Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz fanti #14 üzenetére

    Valószínűleg otthonra nincs szükség rá, de ezek igazából szerverekbe szánt fejlesztések. Lefejlesztik a szerverbe a chipletet, aztán abból csinálnak egy desktop verziót kevesebb chiplettel. Tulajdonképpen a 16-magos sem kellene, de megtehetik, így kiadják. Valószínűleg a többit is ki fogják adni, jó nagy árcédulát dobnak rá, aztán akinek kell vegye meg. Vállalati szinten biztos lesz rá jelentkező. Végeredménnyel az egésszel jól jár a piac, mert ilyen ütemben a 8-magos 2023-ra abszolút belépőszint lesz. Tehát ha nincs is szükség 30-40-50-60 magra, akkor is leviszi 100 dollár alá azokat a procikat, amikre meg szükség van.

    (#15) Bici: Nem kamu csak Geekbench. Nem véletlenül nem szerepel ez a program egy tesztben sem. :D A 3DMark, Cinebench, és a valós programok eredményeivel köszönőviszonyban sincs. Ha ez alapján lövitek be a Tiger Lake-et, akkor mérhetetlenül nagy csalódást fog okozni a termék.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz fanti #14 üzenetére

    Szukseg van ra. Ne mindig lakossagi felhasznalasban gondolkodjatok. Most peldaul dolgozom egy ugyfelnel, mikrobiologiai labor. 40 darab 16 magos ryzent szallitunk ide 64G rammal, szimulaciokhoz, asztali gepekbe, felhasznaloknak. Mert nem mindegy, hogy a szimulacio ket ora vagy 8 perc alatt van meg.

    Home and Office use eleg a 8 mag, boven. De nagyon sok olyan terulet van, ahol szazaval veszik az ilyen vasakat.

  • Huntszy

    tag

    válasz fanti #14 üzenetére

    Szerintem igenis szükség van ezekre. Persze az én régi laptopomban is elketyeg a 4th genes 4/8 i7 HQ és köszöni szépen tök jól elvan. Mikor elé kavarodok tényleg nincs eget verő különbség aközött meg az asztaliban ketyegő 6/12-es Ryzen között de ez kicsit tyúk-tojás probléma. Ha sose lesz elérhető mondjuk nem belépő de középszinten a 32 mag akkor a egyik software cégnek sem érdeke úgy megcsinálni a termékeiket, hogy faszán skálázódjon rajta (és itt most a Windowstól kezdve a Chrome-on át a legutolsó játékmotorig mindenkire gondolok). A gyártó meg mondhatná, hogy ha meg nincs semmi ami kihasználná a sok magot akkor minek öljem bele az effortot(=pénzt), hogy megcsináljam. Valakinek először lépnie kell különben beleposhadunk a stagnálásba.

    Az AMD ilyen szempontból dícsérendő szerintem. Természetesen nem jó szamaritánius lelkületből csinálják hanem pénzt akarnak keresni de az élére lépnek a dolognak és azt mondják, hogy figyu srácok. Itt ha nem lesz 4/8 6/12 fölé lépés akkor baj lesz mivel a Ghz-et nem fogjuk tudni feljebb pörgetni. Valahonnan kell kakaó a jövőnek különben 5 meg 10 év múlva is 5Ghz-re húzott 8 magos chipekkel fogunk kavirnyálni az meg ilyen sokáig annyira nem oké. Akkor ha megvan hozzá az ötlet, a technológia, a tőke akkor hozzuk el a 32/64 magot átlag szintre. Ha elég ideig keresünk rajta pénz akkor a többiek is jönni fognak utánunk (aka Intel) és a fejlesztőknek is muszáj lesz faszán rá optimalizálni a környezetüket. Muszáj lesz hiszen a jövőben semmi se fog kevesebb erőforrást igényelni cserébe nem nagyon látszik, hogy órajelben tudnánk feljebb menni szóval ha 5 év múlva nem tud 8 Ghz-en pörögni a mag akkor adjunk neki 3x4 Ghz-et és bízzuk rá a fejlesztőkre, hogy hozni fogja az elvárt eredményt.

Új hozzászólás Aktív témák