Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz zolimage #2196 üzenetére

    -Mennyire lehet necces a fenti kvalitásaimmal elvégezni akár BME-n, vagy BMF-en egy mecha, vagy gépész szakot? Tegyük fel, hogy "beleadok mindent". Melyik suli, szak könnyebb vajon?

    bmf-bgk jóval könnyebb, és amennyire hiány van gépészmérnökből, végzel és széjjel tépnek. Lehet, hogy neked nem erre fele kéne adnod a fejed :U , matek mindenhol alap, és gépészen ráadásul a fizika is.

    - A két suli között amúgy mik a különbségek? (a tanulással, tanulói élettel kapcsolatban, akármi)

    bmf könnyebb, de szakmai részben szinte ugyanazt megkapod, mint a bme-n. Csak a reál tárgyak, sokkal nehezebbek ott, és több is van belőle. KIN kupáról lehetne mesélni, e téren nem ismerem a bgk-t

    - A BMF milyen kollégiumot biztosít, mennyire necces bejutni (a BME-hez képest)?

    Ha jó a tanulmányi eredményed, már pedig úgy tűnik, hogy nem rossz, és még hozzá vesszük a szocilás háttered, akár minden koliba is felvételt nyerhetsz. Bánki, elte, és a kukacba vannak gépészek. Elte koliban kevesen vagyunk, aki bmf-es (max 100 fő), de az a 100 fő jó része nagyon összetart. Szoktak lenni folyós végi közös vacsorák, gólyákat (akik először vannak abban a koliban), esély kiegyenlítő focival indítják, aztán van a szimpla vetélkedős buli. Mivel elte-sekkel vagyunk, így bejáratosak vagyunk a ttny-es bulikra (pl. kcssk), és gólya avatóra ami a gellért szállóban szokott lenni. A kukac (HOTEL@bmf) meg tipikus stréber koli, nem is koli, hanem inkább hotel már. Teljesen új.

    - Most, hogy egyetemmé avanzsált a suli, vajon várható nagy mértékű felvételi pontszámemelkedés? Mik fognak vajon változni?

    SEMMI, semmi az ég világon nem változik. A képzések/szakok eredménye volt a név változtatás, nem pedig fordítva.

    - A gépész és a mecha szakokon mik a húzós, tanulásigényes, buktatós tantárgyak?

    Matek, mechanika, anyagtudomány, géprajz, és az info. Többi is nehéz, de azt már szeretni fogja az emberünk, és úgy könnyebb tanulni rá.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Tomics

    addikt

    válasz zolimage #2196 üzenetére

    Azt szokták mondani hogy általában mind1, hogy előtte hogy tanultál, lehettél akár bukott is vagy szín5ös, szorgalomtól függ hogy milyen eredményt érsz el. Nem1x hallottam már olyat hogy van aki alsó ponthatárral került be mondjuk BMEre van aki meg majdnem maxal, mégse ez számított, mert kiesett a maxpontos, aki meg épphogy bekerült elvégezte szépen...szóval szorgalom és akarat/kitartás kérdése, nagyon kevés dolog függ az előtanulmányoktól,nagyon kevés előnyöd lehet ha mondjuk azt a szakot tanultad szakközépbe. Matekot érteni kell, BME-n azért jóval nehezebb szerintem mint itt, főleg mérnök infón. BME gépész karáról elég jókat hallottam, nincs akkora szivatás mint VIK-en. (van BME-s topik, kérdezz rá azért) Mechatronika szerintem nehezebb mint a gépész. Mondjuk én gépészt se vállalnám be rajz miatt.

    BMF gyakorlatiasabb, BME inkább elméletre megy rá. BMF könnyebb. BME-s diploma biztos többet ér azért, de BMF is jónak számít :D.
    Tanulói élet, hát BME-n a koleszokban biztos nagy, itt is van de megcsappant mióta nincs kandó koli. termius koliba azért van élet :DDD

    Szerintem BME koliba szerintem könnyebb bejutni (hallottam olyan is, hogy BPi-t felvettek volna).
    BMFnek is van sok kolija, a Termius elég leharcolt (van aki inkább albérletbe megy hiába vették fel oda) bár első évben mindenki bejut, bárhova aki viszonylag távol lakik, utána tanulástól függ

    felvételi pontszám mindig attól függ hányan jelentkeznek az adott szakra és nekik mennyi pontjuk van. tehát semmi köze a suli nevéhez vagy hogy egyetem/főiskola.

    matek a húzós általában minden műszaki szakon (az első évben)
    gépészen gondolom még a rajz, de ha van hozzá szorgalmad és érdekel nem lehet gond (láttam már olyan repülőgép hajtómű rajzát amit a srác a padlón rajzolt és úgy kellett lépkednie rajta akkora volt :D)

    [ Szerkesztve ]

    PH! addikt since 2004

  • Tomics

    addikt

    válasz zolimage #2199 üzenetére

    Gépész alapja a rajz. Én anno szakközépbe gépész szakon voltam, nem hiába mentem villamosmérnökire, már akkor sem ment a rajz
    (habár ma már ez is számítógépes (autocad), de kézzel nem árt tudni...)

    tuti nem fogsz semmit veszteni a középszintű matekkal...hidd el. kérdezd csak meg a bme topikba. nem ezen fog múlni hogy bentmaradsz-e vagy sem. bekerülni a legkönnyebb, de bentmaradni, felvenni a tanulás új ritmusát annál nehezebb. egy vizsgaidőszak felér egy érettségi 2x-ével

    [ Szerkesztve ]

    PH! addikt since 2004

  • Tomics

    addikt

    válasz zolimage #2201 üzenetére

    na, erre majd az okosok válaszolnak :D

    véleményem szerint: aki eljut a diplomáig annak nem lehet gond az msc csak kérdés rászánja-e azt a +időt, érdekli-e annyira a szakma hogy kutatásokat végezzen, mélyen beleássa magát. szerintem olyan sokat nem ér, hogy még másfél évig kiessek a munkából, de ez a véleményem lehet hogy majd változik idővel, mivel nincs tapasztalatom és ismerősöm se aki elvégezte.

    [ Szerkesztve ]

    PH! addikt since 2004

  • buherton

    őstag

    válasz zolimage #2203 üzenetére

    Ha szeretnél msc-t, akkor egyértelmű, hogy bme. Ha megelégszel a bsc-vel, akkor ne bme. Fentebb lett írva, hogy a bme-n a bsc felkészítés az msc-re.

    gépész mintatanterv

    3 félév géprajz van...

    Villamosmérnök: Automatizálás, Híradástechnika, Mikroelektronika technológia, Műszer-automatika, Villamos energetika (nevek a mintatantervük linkjei) szakirányok vannak. De minden szakirányon belül több modul van. Matek nem könnyű, villamosságtan sem könnyű, nem véletlenül ezek a szóró tárgyak. Programozáson, meg energetikán buknak még a legtöbben. Progot érteni kell nem tanulni. Mindenhova villamosmérnök kell, ahol elektromosság/villamosenergia van, ahol irányítási feladatot kell végezni, ahol digitálisan kell ellenőrizni a minőséget, ahol robotokat kell megfelelően megtanítani erre-arra, ahol műholdas kommunikációt felállítani, ahol mobiltelefon központot kell felügyelni/fejleszteni, ahol szenzoros védelmet kell felépíteni, vagy éppen megfelelően elhelyezni, és a megfelelő a világítótestet elhelyezni (világítástechnika oktatás csak nálunk van, és ebből van modul is), ahol épületet kell automatizálni (lift, szenzorok, világítás, biztonság technikai eszközök, meg mit tudom én...). Villamosmérnök nagyon sok oldalú lehet, ezért nem lehet konkrétan ki mondani se rá semmit. Tudom sok modult kihagytam, de egy-kettőt én sem tudom mit csinál. Nem utolsó sorban, majdnem olyan keresett mint a gépészmérnök. De talán annyit elmondhatok, hogy a villamosmérnöknek mára már elengedhetetlen a számítógép/programozás (vannak kivételek) tudomány. Mikróson kívül szinte mindenhol tudni kell programozni.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Tomics

    addikt

    válasz zolimage #2203 üzenetére

    Húha, ha ennyire nem vagy tisztában a szakokkal nézz utána hogy hova mész nehogy ne tetsszen és éveket vessz. Géprajz és gépelemek 1-2-3. 3 féléves alapozó tárgy. plusz 1 félév CAD (számítógépes rajzolás). Ez pl egy nagyon egyszerű rajz De ez csak bevezető jellegű, ennél csak bonyolultabb 3D-sek lesznek. Ja és amit itt 1 félév alatt megtanítanak azt szakközépbe 4 év alatt...de meg lehet állítólag a 0ról is. csak szorgalom kérdése

    Egyszerű: nézd meg a szakoknál a tantervben az alapozó (1-3 félév) tantárgyakat, főleg a szakirányosokat (3-4. félévtől) ha tetszik, el tudnád végezni arra menj, ha nem akkor ne. Döntsd el mit akarsz csinálni.

    Villamosmérnök lehet erősáramú illetve gyengeáramú. Gyengeáram talán érdekesebb. Nézd meg a kandó honlapján a szakirányok oldalait, ott vannak gyárlátogatások stb.

    Ugyanígy a gépész kar oldalát is böngészd.

    [ Szerkesztve ]

    PH! addikt since 2004

  • Tomics

    addikt

    válasz zolimage #2356 üzenetére

    én ezt a BME-s kolesz dolgot megcáfolnám. anno egy haveromat még 30km-re lévő településről is felvették volna, sőt még pestieket is. szerintem azóta se változott a helyzet, de azért kérdezz rá a bme-s topikba...
    BMF koleszeibe talán nehezebb bejutni, de első körben biztos hogy felvesznek, gondolom 50+ km-re laksz. elvileg jövőre felújíták a terminust is ami a leglepukkantabb így az se lesz gáz ha oda kerülsz be. aztán később a tanulmányi eredménytől függ 40%ban (+50% szociális, +10% közösségi munka)

    az ÓE talán gyakorlatiasabb, mint a BME, ahol több az elméleti oktatás. bár az adott szaknál konkrétumokat nem tudok

    PH! addikt since 2004

  • Tomics

    addikt

    válasz zolimage #2358 üzenetére

    Igen úgy értem, hogy koliba bekerülni könnyebb (Ha 300 feletti felvételi ponthatárt eléred, akkor nem lehet gond), de bentmaradni szvsz nehezebb. Egy 2,5-3 átlag minimum nem árt, ha 1-2 főtárgyból buksz akkor már nehéz teljesíteni :) Folyamatos évközbeni készüléssel ez nem lehet gond, csak 1 probléma van ez valahogy soha nem szokott összejönni, legalábbis nekem :DDD

    [ Szerkesztve ]

    PH! addikt since 2004

  • Tomics

    addikt

    válasz zolimage #2409 üzenetére

    Suli körüli menzáról én nem tudok, szerintem nincs is. Itt már általában mindenki maga oldja meg a kajálást ahogy tudja :) Pesten rengeteg lehetőség van (kifőzdék, kajáldák) és főzni is tudsz a koliban. Ki kell tapasztalni.

    Tanulányi ösztöndíj minden évben más és nagyon sok dologtól függ, szinte lehetetlen megmondani ki mennyit kap az adott félévben. Pl. egyik félévben kapsz 20at havonta, másikban már csak 5öt ugyanarra az átlagra...függ az adott félév összes tanulójának átlagától meg még sok mindentől amit csak a hök tud...
    olyan 2.5-3.0 átlagtól lehet számítani ösztöndíjra, melynek összege 5 ezertől 40-50 ezerig terjedhet/hó. de ha pl több ismétlővizsgád volt vagy ismételten felvett tárgyaid már romlik az átlag, szóval nagyon komplex az egész.

    Szoc. tám. nem tudom mennyi jár, én semennyit nem kapnék, szerintem olyan 10-20 ezer/hó körülire számolj átlagosan, ha jogosult vagy rá.

    [ Szerkesztve ]

    PH! addikt since 2004

Új hozzászólás Aktív témák