Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz _BM_ #13037 üzenetére

    Az, hogy nem tökletesen kompetitív a piac, és az inflációt nem csak a piaci folyamatok irányítják, hanem monetáris sőt, fiskális és politikai döntések is.

    Akkor indokolatlanul volt magas, most (még) indokolatlanul alacsony. Be van fagyva minden. Nincs megtakarítás -> nincs hitel -> nincs beruházás -> nincs növekedés -> nincs pénz -> nincs fogyasztás ...ééés ismétel.

    Szvsz egyébként a lakásépítés egy elég hülye indikátor. Sem szükség nincs annyi lakásra, ami eltartana egy ekkora építőpiari szektort, sem nem képes kivitelezni a szektor olyan ár-érték arányú lakásokat, amiért megérné váltani újépítésűre (lopnak, mutyiznak, adóterhek, multik, etc. mindegy miért). Kb. annyira jó a gazdaságot az építőiparral mérni, mint amennyire jók voltunk vas és acél országának. Csak amióta egyszer bezzegszektor lett, azóta mindenki ezt tekinti a szent tehénnek (ismerős?), pedig akkor is messze indokolatlan, lyukas, és erőn felüli volt az a "teljesítmény".

    [ Szerkesztve ]

  • lajafix

    addikt

    válasz _BM_ #13037 üzenetére

    1. Amikor futott a szekér és vagy 20%kal erősebb volt a forint, az inflációs várakozások alacsonyak voltak: árat emelni nem akart senki. Mert aki emelt, azt az import lenyomta rögtön.
    2. A magas újraelosztást a mostani kormány is nyomatja sajnos és ahhoz bevétel kell lásd a sok féle új adó. Mára nem maradt tartalék, aki még talpon van az árat emel.

    btw 80 ezer lakás mikor épült? 40 ezer körül voltunk a csúcson ha jól emléxem. (2004: 45ezer, 2005: 40 ezer)

    Rock'n Roll

Új hozzászólás Aktív témák