- Fórumok
- Gazdaság, jog
- AliExpress tapasztalatok
- (kiemelt téma)
-
85911 - 85801
85911 - 85801 85800 - 85701 85700 - 85601 85600 - 85501 85500 - 85401 85400 - 85301 85300 - 85201 85200 - 85101 85100 - 85001 85000 - 84901 84900 - 84801 84800 - 84701 84700 - 84601 84600 - 84501 84500 - 84401 84400 - 84301 84300 - 84201 84200 - 84101 84100 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-06-01 15:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Churpik
aktív tag
-
vandor01
senior tag
Nem szedheti be, az nem változott. Fel lett téve valakinek köszönhetően az EU-s jogszabály a múlt héten, nincs benne. Csak az IOSS rendszer miatt jogosultak a 150€ alatti mókákra.
Ez amit nézel az hibás.pl ez a Baseus kamera


Vagy egy ANYCUBIC Kobra X 3D nyomtató

akkor nalam van a gebasz? az a kamera igy nezki...
levonja az AFAT aztan hozzaadja??? ki erti ezt?
megjegyzem nalam belgaba rendelem es az AFA csak 21%Summary
SubtotalUS $237.15
Saved-US $20.00
Promo codes Enter
Shipping fee Free
Vat adjustment -US $37.69
Customs Charges Estimate US $37.69
Total US $217.15majd javitjak.....
-
V/
Topikgazda
mi a helyzet most a 150 euronal nagyobb erteku termekeknel?
eddig levontak az afat es joval olcsobban johetett a cucc
persze majd az EU ban vamugyintezik es kell fizetni...Most viszont?? olyan osszegek vannak csak pislogok???

Summary
Subtotal €337.38
Saved -€31.91
Promo codes Enter
Shipping fee Free
Vat adjustment -€53.01
Tax €95.79
Total €348.25most akkor az Ali szedi be a VAMot a 150nel dragabb cuccokra??
Nem szedheti be, az nem változott. Fel lett téve valakinek köszönhetően az EU-s jogszabály a múlt héten, nincs benne. Csak az IOSS rendszer miatt jogosultak a 150€ alatti mókákra.
Ez amit nézel az hibás.pl ez a Baseus kamera


Vagy egy ANYCUBIC Kobra X 3D nyomtató

-
vandor01
senior tag
mi a helyzet most a 150 euronal nagyobb erteku termekeknel?
eddig levontak az afat es joval olcsobban johetett a cucc
persze majd az EU ban vamugyintezik es kell fizetni...Most viszont?? olyan osszegek vannak csak pislogok???

Summary
Subtotal €337.38
Saved -€31.91
Promo codes Enter
Shipping fee Free
Vat adjustment -€53.01
Tax €95.79
Total €348.25most akkor az Ali szedi be a VAMot a 150nel dragabb cuccokra??
-
asynur
tag
Ugye azért érzed, hogy sántít amit mondasz? 3 hétről beszélünk nem 1-2-3 naptól
Nekem is volt amikor kiszállítás helyett valami nevenics dologra hivatkoztak, és aznap mégsem hozták a csomagot. Nem szálllító céget akarom basztatni az, hogy 1 nappal később kapom meg a csomagot azt leszarom van ilyen.
Itt arról van szó hogy a vámolás során tűnt el a csomag. Sehíre sehamva.. 3 hete már.. és mindezt úgy hogy erről is kaptam már értesítést az EO-tól hogy a csomagot ők fogják szállítani de még nem kapták meg.Az utolsó bejegyzés 5 nappal ezelőtti nem 3 héttel ezelőtti a posztolt kép alapján, tényleg lehet, hogy elveszett/ellopták, de nem példa nélküli az ilyen csúszás, most kb. olyan terhelés van mint a karácsonyi időszakban (vagy még rosszabb, mivel nem készültek fel rá) elindítottad refundot, jó hogy elindítottad ha közel a lejárat vége. Nem véletlenül van a védelmi időszak és nem véletlenül kell várni, hogy érdemben reagáljanak, jó lenne ha minden instant menne de attól, hogy itt ezen rugózunk még semmi nem fog változni. Megtetted ami lehet, várni kell, "a türelem tornaterem..."
-
Postas99
őstag
Az még nem jelent semmit, hogy egy másik csomag beelőzi, nálam is volt ilyen a hetekben, sajnos vannak ilyen csúszások mostanában, ha közel a védelmi idő vége, akkor persze jól tetted, hogy elindítottad a refund kérelmet, mást érdemben nem tudsz csinálni.
Nekem is jött volna egy EO-s csomag amit mára ígértek aztán visszakerült "A csomag keresés, feldolgozás alatt " státuszba szóval valószínűleg elég nagy a terhelés az egész logisztikai rendszeren és ebből adódik némi káosz, remélhetőleg majd meglesz, én nem stresszelek rajta, nem érdemes.
Ugye azért érzed, hogy sántít amit mondasz? 3 hétről beszélünk nem 1-2-3 naptól
Nekem is volt amikor kiszállítás helyett valami nevenics dologra hivatkoztak, és aznap mégsem hozták a csomagot. Nem szálllító céget akarom basztatni az, hogy 1 nappal később kapom meg a csomagot azt leszarom van ilyen.
Itt arról van szó hogy a vámolás során tűnt el a csomag. Sehíre sehamva.. 3 hete már.. és mindezt úgy hogy erről is kaptam már értesítést az EO-tól hogy a csomagot ők fogják szállítani de még nem kapták meg. -
asynur
tag
Ha hozzá veszem, hogy Május 27-én vámolták ITTHON akkor innentől számova ez már a 3-ik hét.. szóval nem hiszem, hogy 3 hét alatt még nem sikerült átadni a kiszállító cégnek sem (EO).
Ha pedig azt is hozzáveszem, hogy másik csomagom ami úton volt és később lett vámolva azt meg már átvette EO és tegnap küldött értesítést hogy mára számoljak kiszállításra, akkor marad a szimpla csomaglenyúlás.
Indítottam refoundot, de az Júli 23-án lesz csak meg.
Arról nem beszélve, hogy más is volt a csomagban, egyszerre nem lehet két különböző refundot indítani, ha a két csomag egybe van pakolva.Az még nem jelent semmit, hogy egy másik csomag beelőzi, nálam is volt ilyen a hetekben, sajnos vannak ilyen csúszások mostanában, ha közel a védelmi idő vége, akkor persze jól tetted, hogy elindítottad a refund kérelmet, mást érdemben nem tudsz csinálni.
Nekem is jött volna egy EO-s csomag amit mára ígértek aztán visszakerült "A csomag keresés, feldolgozás alatt " státuszba szóval valószínűleg elég nagy a terhelés az egész logisztikai rendszeren és ebből adódik némi káosz, remélhetőleg majd meglesz, én nem stresszelek rajta, nem érdemes.
-
Postas99
őstag
És Corleone33 #85867 ebben a státuszban mostanában simán előfordul, hogy áll egy hetet a csomag, egyáltalán nem biztos még, hogy elveszett, elég leterheltek most a futár és logisztikai cégek...a védelmi időből ne fussatok ki az a lényeg.
Ha hozzá veszem, hogy Május 27-én vámolták ITTHON akkor innentől számova ez már a 3-ik hét.. szóval nem hiszem, hogy 3 hét alatt még nem sikerült átadni a kiszállító cégnek sem (EO).
Ha pedig azt is hozzáveszem, hogy másik csomagom ami úton volt és később lett vámolva azt meg már átvette EO és tegnap küldött értesítést hogy mára számoljak kiszállításra, akkor marad a szimpla csomaglenyúlás.
Indítottam refoundot, de az Júli 23-án lesz csak meg.
Arról nem beszélve, hogy más is volt a csomagban, egyszerre nem lehet két különböző refundot indítani, ha a két csomag egybe van pakolva. -
Tangkuban
csendes tag
Én is most vásároltam mert az itthoni webshop rossz sata kábelt küldött - összekeverték a képeket, mondták- és nem számoltak le áfát, fel vámot, meg tax-maxot.
Ilyen kábelt így nem is lehet az országban kapni, szóval ha 3 €-ot kellett volna fizetnem nekem akkor is megéri.
Mondjuk ezért is tartom pofátlanságnak kivetni olyan termékre amit nem gyártanak az EU-ban, nem forgalmaznak, mert akkor senkinek nem konkurenciája az aki ilyet ad el EU-n kívülről.Én talán 80%-ban EU-ban nem is kapható dolgokat rendelek. A drágább műszerek, stb ugyan beszerezhetők, többszörös áron, tehát az új feltételekkel is meg fogja érni bőven. Az aprókat az utóbbi hetekben berendelgettem, ami eszembe jutott. Egy érdekesség volt a mai rendelésnél, úgy látszik, néha eléggé lekorlátozzák egy rendelésen belül a felhasználható coin mennyiséget, illetve nem világos, hogy számolnak. 3 tételt 2 részletben rendelve egy 2usd kuponnal meg coinnal sokkal olcsóbb lett, mint egyben a 3 tétel 5usd kuponnal meg coinnal...
-
V/
Topikgazda
Én is most vásároltam mert az itthoni webshop rossz sata kábelt küldött - összekeverték a képeket, mondták- és nem számoltak le áfát, fel vámot, meg tax-maxot.
Ilyen kábelt így nem is lehet az országban kapni, szóval ha 3 €-ot kellett volna fizetnem nekem akkor is megéri.
Mondjuk ezért is tartom pofátlanságnak kivetni olyan termékre amit nem gyártanak az EU-ban, nem forgalmaznak, mert akkor senkinek nem konkurenciája az aki ilyet ad el EU-n kívülről. -
dredjudge84
őstag
-
Tasunkó
őstag
Komolyan 2026-ban ennek hogy próbálod kerülni a kínait mondat az micsoda? Nem is tudom értelmezni. Hogy tudnád elkerülni a kínait, hiszen még abban sem lehetsz biztos, hogy a gyár amit meglátogattál a logója alatt nem Kínában gyártott terméket árul. És ha igen, akkor az elemek, egy termosztát, egy kábel, egy rugósbizbasz, még az itteni gyártók is kínai elemekből rakják össze.
Az hogy miért éri meg, először is a logisztikájuk fejlett, így nekik mindegy hogy egy konténerben 2500 gyárból 1 darab termék van, vagy 1 gyárból 2500 darab, az összérték számít amit eladnak a konténerben. A további érdekes, hogy a futárcégek kiszállítása, de az sem termékre van kivetítve, hanem összeladásra. További részt képezhetnek az EU Kína egyeszségek, tehát ők is bérlésbe adják a rabszolgáikat az EU-nak, az ezért fizet nekik havidíjjat a szállításon. Persze ezt én találtam ki hogy működhet kb. de alap hogy a profitnak mindig a tavalyi profithoz képest kell nőnie, tehát nekik így nyilván jobb mint ahogy volt eddig.
Most egyébként logikus lépés lenne az EU-tól felzárkózni megpróbálni. Például csavarokat és anyákat akár még vehetnék is az EU-ból, ha lenne egy ilyen közös platform, ahol mindent EU-ban gyártott bizbaszt össze tudok válogatni, és esetleg egy hoszabb határidővel, olcsóbban szállítanák. Ehhez viszont dolgozniuk kellene, csak mivel jobbágy vagyok, az urakat hogyan bírhatnám munkára.
Az áru értékéről is kenne lennie fogalomnak, mert az ár nincs maximalizálva. Tehát bemegyek legyártok a gyárban valamit, amiért a végén kifizettek anyagban bérekben, mindenben 16 eurót, és simán eladják 200-ért vagy elméletileg 20 000-ért is nincs határ. Így az az áru amit veszel akár 20 euróért, kerülhet mindennel együtt 60 centbe. Onnan már más a matek aztán. -
edk-
őstag
A main rendelésemben volt 2 nem choice-os termék (az egyik lengyel raktár, a másik kínai), amire nem számolták az új sarcot.
Másik, nem choice-os termékre felszámítaná; annál is jún. 19-30 van megadva kézbesítésnek. -
Tangkuban
csendes tag
Friss rendelés, akku, augusztusi céldátum, nyilván nem Choice, semmi extra költség.
-
V/
Topikgazda
szerintem meg ahol a szalitasi datum mar belelog a julius 1 utanra.... ott felszamoljak
fuggetlen attol hogy a legkorabbi szallitas jun 24 is lehet...
pl a chois nal jun 24-27 re adjak a szallitast es ott meg nincs extra sarcursula meg ...
ismerjuk a szoveget hogy nekunk csak jo legyen kenyelmesebb legyen
csak a mi erdekunkben... keves szemet keves kornyezet terheles bla bla bla...kozben meg ugye EU-s kereskedo/shoppos lobbi meg nyomta az EU bizottsagot
ne tartom kizartnak par borond is gurult arrafele es nem kinai szemettel volt megtolve hanem frissen nyomott ropogos 500-asokkal... amin nem rakoczi ferko pofaja volt...teljesen telibe szarom hogy EU nak vagy a magyar koltsegvetesbe megy ez a pizzz mert igy is ugy is csak ellopjak..... latni fog itt vki is valamit ebbol a sarcbol?
lofaszt mama....Amiket néztünk az összes június végére, 28-29 mutatott a kézbesítési idő végső dátuma. De ha 2021-ben volt türelmi idő az"átcsúszókra" akkor itt is lesz. Abból indulnak ki hogy amelyekre már vonatkozik azoknál az AliExpress beszedte.
-
asynur
tag
És Corleone33 #85867 ebben a státuszban mostanában simán előfordul, hogy áll egy hetet a csomag, egyáltalán nem biztos még, hogy elveszett, elég leterheltek most a futár és logisztikai cégek...a védelmi időből ne fussatok ki az a lényeg.
-
vandor01
senior tag
Ja, én is nézegettem, szemezgettem, próbálgattam berakni a kosárba ugyanazon termékeket és azt tapasztaltam, hogy ami choice-os azon nincs ez a díj, ami meg nem arra felszámolják.
Lehet hülyeség, de nekem az a sanda gyanúm, hogy a fizetésnél a végösszeghez az ali rendszere adja, generálja hozzá a 3 eurós díjat és nem az egyes eladók állítgatják ezt be a terméküknél.#85889
Szerintem nem az "eladók tesztelgetnek ítt élőben", hanem az ali összesítő "számlázó" rendszere.szerintem is nem az elado mokol.... max a szallitasi idovel tudja befolyasolni az Ali szamlazasi rendszeret.... ha akarja?
beszedik mert biztosra akarnak menni..... a megadott szallitasi ido altalaban a choicosra 90+% biztos.... a tobbinel csak az ajanlott ido ha pl az elado betartja a 8-11 napos postara adast akkor mar csak honap vegenel fog elindulni a dragasag es tuti julius 1 utan fog erkezni
De barmi kozbe johet.... akar 60napos is lehet a szallitas.... nem lenne jo akkor szaladgalni az extra sarc utan...
szerintem meg kell rendelni ha julius 1 elott erkezik akkor disput kereteben visszakerni a sarcot!
ennyike...jo kerdes pl az akumlatorok amiket 2 hete vettunk es 2-3 honap utazik? na akkor mi lesz
pl Majus vegen? Junius elejen volt veve es Augusztus elejen lesz kiszallitva? -
Surci1
tag
szerintem meg ahol a szalitasi datum mar belelog a julius 1 utanra.... ott felszamoljak
fuggetlen attol hogy a legkorabbi szallitas jun 24 is lehet...
pl a chois nal jun 24-27 re adjak a szallitast es ott meg nincs extra sarcursula meg ...
ismerjuk a szoveget hogy nekunk csak jo legyen kenyelmesebb legyen
csak a mi erdekunkben... keves szemet keves kornyezet terheles bla bla bla...kozben meg ugye EU-s kereskedo/shoppos lobbi meg nyomta az EU bizottsagot
ne tartom kizartnak par borond is gurult arrafele es nem kinai szemettel volt megtolve hanem frissen nyomott ropogos 500-asokkal... amin nem rakoczi ferko pofaja volt...teljesen telibe szarom hogy EU nak vagy a magyar koltsegvetesbe megy ez a pizzz mert igy is ugy is csak ellopjak..... latni fog itt vki is valamit ebbol a sarcbol?
lofaszt mama....Ja, én is nézegettem, szemezgettem, próbálgattam berakni a kosárba ugyanazon termékeket és azt tapasztaltam, hogy ami choice-os azon nincs ez a díj, ami meg nem arra felszámolják.
Lehet hülyeség, de nekem az a sanda gyanúm, hogy a fizetésnél a végösszeghez az ali rendszere adja, generálja hozzá a 3 eurós díjat és nem az egyes eladók állítgatják ezt be a terméküknél.#85889
Szerintem nem az "eladók tesztelgetnek ítt élőben", hanem az ali összesítő "számlázó" rendszere. -
vandor01
senior tag
szerintem meg ahol a szalitasi datum mar belelog a julius 1 utanra.... ott felszamoljak
fuggetlen attol hogy a legkorabbi szallitas jun 24 is lehet...
pl a chois nal jun 24-27 re adjak a szallitast es ott meg nincs extra sarcursula meg ...
ismerjuk a szoveget hogy nekunk csak jo legyen kenyelmesebb legyen
csak a mi erdekunkben... keves szemet keves kornyezet terheles bla bla bla...kozben meg ugye EU-s kereskedo/shoppos lobbi meg nyomta az EU bizottsagot
ne tartom kizartnak par borond is gurult arrafele es nem kinai szemettel volt megtolve hanem frissen nyomott ropogos 500-asokkal... amin nem rakoczi ferko pofaja volt...teljesen telibe szarom hogy EU nak vagy a magyar koltsegvetesbe megy ez a pizzz mert igy is ugy is csak ellopjak..... latni fog itt vki is valamit ebbol a sarcbol?
lofaszt mama.... -
i400
őstag
-
voiron
újonc
Milyen anyagból lenne az a karácsonyfa dísz, elektromos valami vagy valami hagyományos. Akkor pontosan meg tudom mondani hogy 0% vagy 2,7% vagy 4,5% vagy 10% a vám. Az elsőre saccolom.
De az biztos hogy mi több vámot fizetünk a fix 3 €-val.
Az áfát általában a végfelhasználó (mi, emberek) fizeti, az a kereskedelmi tételek esetén nem jelenik meg.A fix 3 euro előtti állapot érdekelne, ami most van. Lehet akár többféle anyag esete is, még érdekesebb lenne. Köszi előre is, tényleg érdekel, hogy miért éri meg ez a repülőztetés a kínaiaknak!
-
V/
Topikgazda
Nem szószerint értettem a csalást, hanem az "adóoptimalizálásra" gondoltam.
Vegyünk mondjuk 1 db 500Ft-os karácsonyfadíszt. Ezt megköszönöm ha levezeted, hogy mennyi adót és vámot jelent, ha
1. Én megveszem az Alin közvetlen.
2. Bejön kínából egyben egy itteni céghez és itt értékesítik.Próbálom kerülni a kínait, de mivel a Nyugat későn ébredt, így egyre nehezebb lesz. Sajnos nem hosszútávon gondolkodtak, hanem rövidben. Én inkább azt látom, hogy tökéletesíteni tudják a lopott vagy a kivéreztetett cégektől megvásárolt tudást. Pl tvnél oledet képtelenek csinálni, most megvették a Sonyt, majd az ő tudásukat fogják fejleszteni.
Milyen anyagból lenne az a karácsonyfa dísz, elektromos valami vagy valami hagyományos. Akkor pontosan meg tudom mondani hogy 0% vagy 2,7% vagy 4,5% vagy 10% a vám. Az elsőre saccolom.
De az biztos hogy mi több vámot fizetünk a fix 3 €-val.
Az áfát általában a végfelhasználó (mi, emberek) fizeti, az a kereskedelmi tételek esetén nem jelenik meg. -
V/
Topikgazda
Tesztelnek
ha már felszámolják akkor csalnak, valami nem jól megy még az AliExpress fizetési beállításoknál, csak azt nem tudom hogy miért engedik hogy az eladók élőben teszteljenek a mi kárunkra. -
voiron
újonc
A magyarul kezdetű mondatod nem fedi a valóságot.
Kár hogy nem érted erre azért volt szükség hogy visszafogják a mi importálási szokásinkat és hogy ne vegyünk ki a nagykerek és a kereskedők zsebéből hasznot.
A nagy vámszigorítások már 2021-től érintik az EU-n kívüli országokat, nagy mértékben csökkent a csalások száma és ha csak csempésznek hamar le is buknak.
Le vagy egy kicsit maradva, a kínai technológia már sok esetben fejlettebb, inkább tőlük lopnak.
De ha etikai problémád van a kínai gyártókkal, kereskedőkkel szemben, akkor nem kell tőlük vásárolni. Ugyanazt megveheted hazai kereskedőtől is. Kivéve amit nem, de arra lehet hogy nincs is szükséged.Nem szószerint értettem a csalást, hanem az "adóoptimalizálásra" gondoltam.
Vegyünk mondjuk 1 db 500Ft-os karácsonyfadíszt. Ezt megköszönöm ha levezeted, hogy mennyi adót és vámot jelent, ha
1. Én megveszem az Alin közvetlen.
2. Bejön kínából egyben egy itteni céghez és itt értékesítik.Próbálom kerülni a kínait, de mivel a Nyugat későn ébredt, így egyre nehezebb lesz. Sajnos nem hosszútávon gondolkodtak, hanem rövidben. Én inkább azt látom, hogy tökéletesíteni tudják a lopott vagy a kivéreztetett cégektől megvásárolt tudást. Pl tvnél oledet képtelenek csinálni, most megvették a Sonyt, majd az ő tudásukat fogják fejleszteni.
-
edk-
őstag
Két terméket kivettem, eltűnt a sarc. Akkor mitől volt korábban 4 tételen rajta...?
-
V/
Topikgazda
-
edk-
őstag
Most adnék fel egy sok tételes rendelést. Ha jól számolom, 4 x 3 euró plusz áfányi sarcot akar rátenni
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
Ez volt a konkrét termék. [link]
Érdekes, hogy az egyik eladó beszedi már ezt a vámot, a másik meg nem. Keresgéltem még tovább, és most megvettem másik eladótól ugyanazt a terméket ami a megválaszolt hozzászólásomban van, itt még szó sincs semmilyen vámról.
-
V/
Topikgazda
Magyarul így optimalizálták a kínaiak a költségeket (csaltak a vámmal), ezt a kiskaput csukják kicsit be.
Arról ne is beszéljünk mennyivel nagyobb a környezeti terhelése annak, h minden biszbaszt becsomagolnak műanyagba és azért jön naponta Pestre is 10-15 nagy, pocsék fogyasztású régi cargogép h ezeket az apróságokat hordja..
A magyarul kezdetű mondatod nem fedi a valóságot.
Kár hogy nem érted erre azért volt szükség hogy visszafogják a mi importálási szokásinkat és hogy ne vegyünk ki a nagykerek és a kereskedők zsebéből hasznot.
A nagy vámszigorítások már 2021-től érintik az EU-n kívüli országokat, nagy mértékben csökkent a csalások száma és ha csak csempésznek hamar le is buknak.
Le vagy egy kicsit maradva, a kínai technológia már sok esetben fejlettebb, inkább tőlük lopnak.
De ha etikai problémád van a kínai gyártókkal, kereskedőkkel szemben, akkor nem kell tőlük vásárolni. Ugyanazt megveheted hazai kereskedőtől is. Kivéve amit nem, de arra lehet hogy nincs is szükséged. -
V/
Topikgazda
A kereskedői szintű tételek máshogy vámolódnak, más az áfa szabály stb.
Ez a 150 €-os vámnetes határ eltörlés és fix vám teljesen más.
Írtam már példát ilyenre is.
Nincs itt semmi spórolás.lítium-ion akkumulátor a példám, ahogy látszik akksi fajtánként külön alkategória, a példa kód 8507600015 ennek a vámtétele 2,7 %, ha a csomagban 150 € feletti mennyiségű van.
És most jön a trükk hogy ha egy 10 €-os tételhez viszonyítjuk akkor az új rendszerben 3 € a vám, míg a vámtarifa rendszer szerint 0,27 €.
Ráadásul mivel a vám az áfa összegébe beleszámítandó, nem mindegy hogy 13 € vagy 10,27 € az alap. 3,51 € vagy 2,77 € az áfa nekünk.
Erre mondtam hogy ha nem velünk akartak volna kiszúrni, akkor eltörlik a 150 € vámmentes határt és mindenre a TARIC rendszeres vámot számolnak fel. Ez lett volna a tisztességes eljárás. -
i400
őstag
Átállítva USD-re majd átszámolva forintra, 12.786 Ft-ra jön ki a végösszeg
-
edk-
őstag
-
Postas99
őstag
Nálam ezek az összegek nem látszódnak.

Újra meg kellett rendelnem, mert qrvára ellopták a csomagot itthon.

-
i400
őstag
Értem én, hogy vám meg áfa meg társai, de azért na! Ez így 60% sarc.
-
voiron
újonc
Nem, nem csaltak a vámmal, fogalmam sincs, ezt honnan veszed.
Ha egy konténnerrel rendel egy cég, akkor sem szívlapáttal hányják be a termékeket, hanem lesz csomagolásuk. Tipikusan vastag kartondonbozok, amelyek nehezebbek, mint ugyanannyi egyenkénti termék műanyag zacskója. Igaz, könnyebben reciklálható.Ha rendelek egy 500 Ft-os terméket, akkor nincs vám. Ha ugyanezt behozza egy kínai cég 10000 db-os tételben az EUban és onnan értékesíti, akkor van vámja?
Ha nagy tételben hozzák be és nem gyors határidőre, akkor azért nem a repülőgépet szokták választani. A hajónál valszeg jóval kisebb jelentősége van a karton vs műanyag pluszsúlynak.
-
edk-
őstag
Magyarul így optimalizálták a kínaiak a költségeket (csaltak a vámmal), ezt a kiskaput csukják kicsit be.
Arról ne is beszéljünk mennyivel nagyobb a környezeti terhelése annak, h minden biszbaszt becsomagolnak műanyagba és azért jön naponta Pestre is 10-15 nagy, pocsék fogyasztású régi cargogép h ezeket az apróságokat hordja..
Nem, nem csaltak a vámmal, fogalmam sincs, ezt honnan veszed.
Ha egy konténnerrel rendel egy cég, akkor sem szívlapáttal hányják be a termékeket, hanem lesz csomagolásuk. Tipikusan vastag kartondonbozok, amelyek nehezebbek, mint ugyanannyi egyenkénti termék műanyag zacskója. Igaz, könnyebben reciklálható. -
voiron
újonc
Magyarul így optimalizálták a kínaiak a költségeket (csaltak a vámmal), ezt a kiskaput csukják kicsit be.
Arról ne is beszéljünk mennyivel nagyobb a környezeti terhelése annak, h minden biszbaszt becsomagolnak műanyagba és azért jön naponta Pestre is 10-15 nagy, pocsék fogyasztású régi cargogép h ezeket az apróságokat hordja..
-
edk-
őstag
A kereskedelmi mennyiség behozatala más folyamat, mint a magánimport.
-
voiron
újonc
Kína felemelkedése:
Egy innovatív cég (pl USA, EU) kitalál valamit, a kínai ellopja az ötletet, a kínai állam elkezdi dotálni a céget végtelen pénzzel, hogy az eredeti kitalálónál jóval olcsóbban el tudja árasztani a piacot a termékkel (akár az Aliexpressen is), az eredeti feltaláló becsődöl a torz versenybe utána a lopós, csaló kínai árat emel és jól keres.
-
edk-
őstag
háát amit kapunk kedvezmenyt/kupont azt szepen elviszi ursula adoja koltse gyogyszerre a banya.... ugyis az a szokasa sms ben ....
ha megis megerkezik meg julius 1 elott ( mert nem kizart)
akkor meg nem is kellett volna fizetnunk
az lett volna korrekt ha mar annyira piiizre van szuksege ursula es bandajanak hogy a julius 1 vasarlas utaniakra szedetik be az extra profitot....azt nezem choice re meg nem szedik mert azok meg Jul 1 elott fognak erkezni...
szép uj vilag... es meg azt a 3 eurot b+ azt is meg afaztatjak rohadjanak meg az EU banviszont nem latom az az 1euros osszeget amit a logisztikara szednek be
mert ugye arrol volt szo hogy 1 ejro arra es 3 euro meg termekcsoportonkent....
ahhh mindegy is.....Mielőtt hőbörögni kezdesz, jó ha tudod, hogy a 3 eurók a magyar költségvetésbe futnak be a Mo-ra kézbesített rendelések esetén.
-
voiron
újonc
Az 1 valami a logisztikára azt később novembertől talán, de azt nem hiszem hogy az AliExpressnek kel beszedni mert hogyan juttatná el az érintetteknek, az úgy fog működni mint nálunk a Magyar Posta vámügynöki díja, közvetlenül a kézbesítő cégnek lesz fizetve.
Az import vám az mindig is az import áfába beszámolt tétel volt, itt nálunk az áfa bevezetésekor már így volt és akkor még nem voltunk az EU-ban.Tévedsz, nem von der Leyen találta ki, a kereskedő lobbik és azon országok, akik a magas áfa tartalommal sokat nyernek a népen. Sőt azon országból is ahol élsz elég sokan akarták ezt, no nem az emberek. Visszafogni a magánszemélyek saját jogú importálását volt a fő, ki nem mondott indok.
Csak kérdezem.. Ha valami 100 Ft-os dologból egyszerre behoznak az EU-ba mondjuk 10000 db-ot annak ugyanaz a sápja mintha ugyanezeket egyesével hoznák be magánszemélyek? Nem lehet, h a kínaiak eddig spóroltak a költségeken?
-
V/
Topikgazda
háát amit kapunk kedvezmenyt/kupont azt szepen elviszi ursula adoja koltse gyogyszerre a banya.... ugyis az a szokasa sms ben ....
ha megis megerkezik meg julius 1 elott ( mert nem kizart)
akkor meg nem is kellett volna fizetnunk
az lett volna korrekt ha mar annyira piiizre van szuksege ursula es bandajanak hogy a julius 1 vasarlas utaniakra szedetik be az extra profitot....azt nezem choice re meg nem szedik mert azok meg Jul 1 elott fognak erkezni...
szép uj vilag... es meg azt a 3 eurot b+ azt is meg afaztatjak rohadjanak meg az EU banviszont nem latom az az 1euros osszeget amit a logisztikara szednek be
mert ugye arrol volt szo hogy 1 ejro arra es 3 euro meg termekcsoportonkent....
ahhh mindegy is.....Az 1 valami a logisztikára azt később novembertől talán, de azt nem hiszem hogy az AliExpressnek kel beszedni mert hogyan juttatná el az érintetteknek, az úgy fog működni mint nálunk a Magyar Posta vámügynöki díja, közvetlenül a kézbesítő cégnek lesz fizetve.
Az import vám az mindig is az import áfába beszámolt tétel volt, itt nálunk az áfa bevezetésekor már így volt és akkor még nem voltunk az EU-ban.Tévedsz, nem von der Leyen találta ki, a kereskedő lobbik és azon országok, akik a magas áfa tartalommal sokat nyernek a népen. Sőt azon országból is ahol élsz elég sokan akarták ezt, no nem az emberek. Visszafogni a magánszemélyek saját jogú importálását volt a fő, ki nem mondott indok.
-
benfolds
őstag
az a vicc, hogy nagyon erős a forint, mégis relatíve magasak az árak. ennél erősebb kötve hiszem, hogy lesz. a mostani árfolyam csak egy megelőlegezett bizalom a befektetőktől. persze ha azon az úton haladunk, amit a piac elvár, akkor maradhat az erős forint. csakhát az az út igen kemény, nem tartom valószínűnek, hogy egy az egyben azt követnénk.
bocs az "elemzésért", csak gondoltam, tájékoztatom a topikot, hogy mi várható árfolyam szempontjából.

-
vandor01
senior tag
háát amit kapunk kedvezmenyt/kupont azt szepen elviszi ursula adoja koltse gyogyszerre a banya.... ugyis az a szokasa sms ben ....
ha megis megerkezik meg julius 1 elott ( mert nem kizart)
akkor meg nem is kellett volna fizetnunk
az lett volna korrekt ha mar annyira piiizre van szuksege ursula es bandajanak hogy a julius 1 vasarlas utaniakra szedetik be az extra profitot....azt nezem choice re meg nem szedik mert azok meg Jul 1 elott fognak erkezni...
szép uj vilag... es meg azt a 3 eurot b+ azt is meg afaztatjak rohadjanak meg az EU banviszont nem latom az az 1euros osszeget amit a logisztikara szednek be
mert ugye arrol volt szo hogy 1 ejro arra es 3 euro meg termekcsoportonkent....
ahhh mindegy is..... -
Corleone33
senior tag
Olyankor mi a teendő, ha a csomagom már közel egy hete lépte túl az estimated delivery time-ot (Június 10-ig meg kellett volna érkeznie és még mindig Customs Complete a csomag legutolsó stàtusza?)
Június 5-e óta nem mozdul egy centit se, az Aliexpress support meg ragaszkodik hozzá,hogy minimum Július 18-ig(!!) várjak mielőtt még kérhetek refund-ot...közröhej

És én értem hogy a szállítás sebessége nem az Aliexpressen vagy az eladón múlik, de tényleg nincs más opcióm hogy legalább egy partial refund-ot kiharcoljak?

Csomagszám:CNG00818553440481
-
edk-
őstag
Ha jól látom, felül azt írák, fizesd ki a postaköltséget és ha megalapozott a minőségi kifogás, megtérítik.
-
csaba17
senior tag

hol kellene keresem, hogy küldjenek csomag címkét?
a Who will pay for return shipping fee if I paid to return the product?-nál a terméket kiválasztva We have confirmed that the shipping label for this case is Free. -
V/
Topikgazda
Oké nem egymás után vontam le az érmét és a kupont, de nem igazolja semmivel 5100 Ft áfát a nettó18890,25 után.
Az áfa kiigazítás 4815,14 az ugyan mi? az 17890 nettó (érme és kupon levonással) 27%-os áfája, ami a tax nélküli összeg.De teljesen mindegy, mert nincs joguk felszámolni olyan költséget ami nem is létezik még.
-
edk-
őstag
sziasztok!
vettem egy podofo márkájú habarcskeverőt, meg is érkezett de kb semmilyen szinten nem fedi a terméklapon írtakat, indítottam case-t, hogy rossz terméket kaptam, az ali nekem döntött, küldjem vissza németbe...
volt már vkinek tapasztalata, hogy a visszaküldés költségét tuti visszakapom? 16ezer volt a gép, gyanítom 10 alatt nem úszom meg a visszaküldést és ha még vhogy bukom is a költséget akkor inkább vissza sem küldöm.Küldess velük csomagcímkét, amivel ingyen adhatod fel. Már amennyiben látod, hogy vállalták a visszapostaköltséget.
-
csaba17
senior tag
sziasztok!
vettem egy podofo márkájú habarcskeverőt, meg is érkezett de kb semmilyen szinten nem fedi a terméklapon írtakat, indítottam case-t, hogy rossz terméket kaptam, az ali nekem döntött, küldjem vissza németbe...
volt már vkinek tapasztalata, hogy a visszaküldés költségét tuti visszakapom? 16ezer volt a gép, gyanítom 10 alatt nem úszom meg a visszaküldést és ha még vhogy bukom is a költséget akkor inkább vissza sem küldöm. -
edk-
őstag
Az áfát levonták és nem számolták vissza.

26375,29 Ft-ról indulunk, a pirosak levonások. A tax összeg majdnem 1074 Ft mai 3 EUR lenne, de máshol a Tax az áfát is tartalmaz, itt meg nem? Lásd az előző képeken.
A nettó 14832,66+1057=15889.66 Ft
4290 Ft az áfa, fizetendő 20179,86 Ft nem 23990 Ft. Így valami nem jó mert 3720 Ft-al több ami azt adja hogy 3+3,46 € van beszedve +Ott követed el a hibát, hogy összeadod a sorokat. Nem.
A felső sor bruttójából vond le kuponokat, adj hozzá 1.27 * 1057 Ft-ot és kijön a 23990.
Vagy a felső sor bruttójából vond le kuponokat, ennek számold a nettóját, adj hozzá 1057-et, szorozd az összeget 1.27-tel és kijön a 23990. -
V/
Topikgazda
Az áfát levonták és nem számolták vissza.

26375,29 Ft-ról indulunk, a pirosak levonások. A tax összeg majdnem 1074 Ft mai 3 EUR lenne, de máshol a Tax az áfát is tartalmaz, itt meg nem? Lásd az előző képeken.
A nettó 14832,66+1057=15889.66 Ft
4290 Ft az áfa, fizetendő 20179,86 Ft nem 23990 Ft. Így valami nem jó mert 3720 Ft-al több ami azt adja hogy 3+3,46 € van beszedve + -
edk-
őstag
Hol? Akárhogy számolgattam mindig több jött, többet szednek be ezeknél amikert nézegetünk. Szóval nem jól van megcsinálva.
Most a 3 € az 3,3 USD és ha külön veszem akkor bruttó 4,19De nem kell levonni az áfát, hanem az áfa alapot kell emelni a fix 3,3 USD-vel vagy ahogy az árfolyam mozog a 3 €-hoz igazított összeggel.
De amit ggabor02 tett képet az nem egészen jó mert nel látszik hogy mennyi a pontos áfa csak le vonva és Tax total az kevés mert máshol az áfa is benne van, mert annak benne kell lenni. Az áfa beszedéstől nem szabadult meg az AliExpress.A bruttó árból levonja a kuponokat, marad 22648 Ft. Ennek a nettója 17833 Ft. Ehhez hozzáadjuk a 3 x 352 = 1057 Ft-ot. Az összeg 1.27-tel szorozva 23990 lesz és az a végösszeg nála is.
-
V/
Topikgazda
Hol? Akárhogy számolgattam mindig több jött, többet szednek be ezeknél amikert nézegetünk. Szóval nem jól van megcsinálva.
Most a 3 € az 3,3 USD és ha külön veszem akkor bruttó 4,19De nem kell levonni az áfát, hanem az áfa alapot kell emelni a fix 3,3 USD-vel vagy ahogy az árfolyam mozog a 3 €-hoz igazított összeggel.
De amit ggabor02 tett képet az nem egészen jó mert nel látszik hogy mennyi a pontos áfa csak le vonva és Tax total az kevés mert máshol az áfa is benne van, mert annak benne kell lenni. Az áfa beszedéstől nem szabadult meg az AliExpress. -
edk-
őstag
Nem egészen így van.
Ezt így nem szedhetnék be mert még nem érvényes az új szabályozás.
Ami változik július 1-től az, hogy ezután azokra a termékekre amelyeknek a nettó értéke 150 € alatti felszámolnak egy fix 3 €-os (3,3 USD most) vámot. Nem adó, hanem vám.A termék nettó ára, a vám és a szállítási költség (ha van) adja az áfa alapot, ami nálunk 27% és azt is be kell szedni a 150 € értékű termékek után az AliExpressnek.
Amit itt csináltak az köszönő viszonyban sincs az EU-s jogszabállyal, még nem is lehetne beszedni mert jogtalan.
Nincs új adó, tételes vám van és itt nálad nem jól van kiszámolva. Jogtalanul kérték.
Én egyet látok, mivel jogtalanul kezdték el beszedni és nem jól számolják ki, az EU-s hatóságok meg fogják őket bírságolni elég nagy összegre, mert azért a fogyasztóvédelmi bírság is emelkedett és már nem lesz elég hogy megígérték hogy betartják a szabályokat itt az élő példa hogy nem.
De rossz helyen vásároltál mert nem mindenhol jön ez elő.A termék nettó ára, a vám és a szállítási költség (ha van) adja az áfa alapot, ami nálunk 27% és azt is be kell szedni a 150 € értékű termékek után az AliExpressnek.
Pontosan így is számoltak. -
V/
Topikgazda
-
V/
Topikgazda
Nem egészen így van.
Ezt így nem szedhetnék be mert még nem érvényes az új szabályozás.
Ami változik július 1-től az, hogy ezután azokra a termékekre amelyeknek a nettó értéke 150 € alatti felszámolnak egy fix 3 €-os (3,3 USD most) vámot. Nem adó, hanem vám.A termék nettó ára, a vám és a szállítási költség (ha van) adja az áfa alapot, ami nálunk 27% és azt is be kell szedni a 150 € értékű termékek után az AliExpressnek.
Amit itt csináltak az köszönő viszonyban sincs az EU-s jogszabállyal, még nem is lehetne beszedni mert jogtalan.
Nincs új adó, tételes vám van és itt nálad nem jól van kiszámolva. Jogtalanul kérték.
Én egyet látok, mivel jogtalanul kezdték el beszedni és nem jól számolják ki, az EU-s hatóságok meg fogják őket bírságolni elég nagy összegre, mert azért a fogyasztóvédelmi bírság is emelkedett és már nem lesz elég hogy megígérték hogy betartják a szabályokat itt az élő példa hogy nem.
De rossz helyen vásároltál mert nem mindenhol jön ez elő. -
cree
tag
Hát én már kezdem elveszíteni a türelmemet. Szerintem itthon arra játszanak, hogy megvárják a Júliust.
[lassan 3 hete nem mozdul]
[ez sincs sehol]Szerintem szándékos vissza tartják annyira átlátszó az egész hánynak véletlen itt ugyan az az esete?! Bevétel bele esenek jul 1 krizisbe pont véletlen!
-
edk-
őstag
Korábban leírták a választ. A nettóhoz hozzáadja a 3 euró dollárra átszámított értékét és erre az összegre számolja az áfát.
Tehát nem is 3 eurót, hanem 3.81 eurót szed be az új sarcra!!! -
cree
tag
Fog ez még jobban fájni is ha persze tovább engedünk!
Ha nem érted minek egy része ezek a trükök segitek "koldus királynak rakéta pénz" de lessz még több ármány is adó tipusokban(energia szektor)!
Érdekesen számol a kapzsi kinai 5 tétel összesen!
-
ggabor02
aktív tag
Én ezt nem értem. Ma délelőtti vásárlás.
Az ÁFÁ-t visszavonta, hozzáadta ezt az új adót?
-
V/
Topikgazda
Még egyszer elolvastam a levont áfához írt magyarázó szöveget és így teljesen értelmetlen az egész amit csinálnak:
Vat adjustment magyarázat:
Az EU-n kívülről szállított, 150 euró feletti értékű megrendelésekre az EU-ba történő behozatalkor áfa vonatkozik. A megrendelés árát úgy módosítottuk, hogy az tükrözze az áfa vámhatóságnál történő későbbi beszedését. Javasoljuk, hogy a szállítási és adófizetési feltételeket (áfa, vámok, ügynöki díjak stb.) egyeztesse az eladóval.Akkor levonja az áfát a Vat adjustment-el -8,62 USD hogy majd nálunk szedjék be az áfát.
Aztán felszámol Tax-ot 12,97 USD -ben mert ezzel magyarázzaTax magyarázat:
2021. július 1-jétől az AliExpress-nek általában áfát kell beszednie az EU-beli fogyasztóknak szállított áruk értékesítése után, ideértve azokat az eseteket is, amikor az árukat az EU-n kívülről szállítják ki 150 euróig terjedő rendelési érték esetén, illetve amikor az árukat az EU-n belülről szállítják ki, de az eladó székhelye az EU-n kívül található. További információkért kérjük, keresse fel a Súgót.
Ez esetben 31,15 USD a nettó
31,15+0,82+3,4= 35,37 nettó áfa alap a vámmal és szállítási költséggel ami 27 % esetén 9,55 USD és nem 12,97 USD. Ez 36,7 % áfa.
4,35 a különbség ami a régi Vat és az új Tax közt, ez biztos nem jó.
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
Én a kosaras vásárlást szoktam meg és azt néztem.
Az azonnali fizetést csak akkor használtam amikor az érme bevásárlási oldalon nagy mértékben beszámolták és nem lehetett kupont megadni a vásárláshoz, de ilyen mostanában egyre kevesebb volt.
Logika nincs benne ha így csinálnák, de a gond az hogy jogtalan és értelmetlenül túlbonyolított.Most próbaképp több terméknél Buy Now és még a régi mód.Ez volt a konkrét termék. [link]
-
khron78
őstag
Nem velem kell vitatkoznod és nekem nem kell semmit sem bizonyítanod, leírtam, hogy működik a dolog évek óta, nem én találtam ki, nincs beleszólásom, a bizonyítékot nem véletlenül raktam időzőjelbe (egyelőre örülhetünk, hogy a videó bizonyítékokat elfogadják, ebben az AI videó generálós világban lehet ez sem tart sokáig!).
Rendeltem már monitorba való led háttérvilágítást, az volt annyira hajlékony hogy simán bele lehetett volna gyömöszölni a 40cm-es csomagba (de nálam az eladó nem volt trehány és egy tégelybe volt csomagolva).
Ha nem vagy képes ezt megérteni akkor azt csak sajnálni tudom és ezennel befejeztem a veled való kommunikációt.
Ez 80cm-es TV-be való és kizárt dolog, hogy egy 20cm-el kisebb zacskóba bele tudod gyömöszölni. Szilárd aluminiumra vannak szerelve, ami szerintem látszódik is. Nem lehet hajlítani és pont.
Szerinted persze lehet.
Teljesen érthető, hogy ez az én hibám. Szegény Alinak utalok is egy kis bánatpénzt, amiért nem videózgattam, holott ez elvárható lett volna. De engedjük is el. Te csak puszta jóindulatból figyelmeztettél. Köszönöm még egyszer a figyelmeztetést, nagyon rendes tőled! -
V/
Topikgazda
Érdekes, ha buy now gombbal vennék meg ugyanabból a termékből két darabot akkor megjelenik ez a tax marhaság, ha meg add to chart opcióval, akkor nem. Ugyanaz az eladó, ugyanaz a termék, mégis más. Érdekes...
Én a kosaras vásárlást szoktam meg és azt néztem.
Az azonnali fizetést csak akkor használtam amikor az érme bevásárlási oldalon nagy mértékben beszámolták és nem lehetett kupont megadni a vásárláshoz, de ilyen mostanában egyre kevesebb volt.
Logika nincs benne ha így csinálnák, de a gond az hogy jogtalan és értelmetlenül túlbonyolított.Most próbaképp több terméknél Buy Now és még a régi mód. -
asynur
tag
Több ezer rendelésem volt itthon és a külföldön is. Jelenleg is adok-veszek dolgokat. Emellett szervizben dolgozom, ahol nem kevés bizonyítási ügy pro-kontrájával szembesültem már. Ilyenkor az esetek többségében az EGYÉRTELMŰ fényképes dokumentáció mindig elegendő bizonyíték.
Szóval igen, jelen esetben hibáztam, hogy nem videóztam le a kibontást, ahogy erre fel is hívtam a figyelmet!
Viszont!
A történetetet és fényképet megvizsgálva itt semmilyen kérdésnek nem lenne helye!
Ha te ezt másképpen látod, akkor az nem szól másról, mint kötekedésről.
Emiatt meg érezhetem magam akár sértve is.
Vagy, ha hozzád az ügyfeled ilyen reklamációval érkezne, akkor automatikusan elutasítanád, mert nem készített videót a kicsomagolásról?
Ezt beláthatod, hogy nonszensz elvárás.
Aztán ha lenne videó, akkor az mit bizonyítana számodra?
Mert éppenséggel abba is bele lehetne kötni.
Miért mondjuk csak a zacskó egyik felét videóztad el?
Mi van, ha visszaragasztottad?
Ha van rajta egy 5 forintos lyuk, akkor meg ott csúszott ki, ugye?
Az mindenesetre számodra nem bizonyíték, hogy a zacskóba alapból nem fér el ez a méretű sor...
Nem az Alinál dolgozol véletlenül?
Nem velem kell vitatkoznod és nekem nem kell semmit sem bizonyítanod, leírtam, hogy működik a dolog évek óta, nem én találtam ki, nincs beleszólásom, a bizonyítékot nem véletlenül raktam időzőjelbe (egyelőre örülhetünk, hogy a videó bizonyítékokat elfogadják, ebben az AI videó generálós világban lehet ez sem tart sokáig!).
Rendeltem már monitorba való led háttérvilágítást, az volt annyira hajlékony hogy simán bele lehetett volna gyömöszölni a 40cm-es csomagba (de nálam az eladó nem volt trehány és egy tégelybe volt csomagolva).
Ha nem vagy képes ezt megérteni akkor azt csak sajnálni tudom és ezennel befejeztem a veled való kommunikációt.
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
Nézve ezeket a "korai" vám beszedéseket, nagyjából kijönnek az összegek 50-60 centtel ugyan többek, de ha így csinálják, akkor nem értették meg az egyértelműen angolra, kínai nyelvre lefordított számolási alapot. Ez így teljesen felesleges algoritmus amit csinált valaki, hiszen csak agy fix összeget kellett volna hozzáadni a termék árához.
De most még azoknál sem kérhetik amelyek kézbesítése júliusra mutat, mert nincs érvényes jogalap rá.Érdekes, ha buy now gombbal vennék meg ugyanabból a termékből két darabot akkor megjelenik ez a tax marhaság, ha meg add to chart opcióval, akkor nem. Ugyanaz az eladó, ugyanaz a termék, mégis más. Érdekes...
-
Malachi
veterán
Több ezer rendelésem volt itthon és a külföldön is. Jelenleg is adok-veszek dolgokat. Emellett szervizben dolgozom, ahol nem kevés bizonyítási ügy pro-kontrájával szembesültem már. Ilyenkor az esetek többségében az EGYÉRTELMŰ fényképes dokumentáció mindig elegendő bizonyíték.
Szóval igen, jelen esetben hibáztam, hogy nem videóztam le a kibontást, ahogy erre fel is hívtam a figyelmet!
Viszont!
A történetetet és fényképet megvizsgálva itt semmilyen kérdésnek nem lenne helye!
Ha te ezt másképpen látod, akkor az nem szól másról, mint kötekedésről.
Emiatt meg érezhetem magam akár sértve is.
Vagy, ha hozzád az ügyfeled ilyen reklamációval érkezne, akkor automatikusan elutasítanád, mert nem készített videót a kicsomagolásról?
Ezt beláthatod, hogy nonszensz elvárás.
Aztán ha lenne videó, akkor az mit bizonyítana számodra?
Mert éppenséggel abba is bele lehetne kötni.
Miért mondjuk csak a zacskó egyik felét videóztad el?
Mi van, ha visszaragasztottad?
Ha van rajta egy 5 forintos lyuk, akkor meg ott csúszott ki, ugye?
Az mindenesetre számodra nem bizonyíték, hogy a zacskóba alapból nem fér el ez a méretű sor...
Nem az Alinál dolgozol véletlenül?
Nem kötekedett, elmondta az Ali hozzáállását.
-
khron78
őstag
Nem kell megsértődni, de ez tény, nem egy új dolog. Ha több mint 10 éve rendelsz és ez az első eseted akkor eddig szerencsés voltál, milliószor le van írva, hogy kell a kicsomagolós videó, a piacterek üzemeltetői sem hülyék rengetegszer éltek/élnek/próbálnak visszaélni a refound kérelmekkel, ami ellen értelemszerűen tenniük kell valamit, az meg, hogy te jóhiszeműen indítod nem tudhatják "bizonyíték" nélkül.
Több ezer rendelésem volt itthon és a külföldön is. Jelenleg is adok-veszek dolgokat. Emellett szervizben dolgozom, ahol nem kevés bizonyítási ügy pro-kontrájával szembesültem már. Ilyenkor az esetek többségében az EGYÉRTELMŰ fényképes dokumentáció mindig elegendő bizonyíték.
Szóval igen, jelen esetben hibáztam, hogy nem videóztam le a kibontást, ahogy erre fel is hívtam a figyelmet!
Viszont!
A történetetet és fényképet megvizsgálva itt semmilyen kérdésnek nem lenne helye!
Ha te ezt másképpen látod, akkor az nem szól másról, mint kötekedésről.
Emiatt meg érezhetem magam akár sértve is.
Vagy, ha hozzád az ügyfeled ilyen reklamációval érkezne, akkor automatikusan elutasítanád, mert nem készített videót a kicsomagolásról?
Ezt beláthatod, hogy nonszensz elvárás.
Aztán ha lenne videó, akkor az mit bizonyítana számodra?
Mert éppenséggel abba is bele lehetne kötni.
Miért mondjuk csak a zacskó egyik felét videóztad el?
Mi van, ha visszaragasztottad?
Ha van rajta egy 5 forintos lyuk, akkor meg ott csúszott ki, ugye?
Az mindenesetre számodra nem bizonyíték, hogy a zacskóba alapból nem fér el ez a méretű sor...
Nem az Alinál dolgozol véletlenül?
-
V/
Topikgazda
Nézve ezeket a "korai" vám beszedéseket, nagyjából kijönnek az összegek 50-60 centtel ugyan többek, de ha így csinálják, akkor nem értették meg az egyértelműen angolra, kínai nyelvre lefordított számolási alapot. Ez így teljesen felesleges algoritmus amit csinált valaki, hiszen csak agy fix összeget kellett volna hozzáadni a termék árához.
De most még azoknál sem kérhetik amelyek kézbesítése júliusra mutat, mert nincs érvényes jogalap rá. -
asynur
tag
Nem kell megsértődni, de ez tény, nem egy új dolog. Ha több mint 10 éve rendelsz és ez az első eseted akkor eddig szerencsés voltál, milliószor le van írva, hogy kell a kicsomagolós videó, a piacterek üzemeltetői sem hülyék rengetegszer éltek/élnek/próbálnak visszaélni a refound kérelmekkel, ami ellen értelemszerűen tenniük kell valamit, az meg, hogy te jóhiszeműen indítod nem tudhatják "bizonyíték" nélkül.
-
khron78
őstag
-
asynur
tag
Kontrétan ma meglopott az AE. Kombinált csomagban küldtek nekem több tételt. Abban a szokásos szürke zacskóban. Kibontás után elkezdtem ellenőrizni a tételeket, amikor szembesültem vele, hogy a 3db 60cm-es LED háttérvilágítás kimaradt. Sőt, a zacskó méreteiből (átlósan 40cm) kiindulva ezt bele se tehették. Rögtön reklamáció, fényképpel bizonyítva, hogy nem én trükközhettem, amit pont a csomagolás és a rendelt tétel méretei igazolnak. Erre mintha a tények nem léteznének, videót kértek a kicsomagolásról!
Mennyire életszerű ez?
Tehát, nekik a fényképek nem feleltek meg bizonyítékként. Kétszer is indítottam refund-ot és egyszer se kaptam meg. Folyamtosan a kicsomagolási videón rugóznak. Ráadásul egyszer felül is vizsgálták a panaszomat. Konkrétan egy ügyintézővel beszéltem Appeal keretein belül. Semmi eredményre nem jutottam, azon kívül, hogy nyugodjak meg... A mai napon a bankomtól (Wise) kértem a kivizsgálást. Több, mint 10 éve rendelek innen, nem is keveset. Erre egy 5eFt!-os tétel miatt engem állítanak be hazugnak és bármiféle érdemi kivizsgálás nélkül elutasítanak. Egészen elképesztő. Aki olvassa, tanuljon belőle! Videózzátok le a bontási folyamatot! Itt tartunk.A képen látható a csomagolás és a hibás ledsorok, amik helyett érkezett volna a csere.
Teljesen életszerű, mindig kell kicsomagolós videó, anélkül ha refoundot ítélnek az mázli, amióta ezek az online piacterek működnek ez az egyetlen amivel bármit is "bizonyítani" tudsz.
-
cstomi15
tag
Hibás a fizetési oldal, nem lehet még beszedni a 3 € (3,31 USD) fix vámot mert csak június 15 van.
Ne vedd meg vagy kérd vissza a többlet költséget.De én vásároltam ma és több terméket megnéztem, nincs ilyen felosztás mert nem lehet, törvénysértő, mert még nem lépett hatályba az hogy a 150 € alatti termékek vámmentessége el lesz törölve.
Nincs vám ezekre a termékere június 30. 24:00-ig.
Jelezd az eladónak hogy ez így az EU-s törvényeket, az AliExpress szerződési feltételeit sérti.
Leírtam már hogy miként számolandó, nem így és nem hiszem hogy egyes termékekre az AliEXpress nem számolja, míg másik termékere meg hibás adatok alapján felszámolja.Az összesítő oldalon a termék árát kell megemelni a 3 €-os vámmal, úgy hogy csak egy darab tételre vonatkozzon ha a nettó értéke 150 € alatti.
Ha több dolog van a kosárban és egyben fizeti akkor tétel soronként kell 3-3 €.
A termék nettó ára, a szállítási költség és a tételes vám összege alapján kell kiszámolni a megfelelő mértékű áfát és azt hozzáadva beszedni a össz árat.
Egyben megy be a vám és az áfa az illetékes EU-s adóhivatalhoz, még szét sem kell bontani.
Nem lehet a 3 € fix vám az egyik terméknél 3,42 a másiknál meg 3,40 egy időben, hiszen fix.
Ha 5 különböző tétele van akkor a tételes vám 5* 3,31 USD az 16,55 USD és ez 21 USD 27% áfával, amivel többet kell fizetni a kiírt áfás árra bár ez is 53 USDNem rendeltem meg végül, de attól tartok, hogy egyelőre nem is fogom, hiszen ezek alapján, amit írsz, nem hogy jogtalanul szedik be ezeket az összegeket, de még rosszul is számolják
Én azokkal az adatokkal dolgoztam, amit az aliexpress mutatott számomra.
Kivárom a júliust, meglátjuk, hogy addigra hogyan alakulnak a dolog, mert most elég össze-vissza lett a rendszer. -
khron78
őstag
Kontrétan ma meglopott az AE. Kombinált csomagban küldtek nekem több tételt. Abban a szokásos szürke zacskóban. Kibontás után elkezdtem ellenőrizni a tételeket, amikor szembesültem vele, hogy a 3db 60cm-es LED háttérvilágítás kimaradt. Sőt, a zacskó méreteiből (átlósan 40cm) kiindulva ezt bele se tehették. Rögtön reklamáció, fényképpel bizonyítva, hogy nem én trükközhettem, amit pont a csomagolás és a rendelt tétel méretei igazolnak. Erre mintha a tények nem léteznének, videót kértek a kicsomagolásról!
Mennyire életszerű ez?
Tehát, nekik a fényképek nem feleltek meg bizonyítékként. Kétszer is indítottam refund-ot és egyszer se kaptam meg. Folyamtosan a kicsomagolási videón rugóznak. Ráadásul egyszer felül is vizsgálták a panaszomat. Konkrétan egy ügyintézővel beszéltem Appeal keretein belül. Semmi eredményre nem jutottam, azon kívül, hogy nyugodjak meg... A mai napon a bankomtól (Wise) kértem a kivizsgálást. Több, mint 10 éve rendelek innen, nem is keveset. Erre egy 5eFt!-os tétel miatt engem állítanak be hazugnak és bármiféle érdemi kivizsgálás nélkül elutasítanak. Egészen elképesztő. Aki olvassa, tanuljon belőle! Videózzátok le a bontási folyamatot! Itt tartunk.A képen látható a csomagolás és a hibás ledsorok, amik helyett érkezett volna a csere.
-
V/
Topikgazda
Nemrég szerettem volna rendelni pár dolgot, de fizetéskor feltűnt, hogy valami nem stimmel a számokkal, illetve pontosabban nem volt világos, hogy mit is látok. Ezért utánaszámoltam, pontosan hogyan is jön ki a rendszer által megadott "VAT adjustment" és a "Tax" értéke.
Összesen 5 különböző terméket tettem a kosárba. A levezetés a következőképpen néz ki:
- Termékek összértéke: $26.28
- Szállítási költség: $5.77
- Összesen: $32.05A "VAT adjustment" fenti $32.05-ös érték 27%-os ÁFA-tartalmát jelenti. Ezt az értéket a rendszer levonja az alapösszegből.
A "Tax" kiszámításához a rendszer összeadja a "Tax group" tételeket, az így kapott összeget megnöveli a 27%-os ÁFÁ-val, majd ehhez az egészhez hozzáadja a korábban kiszámolt "VAT adjustment” értékét is.A fizetendő végösszeg tulajdonképpen a következő lépésekből áll össze:
1. A termékek árának és a szállítási költségnek a közös összegéből levonják annak 27%-os ÁFA-tartalmát (ezzel egy nettó alapot képezve).
2. Ehhez az értékhez hozzáadják a „Tax group”-ok összértékét.
3. Végül az így kapott teljes összegre rászámolják a 27%-os ÁFÁ-t.Csináltam egy táblázatot, hátha így átláthatóbb:

Hibás a fizetési oldal, nem lehet még beszedni a 3 € (3,31 USD) fix vámot mert csak június 15 van.
Ne vedd meg vagy kérd vissza a többlet költséget.De én vásároltam ma és több terméket megnéztem, nincs ilyen felosztás mert nem lehet, törvénysértő, mert még nem lépett hatályba az hogy a 150 € alatti termékek vámmentessége el lesz törölve.
Nincs vám ezekre a termékere június 30. 24:00-ig.
Jelezd az eladónak hogy ez így az EU-s törvényeket, az AliExpress szerződési feltételeit sérti.
Leírtam már hogy miként számolandó, nem így és nem hiszem hogy egyes termékekre az AliEXpress nem számolja, míg másik termékere meg hibás adatok alapján felszámolja.Az összesítő oldalon a termék árát kell megemelni a 3 €-os vámmal, úgy hogy csak egy darab tételre vonatkozzon ha a nettó értéke 150 € alatti.
Ha több dolog van a kosárban és egyben fizeti akkor tétel soronként kell 3-3 €.
A termék nettó ára, a szállítási költség és a tételes vám összege alapján kell kiszámolni a megfelelő mértékű áfát és azt hozzáadva beszedni a össz árat.
Egyben megy be a vám és az áfa az illetékes EU-s adóhivatalhoz, még szét sem kell bontani.
Nem lehet a 3 € fix vám az egyik terméknél 3,42 a másiknál meg 3,40 egy időben, hiszen fix.
Ha 5 különböző tétele van akkor a tételes vám 5* 3,31 USD az 16,55 USD és ez 21 USD 27% áfával, amivel többet kell fizetni a kiírt áfás árra bár ez is 53 USD -
cstomi15
tag
Nemrég szerettem volna rendelni pár dolgot, de fizetéskor feltűnt, hogy valami nem stimmel a számokkal, illetve pontosabban nem volt világos, hogy mit is látok. Ezért utánaszámoltam, pontosan hogyan is jön ki a rendszer által megadott "VAT adjustment" és a "Tax" értéke.
Összesen 5 különböző terméket tettem a kosárba. A levezetés a következőképpen néz ki:
- Termékek összértéke: $26.28
- Szállítási költség: $5.77
- Összesen: $32.05A "VAT adjustment" fenti $32.05-ös érték 27%-os ÁFA-tartalmát jelenti. Ezt az értéket a rendszer levonja az alapösszegből.
A "Tax" kiszámításához a rendszer összeadja a "Tax group" tételeket, az így kapott összeget megnöveli a 27%-os ÁFÁ-val, majd ehhez az egészhez hozzáadja a korábban kiszámolt "VAT adjustment” értékét is.A fizetendő végösszeg tulajdonképpen a következő lépésekből áll össze:
1. A termékek árának és a szállítási költségnek a közös összegéből levonják annak 27%-os ÁFA-tartalmát (ezzel egy nettó alapot képezve).
2. Ehhez az értékhez hozzáadják a „Tax group”-ok összértékét.
3. Végül az így kapott teljes összegre rászámolják a 27%-os ÁFÁ-t.Csináltam egy táblázatot, hátha így átláthatóbb:

-
Alpachino
veterán
Az eladó feladta a csomagot, de mégis áll 5 napja
lehet erre visszafizetést kérni 23.-a után ? Persze ha addig is ebben a státuszban lesz....
-
Postas99
őstag
Hát én már kezdem elveszíteni a türelmemet. Szerintem itthon arra játszanak, hogy megvárják a Júliust.
[lassan 3 hete nem mozdul]
[ez sincs sehol] -
V/
Topikgazda
Van, lesz lehetőséged átirányítani a kézbesítést másik időpontra, csomagátvételi helyre vagy csomagautomatára, amely nálatok rendelkezésre áll.
-
mexel
veterán
Köszönöm, ez megnyugtatóan hangzik akkor. Legalább a telefonszámot átírhattam volna de egy címnél nem akartam a futárt megzavarni
Viszont éppen akkor nme lesz itthon senki, jó lesz így
-
V/
Topikgazda
Akkor nem lesz variáció vele, mert ezeket az itteni logisztikai cég vámolja és adja át az Express One-nak, nem postai vonalon jönnek és 12-14 napon belül itt van.
-
Beni2360
félisten
Nagyon tepernek az eladók.
Tegnap délután rendeltem 10 tételt és már most a kinti elosztóban megkapta mind az isz. végül követési számot. Juni 26. írnak. -
mexel
veterán
Köszönöm. Csak ugyanaz a cím, a telefonszám is, csak a név végén van ott a +né.(mint feleség)
Kérdés ezt a kínaiak észreveszik-e, igaz más account os a rendelés. Mindegy, megrendeltem, majd kiderül
Aliexpress selection standard ha jól látom -
V/
Topikgazda
Szerintem csak odabiggyesztették valami tesztszerűségre, próbálják kitalálni mi legyen elsejétől
De talán valahogy így fog látszani majd amikor élesedik.
ha párom accountjáról is rendelek ugyanonnan ugyanazt csak a név változik, de a címünk ugyanaz, nem fogják összevonni a rendeléseket és nem fogják vámolni itthon?Milyen szállítási mód van megadva? De a vámolás csomagonként történik, a hozzátartozók csomagja nem tartoznak egybe vámjogilag, sem kézbesítés jogilag.
-
V/
Topikgazda
Szerintem csak odabiggyesztették valami tesztszerűségre, próbálják kitalálni mi legyen elsejétől
De talán valahogy így fog látszani majd amikor élesedik.
ha párom accountjáról is rendelek ugyanonnan ugyanazt csak a név változik, de a címünk ugyanaz, nem fogják összevonni a rendeléseket és nem fogják vámolni itthon?Az AliExpress van kötelezve az IOSS-ban való részvétele miatt 150 €-ig beszedni az áfát és a 3 €-os tételes vámot 2026 július 1-től. Nem az AliExpress eladóknak kell egyedileg csinálni, hiszen nem az ő dolguk.
Nincs mit tesztelni így. Az összesítő oldalon a termék árát kell megemelni a 3 €-os vámmal, úgy hogy csak egy darab tételre vonatkozzon ha a nettó értéke 150 € alatti. Ha több dolog van a kosárban és egyben fizeti akkor tétel soronként kell 3-3 €. A termék ára, a szállítási költség és a tételes vám alapján kell kiszámolni a megfelelő mértékű áfát és azt hozzáadva beszedni a össz árat. Egyben megy be a vám és az áfa az illetékes EU-s adóhivatalhoz, még szét sem kell bontani.
Tehát vagy minden eladó minden termékénél működik vagy nem működik. Maradjunk annyiban ha idő előtt szednék be azért megfogják őket bírságolni és vissza kell adniuk a pénzt, még Kínában is a jogszabályoknak van hatályba lépési dátuma, nem lehet azon dátum előtt foganatosítani.
Vagy 50 terméket különböző kategóriában és a 150 €-os értékhatár alatt megnéztem és nem találkoztam ilyennel. Nem foglalkozom már vele, mert értelmetlen.
-
mexel
veterán
Szerintem csak odabiggyesztették valami tesztszerűségre, próbálják kitalálni mi legyen elsejétől
De talán valahogy így fog látszani majd amikor élesedik.
ha párom accountjáról is rendelek ugyanonnan ugyanazt csak a név változik, de a címünk ugyanaz, nem fogják összevonni a rendeléseket és nem fogják vámolni itthon? -
V/
Topikgazda
Sajnos még így is ez volt a legolcsóbb mert free shipping volt ami a többieknél több lenne, és olyan kereskedőknél is ott van ez a tétel akiktől régóta vásárolok, nagy nevűek. Azt hiszem ezt le kell nyelnem, muszáj rendelnem. Előbb kellett volna, de 3 hete sokallottam a megemelt ( ahogy fentebb is írták) árakat, kb 50%-os emelést láttam pár tételnél. Gondoltam csak a szokásos ide-oda ugrálás, majd lemegy, de nem úgy tűnik.
Értem, bármit kamuzik vedd meg, mert arányaiban ugyanannyit fizetsz mintha nem mókol a számokkal. Nekem a tételes vámmal 42,64 USD áfa jön ki és 165,6 USD végösszeg, így te ennél kevesebbet fizetnél.
Bár nem értem akárhogy számolom 21% az áfa ennél a tételnél, nem 27% -
mexel
veterán
Sajnos még így is ez volt a legolcsóbb mert free shipping volt ami a többieknél több lenne, és olyan kereskedőknél is ott van ez a tétel akiktől régóta vásárolok, nagy nevűek. Azt hiszem ezt le kell nyelnem, muszáj rendelnem. Előbb kellett volna, de 3 hete sokallottam a megemelt ( ahogy fentebb is írták) árakat, kb 50%-os emelést láttam pár tételnél. Gondoltam csak a szokásos ide-oda ugrálás, majd lemegy, de nem úgy tűnik.
Érdekes. Beléptünk párom accountjával is és ott ugyanaz a tétel ugyanattól a kereskedőtől nem írja ki ezt a TAX-ot, ott nem számolja, viszont a végösszeg ugyanannyi lesz, valami kedvezményt bnem von le
Ügyesek. Sajna most 139 dollár helyett csak 149-nél ad 20 dollárt kedvezményt így a drágább terméket kell vennem mert ami olcsóbb arra nem kapok. 
-
mexel
veterán
Sajnos még így is ez volt a legolcsóbb mert free shipping volt ami a többieknél több lenne, és olyan kereskedőknél is ott van ez a tétel akiktől régóta vásárolok, nagy nevűek. Azt hiszem ezt le kell nyelnem, muszáj rendelnem. Előbb kellett volna, de 3 hete sokallottam a megemelt ( ahogy fentebb is írták) árakat, kb 50%-os emelést láttam pár tételnél. Gondoltam csak a szokásos ide-oda ugrálás, majd lemegy, de nem úgy tűnik.
-
V/
Topikgazda
Közben előkerült az téma amit említesz, de zagyvaság az egész ha valaminek a várható kézbesítési ideje június 23-29 akkor egy most és akkor még nemlétező valamit nem lehet előre beszedni.
De ezek így baromságok
Levon valami áfa kiigazítást -14,21 $ erre ez a szöveg:Az EU-n kívülről szállított, 150 euró feletti értékű megrendelésekre az EU-ba történő behozatalkor áfa vonatkozik. A megrendelés árát úgy módosítottuk, hogy az tükrözze az áfa vámhatóságnál történő későbbi beszedését. Javasoljuk, hogy a szállítási és adófizetési feltételeket (áfa, vámok, ügynöki díjak stb.) egyeztesse az eladóval.
Orders shipped from outside of EU with a goods value above EUR150 will be subject to VAT upon importation into the EU. The price of your order has been adjusted to reflect a later collection of VAT at the customs. You are encouraged to confirm the logistics and tax payment arrangement (for VAT, duties, agent fees, etc.) with the seller.

Aztán TAX-ol

VAT included in your order From 1 July 2021, all marketplaces are required by EU law to collect Value-Added Tax (VAT) and remit to the competent tax authority under certain circumstances. The VAT rate may vary depending on the destination country for your order and the type of goods purchased. For more information, please visit our Help Center. VAT US $0.00
De erre a tételre 18,04 $ a 27% áfa, 18,94 lenne ha van a 3 €-os fix vám és 72,16 USD-t kell fizetni a Sub total-nál.
Több tétel néztem, nincs változás, ez az eladó kavar be feleslegesen,
nem kell tőle vásárolni mert ez csalás.

-
mexel
veterán
Közben előkerült az téma amit említesz, de zagyvaság az egész ha valaminek a várható kézbesítési ideje június 23-29 akkor egy most és akkor még nemlétező valamit nem lehet előre beszedni.
De ezek így baromságok
Levon valami áfa kiigazítást -14,21 $ erre ez a szöveg:Az EU-n kívülről szállított, 150 euró feletti értékű megrendelésekre az EU-ba történő behozatalkor áfa vonatkozik. A megrendelés árát úgy módosítottuk, hogy az tükrözze az áfa vámhatóságnál történő későbbi beszedését. Javasoljuk, hogy a szállítási és adófizetési feltételeket (áfa, vámok, ügynöki díjak stb.) egyeztesse az eladóval.
Orders shipped from outside of EU with a goods value above EUR150 will be subject to VAT upon importation into the EU. The price of your order has been adjusted to reflect a later collection of VAT at the customs. You are encouraged to confirm the logistics and tax payment arrangement (for VAT, duties, agent fees, etc.) with the seller.

Aztán TAX-ol

VAT included in your order From 1 July 2021, all marketplaces are required by EU law to collect Value-Added Tax (VAT) and remit to the competent tax authority under certain circumstances. The VAT rate may vary depending on the destination country for your order and the type of goods purchased. For more information, please visit our Help Center. VAT US $0.00
De erre a tételre 18,04 $ a 27% áfa, 18,94 lenne ha van a 3 €-os fix vám és 72,16 USD-t kell fizetni a Sub total-nál.
Nekem is baromságnak tűnik csak jeleztem hogy már ott van valami amit eddig nem láttam
De többet fizettem a végén mint anélkül -
V/
Topikgazda
Kiegészítő is van, gondolom ugyanígy csinálja.
Köszi ezt az ötletet, elfelejtem mindig hogy van ilyen is, mert nem Chrome-ot használok.
-
V/
Topikgazda
Eddig mintha nem láttam volna, a fizetés előtt az utolsó sor, TAX. 32 dollár, pluaz 3, x dollár és amagyarázat hogy júli 1 től az euban fizetni kell. Talán már fizettetik is aminél úgy gondolják nem érkezik meg elseje előtt?
Valami ilyen:
Tax total: US $32.94
DetailGroup1: Tax total US $3.42
Duty: US $3.42Közben előkerült az téma amit említesz, de zagyvaság az egész ha valaminek a várható kézbesítési ideje június 23-29 akkor egy most és akkor még nemlétező valamit nem lehet előre beszedni.
De ezek így baromságok
Levon valami áfa kiigazítást -14,21 $ erre ez a szöveg:Az EU-n kívülről szállított, 150 euró feletti értékű megrendelésekre az EU-ba történő behozatalkor áfa vonatkozik. A megrendelés árát úgy módosítottuk, hogy az tükrözze az áfa vámhatóságnál történő későbbi beszedését. Javasoljuk, hogy a szállítási és adófizetési feltételeket (áfa, vámok, ügynöki díjak stb.) egyeztesse az eladóval.
Orders shipped from outside of EU with a goods value above EUR150 will be subject to VAT upon importation into the EU. The price of your order has been adjusted to reflect a later collection of VAT at the customs. You are encouraged to confirm the logistics and tax payment arrangement (for VAT, duties, agent fees, etc.) with the seller.

Aztán TAX-ol

VAT included in your order From 1 July 2021, all marketplaces are required by EU law to collect Value-Added Tax (VAT) and remit to the competent tax authority under certain circumstances. The VAT rate may vary depending on the destination country for your order and the type of goods purchased. For more information, please visit our Help Center. VAT US $0.00
De erre a tételre 18,04 $ a 27% áfa, 18,94 lenne ha van a 3 €-os fix vám és 72,16 USD-t kell fizetni a Sub total-nál.
-
martongunar
aktív tag
Nem volt olyan választás
ez van régóta
A keresési bélyegképek alatt látható a Ship from EU-s dolog

És ezt próbáld meg esetleg, az Összefoglalóból szedtem
EU-s raktáras eladó keresése:
Csinálsz egy keresést és a link végét kiegészíted az alábbiak közül valamelyikkel:
&shipFromCountry=DE
&shipFromCountry=ES
&shipFromCountry=FR
&shipFromCountry=IT
&shipFromCountry=CZ
&shipFromCountry=PL
Az ország kód az nagybetűs legyen.
Beírod hogy tablet
Erre ez lesz a címsorban:
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210620041531&SearchText=tablet
Lengyelből szállító kell akkor:
A címsor végére illeszd be ahol keresni szeretnél
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210620041531&SearchText=tablet&shipFromCountry=PL
A beillesztés után F5-el frissíted a képernyőt. Ez böngészőben működik.Kiegészítő is van, gondolom ugyanígy csinálja.
-
mexel
veterán
Nem volt olyan választás
ez van régóta
A keresési bélyegképek alatt látható a Ship from EU-s dolog

És ezt próbáld meg esetleg, az Összefoglalóból szedtem
EU-s raktáras eladó keresése:
Csinálsz egy keresést és a link végét kiegészíted az alábbiak közül valamelyikkel:
&shipFromCountry=DE
&shipFromCountry=ES
&shipFromCountry=FR
&shipFromCountry=IT
&shipFromCountry=CZ
&shipFromCountry=PL
Az ország kód az nagybetűs legyen.
Beírod hogy tablet
Erre ez lesz a címsorban:
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210620041531&SearchText=tablet
Lengyelből szállító kell akkor:
A címsor végére illeszd be ahol keresni szeretnél
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210620041531&SearchText=tablet&shipFromCountry=PL
A beillesztés után F5-el frissíted a képernyőt. Ez böngészőben működik.Köszönöm!
-
mexel
veterán
Az előbb másoltam ki onnan ezt az összeget, kipróbáltam még egy termékre és ott van:
-
V/
Topikgazda
Nem volt olyan választás
ez van régóta
A keresési bélyegképek alatt látható a Ship from EU-s dolog

És ezt próbáld meg esetleg, az Összefoglalóból szedtem
EU-s raktáras eladó keresése:
Csinálsz egy keresést és a link végét kiegészíted az alábbiak közül valamelyikkel:
&shipFromCountry=DE
&shipFromCountry=ES
&shipFromCountry=FR
&shipFromCountry=IT
&shipFromCountry=CZ
&shipFromCountry=PL
Az ország kód az nagybetűs legyen.
Beírod hogy tablet
Erre ez lesz a címsorban:
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210620041531&SearchText=tablet
Lengyelből szállító kell akkor:
A címsor végére illeszd be ahol keresni szeretnél
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210620041531&SearchText=tablet&shipFromCountry=PL
A beillesztés után F5-el frissíted a képernyőt. Ez böngészőben működik. -
mexel
veterán
Régebben volt valami választási lehetőség hogy eu raktáras szállítást válasszak ki de most hungary/china vanm csak amit látok. Találtam egy eu raktáras lehetőséget véletlenül, de ugyanannyi mint kínából de csak ha 10 db-ot veszek. Ez nem az igazi
-
V/
Topikgazda
Eddig mintha nem láttam volna, a fizetés előtt az utolsó sor, TAX. 32 dollár, pluaz 3, x dollár és amagyarázat hogy júli 1 től az euban fizetni kell. Talán már fizettetik is aminél úgy gondolják nem érkezik meg elseje előtt?
Valami ilyen:
Tax total: US $32.94
DetailGroup1: Tax total US $3.42
Duty: US $3.42Tévedsz, ma vásároltam nincs ott semmi ilyesmi.
Nem is lehet mert még a régi szabályok az érvényesek, tehát vámmentes a 150 € alatti beszerzés.
Amit te írsz olyan szöveghasználatot még nem láttam az Aliexpress-en és nem 10,3 % az áfa
És fix 3 € a vám ami 3,31 USD most.
,3 -
Malachi
veterán
Eddig mintha nem láttam volna, a fizetés előtt az utolsó sor, TAX. 32 dollár, pluaz 3, x dollár és amagyarázat hogy júli 1 től az euban fizetni kell. Talán már fizettetik is aminél úgy gondolják nem érkezik meg elseje előtt?
Valami ilyen:
Tax total: US $32.94
DetailGroup1: Tax total US $3.42
Duty: US $3.42Én tegnap vásároltam pár filléres és nem filléres tételt, ha jól figyeltem még semmit nem vontak. Bár a várható szállítás még bőven június.
-
voiron
újonc
A baj az, hogy hiába erősödött vagy ~40 forintot a HUF az USD-hez képest, megnézve egy-két terméket, és összevetve a tavaly nyári árával, semmivel sem lett olcsóbb, vagy még drágább is lett. Így meg nem sok kedve van az embernek költekezni... Kíváncsi leszek mi lesz majd az új VÁM szabályok bevezetése után. Ha teljesen át lesz hárítva az egész, akkor lehet tényleg elérik a célt, és be is hal ez az Ali-s kereskedés.
Idén március 10.-én ~340-es USD mellett vettem egy rádiót 11600 Ft-ért, most ugyanaz 15k HUF lenne. Mindkettő kuponos ár. Tavaly nyáron vettem routert ~40k HUF körül, most ugyanazért 55-56k HUF-t kérnek el. A store meg küld hozzá egy személyes kupont az appban, 320 forintért. A filléres kacatok szintén eltűntek, már bundle deals-ben is nehéz összerakni úgy egy pakkot, hogy ne kerüljön legalább 5000 forintba. Van ám infla az Ali-n is rendesen!
A szállítási költségek rendesen emelkednek + jön ez az adó is. Nyilván nem hirtelen emelést akartak, hanem elnyújtottan azt annyira nem érzi fájdalmasnak a felhasználó. Mondjuk az is nonszensz, hogy mindenféle apró filléres kacatot külön becsomagolnak és repülővel hordanak Európába.
-
voiron
újonc
-
mexel
veterán
Eddig mintha nem láttam volna, a fizetés előtt az utolsó sor, TAX. 32 dollár, pluaz 3, x dollár és amagyarázat hogy júli 1 től az euban fizetni kell. Talán már fizettetik is aminél úgy gondolják nem érkezik meg elseje előtt?
Valami ilyen:
Tax total: US $32.94
DetailGroup1: Tax total US $3.42
Duty: US $3.42 -
V/
Topikgazda
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
A baj az, hogy hiába erősödött vagy ~40 forintot a HUF az USD-hez képest, megnézve egy-két terméket, és összevetve a tavaly nyári árával, semmivel sem lett olcsóbb, vagy még drágább is lett. Így meg nem sok kedve van az embernek költekezni... Kíváncsi leszek mi lesz majd az új VÁM szabályok bevezetése után. Ha teljesen át lesz hárítva az egész, akkor lehet tényleg elérik a célt, és be is hal ez az Ali-s kereskedés.
Idén március 10.-én ~340-es USD mellett vettem egy rádiót 11600 Ft-ért, most ugyanaz 15k HUF lenne. Mindkettő kuponos ár. Tavaly nyáron vettem routert ~40k HUF körül, most ugyanazért 55-56k HUF-t kérnek el. A store meg küld hozzá egy személyes kupont az appban, 320 forintért. A filléres kacatok szintén eltűntek, már bundle deals-ben is nehéz összerakni úgy egy pakkot, hogy ne kerüljön legalább 5000 forintba. Van ám infla az Ali-n is rendesen!
-
edk-
őstag
Gyengus kuponok ezek. A múltkor nekem jött egy 60/12-es, csak appban felhasználható, az már valami.
-
V/
Topikgazda
-
_mate_
csendes tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
85911 - 85801
85911 - 85801 85800 - 85701 85700 - 85601 85600 - 85501 85500 - 85401 85400 - 85301 85300 - 85201 85200 - 85101 85100 - 85001 85000 - 84901 84900 - 84801 84800 - 84701 84700 - 84601 84600 - 84501 84500 - 84401 84400 - 84301 84300 - 84201 84200 - 84101 84100 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Gazdaság, jog
- AliExpress tapasztalatok
- (kiemelt téma)
● Nézd meg a téma Összefoglalót!
● Használd a gyorskeresőt (jobb felső sarokban van) a kérdés feltevése előtt, előfordulhat, hogy van már rá válasz.
● Ha mégsem találtad meg a választ, kérdezz!
● Ha konkrét termékkel kapcsolatos a kérdés, akkor add meg a linkjét is.
● Ha szállítással kapcsolatos a kérdés, akkor add meg a nyomkövetési azonosítót is.
● A topikban hirdetni nem engedélyezett.
Vám- vagy adócsalással, az AliExpress szabályainak kijátszásával kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a fórumon!
- DJI RONIN RS3 Mini gimbal stabilizáló
- Sony ECM-W2BT prémium kategóriás Bluetooth mikrofon vlogoláshoz
- LENOVO ThinkPad 10 (2 az 1-ben) 10.1",FHD+,IPS,N4100 CPU,8GB RAM,128GB SSD,WIN11,LTE,TOUCH
- Intel Core i9-14900KS 24-Core 3.2GHz LGA1700 Box (36M Cache, up to 6.20 GHz) Processzor!
- ASUS ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE Alaplap
- Apple Watch Series 10 42MM 94% (1év Garancia)
- 290 - Lenovo Legion 9 (18IAX10) - Intel Core U9 275HX, RTX 5090
- Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 6/16GB/512GB /2 év garancia
- AKCIÓ! Dell XPS 13 9305 13 FHD üzleti notebook -i5 1135G7 8GB DDR4 512GB SSD Intel IRIS XE W11
- HIBÁTLAN iPhone 16 Pro Max 256GB Desert Titanium -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5567, 91% AKKSI
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





mentek is a kukába jön mástól! Köszi!
ha már felszámolják akkor csalnak, valami nem jól megy még az AliExpress fizetési beállításoknál, csak azt nem tudom hogy miért engedik hogy az eladók élőben teszteljenek a mi kárunkra.






Én azokkal az adatokkal dolgoztam, amit az aliexpress mutatott számomra.


nem kell tőle vásárolni mert ez csalás.





,3

