Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz opr #14 üzenetére

    Én azért remélem, hogy a memóriaigény nem fog annyira elszállni. Inkább az a gond, hogy pl multimédiában megint megyünk a fixfunkciós egységek felé, ami nélkül nem lesz elég energiahatékony netezni, még ha izomból bírná is a SOC. Én már várom, hogy az FPGA mint utasításgyorsítótár szerepet kapjon. Energiahatékonyabb valamint időtállóbb megoldás lenne.

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz opr #16 üzenetére

    > ... fpga ...
    > Annyira nem értek hozzá, de simán el tudom képzelni, hogy ez olyan
    > korlátokat jelentene pláne mobil méretben, hogy nem biztos, hogy
    > normálisan megvalósítható.

    tervben: - nem véletlen a Xilinx felvásárlás ..

    "AMD XDNA, the foundational architecture IP from Xilinx that consists of key technologies including the FPGA fabric and AI Engine (AIE). The FPGA fabric combines an adaptive interconnect with FPGA logic and local memory, while the AIE provides a dataflow architecture optimized for high performance and energy efficient AI and signal processing applications. AMD plans to integrate AMD XDNA IP across multiple products in the future, starting with AMD Ryzen™ processors planned for 2023."


    "Also listed within the slide of the roadmap with Phoenix Point and Strix Point is an Artificial Intelligence Engine (AIE), which is more commonly found in mobile phones. The AI Engine or AIE will allow AMD to spec its products based on tiling with an adaptive interconnect. Still, it hasn't unveiled much more about how it intends to incorporate AIE into its notebook portfolio. We know that it is part of AMD's XDNA Adaptive Architecture IP, which comes from its acquisition of Xilinx.
    We will likely learn more about AMD's Phoenix Point based on Zen 4 in the coming future, as a release date sometime in 2023 is expected. As for Strix Point, which will be using its unannounced Zen 5 microarchitecture, we're likely to hear more about this next year sometime."

    ( Anandtech )

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz opr #18 üzenetére

    > FPGA ... Mobil alatt mobiltelefont ertettem.

    az iPhone7-ben újraprogramozható FPGA van.
    ( Lattice chip , ICE5LP4K )
    Valamint a Galaxy S5 (2014) -ben is van FPGA.

    persze te valószínüleg valami SDK-n keresztül programozható "nyílt" FPGA iránt érdeklődhetsz ..
    Na az már nehezebb :-)

    Mottó: "A verseny jó!"

  • Robitrix

    senior tag

    válasz opr #14 üzenetére

    Azért ez is kötödig a teljesítményhez. azért a web korai szakaszában, mikor analog modemek voltak az adatávitel eszközei egy használható web oldal össze mérete nem igen lehetett nagyobb 150-200 kbájtnál. Hiszen egy 56,6 kbit/sec sebességű analog modem optimális esetben tudott letöltési sebességben úgy 6-7 KB-ot másodpercenete. De sok felhasználónak csak 33,6 vagy 19,2 kbit/sec modeme volt. Egy felhasználónak nem volt türelme kivárni perceket, mire betöltöddött egy oldal teljes tartalma ilyen alacsony sebességek mellett. 1 perc várakozás után inkább ott hagyta az egész oldalt. A dolog ma is igaz. ma se várn egy felhasználó 5 percet arra, hogy betöltődjön egy weboldal.... addigra rég ott hagyta a francba az egészet és 3 oldallal arébb böngészik már.... Persze ma képes egy gép percenete sokszáz MB átvitelre általában. viszont kérdéses, hogy képes-e web szerver kiszolgálni egyszerre 1000 felhasználót másodpercente sok 10 MB/sec átviteli sebesség mellett.... van olyan web oldal, amit hetente néz meg egy felhasználó és van amire naponta néznek rá 1 millióan. Szóval ma se mellékes egy web oldal adatmennyisége azért...

  • Robitrix

    senior tag

    válasz opr #23 üzenetére

    Csoda azért nem kell hozzá csak némi müszaki ismeret, hogy mire képesek a mi eszközök, mennyi felhasználót kell kiszolgálni egy adott időben illetve mennyi adatot lehet józanul odatolni kezelhető szinten. a megfelelő eszköz ehhez a "JP" módszer. vagyis a Józan Parasztész... :) azért ez nem mindenkiben van meg... :) De tudod, hogy nem lehet szar alkalmazást késziteni, ami nem megfelően működik... legfeljebb megelőzi a korát és hardver még nem elég feljett hozzá... :) Majd alá fejlődik a hardver... idővel.... :) Erről eszembe jut a haverom, aki egy szoftveres cégnél dolgozott fejlesztő ként. Egy nagyobb cégnek fejlesztettek egy rendszert. Nos nagyon ötletesen írták meg minden objektív orientált benne még az adatok kezelése is. És még a nagyanyja térdekalácsa is le-fel öröklődött összevissza az adatkezlésben. Na mondom ok végül is müködik. 5 adattal, de vajon mennyi ügyfél és adat lesz a cégnél? Mennyi a napi várható transzakció szám? Na tessék akkor megfelelő reális adatokat generálni és kipróbáln.... ki lett próbálva és kiderült egy komolyabb adat lekérés futott vagy 2 órát több 10 ezres felhasználó és sok milliós adat mennyiségek mellett... Ok akkor várható, az, hogy az ügyintéző lekér valamit majs kimegy sétálni a városba 2 órát, hogy mire visszatér, hogy kapjon valami infót a rendszerből? Főleg ha többen is használják egyszerre a rendszert..... szóval elegancia akkor mehet a kukába és előtérbe a hatékonyság.... hogy egy használható pár másodperces válasz időnél ne igen legyen több.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz opr #25 üzenetére

    Azért tudod miért lendült ám fel a technológiai fejlődés az utolsó 100évben???? annyira megjavult a világban a kommunikáció. Valaki kitalál valamit Ausztráliában és publikálja, akkor 10 perc múlva olvassák a dolgot európában vagy amerikában. Jééé az az ausztrál fickó(kutató csoport vagy akármi) mit is talált ki. ez mennyire haonlit ahhoz, amivel mi fél éve szarakodunk és nem találunk rá megoldás. vajon, ha mi azt használnánk amit az ausztrálok a mi problémánkra.... :) Régen meg az volt, hogy valaki elutazott tanulni mondjuk Pest-Budáról Párizsba. Mondjuk mint cipész.... Talán élve oda is ért egy hónap múlva. Ott megtanult egy újfajta cipő talpaló módszert. aztán pár év múlva visszautazott Pest-Budára és elkezdte itthon elterjesztani az új módszert... innováció a középkorban.... gyakran évek évtizedek alatt terjedt el valami a világban. Ma akár percek kellenek a világ túl oldalára eljusson valami új gondolat vagy ötlet, ami aztán megtermékenyiti mások elgondolásait vagy módszereit. Na ezért robbant be a fejlődés. és a tempó csak gyorsul az egyre fejlettebb kommunikáció miatt.

Új hozzászólás Aktív témák