Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #8 üzenetére

    A dolog ennél bonyolultabb. Valójában a problémát a DirectX 12 jeleneti az alkalmazáson belül. A Borderlands 3 a Microsoft ajánlásait követi a DirectX 12-re, ami azt jelenti, hogy az erőforrásokat a leíróhalmazba rakják. Ez az AMD-nek és az Intelnek jó, de az NVIDIA hardvereinek, köztük még az Ampere-nek is nem ideális. A GeForce-okhoz az az ajánlott, hogy az erőforrások a root signature-be kerüljenek.
    Ezt az ajánlást némelyik program teljesíti, némelyik nem. A helyzet nem olyan egyszerű, mert a root signature-t nem buffer viewekre találták ki. Ha ide helyeznek erőforrást, akkor számos formátum nem is támogatott. Ilyenkor a leíróhalmazok alkalmazása elkerülhetetlen, és ezzel az NVIDIA hardverei teljesítményt veszítenek. Ezért van az, hogy az AMD minden DirectX 11-ről DirectX 12-re váltásnál előnyt kap, míg az NVIDIA esetében vagy előnyös ez a váltás, vagy hátrányos. Attól függ a pozitív vagy negatív irány, hogy a buffer viewek a root signature-ben vagy leíróhalmazokban vannak.
    Ha lehet a fejlesztők beleerőszakolják ezeket a root signature-be, mert az AMD és az Intel hardverei ilyen működés mellett is jól érzik magukat, a GeForce-ok pedig csak így működnek optimálisan, de mivel ez egy nem ajánlott működési mód, a Microsoft nem készítette fel minden formátum támogatására, így sokszor nincs választásuk a fejlesztőknek, és muszáj leíróhalmazt használni, azt pedig a GeForce-ok annyira nem szeretik.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák