Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    válasz dhrbikes #6738 üzenetére

    A szoftverfejlesztés egy elég mostoha dolog, van egy úgynevezett technical debt. Ez azt jelenti, hogy fejleszted a szoftvered (jelen esetben mondjatjuk, hogy kb 9-10-es verzió óta hozzáadnak, az már úgy nézett ki ahogy ma kinéz a szoftver) és görgeted magaddal a régi verzók technológiai problémáit. Minél tovább görgeted annál valószínűtlenebb, hogy meg tudod oldani a problémáit. Ha a szoftver teljes alapja olyan elemeken nyugszik amik nem többszálú végrehajtásra íródtak akkor egy idő után lehetetlen teljes újraírás nélkül ezt fejleszteni.
    Ez nem érint mindent, mert sok dolog modulszerűen kapcsolódik külön végrehajtási folyamattal (pl a render motor, hogy csak egy példát mondjak). Ezért láthatod azt, hogy néhány dolog pörög forog, másik dolgok pedig egy processzor magot nyomnak 15% terheltségen és nem érted mi limitálja a szoftver sebességét.
    Megtehetnék, hogy ráfekszenek és megoldják ezt, de akkor nem lenne menő prezi a következő év elején, hogy mennyi új funkciót kapott a szoftver amiket senki sem kért :D

    Ez nem egyedi problémája az archicad-nek, az összes régi fejlesztésű szoftver szenved tőle beleértve a rivális revitet is.

    Szóval a válasz a kérdésedre, hogy bizonyos funkciók valszeg soha nem lesznek többszálúak, hacsak nem változtat a cég a szoftverkiadási stratégián és a fejlesztési prioritásokon.

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • copass

    veterán

    válasz dhrbikes #6738 üzenetére

    elég régóta használja már a többmagot...szerkesztésnél mindig az egymagra eső órajel számít.
    hiába van 12 mag 3,0 GHz, a 8 mag 4,5 GHz-el el fogja picsázni szerkesztéskor.
    csak rendernél előny a több mag, mivel ott minden mag 100%-on fog pörögni.

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Új hozzászólás Aktív témák