Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Bodor #27803 üzenetére

    Sziasztok!

    Én vettem egy Kingston új V300-as 120 Gb-os SSD-t, majd visszavittem, mert azt láttam, hogy ugyanazt a 2,5 GB-os fájlt, amikor újramásoltam a HHD-re és Kingston v300 SSD-re nem volt semmi különbség szinte, sőt a HDD gyorsabb volt másoláskor. Leteszteltem Incompressible Data Transferben nem sok különbség volt, nekem viszonylag új Toshiba winchesterem van, amely 167 MB/s olvasási, és 154 MB/s, ennek az SSD-nek 180 MB/s, és 133 MB/s a gyári értéke.
    Akkor végülis az op. rendszer indításkor, működéskor nem ez az érték számít? A bootoláskor a 4K érték fontosabb, amely több helyről történő egy idejű olvasást jelenti? (mert abban a HHD tényleg elhasal)

    Mert ahogy látom az összehasonlításban az új olcsó chipes "120A" változat csak az incompressed érték csökkent jelentősen harmadára, a korábbi "120S" változathoz képest, a többinél pl. 4K értékeknél csak minimális a csökkenés: [link] Ezt így utólag meg is érteném is, de engem ami ebben a tesztben zavar, hogy azt írja a végén, hogy 99 mp alatt bootol be a HDD-ről, ami azért egyátalán nem egyezik a saját tapasztalatommal.

    Nekem a Windows 8.1 a Toshiba winchesterrel [link] kb 25-30 mp alatt bootol be végleg (körözés leáll) optimalizáció, (pl. felesleges szolgáltatások letiltása, program frissítések tiltása) nélkül és nekem csak egy 3,2 Ghz-es 4- gen dual core gépem van (Intel G3250). (A windows asztal már korábban kb 18-20 mp alatt betölt.) De majd lemérem otthon újra pontosan. Pl. egy Kingston V300 esetén a bootolási idő Win 8.1-nél kb mennyi?

    Ha a játék miatt mégis Windows 7-et akarok rátenni mégis, ott mennyi lehet ez e különbség, érezhető a különbség működésben egy pl. Kingston V300 SSD és egy gyors Winchester között, mennyi lenne a különbség kb.?

    Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz worxland #27833 üzenetére

    Ebben igazad van, elhamarkodtam teljesen.Nagyon felhúztam magam azon, hogy a honlapokra írt 450 MB/s helyett, az Incompressed Data Transfer 180 MB/s, ez a Samunál 520 MB/s körül van valósan. És hogy tejlesen ugyanazt az újramásolási műveletet elvégeztem és gyorsabb volt a tárhely arányosan kb. 10-ed annyiba került HDD-men. + még ez a NAND trükk sem tetszett:[link]

    Rendben van ez nem számít semmit, de ha a 4K értékek számítanak az oprendszernél, de itt is jelentős eltérések vannak (olvasásban kb 3-szoros) az új V300 és 850 EVO között, ez sem számít, nem jelent érezhető különbséget sebességben?
    [SSD Battle samsung evo 840 vs kingston v300 ]

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz ToniSoprano #27834 üzenetére

    Bocs rossz volt a link, ezen cikk elolvasása húztam fel magam:[link]

    És a másik link is rossz volt:
    SSD Battle samsung evo 840 vs kingston v300

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz #93794560 #27837 üzenetére

    Persze engem ez bosszantott, a régi 2014. február előtti gyártású simán tudott 430 körül hozta a 450-esnek bejelentett értéket, ehelyett már az újaknál a tömörítetlennél a gyártó szerint is lecsökkent ez az érték 180 MB/s-re olvasásnál, azért ez nem mindegy szerintem.
    Adatok a gyártó honlapjáról:[link]
    Compressible Data Transfer (ATTO)2
    All capacities: 450MB/s Read and 450MB/s Write
    Incompressible Data Transfer
    (AS-SSD and CrystalDiskMark) 2
    60GB — 150MB/s Read and 50MB/s Write
    120GB — 180MB/s Read and 133MB/s Write
    240GB — 191MB/s Read and 142MB/s Write
    480GB — 450MB/s Read and 208MB/s Write

    És ami becsapás magán a terméken a 450 MB/s nem up to-val volt, mint a honlapon, csak simán ami megint megtévesztő. Az Aqua-nál is megnézték kijavították az értékeket a valós értékekre 180 MB/s és 133 MB/s-re, a korábbi 450 MB/s értékeket.

