Új hozzászólás Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    válasz need #73 üzenetére

    RAID5-nél minden HDD-n van adat. Egyébként is a hibajavító XOR-ok vannak rajta, ha jól emlékszem, de a megfelelő teljesítmény miatt felváltva írja a HDD- között. Szóval mindhárom HDD tárol ilyen hibajavító kódot, rotációban változik, hogy melyikre írja a vezérlő.

    Ez nyílván csak 1db HDD-vel működik, hiszen 1db SATA kábelt tudsz rákötni, szóval a RAID kötet után kellene lennie, csakhát a RAID kötet PCI-E csatival csatlakozik az alaplaphoz, és a vezérlőnek nem SATA kábele van.

    Esetleg 2 ilyen eszközt veszel, és mindkétt HDD-hez berakod, akkor doppingolja a RAID0 kötetet.

    Kíváncsi lennék milyen algoritmus szerint végzi ez a cucc a HDD és az SSD szinkronizálását, azaz mikor írja ki a HDD-re a writing buffer (SSD) tartalmát?
    Valószínű, mikor a HDD idle, de a fene se tudja, viszont ha bexarik az SSD, akkor utána búcsú az össze s adatnak, rendszernek, mert fontos fájlok csak az ssd-n voltak.

    Ráadásul arra is kíváncsi lennék, hogyha megváltozik egy fájl tartalma, akkor azt csak az ssd-re írja ki, és később defeli felül a HDD-n? Mert akkor pillanatnyilag a HDD-n hülyeségek lesznek.

    Valamint OS leállításkor végrehajtódik-e a teljes szinkronizálás, ami meg ugye a leállítási időt növelné meg, ha minden alkalommal 30-60-128GB-ot kellene kiírni a HDD-re...

    Az is kérdés számomra, hogy hogyan tudom az SSD-t kiiktatni a rendszerből, tehát hogyan végezhető el manual szinkronizálás, ha nem akarom őket tovább együtt használni?

Új hozzászólás Aktív témák