Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Cifu #16 üzenetére

    De ha egységes, központosított vezetéssel van az EU, akkor ne legyen ilyen, hogy az egyik rész a másik kárára érvényesíti az érdekeit. ELeve úgy indul a dolog, hogy ha ennyire központosítottak leszünk, akkor a szociális ellátás (eü, nyugdíj, munkanélküli, minden) legyen kb. egyforma. Ne legyen olyan tagállam, ahol ezek szintje 5-10-szerese egy másik tagállaménak. Ugye, ez annyira azért nem tetszene a központosítást erőltet gazdagoknak.

    És hogy milyen szinten megy a demokrácia: nézz utána az EU-s alkotmány történetének!

    „Ld. Brexit, az se véletlen”>Szintén a demokráciához való hozzáállásról szól, amikor a demokrácia egyik legalapvetőbb megnyilvánulási formájával kapcsolatban jelentik ki, hogy a népszavazás rossz, mert a nép (még ha megtévesztetten is, de) nem azt akarja, amit az elit a saját és pénzelőik.

    „ám sokan gyomra nehezen veszi be, hogy bármiben is egy nagyobb, össz-Európai érdeknek rendelje alá magát.”
    Ezzel nem lenne baj, ha az össze-európai érdekeket nem az erősebb kutya határozná meg, hanem éppenséggel egyenlő felek egyeztetése alapján lennének meghatározva.

    (#18) Kopi31415
    A Benes-dekrétumok (tudod, kollektív bűnösség) eltörlése vagy a dél-tirolihoz hasonló székely autonómia érdekében felszólalni, vagy legutóbb az osztrák határellenőrzésre reagálásként bevezetett magyar határellenőrzés (A magyar-osztrák határszakaszon nincsen schengeni határ, Magyarország teljesen jogtalanul végez ellenőrzést – mondta a belügyminiszter, és arról is beszélt, hogy emiatt bekérette a bécsi magyar nagykövetet.>Érted? Ott nincs schengeni határ, de az osztrákok ellenőrizhetnek) a rossz szomszédi viszonyon való munkálkodás lenne? Érdekes szemléletmód.

    (#30) Lacces
    Azért van egy alapvető különbség. A közvetlenül megválasztott elnökök általában sokkal nagyobb hatalommal bírnak, ez az ú.n. elnöki rendszer. Általában itt is van miniszterelnök, de az sokkal jelentéktelenebb az államelnöknél. Lásd Franciaország. A közvetve megválasztott esetében ez pont fordítva van, gyakorlatilag egy korlátozott lehetőségekkel (törvények aláírása vagy visszautalása, AB elé utalása, ilyen-olyan szavazások kiírás, stb.) bíró majdnem csak reprezentatív poszt az államelnök. Az EU vezetők pedig az utóbbiból egyre inkább akarnak átcsúszni az előbbibe. Pedig a szlogen a „szerződések őre”, nem pedig a „szerződések parafálója és ratifikálója”.
    És ha már írod, miből alakult ki az EU: egy gazdasági érdekérvényesítő szövetségből. És az mag-EU az újonnan csatlakozottakkal szemben megtartotta ezt a hozzáállását.

    (#35) noPublicFG
    „A megavállalatokról direkt nem teszek említést, mert azok gazdasági tényezők, nem pedig politikai és gazdasági.”
    Hát, akkor itt már el is csúsztál. Mert a kommunista, ideológia vezérelte társadalmi berendezkedésen kívül minden mást a gazdaság, így a gazdaság meghatározó szereplői irányítanak.

    (#39) cr33p
    Csak ennek a kézrecsapós lehetőségnek akadálya a balfasz, 70 éve mindenben meghunyászkodó német mentalitás, akik az elődök valóban gyalázatos viselkedése miatt túlkompenzálnak, és ezt a kretén pszichés állapotukat a gazdasági erejüknél fogva az egész EU-ra rákényszerítik. Az agysebészek és atomfizikusok túlképzett tömegei tolonganak az állásokért Németországban.

    (#49) Porthoszx
    Nem feltétlenül kell közvetlen választás. De pl. kellene (nálunk is) visszahívhatóság. A többivel egyetértek.

    (#59) ethernith
    Hát, ez éppen sosem volt így ’89 óta, 2014 előtt kicsivel több, mint a fele került be listáról, azóta kicsivel több, mint a fele. De az alapelvben igazad van.

Új hozzászólás Aktív témák