Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Törzsúr

    senior tag

    válasz AkosAkos #513 üzenetére

    Nem vagyok szakmai, de én úgy tudom ezt arra mondták, hogy a világegyetem nem statikus. Tehát nem végtelen, hanem tágul.
    Tehát ha véges lenne és nem tágulna akkor lenne fényesebb az ég, de majd kijavítanak! :U :K

    Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

  • Dany007

    veterán

    válasz AkosAkos #513 üzenetére

    De van rá a neten infó. Ráadásul egész jó.

    Olbers-paradoxonnak hívják. És a lényege annyi, hogy ha a világegyetem végtelen, akkor az végtelen számú csillagkeletkezést és ezáltal végtelen számú csillagot is feltételez. Márpedig végtelen számú csillag végtelen erősséggel sugároz fényt. Ami egy idő után eljutna a Földre és bevilágítaná az egyet. Ugye végtelen számról beszélünk. És mint látod az a pár csillag is amit az égen látni elég fényes ahhoz képest, hogy csak párezer. Most képzeld el ezt végtelennel...

    De a paradoxonnak létezik feloldása is. Nem tudom van-e értelme leírnom hiszen ott van a wikipédiás oldalon.

    Ahogy látom azt viszont nem írja le, hogy miből következtethetünk arra, hogy véges. Azt most én se tudom hirtelen, hogy mi a hivatalos verzió. Mert biztosan van.
    Az enyém egyszerű. Ha a világegyetem végtelen lenne, akkor az nem csak a tér végtelenségét jelentené hanem az időét is. Ugye nincs tér meg idő, csak téridő van. Tehát ha az univerzum végtelen lenne akkor annak végtelen idővel ezelőtt kellett keletkeznie. Ez pedig nem igaz. Az univerzum gyorsuló tágulásából tudjuk, hogy egyszer valamikor a régmúltban egy közös pontból kellett kiindulnia. Ez volt az a szingularitás amit ősrobbanásnak nevezünk. Konkrétan ebbe nem érdemes jobban belemenni, a lényeg, hogy a tér és az idő akkor keletkezett. Nagyjából 13,7-14 milliárd éve. Ennyi idős az univerzum. Márpedig véges idő alatt (mert konkrétan 13,7 milliárd éves) nem érhetett el végtelen kiterjedést.

Új hozzászólás Aktív témák