Új hozzászólás Aktív témák

  • Cheesy

    őstag

    Társasház záró szintje, csak az én lakás bejárati ajtóm van ott, szeretném megfigyelni hogy esetleg ki téblábol arra.
    Engem meggyőzött a Ring, az alábbi szettet állítottam össze. Mivel a csengőm elég halk (csak egy kis buzzer van az előszobában, az is eldobozolva), így még csengőm is lesz.

    Ring Video Doorbell 1 Wi-Fi
    - a kamera által belátható tér legtávolabbi pontja max 3 méter távolságra van, nem gondolom, hogy elégtelen lenne a 720p felbontás
    - a meglévő csengő kapcsoló áramkörére lesz kötve, így az újabb verzió kivehető akksija sem érdekes számomra

    Ring Chime Wi-Fi csengő
    - pont van egy kevésbé szem előtt, de központi helyen lévő, használaton kívüli fali dugaljam ahova be tudnám dugni

    És itt vége is lenne a történetnek, de:
    Amiről nem szoktam látni, hogy szó esik: társasházaknál bevett szokás, hogy csoportosítva a földszinten vannak a lakások villanyórái. Ha én betörő lennék, úgy gondolkodnék, ha áramtalanítom a lakást, kisebb az esélye annak, hogy védelmi rendszerbe ütközök. Szép és jó a felhőbe való feltöltés azonnal, de ha nincs áram, a router is OFF, így kuka az egész.
    Ezért még megtámogatom egy ilyennel (csak a router lesz rákötve): FSP 600VA EP Nano 600 UPS szünetmentes táp

    Ez így 60k, + 3EUR/hó az előfizetési díj Ring-nél.
    Bárhogy nézem, ilyen redundáns rendszert más eszközökből összerakva is kb. itt állok meg költségekből, igényes a megjelenése és a tesztek is dícsérik.

    Szerintetek?

    www.vakbelmutet.hu

Új hozzászólás Aktív témák