Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #26 üzenetére

    Mert az OS-nek nagyobb rálátása van erre. A hardver a lapkában csak annyit jelez, hogy x folyamat a neki rossz típusú magon fut. De ez csak egy jelzés, és az OS láthatja esetleg azt is, hogy ha átrakja egy másik magra, akkor az ugyan az adott folyamatot jól működővé teszi, de más folyamatokat meg háttérbe rak. Emiatt mondja meg az OS, hogy mi lesz. Ez alól egyedül akkor van kivétel, ha az alkalmazásba direkt le van kódolva a kis-nagy mag. Ebben az esetben biztosan a lekódolt paraméterekkel futnak majd a folyamatok. De ehhez a szoftvert így kell megírni. Erre lesz az Intelnek egy profilozója, amivel a fejlesztők dolgozhatnak. Az ARM-nak is van egy profilozója a saját kis-nagy magjára, csak a fejlesztők elképesztően nehéznek tartják a heterogén programozást, így inkább arra használják ezt a lehetőséget, hogy egy alkalmazást csak a kis, vagy csak a nagy magokon futtatnak.

    A Win 11 ütemezője az nagyrészt a Qualcomm kódját tartalmazza, hiszen nekik sokkal több tapasztalatuk van arról, hogy mit lehet kis-nagy magos dizájnokkal.

    A béta alatt is voltak lassulások az AMD-vel, csak időközben megoldották, majd a véglegesre visszatért. Ez amúgy teljesen független az üzemezéstől. A problémát az adja, hogy az L3 gyorsítótár elérési ideje a sokszorosára nőtt. Erre ugyanazt a kódot hozzák majd, ami a béta verzióban benne volt a Win 11-ben, csak a véglegesbe a Microsoft nem tette bele. Ezért írták, hogy októberben kész lesz, mert már kész a fix, csak be kell építeni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák