Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz wik_406 #58270 üzenetére

    Nem az elmélet... az inverter úgy tud meddőt kompenzálni, hogy nem a feszültséggel szinkron időfüggvényként tolja az áramot a hálózatba, hanem eltolva, vagy előre (kapacitív) vagy hátra (induktív), ezzel nem csak hatásos teljesítményt generál, hanem meddőt is. Ennek minimális ára van, ugyanis így az áram amplitúdó nagyobb, a hídon lévő veszteség nő, de itt %-okoról beszélünk.

    Ami miatt nem megy neki, hogy fogalma sincs, mekkora meddőt kompenzáljon, mivel nem ismeri a mérési ponton (hálózati engedélyes villanyóra) az áram fázis és amplitúdó viszonyokat. Ha tudná, simán tudna pont annyi meddőt termelni vagy elnyelni, amennyi pont kompenzálja a háztartás egyéb fogyasztóinak meddőjét. Azaz tud(na) aktív kompenzátorkét IS viselkedni.

    De ehhez kell egy + Smart mérő ami ezeket az infókat megmondja az inverternek. Ugyan ez kell a VisszWatt-hoz is, kérdés hogy fázis infót kap e tőle. Ha nincs külön Smart mérőd az ineverterhez kötve, kizárt hogy kompenzáljon külső meddőt.

    Mi foglalkoztunk teljes trafókörzet esetén ilyen meddő kompenzációval meg aszimmetria kompenzációval is. Tudományosan érdekes volt, de se az inverter gyártókat se a hálózati engedélyeseket nem érdekelte... pedig kimutattunk forintosítható előnyöket... kisebb veszteség, kisebb trafó igény, kisebb trafó terhelés... amik most jól jönnének túltermelési időszakokban... ennek egy butított és kevésbe hatékony módja a Q(U) szabályozás, már pár inverter tudja...

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák