Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz Paxker315 #272 üzenetére

    Elképzelhető, hogy működik, de valami miatt ez sincs alkalmazásban, akkor meg a megemlítés szintjén túl, sok értelme nincsen. :(
    nem olvastam végig a tanulmányt mondjuk, csak amit kiemeltél belőle a seaweeddel kapcsolatban.

    kisza25, t72killer
    UK-ban élek, errefelé is kevesebb a marha a polcokon nagyságrendileg, mint a csirke, vagy a sertés. És errefelé is a duplája vagy a 3x-osa a sertésnek, ami ugyanígy finom, és nem is kell annyit pecsmecselni vele.
    Vagy ott a csirke.
    De elfogadom, hogy ez a helyzet, csak az én perspektívámból ez nem ilyennek látszik.

  • Rive

    veterán

    válasz Paxker315 #272 üzenetére

    ilyen jelentős hatása lenne csak a tápozásnak? Hmm.

    A cikkben leírt eredmények hatásmechanizmusa számomra némileg kérdéses/gyanús (ha pl. csak 'átsegíti' a cucc az emésztőcsatornán a rostokat, akkor ~ ugyanott vagyunk mint amúgy, csak máshova kell könyvelni a tételt), de amúgy a válasz az, hogy nagyjából igen. A legeltetés: a fű és más köznapi növények elég speciális 'táp': rengeteg energiát (szénhidrátokat), de viszonylag kevés valós tápanyagot tartalmaznak. A marhának ahhoz, hogy ne csak energia jusson hanem elegendő más tápanyag is, rengeteg növényt kell ennie - illetve meg kell szabadulnia valahogyan a fölösleges széntől anélkül, hogy megfőzné magát a lebontással.

    Az, hogy a többlet tápanyag honnan jön, ebből a szempontból közömbös, némelyik létező, használatban levő megoldás pedig elég morbid. A tehenet viszont senki se kérdezte.

    Ugyanebben a vonatkozásban (metán) érdekesség talán, hogy pl. még a beszántott szalma lebomlása sem egészen tisztázott ügy jelenleg.

    Óceánok és kaja dolgában amúgy a tengeri farmokat érdemes kicsit körülkapargatni.
    Illetve egy ránézést megér a 'sea iron fertilization' is.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák