Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #40790 üzenetére

    Köszönöm válaszod! Nekem ez akkor lesz, ha jó dolgomban nem tudom mit csináljak a pízemmel. meg a full size router plane a VERITAStól 150 euróért. Lehet ezek nélkül is szép dolgokat alkotni. Azt azért hozzáteszem, hogy mindkét szerszám tetszik nem is kicsit. Lehet hasonlítok a szülőre aki a második edzés után megkérdezi a gyermeke edzőjétől, hogy na mi van? mehet a srác jövőre az olimpiára?

  • generatoros

    tag

    Nem értem miért csinálnak még alu-ból tekercselt motorokat? Azonos teljesítményhez nagyobb a helyigénye. Tekercselt állórésznél talán, még elmenne. A forgórésznél alkalmazva: nem találok szavakat a minősítésre. Azt sem tudom, hogy az említett gépnél melyk eset áll fenn? Az olvasatom szerint a forgórészről van szó. A fő baj az lehet, hogy a kommutátor valőszínű vörösréz és a két fémet össze kell kötni ,ami nehezen megodható sem a forrasztásos sem a "stáholásos"megoldást nem egyformán viseli a két fém. A galvánelem hatásról ne is beszéljünk. A csak vörösrézből készült forgórész ( tekercs, kollektor ) is hordoz hibaszázalékot.

  • generatoros

    tag

    Szép napot mindenkinek! A Güde1200E felsőmaróval kapcsolatos tapasztalatokról érdeklődnék, ha van valakinek ilyen? Köszi előre is.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #41191 üzenetére

    Kedves uram maga egyre jobban ír. Hagyja a mosott fát másra és engem vigyen fel a padlásra. Az akácfáról nekem az a véleményem, hogy nem parkettának való. Valószínű meglepetést okozok, a gondolatommal, amikor azt mondom, hogy a pesti kölök már ált iskolás korában is észrevett dolgokat és most eszembejutnak a gyerekként látott osztálytársak, akik olyan lakásban laktak ahol tölgy parketta vot. Aztán az is előjön amikor a 80 milliós lakását mutatta meg a barátom és büszkén mondta, hogy akácparketta van mindenhol ahol a melegséget kell sugallja a dizájn. Na és most jön az én elképzelésem érzetem a melegségről----semmilyen fafajta, parketta formában---- nem adta ezt, csak is a tölgy. Az akácot nem 50 vagy száz éve fedezték fel és mégsem volt elterjedve parketta formában. A kastélyokat is tetszik emliteni, hát ott is a tölgy volt zömében. Abban igazad van, hogy izlés kérdése is ez a téma, de vannak olyan dolgok amit én úgy hívok, hogy örök divat. Azt híszem leírtam párszor a bp Vi. ker anker köz és Gödrös mühely: Stilbútor asztalos és csak tölgyfából dolgozott. Évekig száradó gyönyörű anyagból az emberek talán nemis asztalosok hanem csiszoló emberek voltak. A hatvanas évek mo-i menői voltak a megrendelők, egyetemi tanárok, olimpiai bajnokok, orvos profeszorok, színészek. Lehet ,őskövület vagyok amikor azt mondom, hogy volt idő amikor egy bútor a helyére került és sok sok évig ott is maradt, én ílyen helyen nöttem fel. A másik gondolatom egy kérdés: miért csodáljuk a japán mestereket sokszor túlzottan? Mo-on is éltek emberek akik hasonló módon a szakma mesterei voltak.Kétszárnyú ablak szatmárban láttam--45°-ban vágott illesztés ott ahol a két függőleges összezár mm pontosan.---légszigetelés?---- Sorolhatnám , de nem teszem, hiszen a tölgyfa hódolatomnak akartam áldozni. Ja még annyit hozzá teszek, hogy azok az általam felmagasztalt mesterek valószínű, hogy nem a tüzéptelepen vagya kispistajóskakft -től vásárolt anyagból készítették a remekműveiket.

  • generatoros

    tag

    válasz generatoros #41197 üzenetére

    Ja és még ez lemaradt. Minek írkálok én, amikor a mai világ arról szól, hogy milyen szép a famintázatu márvány lap, ami persze csak utánzat, de ez senkit nem érdekel, és a marha nép megveszi mert olcsó. Ami még borzalmasabb, hogy iskolázott emberkék, még meg is veszik mint valami szép dolgot. A non plusz ultra pedíg a dologban, hogy ezek a kiművelt emberfők sok esetben a szerelmetes féltve örzött, nevelt , szeretett , édes kicsi gyermekeink.Szerencsés aki ezt kitudta védeni és normális gyerekei vannak

  • generatoros

    tag

    válasz MrThompsoN #42386 üzenetére

    A márkáról nincs jó véleményem. Solymáron van egy krapek akinél jártam és ezeket forgalmazza, igaz fa talpu acéllemezes kivitelt néztem nála, ami egy kalap ........Amit linkeltél az egy lakatos derékszög, amit elég nehéz furvézer módon megcsinálni, igaz 500mm-es méretben lehet ezt sem tudja pontosan ez a márka , gyanús az ára. Egy ekkora derékszög 20.000 körül van lakatos értelmezésben és, ha pontosat akarsz és akkor nem a japán szuperpontosról beszélek.

  • generatoros

    tag

    válasz Grizzlu #42931 üzenetére

    ez egy jó kérdés. festő rokonommmal volt ez a téma régen. Az ő szakmai véleménye az volt, hogy festés előtt nem szabad nagyon kiszárítani az ajtókat ablakokat, ha még is sikerült akkor először lenoljozni kell és ezután kell festeni. Nos én ezt nem tudtam és kromofágos festékmaratás után agyon csiszolva és 3x alapozva majd lakkozva csináltam egy nagyon szépen mázolt lakást magamnak. Eltelt egy rövid idő és a filungok mentén az összes ajtó festése repedezett lett , az volt a válasz, hogy ez azért lett ilyen mert nagyon kiszáradt a fa és olajozni kellett volna a fát és ez után festeni. ilyen tapasztalatok alapján én úgy gondolom, hogy mindegy milyen festék(vizes vagy szintetikus alap). nem szabad kiszárítani a fát. Mondtam ezeket úgy , hogy nincs szakmai és tudományos alapon megalapozott véleményem, csak valami megélt tapasztalatomat szeretném közkincsé tenni.

  • generatoros

    tag

    válasz Grizzlu #42931 üzenetére

    A faolaj után nem gondolom hogy egyéb rétegek kellenének. méregdrága TUNG olaj 2 rétegben a natur élményt adja felesleges a lakkréteg sem vizes bázis sem szintetikus. a szines festékek ( pl trinát vagy tikkurilla) pedig nem igényelnek mást csak a fa nem teljes kiszárítását. ha tévedek ,remélem megcáfolnak a téma tudós mesterei.

  • generatoros

    tag

    válasz Grizzlu #42934 üzenetére

    Azt hiszem , hogy nem értjük egymást. Bocsi,de abszolút amatőrként , azt gondolom , hogy a faolajozás és a festés az nem egy kategória. Olajozni lehet, akár felület végleges kialakítását is , festés előkészíétishez is, de a kettő az nem ugyanaz. Tehát egy tungolaj kezelés akár végleges felületet is adhat. a lenolaj pedig inkább a festés alapozásra szolgál.amatőrként ez csak egy vvélemény volt , 70 évesen saját elkövetett tapasztalatok alapján.

  • generatoros

    tag

    válasz dudi6 #43219 üzenetére

    Tavaly vettem egy ilyen lidl-s körfűrészt igazi hobbis célra , mert csak 3x használtam. Elég erős és jól is vág. Azt nem tudom, hogy vágáskép és precizitás tekintetében mit lehet elvárni ezektől, van gérvágó és asztali gépem is drága tárcsákkal elégedett vagyok velük. Szerintem nem rossz vétel ez a gép, de én csak műkedvelő vagyok.

  • generatoros

    tag

    válasz pjg #43296 üzenetére

    van ott más is hernyócsavarral rögzítve, ezek a gépek kicsit a förmedvény kategóriába tartoznak. Vegyél egy dunavecsei asztali vagy oszlopos gépet. Használtan is klasszisokkal jobb.

  • generatoros

    tag

    válasz indianjoe23 #43304 üzenetére

    Bocsi! Nem akarok beleszólni a dolgodba, egyszerűen csak féltelek. Ezek a fémhez is alkalmas körfűrésztárcsák inkább valók szálanyagok darabolására és lassú fordulatú gépben használva. Megkockáztatom, hogy faipari gépben nem találsz alkalmas gépet. Vaslemez esetében még a 3000-es fordulat is sok, talán a fele(1000 és 2000 között).

  • generatoros

    tag

    Biztosan tájékozottabb vagy ebben a témában ezért azt kérdezném, hogy faipari kézifűrészbe is alkalmazható?

  • generatoros

    tag

    válasz pali923 #43323 üzenetére

    Ezt , mármint ami a biztonságot illeti el is lehet képzelni. Pár mm csak az átmérője annak a résznek ami forog. A 160mm átmérőjű fűrésztárcsa kézifűrészben és vaslemez vágásra elég necces. Egy nem a legkisebb karos lemezolló való ilyen feladatokra.

  • generatoros

    tag

    válasz Grizzlu #43673 üzenetére

    Nagyon egyetértek. Az építős videókhoz annyit fűznék hozzá, hogy sokszor az az érzésem, nem azokból a darabokból állítják össze a terméket, amit látványosan elkészítenek pár perc alatt, hanem egy nagyon is precíziós gépen készülnek az alkatrészek és a kedves nézők itt esnek a csapdába. Lehet, hogy tévedek, de minden esetre gondolkodóba ejtő kérdés ez.

  • generatoros

    tag

    válasz st6969 #43754 üzenetére

    Ilyen gépeket ( pl.: dunavecsei) 70 ezer alatt ritkán látni a JÓ FOGÁS-on. A tárgyasztal azért ne legyen nagyon rozsdás meg máshol sem. A kolléga az eladó. ezért mondjon Ő árat , ha 25-nél nem mond többet akkor kéresd magad egy kicsit és adjál neki pénzt. A 380 V-os motorja egy üzemi kondival 220V- ról is menni fog.

  • generatoros

    tag

    válasz serfozotibi #43846 üzenetére

    Szia Tibi! Lejárt a dániai kiküldetés vagy ott vetted a házat? A lagzidhoz pedig őszinte szívvel gratulálok.

  • generatoros

    tag

    válasz jimy_l #44699 üzenetére

    Szia ! kérlek ne vedd savazásnak amit mondok. A gyilkos galóca is természetes anyag tehát bió. A terpentín nem halálos méreg, de azért erősen mérgező. Tibinek azért van valami igazsága. Bocsi csak megjegyeztem.

  • generatoros

    tag

    válasz pali923 #44695 üzenetére

    A 400 euros ára azért igen kedvező ennek a gépnek. Az öntvényasztal gondolom aluötvözet( 25kg alapgép súlya). A dewalt szalagfűrészem vezetője hasonló egypontos megoldás, de nagyon stabil. A tolóasztal pedig, ha valóban precíz ( kép alapján annak látszik) akkor igazi főnyeremény. A csendes motor csak hab a tortán. Ügyes vagy, sok szép munkát vele.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #44828 üzenetére

    kár .hogy mostanában ritkábban szólogatsz be ide a fórumra. a japán élezős videó ,egyszerűen fantasztikus, amit a végére produkál, amikor meg áll a kés a kövön az egy csoda. Vagyis az hogy ezt meg tudta csinálni ez a gyerek, mert ugye azt tudjuk, hogy amikor két tökéletes sík felületű ,nedvességet magába be nem szívó anyag között van egy folyadékból alkotott filmréteg az bizony elég erősen összetartja a két anyagot. Pl két üveglapot vizesen csak csúsztatva érdemes külön választani mert inkább eltörik ha egymásra merőlegesen akarjuk a szét választást. Lehet, hogy a kisgyerek semmi máshoz nem ért de amit csinált a videóján az fantasztikus, ezért ,mondja is, hogy a japán kultúra egyedüli a világon. Öregkorom velejárója talán az iskolai találkozókra való járás, ilyen apropóból volt alkalmam találkozni kedves ált iskolás társammal aki Japán honban képviselte kis hazánkat , mint nagykövet. Ő mesélte, hogy a jól elvégzett munka a japán embernek az maga az életöröm, már gyermekkorban arra vannak nevelve, hogy , ha összehajtogatsz egy papírlapot ami valamilyen szabályos derékszögű téglalap akkor a hajtogatás után keletkező mértani síkidom az tökéletesen egyforma legyen. Ugye így már nem is olyan meghökkentő amikor csodáljuk a csodát ami nekik természetes. A másik nagy élmény a cseresznyefa virágzás ünnepének a magyarázata, de erről privátban , ha valakit érdekel.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #44832 üzenetére

    Ahogy ígértem privátban írom a cseresznyevirágzással kapcsolatos élményemet. Az ablak nyitogatás nagyon tetszik. amiket a tanulmányaidról írsz az nekem követhetetlen, én már elmúltam 50 éves és a nálam okosabbak azt mondják, hogy kb 50 ig képes az ember tanulni.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #44836 üzenetére

    szemtelenül fiatal vagy, 68 leszek ma hónap, én is tanulok de csak tőletek.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #44893 üzenetére

    A sima fehér bútorlap az nem lehet jó? A bakelitlemez hogy rögzíthető?

  • generatoros

    tag

    válasz szinimini #44942 üzenetére

    Költői a kérdésed amikor azt kérdezed, hogy mi a reális ára egy kombi gyalunaak amit úgy neveznek , hogy elektra bekum. Nekem ilyen van 1993 as évjárat és tökéletes, igaz sok mindent cseréltem már rajta.Ebben a tábori kategóriában ezegy világszám volt azóta sincs jobb , igaz mi kisemberek túlzott elvárásokat támasztunk neki.Az összes ilyen kategóriáju gép ezt utánozza és mind csak selejt ehhez képest , szerintem ezeknek a gépeknek csak egyedi ára van állapot és felszereltség függvényében. Én 10 éve hosszlyukfúró feltéttel 100- ért vettem és az évek során költöttem rá nem keveset, de ennek ellenére úgy gondolom, hogy van egy jó szerszámom. reális ár nincs nézd meg és dönts persze 300 ért van új de ezek nem olyan jók mint a régiek ezek már a metabo névre hallgatnak. Azt írtam , hogy tábori kategóría és eztazért mertem leírni mert hordozható , akár az őserdőben is használható gépnek hirdették anno- elég öreg vagyok ahhoz, hogy emlékezzek az 1993-as évre. tibi nem kedveli a metabot , de azért ez mellett ő sem tud elmenni, hogy szarnak mondja, . vegyél egy ilyent és szeretni fogod aztán ha kinövöd akkor irány a felder vonal ezzel egyhúron pendülök tibivel

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #44947 üzenetére

    A több rétegű fa az biztos, hogy stabilabb , de a hossz toldott akár stabil akár nem, nekem még lépcső esetében is csúnya. Én nem értem az embereket, vagyonokat elköltenek bútorokra és spórolnak a gyártónak. Jóbarátom 20 éve dicsekedett , hogy 1.5 millió volt a konyha és kiderült akácfa és cseresznyére lazúrozva vagy festve, a fene sem tudja. megkérdeztem, hogy esetleg eredendően cseresznyéből mennyi lett volna? a válasz: 2 millió, na ez nálam kiveri a biztosítékot. Épűlt egy ház , közel 70 millióból telekkel és ehhez képest KOSZOS 500 pénz miatt cserkóra festett akác konyha van benne és természetesen a parketták is akácból igaz az már nincs giccsesítve cserkóra.Arányokat nézve , a tölgy parkett és telibe cserkó konyha , lehet plusz másfél millió , de akkor van egy lehet konzervatív, de szép lakásom és 2 százalék többlet költség.Az egy más kérdés, hogy nekem pl a kőris parkett jobban tetszik. Csak azért mondom a történetet, mert az olyan megoldások, hogy egy nemes fát ami magában, festékek ,lazúrok nélkül is szép, miért kell átfesteni?

  • generatoros

    tag

    válasz szinimini #44960 üzenetére

    Szia! amikor elhatároztam, hogy veszek egy kombigyalut, akkor elég sok kört lefutottam elméleti és gyakorlati értelemben is végül ennél a típusnál maradtam. Tapasztalatok hiányában egy jó nevű gépet vettem elég lepusztult állapotban. indulásnak a 380-as motort átköttetem 220-ra üzemi kondival, így az eredeti 1500w csak 1100w lett áramfelvétel alapján megközelítőleg, tudom nem nagy teljesítmény, de én 1mm-nél nagyobb fogást ritkán használok, de 1.5 mm is vígan megy neki. ezzel egy időben a lábakra vettem gumitappancsokat és recézett behúzótengelyt és 4db müa sikló csapágyat (müa akármit) a továbbító tengelyre is, valamint az előtolást végrehajtó láncot és ehhez a lánckerekeket és a lapos szíjat. Az előző tulaj gondatlanul használta és a behúzóról lenyalódott a rece az egyik végén , mert a késtengelyhez közel van egy terelő vagy védőlemez és ez valamiért kilazulva lekoptatta, a hő hatására megolvadtak a müa -ok is a két végén.a hosszanti bordás szíjat is cseréltem a motor és a késtengely között.A másik bosszantó hiba az volt, hogy a vastagoló asztal alu és egy acéllemez van ráragasztva gyárilag, ami kicsit fellazulhatott és okos gazdája úgy próbálta orvosolni, hogy valami szürke, talán araldit nevű ragasztót tömködött alá. Na én nagy nehézségek árán az alu asztal sérülése és vetemedése nélkül leoperáltam az acéllemezt (0,5mm) és sikerült kivágatnom egy rozsdamentes 2mm vastag tökéletesen sík másik lemezt amit a gyári technológiával felragasztottam ( Ti. az alu és az acéllemez között volt egy ritka szövésű nagyon vékony textil anyag). Aztán amikor nem boldogultam a precízen párhuzamosra vastagoláshoz szükséges beállítással akkor kicseréltem az asztal négy sarkán a sárgarézből készült lapos menetes akármiket(anyákat). Az már csak úri nagyzolás, hogy vettem bele olyan késeket és éklécet amivel a beállítás egy gyönyör. Hiába voltak olyan kések benne (eredeti élezhető)amikben benne volt az a kis horny köszörülve, az éklécben nem volt meg az ellendarab( imbuszkulccsal tekerhető csavar ami olyan kiképzésű hogy a kiálló része, ha úgy tetszik a csavarfej a horonyba illeszkedve tudja emelni süllyeszteni a kést). A kérdésedre válaszolva, ezeket cseréltem. Az évek alatt nagyon megkedveltem ezt az öreg masinát és már nem nagyon érdekel, hogy mennyi pízemben van. Tapasztalatok birtokában ma már jobban megtudnám ítélni, hogy mennyit ér egy ilyen gép.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #44973 üzenetére

    Igen megérte, jól látod, a sok járkálás elég idegőrlő. De amikor valami elkészül és jó akkor azonnal elfelejtem úgy mint a pénzt is amit valamire kiadok. Nehezen adom oda a zsét mindenért, de amikor már birtokomban van valami, soha nem mérlegelem többet, hogy jó boltot csináltam vagy nem.

  • generatoros

    tag

    válasz pacman_123 #45034 üzenetére

    Kapóra jött a Google Drive-od, ezért kérdezném, hogy a japán vésők melyik mestertől vannak? Gondolom, Fíne Tools-tól, ezért ha leírod a cikk számot akkor fogom tudni. Régi vágyam nekem is egy sorozat a japán vésőkből igaz nekem a fecskefarkas csapozáshoz ajánlott készlet kellene, de lehet a tiéd is jó lenne és akkor nem marad bennem, hiányérzet.A másik kérdésem, hogy a forgácsleválasztóhoz készített fa edényed videója ezek szerint az enyészeté lett? Ja és mostanában írtam,hogyan csináltam meg a hc-260-as gyalumat azt azonban nem tudom, hogy a vastagolás után milyen tűréshatáron belül kell lenni a kb 8-9cm széles anyag méretének? Tegnap méregetem és a digitális tolómérő szerint átlag 0,07mm az eltérés a jobb és bal oldal között ( 6és 8 század között mértem) ,eddig ez nekem nem okozott problémát, de amikor említetted a sörös dobozos hézagolást akkor felmerült bennem, hátha ki tudom 0-ra én is hézagolni, de nem tudom hova kell rakni a kis lemezkékből?

  • generatoros

    tag

    El voltam és vagyok a gépem pontosságával, Azt gondolom amit Te is és minél több időt töltök a szerszámaim társaságában annál több a tapasztalat. Azért sem piszkálnék most hozzá mert lehet, ha kiderül hova kell tegyek 0,1mm emelést vagy süllyesztést akkor a másik oldalon lenne az eltérés és lehet több mint most, akkor meg vissza próbálnám állítani a mostani helyzetébe és van esély rá , hogy nem sikerül. Csak a gondolat szintjén merült fel a kérdés mi lenne, ha megpróbálnám. Pacman 123 kolléga mesélt erről a sörös dobozos megoldásról és valóban 0,1mm a cucc , nekem 0,2 trombita (sárgaréz) lemezem van. Azt nem tudom neked megmondani mikor, ami biztos, hogy a másik fórumon (hobbi asztalos). Valószínű Ő is látja majd az érdeklődésünket és válaszolni fog.

  • generatoros

    tag

    válasz Grizzlu #45050 üzenetére

    " én lenni kis görög" talán vannak itt többen akik emlékeznek , Harsányi Gábor nagy sikerű alakítására, A Jó Estét Nyár Jó Estét Szerelem c.-ü filmben.

  • generatoros

    tag

    válasz pacman_123 #45058 üzenetére

    Nagyon jól gondolod. Ugye az nem most volt amikor kihézagoltad a metabodat, de amikor a másik fórumon valaki 0,05mm-es hézagolót keresett akkor ugrott be, ezért szeretném tudni hova kell tenni a lemezkéket, de ne strapáld magad bármikor jó lesz a tájékoztató.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #45060 üzenetére

    Nagyon pipás lettem, mert elég hosszan leírtam az én történetemet evvel a beállítás témával kapcsolatban, de sajnos valami ok folytán nem jelent meg. mindig a piros ok kockára kattintva szokott elmenni a hsz. Most mi történt nem tudom. talán holnap újra próbálom, de félek nem lesz olyan élethű mint ahogy ma sikerült ihletet kapni.

  • generatoros

    tag

    válasz pali923 #45062 üzenetére

    köszönöm valószínű erről van szó de én hal vagyok a gép kezeléshez, ezért mond már el mit csináljak mert egy óra küzdéssel újra írtam, de most sem megy át, de legalább nem törlődött

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #45069 üzenetére

    Köszönöm neked is és Andrásnak is a segítő szándékát,de antitalentum vagyok és nem sikerül a hsz elküldése, ezért , mivel úgy gondolom , hogy másoknak is hasznos lehet az én esetem vagy kálváriám , leírom egy papírra és részletekben próbálom meg megosztani a többiekkel, mert véleményem szerint hasznos lehet a beállítás kapcsán.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #45090 üzenetére

    időkorlát nélkül vagyok belépve, biztosan valami banális dolgot nem tudok és most neki látok leírni amit a történetem és részletekben próbálom majd elküldeni a fórumra.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #45060 üzenetére

    Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rend

  • generatoros

    tag

    válasz generatoros #45100 üzenetére

    fogalmam sincs mi történt ez lett belőle, mármint a jó tanácsokból , bosánat érte.

  • generatoros

    tag

    válasz pacman_123 #45105 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy a metabo-ban is van esetleg a sárgaréz anyákban egy kb M5-ös imbusz csavar, az enyémben vannak és azt gondolom, hogy ezek kiváltják a lemezes hézagolást. A sok fejtörést okozó szerelés azért hasznos volt, legalább örökre megtanultam a sorrendet( asztalok síkban legyenek ---első lépés). A számítógép kezelést unokaöcskössel majd átbeszélem.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #45107 üzenetére

    Köszönöm az elismerést. Van abban valami, hogy szeretnek a gépeim, de először én szerettem Őket. A Dewalt szalagfűrészemet is hasonlóan sok sok ideg tartott belőni. egyszer talán azt is közkincsé teszem.

  • generatoros

    tag

    válasz kavalkád #45165 üzenetére

    Szerintem a Paliszander elég jó dolgokat árul de nem a barkácsolóknak tetsző árakon és ő is mint a nagy cégek elég kacifántos honlapon jelenik meg( regisztrációhoz köti az árakat, nekem ez nem tetszik és főleg úgy, hogy áfa nélküli árakat ad meg). Ennél a merülőfűrésznél pl olyan fotót mutat ahol van 2db vezető sín is de nem egyértelműsíti, hogy az árban benne van vagy ezt külön vedd meg, általában 3db azért kelleni szokott. A kérdésedre azt válaszolnám, hogy a triton az egy jó közép kategória és áfával két sínnel nagyon jó ár lenne, de áfa és minimum 3 vezetővel lehet 100.000ft fölé is szaladhat mire hazakerül.

  • generatoros

    tag

    válasz pali923 #45167 üzenetére

    Jól tetted, hogy be linkelted őket, mert az ipari felhasználóknak hasznos lehet. Szalagfűrész vásárlásom előtt jártam én is így, rászántam magam egy előzőleg kinézett gép megvételére de amikor mentem a pénzel a zsebembe már nem volt meg és helyette ajánlottak egy ismeretlen távol-keleti akármit, de ár még nem volt, na akkor le is írtam őket.

  • generatoros

    tag

    Extol szalagcsiszoló gép 15.290ft extreme digitál-nál. Black- Decker Ka88 Mall.hu-nál 24.690ft. Szerintetek melyik a jobb választás. A 9.400ft-on kívűl még mi a lényegi különbség?

    [ Szerkesztve ]

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #45170 üzenetére

    Hát igen a 75mm szélesség elég karcsú és a vékonyka első kerekek nekem is gondolatokat ébresztenek. A jófogásról nekem még sose sikerült a vásárlás, amikor ritkán látok valami jobb vételi lehetőséget arról mindíg lemaradok.

  • generatoros

    tag

    válasz pali923 #45175 üzenetére

    milyen márka a mostani szalagcsiszolód? Amit Tibi ajánlott az lehet tényleg jobb lenne, persze inkább újonnan ,2500ft-al adja olcsóbban a pacák és lehet a sok szalag meg használt és még menjek el érte benzinpénz stb ezt meg ingyen hozzák és van 3 év gari. A koffer pedig a boltban olcsóbb ami nekem nem is kell. a 100mm széles az meg lehet már sok egy kicsit, valószínű megveszek egy makita 9911-et, ha nem hallok valami jobb lehetőségről. ja és túl sokat azért nem akarok ilyen gépre költeni 80-100 e nekem nem éri meg. 24 vagy 32 az már édes mindegy

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák