Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz fps8 #504 üzenetére

    A viz arrafele kotott allapotban van. Vagyis nincs viz.
    Az alabuko litoszferalemezekben valamivel tenyleg alacsonyabb a homerseklet, de nem sokkal. Mondjuk nem 600 fok, csak 500. A termodinamika 2. fotetele ott is mukodik.
    Tartosan 50 C fokot fenntartani eleg lehetetlennek tunik.

    Sacc kb 50000x gyengebb a Venusz gravitacios hatasa mint a Nape, igy folosleges foglalkozni vele ilyen szempontbol.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • Dany007

    veterán

    válasz fps8 #504 üzenetére

    Jó ötleteket kaptál! :) Az Európa nekem eszembe se jutott volna. : )
    A Vénuszról én is csak annyit írtam volna, hogy a visszavert Napfényen kívül maximum a gravitációja ami eléri a Földet, de az meg - ahogy már írták az előbb - elhanyagolható.
    Kíváncsi vagyok a "folytatásra"! Vajon áttelepíted-e a kolóniát az Európára? Úgy is érdekes lenne és talán még hitelesebb is.

    Az idő viszonyítására még talán annyit tudnék mondani, hogy ha léteznek valamilyen évszakok, amik ciklikusan váltják egymást, akkor ahhoz már tudnának viszonyítani. Föld alatti / víz alatti életet is befolyásolhat 1-1 évszakváltozás. Esetleg lenne valamilyen növény ami mondjuk xy évszak első napján virágzik vagy hasonló.

    Amúgy van egy dokumentumfilm. Nem tudom mi a címe. De az (is) azzal foglalkozik, hogy egy kitalált bolygón kitalált körülmények között, de amúgy valós fizikának és biológiának megfelelően milyen élet jöhet létre.
    Azt azt hiszem érdemes lenne megnézned. Abból sok ötletet meríthetsz, hogy pl a kisebb vagy nagyobb gravitáció milyen hatással lehet az élő illetve a kialakuló szervezetre. Vagy mondjuk a sűrű gázfelhőkben milyen élőlények élhetnek talán... pl asszem volt benne valami lebegő bálnaféle. :) Mindez persze elképzelt bolygón de annak megfelelően hitelesen.

Új hozzászólás Aktív témák