Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forceberg

    veterán

    válasz philoxenia #97606 üzenetére

    A szenzorméret önmagában kevés. A feldolgozó elektronika legalább olyan fontos. A Nikonok ebben sokáig a legjobbak voltak. A Sony szenzorból egy kicsit mindig több jött ki nekik, mint a Sonynak dinamikában, de a 16-os M43 szenzor sem rossz.
    Nem lineáris a különbség, de azért akörüli, ha jobban megnézed a teszteket, zaj szempontjából ki szokott jönni a 2FÉ, de a képen nem csak a zaj mint minőségi tényező, így nem mindig érezni a 2FÉ különbséget, de van, hogy többnek érezni.
    Pl., amikor D7000-ről váltottam a D600-ra, akkor rawokon vizsgálva kijött, hogy kb. 1 1/3 FÉ előnye van a D600-nak. A D600 szenzora a mai napig felső polcos.

    Kint a természetben simán van olyan eset, hogy 5-6FÉ különbség van a kép részei között.

    A nagy felbontású megjelenítő meg kb. a minek kérdés? Kipróbáltam a 4k TV-n, hogy FHD-ra és 4k-ra méreteztem a képeket, nézőtávolságból nem vettem észre különbséget, közelről meg úgysem nézem a TV-t.

    http://www.flickr.com/photos/4ceberg

  • Hi!King

    őstag

    válasz philoxenia #97606 üzenetére

    Középkategóriás telefonnal készült kép egy 23 colos FHD kijelzőn sem mutat jó. Megtapasztaltam, mikor otthon felejtettem túrázáskor a fényképezőgépem...

    Csak a zaj is simán hússzoros környéként lehet nyersen, mint írtam egyszerű fizika. Az, hogy milyen fejlett a szenzor, számít, de csodák nincsenek, ugyanaz a szenzor négyszer akkora méretben bizony negyed annyi zajt produkál. Persze telefonos ISO 100, MFT ISO 400, FF ISO 1600 esetében azért nem érzékelsz látványos különbséget, mert ekkor még alacsony a zaj, zajszűrés esetén nem jelentős a részletesség vesztés. Na de ha telefonnal ISO 1600-as képet csinálsz, az RAW-ban már a felismerhetőség határát súrolja, zajszűréssel pedig egy nagyon részlettelen képet kapsz.

    Nekem is kevés képem készül sötétben, az igazság az, hogy nekem simán megfelelne egy 1" szenzorméretű rendszer is, de sokan vannak, akiknek igényük a viszonylag rossz fényviszonyok között fotózás. A tele tartományt nem mondom, mert ott kisebb a FF előnye, ott valójában csak akkor kerül előnybe a FF, ha állványról, ágyu méretű obival, amit fotózol, kitölti a képet, nem kell cropolni, és a szűk mélységélesség elég. Makrónál szintén nem igazán látom a FF előnyét, mivel ott meg sosem elég a mélységélesség. Hosszú záridejű képeknél amúgy alacsony ISO-n is tud lenni bőven zajosodás, ott éppen ezért megint sokat számít a szenzorméret.

Új hozzászólás Aktív témák