Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hevepapa

    senior tag

    válasz aprokaroka87 #26143 üzenetére

    Az utcára kilátó kamera baromira síkos pálya a GDPR miatt. Van egyszer a rendelet betűje és van a józan ész és valóság. A kettő ebben a témában nagyon nem egyezik.
    Kezdem a gyakorlattal: ha nem lát át a kamera a szomszéd előtti utcarészre akkor kb. senki sem fog belekötni akár van kirakva tábla akár nincs.
    Az elmélet: mivel a ház előtti rész is közterület amin bárki járhat és ezért felveszi/felveheti az arcát a kamera ezért betű szerint csak akkor jogszerű a dolog ha kinn van a "Kamerával megfigyelt terület" tábla, ezen kívül egy adatkezelési tájékoztató amiben fel van tüntetve (azaz az utca népe által elovasható) :

    A személyes adatok, felvételek rögzítésének és tárolásának célja
    A személyes adatok, felvételek rögzítésének és tárolásának jogalapja
    Ki fér hozzá a megfigyelőrendszer által rögzített adatokhoz
    A személyes adatok, felvételek tárolásának helye
    A személyes adatok, felvételek tárolásának időtartama
    Ezen kívül azt is hogy kit milyen úton lehet elérni abból a célból hogy a rögzített adatait törölje stb.

    Mielőtt bárki.... nem, nem én vagyok a hülye - ebben legalábbis :) Pontosan tudom, hogy leírva is baromság és teljesen életszerűtlen az egész!
    Amikor bevezették a GDPR-t olyan cégeknek csináltuk meg az adatvédelmi szabályzatot ahol kültéri kamera is volt. Pontosabban: az alapokat egy olyan erre szakosodott cég csinálta ami nagy cégek szabályzatát is csinálta, mi a mienknek csak személyre szabtuk.
    A teljes adatvédelmi szabályzat cégtípustól függően 60-100 oldal volt :) A céges email használat szabályozása még egy ennél is nagyobb agybaj :) Elég sok megbeszélés is volt akkoriban GDPR témában, lényegében mindenki fogta a fejét hogy sok témakörben mennyire nem életszerű és gyakorlatilag szinte betarthatatlan a szabályozás, de ez van.


  • vacs

    Topikgazda

    válasz aprokaroka87 #26143 üzenetére

    Az Imou kameráknak nincs webes felülete!

    A közterület megfigyelésre:
    Keress rá itt a topikban a rendőr szóra és találni fogsz több olyan hozzászólást, ahol a rendőr megköszönte, hogy az utca frontot is vette a kamera, mert így volt bizonyíték!
    Viszont mivel a délutáni hozzászólások nagyon elmentek a hivatalos irányba, ezért nem mindhatom én sem, hogy a házad előtti utca részt vedd, csak a szomszédba ne lásson a kamera, de tégy a legjobb belátásod szerint!

    (^)(>.<)(^)

Új hozzászólás Aktív témák