Új hozzászólás Aktív témák

  • Nicknev100

    újonc

    Üdv!
    Adott egy 2000-ben épült, hőszigetelt társasház 72 négyzetméteres lakása, amit hűteni szeretnénk. A lakás nem tetőtéri, délkeleti és északnyugati fekvésű, ez a két oldal "szabad", a másik 2 oldalon szomszéd illetve lépcsőház van.
    Gányoltam egy közelítőleges alaprajzot, ami feltüntettem azt is, hogy a szobákban idén a legnagyobb melegben hány fokot mértem. A nappaliban és az étkezőben van egy épületből "kiugró" rész, amik kívülről sötét bádogtetőt kaptak és az ablakok alakja és kialakítása miatt nincs lehetőség külső árnyékolásra, ezekben a helyiségekben van a legmelegebb. :F Hűtéskor a célhőmérséklet olyan 25-26 fok lenne, a konyhában 27-28 fokkal is megelégednénk, nem szeretnénk hűtőházat. Fűtésre esetleg kiegészítésre használnánk, ez nem elsődleges szempont.
    Két variációt képzeltem el (természetesen majd kihívok felmérésre egy megbízható klímást, csak előre szeretném tudni, hogy nagyjából hogy kalkuláljak):
    1. variáció : a rajzon feltüntetett 1. beltéri helyére menne egy nagyobb teljesítményű (mondjuk 5 kW-os) klíma, és az hűtené az egész lakást. Csak azt nem tudom, képe lenne-e rá, mivel a nappalit kéne hűteni a legjobban, és az van a legmesszebb. Szomszédoknál egyébként így van, csak nekik nincs ilyen kiugrós részük a nappaliban, és így náluk eleve hűvösebb van.
    2. variáció: : Menne egy (mondjuk egy 3,5 kW-os) az 1. helyre, az hűtené a szobákat, azokon úgyis csak 2-3 fokot kéne lehúzni, azt is főleg este, alvás előtt, és menne egy 2,5 kW-os a 2. rajzon feltüntetett helyre, a nappaliba, és így azt külön hűtené.
    Nyilván a 2. variáció komfortosabb lenne, csak drágább is, és nincs erre túl sok pénzünk, ezért ha működne, akkor az 1. variációt választanánk.
    Köszönöm előre is a választ! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák