Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz sanzi89 #2972 üzenetére

    Átlagos csavarozási munkára nem kapcsolom be az ütvecsavarozás funkciót. Legalábbis az én ütvecsavarozómnál 3 beállitás van: Fúrás, csavarozás (racsnis) ill. ütvecsavarozás. A racsnis nem túl erős, de átlagos munkára elég.

    A sima kereszthornyos (Philips/PH) csavarok esetében tényleg én sem használnám az ütvecsavarozást. Az a csavarfej csak az olcsósága miatt nem halt még ki, egyébként nincs nagy nyomatékra tervezve.

    A pozidriv (PZ) már arra van tervezve, hogy bírja a nyomatékot szóval vsz. ott már OK. Viszont a nyomaték önmagában nem minden (mindjárt kifejtem).

    A gép amit használtam akkutól függően picit eltérő nyomatékot tud (mást tud a 2Ah ill. mást a 4Ah-ás akkuval), amivel használtam azzal 38Nm tud. Hogy ez sok vagy kevés azt döntse el mindenki magának, de mint írtam a nyomaték nem minden. Mikor az Ikeás bútorszerelésnél kiugrott a bit a csavarfejből az sima figyelmetlenség volt, miközben majdnem teljesen leesett a fordulat ki akarta csavarni a gépet a kezemből. Ha figyelek jól megtartom. Viszont fejmagasságban ill. felette ha figyelsz sem tudod rendesen megtartani.
    Na itt jön be az ütvecsavarozás funkció. Az csak szakaszosan adja a nyomatékot, szóval nem akarja kitépni a gépez a kezedből azaz stabilabban meg tudod tartani. Ez pedig nagy előny. Sok esetben a csavarfej még bírná a nyomatékot, de csak akkor, ha stabilan tudod tartani.

    Persze az ütögetést nemcsak a bitnek, hanem a csavarfejnek is bírni kell, ez benne van a pakliban, de ezzel még nem volt gondom.
    Ha rövid a csavar/puha anyagba kell csavarozni akkor persze bármi megteszi, viszont hobbi/alkalmi barkácsoláshoz olyan gépet szerettem volna (nem gyűjteményt) ami egyszerűbb dolgokon nem akad meg bármi is legyen az.

Új hozzászólás Aktív témák