Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Orionk #22181 üzenetére

    1) A Western Digital népszerű és nagy gyártó a külső merevlemezeknél (is), sőt elég kiforrottnak mondható ezen a területen. De ez nem jelenti azt, hogy csak és kizárólag az létezik, csak az lehet jó és megbízható. Az ADATA, Silicon Power, Transcend stb. is már egy ideje a porondon vannak és kitűnnek a mezőnyből a külső hatásokkal szemben ellenállóbb termékeikkel. Ha valakinek kifejezetten egy külsőleg strapabíróbb külső merevlemez kell, akkor ez esetben értelemszerűen az utóbbi gyártók kínálatából célszerűbb választania.

    2) Ha mindenhol ugyanarról a termékről van szó, modellszám stb. stimmel, akkor ilyen szempontból elvileg mindegy. Viszont gyakorlatilag már nem teljesen, mert az egyes boltok, webshopok között lehetnek eltérések az árak, a garancia ideje és annak intézése, a kiszállítás díja stb. tekintetében. Nyilván olyan helyen célszerű vásárolni, ahol ezek a legkedvezőbbek, a vásárlónak leginkább megfelelőek. Továbbá ami nem egy noname hely és 1 év múlva megszűnik, meg ahol nem egy féltéglát tesznek a termék helyett a dobozba, meg ahol online rendelésnél a megfelelő (ki)szállításra (bővebben) is odafigyelnek, szükség esetén a garancia intézése is gördülékenyen megy stb. Egyébként van és rossz boltok topikja, azoknál lehet nézegetni a tapasztalatokat, de akár kérdezni is ez ügyben.

    3) A Silicon Power Armor A75 sorozat modelljei eleve gyárilag összeszerelt állapotban vannak értékesítve, amibe a particionálás és a formázás is beletartozik. Vagyis kb. azonnal használhatók és normál esetben nem szükséges emiatt újból particionálni és formázni őket. Viszont az a már linkelt tesztben is látszik, hogy gyárilag FAT32-re van formázva a 2 TB-os modell (is), aminek az oka a minél jobb kompatibilitás biztosítása. Viszont a FAT32 eleve egy elavult fájlrendszer, nem is naplózó, 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat sem támogat stb. Tehát ha Windowson lesz használva az eszköz, akkor célszerű átformázni pl. NTFS fájlrendszerre, ahol normál esetben elég a gyorsformázás is. Illetve elég az 1 db partíció, gyárilag is csak 1 van rajta. A többpartíciós megoldásnak akkor van értelme, ha pl. bizonyos tartalmak minél szeparáltabb tárolása, a nagyobb adatátviteli sebesség kihasználása miatt a lemez elejének elkülönítése, eltérő fájlrendszerek használata, vegyes használat (operációs rendszer futtatása + adattárolás) stb. a cél. Ha nincsenek ilyen igények, akkor nyilván maradhat "egyben".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák