Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Blue_Absolut #105894 üzenetére

    Ha jó áron lenne a 750TI (<25), simán venném. Az az alig gyorsabb némi piszkálással jóval gyorsabb lesz és a vRAM nem árt sose. És dehogy eszik 90Wot..alig 60Wból elvan, OCval is megáll 75ben..az semmi. De ha új karit akarsz, a GT1030 se rossz. Architektúrálisan vesd amúgy össze vagy sehogy..almát körtével hiába :N

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz Blue_Absolut #105890 üzenetére

    Én most vettem pár hete 20 ért a régi gépembe,egy gtx 750 ti 2 gb-ot.Sima egyventis,60-62 fokos max a kártya.Nekem szempont volt,hogy analóg monitorra lett kötve,ezért az új kártyák kivoltak lőve.(azok már digitális jelet adnak csak) Jó teljesítményű kis kari,igaz én csak hd ben használom.Ha nem analóg moncsira kötöttem volna,akkor a sok gari miatt elgondolkoztam volna egy 1030- on.Amúgy fhd újabb játékokhoz,low 30 fps hez egy rx 460/560 gtx 1050 jólenne azért.Pl a Mafia 3 a másik gépemen az Rx 460 4 gb-al lowban 30-40 fps között megy csak.És azért az erősebb a gtx 750 ti nél is.Aprón szokott lenni 2 gb-os rx 460 2 gb 1,5-2 év garival akár.Én inkább arra mozdulnák.Az is tápcsatlakozó nélkűli,kevesset fogyasztó,és nem egy régi tipus mint a gtx 750 ti.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • saen

    veterán

    válasz Blue_Absolut #105906 üzenetére

    Az összes pénzügyi piac bajban van jelenleg, nem csak a kriptopénzeket érinti.

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Blue_Absolut #105906 üzenetére

    Érdeklődve szemlélem, mennyire fals szempontok alapján szemlélik egyesek :) Semmi fura nem történik, évekre visszamenőleg ez a tendencia év elején. Aki most nem pánikol, az jár jól..felesleges temetni.

  • South Velen

    addikt

    válasz Blue_Absolut #105914 üzenetére

    A btc úgy van beállítva, hogy önmagát végezze ki. Mögöttes érték sosem volt mögötte és nem is lesz. Technikailag is úgy van megalkotva, hogy ha 3-4k USD-nél magasabb az árfolyama, akkor sose lesz alkalmas fizetésre sem a fee miatt. A tranzakciós időről nem is beszélve. Minden btc-promóter a nemzetközi utalásokkal hasonlítja össze, közben meg rég itt a MC/Visa rendszere azonnali utalással. (persze a lekönyvelés egy másik téma, de nem is releváns itt.) Az áramfelhasználás pedig százezerszerese a jelenlegi fizetési rendszerekének. Jövő, napersze. Az LN pedig nem is implementálható, mert implementálása után a minerek haszna a töredéke lesz, és kb értelmetlen lesz csinálni. Az emberek minderre most kezdenek rájönni, úgyhogy vége lesz a dalnak. Ettől még nem kizárt, hogy egyszer újra felkapják spekulációs célokra.

  • bencze

    senior tag

    válasz Blue_Absolut #105914 üzenetére

    A fedezetét az energiaigénye adja, és az értékét, hogy véges, a nemzeti pénzekkel ellentétben nem cibálja oda az aktuális regnáló párt ahová akarja. A forint jelenleg lehetne 1000x ennyi vagy ezrede, egy tollvonásba kerül, de mivel itt számítási kapacitást igényel az kínálat bővítése így nem lehet nyakra-főre "nyomtatni" (beírni egy 0-t a számítógépbe).
    Pont van csomó problémája a koncepciónak de amiket feszegetsz nem azok.
    És ne érts félre én azért nézek be a topicba mindegyre hogy lássam, mikor bukott be a dolog mert kellene 100 ezerért egy új 8gb rx580, addig játszom retrót :D számomra kellemetlen de hát ahogy nekem "fontos" másnak is az a megvétele.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • Acheron

    őstag

    válasz Blue_Absolut #105931 üzenetére

    Sorry, ha nem fogalmaztam egyértelműen. :R
    Nem ajánlást kérek az utódra, hanem azt szeretném nagyjából belőni, hogy a jelenlegi kártyám kb mivel ekvivalens a jelenlegi mezőnyben. Összehasonlító tesztet találni a mai felső kategóriás kártyák között az öt évvel ezelőtti kártyámmal szinte reménytelen, ellenben a jelenlegi mezőny könnyebben összevethető. Az utódnál nyilván fontos a játék, a következő pár év címeivel elboldoguljon közel max felbontáson is - csakúgy mint a mostani az elmúlt öt év játékaival. Árban valószínűleg az elődhöz hasonló kategória lesz, a mai korhoz igazítva. Láttam árlistán több 100k -s kártyákat - az már nem az én világom, barokkos túlzásnak tartom. 100k körül még beleférhet. De ahogy jeleztem, most (még) nem ez a fő kérdés. Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni ebben!

    [ Szerkesztve ]

  • bencze

    senior tag

    válasz Blue_Absolut #105928 üzenetére

    A stílusod hagy némi kívánnivalót de az arroganciád a zsenge korodnak tudom be.

    A pénz értékét az adja, hogy van rá kereslet. Az árából tekintve erre is van sőt (még ha a befektetők is hajtják fel). Ha a problémák javulnak többen merik használni ami további terjedést és stabilitást ad neki. Amit hiányoltok, a fedezet, az pont olyan mint az arany esetén - azt sem lehetett megenni, önmagában semmit sem ért csak egy véges erőforrás volt (mint a btc). Itt nem egy kormány vagy pénzügyi szervezet ígérete adja mögé a bányászandó fedezetet, véges erőforrást, hanem az algoritmus technikailag kikényszeríti (tehát nem hit kérdése).

    Az MNB arra viszi a forintot amerre a kormány szeretné, a jelenlegi kormány alatt voltak is fura árfolyam manipulációk még az elején, gondolom akkoriban jó páran meggazdagodtak amennyiben jó helyen voltak. Bevett szokás hogy a kormányok tolják le-fel a pénzük értékét, nézz utána ha nem hiszed, ezen nem tudom mit kell magyarázni.
    Az, hogy egy szervezet megígér valamit a legkevesebbet ér, főleg ha politika által kinevezett szervezet. Kérdezd a görög állampapír tulajokat, mit ér a pénzük, mennyi adósságuk lett leírva. A mai pénzt bármilyen szorzóval szorozhatod nincs ezzel szemben semmi természetes ellenállása. Amiről te írsz az a rögzített árfolyam amit nem véletlen elég régen nem használ senki mert nem működőképes, a valóságban mindig lenne egy párhuzamos, "valós" árfolyam. Szóval az 1 fabatka 1 kenyér nem létezik, sosem létezett.
    Az, hogy korlátozott a kibocsátás azt jelenti, hogy nem lehet elinflálni a végtelenségig, tehát adott korlátok közt mozog, sőt elvileg van egy 21 milliós cap is konkrétan a btc-n.
    A gazdasági szakemberek nem követem mit mondanak (melyik épp mit) de amint egy kedves vezetőnk mondta nem az a lényeg mit mond hanem amit csinál. Bankok is beszálltak mára és kísérleteznek vele miután évekig siránkoztak róla, ez csak azt bizonyítja, hogy mégis látnak benne fantáziát.

    Mint egy volatilis termék az száll bele akinek van felesleges pénze, mint a hasonló kategóriájú befektetésekbe. Ez is mozog a világ eseményei által befolyásolva, csak nem 1 szervezet mozgatja kézivezérléssel. Hogy ki lesz öngyilkos a btc hullámzása miatt és ki a részvények vagy a svájcihitel miatt annak nincs ilyen szempontból jelentősége, rossz döntést hozott, ha az életét feltette játékpénzre (a hitel, meg a befektetési piacok mind ilyenek).

    A mostani btc csúcs csak egy decemberi hypenak volt köszönhető, pont mert sokan beszállnak, nézd meg 1 évvel ezelőtt mennyi volt az ára (megmondom: majd tizede). Most csak a novemberi árra esett vissza. Szóval mielőtt világvégét vizionálnának egyesek, amíg nem megy 1000$ alá addig pozitívban van...

    p.s. gondolom nem az implementációs problémákról beszélünk mint a tranzakciós idő meg költség, mert ezt a sok hasonló eszköznél nem is ismerem, és ezeknek nincs közük az általatok említett dolgokhoz, ezek így vagy úgy kezelhető dolgok, altcoinok próbálják is így vagy úgy.
    A lényeg a decentralizáció és a technológia által kikényszerített korlátok, én szívesen használnám is, lásd pl amikor a Wikileakset szabotálták a bankok, hogy nem lehetett adományozni nekik, mert az usa besértődött... jó lenne az ilyeneket elkerülni. Hogy hogyan lehet kezelni a másik hátrányát, hogy rossz emberek is használják nem tudom, a cashnél meg a strómanoknál sem tudom hogyan oldják meg a klasszikus pénzvilágban.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák