Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crazyman33

    senior tag

    válasz luciferc #5075 üzenetére

    Szerintem nem lesz könnyű döntened, mert sok fajta választ kapsz majd. Ahány ház annyi...
    Ahányszor új műhelyfőnököt kapunk annyiszor másképp gondolják a megvalósítást. Sosem azt nézi mi a gyorsabb, egyszerűbb a dolgozó számára, hanem azt hogy ő hogy szokta az íróasztal mögött. hehe
    Ettől függetlenül leírom én is az én verzámat.

    1. Itt gondolom az alsó elemekre gondolsz. (Ugyanis a felsők az függesztővasalattól függ hogy a hátlap a falon van-e.) Egyszerű farost lemez, vagy hdf a hátlap. Lőve - szögelve, nem látszó oldalnál felesleges falcolni, szerintem. Az alsó elemeket én mindig visszaállítom 30 - 40 mm-t a faltól. Ez sok esetben megoldja az esetleges derékszögi vagy egyenetlen fal problémákat. Tudsz játszani a szekrényekkel ha éppen zár vagy akár nyit a sarok (már ha "L" alakú a konyha). Persze a látszó oldalakat (mondjuk végzáró oldal) falig engedem. De ott sem nútolom a hátfalat, simán neki engedem és egy léccel fixálom (gyorsabb, egyszerűbb, nem látszik).

    2. Szintezőláb. Jól gondolod. Nagyon megkönnyíti a beállítást. A lábazat ha színazonos a korpusszal akkor természetesen abból az anyagból megoldható. Vagy akár festett, zsugorfóliázott mdf, furnéros, stb. Soha nem kerestem még szálban pont ugyanolyan színűt, minek is ha szabod/szabják, két csikkal többet tolnak le és kész.
    A vízzárásra én lábléc gumit alkalmazok mindig. Ezt szálban lehet kapni és simán ráhúzod a lábazatra. Műanyag, és van egy kis gumi része ami ráül a taposóra, még a fugákba is.
    A rögzités attól függ ki mit akar. Ha fix akkor simán az elemek fenekéhez csavarozom 4X50-60 csavarral. Ha kivehető kell akkor erre találták ki a lábazati klippet. A műanyagszintező lábakhoz kapható, a lábazat belső oldalára csavarozod fel és egyszerűen rápattintod.

    3. A lábazatot 90%-ban 150 mm csinálok, de min. 100 mm. Ez függ a látványtól is. Kis konyhánál brutálul néz ki a 150, míg nagy konyhánál olyan fura a 100, szerintem. A szintező lábak állíthatók, így bizonyos határokon belül olyat csinálsz amilyet akarsz. Ja, és ha van benne szellőzőrács akkor az is meghatározó lehet.

    4. Ez megint olyan hogy milyen lesz a világítás. Ha süllyesztett a felső elemek aljában akkor egyszerű. Mivel dupla fenék kell a légrés miatt, ebben elvezethető a vezeték. Ha külsö lámpák vannak akkor azt mindig hagyom hogy a villanyszerelő oldja meg.

    5. Létezik, golyós teleszkópban. Persze kérdés, hogy van-e olyan méretben ami neked kell.

    6. Hézag. Egymás alatt (legyen az ajtó v. fiókelő) mindig 3 mm-t hagyok. (De ez már nem igaz a munkalap és a felső fiókelő köztre.) függőleges köznek is 3 - 4 mm-t szoktam hagyni.

    7. Megfelelő. Melyik a szokásosabb? 90-es évek végén csak a 28-ast alkalmaztam, hol volt akkor még 38-as, hehe. Manapság főleg a minimál dízájnnál sokszor a 38-ast használom, de még mindig a 28 az elterjedtebb.

    8. Egy szépen kialakított sablonnal és egy szintezőmarókéssel simán kivitelezhető. Szerintem is szebb. De ugye ha nincs derékszögbe a falsarok akkor vagy a maráson csalsz hogy csukjon vagy nyisson a pult, vagy még eltakarható a vizzáróval, vagy...
    Szóval pultfordítóval egyszerűbb játszani.

    9. A munkalap élét én mindig 40mm-re állítom előre a korpusztól.

    Ha bármiről kell kép, szólj és dobok fel. Vagy ha valami nem tiszta .

    [ Szerkesztve ]

    Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

  • Crazyman33

    senior tag

    válasz luciferc #5078 üzenetére

    Igazán nincs mit.

    Nálam valóban nincs olyan hogy csak az jó amit én mondok, mindig tanul az ember. Meghallgatok más véleményt is.

    1. Nem. Max. abban az esetben ha valami oknál fogva nyitott ajtónál megdőlne előre. Amúgy a pult összefogja , az a falnak ütközik. Még részegen sem sikerült elrántanom soha. höhö

    3. Nem olyan nagy az. Szintezőlábban én 100 - 120 - 150 mm használok, mínuszban és pluszban ez állítható valamennyit. A drágább fajta végig menetes és bárhol vágható vasfűrésszel ha nagyon muszáj. Privátban küldök képet a 150-ről.

    6. Ez is sok mindentől függ. Vagy 5mm vagy 10 mm. Egyszerű görgős fiókteleszkópnál ahogy húzod ki a fiókot 4 mm-t emeli. Ekkor nem baj ha nem ér a pulthoz.

    9. Jól érted.

    Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

  • Crazyman33

    senior tag

    válasz luciferc #5085 üzenetére

    Az rajta van hogy max mekkora ajtót rakhatsz rá, Persze akkora legyen mint a mellette lévő, és lenyiljon. Tudod az lefordul a gép alá. Ha meg van az ajtó magasság és a pult magasság, és géprajz Akkor már tök egyszerű kiszámolni hogy vágni kell vagy nem a lábazatot. Amikor azt írod minimális akkor arra érted hogy az a minimális lábazatmagasság amikor még nem kell vágni a lábazatot és elfordul az ajtó? Ilyet nem fogsz találni rajta.

    Nem fordulhat elő hogy nem éri el. Hogy ne érné el, csak fel kell emelni. hehe
    Nem találkoztam még olyan mosogatógéppel amit ne tudtam volna felnyomni a pult aljáig. Az általános a 900 mm-es pult magasság. Ettől lehet magassabb (sajátom 950) és alacsonyabb (pl. 860). A rajzán az is rajta van mindig hogy max meddig emelhető. Simán betolva tudod emelni a jobb fajtákat, mivel a hátsó lábakat is elől tekered.

    Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5085 üzenetére

    Igen megadják a minimális és maximális lábazatot.

    Mint itt is látszik 60mm-t lehet emelni kb. a mosogatógépek lábán.Ez elég sok m.gépre igaz.
    Azt is mutatják, hogy 100-160mm között kell vhol lenni a lábazatnak.Itt 170-et írnak de ez csillagos, legtöbbször 160mm szokott lenni.
    Ha nem boldogulsz a lábazat kiszámításával akkor sem ha meg van a gép akkor tudok/unk segíteni. A gépet úgy is meg kell venned előre hogy tud mit milyenre csinálj.

    Megtudnád nekem kérdezni milyen típusú az a m.gép aminek lehet 100mm-es lábazatot csinálni?

    Üdv.

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz luciferc #5089 üzenetére

    Üdv
    Alsó sarok elem
    Mosogatós 2ajtós elem
    Valamivel összetettebb
    Sarok kombó haladóknak.
    A "dobozok "közt nem kell távolság hagyni.Az ajtólapok és fiókelőlapok kisebbek mint a szekrények.
    Az ajtók rögzítését (mármint ne nyíljon ki csak ha mi akarjuk) a kivétőpántokkal lehet megoldani.
    Szükségtelen a mágnescsappantyú stb...Sőt vannak becsukódás tompító szerelvények és pántok . .Ha azokat szereled , az ajtólapok nem "csattannak" becsukáskor. Természetesen fiókokhoz is van ilyen szerelvény.
    By

    [ Szerkesztve ]

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • Crazyman33

    senior tag

    válasz luciferc #5093 üzenetére

    Létezik olyan progi.
    Én ezt használom.

    [ Szerkesztve ]

    Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

  • Crazyman33

    senior tag

    válasz luciferc #5095 üzenetére

    Így van, jól érted.
    Ha nincs derékszögben a sarok tudod fordítani, stb. Szóval lehet trükközni, minden elemet össze tudsz frankón huzatni. Lehet a falban akármennyi, akármekkora púp, stb. Elfér mögötte akármilyen kábel, flexicső, stb. Szóval rengeteg előnye van. Sokkal egyszerűbb így szerelni! Aztán a pultot rádobod és összefogja az egészet. Az megint külön téma mit kell csinálni a pulttal ha nincs derékszögbe a falsarok, ha púp van stb.

    És ezt is írtam::Persze a látszó oldalakat (mondjuk végzáró oldal) falig engedem.
    Itt egy kép ez szerintem sok mindent elmagyaráz az általam előzőekben leírtakról:

    Meghívót nem kaptál emilben valamelyik nap?

    A Kitchen ha tetszik és szeretnél vele komolyabban foglalkozni akkor keress meg privátban.

    [ Szerkesztve ]

    Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5093 üzenetére

    Először is elmondanám, hogy én is keresgéltem anno ingyenes látványtervező programokat a neten. Találtam is párat pl. az IKEA-nak is van egy, aztán próbáltam a már említett kitchendraw-t, meg volt még egy és már a praktikernek is van, de már nem izgatnak.
    Legfőbb bajom az volt velük, hogy nem tudtam elég szabadon tervezni, mert mindig meg volt határozva, hogy miből dolgozhatok.
    Ez így nagyon kevés volt az egyedi bútorok tervezéséhez.
    Aztán megtaláltam a sketchup-ot és már mindent megtudok rajzolni méretpontosan.
    Szóval kérdésedre a válasz, hogy rajzolsz egy feneket, ahogy azt tetted is és ha ez megvan akkor group-ba, vagy komponensé foglalod össze. Ez úgy működik hogy három bal klikk a testen és utána jobb klikk menü group/componens. Fontos itt megemlíteni, hogy ha a rajz elkészülte után szeretnél egy anyagkiírást is akkor rögtön komponensé(ne group-pá) alakítsd mert csak abból fog tudni dolgozni a kiegészítő plugin. Ez azért is jobb, mert a group csak simán csoportba foglalja a lapokat amik a testet alkotják, a komponensnek pedig lehet leírása/neve(pl. jobb 3 fenék) és így fog megjelenni a kiírásba is.
    Azért nem tudtál külön szekrényoldalt rajzolni, mert a vonalak és amúgy minden "összeragadt"-t és ezért kell őket groupba vagy komponensbe foglalni.
    Na ugorjunk vissza az elejére ezek a fontos tudnivalókról után. Megvan a fenék komponensé is van foglalva. Mivel komponensbe van foglalva a fenék, így meg kell rajzolnod a fenékre az oldalak alsó kontúrját és kihúzni felfele. Ez után ezeket is komponensbe foglalod és így haladsz szépen sorjába a többi alkatrészekkel.Fontos ha megvan egy alkatrész/test azonnal foglald komponensbe vagy group-ba.
    Ajtók közé 4mm hézagot szoktam rajzolni. Azért is mert könnyebb vele számolni pl. ha két különböző szekrény ajtajai jönnek egymás mellé akkor 2-2mm-rel veszem kisebbre az ajtókat és ha egymás mellé kerülnek meg van a 2x2mm-es =4mm hézagom. Ha 3mm-el számolnék akkor ez esetben 1,5mm-rel kell számolni, de 0,5mm-rel számolni ilyet esetbe nem lehet. Ha anyagkiírást csinálsz akkor és lesz egy olyan méret, pl. hogy 433,5mm, azzal nem tudsz mit csinálni csak kerekíteni.
    Magyarázhatnám még, hogy miért jobb a 4mm mint 3mm, de hidd el jobban jársz a 4mm-el.
    Első körbe ennyi, majd kérdezz.
    Ha nem érthető csinálhatok képet is de inkább mellékelek egy a tervezés elején lévő konyhaszekrényt ami így készült és szerintem letisztul.:)
    Nem mellékelek, mert nem megy a feltöltés, de majd megpróbálom megoldani.

    Üdv.

  • thyeby

    őstag

    válasz luciferc #5093 üzenetére

    Jól közelíted meg a SU-t. Más a filozófiája, ezt kell (és érdemes) elsajátítani. Nagyon jó, ha már kiismerted olyan mélységig, h megoldd magadnak, amire szánod - én már pisilni sem tudnék nélküle.

    Nos:
    Az elemekből építkezés itt is otthonosan fog menni, ha komponensekkel dolgozol. Szokni kell, mert amíg az ember nem ismeri a lehetőségeket és a korlátokat, addig talajtalanul ácsorog olyan kicsi problémák előtt is, h mit hogyan mozgasson a helyére pl. Megvallom, eleinte magam is sokat szenvedtem azzal pl, h "összeragad", aminek nem kellene.
    Mozgatás:
    Nem tudom, milyen szinten állsz a mozgatással, de ha nem tudod a következőt, hát hasznodra lehet:
    Kurzor (crsr) fel-le lenyomva tartása mellett függőleges (kék) irányú elmozdítás vonszolással. Nna, és akkor az ember el ne engedje, míg nincs pont a helyén, mert összeragad. (kezdők dilemmája, én is így görcsöltem kezdetekkor) Elengedheti. egyszerűen begépeli a távolságot (a szám billentyűkkel), és oda kerül. Ha tudod a pontos értéket, már ott is van, ha nem tudod, korrigálhatsz akár ötször is. Crsr left - zöld irány, crsr right piros.
    Sok segítség, ha a "Tape Measure" (mérőszalag) eszközzel megbarátkozol, és nem lustulsz el oda segédvonalat húzni, ahova illeszteni akarsz, ugyanis vonszoláskor "pontosan ráugrik" az objektumod a segédvonalra.
    Legnagyobb segítségként had ajánljam Pozsárkó Csabát alias Gaieus-t a SU fórumon nagy tudása van, gyorsan és mindenben a segítségedre siet, és mindaddig nyomon követ, míg nem sikerült a problémádat megoldanod. (Azzal ne terheld, h kétszer is megkérdezed ugyanazt, ha egyszer már kimerítettétek - csupán azért, mert elfelejtetted. Akkor keresd vissza a beszélgetést inkább.)

    Ha nem adod fel, nem fog téged érdekelni egy idő után semmiféle modulokból építkező kuhenkicsenprogram, mert a SU mindenre alkalmas, mi több fene gyors is vele a tervezés. ACAD-ban többször annyi idő egy rajz elkészítése, és azt se lehet megtanulni egy-két nap alatt korrektül használni.

    Jó munkát!

    Több fa van, mint asztalos!

  • Winner_hun

    félisten

    válasz luciferc #5115 üzenetére

    Itt élzárás.

    [ Szerkesztve ]

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5114 üzenetére

    1.Ezen még sokat nem gondolkodtam, de pl. az egyik oka hogy a szekrény alján nem látsz egy plusz felesleges élt ami ráadásul le is kell zárni vmi élzáróval. Ezek után az esetek nagy többségében nem szoktunk 80-90cm szélesebb szekrényt gyártani, viszont magasak lehetnek ennél fogva érdemesebb a pillanatszorítok használatának megkönnyítésének érdekében az oldalakat végig engedni a szekrényeken.
    Bonusz válasz:A műanyag lábakat ahol lehet engedd be minimálisan(~5-10mm) az oldal éle alá és akkor már átviszi a súlyt a lábakon keresztül a padlóra.
    2.A legegyszerűbb a csavar, mert olcsó, gyors és nem kell hozzá sok szerszámra beruházni.
    A köldökcsaposhoz sem kell sokat beruházni viszont komplikáltabb és jóval tovább tart. A lamellóhoz ugye kell egy gép, meg egy kis tapasztalat és ezzel is közel olyan gyorsan lehet dolgozni mint a csavaros megoldással.
    Stabilitás szempontjából volt már vita, ebbe nem is bonyolódnék bele a lényeg az hogy bármelyiket használod bőven eléggé stabil lesz egy konyhaszekrényhez.
    3. Itt a lényeg az igénybevétel. ABS ugye van 0,8-1-2mm vastagságban ebből a2mm-es felesleges pénz kidobás a korpusz élekre a fólia viszont kevés. Én a 0,8-1mm vastagságot ajánlanám. 2mm-est asztalok élére ajtólapokra szoktunk rakni, a fóliát meg akkor használom ha az a lényeg hogy olcsó legyen a bútor, ne pedig időtállóbb.
    4.Úgy érzem ez kicsit felesleges neked, mert bőven elegendő ha alulról felcsavarozod vagy szegeled a feneket. Amúgy lehet asztali körfűrésszel, vagy költséghatékony megoldásba lamellózóval is.Komolyabb megoldás egy asztali maró, de megoldható felsőmaróval is.
    5.Ezt is ugyan úgy lehet asztali körfűrésszel, lamellózóval, felsőmaróval, de a legjobb megoldás itt is egy asztali maró. Az esetedben ezt is csak a végoldalaknál végezném el felesleges energiát pénzt áldoznod arra hogy mindegyiknél megcsinálod.A biztonságot is meg kell említeni, mert azért egy falcolást, nútolást egy lamellózóval végrehajtani igen komoly megoldás. Oka az hogy nem erre való és nagyon biztos kézre van hozzá szükség.
    6.Igen létezik sőt 18mm-es bútorlapból is megoldható. Olyan nincs hogy szokás, de egy konyhaszekrénynél talán előnyösebb a fém fiókoldal az igénybevétel miatt, plusz nem kell nútolgatnod és falcolgatni a 18mm-es b.lapot.

    FAQ?
    Ezen még nem gondolkodtam, de nem rossz ötlet.

    Crazy:Ha sikerül feltölteni akkor mutatok, de ha csak gyors látványterveket szeretnél akkor valóban jobb megoldás a KD. Ha az ember jól kiismeri/megtanulja a program használatát pillanatok alatt össze lehet dobni egy látványtervet. Persze nem alkatrészekből ahogy azt fentebb beszéltük de legalább valós méretekben fog pompázni a leendő végtermék.
    A KD-be lehet egyéb bútort is tervezni?
    Én úgy emlékszem nem, bár sok energiát nem fektettem bele és a neve is arra utal hogy inkább csak konyhára való.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5115 üzenetére

    Az egy olyan lemez amit különböző vastagságban lehet kapni(0,8 1mm) és pl. munkapultok élét zárják le vele. Azért jó megoldás mert minden munkalaphoz lehet kapni belőle teljesen színazonosat és nagy igénybevételnek is egész jól ellenáll. Igazából a Formica egy márka
    A dekorit lemez pedig egy megint más kategória.

    [ Szerkesztve ]

  • Winner_hun

    félisten

    válasz luciferc #5117 üzenetére

    Formikával:) Munkalapok vágott éleit azzal szokás lezárni. Kemény, teljesen vízhatlan anyag.
    Használják nagy felületek bevonására is (élfóliát, ABS-t meg nem)

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Winner_hun

    félisten

    válasz luciferc #5122 üzenetére

    Attól függ milyen magas a felhasználó. Vannak alacsonyabbak és magasabbak, aztán a láb magasságától és a munkalap vastagságától is függ.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Winner_hun

    félisten

    válasz luciferc #5124 üzenetére

    Ajtó fölött nem árt a munkalap miatt néhány mm rés, 3 mm megteszi. Alul ha csak lábazat van és kerek számokkal akarsz dolgozni akkor 720 mm-es "doboz" jó lesz, igaz így vagy alul kilóg 1 mm-t az ajtó - ami nem látszik - vagy a felső hézag 3 helyett 2 mm lesz.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Crazyman33

    senior tag

    válasz luciferc #5114 üzenetére

    Ismét csak helyeselni tudok mdk01 után.
    1. Nincs különösebb szabály erre sem. Én amiért az oldalak közé teszem a feneket.
    Pontosabban tudom összecsavarozni az elemeket. Nincs egy hossz mérettel több a szabásban. nem kell a rövid élét is lezárni. Nem kell annyira pontosan illeszteni, az oldalhoz, tehát hajszálra síkba. Az utolsó elemnél, (ahol földig megy az oldal) egyik fele közé - másik rá? Pfff. Stb. A lábakat én is minden esetben úgy rakom fel hogy az oldalra és a fenékre is rálóg. Tehát az alátámasztás meg van.

    2. A nem látszó oldalakat csavarozom (4X60), a látszó oldalakat lamellozom.
    A köldökcsap előnye, jobban tart. Hátránya pontosabb csapozást igényel. Míg a lamellokeksznél akár 2 - 3 minimétert is állíthatsz hossz irányban. Emiatt nem kell annyira pontosan rajzolni és lamellozni sem, (természetesen a csappal párhuzamos síkon) emiatt sokkal gyorsabb és szerelhetőbb.
    Ahogy mdk01 is írta ezekhez szerszám kell (bár ha tudsz kölcsön kérni, a záró oldalaknál érdemes, mint a takarósapkát nézegetni).

    3. Magára a korpuszra (a bútortestre), fiókokra, polcokra mindig 0,4mm-es éllécet rakok.
    Az ajtókra pedig 2 mm-est mindig. Ez így elég időt álló, szerintem is. Fóliát csak gyors javításnál vagy helyszíni szerelésnél használok, oda ahol nincs jelentősége. Még akkor sem használom ha kérik, nem éri meg.

    4. Konkrétan nem tértél ki mire gondolsz, milyen alkatrésznél. Nem érdemes nútolni a fiók oldalba, max ha a fióksín megköveteli. Amúgy körfűrésszel a legegyszerűbb és legszebb. Nem töri mivel az elővágó dolgozik, hiszen azért van. A fiókelőbe pedig nem is kell.

    5. Erre több megoldás is van, attól függ mi áll rendelkezésedre.
    - körfűrész
    - lamello, egy vonalzót leszorítasz az anyag szélétől 12 -13 mm-re és úgy lamellozod. Pont 4 mm-t fog (vagyis kell) vinni a lamellokés. A mélység ennél pedig egyből adott. Az hogy mennyire töri az bútorlaptól is függ. De egy kicsit megcsiszolod és már kész is.
    - kézi felsőmaró, ebbe rakhatsz kifejezetten falc kést vagy akármiyen nút kést.

    6.létezik. Az esetek nagy részében én 18-as bútorlapból csinálom. Mivel pénzkérdése, így kevesen kérik a fém fiókot. De érdemesebb, és mindig javaslom ha tartós dolgot akar valaki. Akár sima gurulós, akár önbehúzós, hidd el megtérül az ára.

    A FAQ nem olyan egyszerű itt, mivel sok fajta megoldás van és sok féle szerszámmal, nem feltétlen csak egy a jó. Kinek mi a gyorsabb, egyszerűbb, elfogadottabb, stb.

    "A fiókok fenekét miből csinálod bútorlap illetve fém oldalnál? Melyik fém oldalt ajánlanád?"

    Bútorlapnál farost/hdf, de ha széles vagy valami nehéz kerül a fiókba akkor bútorlap.
    Fémfióknál bútorlap. Csak ha esetleg ezt használsz majd kérdezz rá ahol veszed, mert van amelyiknél 16-ost kell használni.

    Mindenki a blum-ra esküszik (én is).
    De mióta megjelent az úgynevezett utánzata, harn, szerintem sokan váltottak erre. Ugyanolyan minőség, viszont sokkal olcsóbb. Bátran merem ajánlani.

    A korpusz általában 720, és erre 715-ös ajtót rakok. Próbáld ki milyen magas lenne jó. Ahogy a múltkor is írtam én amit itthonra csináltam pl. 950 mm-n van a pult teteje, 150-es lábbal. Így kényelmes az asszonynak.

    Most néztem, hogy írtad 718 a szabvány ajtó magasság. Még anno mikor fóliás szabvány ajtókat rendeltem (csercsics, nettfront) 710 volt úgy emlékszem. A honlapon most pedig valóban 718-at látok. A pult alatti hézagról beszéltünk a múltkor.

    mdk01!
    Lehet mást is tervezni.
    EZT a hsz-t neked szántam, hehe. Átsiklottál felette. Ott a link benne. Láthatsz irodát, gyerekszobát is.
    A neve persze hogy arra utal. Anno mikor elkészült ez a progi valóban valóban csak konyhákat lehetett, ezért ez a neve. Csak sokan nem is használták és úgy mondják rá hogy nem való és nem lehet másra használni. A Kitchen katalógus fájlokból dolgozik. Így az idő előre haladtával rájöttek ők is, hogy csak más fajta öszzeállítású katalógussal mást is lehet tervezni. Így csináltak hozzá kiegészítéseket. Persze a befutott nevet nem szokták sehol megváltoztatni azért mert bővül a kínálat, nem?
    ITT vannak a katalógusok.

    (a neved a játékra utal?)

    [ Szerkesztve ]

    Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

  • Crazyman33

    senior tag

    válasz luciferc #5127 üzenetére

    Nem hiszem hogy van.
    "A nútolásnál, falcolásnál a felsorolt eszközök nem törik a laminált réteget? Például a körfűrész?"
    A kérdésre válaszoltam.

    Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

  • luciferc

    őstag

    válasz luciferc #5129 üzenetére

    Azt hiszem rájöttem és sikerült SU-val le is modellezni. A kivetőpánt amúgy +45fok közézáródó lenne. Azért ha nem jó a terv, szóljatok!

    Az SU meg egyszerűen király. Meg kell tanulni használni, de nagyon hamar meg lehet, ha hajlandó vagy követni a szabályait, és onnantól megdöbbentően hatékony. A KD alapesetben biztos sokkal gyorsabb (persze egy idő után ehhez is összegyűlnek az elemek), általános rugalmasságban és egyedi dolgokban viszont azt hiszem ez a nyerő. Szóval kinek mire kell, megfelelő eszköz kell az adott célhoz.

  • Winner_hun

    félisten

    válasz luciferc #5129 üzenetére

    A szekrény oldalának éleit 45 fokban le kell vág(at)ni és akkor nyílik tovább is, csak a megfelelő kivetőpántot kell kiválasztani. Választék van bőven - sorry a nagy képekért de nem akartam kicsinyíteni:

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Winner_hun

    félisten

    válasz luciferc #5132 üzenetére

    Ahhoz nem kell, itt van nagyban is:

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • thyeby

    őstag

    válasz luciferc #5127 üzenetére

    "Elővágó... Van nekem olyan szerinted?"

    Szerintem nincs. Ha viszont nincs, akkor megéri elvinni a lapszabászatba az anyagot, v már eleve ott vásárolni lapot, és méretre is vágatni. Elsősorban azért, mert elővágó nélkül semmivel nem lehet a kipattogzást megelőzni, másodsorban azért, mert egy formatizáló körfűrész tizedpontosan, nyílegyenesen és mindig pontosan a kívánt szögben vág. Egy kézi körfűrésszel leszabott bútorlapnak lehetetlen az élét korrektül lezárni.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Crazyman33

    senior tag

    válasz luciferc #5132 üzenetére

    A választék neked is adott, hiszen belinkeltem a Blum oldalt.
    Ott az onlájn katalógusban (ITT) pont a te kérdésedre van a válasz szép rajzzal. Ugyanaz amit berakott képen Winner.

    Majd ha elkészül a progival a terv felrakod ide?

    Ja! Gratula a tervhez.
    Nem kötözködés csak ötlet. A sarokszekrény hátulja ha jól látom bútorlap, mindkettő. Felesleges, legalábbis szerintem, sosem szoktam. Kettő elég nagy darab méretű anyagot megspórolsz. Elég oda a farost lemez, a sarokban pedig "L" alakban beraksz kettő 100 mm széles anyagot állítva.
    Vagy. Érdemes megnézni mennyire van derékszögbe a sarok, ha tudod. Persze nem egy kis derékszögű vonalzóval. A sarokba feljelölsz egyik oldalra 800 mm-t, a másikra pedig 600 mm-t. Ha derékszög akkor az átlónak pont 1000 mm-nek kell lennie. Ha nem akkor pedig látod hogy csuk vagy nyit a sarok.
    Ha sok van benne vagy mondjuk elég ívesre vakolták a sarkot, akkor én mindig letöröm 45 fokba a hátsó sarkát a szekrénynek. Ekkor is maradhat a függöleges kötős megoldás + farost csak akkor szögbe kell vágni a kötőt. Ha túl bonyolultan írtam akkor dobok fel képet.

    [ Szerkesztve ]

    Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5130 üzenetére

    Az sem rossz amit Winner linkelt legutóbb de én inkább ezt ajánlanám mert így az ajtók egy síkba lesznek.
    Menj fel a www.blum.hu-ra és töltsd le vagy nyitsd meg a kivetőpántos katalógust, vagy a teljeset.
    Írd be a keresőbe a 99M1550-es(204.oldal) pántot vagy a 79T5550 (120.oldal)

    Üdv.

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz luciferc #5201 üzenetére

    Hy
    Ezek az árak abba a kategóriába esnek "ha ilyent akar fizesse meg a tisztelt kuncsaft".Ár minőség arány itt nincs.Ez az ára és kész.
    Mint a 38 mm munkalap 6-9000 huf /fm :Y .Fordító, végzáró 1500-1800 ft :F .Ha trendi kell ezek az árak.
    Ez a kamrapolc vasalat 70e körül volt.
    °

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • thyeby

    őstag

    válasz luciferc #5205 üzenetére

    Ár/érték aránya mindennek van, csak nem mindegy, h mennyi.

    Szerintem itt az a helyzet, mint a gyógyszerekben a generikumnak: Aki kitalálta, kifejlesztette, többet kérhet és kap is érte, mint aki lemásolja.
    Egyébként általában a teherbírás függvényében exponenciálisan nőnek a vasalatok árai.
    (Szerintem ez az ár irreálisan magas, mert új a piacon. Majd amikor a legtehetősebbeket kiszolgálták, szolidabb lesz az ára, amikor a középréteget is kimerítették, bagóért utánad dobják majd. Így volt ez valamikor a fotelgörgővel, meg a kivetőpánttal is. Én biztosan nem adnék érte száz rongyot. A valós értéke szerintem 10 ezer alatt van, tehát amit kérdeztél, az ár/érték arány sacc per kábé: 10:1)

    Több fa van, mint asztalos!

  • Crazyman33

    senior tag

    válasz luciferc #5216 üzenetére

    A fiókos dolog megoldható. Egyszer csináltam egy olyat. Ha magad elé képzeled akkor azt mondod hogy hoppá így sokkal egyszerűbb és olcsóbban kijövök.
    Amúgy egy nagy baromság, nem tudtam lebeszélni az embert, és megcsináltam neki mert ismerős volt.
    Ő úgy gondolta hogy sima olasz görgős teleszkóppal rakjuk tele bútorlap fiókkal 2200 mm magasságig.
    Akkora szopás volt facván beállítani, hogy egy fiók se csavarja el, a homlok végig zárjon. Azt hiszem 6 fiókos volt. Az előlap felszerelése után, nagy élmény volt billenteni a fiókon. Ugye egyszerre mozdult az összes fiók, emiatt 3-an tudtuk kiemelni a fiókokat, visszarakni szintén. Ezt párszor megcsináltuk, amíg egyikünk se mondta - Bazzeg valahol sikálja a teleszkópot, hallod. ÁÁÁÁÁ
    Ja, és gondolhatod mennyire látta mi van a felső bútorlap fiókokban. Azért egy rácsos cuccból könnyebben előveszed ami kell még fentről is.

    Amúgy én nem mondtam hogy Blum a kamra polc amit néha szereltem.
    "Márkát már nem tudnék mondani de nem az olcsóbb fajta volt."
    Amúgy a képeken láthattad, egy erezett fehér zsugorfóliás mart frontú konyhában van. Lehet hogy máshol is de erre konkrétan emlékszem.

    Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5216 üzenetére

    Ha nem BLUM akkor Hafele
    Nagyjából ugyanaz a minőség. Ha komolyan szeretnél beruházni ezekre a cuccokra kérdezhetek árat, de kötsd fel a gatyád.

    Thyeby:
    Csak nyolcas patronom van, a 12-es tengely miatt nem akarnék most egy felsőmaróba beruházni.
    Szeptemberre megkapom, csak hát épp akkor van vége a szezonnak, amihez kellene.

    Igen ezt én úgy értelmeztem hogy a patronod 12,7mm és nem akarsz egy 12mm-es patronnal rendelkező gépre beruházni.
    Hova szükséges neked pont ez az átmérő? A mélységgel változik a holker szélessége is.Nem lehet kapni 13-14mm széleset amit nem engedsz olyan mélyre?Esetleg a mélységnek is ilyen halál pontosnak kell lennie?

    30.500,- pénzért csak a platolót kaptam meg és mos is ennyi kb.(lásd CMT is 25k) Az átfordítható kontraprofil maró az még plusz 25.000,- pénz környéke volt.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5216 üzenetére

    Megoldható de itt is minőségi vasalatot kell használni amit lehet terhelni és egyenes fut mint vizszintes irányba, mint függőlegesbe. Erre jók a BLUM metabox vasalatai, de igazán a tandembox-ok.Erről gondolom láttál képet a 4.40 és 4.42es oldalon.

    Thyeby:#5226
    Értelek.
    1.
    Vannak ilyen hüvelyek gyárilag is marókhoz(legalábbis az enyémhez) az sem forog meg mert végig van vágva a cső oldalfala, így mikor meghúzod rászorul a késtengelyre.
    2.
    Csak eleinte volt olyan hogy beesett a patronba a hüvely, de az csak akkor fordul elő ha tök új a hüvely és a késtengely is. Idővel minimális rozsdaréteg alakul ki a levegő páratartalma miatt a késtengelyen és akkor már passzosabb. Ha meg be is esik a patronba 10mp alatt ki lehet venni mivel a patron lecsavarható. Nem tudom más maróknál ez hogy van mert én eddig csak makitával találkoztam.
    Még mindig azt mondom hogy egy hüvelyt sokkal egyszerűbben és olcsóbban legyártanának, mint egy patront, de elvileg tök mindegy mert ugye neked a kés átmérője a lényeg, nem a tengelyé.:)
    Az nem volna jó ha egy 12mm átmérőjű holkerkés tengelyét megütnéd kalapáccsal, hogy kicsit üssön és akkor lehet pont 12,7mm-t vinne.:DDD Vicceltem....

  • Márton111

    aktív tag

    válasz luciferc #5231 üzenetére

    Szerintem a vasalat 2x-es teherbírása már nyomós indok a gyártók szerint a 2x-es árra is (egy gyártó termékein belül) Legalábbis ezt tapasztaltam a tolóajtó görgőknél amik szépen drágultak 20kg teherbírás felett már egész komoly árakra.,és minél többet bírt agörgő annál inkább.

  • demilorand

    újonc

    válasz luciferc #5201 üzenetére

    a legjobbakat minden asztalosnak és nem csak. Na, szóval azt szertném megkérdezni, hogy mi is a helyzet ezekkel a (butor ajtó) összeillesztő késekkel ? szeretnék venni egy szettet, a kérdésem pedig az, hogy megbir legalább egy konyhabutor-ra való ajtók elkészitését? azokra a késekre gondolok amiket kézi felsőmaróba kell fogni. mijent érdemes venni? mennzi at ára? hol kell venni? esetleg ha van valakinek eladó. Előre is köszönöm.

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #15429 üzenetére

    Érthető teljesen.
    Miért maradtál meg a falc mellett?

    Én a nútot jobbnak tartom mert nagyobb felületen fog a ragasztó és a keresztmetszet egy anyagból van.
    Szilikon jó csak üvegragasztó szilikont használj mert az tuti megfogja.
    Meg előtte csinálj egy próbát hogy mennyi szilikon kell a nútba hogy tartson minél nagyobb felületen de még ne jöjjön ki a nút tetejénél és össze is bírd nyomni. Max. 0,5mm-rel kellene szélesebbet nútolni mint az üvegvastagság.

  • Rohamkukac

    csendes tag

    válasz luciferc #15431 üzenetére

    Szerintem az 1 oldalt ragasztás nem igen fogja meg. Legaláb is sasolni kell mindig hogy mikor engedi el... az meg nem frankó.
    Megcsinálod egy oldalasra, ahogy te akartad és még belülre ragasztasz még egy lapot. De nem végig ugyebár. A falc mélysége minél mélyebb annál jobb. (1-2 cm) A képen probáltam lerajzolni remélem érthetöen. Szal én igy csinálnám és akkor lehet bizni benne... nyugodt az ember.
    Rajz

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #15431 üzenetére

    Huuu.....:)
    Na kezdjük az elején.

    A falc esetén az üveg belső síkja egyezik a laminált lap belső síkjával
    Jogos.
    Ez esetben viszont kívül több marad a bútorlap vastagságból(~13-14mm) ami nekem kicsit sok.
    Bútorlapból nem lehet vékonyabbat csinálni, csak fából viszont a pántnak legalább 13mm mélyre kell fúrni és erre még min.2mm-t rá kell hagyni meg ugye a csavarnak is fogni kell tehát akkor is min. 16mm vastagnak kellene lennie az anyagnak és még így is 11-12mm a maradék az üvegen kívül ami még mindig kicsit sok.
    Ha a nútot nem közepre rakod tehát belül mondjuk 4mm hagysz akkor ugye kisebb a rés és egy blumotion-nel belehet állítani ezt a távolságot a másik oldalon is hogy párhuzamos legyen a lap élével. Viszont ekkor is olyan 10mm marad kívül ami már elviselhető.
    A falcos megoldásnál még arra érdemes figyelni hogy a bútorlapok magja lazább szerkezetű és a ragasztó pont erre a lazább szerkezetre fogna ha fogna, mert nem a ragasztó fog az üvegtől elválni, sőt nem is a forgácstól, hanem a forgács a forgácstól.
    Ezt lehetne úgy javítani hogy át van fúratva az üveg és lehet ilyen műanyag betéteket kapni a lyukba, hogy ne az üveg legyen megsértve és egy átmenő csavarral megcsavarozni a kívül lévő forgácslaphoz ami olyan 16mm. Ezt meglehet csinálni a nútnál is a biztonság kedvéért, de ott nem szorítana csak annyi szerepe lenne hogy ha megindulna az üveg kifele a nútból, akkor ezt megakadályozza.
    A Cristallo az jól működik teljesen, ha megfelelő üveges kezébe van és tudja hogyan kell feragasztani. Nem feltétlen szép, mert még a savmart üvegen is látszik a talpa de hát az ilyen.
    Van még az átfúrós pánt ami sztem az egyik legjobb megoldás mert ha már látszik a pánttalp akkor az már legyen a bútor dísze, ne pedig olyan furcsa mint a cristallo-nál hogy olyan ott is van, meg nem is. Kicsit olyan elbaszott fílingje van tőle az embernek, legalábbis nekem.
    Van az a stílus ahol csak az jöhet szóba és jól tud kinézni, de az ritka.
    A cristallo-ra azért nem tudsz ráragasztani lécet mert ott attól függ hogy hova ragaszttatod a pánttalpat hogy milyen csukódású az ajtó(rá, félig rá, közé) és ahogy nyitod az ajtót belefordulna a ráragasztott léc az oldal élébe.
    Röviden:nem tudnád kinyitni az ajtót.:)

    Amúgy mindenképpen edzettesd (jól írtam :F )le vagy tetess rá fóliát a baleset elkerülése végett.

    Kb. ennyi...:)

    [ Szerkesztve ]

  • Sanyabá

    senior tag

    válasz luciferc #15429 üzenetére

    Miért nem furatod ki üvegessel a pánthelyét,ez esetben 3db-o az üvegajtón, és üvegkivető pánttal meg is van oldva minden gondod .Lehet ráütődős,vagy közzé nyílós is.

    A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

  • jimy_l

    tag

    válasz luciferc #15431 üzenetére

    Fúrasd ki az üveget, csavarod, és ragaszd is. És akkor elég a falc. Habár ez esetben a fa jobb lenne. ;)

    Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #15448 üzenetére

    Hát sztem egy min. 20mm-be gondolkodj pláne ha még meg is akarod fúratni az üveget.
    Így 5+35+5-20=65mm szélesnek kell lenni e lécednek ami teljesen jó. Ha még engedi a dizájn érzéked akkor lehet növelni a núton +5mm-t és akkor 70mm-es léc kell ami nekem már kicsit sok de a többi bútortól függ.
    Nekem igazából ebben a felállásban a 65mm is sok, viszont lehet kapni a BLUM-nál mini kivetőpántot aminek ha jól emlékszem 25mm-es furat kell így a nyersz 10mm. Viszont az a pánt 2-3x annyiba kerül, mint egy normál pánt és lehet eggyel több is kellene az ajtóra, mert a nyaka ahol hajlik vékonyabb és nem bír akkora terhelést....sztem.

  • Rohamkukac

    csendes tag

    válasz luciferc #15452 üzenetére

    FGV pán 110 ft. erös, ütközés csillapitó csatlakoztatható rá. én ezt használom ha nem kérik külön a Blumot.
    Blum pánt *** ft. anyaga század mm.-el vastagabb de ugyan ugy gyengül idövel mint más.
    Beállithatóságban semmi különbség nincs.

  • Sanyabá

    senior tag

    válasz luciferc #15449 üzenetére

    Jahh,az ellen nincs mit tenni! :D

    A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

  • Soká

    senior tag

    válasz luciferc #15429 üzenetére

    "Üveges bútorajtót szeretnék csinálni úgy, hogy nincs kerete az üvegnek,"

    Bocs, csak felületesen olvasok most, de miért is nem felel meg Neked pl. a hifizsanér?

    Hopp, most olvasom, hogy mekkora is ez az ajtó! Így már értem...
    Pontosabban mégsem, mert bejárati ajtó méretű üvegajtókat is szerelnek keret nélkül, alul-felül megfogva hasonló módon mint a hifizsanér, csak combosabb kivitelben.
    Ha ember méretű üvegajtóról van szó, akkor én egészen biztos, hogy edzett üvegben gondolkodnék! Életveszélyes ha mondjuk egy gyerek nekifut az ajtónak, gondold végig. Kereskedelemben nem hiszem, hogy kapsz ilyen üvegajtót edzetlen kivitelben.
    Az edzettüveget pedig nem lehet fúrni utólag.

    Ez a ragasztás meg számomra kicsit ijesztő...
    Hány évente gondolod frissíteni a ragasztást?

  • Zozzant

    addikt

    válasz luciferc #15429 üzenetére

    Üdv, nekem vitrin üvegajtóval volt ilyen kínom, üveges horror áron akart rá lyukat fúrni (eredeti üvegen lyukak voltak de szállításkor eltörött), soudal fix all crystal-al felragasztottam. 9db 20FT-os nagyságú részen fogja a 160cm magas üveget. Azért kellett átlátszó mert hátul tükör van és látszana. Van még erősebb ragasztójuk (high tack) de az nem színtelen, oda jó ahol nem látszik. (kb 15 cm-es fa rész van kétoldalt függőlegesen ezeken vannak a kivetőpántok erre van belülről az üveg felragasztva, két szárnyas vitrin ajtó)

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

  • Zozzant

    addikt

    válasz luciferc #15463 üzenetére

    Két centi vastag kb.azzal nincs gond stabil szintúgy a ragasztás is, azért nem csíkkal ragasztottam mert tubusos verziót vettem és máshova is kellett, elég legyen, de nagyon megfogta. Szerintem nálad sem lenne gond ilyennel beragasztani. Lefektettem az ajtót és léceken pihent 24 órát úgy hogy rá volt nyomva az üveg.

    https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

  • Márton111

    aktív tag

    válasz luciferc #15469 üzenetére

    Nem a telefon töltő a tárgy, hanem a szervo adapter ,ami laptop táp méretű lehet ,úgy 100-150w terhelhetőséggel ( saccolva)
    Ha a telefon töltő 0,5W -ot eszik üresben , akkor a 10x nagyobb táp 6 w -ja stimmel , kivéve ha ez olyan takarékos ,amit te írsz, hogy az nem fogyaszt semmt(?)
    Tv-ket nem érdemes mérni ,van technikai adatlapjuk ,általában a neten .(az én régi tv-m meg már rég eladtam, a monitor meg 50w-ot csipeget :) )Sajna gép többet gondolom 80- 100w lehet no ezt érdemes lenne mérni, :) mert ez terhelés függő .

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz luciferc #15462 üzenetére

    "Ha megrendelőd ilyet akar, mit csinálsz?"

    Hát, elmondom neki, hogy mi miért jó vagy nem jó. :) Félig viccből mondom, de ha az orra alá tolsz egy papírt, hogy írja alá, amiben az szerepel, hogy nem tudsz felelősséget vállalni a tárgy balesetveszélyes vagy működésképtelen volta miatt, akkor kicsit elgondolkodik.
    De nyilván meg lehet csinálni ezt az ajtót úgy ahogy a megrendelő szeretné csak megfelelően kell méretezni, technologizálni. Az más kérdés, hogy nekem kevésbé tetszik, egyszerűen mert nem látom az értelmét. Statikai értelemben. Miért az a keskeny bútorlap hordozza a nehéz üveget, miért nem fordítva? Én, ha már mindenképpen ilyet szeretnék, megcsinálnám a teljes ajtót üvegből a megfelelő zsanérrendszerrel és adott szélességben ráragasztanék, rászerelnék egy burkoló elemet.

    természetesen elfogadom, hogy meg lehet ragasztani kellő szilárdsággal a két anyagot, de bennem nem kelt jó érzést. És szép lesz az a ragasztott felület?

    A fóliázott üveggel meg úgy vagyok, hogy szükséges rossz. Még az üveg sem elég kemény, tessék megnézni régebbi üvegfelületeket, általában mindegyik karcos. Egy fóliának meg milyen a keménysége? Néhány évig szép, aztán meg jön a kérdés, hogyan lehet levakarnii?
    Éppen ma takarítottam a konyhai felsőszekrényeket, az üvegpolcok meglepően karcosak. Akárcsak a hűtőszekrény üvegpolcai. Jó, nyilván más egy vízszintes felület, mint egy függőleges... De azért még az ablaküveg is egyre karcosabb az évek múlásával.

    Végül is, milyen vastag üvegből lesz ez az ajtó? Mekkora lesz a súlya, számoltad már?

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #15543 üzenetére

    Ez se nem gyors, se nem becslés, de nem nagyon számoltam, mert felesleges sztem.:)
    Nem fog kiszakadni a nútba semmi képen. A fúrást a biztonság kedvéért írtam én is, illetve a falcnál van még több jelentősége. Összegbe nem kerül szinte hogy legyen benn pár csavar.

    Viszont, hogy ezt leírtam beugrott az is hogy a fúrt üvegpántoknál be szokták vágni az üveget mert olyan közel van a fúrás széle az üveg széléhez(4mm?) hogy elpattana az üveg.
    Na most azt nem tudom mert nem vagyok üveges hogy ha egy 6mm-es lyukat fúrnak az üveg szélétől 10mm-es tengellyel akkor az ott mit csinál, de nem sokkal több ez sem.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz luciferc #15543 üzenetére

    Ajtó esetén még egy forgató vektorral kell számolj.Az ajtó tetejének külső ( pánttal átellenes ) (a lap síkjában )enyhén forgatva előre szeretne bukni ( mivel az alsó pánt felőli sarka be van támasztva)
    ;) Tehát ahhoz, hogy a gravitációnak engedjen, a legfelső részének a ragasztása lesz megterhelve, és ahogy szakad le, --> egyre tovább, persze az erőkar révén egyre intezívebb terhelést kap a ragasztott ,épp soros,--> kiszakadó része.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #15589 üzenetére

    Vissza kell falcolni azt a 12-15mm-t ami a fenék alatt van 16mm-re(oldallapot) és a fiók belméretnél nem 21mm-rel kell számolni amit a BLUM ajánl, hanem 23mm-rel vagy amennyivel visszafalcoltad a fenék alatti részt.
    Ha nem érthető rajzolok, de menni fog sztem.:)

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #15593 üzenetére

    Megcsinálhatod 18mm-re is, de a 3,5mm-es csavar feje már hozzáérhet az oldalhoz, mert annyira közel van. 3mm-es csavarral még nem próbáltam de azzal még jó lehet.

    Ha erre a falcolásra gondolsz akkor itt a fólia/vagy semmi sincs alul így ott nem szaggat.
    Ha lapra akarsz falcolni/nútolni azt úgy szoktam kevésbé látszó helyeken hogy van egy körfűrészlapom ami bútorlapra való. Olyanok fogainak a szöge, meg a darabszáma és azzal elég szépen lehet lamináltot is vágni elővágó nélkül. Kicsit kitöri de elhúzom papírral és kész. Viszont ezt csak pár méteren szoktam így, ha többet kell (20-50fm) akkor elviszem az ismerősömhöz ahol lapszabász gépen elővágóval pik-pakk lehet szépen falcolni. Ha pedig nagyon szépet kell falcolni és keveset akkor meg van egy egyenes élű 8mm-es cserelapkás felsőmaró késem ami tökéletes élt csinál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák