Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoz

    őstag

    "Gondoltam CPU-t cserélek, de hiába raktam be 40MHz-es példányokat, mindig ugyanezt az eredményt kaptam"
    Nem véletlen, ugyanis itt még jumperekkel kellett beállítani a processzor órajelét. Ha nincs semmi állítási lehetőség, akkor pedig kvarc oszcillátort kellett kicserélni (anno én így tuningoltam a 286-osomat 16-ról 20 Mhz-re :D ). Oszcillátor cserénél előfordulhat, hogy ha ugyanarról van leosztva az ISA busz órajele, akkor mivel az is nő, a perifériák nem fogják bírni a tuningot.

    Ami még kimaradt a tuningolásból: érdemes a BIOS-ok CHIPSET SETUP-jában elmélyedni. Memória ill cache esetén a várakozási ciklusok csökkentésével csikarható ki némi plusz teljesítmény, persze ehhez nem árthat válogatott tuning modulokat és cache IC-ket beszerezni :) akkoriban a 70 és 80 ns-os RAM-ok voltak az általánosan elterjedtek, a 60-as a ritka kincs. Cache IC-kből a 25 és 20 ns-osak voltak a 386-os időkben általánosak, később jöttek 15-ösök, P1 alaplapon már 12-es is előfordulhat.
    ISA buszra is akadhatnak beállítások, amivel a videókártya és a vinyókezelés gyorsulhat (ha bírja a tempót :) ).

    Itt meg említeném a Celem Cache Test nevű progit, ami különböző adatblokkokkal végez műveleteket, a grafikonon szépen látszik az L1, L2 hatása (a 486DLC esetén már van mindkettő).

Új hozzászólás Aktív témák