Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Newyorker #10 üzenetére

    Olyan tul sok topikot nem olvashattal at, mert teljesen igaza van az elottem szolonak, hogy a hangkartyak 95%-a tok ugyanazt produkalja optikai kimeneten. A maradek 5%-ot a Soundblasterek alkotjak, amik nemileg elrontjak a (44.1 kHz-es) hanganyagot.
    Arrol meg gondolom tudsz, hogy a jatekok digitalis kimeneten nem fognak 5.1-ben szolni SB-kkel, ha ilyen igenyed van, akkor vagy alaplapi SoundStormot hasznalsz (ha olyan alaplapod van), vagy pedig CMI8768 v CMI8770 alapu hangkartyat.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Deluxe00 #17 üzenetére

    ''Zenére coax
    Filmre optikai
    ''

    :Y

    szerk: ez ugye csak vicc volt?...

    [Szerkesztve]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz #64791808 #11 üzenetére

    ''A külső ''hangkártya'' mindig jobb, mint a belső, ugyanis ott messze nincs akkora digitális zaj.''

    Digitalis zaj sehol sincs, sima elektromos zaj tenyleg kevesebb van a kulso kartyakon, viszont ez olyan szempont, ami csak az analog kimenetnel szamit, a digitalis kimenetnel nem.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Lidi #21 üzenetére

    Ezt most igy hirtelen passzolom, majd megnezem otthon.
    Dolby/DTS enkoderes karit igy hirtelen nem tudok, a Trustnak biztos van egy CMI8768 karesze, utana kellene nezni, hogy hol mennyi.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Lidi #23 üzenetére

    Ez nem biztos, hogy jo, mivel (idokozben utananeztem) a DDL -encoderes chip 8768+ neven fut, a sima 8768-bol ez az egy funkcio kimaradt. (Sot, az arabol itelve szinte biztos, hogy nem ez az, viszont sima hazimozizashoz best buy)

    A kiesesek nem normalis dolgok, en meg nem tapasztaltam ilyesmit. Igy elso nekifutasra kontakthibara gyanakodnek v esetleg vmi IRQ utkozesre.


    [Szerkesztve]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Deluxe00 #30 üzenetére

    Azert legyel kedves, es aruld el, hogy az, aki 104 centis LCD-n nezi a filmeket (a hangzasrol meg a Sherwood, az Acoustic Research es a DALI termekei gondoskodnak) es mindezt egy dedikalt HTPC-vel hajtja meg, az szerinted miert igenytelen es vajon milyen parametereken lehetne javitani, ha HTPC helyett vmi mast hasznalnek?

    Mindezen felul az is erdekelne, hogy honnan a retekbol vetted azt a sikolto baromsagot a koaxrol meg az optikai kabelrol? (Ha gondolod, akkor vedd meg, de akkor nem lesz eleg nehany homalyos celozgatas, hanem bizony konkret tenyek kellenek, mivel en ertek a digitalis adatatvitelhez.)

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Lidi #28 üzenetére

    Van egy ilyen kis SPDIF ki/be modulom elfekvoben (egy aramszunet utan a 8738 alapu hangkartyam tobbe mar nem tert vissza), eros a gyanum, hogy ennek is tok ugyanolyan a kiosztasa. Ha kell, eljuttatom vhogy.
    (Az analog bemenetes dolgot meg vegul azert nem neztem meg, mert mostanaban lakjuk be az uj hazat, es az erositom meg mindig szuleim pincejeben porosodik).

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Deluxe00 #34 üzenetére

    Nem ertem, mire fel ez a nagy felhaborodas amiatt, hogy felsoroltam, hogy mim van, ugyanis a hozzaszolasodbol erosen az jott le, hogy szerinted aki PC-n nez filmet, az ehhez egy 14''-es varazsgombot meg kinaipiacos aktiv hangfalakat hasznal, mindossze ennek akartam ellentmondani.

    Ugy latom, konkret ervet nem sikerult produkalnod, igy aztan kenytelen vagyok en kezdeni.

    Lassuk:
    Zenehez mostanaban leginkabb CD-n kap az ember. Azon ott figyel a 44.1kHz / 16 bit / sztereo jel. Az audio CD formatum mai szemmel nezve elegge elbaltazott, igy nehez rajta precizen seekelni, emiatt ha olvasas kozben a lezer vmi miatt elvesziti a fonalat, nem teljesen trivialis visszaallni oda, ahol volt, a pontatlan visszaallas meg azt eredmenyezi, hogy a hangadatbol hianyzni fog v duplan szerepel egy kis reszlet, ami egy kattanas formajaban nyilvanul meg. Ket modszer van: vagy megprobalunk atombiztos CD lejatszot epiteni, vagy pedig megprobalunk okosan pozicionalni. Az elso modszer siman lehet realtime (ily modon CD lejatszokban kedvelt), a masodik nem feltetlenul az, viszont megnyit tovabbi lehetosegeket, pl a nehezen olvashato reszeknek (karc, kosz) tobbszor is neki lehet szaladni, hatha sikerul. A ket megoldas kozul mindenkeppen az utobbi szolgaltatja a kevesebb hibat tartalmazo vegeredmenyt - sot, ha maga a lemez normalis allapotban van, akkor garantaltan hibamentes lesz. Igy mindenkeppen ertelmesebb modszer az, ha az ember vmi normalis programmal (cdparanoia, EAC) berippeli a CD-ket, es azontul csak a gepen eltarolt file-okat hasznalja (tomoritesre meg nyilvan nem 96kbites mp3-at, hanem vmi vesztesegmentest, pl FLAC-ot hasznal).
    Nos, ott van a HTPC-n a digitalis jel a maga tokeletes mivoltaban, ezek utan a kovetkezo lepes az, hogy eljuttassuk az erositohoz. Szerencsere kitalaltak az SPDIF interface-t, ami digitalis, igy aztan ez sem okoz tul nagy gondot: osszedugjuk a kettot, es hopp!, maris bitre pontosan atszokkentek az adatok. Ugyanis, mindenfele osszeeskuveselmeletekkel szemben, a bitek akkor is csak egyszeru bitek maradnak, ha eppen audioadatokat visznek, ettol nem lesznek semmivel sem serulekenyebbek. Ha egyszer azokbol a nyamvadt bitekbol masodpercenkent egymilliard is gond nelkul atjut a 60 ft-os CAT5e kabelen, akkor valoszinuleg a CD szereny savszelessegenek sem kell soktizezer forintos kabel (es ha az ember ezt nem hiszi, akkor ellenorizheti is az elmeletet egy SPDIF bemenetes hangkartyaval - en megtettem). ''Es a jitter?'', hordulhetnel most fel, de ne tedd: a jitter nem gond, ha a vevo oldalon ujraclockoljak a jelet, marpedig minden normalis receiverben ez tortenik, mar csak azert is, mert ott figyel egy DSP azert, hogy kezdjen vmit a DD meg DTS kodolasu cuccokkal.

    Vagyis a vegen a digitalis jel bitrol bitre pontosan megerkezik az erositore. Egeszen pontosan mi nem tetszik ebben? (Es mivel nincsen semmilyen hiba sem, ezert aztan tok mindegy, hogy mit hasznal az ember, optikai v koax kabelt, az eredmeny ugyanaz.)

    Az egyetlen konkret kerdesedre pedig valaszolnek, vagyis erre:

    ''Azt amugy, hogyha már értessz a digitális adatátvitelhez, el tudod mondani, melyik digit kábel hányszor és hogyan alakít át?''

    Igen, el tudom mondani: egyszer sem. Ugyanis a kabel, az istenadta, egy passziv cucc, nem alakit at semmit, az egyik vegen bemegy a jel, a masik vegen meg kijon. Ennyi. Nyilvan, ha jo alaposan, mindenfele muszerekkel megvizslatjuk, akkor persze lesz kulonbseg a konkret analog jelalakok kozott a kabel ket vegenel, de hat a digitalis technologianak eppen ez a varazsa, hogy egy bizonyos hataron belul ezt adatvesztes nelkul elviseli - a kabel altal okozott torzulas pedig ezen a hataron belul van - kulonben rossz, el kell dobni, es venni helyette egy jol mukodot.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz tomcs #35 üzenetére

    ''btw egy szarul mukodo digitalis atvitel tenyleg hazavagja a zenet, de ha egyszer nem mukodik akkor mit varhatunk tole. ez mondjuk tenyleg elo szokott fordulni optikainal''

    ''Szokott''?... Nem lehet, hogy csak rafert volna egy alapos portalanitas? :)

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Deluxe00 #39 üzenetére

    Oke, van konkret erved is, vagy csak linkelni tudod a DVD Center forumait, ahol vadul keverednek az igaz, az igaz, de teljesseggel mellekes valamint a total fals allitasok?

    Ezzel az atalakitassal meg ne gyere nekem, azt kerdezted, hogy a kabel hogy alakitja at a jelet, mondtam: sehogy. Most meg mar hirtelen az egesz lancrol van szo.
    Egyebkent sem relevans a kerdes, a digitalis jel remekul birja az alakitast, raadasul nyilvan a DSP-kben belul sem olyan jelszintek vannak, mint a koaxon, igy nyilvan ott is szukseg van nemi alakitasra, de ez tovabbra is az analog jelalakra vonatkozik, maga a digitalis jel, ugye, nem valtozik.

    Egyebkent mar eppen ideje lenne, hogy irjal vmi konkret ervet, ha meg nem mondtam volna.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz tomcs #40 üzenetére

    Egyebkent ha van az embernek SPDIF bemenetes hangkartyaja, akkor erdekes lehet utananezni annak, hogy mik is a konkret adatok.
    PC-PC atvitelnel nem volt semmi gond, pedig nem tomor ezust meg 20k-s uveg optikai kabelt hasznaltam, hanem a legolcsobb HAMA optikait meg egy sima RCA videokabelt.
    Amikor forraskent vmi noname, 10k alatti DVD jatekos szolgalt meg egy nemileg megviselt CD (referenciakent a regebben rippelt FLAC szolgalt), akkor mar voltak hibak, de: ezek ket nagyobb csoportba tomorultek (valoszinuleg ott lehetett a lemez nehezen olvashato), a maradek reszen viszont hibatlan volt, vagyis a huszonvalahany perces anyagban osszesen ket darab, par masodperces reszlet volt az, ahol nem stimmelt valami (es mondom, ezt direkt a leggettobb cuccal produkaltam).

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák