Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sayuar

    senior tag

    válasz wwenigma #34467 üzenetére

    Hagyd! Teljesen igazad van! Mekkora egy hülyeség az, hogy csak közgazdasági elemzéssel együtt említheted a 60 milliárdot?! Ez olyan lenne, mintha csak akkor mondhatnám egy adott banki szolgáltatásra, hogy drága, ha a teljes főkönyvet is leírnám a hozzászólás részeként. Nonszensz! Vagy, ha csak akkor mondhatnám, hogy a magyar áfa irreálisan magas, ha belinkelném az államháztartás bevétel-kiadását TÉTELESEN?!
    Igenis kijelenthető az, hogy a szolgáltatói oldali terhek miatti rinya ellenére irreális összegeket vesznek ki osztalékként!

    [ Szerkesztve ]

  • Mr X

    veterán

    válasz wwenigma #34467 üzenetére

    Az a baj, hogy amint meglátsz egy Telenorról szóló topicot, bevágod ezt a 60 milliárdos szöveget, akkor is, ha köze sincs a témához. Mást sem lehet olvasni tőled.

  • asdf_

    veterán

    válasz wwenigma #34467 üzenetére

    csökkennek a végződtetési dijak es kozbe árat emelnek?

    Szamoljunk egyutt (remelem nem csesztem el, valamint az elgondolasom logikaja helyes :D ):

    Az egyszeruseg kedveert legyunk egy 10 millios piac, ahol a T-nek van 50%, a Telenornak 30%, es aVodanak 20% reszesedese (hogy ez mennyire konvergal a valosaghoz, nem tudjuk, mert az NMHH egy eve mar nem publikal statisztikat a pornep szamara, de ez itt most lenyegtelen, csak megjegyeztem, hogy kapjak be), beszeljen minden elofizeto havi 100 percet, es legyen 5 Ft a percenkenti osszekapcsolasii dij. A nagy szamok torvenye alapjan a kimeno hivasok aranyanak megfelelonek kellene lennie a piaci reszesedes aranyaval, magyarol a Telekom halozatabol inditott hivasok 50%-a halon beluli, 30%-a megy a Telenor halozatba es 20% pedig a Vodaeba es igy tovabb (ez termeszetesen nem teljesen igy van, ezt torzitjak a publikus es nem publikus flottak, a csaladi csomagok, hogy egy nagyobb mennyisegu hivast fogado vagy eppen indito cegnek melyik szolgaltatonal van elofizetese, es persze benne van meg hogy a Telekom eleg eros vezetekes fronton, es a a vezetekes iranyba meno hivasok miatt -ugyan joval alacsonyabb- bonusz osszakapcsolasi dij csapodik le nala, valamint hogy a mobilrol vezetekes iranyba es a vezetekesbol mobil iranyba meno hivasok aranya nem tukorkepe egymasnak).

    No de elmelkedjunk csak a torzitatlan adatokkal, hogy elvileg mi tortenik:

    A Telekom kifizet havonta a Telenornak 750 millio forintot, a Vodanak pedig 500 milliot, szumma 1 250M
    A Telenor kifizet havonta a Telekomnak 750 milliott, a Vodanak pedig 300 milliot, szumma 1 050M
    A Voda kifizet havonta a Telekomnak 500 milliot, a Telenornak meg 300 milliot, szumma 800M.

    A Telekomnak keletkezik 1 250M bevetele, a Telenornak 1 050M, a Vodanak meg 800M. Neddmar, hat -a torzitasok figyelembevetele nelkul- nem pont kiutik egymast az osszegek???

    Namost kepzeljuk bele ebbe a torzitasokat, vegyunk egy valos adatot, hogy egy atlag Telekom elofizeto tavaly havi 156 percet beszelt a mobiljan es tippeljuk meg, hogy vajon mennyit jelenthet, hogy 7.06-rol levittek 1.71-re? Nagyon erolkodve is azt tudom tippelni, hogy rendkivul minimalisat, de aztan talaltam egy ilyen idezetet is: "Szakértői becslések szerint egyébként a szolgáltatók teljes árbevételéhez már a mostani, tehát nettó 7,06 forintos percenkénti végződtetési díj is kevesebb mint 1 százalékkal járul hozzá."

    Szoval szerintem aki mobil-mobil iranyban arcsokkenest var(t) az osszekapcsolasi dij csokkentesetol, az nyugodtan vegye ki a bilibol a kezet. Vezetekes frontrol inditott hivasok eseten persze egeszen mas a helyzet, ott boven lenne mibol csapni, de aztan a Digin kivul valahogy nem nagyon remlik, hogy barmelyik vezetekes szolgaltato csokkentett volna aprilis elejetol...

Új hozzászólás Aktív témák