Új hozzászólás Aktív témák

  • NKing

    tag

    válasz karakpecze21 #674 üzenetére

    A gépi polírozás azért nem jó, mert pl. egy koronggal nem fogsz sík felületet kapni, csak simát (motordugattyúnál ez kell, a jó levegőáramlás és a lerakódások ellen, de itt nem ez a cél). Egy helyen többet szed le az anyagból, mint másutt és akkor még rosszabb is lehet, mint volt. A polírozást mindig tökéletesen sík felületen (Pl üveglap) egy irányba szabad csinálni (10 húzás egy irányba, aztán 10 húzás még egy irányba, és így forgatni a hűtőt).
    A hűtőt saját tapasztalataim alapján nem szabad rányomni a csiszolófelületre, mert csúnya karcos lesz, és hamar eldarálja a finom csiszolóvásznat - így csakis a hűtő saját súlya alatt szabad tologatni és csiszolni. Én személy szerint a száraz csiszolást ajánlom, van aki a vizesre esküszik (a víz feloldja a vászon színezőanyagát, és az rátapad a hűtő aljára, és azt utána muszáj lemosni).

    Ha felpolírozod, akkor is kell paszta, hogy kitöltse a hajszál-barázdákat és anyaghibákat. Csiszolópapírral sose fogsz tökéletesen tükör felületet kapni, legfeljebb valami kémiai módszerrel, pl savas maratással. De nem is cél a tükörsimaság, főleg mikroszkopikus szinten még előny is, ha nagyobb az átvevőfelület.
    A polírral azt éred el, hogy a két felület között nem maradhat levegő. De paszta azért még akkor is kell. Ha már olyan igényesek vagyunk, hogy polírozzuk a hűtőt, akkor ajánlott valami jó minőségű pasztát is használni (Pl személy szerint AC MX-2, de jó az AS5 vagy az OCZ Freeze, vagy a Noctua, ThermalRight illetve a Zalman pasztája, ahogy olvastam)

    A políranyagok használata megengedett, de nem ajánlott. Mivel a nagyon magas részecskeszámú csiszolópapírok után már csak ezekkel lehet javítani az összképen, lehet vele próbálkozni, de van egy bajuk: mindegyik valamilyen zsíros anyagot tartalmaz, amit utána muszáj valahogy kiszedni a mikrobarázdákból (oldószerrel: alkohol, sebbenzin), különben rossz lesz a hőátadás. De miután azt kiszedtük, a tökéletes tükörfény is oda újra (Mivel ez az anyag tölti ki a mikro-karcolásokat. De mint írtam, nem is az a cél, hanem a sík felület).

    Telefonkijelzőt nem hiszem, hogy vászonnal lehet polírozni. Ha súlyos, akkor a polírpaszta lehet jó rá, vagy ha nem olyan vészes, akkor egy egyszerű fogkrém is elég. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák