-
Fototrend
Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:
Új hozzászólás Aktív témák
-
ZooLee
senior tag
nem is értettem, hogy miért nincs ilyen méretű e-book olvasó?
Azért, mert a 6" áll a legközelebb az átlagos méretű könyv szövegtükréhez (ha jól tudom így hívják a margók nélküli részt) és az ilyen méretű olvasó az egyik legjobb kompromisszum a méret-hordozhatóság-súly között. Aki nagyon hordozhatót szeretne, azoknak lehetnek jók az 5"-os olvasók, mert az már tényleg ingzseb méretűek.
-
ZooLee
senior tag
PDF kapcsán nem a 6"-os kijelzővel van a gond, hanem azzal, hogy a PDF nem e-könyv formátum, hanem oldalkép-formátum (vagy hogy hívják helyesen) Vagyis nem tartalmat tárol, hanem oldalképet, ezért egy A4-es méretre optimalizált PDF-et hiába akarsz megnézni ~A6 méretben, nem fogja kiadni, csak nagyon lekicsinyíti, vagy három részletben kell görgetni, amire szintén nem alkalmas az e-ink kijelző.
Amit írsz, az igaz, hogy a "A digitalizált könyvek kb. fele, harmada pedig PDF-ben van", van viszont azt vedd figyelembe, hogy ezek nagy része nem e-könyv, pláne nem hivatalos (megvásárolható) e-könyv. Abba itt most ne menjünk bele, hogy honnan és miért PDF-ben vannak ezek) Tehát ha a hivatalos e-könyv piacot nézed, akkor ott nem PDF lesz, mert a PDF nem e-könyv formátum. A PDF-nek akkor van értelme, ha pl. gondosan megszerkesztett könyvet kell olvasni, pl. szakkönyvek, amelyek képeket, képleteket tartalmaznak. Ekkor viszont már nem az e-könyv olvasó a nyerő, hanem a tablet, mert sokkal gyorsabban és jobban kezeli a PDF fájlokat. (Egy rendes PDF könyv akár 50-100MB is lehet)
Ha azokról a könyvekről beszélünk, amikkel eddig találkoztál ( ) és azok tényleg könyvek voltak (vagyis folyó szöveg, regény, miegyéb) akkor pedig nem kell sajnálni az időt a konvertálásra, pár egyszerűen elsajátítható lépéssel sokkal nagyobb felhasználói élményt nyújtó könyveket tudsz konvertálni a folyó szöveges PDF-ekből, mintha PDF-ként próbálnád olvasni akár egy nagyobb méretű olvasón!
[ Szerkesztve ]
-
doc
nagyúr
nagy különbséget nem találtam a kettő között.
Akkor csinald meg azt, hogy megnyitod a PDF-et a kedvenc olvasoprogramoddal szamitogepen, es az ablakot 6" mereture huzod ossze.
Majd csinald meg ugyanezt pl. a Calibrevel megnyitott epubbal. Gyorsan ra fogsz jonni a kulonbsegreMOD: az hogy meg kepesek nyitni, nem jelenti azt hogy az jo is lesz neked A fo problema az, hogy a PDF-ek messze tulnyomo resze A/4 meretre van kitalalva, az e-olvaso kijelzoje meg sokkal kisebb. Egy A/5-os meretu PDF mar egesz jol hasznalhato lenne, de ilyenek meg nem nagyon vannak
[ Szerkesztve ]
-
Degeczi
nagyúr
a PDF fixre tördelt formátum, elsősorban ezért nem e-book, mert ott alapfeltétel a folyó, szabadon áttördelhető szöveg - hiszen más az egyes megjelenítő eszközök kijelzőmérete, más a betűtípus, és persze más az egyénileg beállított betűméret (vagy akár a margó, mint arról nemrég szó volt)
de jellemzően (bár technikailag van rá lehetőség) szinte kivétel nélkül még tartalomjegyzék sincsen a PDF könyvek, holott az is fontos alapfeltétel elektronikus olvasásnál, hiszen ezt nem lehet tetszés szerint bárhol fölütni, mint egy papírkönyvet, kell módszer a jó navigációra
-
doc
nagyúr
Mondom meg egyszer, probald ki amit leirtam, es egybol ra fogsz jonni.
Egyebkent olvasoeszkoztol fuggoen van tobbfele megoldasi probalkozas a PDF-ek megjelenitesere.
Kindle-n peldaul el tudod forgatni vizszintesre es ugy harom reszletben fel/le scrollozva olvasni. Nookon ket lehetoseged van: vagy a teljes oldalt latod allo modban, vagy tud un. text reflow-t, amikor is a PDF-ben levo szoveget megprobalja tobb-kevesebb sikerrel normalis szovegge alakitani, ilyenkor tudsz pl. betumeretet valtoztatni.
Kulso appoknal vannak meg szofisztikaltabb megoldasok ezek mellett, pl. kethasabos PDF-nel hasabszelessegre zoomolas (talan ez a leghasznalhatobb, de persze csak ket hasabnal mukodik), meg egyeb jo kis trukkok.
De a lenyeg: igazan kenyelmes a PDF-ek olvasasa sosem lesz egy 6"-os kijelzon. KB olyan, mint amikor 1600 pixel szeles kepernyore designolt weboldalt nezel 800x600-ban -
ZooLee
senior tag
Miért lenne egy regény (ami PDF formátumban van tárolva) A4-re optimalizálva, "kitalálva"?
Na, itt fut össze a dolog az előző kérdéseddel:
hogy a PDF nem e-könyv formátum mégis jócskán lehet találkozni (főleg nem hivatalos könyves placcon) ilyen formátumban tárolt könyvekkel, regényekkel. Hogy ennek mi az oka nem tudom, de a nagy számosság kicsit elriaszt a konvertálástól.
Bár bővebben itt, a fórum keretein belül nem lehet kifejteni, de dióhéjban az a dolog lényege, hogy hivatalosan regény nincs PDF formátumban (kivéve a PoD típust, de az más, ne keverjük az e-könyvekhez) Amikkel te találkoztál, azok a regények, könyvek nem hivatalosak, és nem lettek optimalizálva, csak beolvasva és az első konténerbe beleöntve. (És akik csinálják, azoknak jó eséllyel halvány fogalma sincs az e-könyvekről)
De javaslok egy egyszerű tesztet (ha van kedved, időd buhaerálni egy kicsit): Fogj egy ilyen A4-es PDF-et, amiben folyó szöveg van, csinálj belőle (PDF szerkesztővel) egy A5 vagy A6 méretre szabott változatot. Utána a szöveget tedd át RTF-be, és egy kis csinosítgatás után (pl. fölös sortörések eltávolítása) az ingyenes Calibre-vel tedd át PRC-be vagy ePUB-ba, és utána mindhármat próbáld ki egy 6"-os olvasón, látni fogod a különbséget.
A PDF-igénytelenség oka leginkább az, hogy aki csinálja ezeket, az nem ért hozzá, és a mennyiség a lényeg, nem a minőség.
-
ZooLee
senior tag
Igen, szal a 6"-os kijelző kevés lehet ehhez, ezért van létjogosultságuk a nagyobb méretű, és felbontású kijelzőknek, amire talán egyre több gyártó rájön, és így az árban is jobban elérhető lesz.
Szerintem kicsit rosszul látod, nem az ilyen "könyvek" miatt lenne létjogosultásga a nagyobb e-könyv olvasóknak, hanem az ilyen elbaltázott PDF-eknek nincs létjogosultsága. Bescannelt képeket PDF-be tenni, és utána könyvnek hívni egy nonszensz, és utána még azt várni, hogy egy olvasó alkalmazkodjon is hozzá, dettó.
A nagyobb olvasóknak ott lenne értelme, hogy újszág-szerű olvasási élményt adjanak, vagy egy szakkönyv ábráit jobban lehessen megnézni! A félreértések elkerülése végett nem a PDF-el, mint formátummal van bajom, hanem azzal a gányolással, ami ma e-könyv "készítés" szinten zajlik!
-
ZooLee
senior tag
A kategóriák felállítása teljesen jó az olvasási szokások alapján. A harmadik kategóriához van is ajánlott olvasó, úgy hívják, hogy tablet. Az mindent megeszik, gyorsan és könnyen megnyit, zoomol, görget bármilyen PDF állományt. Jelenleg legalábbis ez a helyzet. Ha majd változik az e-ink kijelzők és a vezérlők ára, akkor remélhetőleg lesz erre a kategóriára is megfelelő e-inkes olvasó.
Mint írtam korábban az eddig általam fellelt elektronikus formátumú (irodalmi témájú) könyvek fele, harmada is PDF, változó méretben (A/4, vagy annál kisebb). Én még szerencsére nem futottam bele ezek közül az általad említett borzasztó minőségű "bescannelt PDF-ekbe.
Már írtam, ez egy és ugyanaz a kategória. Én is hallottam már olyanról, aki látott már ilyen, szürkén-feketén készült, nem hivatalos "e-könyveket", a minőségük a borzasztó, és a konvertálásra elfogadható között változik. Ha majd látsz, olvasol rendesen elkészített e-könyveket, utána tudni, érteni fogod, miről beszélek.
-
Rebourne
aktív tag
Egy jobb tablet 250 ppi-s pixelsűrűsége nagyágrendekkel jobb képet eredményez mint a PocketBook Pro 912 150 ppi-je (ami ráadásul csak Viziplex e-ink). A szemkíméléshez hozzátartozik az is, hogy a szemnek (és az agy látórendszerének) mennyit kell összpontosítania, hogy felismerje, amit lát. Kevesebb pixelsűrűséggel nem csak randább a kép, de szkennelt / fixre tördelt szöveg esetén az olvasás is megerőltetőbb nagyítás nélkül. A tablet képernyőjének világosságát ellensúlyozni lehet a helység jó megvilágításával. A gyenge felbontású e-ink képernyőn nem lehet javítani.
[ Szerkesztve ]
-
Rebourne
aktív tag
-
axioma
veterán
Altalaban szkennelni az elerheto legjobb felbontasban szoktak, mar csak azert is, hogy kesobb legyen esely OCR-re. Na meg ket oldalt egy lapon. Ebbol lesz egy 300-600 dpi-s dupla meretben oldal a pdf-ben. Az olvasodon meg jobb esetben van 1024x758. Az ott mar ertelmesen nem jelenitheto meg, es felere (teruletben) eleve kicsinyitett.
Ha valaki oldalankent es 150-200 dpi-vel szkenneli, akkor igazad lehet. -
Degeczi
nagyúr
fotókat is megjelenít a legtöbb készülék, ettől mégsem lesz e-book formátum a JPG...
ezrelékben sem nagyon lehet kifejezhető azon PDF-ek aránya, amik kicsinyítés nélkül 1:1-ben jeleníthetőek meg az olvasók kijelzőjén (a legtöbb könyv oldalaránya is más: jellemzően magasabb), hiába kb. hasonló méretűek a lapjai - innen kezdve elméleti fejtegetés a dolog
(de az e-book formátumoknak más fontos jellemzője is van, pl. a tartalomjegyzék/fejezetjelölések is alapvetően fontosak, de PDF-ek nagyon ritkán tartalmazzák - bár lehetőség volna rá) -
Degeczi
nagyúr
nem tudom, milyen anyagokról beszélsz, saját könyvespolcomon néztem meg: azon zsebkönyveknél (vegyesen magyarok és angolok is), ahol a szöveg szélessége belefér a 6"-os e-book olvasókra jellemző 3.5"-ba, a magasság 6" - vagyis csak kicsinyítve jeleníthetőek meg, mert eltérő az oldalarány (az e-book kijelző alacsonyabb: 4.75" magas)
újratördelhető e-book formátum esetén ez nem probléma
-
ZooLee
senior tag
Az eredeti papírkönyv A KÖNYV!
Akkor nem értem mit keresel itt a fórumon, hiszen vannak nagyszerű számítástechnikai ÚJSÁGOK is, amelyeket lehet olvasni, és abban vannak nagyszerű LEVELEZŐ rovatok, ahol kaphatsz számodra megfelelő információt.
Sokan és sokféleképpen leírtuk már, hogy miért NEM e-könyv formátum a PDF. De ismét a PDF-nél kötöttől ki, ezek szerint nekem nem e-könyvre van szükséged, hanem a papírkönyvek scannelt változatára. Ebben az esetben egy txt'x Beagle-t javaslok neked, vagy bármit, ami képeket meg tud jeleníteni.
El kell fogadni, hogy az e-könyv (és a többi digitális hordozó) másképp és máshogyan adja át ugyanazt a tartalmat, mint papíros (vagy fizikai hordozós) elődeik. Ahogy látom, ez már neked is sikerült, hiszen itt vagy a fórumon vagyis a fentebb említett újságtól már neked is sikerült elszakadni. Most próbáld meg ugyanezt a KÖNYV-vel is
Azokban a művekben ahol szöveg van, nem az oldalkép a fontos, hanem a szövegkép, vagyis nem az a lényeg, hogy az e-könyv oldalai ugyanúgy nézzenek ki, mint a papírkönyv oldalai, hanem hogy a megjelenített szöveg szépen jelenjen meg. (Fejezetek, bekezdések, szöveg igazítás, stb.) És ezt a megjelenítési szabadságot a PDF nem tudja megadni, viszont a natív e-könyv formátumok az e-könyv olvasók saját parsereivel tudják! (Jó közelítéssel, de ebbe egyelőre ne menjünk bele)
Tehát nem a PDF formátummal van baj, az egy nagyszerű számítástechnikai platformformfüggetlen dokumentum formátum, aminek az a legnagyobb előnye, hogy bármilyen készüléken is nyitod meg és nyomtatod ki, ugyanúgy fog kinézni, ugyanazt az oldalelrendezést mutatja, amilyennek a tervezője/készítője megálmodta.
Az e-könyv formátumoknak ezzel szemben az a feladata, hogy bármilyen olvasó eszközön az adott eszköz megjelenítőjére optimalizáltan jelenhessen meg a szöveg, függetlenül attól, hogy az egy 4"-os telefon vagy egy 10"-os tablet, vagy a kettő között lévő e-inkes olvasó. És ebben például benne van az is, hogy a fizikai betűméret ugyanakkora a 4"-os képernyőn, mint a 6"-os olvasón. És pont ez az univerzális hordozhatóság a lényege!(#4023) woodworm: Vannak ám gyönyörű, 6"-ra optimalizált pdf-ek, infosáv, tartalomjegyzék és egyebek.
Ez rendben is van, nem azt mondtuk, hogy nem lehet jól/szépen megcsinálni, de egy ilyen könyvvel mindjárt meg vagy lőve, ha egy 4"-os vagy 10"-os kijelzőn próbálod olvasni!
[ Szerkesztve ]
-
-
doc
nagyúr
a szerző jóváhagyásával, nyomdászok és egyéb szakemberek tudásuk legjavát beleadva készítik el.
igy szuletnek azok a konyvek, ahol a nyomdahibak gyakorisagat hiba/sor-ban lehet merni (regi Valhalla konyvek, valaki?), amik a katasztrofalis papirminoseg miatt olvashatatlanok, ahol olyan szukre veszik a margokat hogya kotes mellett szet kell torni a konyvet hogy elolvashasd, azok ahol oldalak maradnak ki veletlenul.
egy e-booknal siman kiadnak egy javitott verziot (pl. a Delta Vision rendszeresen csinalja), a papirkonyvnel meg... hat ott igy jartalpersze a papirkonyvek nagy resze tenyleg rendesen 'meg van csinalva', de az e-book pontosan ugyanazt a minoseget tudja, ugyanazokat a nyomdai szabalyokat figyelembe veve keszul, csak ott van lehetoseged valtoztatni rajta (pl. anyukam nagyon nagy betumerettel olvas, ugy kenyelmesebb neki)
-
ZooLee
senior tag
Abban az értelemben, hogy azt a szerző jóváhagyásával, nyomdászok és egyéb szakemberek tudásuk legjavát beleadva készítik el.
Az e-könyveket pont ilyen igényességgel készítik el, és remélem nem téved ide egy e-könyv kiadó sem, mert nagyon megsértődne. Te még mindig a szürkezóna termése alapján beszélsz, amit el kellene felejteni.
Ennek a jó minőségü beszkennelt - Uram bocsá' PDF-ben lementett változata az eredeti másolata, kvázi papírönyv, elektronikus könyv, idegen szóval e-book.
Nem. Ez egy elektronikus dokumentum, ami a digitalizált adatokat tartalmaz. Amire persze teljesen megfelelő konténer a PDF, de attól még nem lesz e-könyv.
A végeredményt "ezt a megjelenítési szabadságot" közelíteni nem lehet egy papírkönyvéhez (az eredetihez), lehet olvasni és valóban nem is a kinézet a lényeg, hanem a tartalom, de ez így nekem messze van a tökéletestől.
Tehát a papírkönyvben is tudod változtatni a betűméretet? És betűtípust? És margót és sorközt? Egy mozdulattal tudsz a fejezetek közt ugrálni? Egy másik mozdulattal tudsz szótárazni?
Nem jobb, vagy rosszabb, hanem MÁS. Ezt kell elfogadni, és nem azt várni, hogy leutánozza a papírkönyvet!
Félre ne érts én nem állítom, hogy a pdf az ideális formátum e-könyv olvasók számára, csak azt az ellenszenvet sem tudom felfogni amit ez a fájlforma itt a fórumon sokakból kivált.
Nem a PDF-el van baj, ahogy már elmondtuk, hanem a PDF kontra e-könyv olvasó illetve annak a parsere)! Ha majd használsz rendszeresen e-könyv olvasót, és olvasol rajta rendes könyveket, akkor érteni fogod, hogy miről beszélünk itt!
Gondolom az e-book gyártók nagy része sem véletlenül ügyel arra, hogy az eszköze pdf-képes legyen.
Hát, már aki. És az, hogy megjeleníti a PDF-et, még nem jelenti azt, hogy el is lehet rajta olvasni. Ha utánaolvasol a teszteknek, gyakorlatilag mindenhol az van, hogy jó-jó, hogy van, de sokat nem ér... Jól mutat a specifikációban (a tízfajta egyéb formátummal együtt) de sokkal többet nem jelent... (Tudod, én is le tudom futni a 100 métert gyorsan, de valamiért mégsem Usain Bolt a haverom... )
-
Libretom
aktív tag
Azt írod:
"egy megfelelő méretű kijelzővel (ami az eredetihez közel hasonló méretben képes megjeleníteni a szöveget) rendelkező pdf-képes e-könyv olvasóra betöltve nem ez a legmegfelelőbb, autentikus formátum?"
Ez kb. a 9.7 "-os kijelzőt jelenti. A felhasználók 99 %-a 6 "-oson olvas.A "könyv" - "ekönyv" körüli vita pedig kb. annyira okos (már elnézést... ), mintha valaki az ezerkilencszázas évek elején, az első autók megjelenése idején azt mondta volna: jó, jó, de csak a lovas fogat az "igazi közlekedési eszköz", az automobil nem az...
-
ZooLee
senior tag
OK, én feladom.
Kedves pusiga,
Ha nem akarod érteni, hogy miért és miről beszélünk itt neked, akkor hiába tépjük a billentyűzetet. Köszönjük az idézeteket, de hát ezzel így kitörölhetjük (ja nem, bocs, ez elektronikus, tényleg, mennyivel jobb a papír!) ettől még nem lesz e-könyv formátum a PDF.
Ha gondolod megkeresheted az elektronikus kiadókat, esetleg az Amazont is megkérdezni őket, hogy miért nem PDF-ben adják ki a könyveiket a natív e-könyv formátumok helyett. Azért majd számolj be róla, hogy mit sikerült elérni.
Keríts egy e-könyv olvasót (ma már utánad dobják sok helyen nagyon olcsón) és szerezz valódi tapasztalatokat a formátumokkal, és utána beszéljünk újra!Jó olvasást kívánok, legyen az bármilyen formátumban!
Z.
-
axioma
veterán
Nem ertem, mit nem ertesz. Oda van irva feketen-feheren, minden idezetnel: a pdf (amugy portable document format) az doksit tarol formazva, hogy ahogy mashova viszed at ne nezzen ki mashogy(*), nem konyvet. Az e-book formatumok meg inkabb a html-hez hasonlitanak (NB: gyakorlatban is az peldaul az epub biztosan, csak specialis stylesheet-ekkel es tomoritett formaban), annak minden elonyevel es hatranyaval (alkalmazkodik a megjelenitesre rendelkezesre allo felulethez, ellenben nem ismer mindent pl. justified-nak nincs ertelme, meg pont nyomtatni hat altalaban nem tul szepen lehet, mert a megszokott monitorformatum landscape, a nyomtatasi meg portrait).
(*) A pdf vegyesen tud ta'rolni szoveges es kepi tartalmat. A ket szelsoertek mindegyike elofordulhat: csak szoveg eseten leginkabb egy irasvedett word doksihoz hasonlit (betuforma, fix meretu papir stb.), a masik veglet hogy egymas utan fuzott kepek sorozata.
Az egesz tortenelem: elobb volt meg a lehetoseg a tartalom pixelenkenti digitalizalasara, ami a sokszorositast mar lehetove tette (szkenneles), minthogy a konyvek megjeleniteshez alkalmazkodo formajat kitalaltak volna. Nezd meg, itt is volt aki irta, hogy a mangakat pl. oldalankent egy kepfile alakban tudja olvasni. A pdf mindossze annyival tobb ennel (HA szkennelesbol alakult), hogy a kepeket osszefuzi es lapozhato egysegge formalja. Ez soha nem volt celja a pdf-nek, de megcsinalhato vele... es elkezdtek alkalmazni, kvazi-szabvannya valt az elso idokben mint digitalis megoldas. Kiadtak valamelyik nagy enciklopediat igy is, az volt az olcsobb valtozat, most nem tudom hogy pdf volt vagy nem, de szkennelt oldalak sorozata, az biztos. Nem keresheto, masra meg mire hasznalnad, azt nem regenykent olvassa az ember... aztan megjelent a hyperlinkes valtozat, mar tobb penzert, ez egyreszt sokkal nagyobb melo volt (szovegeket szovegkent, kereshetove tenni, kereszthivatkozasokat ugropontta tenni stb.), de erdemes volt megcsinalni, mert annyival tobbet ert, hasznalhatobb volt, igy eladhatobb.
Nem ugyanaz, de talan hasonlo az utolag, konyv egyszeru pixelenkenti masolasaval keszult pdf dokumentum es a valodi ekonyv kozti kulonbseghez.
Szerintem. De tobbet en se foglak gyozkodni... -
Nem magával a PDF-el van a baj. Az a baj, hogy a warez bubusok nem begépelik a könyvet, hanem beszkennelik. Ezeket a képeket fűzik össze 1 PDF-be, vagyis a könyv nem szövegként kerül bele, hanem képként. Ezekkel a beágyazott beszkennelt képekkel gyűlik meg a baja a legtöbb tintásnak.
Ezért is érdekelne, hogy az androidos MultiReader5364 esetleg (lelkileg) felkészült a képeket tartalmazó PDF-ek kezelésére is? (A PDF-ekre van Adobe Reader. Azzal nyitja meg, vagy?)
[ Szerkesztve ]
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
ZooLee
senior tag
Úgy néz ki mintha egy nagyon ügyes karakterfelismerő szoftver dolgozna benne, és egész jó hibaszázalékkal (kb. ha volt két tucat) beolvassa a dokumentumot, majd betördeli a kijelző méretére nagyításnál.
Ezt ugye Te sem gondolod komolyan, hogy bármilyen OCR on-the-fly dolgozna egy ilyen eszközben ilyen hibaszázalékkal? (pláne mondjuk egy Prestigio-ban, ami a saját szintjén egy nagyon jó eszköz, de mégsem az e-könyv olvasók Mercedese)
Az vagy egy dual-layer (ha így hívják) PDF volt, amiben benne volt a kép és a folyó szöveg is, vagy csak a szöveget tartalmazta.
Az OCR-zés még a mai hardver és szoftver eszközökkel is sziszifuszi munka (főleg a magyar nyelvnél), ha egy elfogadható eredményt akarsz adni/kapni, márpedig egy 25 hibát tartalmazó OCR már nagyon jó munkának számítana. -
ZooLee
senior tag
Igen, a Prestigio-t már én is javasoltam több olyan embernek, aki kevés pénzzel akart beugrani az e-könyv olvasás világába, és eddig senki sem volt csalódott, megelégedéssel használják.
(#4374) ABal: kitört a pixelháború,
Aztán majd itt is elszállnak mind az árral, mind az üzemidővel, csak azért hogy villanthassanak, holott szerintem a jelenlegi ~200ppi is teljesen jól olvasható és elég...
[ Szerkesztve ]
-
Rebourne
aktív tag
Fizetős, ipari programokkal az OCR fényévekre van a 20 éves viszonyokhoz képest. Jó szkenhez gyakorlatilag nem kell hozzányúlnom utólag, miután beállítottam a program paramétereit (ami legtöbbször csak a nyelv megadásából áll...).
A PDF-fel meg az a gond, hogyha egy ismeretlen bejön a threadbe, hogy "PDF-eket (is) szeretnék olvasni", akkor annak tekintetében, hogy a PDF képektől kezdve magazinokon keresztül prezentációkig bármi lehet, mit válaszoljunk neki? Ha konkrétabb a kérdés, "PDF alakú könyveket szeretnék olvasni", még akkor is jó esély van arra, hogy szkennelt könyvei vannak neki. Én nem adok ismeretlennek potenciálisan félrevezető tanácsot. Általánosan véve, jó az itteni gyakorlat, amikor azt mondjuk, hogy PDF-et e-inkkel csak akkor érdemes olvasni, ha folyamatos (reflow-ra alkalmas) szöveg van benne, amilyen a te aktuális anyagod is. Az a tény, hogy a legtöbb user képtelen ezt megállapítani a PDF-jeiről (szakértelem, vagy nagy gyűjtemények esetén idő hiányában), bizonyítja a formátum alkalmatlanságát a célra.
-
Jack@l
veterán
pl: itt
Angliából nincs vám és áfa.[ Szerkesztve ]
A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.
-
Pierre75
senior tag
Ha megnézed, alul és fölül elég nagy fölösleges holttért hagy az Aura, így sajnos alig 3-4 sorral fér több tartalom a képernyőre, mint a 6"-s Kindle-re. Nekem is 7" körüli lenne az olvasó ideális mérete, de a Kobo-n kívül más nem is gyárt. A Kobo indult jó irányba, ha hozzáveszem a testreszabhatóságot. De egyrészt a holttért kellene kiküszöbölnie, másrészt a többi gyártóval együtt gyorsan elfelejteni a csillogó, ujjlenyomatmágnes anyagokat.
-
doc
nagyúr
erintokepernyo nelkuli olvasoert nem adnek penzt, az az egyik legfontosabb 'kulso' feature
nekem pl. a Kindle is baromi kenyelmetlen, hogy csak adott, fix helyen az olvaso elet nyomogatva lehet lapozni, mig az erintokepernyonel rengeteg kulonfele modon foghatod es lapozhatsz, ez nekem meg foleg fontos, mivel hajlamos vagyok nagyon egeszsegtelen pozokban fekve olvasni -
doc
nagyúr
teljesen komolyan mondom. igen, mindketto erintos volt
anyukam 'sima' Kindle-jet probalgattam egy darabig, de baromi kenyelmetlen volt, hogy hatra kell feszitenem az ujjamat a lapozashoz. persze lehet hogy ez is olyan mint az iPhone, hogy 'rosszul tartom', de mint mondtam, eleg sok kulonfele pozicioban szoktam fogni, szoval nekem az erintokepernyo musthave
arrol nem is beszelve, hogy normalis menu eseten gombokkal navigalni az halal, mig erintokepernyonel teljesen intuitiv es gyors barmit elerni -
Pierre75
senior tag
Ez nagyon nincs így. Ne Orbáncisztán "adóparadicsomával" nézd a világot.
De ha nagyon ilyen szemmel nézzük is. Egy PW-t megkapsz 35-40E ft. közt, ez 10-20 könyv ára. Nyílván az vesz ebook-ot, aki olvasni szeret. Ennyi könyvet egy átlag olvasó is le tud idejétől függően 2 hónap alatt, vagyis ennyi idő alatt vissza is hozza az árát.
Nagyon is reális az ár az Aura-ért (is), persze nem a nálunk kóstált 65E-ért.+1 az érintőképernyőnek és a világításnak, ezek nálam alapfeltételek voltak.
-
doc
nagyúr
nem egy arban van, az erintokepernyos (pl. Nook, Kobo) valamivel OLCSOBB mint a nem-erintokepernyos Kindle
Degeczi
bizony sokkal precízebben kezelhető a Kindle
definiald hogy szerinted mit jelent itt a "preciz", illetve mihez kepest "precizebben" kezelheto?
a Kindle minimalis tudasa es butacska menuje hasznalhato a kattintgatos gombokkal, de nezz meg pl. egy Kobo GUI-t. SOKKAL osszetettebb, rugalmasabb, azt billentyukkel remalom lenne.axioma
a vastag keret pont azert jo, mert oda tudod tenni az ujjad, ha tul vekony, akkor mar konnyen ralog a kijelzore pl[ Szerkesztve ]
-
aggleány
addikt
Szerintem is sokkal jobb lenne, ha szépen elindulnának a gyártók a 7"-os gépek felé, az sokkal jobban hasonlít az átlagos könyvek méretéhez.
Jól tudom, hogy egyelőre csak az Aura HD van 7" körül? Olvastam 5, 6, 8"-os és nagyobb méretűekről, de pont ez a 7" körüli méret nem igazán van.
Új hozzászólás Aktív témák
Tiltott témák:
● E-book illegális beszerzése
● Amazon Kindle jailbreak
● Saját olvasó eladásra kínálása
- Klímaváltozás, természetszennyezés
- Nem rakétatempóban, de nőnek a notebook-eladások
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hiába Musk kritikája, az ausztrálok szerint megoldható a közösségi médiás tiltás
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Sikernek tűnik a Xiaomi első EV-je
- Vezetékes FEJhallgatók
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Asszociációs játék. :)
- Synology NAS
- További aktív témák...
- iPad 9th. 64GB Wifi Használt/1-3 hónap gar./Akku 95%/p3851
- iPad 9 WiFi + Cellular / 64GB / Silver + Smart Keyboard (221)
- Dobozos Xiaomi Pad 5 6GB RAM, 128GB + DIGITÁLIS TOLL, tok, fólia, majd 1 év garancia (emag), eladó!
- Bomba ár! Acer Switch SW512 - i5-7G I 8GB I 512GB SSD I 12" QHD Touch I Cam I W11 I Garancia!
- Honor Tab X9
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest