Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz joey04 #12 üzenetére

    +1
    Akik meg itt előhozakodnak a sztálinista Stockholm-szindrómájukkal... azoknak valóban mindegy ki kémkedik utánuk. Nem tudom felfogni, hogy ennyi évnyi sanyargatás, tönkretétel, eltiprás után is hogy tudnak még ebből a népből az oroszok meg a kínaiak oldalára állni bármiben is az emberek. Tényleg csak egy magyarázat van, a már említett Stockholm-szindróma. Minek ez a nagy nyugatellenesség? Miben ártottak azok jobban, mint ezek a kétszínű, álszent, könyörtelen kommunisták? Tényleg ennyire nem világos, hogy most miért lehet még itt valamennyire is szabadon élni? Hogy Kínának milyen világhódító tervei vannak (amikben kulcsfontosságú a Huawei)? Vagy, hogy úgy egyébként a kommunizmus (vagy szocializmus vagy nevezzük, ahogy akarjuk) eleve nem életképes, és csak hazugságokkal, csalással, és erőszakkal lehet fenntartani? Ha rátelepednének mindenre a közeljövőben, akkor szerintetek nem exportálnák a nagyszerű, lakosság-kontrolláló elképzeléseiket? Annyira jó lenne az mindenkinek? Vagy az orosz korrupciós háló, ami mostanában kéz a kézben jár a kínai rendszerrel (épp ezért említhetjük itt is őket gond nélkül), és a környéken már terjeszkedik is a kis önjelölt diktátoroknak köszönhetően? Olyan jó, olyan pozitív... Támogassuk csak az ilyesmit! Mert minek is tanulni a múltból... a közelmúltból.
    Jó telefonokat csinálnak vagy sem... már csak elvből sem támogatnám őket a vásárlással. Ugyanígy régen az Apple-t nem támogattam volna (bár korántsem ilyen súlyos dolgok miatt, inkább csak az üzletpolitikájuk miatt), de most már úgy vagyok vele, hogy ezerszer inkább az, mint egy Huawei. Elfogadom, ha valakit nem érdekel semmi, csak, hogy egy Huaweit használhasson, de akkor ne kardoskodjon mindenki más ellen, aki nem ennyire indifferens ilyen kicsit sem félvárról vehető dolgokkal kapcsolatban, amiknek a középpontjában, sok más mellett, a Huawei is ott burjánzik. Egyik oldal sem szent, (még mielőtt valaki lecsapna erre), de ha nem muszáj, akkor minek választani a nyilvánvalóan nagyobbik rosszat? "Csakazértis"?

  • doooo

    veterán

    válasz Pjotr #38 üzenetére

    Ha így is lenne... az oroszok/kínaiak másképp gondolnak a környékünkre? Nem az olcsó Európa, a hülye, nacionalista kis népekkel, akiket könnyű manipulálni annyival mint egy atomerőmű "finanszírozása", vagy mint egy vasútvonal megépítése, melyekkel rabláncon lesznek még legalább 50 évig? Aztán meg ha már nagyon megfogyatkoznak a borzalmas körülmények miatt, akkor fogjuk magunkat és elfoglaljuk a területet, legalább lesz egy kis mellékes a jó termőföldekből. Egyébként pedig nagyon is tudják, hogy kik vagyunk, főleg amikor érdekük tudni. Hozzátéve, hogy az itteni átlagemberek egy része meg azon kívül, hogy gonosz amerikai, meg kedves orosz, meg pénzéhes zsidó, meg robbantós arab, úgyszintén nem tud semmit se az adott népekről, inkább szépen, a tv mellett ülve engedik, hogy mindenki azt tegyen a népükkel, amit csak akar, a reklámszünetekben meg azért vetnek egy-egy keresztet, hódolva keresztényi mivoltuk előtt, meg küldenek pár rosszalló gondolatot Trianon felé, a múltba, megcsóválják a fejüket, és következő pillanatban már folytatódik is a műsor, és újra beburkolóznak.

  • doooo

    veterán

    válasz Fitzgerald #47 üzenetére

    "De ha benned ennyire élesen él a nemzeti öntudat, akkor azon is nosztalgiázhatnál kicsit (igen tudom, hogy az utolsó mondatoddal ezt akartad kivédeni, nem sikerült), hogy az amerikaiak mikor, hogyan, és hányszor hagyták ezt az országot szarban, és utána ne vegyél többet Apple, meg Intel, meg Microsoft (stb.) terméket sem."

    Erős nemzeti öntudat? Egy cseppnyi sem (nem is értem, hogyan alakult ki ez a képed rólam). Csak a irracionális, és irreális, önromboló felfogás zavar.
    A szarban hagyás mellesleg korántsem egyenlő a szarba kerüléssel, márpedig az mindig valamelyik keleti miatt volt és van (illetve olyan vezetők miatt, akik szeretnek direkt rossz és káros döntéseket hozni; és nem, nem minden vezető olyan).
    Minek nyomulna be fizikailag ide valaki, ha már amúgy is az övéké vagyunk, vagy leszünk hamarosan.
    Nyugattól milyen pofonokat kapunk? Azokat a megérdemelteket, amikor az ottani emberek adóját lopja el a vezetőség, ahelyett, hogy arra költenék, amire kapta az ország? Meg is kell büntetni érte. Még mennyire. Tudod, hogy szokták mondani, ne harapd a kezet, ami enni ad. Mi az utóbbi időben semmi mást nem csinálunk, csak harapunk, meg rászarunk arra kézre (legalábbis az ország egy része, a kisebbik, de hangosabb része), közben meg egy maréknyi ember degeszre zabálja magát, kiépítve egy teljesen orosz mintára készült hatalmi rendszert, oligarchákkal, kis zsarnokkal, meg a kiszipolyozott, elkábított néppel. Micsoda fantasztikus helyzet. Ez már nem a status quo része. Meg is lesz a böjtje neki, nem kell aggódni. De hát érdemes ezzel foglalkozni? Érdemel ez a nép bármiféle odafigyelést, ha mindig elcsesznek mindent? Vagy inkább érdemes az egészet hagyni a fenébe, és menni külföldre? A többség a másodikat látja. És akkor hal ki az ország. Ezután már bejöhet a képbe (ahogy az előbb is mondtam, nem a jelenre értettem, hanem a jövőre), egy fizikai bekebelezés is... hisz minek álljon parlagon a hőn imádott érdekszféra? Persze ez csak egy távoli, érdekes eshetőség, egy vízió róla, de már semmin sem lepődnék meg.

    Kína ambíciói pedig teljesen nyilvánvalóak, és ha ismét félreértettél, nem feltétlenül ez a nyomorult kis porfészek érdekel itt Közép-Kelet-Európában, hanem az egész világ. Nem akarok egy újabb, brutálisan elnyomó rendszert, ami világuralomra tör, és ezzel bármilyen érdekes is, nem vagyok egyedül.

  • doooo

    veterán

    válasz Fred23 #54 üzenetére

    Mint mondtam, elfogadom azt, aki nem úgy van ezzel a vásárlásos dologgal, mint én, hozzátéve, hogy azért a nagy képről ugyanazt mondjuk. :R Beszürkült barátunknak is lett volna még egy búcsúlevelem, de nem ér annyit... :U

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz samu74 #59 üzenetére

    Hát ha a növekvő eladási számok és a növekvő befolyás között nem látsz korrelációt... Az már nem annyira érdekes.

  • doooo

    veterán

    válasz samu74 #62 üzenetére

    Ahogy az már többször elhangzott itt (is): Bármennyire is könnyű rávágni, még mindig nem mindegy, hogy ki és miért hallgat le. Főleg, ha egyébként nem lehet tenni ellene, csak, ahogy mondod is, akkor ha mindent kiiktatunk ami modern, ami nyilván nem fog megtörténni.

  • doooo

    veterán

    válasz Fitzgerald #69 üzenetére

    Annyi problémás dolgot írtál, hogy most nincs időm se, kedvem se mindre reagálni...
    Amikor a gazdasági növekedés gyakorlatilag megegyezik az EU-ból áramló pénz mennyiségével, akkor az azt jelenti, hogy nélkülük nem tud elég életképes lenni a gazdaság... vagyis az a kéz, ami fenntart, ami "etet". Jóvátételt miért kell kapni? Rám aggattad a nacionalizmust, holott tele van a mondandód vele... Csak azért mert idióta döntéseket hoztunk, még nem más a hibás, márpedig volt belőle egy rakás az utóbbi 500 évben. (Az imperializmusban pedig mi is részt vettünk. Nem az Osztrák Birodalomban éltünk, más volt a neve, és nem véletlenül. Tettünk is pár erősen megkérdőjelezhető dolgot (ezekre találsz példákat a történelemkönyvekben), így a te logikád alapján, nekünk is jóvá kellene tenni dolgokat (még ha nem is olyanokat és annyit, mint más néhai birodalmaknak).)
    De ha így is lenne, a jóvátétel mindenkié az országban, nem a Párt tagjaié, ami fejlesztésre van ideadva, azt nem az oligarchák számlájára kell átutalni, stb, stb. Közben pedig mindent szétrombolni, kezdve a két legfontosabbal, az egészségüggyel és az oktatással.

    Kína ambíciói? Üss föl egy történelemkönyvet (vagy inkább az internetet, elvégre könyvekben ez még nem igazán szerepel). De csak szigorúan az utóbbi 15 évre koncentrálj, majd meglátod.

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #71 üzenetére

    Persze, hogy fontosabb, csak épp azokról dobják ki őket mostanában. Azt egyébként nem írtam sehol, hogy semmi kínaival érintkező tárgyat nem veszek, de olyat, amit így nyomnak le a világ torkán, mint a Huawei-eket, biztosan nem. Nem régi elhatározás ez (egy éve még a P10-zel szemeztem, csak aztán elmaradt, a P20P/Mate20P pedig csalódás volt számomra), és nyilván nem sokat ér egymagamban, de egyszerűen nem venne rá a lelkiismeretem (pláne ha amúgy sem tetszik más okból).
    Ahogy napról napra több hír jön mesterséges szigeteken elterülő katonai bázisok építéséről nemzetközi vagy "többtulajdonosú" vizeken, vagy kémkedésről, katonai provokációkról, vagy millió számra bebörtönzött ujgurokról, vagy arról, hogy szegény országok megzsarolásával terjeszkednek világszerte (ebben a régióban is, adósságba verve a populista vezetők országait, közben pedig növelve a kereskedelmi és egyéb befolyásukat), vagy arról, hogy örökös vezetővé vedlett Micimackó, vagy arról, hogy Interpol igazgatókat és egyéb befolyásos embereket tesznek el láb alól (fapofával)... akkor igen, egyre sötétebben látom a dolgot. Mert ahogy írtam is, az egyensúlyt bontják ezzel. Egyszerűen aggasztó az egész, és korántsem olyan távoli vagy feltételes a dolog, ahogy itt bemutatják egyesek. Én is így voltam vele, de már nem. Kell az optimizmus, de nem akkor ha irracionális. Egyszerűen újra meg kell mutatni, hogy nem tehet meg akárki akármit, és visszaállítani az egyensúlyt.
    Minél több nagy szereplő van a világban, annál jobb. Kína, Oroszország, USA, illetve az EU. Mindkét nyugati szuperhatalmat igyekeznek gyengíteni, szétszaggatni, egymástól elfordítani, olyankor, amikor vagy épp a gazdasági világválság, vagy más problémák miatt elterelődött a figyelem a "keletiekről", miközben vígan gyártatott náluk boldog, boldogtalan...
    Szerencsére ez kezd dugába dőlni (Trump és a Brexit épp a süllyesztőbe igyekeznek mostanában, ha elég ember hajlandó állandó jelleggel nyomást gyakorolni a kormányokra a mi környékünkön, akkor pedig itt is lehet még remény), de most a legkritikusabb folytatni ezt az "újrabalanszírozást".
    Végezetül pedig még annyit, hogy ettől még Kínát, mint olyat, mindent amit a rendszer, a kormány nem feltétlenül reprezentál a szememben, a népet vagy a kultúrát, az ország mindenféle csodáit, vagy épp hatalmas városait, még nem utálom, épp ellenkezőleg.

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #79 üzenetére

    Hogyan nem? Úgy, hogy elkerülöm a Huaweit? Persze, hogy nem. Ez olyan mint amikor egy ember környezettudatosan él, de a többi nem. Amíg nem kollektíven lép fel mindenki (nem, nem feltétlenül úgy, hogy nem vesznek Huaweit, hanem az országok szintjén, az egész rezsimmel szemben), addig hiába minden... ezt ecsetelem egy ideje itt, és azt is többször írom, hogy nem jézusosdit játszok ezzel a "távoltartással", hanem egyszerűen csak így érzem helyesnek a részemről.
    A kémkedésen kívül pedig (amit még mi magyarok is csinálunk, mindenki mással egyetemben) valóban nem jellemzőek ilyesmik a nyugatiakra, Oroszország pedig nincs abban a helyzetben gazdaságilag, hogy ennyi mindent tehessen, de azért igyekszik...

    "lényegesen több a samu reklám, mint Huawei"
    Ez egyébként egyáltalán nem igaz (a régió országaiban biztosan nem), bár inkább így lenne, mert van különbség már a reklámok minőségében is (P20 reklám=agyvérzés; szubjektíven persze)... Nem is a reklámokra gondoltam feltétlenül, inkább az állami mivoltára az egésznek, a valódi verseny hiányára.

    "És ez mellet a p10-sel hasonló áron vicc telokat árul a samu."
    Ha nem is vicceket, de valóban... úgy voltam vele akkor, hogy inkább nem költök a teljesen csúcs mobilok egyikére, hanem inkább mást veszek a különbözetből, de ugyanakkor optikai zoom-ot is akartam, meg úgy összességében használható kamerát, és azok közül a P10 tűnt annak, ami mindennek megfelelt. De azután változott a terv. Aztán meg jött az undor az utóbbi hónapokban, és most itt vagyunk. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák