Új hozzászólás Aktív témák
-
PeterPH
senior tag
válasz #65675776 #3053 üzenetére
Technotrend Budget C-1501
Ami a DVB-T DVB-S tunerekhez képest valóban drága (56 EUR), de ha hozzáveszem, hogy a DVB-T tuneremet kb 8kHUFért vettem, és azzal tényleg semmire nem mentem, ahoz képest ingyen volt.
De gondolom DVB-C tunerből nagyságrendileg kevesebbet gyárthatnak mint bármelyik másikból, hiszen a DVB-C szolgáltatás általában együtt jár a szolgáltató által adott STB-vel, ezért az önálló tunerekre kisebb a kereslet. -
wwenigma
Jómunkásember
válasz PeterPH #3054 üzenetére
Annyiert qrva olcsó volt...
Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma
-
mattheus
őstag
Sziasztok!
Van egy érdekes problémám, aminek a megoldásában kérném a segítségeteket.
Körülbelül majd 2.5 éve vásároltam egy Pinnancle Hybrid Pro Stick 330e-t.
Nem használtam valami sokat, de idáig semmi gondom nem volt vele.
Múlt évben rajta keresztül néztem az M1 kísérleti HD közvetítéseit az Olimpiáról. Nem mondom, hogy folyamatos volt a lejátszás, de a képminőség az már önmagáért beszélt.Azóta frissítettem a gépemet (Proci, alaplap, HDD csere - fél éve) az op. rendszert is újratelepítettem (XP 32bit, SP3) és egészen tegnapig nem is telepítettem fel a gyári drivert és a szoftvert (TVTuner Pro 4.99). A csatornakeresés rendben lezajlott, analóggal nem volt gond, digitális csatornák esetében csak az ATV-t és a Hír TV-t találta meg (Duna, Autonomia, M1, Tv2, RTL sehol) és ezen felül 3 db teszt rádióállomást.
Sajnos gőzöm sincsen, hogy mi lehet a gond , hiszen múlt évhez képest, csak a számítógépem lett erősebb, ugyanott lakom, ugyanaz a szoftver stb.
Esetleg van valakinek ötlete, hogy a múlt évi digitális szóráshoz képest idén mi változott vagy hogy mi lehet a probléma az esetemben?
-
#65675776
törölt tag
válasz wwenigma #3055 üzenetére
Nem tudom, szerintem egy ennyire primitív felépítésű eszköz 8-10k körül is még szinte drága. Egy DVB-C tunerben semmi extra nincs, felépítésileg semmivel sem bonyolultabb, mint egy glatt DVB-T tuner. Az is vicc kategória, hogy a CI kiegészítő nélküli példányok majdnem ugyan annyiba kerülnek, mint a CI-sek. Masszív lehúzás az egész jelen formájában.
Az egyik legjob hw encoderes analog tuner ~15k jelenleg, és az bármelyik DVB-C tunernél messze bonyolultabb felépítésű. (CAN tuner, két broadcast decoder, hw encoder, az egyik decoder és az encoder még DRAM-mal is ki van egészítve. Ehhez képest a DVB-C tunerek egy darab Si tunere és egy darab demodulátora túró. Sokkalta egyszerűbb az egész design, a chipek beszerzési ára sem magasabb, mint az analog tunerek esetén, és a PCB is messze egyszerűbb, mint a fent említett PVR3000-nél. Szóval csak mesterségesen van felverve az áruk, már a gyártók által. Erre meg azt mondom, hogy dugják fel maguknak ennyiért, a felét kb még érik is ezek az eszközök.)
-
PeterPH
senior tag
válasz #65675776 #3057 üzenetére
Nem a gyártók védelmében mondom, de azért nem kell minden mögött összeesküvést látni. Ennél sokkal egyszerűbb a helyzet szerintem. DVB-C tunerből nagyságrendekkel kevesebben, és kevesebbet gyártanak, mint bármelyik másik rendszerűből. Így a tervezés, fejleszés, gyártás költségeit ezen a darabszámon kell realizálni. Nyilván ha hasonló mennyiségben gyártanák ezeket is mint a DVB-S, DVB-T tunereket, akkor az áruk is azok szintjén lenne.
-
zhagyma
őstag
Sokszor emlegettem, milyen jó lenne, ha létezne DVB-T / C / S2 tuner. Hát a Samsung megcsinálta, igaz egy TV-ben. [LE40B679]. Gondolom más eszközben is lehet, csak még nem bukkantam rá. Kíváncsi leszek mikor lesz PC-s eszköz formájában is hasonló ...
-
zhagyma
őstag
válasz #65675776 #3057 üzenetére
A DVB tunereken egyértelműen extraprofitot realizálnak a gyártók amitől senki sem boldog, mint Én sem. Szerintem az analóg tunerek viszont azért olcsók, mivel néhány év múlva már használhatatlan eszközök lesznek. Ez amolyan "last minute" ár.
Tényleg könnyű "összehányni" egy DVB tunert a konyhasztalon, de az analógot sem nehezebb. Viszont Én úgy gondolom, hogy egy tuner által képviselt műszaki tartalmat nem a chipek száma, hanem az általuk megvalósított áramkörök összetettsége határozza meg. Nekem úgy tűnik a DVB tunerekbe bezsúfolt áramkörök jóval bonyolultabbak az analóg társaiknál ( digitális jelek esetén az encoder/decoder nem szükséges, azt nem venném bele az összehasonlításba ).
Az RF tuner chip tekintetében azonos a feladat és nincs lényeges különbség az analóg és digitális esetek között: a rádiófrekvenciás (RF) jel erősítése és lekeverése középfekvenciára (IF).
A demodulátor chip esetén azonban van eltérés: Az analóg esetben a hang- és képvivőre ültetett jelek visszanyerése 2 demodulátor áramkörrel megoldható amplitúdó- és fázishelyesen. A DVB-T demdulátorban viszont akár 8192 vivőt is egyidejűleg kell feldolgozni és számolni kell a digitális hibajavítás áramköri megvalósításával is. Így DVB-T demodulátort nem nagyon célszerű "kisebb integráltságú" chipekből összerakni, mivel egy fiókban sem fog elférni.
ui: Abban igazad van, hogy DVB-C / S / S2 esetén csak egy vivő van, ami az analóggal pariban lehet a "digitális körítés" nélkül.
[ Szerkesztve ]
-
-
#65675776
törölt tag
válasz zhagyma #3061 üzenetére
Mindennek némileg ellentmond, hogy a DVB-C demodulátoroknál némileg bonyolultab DVB-T demodulátorokkal szerelt DVB-T tunerkártyák nem éppen ökör árában vannak. Hibrid tunert is vesz az ember 15k körül. 20k környékén már hw tömörítésű hibridet kapni. A glatt DVB-C tunerek 20k felett indulnak. Szigorúan magyarországi árak. Szóval nem a bonyolultság okozza a DVB-C tunerek magas árát, hanem csak.
Nem hiszem, hogy bármelyik DVB-C tuner bonyolultabb lenne felépítésileg, mint egy Leadtek PVR3000 Deluxe, ami egy analog hw tömörítésű kártya mindenféle DVB téma nélkül. Aki ismeri a PVR3000, az tudja miről beszélek. A DVB-C tunerek ára tetszik, nem tetszik irreális! Legalább kétszerese a reálisnak, amit valóban érnek.
-
Juli2003
csendes tag
Üdv Mindenkinek.
Nem tudom valaki kérdezte-e, de amit átolvastam ott nem találtam.
Szóval van egy pinnacle hybrid pro dvb-t kártyám.
Xp alatt működött a kártya de win7 alatt nem akar. Feltelepítettem a vistás programját, de úgy sem. Azt mondja a szoftver hogy 3GHz-es proci kellen a H.264 jelek megjelenítéséhez.
És még egy kérdés. Valakinek dvb-tv tuner kátyája működött már valaha Media Center szoftveren keresztül? Mert ott sem talál semmit. Próbáltam már magyar és német beállításokat de semmi. -
zhagyma
őstag
válasz #65675776 #3063 üzenetére
Egyetértünk: A DVB-C tuner irreálisan drága, az előállítási költségekhez képest kb. 4x-es ára van. Extra - extra profit van rajta. Mire kifutó széria lesz, a szappan mellé fogják csomagolni a TESCO-ban.
Capella A multiszabványos DVB tuner magában rejti az STB és SAT beltéri egység kiváltását és mindezeket megkaphatod a TV árában. Ha ethernet port is van DLNA-val, akkor pedig esély van elfelejteni a koax-t otthonra. Én a személy szerint a LAN-ra szavaznék ...
-
gu007
aktív tag
szívat engem ez a cucc. f1-re megint nem volt jó. csak most a kártya illesztő programja tűnt el. csak azt tudnám, hogy miért?
-
Capella
senior tag
válasz zhagyma #3065 üzenetére
Igen, de nekem nem a tévében kellene a tuner. Ott is, de nem csak, hanem a külső merevlemezes egységben is.
Így lehetne felvenni a tévé bekapcsolása nélkül is műsort, vagy egy másikat, mint amit éppen nézek.
Igaz nekem ilyen ritkán kell, meg nem is aktuális még jó ideig. Most az IPTV box elvéből adódóan is merevlemezes, van time shift stb., egyszerre két műsor felvétele, megszoktam.
Inkább arra gondolok, hogy amik voltak eddig külön merevlemezes felvevők, azok nemigen tudták a DVB-C/DVB-T-t. Na ez az amire előbb-utóbb át kellene állniuk a gyártóknak, de lehet, hogy fognak is. Ahogy az mpeg2 DVB-T is kihal.
A Popcorn és társai is kicsit más jellegűek azt hiszem.
Merevlemezt a tévébe építve az LG csinált korábban (1366x768 LCD).
Valószínűleg a DLNA lesz a jövő a LAN-nnal vagy méginkább a wifivel. Az én tévémben lévő DLNA viszont gyakorlatilag semmit nem ér, film nem játszható le azon keresztül. No és persze ha nem letöltött valami, hanem tévéműsor, akkor azt fel is kell venni valamivel. Lehetne persze USB tuner is, vagy HTPC.
Az meg hogy tényleg mi lesz a jövő, nehéz előre belőni. Pl. valahogy úgy indult, hogy számítástechnikai vonalon és a videokártyáknál a DisplayPort lesz, a szórakoztatóelektronikában meg a HDMI. Most úgy néz ki, a DisplayPort szép csendben elhalálozott. Videokártyákhoz DVH-HDMI átalakítót adnak és újabban natív HDMI is egyre gyakoribb, a DisplayPort sehol.
Csak néhány monitor bemenetként árválkodik. Pl. Dell. -
odipapa
senior tag
Sziasztok!
GIGABYTE GT-U7200 ismeri valaki?
Nem látom hogy elboldogul-e az mpeg4-el. -
zhagyma
őstag
válasz Capella #3067 üzenetére
Mióta kihajítottam a videómagnót, azóta nem vettem fel semmit. Ezért mindíg elfelejtem, hogy a többség számára a rögzítés milyen fontos. Esetedben a HTPC adhatja talán a "legrugalmasabb" megoldást.
Mivel a "jővőbe" kevesen látnak pontosan, ezért a gyártók is minden eszközbe beleteszik mindazt, amit csak gondolnak. Nekem ezzel csak annyi a problémám, hogy ezt "csöpögtetve" teszik, holott a technológia korábban is rendelkezésre állt és nem is került volna túl sokba: digitális multiszabványos tuner, MPEG2 / MPEG4 dekóder chip, LAN / WIFI DLNA, stb. és ilyen lesz DVB-T2 / C2 ami jelenleg "aranyár a négyzeten". Ezzel megfosztják a vásárlókat a rugalmasan felhasználható, időtállóbb eszközök birtoklásától és többszőr megvesszük ugyanazt amíg "kiforrja" magát az, hogy egy otthoni rendszerben melyik funkciónak, milyen eszközben van a legjobb helye. Például:
HTPC-be tegyek több digitális tunert és LAN-on DLNA-val nézzem több TV-n a műsorokat vagy TV-kben multituner legyen és koax végighúzva a lakáson?
Vajon tényleg lemondanak-e a kábel- és műholdas szolgáltatók az STB/beltéri erőltetéséről és így a TV átveheti a szerepüket? Most úgy néz ki igen: DIGI kódolatlan digitális csatornák, HelloHD előfizetői kártya külön árusítása, stb. De mi van, ha ezek üdítű kivételek maradnak.
Lesz-e valaha HDMI bemenet HDCP támogatással PC-re, hogy végre fel tudj venni egy STB / TV HDMI kimenetéről 1080i-s jelet?
... és még lehetne folytatni a sort.[ Szerkesztve ]
-
wwenigma
Jómunkásember
Tegnap egesz nap vertem az ebay-t, 20-35€ között mentek el DVB-C karik... kell egy autoliciter progi, vagy mi a szösz...egyet sem tudtam utni...
Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma
-
klaczi
aktív tag
válasz #65675776 #3063 üzenetére
Valóban drága volt aTT, de én kiváncsibb.
Különben jelenleg azt hiszem csak a DIGIvel használható. Ez még itthon pici piac.
A kártya pedig szinte üres, van rajta vagy 5 alkatrész.
A sját sw. egy kalap.... Tehát mág rárakódik majd annak is az ára.
Úgy saccolom, hogy egy éven belül a felénél is kevesebb lesz.
Mi kifizettük,Ti meg tudjátok, hogy működőképes. Ez is valami. -
gu007
aktív tag
van itt vki aki szentesről venné a dvb-t jelet? nálam nem műxik megint. kb 1 hétig jó volt de most semmi.
-
bzoley
veterán
m1 HD, m2 HD teszt az A mux-on.
-
DarkByte
addikt
Jelenleg van 3 HD adónk (ha beleszámoljuk az m1, m2 HD -t amelyek elvileg hamarosan végleg felkerülni) amelyek gondolom mind 8Mbit körül vannak, illetve van 4SD adónk (tv2, RTL, kódolt Hír TV, kódolt ATV). Tehát maradt hely még vagy egy HD vagy kb. 4 SD adónak. Végül is ezt az optimista esetben 2 évet ennyi hely már talán kiszolgál.
-
DarkByte
addikt
válasz DarkByte #3084 üzenetére
Bocs, kihagytam egy SD -t, mivel ott az Autonómia is. De egyébként el is számoltam magam. 8Mbit -el kb. a 3 HD adás elvisz el egy mux -ot, illetve az 5*2Mbit SD -vel közel félig van belakva a másik mux. Persze nem így vannak szétszedve, de összességében kb. ez a helyzet.
Mod: vissza is kerestem, a hivatalos FAQ -ban lévő adatok és a Wiki táblázata szerint nálunk egy mux kapacitása: 24.882 Mbits
[ Szerkesztve ]
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz #65675776 #3072 üzenetére
Yepp!
Megverem a nemeteket.... ott irja, hogy DVB-C, kepet meg nem neztem! [link]
Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma
-
#65675776
törölt tag
válasz wwenigma #3087 üzenetére
Majdnem DVB-C... De azért hazafiságból vedd meg.
Ez kicsit korrektebb. Bár ismerve a TerraTec sw-ét...
Meg ugye mind sima PCI, az meg nálam már eleve nincs szabadon, és nem is szándékozom egyik PCI-os kártyám sem kivenni a gépből.
[ Szerkesztve ]
-
solarix45
senior tag
Lehetséges, hogy DigiTV parabolás tv lesz nálunk. Szeretek a gépen tv-t nézni, multitask vagyok, és nem fogyasztok dupla adag áramot . Viszont ugye ezzel bukom a jó minőségű képet (video in mehet esetleg).
Láttam, hogy a Terratec, a Hauppauge, meg az Avermedia is árul olyan USB-s terméket, amibe bele lehet dugni a szolgáltató kártyáját, és a kódolt adásokat nézni. A gubanc, hogy az elve 30-40e ft-os tuner mellé ez még jó 25-35e ft (plusz pk, mert itthon ugye nem kaphatók..). Ez azért enyhén szólva meredek. Nincs valami olcsóbb megoldás? Mondjuk kevésbé neves gyártótól, vagy ilyesmi?
-
Capella
senior tag
Az utóbbi időben, meg amilyen keveset nézem a DVB-T adókat, nem tapasztaltam kockásodást, szétesést. Pedig a tévé szerint ugyanaz a jelminőség van, mint korábban. Csak akkor időnként romlott le egy-egy pillanatra.
Egyes fórumokban írták, hogy változott valami az ismét sugárzott m1-m2 tesztadással, majd visszaállt a korábbi állapot. -
DarkByte
addikt
válasz Capella #3090 üzenetére
Ezekkel a szenzáció hajhász de egyébként szakmailag erősen kétséges cikkeken csak a fejemet vakarom. Milyen pixelesedés, meg ilyen baromságok. A pixel a kép atomi egysége könyörgöm (persze MPEG-4 -nél YV12 színtérben van ábrázolva, de ez magában nem okozza a fenti jelenséget). Amiről szerintem az író szeretett volna írni az a blokkosodás, márpedig egy blokk többnyire 8x8 pixelt jelent. A másik hogy a H.264 a blokkosodást az in-loop deblocking -al szinte teljesen megszünteti, max. életlenebb lesz a kép ahol kevés a bitsűrűség az adott jelenethez. (Persze a 1.5Mbit -be bele lehetne kötni, igazából én is legalább 2,5-3Mbit -nek örülnék, de akkor is).
"A hang nem recseg, hanem hidegen sípol."
Elég rég óta kísérletezem audio codekek tömörítési artifaktjainak felderítésével, de én ilyennel nem nagyon találkoztam. Fémes hangzásról, underwater effektel, force stereo miatti sztereó kép torzulással már vannak tapasztalataim. De sípolás. Még az egyébként nekem néha zavaró AAC+ sem csinál ilyet, amit használni. Ott inkább a helytelenül rekonstruált éles magas hangok és a szintetizált zajjal történő rossz interpoláció ami észrevehető, illetve Parametric Stereo -nál a kényszerű zavaró mértékű visszhangosodás.[ Szerkesztve ]
-
wassermann
Topikgazda
válasz DarkByte #3092 üzenetére
Kicsit én is felkaptam a vizet az Index cikkén: X - Miért kell Magyarországon a felütésnek mindig negatívnak lenni? Miért nincsenek keményen kidomborított pozitív gondolatok, hogy örüljünk pl: újdonság, több csatorna, korszerűbb dolog stb ... a cikk alapján sajnos úgy látszik nálunk minden újban csak probléma lakozik és mindenki h*lye.
[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz DarkByte #3092 üzenetére
Valóban nem elég szakszerű némely meghatározásuk, de ettől még lehet olvasni ilyen bulvár oldalakat is.
A hangra a sípolás nekem is kiütötte a szemem. Valójában meg a fülem, míg régebben tapasztaltam kimaradást vagy kattanásféléket.
A pixelesedés is inkább kockásodás vagy a kép szétesése.
Viszont ezeket a hibákat nem tapasztaltam most, előtte meg előfordult a Dunán és az m1-en is.
Már akkor sem a kép minőséggel volt probléma, ahogy az antennát be tudtam lőni az jó volt. Sőt akár rosszabb is elmenne. A gond akkor volt, amikor valamiért 1-2 másodpercre leromlott a jel.Lehetne még említeni az agyontömörítésből származó hibákat, amiket éppen az F1 versenyeknél lehetett tapasztalni.
Nekem még van olyan is és talán csak DVB-T vételnél, és tegnap is feltűnt, hogy filmnél az arc ha közel van, néha hullámzik, egyes részei izegnek-mozognak. Nem tudom, hogy a tévétől, az adott bemenet beállításától vagy az adástól függ.Változás volt az adás paramétereiben, de másutt azt írták, hogy azóta visszaállt a korábbira.
Nálam is ugyanazok a korábbi számértékek láthatók most. -
Capella
senior tag
válasz wassermann #3095 üzenetére
Azért a digitális átállás jelenlegi állapota nem nevezhető sikertörténetnek. A fórumokban inkább szitkozódás, bosszankodás volt a kezdetektől.
Még akkor sem siker, ha mostanra javult a helyzet, vagy kezd olyan lenni a csatornaválaszték, mint ami fél évvel korábbra volt beharangozva.Persze, nekünk nem jó semmi. Ha digitális, akkor legyen már SD helyett HD, vagy ha SD akkor ne 2 megabiten nyomják, és persze legyen minél több 16:9.
Ha ez ami most van, fél évbe telt, majd pár év múlva jobb lesz.
Feltéve, hogy az üzleti érdek is úgy akarja. Különben meg akkorra már sok helyen üvegszálon jön az adás. Ha bírjuk és akarjuk fizetni. -
-
nrc
tag
Ha a tunerhez adott botantennával és az erősítős szobaantennával is kb. ugyanazt a jelerősséget tudod elérni, akkor valószínű, hogy valami probléma van az antennával vagy a tunerrel. Esetleg a túl erős jel is okozhatja, hogy mindkét antenna túlvezérli a tunert, de a mostani gyenge adóteljesítmények miatt nem ez a valószínű.
A szobaantennát letesztelheted úgy, hogy belövöd a 610Mhz-en lévő mobil tv-t a TSReader-ben 100% közeli minőségre, majd az erősítést változtatva, illetve a szobaantennát botantennára cserélve nézed, hogy hogyan változik a jelerősség és a minőség. Ebből megtudhatod, hogy kb. milyen erősítés szükséges a szobaantennán a vételhez.
Azért a 610Mhz-et javaslom próbának, mert jelenleg ez a legnagyobb teljesítménnyel sugárzott mux, így könnyebben el lehet érni a jó minőségű vételt. Viszont a dvb-t adásokat máshonnan sugározzák, ezért azoknak a befogásához valószínű változtatni kell az antennapozíción.
Próbáld ablak közelében, ablakpárkányon is több irányba beállítva az antennát. Általában jó ha az antenna nincs túl közel sem a padlóhoz, sem pedig a plafonhoz. Ha asztalra, tv vagy monitor tetejére teszed az megfelelő lehet. Ha szükséges, akkor vegyél 10-15m hosszabbító kábelt, mert az antenna lakáson belüli elhelyezkedése kulcsfontosságú a vétel szempontjából. Nekem is át kellett vinnem egy másik szobába, hogy jó minőségben és stabilan tudjam venni a digitális adásokat.
Nem érdemes kézben tartani az antennát, inkább tedd le és kicsit távolodj el tőle, mert befolyásolhatod a vétel minőségét. Az antennapozíció beállítása után néhány másodpercet érdemes várni, mert a tuner elég lassan reagál a változásokra.
Próbálj ki elsőre értelmetlennek tűnő dolgokat is, mint pl. az antenna padló vagy plafon felé fordítása vagy eldöntése. Visszavert jeleket elég meglepő helyekről is le lehet vadászni.
Milyen antennával próbálod? Legalább azt kéne róla tudni, hogy hogyan néz ki és mekkora erősítésre képes.
Ha van rá lehetőséged, akkor javaslom, hogy próbáld ki akár másik (kölcsön) antennával is a tunert.
[ Szerkesztve ]
-
zhagyma
őstag
Az NHH válasza egy kollégának. Az NHH szerint a Széchenyi hegy mehetne 20kW-al is az UHF62-n, de az AH nem kérte: [4080. hozzászólás], A többi sem semmi.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone 15 Pro 128GB FEHÉR TITÁN MAKULÁTLAN
- iPhone 14 128GB Lila Független Mint Az Új/1-3 hónap gar./Akku 92%/p3826
- minigép/ i5 6500T 35W/ Dell 3050 micro/ garancia/ ingyen foxpost
- Új Modell Apple Watch Ultra 2 49mm Black/2025.09.21 Apple Gar./p3825/
- Cisco SG200-50 smart switch - 48+2 portos Gigabites
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest