Új hozzászólás Aktív témák

  • Pöttön

    őstag

    Sziasztok!

    Először is leszegezném, hogy kamera rendszerekben nem vagyok otthon. :)
    Szóval előre is bocsi ha baromságot írok... :R

    Vettünk egy 4 kamerából álló komplett wifi-s ip kamera rendszert.
    Nem egy komoly berendezés, mert kompletten került 35-k ba, de nekünk untig elég lenne, és a célnak tökéletesen megfelelne.
    Viszont a belső rögzítő egységét kiszeretném hagyni teljesen, mert az tényleg nagyon gagyi.

    Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy a kamerákat rászeretném állítani a saját belső hálózatomra.
    És a saját media szerveremet szeretném beállítani rögzítőnek.

    Ami infókat sikerült lecsekkolnom:
    A kamerák csak dhcp-be működnek, ezért dhcp binding-el szeretnék statikus ip-ket osztani majd nekik.
    A kamerák mac címeit sikerült kinyernem.
    A kamerák csak wifi-sek.

    A kamera rögzítőegysége 172.20.18.x es ip tartományban dolgozik.
    Az ip tartományt, és a dhcp beállításokat nem lehet módosítani a rögzítőnél.
    Ami infót mutat még a rögzítő:
    Treaty: HC
    Port: 5050
    Ap mode: wifi

    A kamerák pontos típusai:
    720p wifi ip camera model: hcn-m29-w

    A kamerákon még ami infó van:
    user: admin jelszó: 123456
    De hogy hogy a francba lehet külön csak a kamerát elérni, azt már nem tudom... :F
    Szóval hogy mihez van meg adva ez az infó azt nem tudom...

    A belső hálózatom ip tartománya az 192.168.1.x

    Első nekifutásra azt szerettem volna megoldani, hogy a rögzítőnél kikapcsolom a dhcp-t, és összekötöm a belső hálóm forgalom irányító routerével, majd ott statikusan kiosztottam volna mindennek egy egy ip-t.
    Sajnos ez nem megoldható, mert a rögzítő nem ad szabad kezet a beállítások felett.

    Így meg jelenleg mindenféleképp van egy belső nat-om, amit minden áron megszeretnék szüntetni.

    Az első kérdésem az lenne, ha fogok egy router-t és beállítom benne, hogy a kamerák mac cím alapján kapjanak a dhcp tartományból egy adott 192.168.1.valami ip-t akkor ezzel automatikusan felállnának a kamerák?

    Vagy ha nem akkor hogy tudnám elérni, hogy működjenek saját routerrel is ezek a kamerák?

    A segítséget előre is köszi! :)

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

Új hozzászólás Aktív témák