    És ami még hazugság a Kingstonnál és ez a termékre és a honlapra is rá van írva: Fast — 10x faster than a 7200RPM hard drive

    Ez azért elég túlzás főleg az ő esetükben az új V300-nál. Szóval én a Kingstonban csalódtam nagyot nem az SSD-k ben.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz worxland #27838 üzenetére

    Most lemértem, a Windows 8.1-gyel, a bekapcsológomb lenyomása után 20 mp-cel később megjelenik az asztal, ez után néhány mp-cet kb 3-4 mp-et még körözik az egér. Ezen az értéken SSD beszerzésével kb. mennyit lehet javítani?

    A bootolás ezzel az 1 TB-os Toshiba winchesterrel történt: [link]

    U.I. mondjuk itt már a Windowsban néhány otthonra összetevőt és szolgáltatást letiltottam, de a BIOS-ban minden default beállításon van.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Scholes9 #27842 üzenetére

    Én is a samu 850 evo felé kacsingatok. Ott korrekt hogy kb. tudja ami a leírásban szerepel és elvárható egy mai ssd-től: az 500 MB/s feletti imcompressible olvasási, írási értéket. 5 év gari is korrekt, és ahogy hallottam a 840 belassulgátasos nyűgjei itt már nem jelentkeznek.
    Mondjuk az ára is kicsit emelkedett régebben a 840-et 20-ert vette a haverom, ma már inkább 23 körül van a 850, de lehet ez az erős dollár, gyenge euró és forint miatt van. Összességében a samu 850 evo elég korrekt kütyünek tűnik.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz bobalazs #27856 üzenetére

    Köszi az infot. Azt néztem, hogy merev lemezen van valami EFI partíció, ez olyasmi lehet, mint az UEFI, lehet ezért viszonylag gyors a boot a HHD-n? [HDD EFI]
    (mondjuk az is igaz, hogy a vinyóm szinte üres)

    Szerintem egy oprendszerre használt samu 850-nel ahol kb. 3-szoros 520 MB/s az incompressible olvasási és írási sebesség, valószínűleg gyorsulna érezhetően gyorsulna a boot, a gép használat közben. Egyébként egy eléggé olcsó, alap Intel Pentium Dual G3250 3,2 Ghz-es gépem 8 giga rammal, GTX 850-es kártyával.

    Az alaplap ASUS H81M-A típusú ami ha jól tudom támogatja az UEFI-t.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Jimmy66 #27865 üzenetére

    Én nem értek hozzá, de én nagyon csalódtam a Kingstonban, a 14 ezres elég gyenge sebességű. Annál szinte bármelyik új vinyó is jobb értékeket produkál és ez nem én mondtam, ezen viccelődtek az Aqua boltjában az eladók egymás között, amikor visszavittem ugyanebből a 120 GB-os verziót.

    A 18 rugós szerintem meg nagyon drága főleg hogy 60 GB-os. Egyébként meg a 60 Gb-os ár érték arányban nem nagyon éri meg, pár ezret hozzáteszel és kapsz dupla ekkorát, de neked már van is ilyen ahogy látom V300 120GB-os gondolom a régi széria ami még gyors Toshiba NAND-dal szerelve.

    Az összefoglalóban találsz a Kingstonon kívül mást is, pl. samu evo 850 szériára, már 5 év garanciát adnak, nem 3-at ami nem mindegy azért szerintem.

    És attól függ mire kell és kinek kell az SSD, tényleg annyira fontos-e a sebesség, mert 15 ezer Ft körül egy 160-170 MB/s olvasási és 150-160 MB/s írási sebességű 1 TB-os 7200-as vinyót kapsz. Nekem 15 ezres Toshiba 1 TB-s vinyóm van, amely esetén a kapcsológomb megnyomása után 20-22 mp alatt megjelenik már az asztal, utána pár mp-et (kb 3-4-et) még köröz az egér, de elég sok programfrissítés be van kapcsolva, vagy ez nem tudom mitől van. (Ez Win 8.1 alatt van, a csempék felületet én kihagyom: egyből az aszal jelenik meg és nálam nem kell megadni a felhasználónevet indításkor)

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz zoltan6 #27869 üzenetére

    Ja ja régi gépbe az olcsóbb is jó, és nem is éri meg jobbat venni, az is sokat dob rajta de plusz 2 ezerért, azaz 16 ezerért kapsz ugyanebből 120 GB-osat is, szerintem az sokkal jobban megéri. [link]

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Bodor #27955 üzenetére

    Igazad van, félreértettem. Az impcompressible data transfert, ami a v300-ban elég alacsony, én tömötítetlen állományként értelmeztem, pedig az tömöríthetetlen állományt jelent, ami tényleg pl. a képek, videók, hangfájlok stb-t olvasását, írását jelenti. Ez tényleg eléggé irreleváns a mindennapi használat során, bár én azt nem értem, hogy ezen állományok olvasása nem gyorsabb, mint egy winchesteré, akkor a tömöríthető fájlok olvasása, hogy lehet ennek 3-4-szerese? És hol a határ pontosan az tömöríthető és nem tömöríthető fájlok között?
    Én amikor ISO fájlt újramásoltam V300-ra a nem tömöríthető értéket mértem, de még ez sem közelítette meg a gyári 130 MB/s írási sebességet, átlagosan kb. 80-90 MB/s volt ez a sebesség. (Ami igazán zavart, hogy a V300-ban, hogy NAND csere volt ami azért kicsit lassította a régi V300-hoz képest a működést és ezt eléggé elhallgatták, szerintem ez nem korrekt, legalábbis ha ezt előre tudtam volna inkább a Samut-t, vagy Intelt választom 5 év garival.)

    Azért a google-ban amikor rákerestem, aki használt samu 850 EVO-t és V300-at azt írta, hogy azért érzett elég érzékelhető különbséget a kettő között a samu javára. Ha ez az igaz akkor ez és az 5 év garancia tényleg az Intel 530 és Samu 850 hosszabb távon jobb vétel lehet az 6-7 ezer Ft-tal magasabb ár ellenére.

    Az is igaz lehet, hogy oprendszer beolvasásánál érezhetően gyorsabb a V300-as, mint a vinyóm, de hogy az igazat megmondjam, nekem az új asztali gépemen, alapból UEFI módban telepíti a Windows-t a gép (ez az alapbeállítás az alaplapon) és a merevlemez is GPT-re van formázva gyárilag.

    7200-as 15 ezer Ft alatti 1 TB winyóval a bootidő ha nincs vírusirtó 16 mp, egyéb frissítő programok ilyesmi telepítve , 20 mp a bekapcsológomb lenyomásától az asztal megjelenéséig.Ez nekem azért még elviselhető, 23 ezer Ft-os SSD beszerzésével sokkal nem vagyok előrébb, bár nyilván a 10-12 mp jobb lenne, de ár érték arányban nem biztos most még megéri. Szóval azért egy újabb asztali gépben akkora nagy csodát szerintem nem biztos, hogy kell várni az SSD-től.

    Ahogy olvastam, az SSD beszerzése leginkább a notebookok esetén hoz látványosabb javulást. Ott azért lassabb Tosibából pl. 5400 rpm-es winyó van, ami 2 rugóval drágább is mint az asztali vinyó és a benchmarkok alapján fele akkora a sebessége mint az én asztali vinyómnak. (A notebookoknál a hybrid winchesterek egyre inkább hódítanak, azok ár érték arányban nem rosszak és sebességük is sok esetben pl. oprendszer indulása eléggé megközelíti a SSD-k sebességét, bár nem tudom a tesztek igazak-e.)

    Szóval notebookok esetén az SSD beszerzése tényleg látványos eredményt hozhat, sőt amit mondanak a munkahelyen az informatikus kollégák, hogy a régebbi 4-6 éves notebook esetén az SSD berakása egy meglepően gyors, mindennapokban jól használható gép jött létre. (olyan mintha a proci is ki lenne cserélve egy jóval erősebbre.) Itt baromi látványos az SSD és feleslegessé teszi egy ideig új gép notebook vásárlását, ami anyagilag nem mindegy.

    ( De lehet rosszul értelmeztem a dolgokat, akkor javítsatok ki.)

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Bodor #27958 üzenetére

    Köszi a választ. A bootoláson kívül a mindennapi használat során pontosan mit érzékelek az SSD-re telepített oprendszer használat esetén, jóval gyorsabban nyílnak meg az alkalmazások? Pl. egy böngésző első elindítás esetén is azonnal, 2-3 mp-es gondolkodás nélkül megnyílik, egyáltalán nem látok körözést akkor az egérnél sohasem?

    Mondjuk én ez alapján gondoltam, hogy azért lehet különbség a mindennapi használat során a V300 és egy Samsung Evo között, bár ide bár ide végülis bárki bármit beírhat:[link]

    Mondjuk az a legtutibb, ha kipróbálom ismerős Samu 840 evo SSD-s notebookját mit tud gyorsaságban és az alapján látom a valós különbséget.

    Egyébként én sem értettem ezt a bootidő dolog miért olyan fontos egyeseknek, de az SSD-kről szinte csak ilyen videók vannak a youtubon hogy 20-30 mp a bootidő és miért ájulnak el tőle. A 10 éves Acer Notebookon amin még XP megy már az utóbbi 6 évben jellemzően csak hibernáltam a gépet. Hibernálásból még az elavult gép is kb 15-20 másodperc alatt felállt. Meg a hibernálás legnagyobb előnye nekem, hogy nem kell keresgélni a sokszor hül.ye, nehezen elérhető helyen elhelyezett bekapcsológombot, a billentyűzetről egy gomb megnyomásával tök egyszerűen hibernálni vagy onnan felébreszteni lehet a gépet.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz gaston63 #27960 üzenetére

    Szia, attól függ mire használod. Itt egy teszt: ezt bogarászd végig. Az op. rendszerben tényleg elég jó értékeket hoz a gyengébb NAND-os V300-as is, minimálisan van lemaradva a többitől, de másolásban bizonyos esetekben tényleg elég gyenge lehet a többiekhez képest: [link]

    Megjegyzem én nem vagyok annyira elájulva a bootolási értékektől, nekem csak egy dual core-os procim van (G3250) nem i7-es mint a tesztben, van egy új Toshiba sata3-as 1 TB-s 15 ezer alatti vinyóm, de UEFI-vel eléggé megközelíti a bootidő az ittenieket, főleg hogy a tesztben a bootidő nem teljesen bekapcsolástól lett mérve.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Soma01 #27966 üzenetére

    "A V300 gyorsabb mint a 840-es Samsung EVO (ami inkább egy kategória a V300-al, mint a PRO)"
    Ja tényleg,én a 120 GB-os a 840 EVO is tényleg elhasal a másolásba, valószínűleg a belassulási probléma miatt. A többi tesztben minimálisan 1-2 mp-cel gyorsabb a V300-nál, kb. egy szinten van a 840 a 850 Evoval. (Érdekes, hogy pl. másolásban a 830-as is veri a 840-est rendesen.)

    A tesztben az új olcsóbb NAND-os v300-as verzió szerepel, jól értelemezem ? [link]
    Ez a típus van tesztelve: Kingston SSDNow V300 120 GB SV300S37A120G (SandForce SF-2281VB1-SDC)

    Ha igen, akkor a másolást kivéve tényleg nem nagyon érezni különbséget a mindennapi használat során pl. játéktelepítés, indítás, op. rendszerhasználat játékok stb., az egész alacsony árú V300-as és többi SSD között.

    Megmondom őszintén ezeket a többféle szintetikus teszteket én még mindig nem tudom értelmezni, mit mutatnak pontosan pl. ezer féle van ezekből, melyik teszt értékel és mire utalnak, mit jelentenek a mindennapi életre lefordítva. De biztos én vagyok buta nagyon. De ezek a oprendszer, játék indító, telepítő, másolgatós stb. a mp-es mérések elég könnyen értelmezhetőek számomra, több kéne ilyesmi amit a hétköznapi ember is felfog könnyen.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Stirlitz #27968 üzenetére

    Ja gondolom mire akarsz kilyukadni. Én meg arra, hogy sokszor azért vannak elájulva az emberek, mert a régi 7-8 éves vinyóval hasonlítják össze, pedig azért a winchesterek esetén is elég jelentős fejlődés van.
    Abban egyetértünk jó lett volna, jó lenne egy korrekt teszt az új SATA3-as GPT, UEFI-t vinyókkal és alaplapokkal. A régebbi tesztekben a egy-egy vinyó is mindig szerepelt az SSD-k mellett, most mennyibe tartott volna egy SATA3-as vinyót is betenni a tesztbe és akkor nem lenne vita, nem?

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz worxland #27972 üzenetére

    Pontosan milyen a típusa a HDD-nek, ha megadod? UEFI boot? SATA 3-as winchester? (meg tudom nézni kb. a sebességét és összehasonlítani az újakkal pl. Toshibából kapható egy régebbi és új verzió is 70%-os s különbség olvasási, írási sebességben) Egyébként ezt az 5 perces bootidőt nem tudom hogy sikerült összehozni, az egymagos 10 éves notebookomon az XP-n max 1 perc 40 mp alatt bootol be most is, pedig az legutóbb 4-5 éve volt újratelepítve és avira, ati X700 videodriver, office stb. van rajta, + játékok. Fifa 10, NHL 08 stb. no mindegy, hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Stirlitz #27982 üzenetére

    jaja persze, pl a másolásban lassabb az v300, mint a hdd-m és ezt is tesztelik pl az ssd tesztekben. A hdd-m 150 MB/s írásban, a v300-nál 130 MB/s, ezt tapasztaltam a fájlok újramásolásánál is, hogy azért lassabb volt, bár persze sok mindenben gyorsabb, biztos.
    A bootban 20 mp hdd vel nekem megfelel, bár nekem írreleváns, mert inkább hibernálni szoktam és már nem akkora buli hogy 9-szeres árat fizessek valamiért ami max 2-szeres sebességet tud,és többen írták az értékelésekben hogy az új vincsihez képest nem volt akkora durranás mint vártak a szintetikus tesztek és videók alapján, én is így voltam csak ennyi. De hagyjuk higgyük el amit pl a Kingston hazudik, hogy a v300 10-szer gyorsabb mint egy 7200-as vinyó.
    A teszten az ssd-k esetén mért 18-19 mpes hibernálási idő kritikán aluli, és nekem ez nagyon fontos. Uefivel 8-9 mp körül van ez az érték a buta hdd-men. Bár persze a tesztben 16 GB ram volt, de akkor is többet vártam, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Stirlitz #27985 üzenetére

    Az általam linkelt ssd tesztben azt írták, hogy a 4K random olvasás, írás sem annyira releváns inkább szerverkörnyezetben elsődleges, idèzem:
    A véletlenszerű műveletekre vonatkozó értékek az SSD-gyártók egyik vesszőparipája, imádnak az IOPS értékekkel dobálózni, bár ez egy átlagfelhasználó asztali vagy mobil számítógépe esetében különösebben nem számít. Ezzel szemben bizonyos kiszolgálóknál már döntő szempont lehet ez az érték. A 850 PRO itt a hasonló vezérlő okán a nagyobbik 840 EVO eredményét hozta. [link]

    Abban egyetértünk hogy egy régebbi 4-8 éves lapoppal csodát lehet tenni ha ssd-t teszünk bele, ezt többen modták.Csak ha azt vesszük egy új Toshiba 2 TB-s vincsi 22 alatt megvan és 160-170 MB/s olvasási, 150-160 MB/s írási sebességgel rendelkezik ehhez képest ennyiért egy jobb markájú csam 120 GB ssd-t kapsz ami kb 17 szoros különbség árban, és sebességben azért már nem olyan durva a külónbség.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Soma01 #27987 üzenetére

    Úgy teszteltem, hogy a 2,5 GB-os telepítőfájlt először rámásoltam SSD-re, és utána ezt a fájlt újramásoltam, tehát V300-ról olvasott és írt is. Először gyors volt, de nagyon hamar lement 70 MB/S értékre, így megsem közelítette a leírásban megadott 130 MB/S értéket, bár lehet átlag 80-90 MB-s között volt. A HDD-n is pont ugyanezt megtettem és gyorsabb volt ez a műveletet itt is HHD-ől olvasott és ugyanoda írt is.Ezen kibuktam, tudom nem mérvadó, de azért elvárás, hogy egy 9-szeres árú SSD minden helyzetben gyorsabb legyen mint egy HDD. Lehet 0fillel mindent tud a szintetikus tesztben, de ez a 0fill valóságra lefordítva nem tudom mit jelent mert az egy elég szintetikus környezeti mérés, de tényleg papíron jól mutat. (A tesztek, mérések alapján egy 850 evo ezerszer jobb értéket kap, mint egy V300, de a mindennapi használatban pl. oprendszert telepít rá és azt használja, lehet keveset érzékel ebből az ember, ennyit érnek a szintetikus tesztek.)

    A 4K érték szintetikus teszt, ha jól tudom 4KB méretű, azaz pirinyó fájlokat olvas be amelyek a háttétáron teljesen randomszerűen helyezkednek el. Ez a mérés úgy tudom tipikusan a szerverkörnyezetre lett kitalálva, ez folyamat ott jellemző pl. vékony kliensnél. Egy oprendszer a HDD-n jobb esetben külön particionált meghajatón van, optimlizálva, töredezettség mentesítve van és így egy megadott részen van fizikailag, nem randomszerűen a vinyón. Szóval a teszt már itt elbukott szerintem, meg azért a op. fájlok, driverek amiket beolvas a rendszer azok jellemzően nem 4KB nagyságúak mind, jellemzően nagyobbak ennél. De lehet rosszul tudom.

    (#27988) gb4400 a HDD-k az utóbbi időkben szerintem nagyobb fejlődésen mentek keresztül, mint az SSD-k sebességben, mondom az Aqua.hu-n lehet ugyanolyan Toshiba winchesterből SATA2-eset venni és annak 80-90 MB/s az olvasási írási sebessége, a SATA3-asnak meg 150-160 MB/s, pedig a SATA3-as pár ezerrel olcsóbb is. Ez kb. 80-90 %-os eltérés sebességben. Szóval ezt is figyelembe kell venni, hogy a HDD-k is évről évre fejlődnek azért. Azért nem azt mondom hogy az SSD-k rosszak, én kicsit többet vártam tőlük, és sajnálom, hogy az újabb tesztekből amik nem szintetikusak hanem pl. bootidőt, programok indítását méri, kihagyják a vinyókat, pedig nem kerülne semmibe. Ez lenne a korrekt modern vinyót modern SSD-vel hasonlítani, nem 2-3 éves, vagy akár 5-6 évesekkel, mint ami a youtube videóban van. És amit a Kingston a V300-as "dobozára" ráír, hogy 10xszer gyorsabb, mint a 7200 rpm-es vinyók akkora hazugság mint a ház.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Soma01 #27993 üzenetére

    A Samu 850-re nincsenek saját méréseim, persze. A korábban általam itt a fórumon belinkelt prohardver teszt alapján írtam, pl. ezen az oldal vannak a szintetikus tesztek eredményei és itt látszik 4K random részben gyakorlatilag agyonveri a samu 850 Evo az új olcsó NAND-os Kingston V300-at :Y :Y :Y , és a végén a benchmark értékeben is összességében jobb a Samu EVO 850:
    [IOMeter, AS_SSD]
    ( Mondjuk igaz, a legutolsó grafikonban az AS SSD benchmark tesztben a zöld azaz programok oszlopban a V300 nagyon jól szerepel, alig van lemaradva a többitől, úgy látszik ez a mérvadó a WIN 7 működés során. Azért ezt átlagos felhasználónak nehéz kibogarászni, hogy neki elsősorban ez az érték fontos. :N :( :N )

    De amikor a tényleges windows 7 működési időket mérik pl. bootidő akkor szerintem teljesen elenyésző a különbség: [windows_7_hasznalat] :C

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Soma01 #27993 üzenetére

    Bocs rossz volt a link, itt vannak a Win 7 működésre vonatkozó másodpercalapú mérések:
    [windows_7_hasznalat]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz fojtviki #28017 üzenetére

    Miért nem veszel az ssd mellé egy merevlemezt, az lényeg hogy az oprendszer legyen az ssd-n az meg elfér a mostani ssd-n is? Bár notebookba nem tudom meg lehet-e oldani egyszerre a kettőt, ha asztali van hosszabb távon jóval olcsóbb megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    Sziasztok, szeretnék valami normális SSD-t venni, mert azért összességben gyorsabb mint egy HDD, és ez a jövő, keret is van rá, meg kábel beépítő keret már megvan. A problémám az, hogy ahogy írjátok ki kell kapcsolni a hibernálást, én ezt használom már 6-7 éve semmi bajom vele. Ennek mi az oka, tényleg ennyire tiltott a használat SSD-nél?

    Az rendben van, hogy nagyon gyorsan bebootol SSD-vel kb. mintha hibernálnám, de ezzel problémám ezzel, hogyha kikapcsolom a gépet akkor elég messze van tőlem, és alul van a bekapcsológomb az asztali gépen, így kikapcsolt állapotban nem tudom feléleszteni billentyűvel, nem találtam ilyet a Biosban. Ha mindig el kell mennem a bekapcsológombhoz akkor az eléggé macera, a sarokba is tettem a gépet, tőlem 2-3 méterre, meg alul van a gomb félek hogy lábbal meglököm a gépet. Valami megoldás, hogy kikapcsolt állapotból billentyűvel fel tudjam éleszteni a gépet, az alaplapom ASUS H81M-A? (Az az érdekes, hogy az 2.0-s USB portok működnek kikapcsolt állapotban is, pl. tölteni tudok mobilt, vagy a 2.0-as hangszóró is működik, elvileg érzékelhetné a jelet a billentyűről.)

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz MasterMark #28257 üzenetére

    Tudom persze, a hibernálásból 8 GB memória esetén 15-16 mp amíg teljesen feláll a rendszer, alvó módból 2-3 mp, de az utóbbi nekem valahogy nem működik megbízhatóan + áramszünet parám, bár lehet ez már túlzott para.

    A régi XP-nél hibernálásból nem ébredt fel billentyűvel, de a win 7-nél alapból az energiagazdálkodásnál a speciálisnál van valami olyasmi, hogy USB belállításai, USB szelektív beállításai miatt, vagy nem tudom miért, de a billentyűre is felébred. No mindegy nekem pozitív dolog, a korábbi XP-s notebooknál a bekapcsológómb nem volt probléma, de itt az asztalinál, nem jó, nehezebben megközelíthető helyen van.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz duvi #28261 üzenetére

    Ez az nem találom a biosban, hol lehet beállítani, de majd mégegyszer megnézem, bizos valahol az Usb-nél az advanceban lesz, nálad hol van ?

  • ToniSoprano

    addikt

    Sziasztok,

    Lehet már többen kérdezték, de nem találtam konkrét választ, szerintetek melyik jobb hosszabb távra:
    Kingston Hyperx Fury 240 GB 26 ezerért MLC-s, vagy
    Samsung 850 Evo 250 FB 24,5 ezerért TLC?

    Elvileg a Samsung kicsit nagyobb és olcsóbb, de a TLC-től félek kicsit a 840-es széria miatt, régebben az volt a mondás az MLC tartósabb, bár elég jók a 850 értékelései. Az MLC TLC technológiában a tartósságban van különbség? Esetleg a sebességben van, van a gyakorlatban különbség a kettő között?

    Ha többnyire hibernálom a gépet az tönkreteszi a SSD-t? (ez azért kellene, mert másképp nem tudom az asztali gépet billentyűről feléleszteni, sajnos az alaplap nem támogatja a billentyűzetről a bekapcsolást) Szerk: ha a bekapcsolási idő a hibenernálás miatt nem tényező és netezésre, játékra használom többnyire a gépet, miben fogok érezni a gyakorlatban különbséget az SSD-vel egy a gyorsabbak közé tartozó (kb 160 Mbit/s olvasási, 140 Mbit/s) írási sebességű HDD-hez képest?

    A válaszokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
    Apámék megkapták a régi notebookját a nővéremtől: [link] A gond az, hogy 2 GB ram (sajnos 2x1 GB) van benne, korábban Vista volt rajta, most Windwos 7-et tettem rá, azért elég lassúcska. (A gond az, hogy ddr2-es memória kell bele és a régi 2 GB DDR2 5700 Ft körül van, és 4 GB ramhoz kettő kellene bele.)

    Nyugdíjasok, alapvetően munkára kell, meg netezni, word excel, statisztikai SPSS programok ilyesmi, nem cserélgetik gyakran a gépeket, kb amíg ki nem purcan, vagy be nem lassul, addig fogják használni, 110 Gb hely nekik elég, a belső vinyőból csinálhatok külső meghajtót majd nekik mentésre.

    A kérdéseim:
    1. Ha beleteszek egy az ajánlottak között lévő 120 Gb-os Hyperx fury-t, ami nekik elég érezhető lesz a különbség? (13 ezer Ft-ért jó ajánlatnak tűnik, javaslat van azt is megköszönöm)
    2. Emellett kell-e még 2 GB mellé memóriát is kell vennem bele és ha igen mennyit, 3 GB elég lesz?
    3. Melyik rendszert telepítsem rá szerintetek? (Mivel szüleim főiskolán óraadók ezért ingyen lehet rá telepíteni win 7, win 8.1-et, vagy win 10-et is legálisan)
    4. Mindegyikből van x86-os és 64 bites változat, abból melyiket? (gondolom nem kell a 64 bites, de azért gondoltam megkérdezem.)

    Segítségeteket előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz #95590400 #35570 üzenetére

    Köszi, mondjuk én úgy olvastam akinek 2GB ramja volt, annak gyorsabb volt a 8.1-gyel, vagy 10-essel egéész jól elment és gyorsabb volt, mint a 7-essel, bár ott meg jó hogy van start menü. A memóriára nem nagyon akarok költeni első körben, mert ddr2-es memóriával ha elromolna ez a 7 éves notebook nem nagyon tudnék mit kezdeni ezzel a régi memóriával.

    A Kingston hyperx fury jó választás, az árkategóriájában van jobb?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák