Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vhw

    addikt

    válasz Cifu #65 üzenetére

    "Pont ez is arra példa, hogy egy központi, független döntéshozó hatalom az ilyen helyzetekre orvosságot adhatna."

    De mitől is lehetne "független", ha a személyzetet a tagállamok adnák? Ők hogy tudnának függetlenedni "gyökereiktől"?

    "Most, ha pedig az lenne amit mondtál, hogy mondjunk le további jogokról, akkor özönlenének Magyarországra is ezek az agresszív gazdasági bevándorlók.

    Megkérdezhetem, miből gondolod ezt? Honnan tudod, hogy egy ilyen esetben milyen vezetés lenne? Milyen döntési mechanizmus?"

    Te miből gondolod, hogy a nagyobb hatalommal felruházott "független" vezetés majd
    a.) valóban független lesz?
    b.) közös eu érdekek tart szem előtt?

    Persze a puding próbája... de akkor már meg kell enni az egészet.

    "Mint felvetettem, lehet jönni az alternatívákkal, hogy mégis milyen jobb út van arra, hogy az európai érdekek megfelelő érvényesítő erőt kapjanak..."

    A jelenlegi mentalitással nem igen létezik ilyen.
    Nem igazán sok alternatíva van, amely nem kíván meg tisztességességet, becsületet, végtelen kompromisszumkészséget, megbízhatóságot, "hazafiságot" eu viszonylatban (ami önmagában nonszensz). Csupán ilyen hétköznapi dolgokra lenne szükség a jó dolgokhoz.
    Milyen kár, hogy ez évezeredek óta hiánycikk.

    Békés módon aligha lesz itt "USE", persze nem békés módon lehet erős, központi hatalom a kontinensen - csak arra - helyesen - "Birodalom"-ként hivatkoztak anno.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Cifu #65 üzenetére

    De az össz-európai érdekeket ez a három (most már kettő) legerősebb állam határozza meg.

    „Törvényszerű persze, hogy egy ilyen rendszernél nem lehet mindenkinek az érdekeit egyformán nézni”
    Törvényszerű a f.szt! Lehetni lehetne. De nem nézik, mert megtehetik, még az egyenlőség álcája mögé bújva is.

    „de az már egy előrelépés lenne, ha nem nemzeti, hanem az össz-európai érdekek lennének a prioritási listán elől.”
    De a saját magad által leírtak alapján hogyan lesz össz-európai érdek a kevés erősek által keresztülerőltetett saját érdekből?

    „kisebbségi helyzetek”
    Mivel a németek megegyeztek a csehekkel és szlovákokkal a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatban, így pl. ennek a kollektív bűnösséget alapul vevő szabályozáshalomnak az eltöröltetésére semmi esély, annak ellenére, hogy az Európai Unió Alapjogi Chartájával ellentétes. És az EU szarik rá. Akkor miről is beszélsz?

    „Ez megint egy olyan helyzet, ahol az EU-t ostorozod, holott valójában az EU tagállamok egymással ellentétes érdekei miatt van béklyóban a témakör - tehát ismét: az EU a tagállamok szövetsége, nem egy "független" hatalom, hanem a tagállamok döntik el, hogy az EU-ban mi legyen (ezért félrevezető a kormány politikája is, ugyanis nem Brüsszelnek kell üzenni, hanem a többi tagállamnak)...”
    Hát, ha a EB az, amely kinevezett/megválasztott fő végrehajtó testület, nem a feladatát teszi, azaz nem a közös érdekeket képviseli, hanem az erősebbek felé dől, akkor bizony az EB-t kell támadni, sőt, csak azt lehet jogilag.

    „egy központi, független döntéshozó hatalom”
    De ez egy naiv idealista gondolat. Soha, sehol nem volt nem, hogy hatalom, de független se egyet döntéshozó sem.

    „Csakhogy ami innen nézve üdvözendő lenne, a másik oldalról (pl. Szlovákiai vagy Romániai, esetlegesen a jövőre nézve Szerbiai nemzeti önérzet) sértőnek neveznék”
    Nemzeti önérzet? Ez alapján lehetőség van jogsértésre? Ne viccelj már!

  • peti_s

    addikt

    válasz Cifu #65 üzenetére

    Az amiben te hiszel, amit mondasz egy idilli állapot. A német mindig a német érdeket fogja nézni, a francia a franciát. Egyik sem fog azért az országának picit is ártani, hogy egy magyar, vagy egy román jobban jöjjön ki a helyzetből. Jössz az önigazolásokkal amiket állítólag tettem, nos,amit te mondasz ha meg is valósulna, nem egyik napról a másikra, Juncker 2019ig marad. 2019ig ez a bevándorlóválság elég keményen el tud durvulni. Innentől fogva nem érzem úgy hogy hülyeségeket írtam volna. Lesznek még itt érdekes dolgok, Németországban a AfD erősödik, de a németek egy részének túlságosan jobboldali, az osztrákoknál a Hofer egy tehetséges jelölt, és szintén jobbról jön. Erősebb nemzeti vezetések vannak alakulóban, ez pont megint a te elképzelésed ellen megy. Ebből le kéne vonnia az EU vezetőségének, hogy a választópolgárok az EUban nem kérnek belőlük, az EU ellenes, bevándorló ellenes kormányokat kezdik egyre nagyobb arányban választani, és ott a brexit, teljesen egyértelmű jelzés. Ha ebből nem tanulnak, akkor ezt további országok fogják követni, majd a kilépettek fognak egy gazdasági együttműködést létrehozni. Én legalábbis így gondolom, ez feltételezés, majd úgy is meglátjuk mi lesz, de a UK külön tárgyal a V4-ekkel, ami jelzésértékű.

Új hozzászólás Aktív témák