Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petzval

    senior tag

    válasz A Zéé #8566 üzenetére

    Nagyon kicsi a százalék a használt gépeknél ami rossz vagy hamar elromlik.Azok az optikák amiket a Sigma Tamron gyárt nem utángyártott optikák hanem ezek a cégek nagymúltú profi optikagyártók amelyeknek ugyanúgy vannak olcsóbb optikáik mint drágák akár a gépek gyártóinak. A Sigma EX macro sorozat pld minden gyártmányú gépekhez csúcsteljesítményt ad.A 150mm-es Sigma EX macro a világ legjobb optikája.
    És ha tartósságot várok el akkor a Pentax a vezető ebben és az is köztudott hogy az összes márka között a Pentax a legkompatibiliseb az optikákkal.
    Én inkább úgy vélem hogy a Nikonról hallottál legtöbbet. Adott hogy venni kell egy kitobis DSLR-t és aztán utána bővíteni az optikákat.Pld a 40 ezres árban a Tamron 70-300-as optikája az adott árért jó teljesítményt ad.

    [ Szerkesztve ]

  • Petzval

    senior tag

    válasz A Zéé #8566 üzenetére

    A DSLR-nél a pentaprizma képnél élőbb kép nincs és nem is lehet! Ott a kereső minek a monitorkép?A klasszikus géptartás a keresőbenézés.

  • csakb

    őstag

    válasz A Zéé #8566 üzenetére

    Szia!

    "- Valóban kell-e tartanom a használt tükrösöktől, illetve milyen hibákat kellene keresni, ha ebbe az irányba mozdulnék el?"

    Ha nincs széthajtva a zárszerkezete, akkor különösebben nem kell tartani semmitől. Az expószám ellenőrzése viszont nem mindig egyszerű. Pentaxnál könnyű, Canonnál általában szerviz, vagy esetleg firmware-es trükközés, a Nikont, Sony-t, Oly-t nem ismerem ebből a szempontból.

    "Akik Dslr-t használnak mennyire szokták a Live View-et használni?"

    Nekem pl. nincs LV, és nem is hiányzott soha. A DSLR-ben pont az a lényeg, hogy a keresőbe nézel, ahogy az Petzval is írta. Annál élőbb kép nincs, és sokkal stabilabban meg tudod tartani a vázat, ha az arcodnak is nekitámasztod.

    "Dslr-nél mennyire számít a CCD vagy CMOS érzékelő? Pontosabban mennyire lenne hátrány a CCD?"

    Ha nem kell LV, vagy nagy ISO-n (3200 felett) is tűrhető képminőség akkor semmi hátránya nincs a CCD-nek.

    "80-90k összegből? Később tudnék kigazdálkodni pénzt egy +obira. Konkrét géptípusokra is kíváncsi lennék"

    Pentax K10D.

    Azt még vedd figyelembe, hogy szürkületi, éjszakai képekhez, de még tájképekhez is elkél egy állvány. Egy DSLR alá adott esetben sokkal masszívabb (nagyobb, nehezebb, drágább) kell, mint egy kompakthoz. Mondjuk ha főleg nagyobb látómezejű optikát használsz, akkor egy erősebb gorillapod is elég lehet, nekem bevált éjszakai, városi képekhez.

    Az elérhető képminőség miatt én azt mondom, hogy inkább a DSLR-en gondolkodj.
    Éjszakai képeknél meg egy kompakt általában pont hogy nehezebben kezelhető. A manuális beállításokat menüből kell kibogarászni, és az LCD-n nem is biztos, hogy rendesen látod, hogy mit komponálsz.

    [ Szerkesztve ]

  • csakb

    őstag

    válasz A Zéé #8566 üzenetére

    "nekem a Nikon tűnik a legszimpatikusabbnak, "

    Éjszakai, szürkületi fotózásnál esetleg hátrány lehet, hogy az alsó kategóriás Nikon vázak nem tudnak tükörfelcsapást (mirror lock-up), és nem kellően masszív állvánnyal így nagyobb arányban mozdulnak be a képek.

    90 k környékén nincs nagy mozgástered, főleg ha mindenáron ragaszkodsz a garancia meglétéhez. Ebben az esetben tényleg gyakorlatilag a Nikon D3000 az egyetlen lehetőség. Olcsó, egyszerű, de egész jó gép, ha nem zavar, hogy nincs magyar nyelvű menüje.

Új hozzászólás Aktív témák