Új hozzászólás Aktív témák

  • freemanone

    őstag

    válasz Laca 012 #849 üzenetére

    Sajna nincs ötletem mi lehet a gond. Tippeket tudok adni, de elég vadnak tűnhet néhány. Láttam már furcsa dolgokat. Win7-nél van egy RDC (Remote Differential Compression), amit csuklóból kikapcsolok, mert ingadozik tőle a samba teljesítménye. Valamint IPV6 és nem használt hálózati eszközök letiltása. (noti belső wifi, VMware virtuális cuccai) Ezek ugyan inkább a hálózat felismerésnél segítenek, nem az adat sebességen, kivéve RDC.

    Esetleg ha megoldható megpróbálhatnád, hogy beviszel egy laptopot a céghez, amire rádugva közvetlenül a NAS-t, minden nélkül, hogy úgy mit ad. Akár még win7/xp összehasonlítást is megnéznék. Egy conceptronic NAS-om volt a dlink előtt, nah azt egy az egyben visszavittem és teljes vételárat visszakaptam. A matrica szerint tökéletesen megy minden win-el, hát mint kiderült win7-el nagyon fura dolgokat művelt, de XP-n tökéletesen működött.
    Az is szóba jöhetne, hogy megnézni az XP-s gépek routeren keresztül milyen sebességgel tudnak egymás között másolgatni. Hátha hálózati beállításból eredő gond.
    Valahogy le kéne szűkíteni biztosra, hogy a NAS maga a probléma, nem akármi más esetleg.
    Ha eszembe jut valami írok. De egyenlőre nincs okosabb ötlet.

Új hozzászólás Aktív témák