Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz LucifeI2 #147 üzenetére

    Hol lenne érdemes számlát nyitni, ha elég sok ilyen küldföldi tranzakcióm lenne.

    Akkor talán érdemes lenne devizaszámlát nyitni valamelyik banknál és arra fogadni a dollárjaidat.

    Dombornyomott kártyát is szeretnék csináltatni, internetes vásárlás céljából,

    Nem sok értelme van, ha csak netes vásárláshoz kell. Inkább csináltass internetkártyát. 4 bank ad ilyet: OTP, CIB, Erste és MKB.

    Én a magam részéről a CIB-et javaslom, mert az OTP-nél csak drága havidíjas számlacsomagokban adnak webkártyát, sima lakosságihoz vagy juniorhoz nem jár. Az Erste-nél meg feszt telefonálgatni kell a telebankba, hogy a kártya időzáras limitjét a vásárlás idejére feloldják. Gondolj bele, gyakori vásárlásoknál ez borzasztó idegesítő, ráadásul nem ingyenes. Nem mellesleg: az Erste devizaárfolyamai rettentő szarok!

    MKB-nál díjcsomagtól függetlenül 600 Ft éves díjért adnak Visának megfelelő netkártyát. Minden csomaghoz kérhető.

    CIB-nél 800 Ft éves díjért vagy 0 Ft-ért, díjcsomagtól függően. Mindegyikhez kérhető.

    CIB, OTP és MKB mind külön kártyaszámlát ad a kártyákhoz, vásárlás előtt átvezeted az összeget a kártyaszámlára, aztán fizetsz.

    Ha kifejezetten dombornyomott kártyára fáj a fogad, ahhoz általában kell nyitóösszeg (20-50-100-150 ezer Ft, banktól függően) vagy jövedelemigazolás vagy számlamúlt. CIB-nél 3 hónap után feltételek nélkül igényelhető, de az éves díja így is 3500 Ft, más banknál 4000 vagy 3000 Ft/év. Ha ellopják vagy visszaélnek vele és le kell tiltatnod a letiltási díj 5 vagy 10 ezer Ft/alkalom. A hitelkártyák még drágábbak: még magasabb éves díjuk van és rettentő sokba kerül a kp.felvét, amit természetesen még kamattal is megterhelnek. Magyarán a hitelkártyákat kifejezetten vásárlásokra találták ki azoknak, akiknek amúgy is van elég pénzük ahhoz, hogy az adott hónap vagy periódus végén a költött összeget vagy annak egy részét kamatmentesen visszafizessék.

    Ezeken kívül vannak még elektronikus betéti kártyák is, amelyek internetes elfogadása kártyatípustól függ: A Maestro és Mastercard Electronic kártyákat egyáltalán nem fogadják el a külföldi website-ok. A dombornyomásmentes Mastercardot kibocsátó banktól függetlenül mindenhol elfogadják neten. A Visa Electron elfogadottsága pedig attól függ, hogy a kibocsátó bank engedélyezte-e a netes tranzakciókat a kártyán vagy sem.

Új hozzászólás Aktív témák