgozik a kompresszor, elzárod a vékony csőnél az imbuszcsavart, majd hagyod még pár percig üzemelni, ezután elzárhatod a vastag csőnél is az imbuszcsavart) és le lehet kötni a gépet. Igazából nyomásmérővel lehetne pontosan megmondani mikor gyűjtötte vaz összes gázt, ennek hiányában kókány megoldásként marad ez.
-
206 cc
senior tag
Sziasztok!
Szépen kérném ,ha valaki elmagyarázná egy régi 20 éves klímát ez még on/ off rendszerű a gázt már le sem írom….hogyan kell leszerelni, hogy a gáz megmaradjon -visszakerüljön a kültéri egységbe!
A múltkor ezt ajánlottam fel ingyen aki leszereli elviheti. Van egy család akinek odaadom ,de a klímás aki feltenné nekik többért jönne el ide 20km-re leszerelni mint a klíma értéke…..
Szóval egy szaktanáccsal megoldanám szerényen magam…..és elvinném nekik, autószerelő technikus voltam 20 évig , lassan 20 éve pedig smt beültető gépeket szerelek ,programozok amik “ vákummal “ működnek szóval láttam már villáskulcsot közelről…
Az ember azonban nem tudhat könyvből minden …szóval a szakikhoz fordulnék segítségül…..remélem nem követek el bűnt ezzel!?
Köszönettel előre is! -
TeeJay
félisten
Sziasztok,
Klímacsere előtt állok. Nem sürgető a dolog, de elkezdem az információk beszerzését

Olvasgattam a fórumban... Utcánkban lévő klímaszerelő a Midea-t ajánlotta, de itt nem voltatok róla jó véleménnyel. (pontos típust nem tudom)
Daikin Perfera jó lehet fűtésre is? Ha nem, akkor mit ajánlotok?
Robi elérhetőségét kitől lehet elkérni?
Illetve szerintetek kültéri és beltéri között lehet 7-8 méter távolság? Ennyinél már rá kell tölteni?
Köszönöm előre a segítséget!
Daikin Perfera tökéletes fűtésre és 7-8méteren nem kell rátölteni mivel 10méterig van gyárilag töltve.
Szerezz be egyet romániából mert nagyon jó áron van és legjobb fűteni
-
Gaborkik
tag
Sziasztok,
Klímacsere előtt állok. Nem sürgető a dolog, de elkezdem az információk beszerzését

Olvasgattam a fórumban... Utcánkban lévő klímaszerelő a Midea-t ajánlotta, de itt nem voltatok róla jó véleménnyel. (pontos típust nem tudom)
Daikin Perfera jó lehet fűtésre is? Ha nem, akkor mit ajánlotok?
Robi elérhetőségét kitől lehet elkérni?
Illetve szerintetek kültéri és beltéri között lehet 7-8 méter távolság? Ennyinél már rá kell tölteni?
Köszönöm előre a segítséget!
Nekem személy szerint nincs rossz tapasztalatom a Mideaval, régen sokat raktam az átmatricázott gépeikből is és nem volt gond. De Daikin központú vagyok, azért itt akárhányszor beindítom az ügyfeleknél először mindig van egy "Hűha ez milyen halk".
A leírásod alapján fűtésre való gépet szeretnél, akkor Midea Oasis Plus+ vagy a Raynor.
A Perfera kifejezetten ajánlott, a héten telepítettem egyet pont. -
Motion_Blur
félisten
Aki Dagimarket-ről rendel jóáras Pana klímát, egy kis infó:
Ugyanúgy 406 EUR-ért Wifi-s modell: [link]
Én még nem ezt rendeltem, de felajánlották hogy ez küldik, nyilván elfogadtam

-
flexes922
csendes tag
Sziasztok,
Klímacsere előtt állok. Nem sürgető a dolog, de elkezdem az információk beszerzését

Olvasgattam a fórumban... Utcánkban lévő klímaszerelő a Midea-t ajánlotta, de itt nem voltatok róla jó véleménnyel. (pontos típust nem tudom)
Daikin Perfera jó lehet fűtésre is? Ha nem, akkor mit ajánlotok?
Robi elérhetőségét kitől lehet elkérni?
Illetve szerintetek kültéri és beltéri között lehet 7-8 méter távolság? Ennyinél már rá kell tölteni?
Köszönöm előre a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
-
96578 - 96501
96578 - 96501 96500 - 96401 96400 - 96301 96300 - 96201 96200 - 96101 96100 - 96001 96000 - 95901 95900 - 95801 95800 - 95701 95700 - 95601 95600 - 95501 95500 - 95401 95400 - 95301 95300 - 95201 95200 - 95101 95100 - 95001 95000 - 94901 94900 - 94801 94800 - 94701 94700 - 94601 94600 - 94501 94500 - 94401 94400 - 94301 94300 - 94201 94200 - 94101 94100 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Sorozatok
- Gaming notebook topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Le Mans Ultimate
- Linux felhasználók OFF topikja
- World of Warships
- Milyen egeret válasszak?
- Media Player Classic és Home Cinema (MPC-HC)
- A kolónia rabjai: Gothic 1 Remake teszt
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- HP ZBook Fury 17 G8 i7-11800H 32 GB RAM 1TB SSD NVIDIA RTX A3000 Garancia
- HP ProDesk 600 G3 Mini +wifi és HP 600 G2 MT , félkonfig, bővítési opció, mini PC/NAS/HTPC alap
- AKCIÓ! Apple iPhone 17 Pro 256GB mobiltelefon 2029-ig garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U727 - i5-7G I 8GB I 256SSD I 12,5" FHD I DP I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T570 I i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I 6 hó gari
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest






