Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz bambano #38451 üzenetére
Erről eszembe jutott, amit nemrég hallottam, bár nem informatika. Egy ismerős munkahelyén amikor elkezdték kötelezően visszagyűjteni a használt fénycsöveket, nem volt elég hely a kiosztott gyűjtdobozban, ezért az egyik munkatárs fogta és eltörte a csöveket, így belefért az összes
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
sh4d0w
félisten
-
frescho
addikt
válasz Pikari #38447 üzenetére
De, érdemben változtattak a tananyagon amikor átírták a NAT-ot és átnevezték Digitális kultúrára.
A tanárokról egy szót sem ejtettem, az egy másik problémakör. A tanárok nem rosszabbak lettek, hanem egyszerűen eltűntek a rendszerből. Erről az tehet aki szerint az helyes, hogy egy tanár harmadát-negyedét keresi, mintha a szakmában dolgozna. Meg az aki szerint az megoldás, hogy az info tanárt matekra osztják be, hogy legalább az érettségin átmenjenek a diákok.
https://frescho.hu
-
Top cat
addikt
válasz E.Kaufmann #38452 üzenetére
Az egyszerű megoldások híve.
-
-
hobizoli
nagyúr
több drón kell ;P
-
KROK640
nagyúr
válasz frescho #38444 üzenetére
Manapság nem tudom, de még nekem is volt olyan gépem aminek 2+ éves uptimeja volt.
"Ilyen blőd hibák sorra fordulnak elő." törvényszerű, ahogy bonyolódnak a rendszerek
"az info oktatásból kiszedik az alap HW ismeretet" - hát ez igen helytelenHm, mondjuk amilyen régen forrasztottam, már lassan én sem ismerem fel a pákát XD
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
-
TurboK0
tag
válasz Pikari #38447 üzenetére
Nem csak a tanárok lettek rosszabbak, hanem az egész IT mint ipar elment egy konzumeridióta irányba.
C64-en a kézikönyv ilyen volt hogy hardveres regiszterek piszkálása meg aritmetikai műveleti sorrend (ez tök jó volt amúgy, megtanultam belőle mielőtt suliban tanították), XT-s korszakban meg jött a géphez az alaplap komplett kapcsolási rajza. De még pentium 1-es időkben is jumperrel kellet processzor feszültséget meg RAM órajelet állítani a kézikönyvből.
Most meg annyi van hogy tedd be a kártyát és ezzel a gombbal szabályzod az RGB led színét. Esetleg mobil appról lehet vezérelni, de ott is van 2 gomb, és szigorúan csak akkor használható ha már beregisztráltál a személyes adataiddal. -
válasz TurboK0 #38461 üzenetére
De szeretem, amikor kioktatnak és lebacnak, mikor vastagon benne vannak ők is. Külsős cégnek jeleztem volna egy sürgős kérést, de nem engedte a rendszerük, tartozás miatt, de csak közvetlenül egy képviselőjüknek tudtam küldeni emiatt. Olyan tartozás miatt, amit másfél hónapig nem bírtak újraszámlázni, mert hibásan állítottak ki és időben jeleztem. Persze, azért is én voltam a hülye, mert állítólag nem állítottam be jól a kérésnél a céget, csak azt nem tudom, hol a 3.14csába kell céget állítani, mert eddig nem láttam ilyen mezőt a felületükön, valamint a munka leírásában pontosan szerepelt, hogy melyik cégnek lenne rá szüksége. De persze ő tesz szívességet
[ Szerkesztve ]
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
válasz TurboK0 #38461 üzenetére
Az azért nem baj, hogy bárhonnan tudod állítgatni a hardvert. Attól még érdemes tudni, mi mit csinál, hogy nem jumpert dugdozol. Én nem ebben látom a konzumidiotizmust, inkább abban, hogy mindenhonnan az jön, hogy nem kell érteni semmit, minden megy magától, valójában meg nem.
@E.Kaufmann : Csodás. Rakás magyar kiskáefté-beszállító működik hasonló szinten...
Mutogatni való hater díszpinty
-
Pötyi
őstag
De az azért nem árt, ha egy ifjú mérnökpalántának legalább halvány fogalma van arról, hogy mi miért működik, vagy miért kell oda. Mert az, hogy csinálni csinálja, de nem tudja, hogy miért, az is gáz. Egy nem gondolkodó droidot kapunk...
(Tudjátok, mint a majomketreces példasztoriban: "Nem tudom, hogy miért így csináljuk, én csak azt láttam, hogy mindig így csinálták korábban is...")QNX is cool!
-
-
blp85
aktív tag
"Én nem ebben látom a konzumidiotizmust, inkább abban, hogy mindenhonnan az jön, hogy nem kell érteni semmit, minden megy magától, valójában meg nem." - ebben teljesen igazad van, nekem a kedvencem az okostelefon mánia, ami ugye megy magától, meg ki tudja mi van rajta és mit tud valójában, de az kell, mint egy falat kenyér, erre a tudásának maximum a 10%-át használja ki az illető.
Valaha gyerekkoromban volt egy emlékeim szerint valami AT-s gép (a processzor Pentium MMX volt, a tápja pedig AT, még Turbó gomb is volt rajta), azon tanultam szerelgetni autodidakta módon. Mai napig saját magamnak rakok össze gépet (nagyon- nagyon kivételes esetben segítek másnak is), igaz szeretem, hogy világít, de nem az az elsődleges szempont, illetve nagyjából tudom is, hogy mi és mi miatt van (ha meg valami probléma van, akkor meg keresek rá választ, azért van az internet vagy mondjuk kérdezni is lehet mástól (tudtommal azért van a klasszikus fórum /legalábbis szerintem/).Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)
-
Pötyi
őstag
Ja, OK, aláírom, ez igaz, DE ne lepődjön meg olyan apróságon, hogy egy ősrégi, '90-es évekből maradt 486-os alaplapon, amit valami ipari automatizálásra használnak és pótolhatatlan, azon még jumper van, alapérték és szorzó, és nem BIOS-ból állítható MHz-enként. Elvárnám, hogy legalább hallomásból tudjon arról, hogy ilyen is van. Ééérted!
QNX is cool!
-
Persze, tudnia kéne (ha bárhol mondták neki). De mondjuk egy ilyen régi ipari gépes cuccban nem fognak tuningolni
BTW jumper nem csak PC-ben található, szóval azért azzal találkozni itt-ott, ha az ember szerel dolgokat.@blp85 :
@koby11h : Amikor meg nm úgy works, ahogy a usernek kényelmes, akkor meg nem kezd el keresgélni, hogy hogyan lehet olyanra. Ha egyáltalán lehet
[ Szerkesztve ]
Mutogatni való hater díszpinty
-
Pikari
addikt
válasz TurboK0 #38461 üzenetére
A gépépítés az már egy magasabb szintű kérdés szerintem, sose tartozott az alap iskolai IT tudáshoz.
Bizonyos tekintetben könnyebb lett, hiszen nem kell feszültségeket állítgatni, IRQ-kat jumperelni, ez igaz.
Viszont más tekintetben sokkal nehezebb lett, mivel mostanra lett vagy 200 féle CPU foglalat a piacon, bios VS uefi, több generációnyi videókártya (van -e pci-e csatlakozó a tápodon, nincs, elég lesz -e hozzá a watt), sata, ide, m.2, nvme, memóriából van DDR5, 4, 3, 2, azokból van desktop változat, ecc változat, van amelyikből van parity változat vagy full buffered változat, van laptop változat, van rajtuk random sebességérték (géptől függ, hogy mi kompatibilis vele), aztán ha meg is van minden, akkor ügyelni, hogy mi-milyen oprendszerrel kompatibilis, van -e az alaplapon még ps2 csatlakozó, vagy már csak usb billentyűzet lesz hozzá jó, videókártyán lehet vga, dvi, dp vagy hdmi, kérdés, hogy a monitoron mi van, etc etc.
Lehetne a végtelenségig sorolni, hogy milyen pénznyelő csapdák vannak azok számára, akik csak úgy ötletszerűen gépet akarnak újítani, és igazából a vásárlás lett a trükkös, és igényel sokkal nagyobb hozzáértést, cserében az összeszerelés és a beállítás valamivel egyszerűbb lett, de összességében sokkal nehezebb lett az egész a csapdák miatt.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
frescho
addikt
Valaha gyerekkoromban volt egy emlékeim szerint valami AT-s gép (a processzor Pentium MMX volt, a tápja pedig AT, még Turbó gomb is volt rajta)
Tegyuk hozza a szaknyelv pongyola hasznalatat is. Az IBM PC/AT 80286 CPU-val rendelkezett. (Az IBM kell, mert a personal computert nem az IBM talalta ki, csak markanevkent hasznalta fel, sajatitotta ki.) Ahogy SM-et kuldozgetnek az emberek, nem SMS-t… A szakmabeliek is hibasan hasznaljak, de mar a tanarok sem szolnak rajuk, mint velunk tettek. Eleg sok felreertest okoz ez. Ahogy az IBM-es mondat is reprezentalja az mar csak hab a tortan, hogy sok ceg marketing es mas szempontok miatt hamisitja meg a muszaki tortenelmet is. Aztan a rajongok ontjak a hulyeseget…
Viszont más tekintetben sokkal nehezebb lett, mivel mostanra lett vagy 200 féle CPU foglalat a piacon
Az informacio sokkal jobban hozzaferheto. A 80-as evekben sok teljesen eltero gep volt, tudni kellett mit mihez lehet hasznalni. A 90-es evekben is egymas mellett elt 2-3 generacio eltero foglalatokkal, memoriakkal, meg CPU gyartokbol is tobbb volt es illett tudni mi mivel indul el es megy igazan jol. Ez mara nagyon sokat egyszerusodott. Az info elerheto, van hol szinte eloben kerdezni es kevesebb aktualis platform van.
[ Szerkesztve ]
https://frescho.hu
-
válasz frescho #38471 üzenetére
Ez a PC fogalom nekem is kicsit zavaró volt, hogy ugye az IBM PC, később tudtam meg, hogy a PC ott kezdődött, hogy Tandy TRS80, C= Pet, meg Apple II. Lényegében volt egy olyan időszak, ami kishazánkban de talán még a környéken is ismeretlen volt, mert ide már csak a második hullám szele ért.
Amúgy az is meglepett, hogy az első IBM PC-kben még volt (BIOS) BASIC (ha nem volt DOS, elindult az értelmező) és létezett hozzájuk kazettás magnó is , csak ezek kikoptak gyorsan.
Egy régi könyvből meg emlékszem az IBM első nagy PC-s bukására a PC Jr.-re, hogy próbálták a raktárkészletet elégetni szemétégetőben és mondta ott valaki, hogy egyvalami jól sikerült, a tűzállóság, mert marha nehezen hamvadnak el[ Szerkesztve ]
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
KROK640
nagyúr
válasz TurboK0 #38461 üzenetére
C64-hez volt egy másik nagyon jó kézikönyv kezdőknek, ez a hetedhét sorozat volt, ami nekem pont betalált mikor 6-7 évesen elkezdtem jobban beleásni magamat a gép rejtelmeibe.
Még Pentium II-es időkben is sokmindent jumperolni kellett, kellett egyfajta szakértelem a géphez, amit az ember előbb-utóbb vagy megszerzett vagy a gatyáját is sör/csoki kombóra költötte a szomszéd Pistikének.És ahogy mondod, manapság meg regisztrálj, minden szarhoz kibaszott fiók kell, meg az összes szaros adatod. Nekem két komponens RGB-s egyikhez sincs nyúlva mindkettő default, az alaplap nem látszik a totál zárt háztól, a táp meg szép színes fényeket vetít a falra, jól is néz ki
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
KROK640
nagyúr
-
KROK640
nagyúr
válasz Pikari #38470 üzenetére
Na az IRQ-val való sakkozás az ami még nem hiányzik!
Ebből amit felsoroltál - szvsz ha benne vagy a hardverek világában az elmúlt mondjuk 10 évben, csak annyira mint én - egyedül a bios VS uefi és az ezzel járó GPT/MBR kérdés a nehéz. De szerencsére arra sincs szükségem jó ideje, mivel ez már a harmadik SSD-m amire csak átklónoztam az előző rendszert, és tiszta telepítést másnak se csináltam már harmadik éve. (szóval totál el is felejtettem )
A több generációnyi PCI-E VGA lehet még nehéz, mert a régi kártyák nem mennek új lapokban, az új kártyák meg néha régi lapokban, de van amikor mégis, kivéve ha mégse.Sokkal inkább kiemelném az Intel 2 éve változó foglalatait, meg használtnál az LGA1150/1151v1-2/LGA1156 időszakot, amit azért könnyű bekeverni. (Legalább az I3-I5-I7 és melyik generációban mennyi mag van 11th genig bezárólag könnyű fejben tartani, utána a hülye E magokkal teljesen elszabadul pokol, és én sem tudom melyikben hány szál és milyen mag van, csak ha utánanézek).
Régen az AMDnél is kupi volt AM2/AM2+AM3/AM3+/FM2 de aztán az AM4/AM5 letisztult, ma már tudom, hogy semmit nem érdemes ajánlani/venni ami legalább nem AM4.Inkább ami még csapdahelyzet a különféle tápok, mert a rájuk írt watt csak egy dolog, de tudni kell melyik mire elég, illetve az alaplapoknál a VRM.
De ugyanez a szabványoknál ATX, BTX, BTF.Bár szerencsére ezen felsorolt neccesebb dolgok javarésze sem probléma nekem de mondjuk napi szinten benne is vagyok ebben a témában.
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
válasz Pikari #38470 üzenetére
"A gépépítés az már egy magasabb szintű kérdés szerintem, sose tartozott az alap iskolai IT tudáshoz."
Nem is kell neki. Felhasználói szintet oktatnak. Szakképzésben már meg kéne jelennie."cserében az összeszerelés és a beállítás valamivel egyszerűbb lett, de összességében sokkal nehezebb lett az egész a csapdák miatt."
Érteni kell, mi hogy működik. Régebben is érteni kellett, és akkor sem tűnt sokkal kevesebbnek a tudás. Mostanra a szabványok is sokat javultak. Információ van tonnányi. Amúgy a felsoroltak egy része annyira nem releváns, IDE, PCI, ilyesmi már nem nagyon fordul elő. Inkább az a gond, hogy ugyan nem fordulnak elő, de az alaptudáshoz meg szükségesek, mert a PC architektúra a 80-as évek örökségén alapul.@KROK640 : Hát látod, most a Softmenu rossz volt?
BTW BIOS, UEFI, ez nem vs, hanem utódlás. A BIOS korlátai miatt lett UEFI szabvány, azt most hagyjuk, hogy milyen De amúgy vannak abban is jó dolgok
"Régen az AMDnél is kupi volt AM2/AM2+AM3/AM3+/FM2"
Régen? Régen 2000 eőtt volt...[ Szerkesztve ]
Mutogatni való hater díszpinty
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #38475 üzenetére
Tegnap pl épp mentem gépet ssd-re migrálni. Hát hogy-hogy nem, nem volt a tápon sata csatlakozó. Ilyenkor azért az ember megkérdőjelezi, hogy mit csinál az életével.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
-
válasz Pikari #38480 üzenetére
Hát, én is el tudom felejteni, de ilyenkor inkább paranoid vagyok, és mi van, ha nincs [bármi] . Alapból meg van itthon ilyesmi, szóval a leggyakoribb (és ritkább) átalakítókból is 1-3 darab szokott lenni.
Bár inkább úgy szoktam lenni, hogy ha valamit akarnak, akkor idehozzák, mert ha ki kell menni valahova, akkor kva élet, hogy valami olyan fog kelleni, ami nincs az embernél, itt meg van minden.[ Szerkesztve ]
Mutogatni való hater díszpinty
-
KROK640
nagyúr
válasz frescho #38471 üzenetére
"Tegyuk hozza a szaknyelv pongyola hasznalatat is. Az IBM PC/AT 80286 CPU-val rendelkezett" - Nekem is volt AT-s PC-m, és ma 25 éve kb így nézett ki : 366-os Celeron volt benne, 32MB RAMmal, S3 Trio 3D/2X 4MB VGAval, 3.2GB-os HDDvel és 32× CD olvasóval.
Csak ugye itt a szabvány volt az AT. Az ATX másik alaplap méretet és azt jelölte, hogy a gép magától kikapcsolt. Nem az volt mint pl nálam akkoriban (AT), hogy leállítottam a Windowst és megjelent egy fekete képernyő narancssárga felirattal, hogy : "mostmár kikapcsolhatja a számítógépet".Az SMS-t meg jóval könnyebb kimondani, de amúgy igen, tulajdonképp SM.
Igen, a 90-es években sokkal nehezebb volt kitúrni, hogy mi mihez jó, 1-2 évente duplázódott a teljesítmény, és ahogy írod is, 2-3 generáció futott egymás mellett. De még később is, pl VGA fronton a GeF2, GeF3, GeF4 és a GeFFX még simán futott egymás mellett. Meg emlékszem arra az időre is, mikor még erősen kifutóban volt PII is elvétve az új cuccok között, de már volt Coppermine PIII, meg S423-as P4 meg S478 Wilamette P4, meg Tualatin P III, és mindez egyszerre futott (plusz mindezek Celeron verziói kivéve S423), és akkor az AMD-t a Duronnal, meg az Athlonnal nem is említettem. És akkor a havonta megjelenő (vagy független vagy nem) sajtóból próbáld meg kibogozni, hogy neked aktuálisan melyik lesz a legjobb, minden szempontot (pénztárcát és fejleszthetőséget) is figyelembe véve, és ha nem volt szerencséd, akkor egy régebbi számot kellett beszerezni, vagy épp a következő havit megvárni, mert éppen nem tárgyalták a kérdést.
és persze mivel kis idő leforgása alatt rengeteg generáció forgott, néha érdekes mixeket is lehetett látni, így láttam 366-os Celeront GeForce 3-assal (utólagos feljavítás) de olcsó áruházi nagy (nem Celeron) P4-est SD RAMmal és GeForce 2-vel, természetesen játékra ajánlva.
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
Pikari
addikt
Otthon nekem is van mindenből 2-3 Csak épp nem vittem magammal, mert nem számítottam rá.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
bambano
titán
válasz E.Kaufmann #38472 üzenetére
az altair 8800-at szokás az első pc-nek tekinteni, egyébként valójában nem az volt. a trs-80 egy későbbi, fejlettebb cucc volt.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
KROK640
nagyúr
válasz Pikari #38477 üzenetére
Fel sem merem tenni, hogy miféle régi gép lehetett, de ezekszerint legalább SATA port volt az alaplapon. Igazálból akkor lett volna gond, ha ezutóbbi nincs. Nem sok IDE SSD-t ismerek a piacon
De bátor leszek : milyen gép volt az?Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #38486 üzenetére
AMD A10 volt, csak valami régi táp volt belebugázva (gondolom az eredeti felrobbant benne). A vinyó sata, de volt a vinyón molex is.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
válasz Pikari #38484 üzenetére
Igen, meg kell szokni, hogy ilyenkor minden franc legyen az embernél
@KROK640 : Van IDE-SATA SATA-IDE átalakító, csak az a kérdés, hogy megéri-e Bár a késői IDE buszok majdnem a SATA I sebességét tudták, általában a winyók voltak túl lassúak.
Használtam a virtuálhostban egy ideig egy 80GB IDE winyót SATA-IDE-el, annyira nem volt vészesen lassú. (Winyó volt, hely volt neki a gépben, átalakító volt... miért ne )"Igen, a 90-es években sokkal nehezebb volt kitúrni, hogy mi mihez jó,"
Meg beszerezni is.Mutogatni való hater díszpinty
-
KROK640
nagyúr
Dehogy volt rossz. Aki nem értett hozzá, ugyanúgy nem értett hozzá, én viszont nagyon tudtam benne bűvészkedni, és könnyedén. Nem véletlenül volt akkoriban Abit alaplap a nagy vágyam. (Később lett is) Jó pár tuningom kötődik a softmenuhöz.
BIOS, UEFI igen utódlás. Bár nem nagyon tudom mi a különbség, mert mondanám, hogy a Bios a jó kis dos karakteres képernyő volt (mai napig jobban szeretem), de már Pentium 1-esen láttam Win 3.1-re hajazó grafikus felületű Biost még 2000 környékén, Pentium 4 időkben kicsit másabb de szintén grafikus felületet, a Phenom 9500-amnak meg bár karakteres Biosa volt, de át lehetet lőni grafikus felületre, és akkor úgy nézett ki mint egy grafikailag nagyon lebutított Windows. Szóval tuti nem csak ez a különbség, mert kétlem, hogy a P1-esen UEFI lett volna 2000-ben
" Régen 2000 eőtt volt... " - nem tudom, hogy hány éves vagy, de nekem az eddigi életemnek ha megnézem a felét, az is pár évvel 2000 utánra esik.
Egyébként nekem informatikában az a "régen" cucc, amit ma már nem szívesen használnék napira. És igazából bármi ami AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM2 platformra épül az ma már kevés lenne nekem napira.Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
Pikari
addikt
A legtöbb felhasználás során nem az adatátviteli sebesség a gond a háttértárakkal, hanem a seek time és a véletlenszerű elérés. Ezért tök értelmetlen dolog a szekvenciális adatmozgatás méregetése, és az elméleti számadatok hajkurászása, de persze a félinformatikusokat be lehet hülyíteni egy új 2 giga/seces csodassd-vel.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
frescho
addikt
válasz E.Kaufmann #38472 üzenetére
A PCJr nem vilt a csucs, de annyira nem volt rossz, mint irjak. [link] Le is teszteltem [link] Ahogy kinyirtak eleg sok ujdonsag ment a levesbe amit siman atvihettek volna az XT-re. Az arulkodo, hogy a Tandy kis arnyesessel, optimalizacioval sikerrel arulta.
Bambano: Folyamatos evolucio volt. Ezert is haragszom amikor az Apple-t eltetik. A TRS80, PET es az Apple II csak az elso tomegben gyartott akkori fogalmakkal konnyen hasznalhato gep volt.
[ Szerkesztve ]
https://frescho.hu
-
KROK640
nagyúr
Van IDE-SATA SATA-IDE átalakító azt tudom én is, csak szerintem ott már nem nagyon éri meg. Maximum a mozgó alkatrészek kilövése miatt, de nem hiszem, hogy szemmel látható táltosodás lesz, pláne egy gyorsabb HDD után.
Nekem most januárban megdöglött az M2 SSD-m Pár napig egy 1TB-os 7200RPM-es HDD-t használtam rendszernek, és 32GB RAM mellett is hát ööö... nagyon vártam az új SSD érkezését.Igen, beszerezni is. '99 novemberében aztán lett egy jó kapcsolatom, kb mindent olcsóbban és gyorsabban tudtam beszerezni (ritkább cuccokat is) mint bármelyik bolt Debrecenben, és ez egy aranykort el is indított nekem hardver és pénzkeresési szempontból. Ennek aztán 2007-ben végeszakadt, de akkor meg számtech boltban kezdtem el dolgozni, úgyhogy kicsit másképp de legalább a hardveres aranykor folytatódott.
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
válasz KROK640 #38489 üzenetére
Itt fentebb a felvetés az volt, hogy ez okozza a gondokat, pedig dehogy
" Bár nem nagyon tudom mi a különbség, "
Az gond Olvass Hogy hogy néz ki (AMI Winbios ) az kb. mindegy.Régen, az az, ami már tényleg brutálisan nem most volt. A kurrens cuccok, meg a tényleg ősi valamik között van az, ami nem jó semmire, de nem "régi".
BTW mi az, amit nem használsz napira? Nekem jól elvan itt a T430, igaz, 4 magos procival, meg 16GB RAM-mal, de tök elég."Maximum a mozgó alkatrészek kilövése miatt, de nem hiszem, hogy szemmel látható táltosodás lesz, pláne egy gyorsabb HDD után."
De egy SSD egy baromi régi gépet is meg tud tolni Pentium M-es laptop még tök használható volt jó ideig SSD-sítés után. Meg hát igen, mozgó alkatrészek kilövése, az pont ipari környezetben jóság.@Pikari : Jaja
Mutogatni való hater díszpinty
-
bambano
titán
válasz frescho #38491 üzenetére
ja, apple... mostanában egyes szolgáltatóknál divat lett, hogyha oda akarsz menni, kezedbe adnak egy tabletet és regisztráld be magad. kétszer is kaptam apple tabletet a kezembe, azóta nem értem, mi a franctól van az a nagy apple hype.
a másik, hogy akárhányszor kapok forwardolt levelet, amit apple mailból forwardoltak, mindig rossz. az apple 2024-ben még mindig nem ismeri a levelezési szabványokat.
az alma kukacos kissé...
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Lenry
félisten
válasz bambano #38494 üzenetére
az iOS-be épített gyári levelezőkliens legújabb verziója nem képes megbirkózni a levelezőszerverünkkel. minden más kliens jó. korábbi verziók jók. az új meg nem csatlakozik. mi a hiba? az nem derül ki, mert hibaüzenetet írni nem elég Apple-s dolog.
Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
blp85
aktív tag
válasz frescho #38471 üzenetére
Köszönöm a pontosítást.
Nem vagyok otthon annyira a "retro" témába (mondjuk tetszik, amikor ezeket a régi gépeket bemutatjátok te és Bacsis), az abban a lapban szolgálatot teljesítő processzor mai napig meg van valahol egy- egy AMD Sempron és Duron társaságában.Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)
-
KROK640
nagyúr
Van azért valamennyi ezekről a fejemben, hogy mi az eltérés, de tényleg nem ártana jobban beleásnom magam.
Ami Winbios - igen, határozottan ez volt! Ahogy rákerestem egyből láttam."BTW mi az, amit nem használsz napira?"
Itt inkább az a kérdés, hogy mit igen. Van itthon Athlon XP, C2D, még egy FM2-es csoda is (bár annak most valami alaplap baja van), meg egy rakás régi CPU 486-tól 4th gen I5-ig. Na ezeket mind tutira nem.De még ezt sem napira, csak évente egyszer (tehát még az Athlon XPnél is ritkábban) :
MSI Z97 Guard PRO, Core I3 4170, 16GB DDR3 RAM, GTX960/RX 570 8GB, 120GB OCZ Vertex 3 SSD, 1TB HDD, 22" monitorInkább azt nézzük, hogy mit használok
Asrock B560M Pro4
Intel Core I5-10400F (2900MHZ, 6C/12T, 12MB cache)
32GB GSkill AEGIS DDR4 3200MHZ RAM
EVGA RTX 3060 XC BLACK GAMING 12GB GDDR6
Samsung 980 Pro 1TB M2
4TB TOSHIBA P300 5400rpm 128MB SATA
2TB WD Green WD20EZRX SATA
LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
Corsair CX550F RGB 550W
Gigabyte Custom Airbrushed Tower!
X-Falcon Z-88 Outemu Blue Switch 105
Acer Predator GN246HL monitor (1920×1080)és
Asrock Z790 PRO RS
Intel Core I5-12400F
32GB Kingston Fury Beast DDR5 6000MHz
Gaindward Phoenix nVidia RTX 3080 10GB
1TB KINGSTON NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/1000G
1TB Samsung 103UJ HDD
CORSAIR RMx Series RM750x 750W 2018 Edition fehér
Zalman Z1 Iceberg
ASUS TUF Gaming VG27AQ1A Monitor 27" 1440P 144Hz monitorDe az első a fő gép, a másodikat ritkán használom.
Szóval ezekhez nézve, azért már a 4th gen is eléggé őskövület, még ha ma azért használhatóak is
"Pentium M-es laptop még tök használható volt jó ideig SSD-sítés után" - így van, pont ilyen helyen nagy áldás az SSD, meg ahogy mondtad, ipari környezetben is.
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
frescho
addikt
válasz KROK640 #38483 üzenetére
Nem, az AT nem szabvany, az ISA bus sem. Ezek inkabb az ugy alakult modon alakultak ki. Volt is belole inkompatibiltas.
Ha meg jobban visszmesz, akkor egyszerre arultak a turbo XT klonokat, 286, 386 variansokat es az elerhetetlen 486- os gepeket. Ja igen a 386 variansok, ide ertve SX, DX, 486SLC, DLC SLC2 ahol meg agyarto is kavart, mert egy Cyrix SLC vs. IBM SLC kozott szakadek volt sebessegben.
Bambano: Barmilyen hype zavar. Napi szinten almazok, jo a BSD alap, 100x jobb mint barmilyen Windows. Megvan a maga baromsaga, de a terminal az terminal... Attol viszont hulyet kapok amikor jonnek a hivok. Apple fronton nagyon sok van, de az Amiga szekta kitartasat sose fogjak utolerni.
[ Szerkesztve ]
https://frescho.hu
-
válasz KROK640 #38497 üzenetére
Csak ugye mindenkinél más a határ És nem is feltétlenül a cucc régisége számít.
"Szóval ezekhez nézve, azért már a 4th gen is eléggé őskövület, még ha ma azért használhatóak is " - ennyit számít, mi van rajta
@Lenry : Én a mostani ifonra is Google Mailt tettem
Mutogatni való hater díszpinty
Új hozzászólás Aktív témák
- T14 Gen1 14" FHD IPS Ryzen 5 PRO 4650U 16GB 256GB NVMe ujjlolv gar
- Nintendo Switch RP2040-tiny Picofly 2.74fw CFW chip készlet eladó!
- Eladó XBOX SERIES S 512GB Fehér // Dobozzal
- Új 4K Atom Gamer PC Ryzen 5 7600X/RTX 3090 24Gb/500Gb M2 SSD/16-32Gb DDR5 6000Mhz/850W 2-3 Év Gar
- PlayStation 4 Pro CUH-7116B - 2db kontroller - 5db játék
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest