Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #14598 üzenetére

    "Ha ez számítana, minden egyes nap más és más kis ikonok, gif-ek meg hasonlók lennének előttem a neten a monitoron.

    De nincsenek. Ez a ph minden egyes nap ugyanúgy néz ki backi. Hogy csinálja ? :D ;)
    Maci macija sem lett Micimackó, meg hárásó papírzacsija sem lett nylonzacskó. :U"
    Ez most egy kicsit újszerűbb megfogalmazása az "a betű helyett k betűt látnánk" típusú visszatérő mantrának. Sokszor túlestünk már ezen az "érven". Amikor a digitális tökéletlenségek kerülnek szóba, bizton lehet számítani erre a típusú patentre - mint amikor, ha bekopognak a hormon térítők, biztos előkerül az evolúció ellen, hogy a materialista tudósok kétségbe vannak esve, mert nem találják az antilop meg a zebra közti átmeneti fajt.

    "Digin belül is van az a világ, amikor (...) tökmindegy, hol van tárolva egy fájl, vagy hány kézen ment már át, bitről bitre ugyanaz lesz, mint annak eredetije."
    Laborban meg-megtörténik ilyesmi. A valóságban azonban - mindig elmondom - a sebesség és adatméretkövetelmények (tömörítés) folyamatosan meggyakják az újabb és újabb digitális adatkezelési módszereket, mire azok utolérnék magukat abban, hogy viszonylag kiszámíthatóan működjenek sztochasztika helyett. No persze vannak, kényes felhasználási területek, űrtechnológiában, orvosi technológiában, atomenergiában, CERN-ben..., ahol tényleg fontos odafigyelni, hogy minél kisebb legyen a sztochasztikus kockázat, és ott akkor tombolhat a hardvertúlméretezés meg az adatredundancia, de a digitális médiafogyasztásban sok szempont előrébb való a pontosságnál. Anno a CD volt a digitálistökéletes (a marketingben, nem a szakleírásokban), aztán amikor az egyszeri ember is megtudta (a hifistáknak köszönhetően), hogy a futómű milyen fontos, hogy a hibajavítás milyen katasztrófa, hogy a másolt CD nem úgy szól (sőt, az írhatóCD-típusoknak analóg jellegű sajáthangjuk van!), akkor jöttek az újabb digitálistökéletesek, élen a "veszteségmentes" tömörítéssel, a digitális zoommal, az interpolált megapixelek divatjával... A hibajavításnál sztochasztikusabb dolog a világon nincsen - csak a kiolvasás, höhö. És hogy a digitális kábeleknek is analóg jellegű sajáthangjuk van?! Persze IT mérnöknek lehetetlen - hifistának meg logikus.

    Hja, múltkor megint előadta valaki az általános topikban a Shannon-Nyquistet, hogy elég a 2,1 mintavétel szinuszperiódusonként. Én meg ott ugye nem tudom mutogatni kedvenc ábrámat a hangszerek """"""szinusz"""""hullámáról (öt idézőjel). Az "a" a szinuszhullám, a többi meg ugyebár hangszerhang periódusai. Köszike CD-szabvány! Szeretem kérdezni "tőletek", hogy például a "c"-ből (oboa) mit ad vissza 5-10-20-50 mintavételi pont (hozzáadva dithert, hibajavítási redundanciát..., aztán jönnek az adatkezelési problémák, közel sem csak a dzsíter...)...

    Szóval halljuk, hogy a digitális zene digitális kábeleinek a digitális hibáik mellett még analógszerű hangminőségtulajdonságaik is vannak. Nyilván kisebb hangminőségkülönbségekkel, mint az analóg zene analóg kábeleinek, de bőségesekkel.

  • kukulec

    őstag

    válasz Dißnäëß #14598 üzenetére

    eddigi taktikám a "fecseg a felszin, hallgat a mély" volt :P , ezen módosítottam, bár nem terveztem. ph még nem fizet, viszont valami olyan téma kellett ami a népeket érdekli. a cd beszámolókat (pedig beszereztem elég sokat) pedig nem kedvelik, na de az usb kábelt!
    én értem hogy te technikai oldalról kritizálsz, én meg konkrétan üzleti és etikai oldalról. ezt a kábeles történetet hatóságilag vizsgáltatnám.

    #14586kammerer : ok, hogy jobb minőségű a kábel szerkezete, de a mérés azt mutatta, hogy ennek nem igazán volt hatása. na most azt nem állítom, hogy csak a mérés miatt nem is hallanánk semmit, bár sanszos, hogy nem nagyon. ha mindez hangfalkábellel történt volna, akkor egy szavát nem hinném Amirnak. a videói alapján elég békés fazonnak látom, nem hinném hogy trollkodna.

    #14574denesdr : persze, hogy nagyon drága, csak arra próbáltam utalni, hogy attól mert valami drága, még lehet jó és hasznos. hogy szólt a Yamaha?

    [ Szerkesztve ]

    Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

Új hozzászólás Aktív témák