Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolimage

    csendes tag

    Hello mindenki!

    Érettségi előtt álló végző gimis vagyok. Szeretnék műszaki pályán továbbtanulni, ehhez először úgy gondoltam, hogy a mérnökinfót választom, most inkább úgy, hogy gépész, vagy (inkább) mechatronika, mert ahogy nézem, ezek igazából érdekelnének is. Nem tudom, hogy amúgy is, vagy csak mert nem feltétlenül tanulok eleget, de matekból és infóból, pont a két felvételi tantárgyamból elég gyenge vagyok. (fizikából sem voltam túl penge... :S ) Ezek a tényezők azért eléggé "izgalmassá" teszik a műszaki pályán, főleg gépészként való továbbtanulást, de sebaj.
    Nyelvvizsgával stb. együtt kb. 340-380 felvételi pont körül számolok. Ez a BME mechára biztosan nem elég, esetlegesen a gépészre, viszont remélem, hogy elég a BMF mechára és/vagy gépészre. Sok-sok-sok kérdésem lenne ezekkel kapcsolatban, remélem tudtok nekem segíteni, eléggé gondban vagyok így kb. 2 héttel a jelentkezés előtt.
    A teljesség igénye nélkül felsorolnék pár kérdést:
    -Mennyire lehet necces a fenti kvalitásaimmal elvégezni akár BME-n, vagy BMF-en egy mecha, vagy gépész szakot? Tegyük fel, hogy "beleadok mindent". Melyik suli, szak könnyebb vajon?
    - A két suli között amúgy mik a különbségek? (a tanulással, tanulói élettel kapcsolatban, akármi)
    - A BMF milyen kollégiumot biztosít, mennyire necces bejutni (a BME-hez képest)?
    - Most, hogy egyetemmé avanzsált a suli, vajon várható nagy mértékű felvételi pontszámemelkedés? Mik fognak vajon változni?
    - A gépész és a mecha szakokon mik a húzós, tanulásigényes, buktatós tantárgyak?

    Nos, most hirtelen kb. ennyi jutott eszembe. Kérem, aki tud, válaszoljon, esetleg plusz hasznos infókat is megoszthatnátok velem, amit esetleg érdemes tudnom a suliról.
    Sokat segítenétek.
    Előre is 1000 kösz: Zoli

  • zolimage

    csendes tag

    Kösz a válaszaitokat!

    A gépészen nem is hallottam rajz-dologról eddig...
    A mechatronikán is gondolom akkor van ugyanúgy rajz, végülis az is csak egy gépész szak...
    Ez nekem szívás, a rajztehetségem 0...

    Szóval akkor nem várható a tavalyiakhoz (280-290 pont) jelentős pontszámemelkedés?

    Megnyugtató, hogy az előtanulmányok nem számítanak... Bár valaki azt mondta, hogy mivel nem voltam matek faktos, tehát a középszintű matekot tanultam csak középsuliban, nyáron mindenképpen tanuljam meg az emelt szintű anyagot minimum, különben sokat fogok szívni a BME-n kezdéskor, mert valami felzárkóztató órákra kell bejárni, ami meg ütközik más órákkal stb., szóval szívás. Vajon ennek mennyire lehet valóságalapja?

    Esetleg a gépész vs. mechatronika kérdéskörben tudtok (pro és kontra) mondani pár dolgot?

    üdv: Zoli

  • zolimage

    csendes tag

    Ja, még valami: A Bsc - Msc dologról mit tudtok mondani?
    Azt tudom, hogy BMF-en nagyobb szívás belevágni később az Msc-be.
    Vagy mostmár van itt is Msc lehetőség?
    Ami igazán érdekel: Mennyire reális az, hogy valakinek van türelme, szorgalma és esze lerakni egy Msc-t, mennyire bevett gyakorlat ez és mennyire van rá szükség, később mennyire lesz szükségem nekem arra, hogy elmondhassam, hogy Msc-s végzettségem van?

    Sőt, még valami: A suliban angol nyelvi tagozatos voltam, láttam, hogy indulnak angol nyelvű képzések, ezek mennyire húzósak, mit lehet róluk tudni? Valakinek tapasztalat esetleg ezzel kapcsolatban?

  • zolimage

    csendes tag

    válasz Tomics #2202 üzenetére

    Ahha. Kezdek félni ettől a rajz dologtól, mi a fene lehet ez...
    A tantervben nem láttam ilyesmit o_O

    Én pont a villamosmérnökit lőttem ki a nehézség miatt, mert azt mondták, hogy az tartalmaz mindent, ami a gépészetben és az informatikában irtó nagy szívás. :Y

    Amúgy a gyakorlat szempontjából... Mi a különbség a gépész és a villamosmérnök között későbbi elhelyezkedés szempontjából? "Hol és mit csinál" ez a kettő később?
    Milyen szakirányok vannak gépészen ill. villamosmérnökön?
    Lehet, hogy a villamosmérnököt sem kéne kilőnöm? Mindenféle ilyen műszaki cucc érdekel végülis :D

  • zolimage

    csendes tag

    Hello mindenki!

    Tudnátok infókat mondani az Óbudai Egyetem kollégiumairól? Milyen feltételekkel lehet bekerülni? (szocpontokkal) Melyikre érdemes menni?

    Üdv: Zoli

  • zolimage

    csendes tag

    Szevasztok!

    Idén érettségizem és szeretnék műszaki területen továbbtanulni.
    Első helyre a BME gépészkart jelöltem meg, másodikra az ÓE mechatronikai szakot.
    A BME-re mondjuk a várható pontjaim alapján egyre kevesebb az esélye, hogy felvesznek, viszont ha mégis, lehet, hogy az csak rossz nekem, ezért azon gondolkozom, hogy első helyre rakom az ÓE-t, amíg még lehet. Az anyagi helyzetünk nem túl jó, ezért albérletet nem nagyon tudnék megengedni magamnak, mindenképpen kollégium kéne. Úgy hallottam, hogy a BME kollégiumoknál csak pofátlan szociális papíros ügyeskedéssel, vagy csak nagyon jó tanulmányi eredménnyel lehet bekerülni. Előbbi nem megoldható, mert papíron sem tudok szegényebb rokonhoz költözni, utóbbi is necces, mivel a matek-fizika nem az erősségem, örülök, ha nem bukom majd ki később.

    A kérdésem az lenne, hogy alapvetően mi a különbség a két egyetem és a két kiválasztott szak esetén szerintetek? (konkrétan a BME gépész és ÓE mecha szak között, nem általában a gépész és mecha között)
    Az ÓE kollégiumába (vagy kollégiumaiba?) mennyire egyszerű bejutni, mik az esélyeim ha felvesznek?
    Előre is köszi a válaszokat, sokat segítenétek!

    Egyébként vannak itt a fórumon leendő hallgatók már? :)

  • zolimage

    csendes tag

    válasz Tomics #2357 üzenetére

    Huh, nem igazán értem, amit írtál. Ellentmondásnak tűnik, hogy nehezebb bejutni, de amúgy biztosan felvesznek az ÓE koliba. Úgy érted, hogy bent maradni nehezebb? A tanulmányi eredmény konkrétan milyen átlagot jelent? Mennyire necces azt teljesíteni? (vegyük figyelembe, hogy nekem húzós lesz a tanulás, a középszintű matekot is kb 60-70%-ra sikerült csak megírni)

  • zolimage

    csendes tag

    válasz Tomics #2359 üzenetére

    Mondjuk ez nem nem nagy gond, BME kolinál is min. 3-as átlag, viszont ott kezdetnél bejutni nehéz. (konkrétan ismerősöm, aki szinte ugyanilyen családi háttérrel rendelkezik esélytelen volt, hogy bejusson, csak jó tanulmányival sikerült neki félév után)
    Úgy tűnik, hogy akkor a sorrenden módosítani kellene, első helyre ugrik az ÓE.
    Mostmár akkor lehet a gólyatáborra koncentrálni :)

  • zolimage

    csendes tag

    Valaki fel tudna világosítani a szoc.tám. meg öszdöndíj rendszerről? (ÓE mechatronika szakon, ha az elsőéves leszek)
    Úgy értem, hogy általában milyen átlagtól mennyi ösztöndíjat adnak? Átlagosan mennyi szoc.tám. szokott járni? Jut eszembe, a suli körüli menzáknak (reggeli ebéd vacsora esetén) mennyi szokott lenni a havi költsége?
    Bocs, ha hülyék a kérdések, de én ezekre nem nagyon találtam választ, anyagiakkal kapcsolatban annyit tudtam meg, hogy az ÓE-s kollégiumok havi 10 rugóba fájnak, pedig szerintem ennél többet is nyilvánosságra hozhatnának, sok embernek fontos szempont lehet az anyagi része a továbbtanulásnak...

Új hozzászólás Aktív témák